Nyomozzunk együtt! Penészes, ázik, és nincs egy éves. De mi az oka?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 8 сен 2024
  • Egy újépítésű családi ház tulajdonosa keresi az okát: Miért néz így ki új otthona? A fal ázik, penészes, és büdös. Közösen keressük meg, mi lehet az ok?
    Te láttál már ilyet?
    Nekem ez megdöbbentő volt!
    a passzavház könyvedet itt tudod megrendelni:
    www.egyszeruen-passzivhaz.hu

Комментарии • 198

  • @emanacio
    @emanacio Год назад +26

    Bár kevés a kép de van négy tippem
    1, Ha könnyű szerkezetes, akkor lehet, hogy a vízszigetelés át van alatta szakítva, mert dübelezték a talpfát és nem szelemencsavarra tették . (a szelemencsavart a vízszigetelés körbetömít, a dűbelt viszont nem)
    2, Páralecsapódás lehet a nyílászáró tokján, ha nem légmentesen van körbehabozva és mivel műanyag a cseppek lemennek a vízszigetelésre és azon terül.
    3, Az ablakpárkány (ajtó spaletta befelé lejt és az ott bejutott víz a vízszigetelésen terül és csak a fal mentén tud távozni, az alsó ponton. Egy kifelé lejtő párkány a redőnysin alá betolva megoldja a problémát.
    A harmadik verzió az esélyesebb, mert sok a víznek a nyoma. (tapasztalat).
    4, Ha aszály ellenére is nedves, akkor a PCV lefolyórendszer törött vagy nincs benne tömítés vagy lejtés (endoszkópos kamera, festett víz próba vagy vízmegtartó próba)

  • @davidgaras
    @davidgaras Год назад +38

    Pontosan ez volt a szomszédomnak. A beton lap alatt hőszigetelése van 100 m2-en folytonosan. A ház egyik sarkában szivárgott a vízvezeték egy pvc-pp (nem tudom pontosan milyen) csatlakozásnál. A viz a betonlapot áztatta mert nem tudott lefolyni a talajba a szigetelés miatt, és szintén a hőszigetelés miatt vizszintesen terjedt a lakás teljes betonlapján majd felkúszott a falakba kb 20 cm magasan. Annyi hogy neki tégla falai vannak de az mindegy. 2 évig szivárgott nagyon keveset, aztán egyszerre csak jobban amikor szerencsére rátaláltak a hibás vízcső toldársa mert egyszercsak az a sarok sokkal jobban kezdett ázni.

  • @matenemeth3714
    @matenemeth3714 Год назад +10

    Csatornával kell kezdeni, ez paranak nagyon nagy mennyiség, meg új haza esetén is!

  • @andrascsillery
    @andrascsillery Год назад +44

    Szennyvízcsatorna rendszerre gyanakodnék.És gondolom a szerelőbeton és az aljzatbeton között.. a vízszigetelő rétegen folyik ki a szélén, arra amerre a szerelőbeton épp picit leejt. A lábazat szigetelés belső oldalán meg fel.

    • @arturtombi2094
      @arturtombi2094 Год назад +2

      Igazad lehet. A szennyvíz csatorna csövön lehet valahol egy hajszálrepedés keletkezett vagy gyári hibás volt.

    • @andrascsillery
      @andrascsillery Год назад

      @@arturtombi2094 Még egy kifelejtett tömítő gyűrű is lehet, a sérülést és a kivitelezésből adódó hibákat sem lehet kizárni. Ez biztos igazi rémálom lehet a tulajdonosnak. Egy apró hiba és milliós károk. Remélhetőleg nem padlófűtés van.

    • @arturtombi2094
      @arturtombi2094 Год назад +2

      @@andrascsillery Nem hiszem. Barnás színe van a felvizesedésnek, inkább szennyvíz.Lehet t gyűrű is.

    • @andrascsillery
      @andrascsillery Год назад

      @@arturtombi2094 az aljzatbeton felvésése a szennyvíz miatt gáz ha padlófűtés van. Így értettem. Mert utána meg azt fogják toldani.

    • @budailaci1962
      @budailaci1962 Год назад

      A kerti öntöző rendszer a szomszédból esetleg, vagy csőtörés? Megtelt szennyvízakna a közelben?

  • @illogicalferi
    @illogicalferi Год назад +17

    Elsőre arra gondoltam volna, hogy nem XPS-t használtak lábazati szigetelésnek, hanem eps-t, ami felnyomja a vizet a talajról, de ha nyáron a szárazban is ilyen, akkor nincs más tippem. Párának ez szerintem brutális mennyiség.

  • @janijani1026
    @janijani1026 Год назад +11

    Többször is volt problémánk a mosogató eldugulásával amit az utolsó alkalommal sajnos spirállal nem tudtak orvosololni, így womát használtak. Ettől megszünt a dugulás. Aztán megjelent egy nagyon hasonló vizesedés a falakon amit csak később vettünk észre a konyhaszekrény miatt. Ugyan így a belül a fal alsó része kívül pedig a lábazat ázott. Később a feltárásnál kiderült hogy woma szétnyomta a csövet a falban, na meg az is hogy a csatorba rendszer átgondolatlan építése miatt szükség lesz egy külső tisztító nyílásra. Az ázások nagyon hasonlóak szóval szerintem itt is valami csatorna probléma lehet a ludas

  • @laszlohorvath3997
    @laszlohorvath3997 Год назад +7

    Szennyvízcsatorna kamerázása lehet megmutatná a hibát. Lehet valahol belefúrtak, vagy szétcsúszott egy könyök. Mosógép környéke? Ott nyomással megy a szennyvíz és ha nem megfelelően vannak rögzítve a csövek a szivattyú pulzálása meglazíthatta a toldást, pláne ha vékonyabb pvc cső megy.

  • @laszlofarago1309
    @laszlofarago1309 Год назад +12

    Ugyanilyen esettel találkozva,nézzétek meg kamerával a szennyvíz elvezetés minden ágát, a mi esetünkben a nyílászáró banda ajtó beépítésnél dűbelezte a küszöböt, aztán pedig az okos parkettás, pedig a burkolatváltót dűbelezte, 3 ágon 5 furat volt a szennyvíz elvezetésben :( , itt is látható az egyik ázás mellett egy burkolatváltó, amit lehet le is dűbeleztek.

    • @davidgaras
      @davidgaras Год назад +1

      A csöveket nem kellett volna mélyebbre tenni? 🙄

  • @istvancsaszar9969
    @istvancsaszar9969 Год назад +11

    Péter: Új házról beszélünk? A szennyvízrendszert vagy szarul rakták össze, nem tolták össze rendesen, vagy nem használtak kenőszappant, és szárazon erővel tolták össze, amikor a tömítőgumit hajlamos begyűrni, megszüntetve a szigetelést, vagy sérült egy ponton a cső vagy idom. Hogy nem éreztek szennyvízszagot, nem jelent semmit. Lehet nem a wc környékén van, hanem csak a zuhanyzó, és valamiért a szag nem jön vissza bűzzáró hiányának ellenére sem. Mivel új építés, és tegyük fel nem ömlik a hibás rész csak szivárog, így hónapokba, évekbe is beletellhet mire a kapilláris szerkezetek elvezetik, feltöltődik minden ami el tudta szívni, és már kifelé dolgozik. Ha az udvarra kiönresz egy vödör vizet, azt is felszívja a föld, beton. De ha minden nap oda burítod, egy idő után feltelitődik, és nem szívja fel. Ugyanez van belül is. Ennek igazolására a házból kimenő szennyvízcsövet le kell zárni, dugózni, feltölteni a házban a szennyvíz cső rendszert, amíg kifelé bugyog már, rátölteni ha a levegőbuborékok még feljönnek, és kvázi nyomáspróbázni így. Ha a mosdókból, mosogatóból, kádból ami fel volt töltve ment lejjebb a víz, vagy eltűnt, akkor az elmélet beigazolódott. Csőkamera, megkeresni a hibás szakaszt, szakaszokat, mert ha balfasz rakta össze a csöveket szárazon, akár több ponton is begyűrhette a tömítőgumit, több ponton hibát okozva. Ezek bontása, kijavítása, és a felázott, szétázott, agyonpenészesedett részeket én cserélném. Bármennyire kellemetlen is, a víz kiszárad, de a penészspórák ott maradnak. Üdv 😉

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  Год назад

      8 hónapos …

    • @istvancsaszar9969
      @istvancsaszar9969 Год назад +4

      @@SzakiEllenor Nem szarakodnék annyit. Ez nem pára. Ettől konkrétan szétrohad a ház, és nem egészséges. Megkameráznám a lefolyórendszert rendesen. Lehet játszani a bontás szárogatással, de az a problémát nem oldja meg.

    • @TommyRider88
      @TommyRider88 Год назад

      szerintem is ez lehet amit írsz. Másra nem tudok gondolni 😱

  • @johnasnetuddki8876
    @johnasnetuddki8876 Год назад +19

    Párának ez túl sok. 16 éve lakom könnyűszerkezetes házban. Egyszer láttam hasonlóan durva penészedést a szomszédban: ott a konyhai mosogató csövét repesztették meg a duguláselharitók a betonban. Következmény, random módon megjelenő ugyanilyen durva penész a hàzban mindenfelé. Az aljzat beton elvezette a vizet elég távoli pontokra is.

    • @maestrohun
      @maestrohun Год назад +3

      A duguláselhárítók nálunk is barbárok. Mindig ugyan azzal csináltattuk és egyszer csak észrevettem, hogy a falba épített könyök, ahol befordul a csőgörény, kidarálta a műanyag lefolyócsövet annyira, hogy már szivárgott a falba a víz.
      Következő lépés, hogy magas nyomású lefolyótisztítót fogunk venni és megcsináljuk magunk.

    • @Daditss
      @Daditss Год назад +5

      @@maestrohun Mi is magunk csináltuk. Takarítógéppel megoldottuk. Mindent ledugoztunk, hogy ne tudjun falsot szívni. Takarítógép csöve a lefolyóba. Megszívta és már el is lett hárítva a dugulás. :)

    • @nagylaszlo137
      @nagylaszlo137 Год назад

      @@maestrohun Szia,
      Kifejted legy szi, gogy mi az a magasnyoasu lefolyotisztito ?
      Esetleg egy linket is.
      Koszinom szepen elore !

    • @nagylaszlo137
      @nagylaszlo137 Год назад

      @@Daditss Szia,
      Szeretnemkerdezni, hogy mi es hogy nez ki a takaritogep ?
      Egy linket tudnal kuldeni vagy leirast, kepet barmit, hogy legyen fogalmam ?!

    • @Daditss
      @Daditss Год назад +2

      @@nagylaszlo137 Egy mezei száraz-nedves porszívó, ha úgy tetszik. Abba nem tesz kárt, ha vizet kap.

  • @rolandsebok3057
    @rolandsebok3057 Год назад +11

    Szerelő betonon elvezetett szennyvíz hálózat. Szét van csúszva vagy törött idom lehet. Le kell dugózni a szenyvíz elvezetést és fel kell engedni a belső hálózatot. Szökik vagy sem. Sekem ilyen esetem volt már. és nem lehetett hosszas iső alatt sem feltölteni a szennyvíz hálózatot elfolyt a tartalma.

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  Год назад

      Ez bizony nagyon sanszos! És hogyan kerested meg a hibát, hogyan igazoltad?

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  Год назад +1

      @dospalek007 Jogos, úgy pontosabb lett volna, hogy a szivárgás helyét hogyan igazolta?

    • @rolandsebok3057
      @rolandsebok3057 Год назад +1

      @@SzakiEllenor Jogos, elmaradt. A szennyvíz feltöltése közben Ridgid mini csatorna vizsgáló kamerával történt. Elsőként az volt a szempont, hogy melyik részen áll meg és melyik részen folyik el a víz. Ahol meg tudott állni az a rész rendben volt. A hiba helyén a víz ahol szivárog elfelé a vízbe kevert szinező anyag láthatóan távozott. Ezt egy szívószl vastagságú csővel oldottuk meg. A kamera végére rá lett erősítve és a feltételezett hiba helyéig betolva a kamerát majd a szinező anyagot bejuttatva jól látható volt, hogy oldal irányba több távozik mint a lefolyási irányba. Mivel ez csak ötlet volt, de lehetett tudni merre megy a cső szerencsére és meg lett mérve a kamera betolt mennyisége így volt sejtés is, hogy merre kell bontani. De bontás elött a vízlökéses dugulás elhárítót bevetettük és szerencsére újra kamerázást követően az idom szétcsúszott és lehetett látni a szigetelést. Ha ez nem történik meg akkor maradt volna a bontás a feltételezett helyen.

    • @rolandsebok3057
      @rolandsebok3057 Год назад

      @dospalek007 Nem volt gumigyűrű. Feltöltött ledugózott csatorna esetén "meg lett pumpálva" ipari pumpával. Ami szerencsére szétlökte az idomot.

    • @rolandsebok3057
      @rolandsebok3057 Год назад +1

      @dospalek007 A kérdés nem az volt, hogy fogy-e vagy sem. Azt kiderült azonnal a feltöltés közben. A kérdés az volt, hogy melyik ponton folyik el, ezért kellett pumpálni hátha szétlöki. És igen szétlökte.

  • @666Zora666
    @666Zora666 Год назад +2

    Nem néztem végig, de nekem volt egy ismerősöm, aki nagyon jól megépített házban lakott. Ő volt a tervezője és nagyon szigorúan felügyelte az építkezést.
    Ott a pinceszinten, kb térdmagasságig potyogott a vakolat, mígnem rájöttek, hogy a gázkazán füstje a kéményben, rengeteg párát tartalmaz, ami lecsapódott a kéményben, összegyűlt az alján, és mivel a ház kívülről-alulról nagyon jól volt szigetelve, a víz nem tudott eltávozni. Így a falat áztatta alulról az évek alatt..
    Ez egy 15 éves történet, a ház ekkor 8 éves volt.

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  Год назад

      Ez egy realis hiba, de itt több és távoli ponton jelent meg a viz.

    • @taboripeter
      @taboripeter Год назад

      A kémények alján ezért van kondenzvíz elvezetés, amit csatornába illik bevezetni.

  • @szilardparragi5468
    @szilardparragi5468 Год назад +1

    Ha van kémény és kerámiabetétes, lehet, hogy alúl a kondenzvíz kifolyója a beton alá engedi a vizet . Sok helyen láttam, hogy így csinálják. Rengeteg esővíz tud bele esni egy kéménybe. Egyszer le is kellett fednem egy kéményt mert komolyabb eső után a tisztító nyíláson folyt ki a víz.
    Szerintem érdemes belenézni ha van.

  • @repaircorner3322
    @repaircorner3322 Год назад +2

    A villanyszerelés egyértelműen tönkretette a fóliázást, de a gyerekszoba aljánál nem volt dugalj, így arra tudok gondolni, hogy elmaradt a párazárás a fal alatt (bitumenes lemez) és a talajpára jut be valahogyan, vagy ha nincs polisztirol a padló alatt, akkor egyszerűen túl hideg a padló és kicsapódik a pára.
    Leginkább a talajpárára és a bitumenes lemez hibájára gyanakszom, vagy egyszerűen nem hagyták rendesen kiszáradni a betont.

  • @Andrei.apideea
    @Andrei.apideea Год назад +2

    Elhamarkodott munkálat az aljzat beton nem száradt ki rendesen. A szigetelés nem volt rendesen kiszáradva mivel szerintem építkezés közben megázhatot . A külső szigetelés nem eléggé vastag így be jut a hideg a fal közzé ahol találkozik a meleggel és pára képződik. A fólia miatt nem levegőzik a fal így az OSB lap meg telik párava. Mivel az alsó rész hidegebb ott jelenik meg a leg hamarabb.

  • @zoly192
    @zoly192 Год назад +1

    Szerintem is hibás csőtoldás lehet a probléma, ami víz a szerelőbetonon bárhova eljuthat. Vízórán nem is fogja látni senki az 5-10mp-enkénti 1-1 csepp vizet, akkor már nagyobb a baj ha látni rajta. Az ázásból több helyről érdemes lehet mintát venni és labor tesztre küldeni. Abból már kizárható hogy szennyvíz lehet-e.

  • @botondbogdan7580
    @botondbogdan7580 Год назад +1

    Az alap nincs vagy hiányosan van vizszigetelve... Es a gipszkarton meg az OSB felhúzza ... Ere gondoltam így először... A dubelnel való vízesés szerintem még simán azért van mert a talaj extrém módon vizes a ház alatt... Így húzhat föl ilyen sok vizet a szerkezet is

  • @otto9001
    @otto9001 Год назад +6

    Szia! Nálunk az alagsorban ázott fel két fal az épület közepén, de nagyon csúnyán. Mivel csak ez a kettő ázott, azt hittem hogy a kontár vízszerelő cseszett el valamit, és csőtörés van valahol. Felvertem a betont, de nem. Nem derült ki végül hogy mitől van. Ezek a falak biztos ami biztos kaptak befúrós benyomós szilikonkaucsukos vízszigetelést. Ezután kiszáradtak a falak és helyreállító a rend. Viszont valamivel később feltűnt hogy a két felázott fallal egy irányban az épület mellé ültetett császárfákból kettő sokkal szebb és gyorsabban nő mint a többi. Ugyan nem lett bizonyítva, de többen is arra jutottunk, hogy valószínűleg itt fut egy víz ér a ház alatt és az okozhatta a felázást.

  • @borlesmenglels1658
    @borlesmenglels1658 Год назад +3

    Nagyon tetszik amit csinálsz, és gratulálok hogy olyan dolgot csinálsz amire eddig még nem volt példa!
    Ebben a konkrét videóban fontos lenne tudni hogy milyen helyiségek vannak közvetlenül a penészes, nedves helyek mellet, ha van egyáltalán valami mellette. A lábazatnál véleményem szerint alulról szívta fel a nedvességet az épület, és ha jól látom nem is lábazati szigetelést építettek be de a gond igazán szerintem itt az alapokkal van. Mivel nem tudom az épület múltját, arra tippelek hogy hozzá toldottak a régi házhoz és ez okozza az igazán nagy gondokat. Fontos lenne még azt is tudni hogy mi van a laminált padló alatt, és az hogyan néz ki. Valamint a légüres tér, a nem megfelelő szigetelés és szellőzés hiánya (ami a könnyű szerkezetes házaknál kötelező) is okozhat hasonló problémákat.

  • @zerkovitzzoltan2182
    @zerkovitzzoltan2182 Год назад +11

    A külső nyomok alapján azt mondanám, hogy ha tartja a nyomást a vízrendszer és a fűtésrendszer is, akkor lefolyóra gyanakodnék. A vízszigetelés felett sokkal erősebb a vizesedés nyom mint a szigetelés alatt, vagyis a pára a szigetelés felett van. Van esetleg épített zuhanyzó? Én a lefolyók környékén kezdeném a vizsgálatot, mert ilyen vizesedést használati pára nem tud okozni. Első körben amit megnéznék, mosógép illetve mosogatógép szifon bekötés és annak tömítettsége, a szivattyú túlnyomással dolgozik, ha van tömítetlenség akkor ott látványosan jelentkezik. Ha az rendben van, akkor jöhetnek a WC és ültetőgumik ellenőrzése. A falon lévő víznyom olyan mintha szennyvíz nyom lenne, a tiszta víz nem ilyen nyomot szokott hagyni.

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  Год назад +1

      Logikus okfejtés, én is így indultam el. Hogyan folytatnád Kolléga?

    • @zerkovitzzoltan2182
      @zerkovitzzoltan2182 Год назад +7

      @@SzakiEllenor Azt mondtad, hogy a házban több helyen is van foltosodás, annak a közelébe van vizes helység, konyha vagy fürdő esetleg WC? A nedvesség sajnos megtalálja az utat, de általában pár méteres távolságban már mutatja magát. Ellenőrizni kell a csatlakozásokat, sajnos ez nem mindig megy bontás nélkül. Még egy apróság szembe jutott. Nincs klíma a házban? Akkor is láttam már ilyet amikor a klíma kondenzátum elvezető cső rosszul volt bekötve!!!!

    • @laszlonyari5231
      @laszlonyari5231 Год назад

      Szerintem is szennyvíz lesz,de nem csötörés hanem egy kifelejttett szennyvíz cső.A külső falaknál keresd a hibát!

  • @uborka1956
    @uborka1956 Год назад +3

    Szerintem még az építkezés folyamán a szigeteléstartó beton és az aljzatbeton közötti rész megtelt vízzel. Onnan igen nehezen, és nagyon sokára tud távozni, leginkább csak oldalra, és a falakon felszívódva. Minden jel erre utal!

  • @MrEmigres
    @MrEmigres Год назад +3

    Ez szennyvíz lesz. Ha a víz és fűtésrendszer nyomása rendben van.

  • @peterlippkai6868
    @peterlippkai6868 Год назад +2

    lábazati hőszigetelést le kell szedni és megnézni hogy mi a gond. bárhogy nézem az így is úgy is kuka

  • @ervinlaszlohorvath3330
    @ervinlaszlohorvath3330 Год назад +1

    Én is csatornára tippelek, vannak mellette és ellene szóló érvek.
    Ha a csatorna ereszt, ott mindig némi szagok is megjelennek. Ilyesmi a videóban nem lett említve. Viszont a sötét elszíneződés szerintem is csatornára utal.
    Az ázás helye is szokatlan: túl sok helyen ázik. Ha csak nem az történt, hogy a csatornát utólag már nem tudták/akarták a csatornáKAT a kész alapbeton alá vagy bele süllyeszteni, hát körbevezették a könnyűszerkezetes fal aljá, belül.
    Tapasztalatom, hogy a PVC (és az újabban nem pvc) csatornacsövek megvastagodó, peremes végén levő gumi tömítőkarikák nagyon nehezen csúsznak rá a másik cső normál átmérőjű végére. Gyakori, hogy a tömítőlarikának egy részét a csővég belenyomja a másik csőbe, ilyenkor nyilvűán nem tömít. Sőt olyant is tapasztaltam, hogy a "mester" a 110-es cső csatlakozásánál teljesen kihagyta a gumikarikát, mert nem bírta rátolni a csőre.
    Viszont ilyenkor a gázok is fel tudnak jönni a csatornából, amiatt büdös lesz. Azt még el tudom képzelni, hogy ez ellen valami ragasztószalaggal körbetekerték a csőcsatlakozást, ami csak nagyon kevés gázt enged át viszont a víz lassna átszivárog.
    De ez csak tipp.

  • @gmeszi.
    @gmeszi. Год назад +1

    Itt már bontani kell majd igy is úgy is. Lehet sokat segít ha lát is az ember valamit nem csak találgat lyukakon keresztűl.

  • @giszhu
    @giszhu 4 месяца назад

    Nyomáspróbázni kellene a vízvezetéket, ha az jó, akkor szennyvízre lehet gyanakodni. Véleményem szerint üzemi víz okozhatja.

  • @zsoltorosz1272
    @zsoltorosz1272 Год назад +2

    Jó lenne megmérni a padló nedvességtartalmát,nedvesség eloszlását!A képen latható nedvességmérő erre alkalmatlan. Ilyen esetben nagyon fontos még a laborvizsgálat,abból egyértelműen kiderül a nedvesség összetétele,(de szerintem ez is elhagyható.)
    Hideg időben gondolhatnánk páralecsapódásra,de mivel nyáron készültek a felvételek,ezt szinte biztosan ki lehet zárni!
    A szennyvízzel próbálkozzatok!
    Ha segítség kell szívesen mrgvizsgàlom!

  • @dzsukovszki
    @dzsukovszki Год назад +9

    Van pár ötletem: 1. A víz fentről érkezik, rossz a tető, a víz lefolyik a fa szerkezetben, és mivel lent a talpszelemenbe ütközik, kicsapódik a falon kívül és belül is.
    2. Nem tettek bitumenes lemezt a talpszelemen alá. 3. Padlófűtés van, amit valahol elfúrtak. 4. A ház új, ha esőben építették, majd mindkét oldalról leszigetelték, a sok víz bent maradt a szerkezetben, ami most csapódik ki. Én a tulajdonos helyében vennék egy páramentesítőt és nyomatnám éjjel-nappal úgy egy fél évig, tavaszig. Ez a ház tele van vízzel. Ariston Deos 20 vagy Deos 30 a javaslatom, nekünk is ilyenünk van, 6 éve "bizonyít", napi 3-5 liter vizet "gyárt".

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  Год назад +2

      a padlás teljesen száraz, és az épület több pontján jelentkezik ez, egymástól távolabb is! Az épület tképpen könnyűszerkezetes, nincsen talpszelemen. A páramentesítőt próbálták, de egyébként nem volt magasabb páratartalom, ami mindezt indokolta volna.

    • @dzsukovszki
      @dzsukovszki Год назад +2

      @@SzakiEllenor A könnyöszerkezetes fal alsó részére értettem a talpszelement, nem tudom mi a szakszerű neve, az, amelyik a beton alappal találkozik. Azért érdekel ez a téma, mert mi is könnyöszerkezetes házban élünk, ami jelenleg 6 éves. Az első évben brutális volt a páratartalom, páramentesítettünk egy fél évig, és megoldódott a problémánk. Az viszont biztos, hogy nagyon ügyelünk azóta is arra, hogy ne "párologjon" bent semmi. Fürdés után a fürdőszobát páramentesítjük, egy tusolás akár 300 ml vizet is kijuttat a légtérbe. Vizes törölközők, stb. Nálunk 10 cm a külső hőszigetelés, 20 cm a faszerkezet vastagsága, amiben kőzetgyapot van, plusz az OSB, gipszkarton, stb. A fal teljes vastagsága így 35 cm. Ha nincs forrása a víznek, akkor marad az az elmélet, hogy esőben épült a szerkezet, vizes volt a fa, lefóliázták, és a víz nem tudott elpárologni, ott jön ki, ahol talál lyukat a fólián. Azt érdemes megnézni szerintem, hogy az említett "talpszelemen" és a beton közé tettek-e valamilyen vízszigetelést vagy csak elméletileg van ott. A ház körül ha jól látom nincs semmilyen járda/betonozás, ott földdel találkozik az alap, amit lehet még locsolnak is. A zsalukő felszívja a vizet, és vízszigetelés hiányában átnedvesedik a szerkezet. Nem tudom, csak gondolkodom.
      forestawerk.com/wp-content/uploads/2020/09/313394_pic_600x500-1.jpg

  • @adamiller0
    @adamiller0 Год назад +9

    Padló hőszigetelésben elvezetett szennyvíz vezeték szetcsúszhatott.

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  Год назад

      Mitől csúszik szét? Miért csak ennyi idő után jelentkezett? Mert nem egyből jött elő?

    • @uborka1956
      @uborka1956 Год назад

      @@SzakiEllenor : Szerintem nem a szennyvíz vezetéke csúszott szét. De az közismert, hogy a penész kialakulásához idő kell.

    • @gyuluskatrabant
      @gyuluskatrabant Год назад

      Havernál is ez volt...

    • @Albertribal1927
      @Albertribal1927 Год назад

      A mosdo , vagy mosogató, vagy a kád túlfolyója nincs bekötve. És a válaszfal pedig beleér , ha nem ez akkor az eresz csatorna a ház alá "dolgozik " . Vagy egész egyszerűen a telek tócsáján áll a ház.

  • @laszlokocsis5824
    @laszlokocsis5824 Год назад +1

    A külső vizesedés száraz nyárban még a vízvezeték szivárgását is valószínűsítheti. Ha a vízmérő után szivárog, azt a vízóra mutatja. Ha a mérő előtt, az nehéz ügy. Érdemes talajmintákat venni és ellenőrizni a talajnedvességet. Nyáron egyszerűbb lett volna.

  • @nepi90
    @nepi90 Год назад +4

    Péter, ha nem külső falon hanem köztes falon van a szerelvénydoboz akkor nem kell, hogy tömített legyen. A kábel külső szigetelése a szerelődobozig tart csak, (megjegyzem ezt a dobozt csak roncsolással, vagy a beszorítófülek elvesztésével lehet kiszedni amit utánna már nem rakunk vissza.) szóval ha ki van szedve akkor ne csodálkozzunk már, hogy nincs szigetelés az NYM-en! Mintha egy be gipszelt dobozt bontanánk ki.

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  Год назад +3

      Ez külső falon van. Szerintem ez a kábel sosem ért bele rendesen a dobozba, de kösz amit írtál!

    • @nepi90
      @nepi90 Год назад

      @@SzakiEllenor Akkor balfasz volt a mester! Külső falra ha könnyűszerkezet, csakis gumimembrános doboz a nyerő.

  • @imrekoreny9355
    @imrekoreny9355 Год назад +1

    Gépészeti szempontból közelíteném meg a dolgot. Nem csak azokat kell nézni amin nyomásmérő van. Találkoztam már hasonlóval, ott a falban lévő függőleges mosógép lefolyó vezetékből hagytak ki egy gumigyűrűt. A víz így ki tudott lépni a csőből, a falhorony levezette azt a padlóba, itt pedig a párazáró szigetelésen az aljzatbeton alatt el tudott terülni. (A külső képen is szerintem a párazáró réteg síkja látható) A falak alját pedig (ahol ugye az aljzatbeton széle van) szépen áztatta. A kutatás érdekében valahol megbontanám a padlót a párazáró szigetelésig. Lehet, hogy a fal aljára lenyúlva is érezhető a víz, ez annak mennyiségétől függ.

  • @vargabalazs6829
    @vargabalazs6829 Год назад +1

    Fölülről nem érkezhet a szerkezetbe a nedvesség/pára/esővíz? Mivel ott a fólia, ezért a fal felső része felé nem nedvesedik, hanem lefolyik lentre és az első hely ahol át tud ütni, az a villanyszerelő által ütött lyuk a fólián, esetleg egyéb hibák a fólia rögzítésénél. Többet nem látunk sem az építésből, sem az épületből, ezért így szerintem csak tippelés marad a nézők részéről 🙂

  • @attilaszel9830
    @attilaszel9830 Год назад +1

    Kedves Péter!Javasolnám,hogy minden csapot,vízfogyasztót zárjanak el a házban és figyeljék meg a vízórát,hogy mutat e fogyasztást.Üdvözlettel!Egy kivitelező.

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  Год назад +2

      Megtörtént . A nyomó vezeték nem ereszt az óra szerint.

    • @attilaszel9830
      @attilaszel9830 Год назад

      @@SzakiEllenor Esetleg a szennyvíz vezeték is lehet még hibás,vagy a talajpára elleni szigetelés.Bár a talajpára elleni szigetelés nem lenne szabad,hogy ekkora méretű nedvességet okozzon.A könnyűszerkezetws kivitelezésben nem vagyok azért annyira otthon.

    • @yckcy
      @yckcy Год назад

      @@SzakiEllenor Mi külön géppel nyomáspróbázunk (nagy órával a legkisebb nyomáskülönbség, pl cseppek percenként, is észrevehető) egy a vízkárhoz legközelebbi sarokszelepnél. Nyomáspróba után már csak a bontás segít a problémás helyen...

  • @jozsefkovacs4614
    @jozsefkovacs4614 Год назад

    Tipp az aljzat szigetelés . Vagy hiányos vagy befelé lejt és be vezeti a házba a vízet

  • @sevenhorse8563
    @sevenhorse8563 Год назад

    Na ezért nem készitenék , vásárolnék könnyüszerkezetes kutya olat. Akárhol ki lukad a szigetelés onnantól vége az egész olnak. Nem is ott fog jelentkezni ahol a luk van , hanem a folia el vezeti és akár 3-5 m arréb is jelentkezhet az ázás. Ugyan ez volt a barátomnál is. 8 évig pereskedett a kivitelezővel.

  • @viktorjuhasz3877
    @viktorjuhasz3877 Год назад

    Talajpára. Nincs megfelelő vízszigetelés a falak alatt, a külső szigetelés pedig a talajba lett ágyazva. Ergó a ház alatti rész egy pára csapda, sehol nem tud szellőzni csak a falazaton. Erre még rá tesz egy lapáttal a laminált padló borítás és a lehető legkissebb szivárgás a ház alatt.

  • @blowmeifyoucan
    @blowmeifyoucan Год назад

    Gégecsőben mennek a villamos kábelek az álmennyezet fölé? A dobozokról készült képeken nem látszik, de ha elvágták a gégecsövet a doboz előtt, akkor simán lehet, hogy azon megy fel a pára a fűtetlen padlástérbe, az tud ilyen dolgokat csinálni. Ha benne lenne a gégecső a dobozban, akkor ott jelentkezne a kondenzvíz. Egy “rendesen” párazárt épületben, ahol ráadásul 23-25 fokot tartanak, tud termelődni bőven kondenzvíz.
    Szennyvizet azért megnézném, vagy ha a padozatban készültek az ivóvíz hálózatnak T csatlakozások, az is lehet egy hibafaktor. Sok sikert a megfejtéshez, a kivitelezőnek remélem jó biztosítása van.

  • @balazslamszider497
    @balazslamszider497 Год назад +4

    Szerintem is szennyvíz vezeték lesz a hiba oka, ez túl sok nedvesség hogy pára legyen.

    • @balazslamszider497
      @balazslamszider497 Год назад +1

      És a felázás színe is arra utal hogy sok benne a szerves anyag, az osb-től nem lesz ennyire barna a felázás színe

  • @birkapasztor
    @birkapasztor Год назад

    Ez vízszigetelési probléma lehet, Ezt alulról kapja. Ha csőszerelési hiba, mert sajnos az is lehet, akár a szerkezet miatti megfurás, akár az alap betonnal megnyomott, repedt lefolyócső. Ez ázik alulról úgy ahogy van 6:00 Az xps-en nem megy át de a talajvíz felmegy és kitör a dübeleknél és mögötte is. Szerintem egyik falat meg kellene bontani az aljzat szigetelésénél és láss csodát...

  • @gergelybaba5790
    @gergelybaba5790 Год назад +7

    A képek alapján az a logikus ,hogy az aljzatbeton és padló esztrich nem száradtki eléggé. A vízszigetelés tolja ki oldalra meg felülre de a laminált padló alatt is penészt meg kellene nézni mert sanszos.

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  Год назад +1

      megmértük, az esztrich nem nedves. A fal nedves +20 cm magasságig.

  • @holdvilagarok
    @holdvilagarok Год назад +1

    A történet villanyos vonatkozásához szakmabeliként megjegyzem, hogy teljesen szokványos, hogy a villanyász jött, elvégezte a dolgát, és gondolkodás nélkül ment a kövi munkájára, utána a vízözön felfogással. Párazáró fólia? :D Gyors munka, zéró körültekintés, de ez sajnos minden szakág jelentős számú képviselőjére jellemző ma (nem csak Magyarországon).
    A kábelköpeny nélkül a dobozba érkező erek látványa sajnos tökéletesen szokványos már az épületvillanyszerelők körében.

  • @pirosszirom8998
    @pirosszirom8998 Год назад

    A villanyszerelő munkájának a pára szempontjából nincs különösebb jelentősége. A doboz és a rákerülő szerelvény elég jól elszigeteli a belső-külső teret, a penészt nem ez okozza, hanem a bekerült víz.
    Ilyen durva páralecsapódás csak télen volna lehetséges, és jelentős hőhidasság megléte kellene a létrejöttéhez.
    Ebben az esetben nyilvánvalóan a szigetelés fölé kerülő víz, (csatorna) a ludas.

  • @viktorkohegyi
    @viktorkohegyi Год назад +3

    Szia Péter!
    Lehetséges, hogy elázott szigetelést építettek be?
    Egyszer beépítettem egy bála vizes szigetelést, nyáron negyven fokban egy hét alatt engedte ki magából a vizet, kívül folyt le a lábazaton, ekkor még nem volt kívül homlokzat és lábazati szigetelés sem. 🤔
    Többet nem teszek ilyet.😔

  • @jozsefnemeth2052
    @jozsefnemeth2052 Год назад +1

    Csatlakozom a szennyvízvezetéket bűnösnek kikiáltók csapatához....nincs nyomvonal a közelben?

  • @krisz669
    @krisz669 Год назад +1

    1 Opció lehet még a hibásan kivitelezett villanyszerelés is. A szerelvénydobozok, a védőcsövek nem pára zértak (zártak) ezáltal áramlik bennük is a levegő ami simán kondenzálódhat és a védőcsöveken le csorog. Pláne ha érintkezik a kültérrel is a másikvégük. Bele kéne nézni a lakás elósztóba is, hogy ott látható e nedvesedés nyoma + a villanyóra doboznál is szemrevételezni a dolgokat. Rá adásul mivel a pára záró fólia sérült a szerelvény doboznál, dobozoknál. Simán ott is kerülhet annyi nedvesség a falazatba ami kicsapódva az ajzat szigetelésen szét kuszik a falazatban.

    • @miklosbelhazy741
      @miklosbelhazy741 Год назад

      De egy év alatt ennyi?! Ahhoz esőerdőnek kellene lennie a házban. Plusz a kötések patinásodnának meg elsőként. Ez máshonnan jön.

    • @tamasreiter9114
      @tamasreiter9114 Год назад

      @@miklosbelhazy741
      Részletkérdés. ;)
      A fotelharcosok nagyon tudnak... Vak vezet világtalant. :D

    • @krisz669
      @krisz669 Год назад

      @@miklosbelhazy741 meg lepődnél menyi pára tud keletkezni 1 házban. Pláne ami nem rég készült el. Minden beltéri burkoló anyag szárad kifele. Ehez még hozzá jön, hogy napiszinten fütnek, főznek a háziasszonyok, fürdéfnél a meleg víz is intenzíven párolog. Az emberi test is párologtat nem keveset. Szóval igen 1 4 tagú családnál simán tud ennyi pára keletkezni 1 ingatlanban. Pláne ha még a ruhákat is bent a házban száritják! Ha nem hiszed teszteld le 1 sima kapszulás páraelszívóval meg fogsz lepődni milyen intenzíven kell kiüriteni a gyüjtőedényt alatta.

  • @zoork24
    @zoork24 Год назад

    Sziasztok szerintem ez szennyvíz is lehet de töb ok miatt vizesdhet a fal csatorna de akamerás megtekintés nem megfelelő mert ha gumigyűrű hiányzik akkor azt belül nem látni de ettől függetlenül szivárog. A másik ha a villamos vezetékek a tetőre vannak kihúzva és ott vannak szétosztva akkor a szoba meleg levegője feláramlik a gége csövön és a vízpára lecspódva lefojik a dobozhoz ez esetben a konektoroknál a folt nagyobb távlodva tőle kisseb. Az ivóvíz nyomás próba egy szerű pl.a mosógép csatlakozóról tömlő le szűkítő nyomás mérő fel fő csap elzár és nem nyitunk meg semmit kb két óra . Volt már olyan eset amikor gipszkarton csavar megfúrta a vízcsövet mindent szétborítotunk mire meglet a hiba.

  • @hundjmada83
    @hundjmada83 Год назад

    Milyen megoldást lehet utólag alkalmaznia arra, hogy hasonló helyzetben: padlástér felé a rétegrend: gipszkarton, közvetlenül rajta ezüst színű párazáró fólia, kőzetgyapot/üveggyapot szigetelés 2 rétegben, és a gipszkarton kivan vágva spot lámpák miatt. Hogyan lehetne a spotlámpák mögött felfelé elázárni, hogy közvetlen kapcsolat legyen a padlástérrel, pára ne tudjon feljutni ezeken a nyílásokon és a kőzetgyapot/üveggyapot se porolódjon le ezeken a nyílásokon

  • @k.tivadar.1267
    @k.tivadar.1267 Год назад +3

    Laikusként mondom: visszabontanám az osb gipszkarton kombót. Amit penészes a szigeteléssel együtt kidobnám majd cserélném a fóliával együtt. Biztos telepitenék szellőztető berendezést a házba. De a lábazati vizesedésre nem tudok magyarázatot max visszaszedném róla a hőszigetelést és megnézném van e rendes szigetelés az alapon. Ha igen akkor jön a fejvakarás. De mindenféleképpen valamitől kapja a vizet de hogy honnan.. Mindent végig kell zongorázni sajnos.szigetelés? Fűtés? Csőtörés? Kiszáradt e a szerekezet rendesen stb..

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  Год назад

      Ez már a következmények megszüntetése, de mi van addig? Persze ez is fontos!

    • @k.tivadar.1267
      @k.tivadar.1267 Год назад +2

      @@SzakiEllenor . Valóban a vizesedés okát kell feltárni. Én laikusként ennyit tudok tenni hogy tetőtől a lábazatig átnézném. Ha nem jönnék rá hívnám önt. ☺️☺️ Nem szégyen olyat hívni aki jobban tudja ☺️

  • @istvanhubert3291
    @istvanhubert3291 Год назад

    találkoztam ilyen esettel, csatorna csőtörés, vagy szét csúszott könyök okozza, egy nem túl gyakran használt ágon.

  • @markgodollei4591
    @markgodollei4591 Год назад

    Sziasztok! Vízcsövet, fűtéscsövet, de főleg a lefolyócsövet nyomáspróbával vizsgálni.Sajnos itthon nem kötelező a csatornára a tömörségi próba..... rengeteg ilyen hiba fordul elő.

  • @ottomarci
    @ottomarci Год назад

    Valaki írta a csatornát. Lehet annak tömörségét is kéne ellenőrizni. Az utcán valami "lufival" elzárni, és feltölteni, majd figyelni, hogy van e fogyás. A másik gondolatom, hogy a beton padló nem száradt ki és nyomja magából a párát. A parketta alatt van szigetelés, de lehet a könnyűszerkezetes váz alatt már nem, így ott tör fel. Nincs ajzatszigetelés, ha van, akkor a hibásan lett szerelve. Ajzatbeton áttörések elégtelen szigetelése. Ajzat hőszigetelésének hiánya. Abból adódhat hiba, hogy a beton száradásnál megreped és a rések felvezetik a talajvizet?

  • @vikhersa3491
    @vikhersa3491 Год назад

    Ez belső pára . Gipszkarton átengedi a párát az osb lap meg felfogja. Bentreked a 2 között. Én menyezettel jártam így de időben észre vettem. Akkár még a vízszigetelés is hiányozhat.

  • @MDB21ful
    @MDB21ful Год назад +2

    Nem ér végig a bitumen.

  • @kovacsgaborl
    @kovacsgaborl Год назад

    Sajnos ez egyértelműen szennyvízcső problémára utal. Bontás nélkül több lehetőség van: 1; szinezett vízet önteni a lefolyókba (több napon keresztűl) és talán akkor kiderül hogy mely vezeték szívárog, 2; csőkamerával végigvizsgálni az összes lefolyó és bízni benne hogy nem a lemez alatti szerelésnél történt valami. Több alkalommal javítottam már kőműves után mikor kiderült hogy kicsit magas a lefolyó, akkor a kanállal beigazította. Amúgy még van egy másik lehetőség ami biztos hogy kihozza a hibás lefolyót, víztartási próba, egy focilabdát fel kell fújni a szennyvíz vezetékben, és feltőlteni a csőhálózatot.

  • @awjelw
    @awjelw Год назад

    Alul EPS-nek tünik zöld vonal feletti rész, és ráadásul párkányos.. ott ha megszivja magát be is jut a szerkezetbe. Bár a külső rétegrend nem ismert. Vázszerkezet száraz? Indító palló legfőképp hisz úgy tünik alulról jön a víz.

  • @tosernorbert7743
    @tosernorbert7743 Год назад

    Szervusz én jártam ehhez hasonló 6 hónapja lakott házban több helyen ázott a falak alja sok gondolkodás után kamerázva lettek a lefolyó csövek és az egyik mosdó kagylónál volt elrepedve a lefolyó cső és a szigetelő lemez végett szétterűl a víz az aljzatban és a nikecell végett elég hosszú ideig nem is száradt ki.

  • @instrobe7597
    @instrobe7597 Год назад

    Ez hogy a párazáró réteg át van vágva elektromos/gépészeti szerelvényeknek sehol nem érdekel senkit. Nagy kivitelezéseken is az építésvezetők se foglalkoznak vele aztán majd jönnek az ilyen hibák. A gipszkartonosokat meg még annyira se érdekli csak legyen meg a m² minél gyorsabban. A lámpa kiosztást se szokták nézni aztán a profil vágásokkal lehet gyengíteni a mennyezet szerkezetét.

  • @attilazabos846
    @attilazabos846 Год назад +1

    Ugyan ilyen foltok jelentek meg nálunk is. Öntöttvas kádunk van. A kád lett porózus. Évek múltak el,mire rájöttem.

  • @viktorlaszlovarga5925
    @viktorlaszlovarga5925 Год назад +2

    Azt gondolom, hogy a mennyezeti párazáró fólián áthatoló lecsapódott nedvesség csorog le. Találkoztam hasonlóval, csak ott elektromos zárlat képében jelentkezett. Mindent végig néztünk, mire végül a gipszkarton mennyezeti spotokat is kiszedegetve találkoztam jelentősebb nedvességgel.
    Nem örült a tulaj...

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  Год назад

      Akár ilyen is lehetne, de fent minden puskapor száraz!

    • @zsoltorosz1272
      @zsoltorosz1272 Год назад

      Nyáron?

    • @viktorlaszlovarga5925
      @viktorlaszlovarga5925 Год назад

      @@zsoltorosz1272 bizony nyáron jelentkezett a probléma, de valószínűleg az már a végjáték volt. Addigra jutott át a nedvesség. Meglepő volt, amikor a kötésdoboz fedelét levettem és a nyakamba folyt nem kevés víz. A gégecsöveken keresztül is közlekedet a víz, nem kicsi installációs hiba volt...

    • @zsoltorosz1272
      @zsoltorosz1272 Год назад

      @@viktorlaszlovarga5925 igen értem,de itt a jelek egyértelműek!

    • @viktorlaszlovarga5925
      @viktorlaszlovarga5925 Год назад

      @@zsoltorosz1272 sajnos már nincsenek meg a fotóim az esetről, de ott is a padlónál jelentkezett a felázás. A kötésdobozban lévő víz csak bónusz volt.
      A víz a lamináltpadló alá is beszivárgott, meg a konnektorokba is bejutott.

  • @CsabaNagy-or3rb
    @CsabaNagy-or3rb Год назад

    Nekem talajviz jött fel 5 éve a szuterén falán kb másfél méter magasan az egyik föfalon egy aqvapol nevü készüléket vettem kinomban jo drága volt de eltünt a viz a falbol.Hogy müködik nem tudom de müködik azota száraz a fal. Ez belsö föfal ,tuti hogy nincs alatta vizszigetelés, csak ez a fal ázott fel a külsö falak nem.

  • @m.jozsef7307
    @m.jozsef7307 Год назад +4

    Pici pontosítás csak rend kedvéért a villanyszerelésnél alkalmazott kábel "kettős szigetelésű" az mást jelent többnyire használati készüléket jeleznek így és az azt jelenti , hogy a két szigetelő réteg között vezetőréteg , pl fémváz helyezkedik el. Ezért van ráírva, hogy földelni tilos. Az itt alkalmazott kábel (MTK vagy valami hasonló) helyesen , kétrétegű szigeteléssel ellátott erősáramú kábel. Túl nagy jelentősége nincs a dolognak csak a pontosság kedvéért.

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  Год назад +1

      köszi!

    • @tamasreiter9114
      @tamasreiter9114 Год назад +3

      Az Mbcu is kettős szigetelésű, mtk-t épületben nem használtak(mert feleslegesen drága).
      A kettős szigetelés azt jelenti amit... szó szerint.
      Ha az egyik sérül van még egy... ennyi. ;)
      A hajszárító és műanyag lámpa is kettős szigetelésű(kettő műanyag), fémet nem is láttak...Szerintem! ;)

  • @jozefmaklari4731
    @jozefmaklari4731 Год назад

    Én a padlásra is felnéznék és a pára záró fóliát alaposan átnézném utána a szigetelést valószínű nem ez lesz a fő probléma de az is tud az őszi és téli időben jó nagy párat produkálni.

  • @feketeistvan7338
    @feketeistvan7338 Год назад

    8 évig kerestem az okot: a vizes a falban a réz csövet betámasztotta egy 100.as szöggel. Ahol a szög feje hozzáért a csőhöz, változó intenzítással jött a víz, a hibától 6 méterre is ázott a fal

  • @ferencelias4682
    @ferencelias4682 Год назад +1

    Szenyvízrendszer ereszt, valamint a vízszigetelést is megjuggatták

  • @zoltankomives5111
    @zoltankomives5111 Год назад

    Nem lehet, hogy pont a villanyvezetéknél a gégecső (ha van?) onnan folyik le a kondenzvíz? Láttam már ilyet, igaz az koax kábel volt, a padláson kicsapódott a koaxon a víz, az meg a gégecsövön levezette a szobába. a videón nagyon jól látszik a felázási folt!

  • @attilatabanyi7744
    @attilatabanyi7744 Год назад

    Tiszteletem.Első kérdésem, BIZTOS,HOGY VAN A FŐFALAK ALATT VÌZSZIGETELŐ LEMEZ?Aztán, észrevehető,hogy a terasz ajtó alatt-előtt...EPSlap van beragasztva...látszik a fehér széle...oda XPS lapra van szükség...ugyanis az vìzszigetel..plusz mi szoktunk hálózás után ráhúzni OPTIFLEX,vagy BOTAMENT nevű anyagot...körbe a lábazaton,körbe a teraszon...mindenek előtt az xps alatt is vizszigetelő lemezt szoktunk olvasgatni,körbe a lábazati,körbe a teraszon...talán itt a titok nyitja...látni kellene...ami a belső falakat illeti,installációs hézagok kellett volna hagyni,minimum 6cm-t,talán a villanyszerelőnek is könnyebb lenne a dolga,és nem direktbe a falakat kellett volna átfúrnia,ez már alapvető hiba.. innentől kezdve már bármi történhet, hőhìd,vízesedés..falak alatt vìzszigetelő lemez????biztos van??????Remélem, tudtam segíteni..

  • @robertnagy2456
    @robertnagy2456 Год назад

    Isten óvjon a könnyűszerkezetes házaktól! Nehogy már egy nyomorult fólián múljon az, hogy vizesedik-e valami, vagy nem !?
    Nem vagyok szakértő, de már az első képen azt látom, hogy alulról ázik a fal. Magasan lehet a talajvíz? Gondolom nincs megfelelő vízzárás a lábazaton.

  • @crxisti85
    @crxisti85 Год назад

    Véleményem szerint a konnektoroknál a gégecső egy hideg oldalról érkezik pl :padlás!

  • @holdvilagarok
    @holdvilagarok Год назад

    Ha már elkezdték itt-ott kiműteni a penészes osb-lapokat, egy 10.000 forintos falnedvesség-mérővel érdemes lehet ráméregetni az egyes érintett pontokon, adott esetben közelebb vihet a megoldáshoz.
    Ha egy éves az épület, a probléma viszont jól láthatóan nem most jelentkezett, tehát az átadástól vélhetően egy éven belül, miért a tulaj nyomoz? Nem volt generál?

  • @akosszucs1455
    @akosszucs1455 Год назад

    Láttam sajnos, bár csak belső résznél volt gond... amikor szóvá tettem én voltam hülyének nézve, hogy "biztos ott teregetek, túlpárásítom a lakást" és társai :(

  • @jozsefszabo6905
    @jozsefszabo6905 Год назад

    Az előttem szólókhoz csatlakozva, én is a külső lábazati sziegetést nézném meg, vagy esetleg a az alap nem volt leszigetelve megfelelően.

  • @balazslakatos9817
    @balazslakatos9817 Год назад

    nem lehet, hogy azelőtt zárták le a könnyűszerkezetes vázszerkezetet OSB-vel, hogy az ki tudott volna száradni? ha a vázszerkezetet pallóinak magas a víztartalma (mert nem műszárított volt, vagy elázott építés közben) akkor akár több hétig is nyitva szokták hagyni bentről, hogy legyen ideje a víznek távozni. egy 5x10x250cm-es pallónál 10%-os extra víztartalom már 12 liter vizet jelent, ami előbb utóbb elmegy valamerre. csak tipp, nem saját tapasztalat.

  • @zsoltsendula3648
    @zsoltsendula3648 Год назад +2

    Nem szigeteltek végig ki a fal alá

  • @robertnemeth7446
    @robertnemeth7446 Год назад

    Vízszigetelési probléma lehet. A külső lábazati részről ezt gondolnám.

  • @zoltanszigetvari7041
    @zoltanszigetvari7041 Год назад +2

    Magas talajvizet hoz fel a nem túl jó alapozás? Ha a szag alátámasztja, akkor csatorna törés is lehet (bár ha jól értem nem egy-két helyen, hanem mindenhol ázik)

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  Год назад +1

      A lábazat magas. És valóban több helyen jelentkezik ez a foltosodás.Az épület átellenes oldalain is. Direkt csatornaszag nem érződik.

  • @peterszekeres9551
    @peterszekeres9551 7 месяцев назад

    Tuti hogy ez vmi víz vagy szennyvíz mert brutál mennyiségű a pára. Időközben amúgy kiderült mi lett?

  • @cadaverlandcadaverassfrom6130
    @cadaverlandcadaverassfrom6130 Год назад

    Mekkora a rétegrend és mi van benne?

  • @adriankosa6751
    @adriankosa6751 Год назад

    Én is szennyvízcsatorna vagy repedt, sérült vízcsőre gondolnék.
    Apáméknál pont csak annyira áztatta a fürdőt és a mellette lévő szobát, hogy a vízszámlán ne látszódjon, de a falak fel tudják szívni.

  • @URK82
    @URK82 Год назад

    Én megnézném zárt csapoknál nem forog- e a vízóra.
    Az ereszcsatorna vízelvezetése hova megy?

  • @scriming
    @scriming Год назад

    kik lepődtek meg?

  • @mocskoskukorica
    @mocskoskukorica Год назад

    A pára nem csinál ilyet, ez szennyvíz/ esővíz/ talajvíz. Esetleg a szomszédból folyik a ház alá valami.

  • @WindfreakVideos
    @WindfreakVideos 7 месяцев назад

    Sziasztok, lehet sokaknal kiverem a biztositekot, de csak az Ács budapest bandanal latom azt, hogy betartjak az alapveto szabalyokat. Mi magyarok jol megmondjuk a tutit es a kinti twchnologia felet masoljuk csak le, mert : megbssza, jol van az ugy! A legtobb konnyuszerkezetes haz egy idozitett bomba, mert a legfontosabbat nem tartjak be a kulso retegrendnel: vizet le es elvezetni. Helyette mit csinal mindenki? Nyers OSBre ragasztja a hoszigetelotablakat ami parazaro. A vazszerkezetnel vagy egy vagy 0 parazarast kell alkalmazni. Mi van itt is? Vazszerkezet mind a ket oldalan parazaras es meg ki is van lyukasztva, h a viz (nem a para) szabadon befolyhat. Tehat ha valami ok miatt viz jut a hoszigetelo tabla moge(a viz mindig megtalalja az utjat!!!! ), akkor elkezd ketyegni az idozitett bomba. Es nem lehet latni. Itt a villanyszerelo hibaja miatt derult ki ez ilyen hamar. @szakiellenor: kiderult amugy h miert azott ennyire? Vagy addig nem bontottatok vissza?

  • @daniadino4366
    @daniadino4366 Год назад

    Én is amellett tenném le a voksom, hogy nagy a pára a lakásban és az csapódik ki. Ha jól tudom ezek a könnyűszerkezetes házak olyan szintű parazárást kapnak, hog se ki se be nem engednek semmit, ig különösen nagy szerepet kap a szellőzéstechnika az ilyen házak esetében.
    Egyszer laktunk egy olyan tégla lakásban, ahol nem volt télen szellőztetés. A fürdőből, de mindenhonnan a pára a leghidehebb falszakaszon csapódott le, ahol szó szerint folyt a víz a falakon. Ott is csak bizonyos helyeken volt vizes és penészes a fal.
    A lábazat lévő vízesesés szerintem a belső problémáktól független, azt szerintem is a rossz szennyvízcsatorna okozhatja.
    Sok sikert a nyomozáshoz! Remélem a megoldásról is lesz videó! 🙂

  • @gmora7066
    @gmora7066 Год назад

    már a szegő felfogatásánál látszott full kontárkodás van a dologban,,,,

  • @vlmworld
    @vlmworld Год назад +1

    Én vízszivárgásra gondolok valamelyik fűtés-, víz-, szennyvízcsőből. Lehet rossz az illesztés, vagy átfúrták. Kérdés, hogy a lakás teljes területén vannak ilyenek, vagy csak egy területen?

  • @neumannpal
    @neumannpal Год назад

    A szerkezet pontos rétegrendjét kellene feltàrni. Én a külső légáteresztő fólia hiáhyàra gyanakszom.

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  Год назад +1

      Csak a fal tövében van, ott sem mindenhol.

  • @gyuluskatrabant
    @gyuluskatrabant Год назад

    Mondjuk, ha több helyen előfordul, akkor vízszigetelés hiányára tippelnék, bár totál hülye vagyok hozzá.

  • @tiborbocs613
    @tiborbocs613 Год назад

    Nagyon tetszenek a tényleg szinvonalas videói de azért javaslom hogy a villanyszerelési szabványoknak nézzen utána mert olyan dolgokat is kifogásol amik teljesen megfelelőek pl.mbcu kábel mehet vakolatban stb.védőcső nélkül is még a mostani kőkorszaki előirások szerint is.Fejlettebb országokban csak így szerelnek mivel a csövek és a kötődobozok miatt sokkal nagyobb hornyokat kell a falakba vésni,alaposan meggyengítve azokat.Ráadásul tüzvédelmi szempontból is veszélyesek.

  • @PeterM0911
    @PeterM0911 Год назад +1

    Szennyvíz

  • @peterhorvath3993
    @peterhorvath3993 Год назад +1

    Belülről párazáró fóliát tesz az ember, hogy ne jusson be a benti pára a falakba, kívülről pedig pára áteresztőt, hogy ami netán bejut kimenjen igaz? Nem lehet, hogy kifelé esélye sincs kijutni a párának mivel ott is párazárás vagy valami hasonlo van?

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  Год назад

      Ez is lehetne, de ez nem egy gőzmosoda, hogy ennyi pára lenne. De a leírt jelenség nem elképzelhetetlen. A fal 20 cm felett száraz, nem is párás, és pl a kapcsolóknál feljebb már nem jelenik meg a nedvesség.

    • @peterhorvath3993
      @peterhorvath3993 Год назад

      @@SzakiEllenor Ismét korrekt. Hát igen, a házat egy komplett egész rendszerként kell elemezni, építeni, használni. Ha a rendszer bármelyik eleme kuka akkor elrontja az egészet. Lásd ha a víz be jut akkor onnét már csak elég nagy kár okozással jut ki, a többi elemet is tönkre téve :)

  • @zsoltzombory8553
    @zsoltzombory8553 Год назад

    Ilyen paralacsapodasos dolog minden esetben legtomoeaeg hiánya miatt van. Ez egy könnyűszerkezetes ház esetén fokozottan probléma. Kérdés, hogy a gipszkarton mögött a parazaro fóliák, hogy vannak osszedolgozva? Mert ha sehogy, az cumi és akkor az összes gipszkartont lehet leszedni, ha okés, akkor csak a villanyszerelő munkáját kell kijavítani és a dugajjalnal legtomorre csinálni

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  Год назад

      Hiába dolgozza össze, ha egyúttal szét is fúrják

    • @zsoltzombory8553
      @zsoltzombory8553 Год назад

      @@SzakiEllenor jó, de ha csak az a gond, akkor bontás nélkül javítható, mondjuk meg így se egyszerű.

    • @jozsefklar1594
      @jozsefklar1594 Год назад

      Hú de jó lenne rájönni mi a gond.Nálam ugyan ez a probléma.A konnektorból kifelé fúrtak egy külső konnektort és csak egy csövet tettek be.Szerintem páralecsapódás lesz a gond.Ytong épület de ugyan ez a képlet.

  • @kristofhorvath8374
    @kristofhorvath8374 Год назад +3

    Találkoztam ilyennel a szomszédnál ugyan az történt ! A viz bekőtés az vízóra előtt egy toldó volt a szerelő beton és a padlofelépités között , nem rendesen megszoritott csatlkozás , 2 év alatt csak picit csöpögött és ez idő alatt feltelt vizzel , ez egy téglaház a beltéri ajtoknál lehetet előszor észrevenni , sok kutatás után jöttek rá hogy ez volt a baj . A megoldás az volt utána hogy a padlot minden négyzetméteren furtak egy 40es lyukat vigyázva a fűtésvsővekre , kiszáritották ipari géppekkel az épuletet , ujra burkoltak szinte minden padlót , meg a beltéri ajtokat is cserélni kellett ... hasonlo sztorit látok ebbe is ... üdv Kristóf

    • @tonesz7575
      @tonesz7575 Год назад +2

      A is kemény idegrendszert kívánt, igazi thriller...

  • @ferencvarga2063
    @ferencvarga2063 Год назад

    Mosogató szekrénye mögött milyen a fal? Zuhanyzáskor folyik ki víz rosszul beépített zuhanykabin mellé, alá?

    • @ferencvarga2063
      @ferencvarga2063 Год назад

      Hol van a nedvesedés? Jó lenne ismerni a tájolást. Kémény környékét is érdemes megnézni, ha van. Tetőfólia ki van vezetve? Ereszcsatorna fölött nem folyik át a víz nagy esőzéskor árnyékos oldalon? Klíma kondenzvize hova folyik?

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  Год назад

      A mosogatonal hibátlan

  • @bandx
    @bandx Год назад

    Egyértelmű.aljzatbetonon a fa. És vízelvezetés a betontòl.

  • @krisztian567
    @krisztian567 Год назад

    Ha az épületen belül magas lenne a pára, mint fürdés után vagy teregetés miatt, akkor az inkább a plafonon csapódna a le a hidegebb felület fele esetleg ablak fele, vagy bútor mögött. Esetleg a konnektorok át tudják húzni, de körbe keletkezne körülötte vizesedés, nem 30 cm magasságba, meg akkor minden konnektor ilyen lenne, ha nem sikerült ügyelni a beépítésre.
    Kérdés hogy csak a bútorok mögött keletkezett ilyen vizesedés? Még ezek mögött szokott jobban megjelenni a vizesedés, de az nem indokolná a külső lábazat és fal ilyen mértékű vizesedését. Belső pára szellőztetés hiánya miatt, de azt lehetne érezni. Inkább akkor ez is csak okozat.
    Ilyen lenti vizesedés nálam a hideg spájz falán keletkezett lent az ajtó mellett a hideg meleg miatt, bár nálam penész nincs csak ledobta a vakolatot mm-es foltokba, éppenhogy vizes csak a fal csücske. A csavarok dűbelek ha ha beviszik a szerkezetbe a hideget, és az találkozik a melegebb belső térrel akkor ott keletkezhet hőhíd. Hőkamerával lehet érdemes lenne megnézni, hogy máshol nincs-e áthúzás a szerelési hiba, ezt kiszűrni.
    Az épület körül esetleg a növényzetet is érdemes megvizsgálni. (ez csak egy gyenge tipp, talajvíz miatt a vízszigetelés felett nem lenne már vizes a szerkezet)
    Régi víznyelő, emésztő esetleg nem lett-e lefedve vagy eltemetve, bár egy ilyent megtalálni is nehézkes. (előzőhöz képest megint nem gondolnám a vízszig. felett vizesedés miatt)
    Esetleg szennyvizet még érdemes még megnézni, lejtés-e megvan-e, vagy nincs-e esetleg törés, ledugózás után, nem ereszt-e, aztán kamerázni.
    Terveken megnézni a gépészeti csövek merre mennek, hogy a vizesedés ott jelenik-e meg.
    A szerkezetben lévő víznek ennyi idő alatt ki kellett volna párolognia, 1 év alatt kiment volna belőle.

  • @Szlavo78
    @Szlavo78 Год назад

    6 percnél a lábazaton ott egy szinte szabályos Jin-jang jel. :D

  • @gabortoth5436
    @gabortoth5436 Год назад

    Csak a főfalak mentén van a vizesedés+ penész?Vagy belső válaszfalaknál is 🤔?

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  Год назад

      csak a külső falaknál ilyen látványos

  • @8peterp
    @8peterp Год назад

    Kádár kocka nem is olyan rossz a végén

  • @gaborgyomorei8898
    @gaborgyomorei8898 Год назад

    Szerintem rossz a rétegrend. A PZ fólia alatt kellene lennie az OSB-nek. Ha a PZ fólia sd-je nagyobb, mint az OSB-é, akkor az OSB-ben megreked az épületben lévő pára.