Intrigeeriv pärastlõuna #8 - Tõnu Trubetsky

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 19 сен 2024
  • "Intrigeeriva pärastlõuna" #8 avalik salvestus neljapäeval, 28.02. kell 18.00 Vabriku seminaris, Vabriku 12, Kalamajas.
    Küsimused ainult kohapeal!
    Pilet 5€
    Saatejuht Toomas saarepera
    IPL ilmutab end ka Spotify's ja Apple'i Podcast'is

Комментарии • 6

  • @kertyluisk2648
    @kertyluisk2648 2 года назад

    Väga hea saade kuulata, aitäh Teile:))

  • @peacecop
    @peacecop 5 лет назад +1

    Anarhia tähendab, et võimu pole. Inimesed selles süsteemis ei allu teineteisele. Riik võib olla anarhias juhul, kui see on konsensuslik. Konsensust saavutada miljoniga on statistiliselt võimatu. Juudid väidavad väidetavalt, et maksimaalne kibutsi suurus saab olla paar tuhat inimest. Nende vahel saab luua konsensuseid vaid ühisosas. Anarhia saavutamise üks eeldusi on kriitilise massi inimeste arusaamine sellest kui inimsõbralikust süsteemivormist. Enamus inimesi ei soovi mugavustsoonist välja tulla. Mugavustsoon on vangla: keegi toob süüa, keegi pakub katust, elektrit, ise tehakse ka midagi, mida just enamasti tööks nimetada ei saa, makstakse kindlustust, makse, järgitakse tavasid, kõik kordub. Anarhiast ja statismist kui religioonist oskab selgelt rääkida mark passio. Soovitan kutsuda vestlema sinna vabrikusse.

    • @herkopikand5391
      @herkopikand5391 5 месяцев назад

      Anarhia on kõrge ülalseisva hierarhia ja valitsuse puudumine.
      Munitsipaalaladel nagu linnad,külad ,kus on oma rahva kogukonnad ja nõukogud,toimib kohaliku rahvaga otse suhtlemine ja arutelu ühiskonna juhtimises.Liiga suures ulatuses muidugi ei saa tekitada inimeste vahel konsensuslikku demokraatia toimimist,sest tekivad ruttu erimeelsused aga kui kohalikud rahva nõukogud suhtlevad omakorda omavahel ja teevad koostööd oleks ehk anarhia teoorias isegi lootustandev

  • @peacecop
    @peacecop 5 лет назад

    Olen seni 1:40 h kuulanud ja senistest IP-dest kõige huvitavam vestlus on. Palju uut on tulnud esile just teispoolsuse teemal. Samas, arvutiteadlasena mõistan, et võhikule võib tunduda arvutite maailm nii ulmelisena, et nimetab nutitelefone ulmetehnikaks, mida kohalikud ei olevat välja mõelnud. See sobitub hästi sellesse juttu, kus tõnu kirjeldas mingi lendava taldriku reelingut ja heledat laiku taevas.

  • @mortenmortens4361
    @mortenmortens4361 4 месяца назад

    Ei usu