Kiniško budizmo tekstai 5: Bevartė užtvara 無門關

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 2 окт 2024
  • Paskaitų cikle „Kiniško budizmo tekstai“ kalbama apie kinišką budizmą, remiantis penkių itin reikšmingų budistinių tekstų rinkinių turinio, idėjų bei įtakos kiniškai kultūrai pristatymu. Paskaitas veda Rytų filosofinių sistemų ir religijų tyrinėtojas, filosofijos mokslų dr. Tadas Snuviškis.
    Penktoji ir paskutinė ciklo paskaita skirta chán 禪 budizmo rinkiniui „Bevartė užtvara“ 無門關. Tai vienas žymiausių chán tekstų, susidedantis iš 48 gōng'àn 公案, arba mokytojo ir mokinio interakcijos istorijų, kuriose iliustruojama kaip mokiniui pavyksta pralaužti klaidingo mąstymo ar įsitikinimo „užtvarą“ ir įgauti nubudimo įžvalgą.
    Šio rinkinio istorijos vienos iš pačių įsimintiniausių populiarioje kultūroje, o taipogi keri ne vieną pirmą kartą jų klausantį savo nenuspėjamumu ir stereotipus neigiančia išmintimi. Kviečiame pasiklausyti.

Комментарии • 1

  • @pijusbacevicius8797
    @pijusbacevicius8797 8 месяцев назад

    Apie šuns budišką prigimtį girdėjau labai įdomią bet nepatikrintą versiją. Kad būg tais senąja kinų kalba ar kokiu tai han dialektu, "wu" gali reikšti ir "ne" ir "au". Tad į klausimą: ar šuo turi budos prigimtį, meistras atsako: au au. Šuns lojimo pamėgdžiojimu. Versiją reikią patikrinti.