Чому від нас приховували існування тріади Давньоруських держав: Куявія, Славія, Артанія?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 21 авг 2024
  • © Ця стаття із серії публікацій з книги ванкуверського автора О.Ковалевського “Ілюстрована історія України від найдавніших часів до сучасності”.

Комментарии • 121

  • @Iren65UK
    @Iren65UK 2 года назад +7

    Мені лише сьогодні прийшло в рекомендаціях. Дивлюся з цікавістю .
    Лише не розумію : чому так мало переглядів ?
    Дякую за роботу , вона важлива і необхідна !👍🏻🤗❤💐

  • @user-zq5uz3do4i
    @user-zq5uz3do4i 3 года назад +14

    Чарівний голос,у пані,неможливо відірватись,від перегляду) Дякую! Нехай щастить!

    • @toushty
      @toushty  3 года назад +2

      Дякую, ваші відгуки надихають продовжувати записувати!

  • @norgiter
    @norgiter 2 года назад +9

    Все так! Дякую. Ось вже і Палій Олександр про це розповідає.

  • @user-hh5ol1rq7z
    @user-hh5ol1rq7z 2 года назад +6

    Дякуємо з міста Героя Одеса!🤝✋🤝

  • @vasylgorodyskyi1020
    @vasylgorodyskyi1020 Месяц назад

    Дуже корисне відео на не хайпову тематику. Дякую!

  • @eugeniamilevych2946
    @eugeniamilevych2946 2 года назад +6

    Найцінніше те, що люди почали
    Звертатись до першоджерел,
    А їх багато. Не змогли все вивезти, спалити і знищити наші
    Недруги. А тому радіти треба,
    Що не лише історія, а й праісторія
    Повертається . Наші знання
    Збагачуються. І це добре.

  • @3Com100
    @3Com100 2 года назад +19

    Як стверджував російській та радянській історик та археолог Янін, якій все життя копав "Великий" Новгород, до 11 сторіччя Новгорода не існувало не в якому вигляді, до 11 ст. незаймана земля. Кінець 11 ст. був притягнутий за вуха через так зване "рюрікове городище", яке знаходиться в 2 км. від Новгорода, але не було і не городищем і до казкового "рюрика" мало таке відношення як білі ведмеді до скунсів.

    • @user-vb1qu8zb6m
      @user-vb1qu8zb6m 2 года назад +1

      Цей археолог Лев Янін. Він за 50 років розкопок у Новгороді зробив висновок, що найстаріший будинок збудований у 953 році, тобто всередині 10 століття. У російській вікіпедії написано що Новгород заснований у 930 році, а у літописах згадується у 862 році.

    • @3Com100
      @3Com100 2 года назад +4

      @@user-vb1qu8zb6m По-перше він не Лев, а Валентин Янін, по-друге він не знайшов "Новгорода" старіше 11 століття, дуже хотів але чесно визнав, що далі 11 ст. ціліна, хоч признався, що його змусили якусь стоянку оленеводів яка знаходиться в 2 км, від Новгорода, зарахувати в склад Новгорода, і цім посунути "заснування" Новгорода на кінець вже 10 сторіччя, це так зване "рюрікове городище" яке і не в Новгороді, і не городище, бо
      огорожу так і не виявили і не рюрикове, а назву вигадали таку, бо дуже хотілось якось кудись вліпити того казкового Рюрика і цю назву вигадав не Валентин Янін, а влада. Але російській історик та археолог Лев був, це Лев Клейн, помер у 2919р.Також значна фігура в археології. Саме Лев Клейн, стверджував, що пра батьківщина індоєвропейців знаходиться в Україні, це так звана Катакомбна культура.

    • @user-vb1qu8zb6m
      @user-vb1qu8zb6m 2 года назад

      @@3Com100 так, я переплутав. Він Валентин.

    • @3Com100
      @3Com100 2 года назад

      @@user-vb1qu8zb6m Буває.

  • @mykolaj1110
    @mykolaj1110 2 года назад +2

    Класний голос) Приємно слухати) Сьогодні Ваше відео випало в рекомендаціях, дивно що так мало переглядів.

    • @toushty
      @toushty  2 года назад +1

      Дякую! Ваші коментарі надихають ще робити відео. Незабаром буде озвучення книги про окупацію Криму.

  • @bristonknight9315
    @bristonknight9315 2 года назад +7

    Дякую за цікаву розвідку. Я вже встиг прочитати чимало коментарів до відео, отже вже знаю, що ви не є фахівцем з питань історії того періоду, про який йдеться, а просто начитали цей текст. Це не применшує вашої заслуги: ви привертаєте увагу до речей, які чи замовчувались, чи перекручувались не тільки червоною імперією під ніком СССР, а ще й офіційною історієграфією за царських часів. Звичайно, не з усіма тезами автора можна погодитись, але для цього й існує дискусія. У полеміці народжується істина.

    • @akselanderson2493
      @akselanderson2493 2 года назад

      99,8% істориків давнього періоду давно пора звільнити. Їх всього десяток, отже 9 не гідні. А Ви самі визначте, до яких з них належите самі. Це було би корисно для всіх, для науки і освіти. Як можна "начитати свій (у Вас - "цей") текст"?

    • @bristonknight9315
      @bristonknight9315 2 года назад

      @@akselanderson2493 - "Свій", чи "цей"? Різницю не бачите?

    • @akselanderson2493
      @akselanderson2493 2 года назад

      @@bristonknight9315 Ага, мабуть Ви вважаєте, що той текст надиктував пан Толочко Пристромський, а мені доручили прочитати "цей" чи "той" текст?

    • @akselanderson2493
      @akselanderson2493 2 года назад

      Бачите, шановний пане, коли Ви зустрічаєте назву "Куявія", то не гоже тулити її до назви "Київ", бо назва "Київ" утворена від грецького "κυεω", "κυω" - нести плід, нести зачаття, родити, або від перського слова "kyia" - назва птаха, яка дуже яйценосна (родюча). У Геродота Полянська (Київська, РОденська) земля названа "Ексампаїс" "Εξαμπαιος" і її можна перекладати користуючись ст. ірландським to eks-sam (to-eks-sem), іонійським і дорійським наріччям грецької мови "Εκ-σαμη-παις" , санскритом, або франкською та гальською мовами, де "pais" - країна, земля (land, das Land). Тому не потрібно назву тулити до фонетики слова-назви, а розуміти, що "Куявія" - Житомир (Мир проживання, а старовинне "жита" має значення "земля проживання", "влада", "сила"), а "Ексампаїс" розуміється як "Україна", "Провідна країна" (Метрополія), Рідна країна. До речі, назва "Поляни" - теж має грецьку основу πολευω, πολιας - жити, проживати, Рідна земля, Головна частина країни. Назва "Житомир" (1249 рік) це назва, яку зберегли наші предки для розуміння значення назв "Ексампаїс", "Поляни", "Сіттичі", "Паралати" і т. д.

  • @oyum6208
    @oyum6208 2 года назад +9

    Мила пані авторка! Вражений Вашим чарівним голосом, все таки, напишу свої критичні зауваження. За основу розгляду минулого України завжди потрібно брати Геродота, себто, як говорили прадавні греки, "розпочну від Гестії", ябо, як говорили прадавні українці, "танцюватимемо від печі" (Гестія - Свята Варвара - Берегиня печі, Богиня вогню, блискавки).
    Отож, старший брат Ліпоксай правив у тій частині України-Скіфії, яка називалася "Славія". Пліній Старший називав її дуже вірно "Енінгія" - "Aeningia" від грецької основи "αινη" /ene/ - слава, хвала. Це землі майбутнього Великого князівства Литовського, де грецьке "Λιτα" - богиня молитви (Оранта, Лато, Літа"). Пам'ятаєте слова "Минула Літа Ярослава" в "Слові о полку Ігоревім"? Греки Євсевій та через шість столітть К. Порфирогенет називали цю ж таки землю "Хриса" (на честь Артеміди, богині Молитви). На латинській мові - Оранта (Волинь - Молинь).
    Назву метропольної частини України назвав нам Геродот, пояснивши назву "Україна" композитом "Ексампаїс", що перекладається значеннями "Україна", "Житомир" - земля проживання (pais - land, χωρα) - Житомир, та значенням "Держава" - Ουκρανια, Ucrania - Метрополія, Держава.
    Третю назву вжив також Геродот - "Геррос", що перекладається значенням "Воєводина" - Козаччина, а вірніше Гетьманщина (основа herr, heer - полк, воїнь). Це Переяславська земля від Дніпра до Сіверського Донця і до Дону.
    Що стосується "Острова Русів", то тут мовиться про острів Хортиця, який не знаючі суті східні купці роздули до невпізнання.
    Західні історики вживали до запорожців назву "сулони", маючи на оці латинь "in-sula" - острів, або ж, "in-sulanoi" - островитяни. Автор "Слова о полку Ігоревім" вжив назву "Посуліє" (по Сулію), що цілком і повністю відповідає (територіально, звісно) значенню "За порогами". Посуліє - Запоріжжя. Але оплотом (символом острова) була і залишається Хортиця - Острів Святого Георгія (так у греків). У Константина Багрянородного (Порфирогенета) Хартиця згадана під назвою "Мілініски" - мілітарний (військовий) острів" - Μιλι-νрσκη, де "νησος", "νασος" - острів.
    Що ж до назви "Артанія", то це край тиверців (те ж саме - галичани), частина яких перешла на північ, де й постала земля з назвою "Стародубщина", а частина мігрувала в землю Укермарк (Украненланд) та по всій тогочасній Німеччини. Німці називали їх "склавинами" (буковинцями) та "базами" (словенами). Себто, під тиском християнізації (Риму) буковинці Надтисся (звані "авари" на основі англійського "aware") і подоляни (тиверці від санскриту "tivra" - лихі, ярі, аріани, як і санскрит "gali" - "галичани" - ругаючі, докоряючі - Кориятовичі, рід Щека-Карибута) мігрували частково на Північ, а більше "на Захід, чужу віру сповідуючи" - так у Влесовій Книзі), себто, прийняли християнство. Тому "Артанія" -спочатку Подолія, а згодом - "Стародубщина" - прихильників старої віри ("Звичаїв і обичаїв Глібовни" - в "Слові о полку Ігоревім").
    З повагою, у чарах Вашого голосу - .

    • @toushty
      @toushty  2 года назад +1

      Дякую за цікавий розлогий коментар! Я не є авторкою, лише озвучила. В описі посилання на джерело.

  • @user-us4rg1pr1x
    @user-us4rg1pr1x 3 года назад +6

    Дякую.

  • @anatolijmoshuk9188
    @anatolijmoshuk9188 2 года назад +3

    👍 🔥👍 🔥 Подяка!!!!! 👍 💯👍 💣

  • @user-ie5ll5qw7w
    @user-ie5ll5qw7w 2 года назад +2

    👍👍👍👍👍

  • @alexolippi1618
    @alexolippi1618 2 года назад

    Дяки

  • @user-om4br1jm6c
    @user-om4br1jm6c 3 года назад +11

    Олекса (Номад)
    Зайка (це до ведучої), праве русло зникло не з геологічних причин, а з причин гідрологічних - це нормальний процес перебудови русел річок. Слово "держава" також не зовсім коректне у даному контексті, мабуть, йдеться про князівства. А голос дійсно гарний.

    • @toushty
      @toushty  3 года назад

      Дякую за комплімент щодо голосу. Я лише озвучила і не є автором статті.

    • @user-om4br1jm6c
      @user-om4br1jm6c 3 года назад +1

      @@toushty Лаліта, а я тільки здійснив маленьку корекцію. Заплави річок не є сталими. Амазонка переробляє малюнок заплави за 600 років, Дніпро (не знаю, приблизно) - років за 400. Якщо це невиходи скельних порід, все буде знесено за кілька століть.

    • @user-fh9il9kk1v
      @user-fh9il9kk1v 2 года назад +1

      @@user-om4br1jm6c 100 років назад в моїй місцевості, Дніпро протікав не там де зараз тече, . Зараз там пісок і заплава.

    • @user-om4br1jm6c
      @user-om4br1jm6c 2 года назад

      @@user-fh9il9kk1v І це нормально - чисто природний процес: русло, наче змія, пересувається по заплаві, весь час змінюючи своє положення, цей процес називається меандруванням. Амазонка переробляє свою заплаву за 600 років.

  • @akselanderson2493
    @akselanderson2493 3 года назад +13

    Гарний голос! Приємно слухати. Однак, спробуємо пояснити назви. Перша "Куявія" утворена від двох слів санскриту - "ku" - земля, край, країна та "yava" - зерно, хліб. Себто, "Куявія" - Рідна земля (давні хлібороби називалися "родичі", а Київ мав свою назву - Родень). Назва "Артанія" утворена від слова санскритського лексикону "artha" - просити, жадати, хотіти, воліти (люди молитви), які мали назву "венети" (від санскриту "ven", "vene" - просити, жадати), а потім - "анти" (від грецького "αντη" - молитва, а саме землі людей молитви стали називатися "Славія". "Ми своїх богів не просимо, а славимо" - так написано у Влесовій книзі. Всі назви в писемних свідченнях необхідно перекладати на місцеву мову - українську. Звідки у Вас назва "Славія"? Може у Вас там "Склавинія", що означало би "Буковина", бо "s-clauus" - означає "дорожній посох" - "Дрогобич (дорожній бич" - у Л. Зизанія). Переяславські землі у Геродота названі "Гелон", а у Йордана "переяславці" названі "альтціагіри" ("altius + agieren" - скликати, оголошувати ясу - збір в похід: козаки).

    • @toushty
      @toushty  3 года назад +3

      Дякую за коментар! Я не автор статті, а лише начитала.

    • @akselanderson2493
      @akselanderson2493 3 года назад +8

      @@toushty Славно читали! Доречно зауважити, що у Євсевія (грецький письменник початку четвертого сторіччя) Україна названа "Хриса", а у Прокопія Кесарійського - "Евлісія" (Хриса). У автора "Слова о полку Ігоревім" - "Земля Трояня" (Treue - віра,, вірність, стійкість). У Константина Порфирогенета Україна названа "Хриса" і "Базилея) - Держава (Україна). З повагою,

    • @user-lh3mv8kg6u
      @user-lh3mv8kg6u 2 года назад +1

      @@akselanderson2493
      Подейкують, що слово ,,венеди-венети" має кельтське походження, коли частина їх поселились серед племен пшеворської культури. В подальшому примінялось для племен Помор'я.

    • @akselanderson2493
      @akselanderson2493 2 года назад +2

      @@user-lh3mv8kg6u Санскрит "vene" має всі значення, які пояснюють назви "анти" (люди молитви), "слави-слов'яни" та назву "любимичі" (Люблінщина та назва Любляна). Погляньте в санскрит і знайдіть слово "vene" - ругати, дооряти, просити, любити.

    • @dmitriylaitarniuk7385
      @dmitriylaitarniuk7385 2 года назад

      "Куявія" утворена від двох слів санскриту
      Есть 2 базовые теории происхождения индо-европейских языков.
      Первая, Ямная культура оседлала лошадей и получила сильное конкурентное преимущество в войне, а потому смогла навешать всей Европе на западе и Северной Индии на востоке, а потому и принесла свой язык в эти регионы.
      Вторая. что индо-нвропейские языки родом из Кавказа и/или Малой Азии
      И у второй теории есть одна проблема в современности - наиболее схожим с санскритом языком является... литовский - linguis.net/12-facts-about-lithuanian-language/. И как эту радость объяснить второй теорией не понятно. Ты все еще уверен, что эти слова из санскрита, а не просто местные?))) Благо ареал ямной четко Украина

  • @Teryk711
    @Teryk711 2 года назад +6

    Лінгвісти - дослідники новгородської спадщини стверджують, що новгородці не були українцями. Їхня мова нагадувала ранньопольські діалекти, що може пояснювати її походження з острова Рюґен в Балтійському морі, де жили західні слов'яни. На жаль, ільменські словени були знищені в часи геноциду Іваном Грозним. Ті ж, що вижили, були асимільовані московитами.

    • @toushty
      @toushty  2 года назад +2

      Так, Новгород не належав до Русі.

    • @toushty
      @toushty  2 года назад +2

      Скажіть, будь ласка, як ви дізналися про це відео? Просто воно висить вже два роки, а за два дні кількість переглядів більша, ніж за весь цей час. Хто мені зробив такий промоушн?

    • @Teryk711
      @Teryk711 2 года назад +2

      @@toushty я часто переглядаю на ютубі відео на історичні теми (канали Олександра Палія, братів Капранових, Владлена Мараєва, История Руси, DAIV). Воно потрапило в стрічку праворуч і мене зацікавило. Дуже цікаво, дякую.

    • @toushty
      @toushty  2 года назад +2

      @@Teryk711 дякую за відповідь!

    • @norgiter
      @norgiter 2 года назад +3

      @@toushty Зробив RUclips. Але не просто так. Росте кількість українців, що цікавляться справжньою історією. Сприяють цьому такі канали як Історія Руси, Олександр Палій та інш. Ваш ролик з’явився у мене в рекомендаціях;)

  • @user-lh3mv8kg6u
    @user-lh3mv8kg6u 2 года назад +2

    На скільки я знаю, це не приховувалось, принаймні для тих, хто про це цікавився.

    • @toushty
      @toushty  2 года назад +6

      Я цікавилася, але ця інформація не була широковідомою. Приховувати - це також замовчувати.

  • @kukurudza4232
    @kukurudza4232 2 года назад +1

    👍😊💪

  • @user-jc2cu8qk7c
    @user-jc2cu8qk7c 2 года назад +4

    Здесь рассматривается конкретная и ясная реальность - Русь- Украина состояла в древности с трёх государств : Куявія, Артанія и Славія.
    Все они находились на территории Украины. Славия - со стороны Булгар.
    Земли Новгорода не могут быть Славией - рядом нет Булгар! Это говорят древние Источники- оригиналы. Не размывайте тему своими ненужными здесь опусами!

    • @user-rp3jq7gp1g
      @user-rp3jq7gp1g 11 месяцев назад

      На территории Украины располагалась только Куявия. Славия - это Новгородщина и прилегающие земли. Жители их называли себя словенами, через Волжский путь имели торговые связи с арабами. Артания - скорее всего Рязано-окская земля, тоже имевшая широкие торговые связи с арабами. Там найдена треть всех арабских монет, найденных на территории СССР.

  • @toushty
    @toushty  2 года назад +1

    Дуже цікаве інтерв'ю з автором статті ukrainianvancouver.com/%D1%96%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B2%D1%8E-%D0%B7-%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%BC-%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%BC/

  • @user-tk6wi5vw5v
    @user-tk6wi5vw5v 2 года назад +12

    ... Первым к нам пришёл Василий,
    Хоть ЕГО и не просили, -
    Через шесть веков впослед
    Написал один поэт,
    Хоть не ведывал зачем,
    Так сказал он.
    Между тем:
    Первый Царь Москвы - Василий.
    Мало надобно усилий,
    Угадать, что это лишь
    Хан великий Тохтамыш.
    Быть иначе не приснится:
    Ведь Московский-то улус,
    Сделал Он Орды столицей,
    Значит, сам теперь Он - Рус.
    Был вторым Василий Темный,
    Государь слепой и скромный:
    Так хрестился в цвете лет,
    Хан Орды Ул-Мухаммед.
    Сын Якуб его, отметим,
    Стал царем Иваном Третьим,
    Вслед Василий Третий - внук,
    Чингисидов принял лук.
    Ну, а дале, ну, а дале,
    До Романовых-царей,
    Чингисиды заседали;
    А без сана архирей
    Мазал новеньких на царство,
    Псал исторью государства,
    Родословню упырей.
    От кого же?
    От Адама?
    Это слишком.
    Юлий Гай?
    Это ближе.
    Снова драма:
    Я латынь не понимай.
    Вот от Рюрика, похоже,
    В самый раз родство вести.
    У царя татарська рожа?
    Перехрeстим, Бог прости.
    А потом царь Питер славный
    Поднял новый флаг державный
    Над чухонскою Невой,
    Что за шум, был что за вой!
    Пред униженной Москвой
    Повелел:
    "Великороссомъ
    Финна гордо величать,
    На глаза дђвицъ разкосыхъ
    Вђкъ чадры нђ надђвать,
    Запретил иметь гаремы,
    Повелел:
    Страну Моксeль,
    Чтобъ на картахъ иноземы
    Росью вырђкли отсель".
    А потом Екатерина
    Учредила Комитет,
    Чтоб забыли угро-финнов
    А Орды пропал и след.
    Лично царственной рукою
    Дозволяла, что писать,
    Что написано иное,
    Надо вымарать и рвать.
    Заявил Карa Мурзeвич
    Или просто Карамзин,
    Что любой Иван Царевич,
    Ныне Рюрикович-Сын.
    И скромнейше тут прибавил:
    Есть в исторьи примесь лжи,
    Чуть солгать - не против правил,
    Главно знать себе межи?.
    Но Империя не знала
    Ни МЕЖИ, ни ЧЕСТИ,
    Ей
    Было нужно ОПРАВДAЛО
    Всей ничтожности своей.
    Ложь ту детям московинским,
    Трут и трут по новы дни,
    Чтоб забыли корни фински,
    И Ордовию они.
    А потом в России дикой
    Были Белые цари,
    Были Красные бандиты -
    Вурдалаки-упыри,
    А сейчас Россией правит
    Черный царь, из грязи взшед,
    Но живет и процветает
    Катеринский Комитет.
    Хоть название иное,
    Но талдычет всё одно:
    Всё тут русское, родное,
    Пахнет Русью и говно!
    Русы - все Цари-Султаны,
    Вот их русские сутаны,
    А Владимир Мономак
    Позабыл у нас колпак.
    Тут Россия, Русью пахнет…
    Карлик-царь над златом чахнет,
    Стережет свою иглу…
    Скоро всё это бабахнет
    И провалится во мглу. 2014г.Valery Bor

    • @bristonknight9315
      @bristonknight9315 2 года назад +1

      👏 👏 👏

    • @aggressiveevolution
      @aggressiveevolution 2 года назад

      Басни российские

    • @norgiter
      @norgiter 2 года назад +2

      Хто автор цього влучного та дотепного твору?

    • @user-tk6wi5vw5v
      @user-tk6wi5vw5v 2 года назад +4

      @@norgiter - точно не знаю. Мухосранск. Говно. Тоскливо.
      Дети. Дом. Работа. Пиво.
      Геморрой. Камаз. Гараж.
      Десять лет водилой стаж.
      Раз в пять лет с женой в кино.
      Мухосранск. Тоска. Говно.
      Водка. Патриот. Россия.
      Шарфик красно-бело-синий.
      Ящик. Киселёв на Первом.
      Украина. Киев. Нервы.
      Танцы. Шум. "Крымнаш". Веселье.
      Утро. Санкции. Похмелье.
      Цены. Доллар. Банк. Кредит.
      Тёща как всегда нудит.
      Снова Киселёв на Первом.
      Водка. Вещмешок. Консервы.
      Секс с женой как в первый раз.
      Поезд. В путь. Спасать Донбасс.
      Форма. Каска. Полигон.
      Гумконвоем в Краснодон.
      ЛНР. Блокпост. Укропы.
      Первый бой. Три пули в жопе.
      Страх. Обстрел. Осколок "Града".
      Труп. Мешок. Рефрижератор.
      Крест. Венок. Вдова. Плаксиво.
      Мухосранск. Говно. Тоскливо.

    • @bristonknight9315
      @bristonknight9315 2 года назад +1

      @@user-tk6wi5vw5v 👏👏👏💐

  • @mykolaj1110
    @mykolaj1110 2 года назад

    А що за назви міст Археймар, Кьонугард і Самватас?

  • @user-rp3jq7gp1g
    @user-rp3jq7gp1g 11 месяцев назад

    На территории Украины располагалась только Куявия. Славия - это Новгородщина и прилегающие земли. Жители их называли себя словенами, через Волжский путь имели торговые связи с арабами. Артания - скорее всего Рязано-окская земля, тоже имевшая широкие торговые связи с арабами. Там найдена треть всех арабских монет, найденных на территории СССР.

  • @alexshulha9236
    @alexshulha9236 2 года назад

    Це арабські назви руських князівств, Куявія - Київщина, Славія схоже на землі словенів з центром Новгородом, а от Артанія схоже на землі тиверців які були по правобережжю Дніпра до Дністра

  • @user-pr8jz1sd6t
    @user-pr8jz1sd6t 2 года назад +3

    Кремация от трипилькой культуры.так же как и земледелие .

  • @zsuzsu2657
    @zsuzsu2657 2 года назад

    Пожалуйста ссылочки на названых авторов!!!

    • @toushty
      @toushty  2 года назад

      В описі під відео посилання на автора статті.

  • @ludmilakavtaradze2365
    @ludmilakavtaradze2365 2 года назад

    Тут ЦАРІВ НЕ БУЛО!!! АНТИ , ЯКІ ЖИЛИ ТУТ ЗАВЖДИ ЖИЛИ ЗА ПРАВИЛАМИ ДЕМОКРАТІЇ!!! ТУТ ЯК ОБИРАЛИ ГОЛОВНОГО, ТАК ЙОГО І ЗНІМАЛИ!!! БА, НАВІТЬ, ЗНИЩУВАЛИ!!!

    • @mykolaj1110
      @mykolaj1110 2 года назад

      Все одно був племенний стрій з конунгом.

    • @ludmilakavtaradze2365
      @ludmilakavtaradze2365 2 года назад

      @@mykolaj1110 З КОНУНГОМ, АЛЕ НЕ З ЦАРЕМ!!! Демократія...

  • @user-pr8jz1sd6t
    @user-pr8jz1sd6t 2 года назад +4

    В новгороде появившееся 11веке словяне имеют померанское походженя .тоесть поляки ))

  • @username11614
    @username11614 2 года назад +1

    Хто приховував?)

    • @toushty
      @toushty  2 года назад +3

      Ми в школі такого не вивчали. Якщо б я випадково не натрапила на інформацію, то й не знала б.

    • @username11614
      @username11614 2 года назад

      @@toushty Шановна, як колишній шкільний вчитель: це вивчається у 7-му класі. Завдання шкільного курсу показати історичний процес у його багатоаспектності (політика, економіка, соціальні процеси, культура) з урахуванням вікових особливостей учнів. Вони й тих князів, які вивчаються плутають))) Але і там про похід Аскольда на Візантію і про його вбивство Олегом розповідають)

    • @username11614
      @username11614 2 года назад

      А от на академічному рівні - на історичних факультетах ... Про працю Йордана про готів Ви чули? Чому ж Ви при антських рексів не розповіли?) Тільки проблемка: археологи не вважають антів "чисто" слов'янами)

    • @toushty
      @toushty  2 года назад +2

      @@username11614 часи змінюються, і це радує, якщо вже розповідають. Це стаття не нова, і не я автор, я лише озвучила. Я не є істориком і не готова підтримувати таку дискусію. Посилання на першоджерело в описі відео.

    • @username11614
      @username11614 2 года назад

      @@toushty Інформацію треба перевіряти і не нести "чушь" в маси, не "хайпитися". І це не нова інформація. Грушевського "Історію України-Руси" почитайте. Це -некомпетентність.

  • @heliox7093
    @heliox7093 2 года назад

    Шановна пані. Уважно читайте те , про що писали арабські історики. Булгар- місто на Волзі, чи ви цього не знали? Також подивіться карту Ідрісі, де він зображував Артанію.

    • @toushty
      @toushty  2 года назад

      Всі питання до автора статті Олександра Ковалевського, історика з Ванкувера.

    • @heliox7093
      @heliox7093 2 года назад

      @@toushty перш ніж щось викладати в ефір, треба перевіряти інформацію.

    • @toushty
      @toushty  2 года назад +1

      У мене маленький аматорський канал. Я це відео зробила скоріше для себе, коли тільки починала пробувати свої сили в начитці, бо мені сподобалася ця стаття. Я не чекала такої цікавості до нього. Тим не менш стаття написана вчителем, професійним істориком, я не маю часу і компетенції перевіряти кожне слово. Хай це роблять професіонали, хто може обговорювати ці теми на рівних.

  • @januszwalusss8875
    @januszwalusss8875 2 года назад +4

    Не давньоруських,а давньоукраїнських держав!

    • @toushty
      @toushty  2 года назад +10

      Русь - це також Україна, ця назва ніяк не пов'язана з Московією.

  • @user-sz7ip9fs6t
    @user-sz7ip9fs6t 2 года назад +4

    Надзвичана
    Повчально

  • @FiercePretzel
    @FiercePretzel 3 года назад +4

    Русь це ж не держава словян ) це держава скандинавів вікінгів. Була ще Хазарія наприклад. Київ у хазар відбив вікінг Haskuldr або по нашому Аскольд. Перед тим був Антський союз.
    " У X ст. арабський історик Абдул Хасан Масуді двічі повторює, що анти мали свою державу, як він висловлюється, «з прадавніх часів»
    Читав ібн Фадлан, він називає словянами (склавінами) - волзьких булгар

    • @user-jc2cu8qk7c
      @user-jc2cu8qk7c 2 года назад +7

      Правда про нашу історію з іноземних джерел, а їх тисячі - для мокшан це бомба на мільйон кілотонн , дія якої вічна!
      Можете навіть вити на Місяць, але оригінали древніх документів Європи і арабів вам не знищити!

    • @bristonknight9315
      @bristonknight9315 2 года назад +5

      Цивілізація, в тому числі і зачатки державности, залежать у великій мірі від господарської діяльности (у ті часи землеробства і тваринництва), які у скандинавів були у зачатковому стані, якщо порівняти з племенами, помешкання яких лежало на території сучасної України. І цивілізаційнтй процес просувається з Півдня на Північ, а не навпаки. - Це одна з аксіом історієграфії.
      Більше того, етноніми (назви річок, озер, гір), які належать до ядра мови, не привносяться зайдами (варягами), а є породженням місцевого населення. Річка Рось, наприклад. Усі твердження московитів про так зване скандинавське походження слова "Русь" - чистий вимисел, який не підтримує усталена історієграфія і порівняльне мовознавство.

    • @FiercePretzel
      @FiercePretzel 2 года назад +4

      @@bristonknight9315 скандинави в ті часи просто збирали десятину з землеробів і скотоводів, це називалось "полюддя" помните як княз Ігор (Інгвар) загинув? а також збирали гроші з операцій імпорту експорту і транзиту,

  • @curiousperson6062
    @curiousperson6062 2 года назад

    То ви, мабуть, не в курсi, хто писав iсторiю само'i Pосi'i. Як писав Ломоносов: всякi Шльоцери, Байери, Мiлери... Все сто разiв перебрехано

  • @user-zp3hj2xs9i
    @user-zp3hj2xs9i 2 года назад +1

    Шо за туфта ? Типу Палія ? Чим дальше в словянський ліс тим більше українських патиків

    • @toushty
      @toushty  2 года назад +7

      Палій - поважний історик, а ви хто такий?

    • @user-jc2cu8qk7c
      @user-jc2cu8qk7c 2 года назад +6

      Правда про нашу історію з іноземних джерел, а їх тисячі - для мокшан це бомба на мільйон кілотонн , дія якої вічна!
      Можете навіть вити на Місяць, але оригінали древніх документів Європи і арабів вам не знищити!

  • @Skield
    @Skield 11 месяцев назад

    Тому що нічого було приховувати, бо таких держав не існувало.

    • @toushty
      @toushty  11 месяцев назад

      Дякую за коментар. Надайте, будь ласка, підтвердження.

    • @Skield
      @Skield 11 месяцев назад

      @@toushty 1. Інформація про ці утворення не підтверджується паралельними джерелами. 2. Автор не був у тих місцях, лише записує те, що йому розповідали (плюс питання точності перекладу). В судовій практиці це називається "покази з чужих слів" і до уваги не береться. Тобто автор запису "чув дзвін, та не знав, де він". 3. Немає переконливого археологічного підтвердження. 4. Максимум що можна допустити - це існування якихось міжплеменних об'єднань, або окремих крупних племен, але про якусь повноцінну державність там говорити не доводиться.

    • @toushty
      @toushty  11 месяцев назад

      @@Skield звісно, про повноцінні держави не йдеться. Але те, що такі утворення були, це вже цікава інформація.

    • @Skield
      @Skield 11 месяцев назад

      @@toushty В крайньому (ну ду-у-уже крайньому) випадку їх можна віднести до розряду напівлегендарних. Але не більше.