9:35 - já si myslím, že je to hlavně proto, že na to mladí nemaj čas :D Studenti jsou od rána do večera ve škole a pracující zase v práci :D 14:40 - taky jsem to tak mívala. Nejlépe se mi učilo nahlas. Nicméně roky spolubydlení mě donutily se naučit na úplně jiný styl učení, protože jsem se musela učit potichu. Hlavně protože mně se nejlépe učí v noci. Třeba tak od půlnoci do dvou do rána jsem vždycky udělala víc práce než za celý den a nechceš být úplně neohleduplná ke svým spolubydlícím, že jo. Hlavně na tom bytě a celkově baráku bylo všechno slyšet, takže by ani nepomohlo, když jsem šla do kuchyně, nebo kdybych chodila po chodbě paneláku. 23:26 - ústní zkoušky mají své pro a proti. Jedna věc je, jak říkáš, učitel tě vyhodí od zkoušky, protože se blbě vyspal a ty se mu nelíbíš, zároveň ale ti může neskutečně pomoct. Když nějakou věc nevíš v testu, tak prostě nula bodů. Při ústní zkoušce se o tom můžete pobavit a zjistit, že jsi to buď blbě pochopila (látku v hodině/otázku), nebo jen ses vyjádřila špatně, ale vlastně tu odpověď znáš. Nebo sice nevíš odpověď, ale umíš o tom logicky a kontextově přemýšlet, co třeba u nás na oboru dost ocenili. Často taky ti učitelé z tebe vytáhnou věci, o kterých jsi nevěděla, že je znáš. Hrozně záleží na lidech. Zajímavá mi přijde třeba kombinace testu a ústní, kdy si napíšeš test a když ho nenapíšeš na projití, tak později jdeš k němu k ústní. Jinak absolutně nechápu, jak dokážeš studovat právo v angličtině. Právničina je specifický jazyk samo o sobě, natož ještě v angličtině, uf.
Pozoruhodně krasoplná pohádková krabička ten Jůtůb!!!! Elegantně a zručně dnes loupu mrkve a poslouchám přitom rozhovor s občankou Janou Kratochvílovou ( ruclips.net/video/mU6XZg9ky5Y/видео.html ) a ono to pak skončí a na obrazovku vmžiku ihnedle naskočí autoprezentační video občanky Elišky Juřinové. Kolosální!! Nadvesmírné!! Skvělé!!
Veľmi dobre spracované video 😊 Páči sa mi to, že keď si pripravujete tie vlastné poznámky, ktoré môžte využiť pri skúške, je to vlastne ďalšia forma učenia a opakovania. Toto je zaujímavé.
Jako člověk, co teď finišuje poslední rok práv v Praze na Karlovce musím říct že to je fakt mega rozdíl tyjo! Ten důraz na praktičnost, open-book testy, curved-scale a písemný zkoušky mi musím říct v Česku dost chybí. U některých předmětů něco z toho sice částečně máme, ale určitě ne u všech (a prakticky nikdy u povinných předmětů bohužel). A treats? Naši učitelé could never :D (o oslovování správným titulem ani nemluvím, na to se bohužel v česku min. na právech klade mega důraz no) S tou subjektivitou u ústních zkoušek naprosto souhlasím a je to pro mě bohužel obrovský zdroj stresu a nejistoty (je to upřímně prostě loterie - kterého učitele člověk na tu ústní zkoušku dostane, jakou bude ten daný učitel mít zrovna ten den náladu a ofc jakou si člověk zrovna vytáhne otázku). Jasně člověk si s tím člověkem může popovídat a třeba to z něj pak ten učitel vytáhne, ale je to prostě strašně moc o štěstí a kolikrát to ani vůbec nevypovídá o tom, jak dobře se na ten předmět naučíš. Takže za mě písemný zkoušky all the way :D Každopádně moc díky za porovnání a super video! Máte úplně nádherný kampus♡!
Děkuju moc za komentář.🥰 Tohle jsou bohužel všechno důvody, proč jsem se rozhodla na práva do Česka nikdy nehlásit. Věřím, že školy máme v ČR dobré, ale styl výuky, zkoušek, známkování a přístup učitelů mi prostě nepřijde vždycky v pořádku....
9:35 - já si myslím, že je to hlavně proto, že na to mladí nemaj čas :D Studenti jsou od rána do večera ve škole a pracující zase v práci :D
14:40 - taky jsem to tak mívala. Nejlépe se mi učilo nahlas. Nicméně roky spolubydlení mě donutily se naučit na úplně jiný styl učení, protože jsem se musela učit potichu. Hlavně protože mně se nejlépe učí v noci. Třeba tak od půlnoci do dvou do rána jsem vždycky udělala víc práce než za celý den a nechceš být úplně neohleduplná ke svým spolubydlícím, že jo. Hlavně na tom bytě a celkově baráku bylo všechno slyšet, takže by ani nepomohlo, když jsem šla do kuchyně, nebo kdybych chodila po chodbě paneláku.
23:26 - ústní zkoušky mají své pro a proti. Jedna věc je, jak říkáš, učitel tě vyhodí od zkoušky, protože se blbě vyspal a ty se mu nelíbíš, zároveň ale ti může neskutečně pomoct. Když nějakou věc nevíš v testu, tak prostě nula bodů. Při ústní zkoušce se o tom můžete pobavit a zjistit, že jsi to buď blbě pochopila (látku v hodině/otázku), nebo jen ses vyjádřila špatně, ale vlastně tu odpověď znáš. Nebo sice nevíš odpověď, ale umíš o tom logicky a kontextově přemýšlet, co třeba u nás na oboru dost ocenili. Často taky ti učitelé z tebe vytáhnou věci, o kterých jsi nevěděla, že je znáš. Hrozně záleží na lidech. Zajímavá mi přijde třeba kombinace testu a ústní, kdy si napíšeš test a když ho nenapíšeš na projití, tak později jdeš k němu k ústní.
Jinak absolutně nechápu, jak dokážeš studovat právo v angličtině. Právničina je specifický jazyk samo o sobě, natož ještě v angličtině, uf.
Tak to máme jiný názor, no…😅 Já jsem fakt hrozně ráda, že tady ústní nemáme 😭
Skvelé video Eliška... máš môj obdiv ;) Držím prsty ďalej!
Děkuju 🙏
Pozoruhodně krasoplná pohádková krabička ten Jůtůb!!!!
Elegantně a zručně dnes loupu mrkve a poslouchám přitom rozhovor s občankou Janou Kratochvílovou ( ruclips.net/video/mU6XZg9ky5Y/видео.html ) a ono to pak skončí a na obrazovku vmžiku ihnedle naskočí autoprezentační video občanky Elišky Juřinové. Kolosální!! Nadvesmírné!! Skvělé!!
🤣🤣
Veľmi dobre spracované video 😊 Páči sa mi to, že keď si pripravujete tie vlastné poznámky, ktoré môžte využiť pri skúške, je to vlastne ďalšia forma učenia a opakovania. Toto je zaujímavé.
Přesně tak, je to super způsob☺️
Jako člověk, co teď finišuje poslední rok práv v Praze na Karlovce musím říct že to je fakt mega rozdíl tyjo! Ten důraz na praktičnost, open-book testy, curved-scale a písemný zkoušky mi musím říct v Česku dost chybí. U některých předmětů něco z toho sice částečně máme, ale určitě ne u všech (a prakticky nikdy u povinných předmětů bohužel). A treats? Naši učitelé could never :D (o oslovování správným titulem ani nemluvím, na to se bohužel v česku min. na právech klade mega důraz no)
S tou subjektivitou u ústních zkoušek naprosto souhlasím a je to pro mě bohužel obrovský zdroj stresu a nejistoty (je to upřímně prostě loterie - kterého učitele člověk na tu ústní zkoušku dostane, jakou bude ten daný učitel mít zrovna ten den náladu a ofc jakou si člověk zrovna vytáhne otázku). Jasně člověk si s tím člověkem může popovídat a třeba to z něj pak ten učitel vytáhne, ale je to prostě strašně moc o štěstí a kolikrát to ani vůbec nevypovídá o tom, jak dobře se na ten předmět naučíš. Takže za mě písemný zkoušky all the way :D
Každopádně moc díky za porovnání a super video! Máte úplně nádherný kampus♡!
Děkuju moc za komentář.🥰 Tohle jsou bohužel všechno důvody, proč jsem se rozhodla na práva do Česka nikdy nehlásit. Věřím, že školy máme v ČR dobré, ale styl výuky, zkoušek, známkování a přístup učitelů mi prostě nepřijde vždycky v pořádku....
Dúfam že si to dala❤❤
Ano, jaky vždy. ☺️
@@DveVKoreji Jak si fandí...😆
❤❤❤❤❤❤
A ta praktická část zkoušek má stejnou hodnotu známky jako ta písemná?
Btw Moc me bavi vase videa 🤍 jen tak dál...
Většinou ano. ☺️