Похибки та оцінювання точності вимірювань
HTML-код
- Опубликовано: 9 ноя 2024
- Відео-пояснення щодо оцінювання точності та розрахунку похибок на прикладі прямого вимірювання довжини олівця. Введено поняття та показано алгоритм розрахунку ціни поділки шкали вимірювального приладу, абсолютної та відносної похибок вимірювань та стандартний запис отриманого результату на прикладі звичного і зрозумілого усім процесу вимірювання довжини звичайного олівця звичайною лінійкою.
Дякую велике, у нас в школі фізик щось проторохтав і все, а з вами все зрозуміло стало
@@nepereversenyy я радий, що Вам це допомогло розібратися!
Дуже добре пояснюєте, продовжуйте далі. Дякую
Дякую за відгук! Можливо є щось, про б Ви хотіли послухати у моїх відео?
Дякую! Найкраще відео з фізики, яке я дивився !
дякую! щасти Вам!
Дякую велике😉
Все дуже прикольне, і ви все дуже зрозуміло розповіли. =)
Кращий вчитель!!!
Щиро дякую!
Велике вам дякую!
Будь ласка, сподіваюсь, що все зрозуміло!
Дякую тепер зрозумів.
Вельми дякую Вам за відгук
Тепер краще дякую
Дякую за допомогу!
Дякуємо
Будь ласка!
Дуже дякую, все зрозуміло))
Дякую
дякую)
Щиро дякую за відгук! Отримати його від Вас то честь для мене! Приємно розуміти, що моя робота стала корисною!
Олександр Иванович, мы будем очень за вами скучать!(
Дякую, Вікторіє, мені також Вас буде сильно бракувати... щиро сподіваюсь, що побачимось ще! Але, якби там не було, бажаю Вам успіхів у всьому та здійсненню усіх Ваших мрій! Передавайте мої вітання класу!
@@ОлександрПеревертайло-м1д Дякую! Вам також всього найкращого)☺
Починайте знову відео робити, дуже класно)
Щиро дякую! Але часу на то дуже мало, проте буду намагатися їх робити. Можливо є побажання щодо тем майбутніх відео - буду вдячний за підказки!
А можете пидсказати де це може знадобитися крім фабрики лінійок?
Не дуже зрозуміле Ваше запитання... якщо Ви маєте на увазі "де можуть знадобитися похибки", то вони всюди: щоб не робили люди чи машини - завжди є похибки і потрібно уміти їх правильно оцінити, щоб мати уявлення про те, на скільки точним є результат. Наприклад, Ви і Ваш конкурент отримали однакове завдання: необхідно зробити автомат для фасування смаженого соняшникового насіння. Автомат повинен наповнювати пачки насінням по 100 грам в кожну пачку. Припустимо, що Ви зробили такі автомати і в середньому з-поміж 1000 пробних пачок і Ваш автомат, і автомат конкурента наповнюють пачки по 100 грам - на перший погляд, саме те, що треба. Однак чомусь замовники обрали Вас у якості виконавця, а не конкурента і придбали саме Ваш автомат- а все тому, що він наповнював пачки в діапазоні мас від 99 грам до 101 граму (тобто абсолютна похибка становить плюс-мінус 1 грам, або 1% і всі пачки майже однакові - це висока точність). Автомат конкурента наповнював пачки в діапазоні мас від 50 грам до 150 грам (тут абсолютна похибка буде плюс-мінус 50 грам, або 50% - це вже далеко не точна робота). Виходить, що Ваші апарати будуть фасувати однакові пачки, а у Вашого конкурента пачки сильно відрізнямуться між собою, що неприйнятно. Отож і виходить, що на похибки необхідно звертати увагу, вміти їх визначати та мінімізувати... інакше можна опинитися на місці конкурента :)
Спочатку голос здався нудним і втомленим, а потім так цікаво!