Co je to L17 a jak to funguje v praxi.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 26 дек 2024

Комментарии • 10

  • @petrkrska
    @petrkrska 4 месяца назад +3

    Skupinu T můžu mít od 17 let, tahat přívěsné vozidla, vážit 60t a nepotřebuji k tomu ani Profesák a i C... Tak nevidím jediný problém s tím, že by v 17ti nemohl někdo řídit auto. A to se nebavím o skupinách AM a A1.

  • @DDPCK
    @DDPCK 4 месяца назад +4

    Do provozu s motorovým vozidlem můžu už od 15 let, tak proč musím najednou od 17ti mít u sebe staršího. Účinnější by dle mého názoru bylo něco podobného jako u motorek. Do určitého věku nebo doby vlastnictví ŘP omezit výkon auta, aby se zabránilo čerstvým řidičům s nezaschnutým inkoustem na řidičáku ohrožovat ostatní rychlou agresivní jízdou. Do cíle Vás dostane i slabé auto.

    • @michal7355
      @michal7355 4 месяца назад +1

      Nemá smysl omezovat auta výkonnostně. Zabít se můžeš i v 1 fabii s "haťapka" pod kapotou.

    • @michaelhladky8681
      @michaelhladky8681 4 месяца назад

      ​@@tafdizto máš pravdu ale s litrovým motorem nepojedes 200km a nebudeš tak agresivní.

    • @michaelhladky8681
      @michaelhladky8681 4 месяца назад

      Podle mě je to kravina,protože mentora může dělat řidič co třeba nikdy neridil a nemá body.ten co hodně řídí ty prohřešky holt má tudíž nemůže dělat mentora.jo když by byla žádost mentora podmíněna jednodenním školením na okruhu za 5000kc a závěrečnou zkouškou tak by to bylo alespoň trochu na úrovni tahle kravina.

    • @michaelhladky8681
      @michaelhladky8681 4 месяца назад +1

      @@tafdiz opět budu trošku souhlasit protože smrtelná nehoda už od 50km při nárazu do překážky která neuhne.podle mě ke snížení úmrtnosti na českých silnicích nepomůže l17,ani diskriminace ve stylu šesti bodů a ani diskriminace v používání nižšího výkonu. Vždyť ani u motorek se to moc neosvědčilo. V ČR pomůže jen toto.pokuty za překročení rychlosti 50az10000kc body ok.za nedodržení bezpečného rozestupu pokuta 10az30000kc a 4body.a pokuta za agresivitu tzn.prudke zrychlení, fakac,troubeni, blikání, neustálé přejiždění z pruhu do pruhu, a zbytečně velké zrychlení v pripojovacim pruhu pokuta 20az30000kc bez bodů. Pak se i v ČR bude jezdit plynule a bezpečně.

    • @josefmaly4749
      @josefmaly4749 4 месяца назад

      @@michaelhladky8681 Rád bych vás vyvedl z omylu. Od července vlastním peugeot 106 1.1, se kterým nejde jezdit ani jinak než agresivně aby se člověk dostatečně rychle nějakou rozumnou rychlost, třeba při nájezdu na rychlostní silnici. To znamená plyn stále na podlaze, protože jezdit s ním, jako třeba s dvoulitrovou naftou co si půjčuju v práci, kdy mi na nájezd na dálnici/rychlostní silnici stačí ani ne čtvrtina plynu, tak tu již dnes nejsem, protože by ze mně pravděpodobně nějaký kamion udělal mošt.
      To auto jsem si koupil záměrně z důvodu jaké je. Takže, ne příliš výkonné, ale lehké (cca 850kg), nemá žádné asistenty, ba ani posilovač řízení. Jeho největším luxusem jsou asi elektrická okénka (s podivem) a palubní kamera, kterou jsem si sám pořídil. A ano. Sice s ním nepojedu ty dvě kila za hodinu, ale jenom 163km/h. Tedy dle technického průkazu. Což je ale stále dvou set kilometrům dost blízko.
      Ale nemyslím si, že ani L17 nějak zásadně pomůže ve snížení nehodovosti, protože pokud se někdo na silnici chce chovat jako hovado, tak prostě bude. Jen o rok později. To by lidi museli jezdit s mentorem na doživotí aby to mělo nějaký smysl.