Winter holidays - N- Зимові свята

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 21 сен 2024

Комментарии • 9

  • @ЕленаКрюкова-ы4б
    @ЕленаКрюкова-ы4б Месяц назад +1

  • @OlegBabych7
    @OlegBabych7 9 месяцев назад +4

    Дякую за нове душевне відео і таймкоди, гарна ідея. Для мене зимові свята вже не так актуальні, як в дитинстві, тим більше, що дати і традиції постійно міняються. Але добре зібратися з друзями на Новий рік, сім'ї в мене немає нажаль.

  • @iiGreenLeaf
    @iiGreenLeaf 8 месяцев назад +2

    Nice video 😊 Happy New year 🎉 З Новим роком

    • @ukrainian1248
      @ukrainian1248  8 месяцев назад +1

      Thank You for the comment. Happy New 2024 Year! Nice to meet You 🥰

  • @ukrainian1248
    @ukrainian1248  9 месяцев назад +3

    Зимові свята (тайм-коди)
    00:03 *і* Асортимент зимових свят в Україні дуже широкий. Традиції і дати святкування намішані з різних часів та культур. Головне, що не змінюється з роками - тепло, атмосфера доброї казки і передчуття чудес...
    00:44 Основні зимові свята.
    День Святого Миколая - 6.12
    Святий вечір - 24.12.
    Різдво - 25.12.
    Щедрий вечір - 31.12.
    Новий рік - 1.01.
    Водохреща - 6.12.
    01:11 *1* Головний чарівник зимових свят в Україні - Святий Миколай. Діти чемно себе поводять, щоб отримати від нього подарунки. В кожній країні роль доброго чародія виконує свій персонаж - Санта Клаус, Пер Ноель, Бабо Натале.
    01:50 *2* Головна красуня зимових свят - ЯЛИНКА. Її з любов’ю прикрашають в сімейному колі, на робочому місці, в центрі міста чи села. Навколо ялинки водять хороводи чи просто нею милуються, під неї кладуть подарунки.
    02:26 *3* Святкові страви в цей період можуть бути найрізноманітніші. Традиційні українські, чи запозичені у інших народів. Деякі релігійні свята диктують свої умови. Наприклад на Святвечір потрібно готувати 12 пісних страв і кутю.
    03:06 *4* Тема подарунків в період зимових свят розділена на дві дилеми - ЩО дарувати і КОЛИ. ЩО - майже все, від грошей до зірки на небі, аби всі були щасливі. КОЛИ - дітям на Святого Миколая - обов’язково, інші свята по бажанню.
    03:52 *5* Українці цінують свої традиції, але й не цураються чужих. Наприклад, багато хто святкує Китайський Новий рік, або хочаб в курсі, який з 12 символів року треба зустріти. 2024 - рік Зеленого Дерев’яного Дракона!
    04:32 *6* В Україні часто відбуваються маскаради та костюмовані вечірки на зимові свята. Не тільки діти щиро радіють перевтіленню в когось іншого, дорослі також це люблять, бо всі ми родом з дитинства...
    05:05 *7* Не так важливо, яким способом і коли ми святкуємо зимові свята і зустрічаємо Новий рік, за яким календарем і в яких традиціях. В Україні є багато народів та релігій. Головне - це повага до всіх і відчуття свята!
    05:42 *8* Моя найулюбленіша новорічна традиція - загадати бажання рівно о дванадцятій ночі. Більшість моїх бажань збувається. Я щиро вірю в те, що майже в усіх українців зараз одне бажання - наша Перемога!
    06:16 *+* Невеличке прохання - напишіть, будь-ласка в коментарях.
    Що є для Вас Новий рік та зимові свята? Чи святкуєте Ви їх і як саме, якщо так? Чи загадуєте бажання в новорічну ніч? Хай здійсняться всі Ваші добрі мрії!
    06:51 З Новим роком та Різдвом Христовим!

  • @SteeGrav
    @SteeGrav 9 месяцев назад +3

    Веселого Різдва! For context. I'm a 52 years old man from the Province of Quebec, Canada. Here, Christmas is mostly a children day celebrated in small family (сім'я). The big family (родина) celebration is the new year. In my father's youth, Christmas was a religious holiday, and the new year, a secular one. For some people, it's still the case, but for most people, Christmas only marks the beginning of winter festivities, and the new year marks the end of it. The whole week in between being dedicated to family reunions and partying!

    • @ukrainian1248
      @ukrainian1248  9 месяцев назад +2

      Thank you so much for the interesting information about traditions of celebrating the winter holidays in Canada. Nice to meet you. 🥰Ukraine also has similar traditions, but with the beginning of the war with Russia, a lot has changed. For example, now we always work on holidays, the dates of Orthodox holidays have changed and now we are closer to the west and Catholic dates. Although, for me personally, the whole winter is like a fairy-tale holiday, often the Christmas tree is decorated from December 6 - St. Nicholas Day to January 14 - the New Year (old style). We prepare festive dishes when we have a free day and desire. In our family, everyone gathers for a festive dinner on January 4 - my mother's birthday. No one knows exactly when Jesus Christ was born, so January 4 is the culmination of all holidays for us. But we respect all holiday traditions of the world.
      Дуже вдячна за цікаву інформацію про традиції святкування зимових свят в Канаді. Приємно познайомитися. 🥰 В Україні теж подібні традиції, але з початком війни з Росією багато змінилося. Наприклад тепер ми завжди працюємо на свята, дати святкування православних свят змінили і тепер ми ближче до заходу і католицьких дат. Хоча, особисто для мене вся зима, це ніби казкове свято, часто ялинка стоїть прикрашена від 6 грудня - день святого Миколая до 14 січня - Новий рік за старим стилем. Святкові страви готуємо, коли є вільний день і бажання. В нашій родині всі збираються на святкову вечерю 4 січня - день народження моєї мами. Коли народився Ісус Христос, ніхто точно не знає, тож для нас 4 січня кульмінація всіх свят. Але ми з повагою ставимося до всіх святкових традицій світу.

    • @MyroslavPavlenkoUA
      @MyroslavPavlenkoUA 9 месяцев назад +3

      Пані Наталія, я трохи здивований таким святкуванням. Я думав, ви людина набожна і релігійні дати для Вас важливі. Хоча, це особистий вибір кожного. Гарних свят 😊

    • @ukrainian1248
      @ukrainian1248  9 месяцев назад +1

      @@MyroslavPavlenkoUAЯ зі східної України, наші традиції святкування Різдва не такі сталі, як в західній частині нашої країни. Про існування Різдва я дізналась в старших класах школи, батько був на той час комуністом і атеїстом. Ми святкували тільки Новий рік і то, без особливого фанатизму. Потім ми почали святкувати православне Різдво 7 січня - готувати кутю, 12 пісних страв і намагатися відроджувати традиції. Тепер православне Різдво 25 грудня. Знову все змінюється... Єдине, що стале в нашій родині - мамин День народження 4 січня, коли збираємося в рідному містечку з різних місць України. Але ми святкуємо і Різдво і Новий рік, тільки більш скромно і менш людно. Дякую за увагу і коментар. Гарних свят 🥰