Правильна обрізка , 100 % , я при такій ситуації не лишаю цвіт , зразу його зриваю в рік такої обрізки. Роблю полив такого деревця сумішшю калієвої та кальцієвої селітри по 10гр на 10л води 2 рази за сезон вегетації , та сиплю небагато фосфатних безазотних добрив і легенько їх прикопую, вони протягом року будуть потрохи розчинятися в грунті і разом з азотними добривами дадуть хороший ефект для розвитку формованого деревця. Лайк однозначно.
Дякую за інформацію, я б не залишав на цей рік взагалі плодів, дав би всю енергію на ріст, а також обов'язково добрива азот для зеленої маси і фосфор для коріння
Можна було перевести бокову гілку на провідник підв'язкою до вертикального кілка, а нижні горизонтальні на скелетні гілки. Мені подарували двохрічну черешню, у якої була велика кількість гілок, але не там, де потрібно. Верх зрізав, бокову вирівняв вертикально, ще й розвернув під 90° Всі дивувалися, деревце все в рейках, підпорках і мотузках.Втратив 50% приросту, зато отримав гарний кронований штамб на міцному корінні . А хто боїться різати, має крону у вигляді чагарника, або пірамідальної тополі, яка колись розчахнеться.. В мене дерева по 10-15 років, обираю урожай з землі( крім абрикос). Успіхів і смерть ворогам.
Вітання з Житомирщини! Дякую за ролик - професійно і наглядно. Головне для мене - вчасно, бо і в мене кілька таких саджанців. Будемо виправляти разом!👍✌️🇺🇦
Якраз - НЕ професійно. Одна і та сама помилка переходить з відео у відео, у більшості "обрізчиків-професіоналів", ОСЬ ВЖЕ ДЕКІЛЬКА РОКІВ. "Переводимо на бруньку, щоб росло далі в такий-то бік"))))))))))))))))) Мабуть, "обрізчики" ніколи не бачили, що відбувається потім на дереві НАСПРАВДІ. А насправді, на молодій гілці після обрізки виникає "відьмина мітла" з 3-4 гілочок, з котрих перша, крайня, під котру орієнтувались горе-обрізчики - НАЙГІРША, бо росте не в бік, як планували, а під гострим кутом. Найкращою ж буде гілочка З ТРЕТЬОЇ бруньки - кут 60-80 градусів. Ось на цю бруньку треба орієнтуватись. "ДЕБІЛИ, БЛ##Ь".
Ми колись з другом, приїхали на дачу ввечері посадити дерева. Сіли повечеряли гарно, та пішли наніч саджати дерева. Утром встали, а вони всі коріннями до гори. Повикопували перевернули та посадили. Друг радіє каже так гарно плодоносять. Слава ЗСУ
Дякую. В перший раз отримала інформацію, яка підтверджує мої сумніви щодо моєго саджанця персика. Практично зовсім не розпустився. Де кілька листиків є. Грешила, що дуже багато залишила зовні підщепи, майже см15, занадто були коріня, які не влазили в яму. Мабудь треба було вкоротити їх, не додумалася. Що тепер робити? Викопати та перевірити, що з корінням? Або залишити та пригорнути трлхі земли до стовбуру? Інший персик росте гарне та вже дав приріст, а цей сидить і все.
Доброго дня. Якщо саджанець молодий - можна обережно із запасом викопати й подивитися, що з корінням. Можуть хрущі/кроти ще пошкодити. Й посадити нижче, налити води й можна укорінювача додати. Ще може бути різна підщепа - теж впливає.
Я якось садив саджанець і по незнанню зробили так - в яму поклали перегній (прямо багато), зверху не помню чи присипали землею чи ні, але думаю що трохи присипали, і посадили. І дерево не росло, аж поки не пересадили. Добре, що не засохло взагалі. Ну і звичайно обрізки не було, бо глянули - гілок і так немає. Що ж сам обрізати. Зараз вже ніби трохи досвіду є (саме в обрізці), але мої саджанці персику і шовковиці за рік майже не підросли. Хіба що гілки стали більш розгалудженими. Зараз аналізую - думаю бідна земля. Багато глини, а перегною на той момент не було. Змішував землю, пісок, додавав добрив (нітроамофоску мабуть), а результат ну такий собі. Виноград також дуже погано стартує. Але зараз перегній вже є толковий, і цей рік буде показовим зі старими і новими саджанцями.
@@orchard_with_loveа де його взяти той перегній старий ????? в мене найблище село від дачі має новий асфальт розмітку нові тротуари і вуличне освітлення і на все село 6 !!!!!!! Корів зараз може вже 5 Я на милість Бога випросив за гроші два відра гною Для посадки і пересадки винограду Про грядки навіть мову не веду І говорити старий чи новий взагалі не приходиться Колись вся дорога була в ляпухах сухого висушеного А зараз корову як в музеї побачити важко Я просто глибше копав перемішував новий гній пісок і золу окремо на металевому листі закидував вниз зверху чисту землю потім саджанець З думкою що коріння поки пройде шар чистої землі цей гній стане менш агресивний
Поясніть будьласка, як виглядає підщепа? А як прищепа? Я так зрозуміла що підщепа,це з таким пеньочком внизу, бо я теж його закопую. А от прищепа незнаю як оприділити, бо щось у мене семеренко вже 3-й рік сидить і не утворює бокові побіги. Буду вдячна за відповідь 🙏
Одна з основних причин - недостаток поживних речовин , потрібно підживлювати. Також не потрібно заглиблювати/вивершувати кореневу шийку , в основному вона має бути заглиблена на 3-4 см. Тобто рівень грунту має бути вищим за крайнє найвище коріння на 3 -4 см.
Для гарного росту дерева спочатку повинен бути якісний саджанець. А дуже часто недобросовісні продавці саджанців кращі саджанці везуть і продають на базарі, а весь непотріб, що лишається, дорозпродають через інтернет. Тому і сидять такі деревця роками, погано розвиваються.Схоже цей також з цих некондиційних саджанців.
Я б зробив так само, але центральний стовбур видалив би повністю, щоб не лишати пеньки, за 2 роки вони заростає не лишаючи сліду. Так робив в себе. Так роблю людям. Результатом задоволений
Ми купили готові посадили як по рекомендації сиділи вони чахнути почали На другий рік вирішили викинути посадити нові і вуаля там весь корінь з’їла якась зараза лишивши сам стовбурець
Це той випадок коли треба було сформувати чашу з низьким штамбом. Для себе Я зрозумів, що коли молоде дерево почало рости аби-як, то краще його зрізати на зворотній ріст, або як у цьому випадку просився низький штамб. Людина зациклена на стереотипах і зовсім сліпа коли дерево дає підказку.
привіт ті дві нижні малі гілки вони за низько ростуть до коліна від землі раджу зрізати а ті що ви обрізали на пеньки ,пеньки залишивби трошки більші ,бо як там виросте один пагін під гострим кутом знов будуть проблеми з розчахуванням і рост його може бути сильним
Розповім свою історію. В кінці літа 2021 року ми придбали будиночок з невеликою земельною ділянкою, а восени проходячи базаром купили три саджанці - персик, черешню та яблуню. Того ж дня ми з дружиною посадили саджанці, при цьому в ямки прямо в зону коріння по недосвідченості своїй кинули деревної золи. Тепер після двох років вегетації ми маємо деревця, що відстають в розвитку. І якщо персик ще якось розвивається більш-менш, то яблуня та черешня сильно відстають в розвитку в порівнянні з своїми сородичами, посадженими тієї ж осені та наступної весни. Я вже почав грішити на грунтових шкідників та навіть на "важку руку" продавця, поки восени не вирішив пересадити черешню в інше місце, за одно оглянути кореневу систему, бо як я вже розумів проблема в ній, і прямо на коренях побачив залишки золи. От така повчальна історія. Це вже пізніше я дізнався, що підживлення саджанців потрібно робити через так звану "подушку" не менше 15 сантиметрів між підживою та кореневою системою.
@@orchard_with_loveДякую. Черешню я вже пересадив і на той випадок, якщо не приживеться вже зробив окуліровку в крону іншого сорту, персик заклав квіткові бруньки, якщо сподобається сорт, то продублюю на іншому дереві в крону, яблунька теж в плодушках, якщо сподобається, то теж кудись перещеплю.
Виходить, що щеплені саджанці можна і потрібно занурювати вище кореневої шийки. Я от думаю, чому це в саду, котрий ми купили, місце щеплення трохи вище котика, а то, виходить, просто глибше закопали.
Я бы поступил проще! Учитывая ,что все скелетные ветки под острыми углами, убрал бы их все ,оставив нижнюю.Над ней шипик 15-20 см.,к которому в в апреле подвязал ближе к вертикали оставленную нижнюю ветку, возможно ( на месте лучше видно), сразу бы все срезал над нижней веткой и ее подвязал к вбитому колышку вертикально. Ветку обрезал над местом планирования получения веток первого яруса. Нижние плодовые ветви все убрал, с них толку не будет! Но вообщето по большому счету этот саженец почти уже закончил рост( это видно по приросту однолетнему). Перспективы у этого дерева нет! Оно выше чем 1.5 м. не будет. А причин может быть очень много. Самая первая: плохой саженец. Ветки первого яруса нужно будет выбирать после достижения ими роста 10 см. Тогда легче будет найти подходящие, можно отгибать. Если упущен будет этот момент, то на следующий год делать надпилы на 1/3 диаметра и отгибать в апреле.
Чув інформцію: для того щоб пудщепа не давала поросль (здається у автора мова йшла про сливу), треба саджанець саджати так, щоб місце щеплення було нижче рівня землі десь на 10 см. На Вашу думку такий підхід має логіку? І чи це не затормозить ріст прищепи? Бо я вважав, що саджанці мають занурюватисб у землю по корневу шийку (може воно не зовсім так зветься, маю на увазі місце де корінь переходить у стовбур. Там колір і структура кори змінюється)
Не готовий сказати однозначно. Бачу, що підщепа може давати поросль, коли зависоко місце щеплення над землею. Якщо сховати все на 10 см під землю, то може й не буде давати порослі, бо не матиме світла і "високо вилазити із землі". Але як себе буде вести прищепа при цьому?.. треба спостерігати по сливі.
А як же не заглиблення кореневої шийки? Якщо занурити прищепу, то і коренева шийка буде під землею, а цього не радять категорично. Не зрозуміло кого слухати
@@orchard_with_love У мене щеплення дуже високо у саджаців, на висоті приблизно 15 см від кореневої шийки. Тому всі 15 см підщепи над землею. І я помітив що вся та частина підщепи що над землею поросла коренями.
У мене не росла зовсім посаджена яблунька, сорт Білий налив. Я пару років чекала, потім не витримала, викопала. І побачила, що хтось зжер корінь цієї яблунькі! Як вона ще жила без коріня, навіть не знаю. Прикопала цей стовбур під кутом, поливаю коренеутворювачем, надії маю мало на утворення нового кореня.
Вітаю Дмитро. Подобаються Ваші відео: спокійні, пізнавальні.. Дякую..
Дякую Вам 🙏
Як завжди-лаконічно і зрозуміло.
Дякую!
Дякую. Мало місце відновити повністю яблуньку з нижніх молодих пробігів як варіант. В цілому успіхів за мудрість
Дякую 🙏
Правильна обрізка , 100 % , я при такій ситуації не лишаю цвіт , зразу його зриваю в рік такої обрізки. Роблю полив такого деревця сумішшю калієвої та кальцієвої селітри по 10гр на 10л води 2 рази за сезон вегетації , та сиплю небагато фосфатних безазотних добрив і легенько їх прикопую, вони протягом року будуть потрохи розчинятися в грунті і разом з азотними добривами дадуть хороший ефект для розвитку формованого деревця. Лайк однозначно.
Дякую Вам 🙏
Дякую за інформацію, я б не залишав на цей рік взагалі плодів, дав би всю енергію на ріст, а також обов'язково добрива азот для зеленої маси і фосфор для коріння
Дякую. Може бути й так 👍
Доброго дня. Я так само робила і на четвертий рік маю гарні деревця. Гарних врожаїв вам!
Дуже професійно дякуємо
Дякую 🙏
4:51 семеринка цариця українського саду
Щось у цьому є)
Дякую , Дмитре , дуже цікава і своєчасна для мене інформація.Чекаю нових відео.Удачі
Дякую Вам 🙏
Гарне рішення. Садженець побитий цикадкою, треба звертати увагу на догляд в кінці літа та добре викошувати садок.
Є таке. Дякую 🙏
Можна було перевести бокову гілку на провідник підв'язкою до вертикального кілка, а нижні горизонтальні на скелетні гілки. Мені подарували двохрічну черешню, у якої була велика кількість гілок, але не там, де потрібно. Верх зрізав, бокову вирівняв вертикально, ще й розвернув під 90° Всі дивувалися, деревце все в рейках, підпорках і мотузках.Втратив 50% приросту, зато отримав гарний кронований штамб на міцному корінні . А хто боїться різати, має крону у вигляді чагарника, або пірамідальної тополі, яка колись розчахнеться.. В мене дерева по 10-15 років, обираю урожай з землі( крім абрикос). Успіхів і смерть ворогам.
Може бути такий варіант. Дякую за Ваш досвід 🙏
Дуже дякую!
Вітання з Житомирщини! Дякую за ролик - професійно і наглядно. Головне для мене - вчасно, бо і в мене кілька таких саджанців. Будемо виправляти разом!👍✌️🇺🇦
Дякую!
Сили саджанцям 💪 нехай радують Вас
Якраз - НЕ професійно. Одна і та сама помилка переходить з відео у відео, у більшості "обрізчиків-професіоналів", ОСЬ ВЖЕ ДЕКІЛЬКА РОКІВ. "Переводимо на бруньку, щоб росло далі в такий-то бік"))))))))))))))))) Мабуть, "обрізчики" ніколи не бачили, що відбувається потім на дереві НАСПРАВДІ. А насправді, на молодій гілці після обрізки виникає "відьмина мітла" з 3-4 гілочок, з котрих перша, крайня, під котру орієнтувались горе-обрізчики - НАЙГІРША, бо росте не в бік, як планували, а під гострим кутом. Найкращою ж буде гілочка З ТРЕТЬОЇ бруньки - кут 60-80 градусів. Ось на цю бруньку треба орієнтуватись. "ДЕБІЛИ, БЛ##Ь".
Цікавий матеріал,дуже дякую за роз'яснення.
Дякую 🙏
Гарне пояснення! Дякую!
Дякую 🙏
Дякую за корисну інформацію. Тепер розумію чому погано росте яблунька карлик - мілка посадка. Дніпро.
🙏 + полив для карлика треба. Поверхневе коріння
@@orchard_with_love Дякую 👋
Ви добрий чоловик .
О, дякую 🙏
Дякую, цікаво та позитивно!
Дякую, друже!
Дякую! За корисне відео💙💛
🙏🇺🇦
Ми колись з другом, приїхали на дачу ввечері посадити дерева. Сіли повечеряли гарно, та пішли наніч саджати дерева. Утром встали, а вони всі коріннями до гори. Повикопували перевернули та посадили. Друг радіє каже так гарно плодоносять. Слава ЗСУ
🇺🇦💪
Та можна було й не перевертати 😅
Так тоді ж врожай довелось би викопувати, а так все ж зручніше😂😂😂
😂😂😂
Дякую за закріплення знань . Я так теж саме зробив .
Дякую
Дякую. В перший раз отримала інформацію, яка підтверджує мої сумніви щодо моєго саджанця персика. Практично зовсім не розпустився. Де кілька листиків є. Грешила, що дуже багато залишила зовні підщепи, майже см15, занадто були коріня, які не влазили в яму. Мабудь треба було вкоротити їх, не додумалася.
Що тепер робити? Викопати та перевірити, що з корінням? Або залишити та пригорнути трлхі земли до стовбуру? Інший персик росте гарне та вже дав приріст, а цей сидить і все.
Доброго дня. Якщо саджанець молодий - можна обережно із запасом викопати й подивитися, що з корінням. Можуть хрущі/кроти ще пошкодити. Й посадити нижче, налити води й можна укорінювача додати.
Ще може бути різна підщепа - теж впливає.
Дякую за інформацію. Дуже хочеться побачити результат цієї обрізки через рік-два.
Так. І мені. Буду спостерігати
Привіт з Житомирщини...бачу і у вас цикадка гарно п/є сік
Вітаю. Є такий гість
Досить таки адекватне рішення
Дякую 🙏
Тобто повернулися на старт
Дякую, цікаво і зрозуміло. Підписалась.
Дякую Вам 🙏
Я якось садив саджанець і по незнанню зробили так - в яму поклали перегній (прямо багато), зверху не помню чи присипали землею чи ні, але думаю що трохи присипали, і посадили. І дерево не росло, аж поки не пересадили. Добре, що не засохло взагалі. Ну і звичайно обрізки не було, бо глянули - гілок і так немає. Що ж сам обрізати.
Зараз вже ніби трохи досвіду є (саме в обрізці), але мої саджанці персику і шовковиці за рік майже не підросли. Хіба що гілки стали більш розгалудженими. Зараз аналізую - думаю бідна земля. Багато глини, а перегною на той момент не було. Змішував землю, пісок, додавав добрив (нітроамофоску мабуть), а результат ну такий собі. Виноград також дуже погано стартує. Але зараз перегній вже є толковий, і цей рік буде показовим зі старими і новими саджанцями.
З перегноєм будьте обережні. Може палити, якщо багато і свіжий + заводиться хробак і капустянка
@@orchard_with_loveа де його взяти той перегній старий ????? в мене найблище село від дачі має новий асфальт розмітку нові тротуари і вуличне освітлення і на все село 6 !!!!!!! Корів зараз може вже 5
Я на милість Бога випросив за гроші два відра гною Для посадки і пересадки винограду Про грядки навіть мову не веду
І говорити старий чи новий взагалі не приходиться
Колись вся дорога була в ляпухах сухого висушеного
А зараз корову як в музеї побачити важко
Я просто глибше копав перемішував новий гній пісок і золу окремо на металевому листі закидував вниз зверху чисту землю потім саджанець З думкою що коріння поки пройде шар чистої землі цей гній стане менш агресивний
Треба самим заводити корову)
Доброго ранку. Може у вас є саджанець шовковиці? Я б хотіла купити. Дякую за поради. Дуже корисно і цікаво 😊❤
Вітаю. Дякую Вам за довіру 🙏
Саджанці в проекті)
Шовковиці нема
Доцільно, обгрунтовано і професійно. І саме головне - лаконічно.
Дякую 🙏
Ризикована, але правильна обрізка. Пожалієш дерево зараз, пожалкуєш потім
Так точно. Дякую 🙏
Яб так само зробивби. Огляд 👀👍👍👍
Дякую!
Поясніть будьласка, як виглядає підщепа? А як прищепа? Я так зрозуміла що підщепа,це з таким пеньочком внизу, бо я теж його закопую. А от прищепа незнаю як оприділити, бо щось у мене семеренко вже 3-й рік сидить і не утворює бокові побіги. Буду вдячна за відповідь 🙏
У щепленого саджанця внизу є шрам/гуля/місце прищепи. Те, що нижче і з корінням - підщепа, що вище - прищепа, яка буде штамбом і кроною дерева.
Одна з основних причин - недостаток поживних речовин , потрібно підживлювати. Також не потрібно заглиблювати/вивершувати кореневу шийку , в основному вона має бути заглиблена на 3-4 см. Тобто рівень грунту має бути вищим за крайнє найвище коріння на 3 -4 см.
Можливо.
Для гарного росту дерева спочатку повинен бути якісний саджанець. А дуже часто недобросовісні продавці саджанців кращі саджанці везуть і продають на базарі, а весь непотріб, що лишається, дорозпродають через інтернет. Тому і сидять такі деревця роками, погано розвиваються.Схоже цей також з цих некондиційних саджанців.
Це так. Може бути.
👍👍👍
👍
Дуже сумнівно. А хто коріння буде годувати? Замало зелені, щоб коріння гарно зростало і при цьому высокий стовбур.
Дякую. Для зелені для коріння залишилося достатньо точок росту
Я б зробив так само, але центральний стовбур видалив би повністю, щоб не лишати пеньки, за 2 роки вони заростає не лишаючи сліду. Так робив в себе. Так роблю людям. Результатом задоволений
Ок. Дякую 🙏
Я б залишила лише центральний провідник для формування повністю нової крони.
Може бути. Дякую 🙏
Ми купили готові посадили як по рекомендації сиділи вони чахнути почали
На другий рік вирішили викинути посадити нові і вуаля там весь корінь з’їла якась зараза лишивши сам стовбурець
Можливо личинки хруща або ще щось. Я молоді саджанці стараюся проливати від таких шкідників перші два роки, якісь біопрепарати купую..
Це той випадок коли треба було сформувати чашу з низьким штамбом. Для себе Я зрозумів, що коли молоде дерево почало рости аби-як, то краще його зрізати на зворотній ріст, або як у цьому випадку просився низький штамб. Людина зациклена на стереотипах і зовсім сліпа коли дерево дає підказку.
Так. Дякую 🙏
привіт ті дві нижні малі гілки вони за низько ростуть до коліна від землі раджу зрізати а ті що ви обрізали на пеньки ,пеньки залишивби трошки більші ,бо як там виросте один пагін під гострим кутом знов будуть проблеми з розчахуванням і рост його може бути сильним
Дякую 🙏
Розповім свою історію. В кінці літа 2021 року ми придбали будиночок з невеликою земельною ділянкою, а восени проходячи базаром купили три саджанці - персик, черешню та яблуню. Того ж дня ми з дружиною посадили саджанці, при цьому в ямки прямо в зону коріння по недосвідченості своїй кинули деревної золи. Тепер після двох років вегетації ми маємо деревця, що відстають в розвитку. І якщо персик ще якось розвивається більш-менш, то яблуня та черешня сильно відстають в розвитку в порівнянні з своїми сородичами, посадженими тієї ж осені та наступної весни. Я вже почав грішити на грунтових шкідників та навіть на "важку руку" продавця, поки восени не вирішив пересадити черешню в інше місце, за одно оглянути кореневу систему, бо як я вже розумів проблема в ній, і прямо на коренях побачив залишки золи. От така повчальна історія. Це вже пізніше я дізнався, що підживлення саджанців потрібно робити через так звану "подушку" не менше 15 сантиметрів між підживою та кореневою системою.
Дякую за історію 🙏 нехай дерева відновлюються!
@@orchard_with_loveДякую. Черешню я вже пересадив і на той випадок, якщо не приживеться вже зробив окуліровку в крону іншого сорту, персик заклав квіткові бруньки, якщо сподобається сорт, то продублюю на іншому дереві в крону, яблунька теж в плодушках, якщо сподобається, то теж кудись перещеплю.
Виходить, що щеплені саджанці можна і потрібно занурювати вище кореневої шийки. Я от думаю, чому це в саду, котрий ми купили, місце щеплення трохи вище котика, а то, виходить, просто глибше закопали.
Навпаки. Коренева шийка має бути над землею 2-3 см
а якщо на саджанцю прищепа пустила корінь і він має однакоий розмір з основним то його варто відрізати?
Так
Я бы поступил проще!
Учитывая ,что все скелетные ветки под острыми углами, убрал бы их все ,оставив нижнюю.Над ней шипик 15-20 см.,к которому в в апреле подвязал ближе к вертикали оставленную нижнюю ветку, возможно ( на месте лучше видно), сразу бы все срезал над нижней веткой и ее подвязал к вбитому колышку вертикально.
Ветку обрезал над местом планирования получения веток первого яруса.
Нижние плодовые ветви все убрал, с них толку не будет!
Но вообщето по большому счету этот саженец почти уже закончил рост( это видно по приросту однолетнему).
Перспективы у этого дерева нет!
Оно выше чем 1.5 м. не будет.
А причин может быть очень много.
Самая первая: плохой саженец.
Ветки первого яруса нужно будет выбирать после достижения ими роста 10 см.
Тогда легче будет найти подходящие, можно отгибать.
Если упущен будет этот момент, то на следующий год делать надпилы на 1/3 диаметра и отгибать в апреле.
Ок
Дякую
Чув інформцію: для того щоб пудщепа не давала поросль (здається у автора мова йшла про сливу), треба саджанець саджати так, щоб місце щеплення було нижче рівня землі десь на 10 см. На Вашу думку такий підхід має логіку? І чи це не затормозить ріст прищепи? Бо я вважав, що саджанці мають занурюватисб у землю по корневу шийку (може воно не зовсім так зветься, маю на увазі місце де корінь переходить у стовбур. Там колір і структура кори змінюється)
Не готовий сказати однозначно.
Бачу, що підщепа може давати поросль, коли зависоко місце щеплення над землею. Якщо сховати все на 10 см під землю, то може й не буде давати порослі, бо не матиме світла і "високо вилазити із землі". Але як себе буде вести прищепа при цьому?.. треба спостерігати по сливі.
А як же не заглиблення кореневої шийки? Якщо занурити прищепу, то і коренева шийка буде під землею, а цього не радять категорично. Не зрозуміло кого слухати
Так точно. Занурювати кореневу шийку не треба. Вона має бути над землею. В землі лише підщепа.
У цього саджанця її будуть відкопувати.
@@orchard_with_love У мене щеплення дуже високо у саджаців, на висоті приблизно 15 см від кореневої шийки. Тому всі 15 см підщепи над землею. І я помітив що вся та частина підщепи що над землею поросла коренями.
@martin_fort може бути. Якщо саджанці ще малі, то можна пересаджувати глибше
У мене не росла зовсім посаджена яблунька, сорт Білий налив. Я пару років чекала, потім не витримала, викопала. І побачила, що хтось зжер корінь цієї яблунькі! Як вона ще жила без коріня, навіть не знаю. Прикопала цей стовбур під кутом, поливаю коренеутворювачем, надії маю мало на утворення нового кореня.
🙏
Можете прищепити кудись
Що потрібно робить щоб на центральному провіднику черешні , персика відбивали жировики , потрібно понизить крону .
Так, почніть з пониження крони. І спробуйте зробити кербовку. Для черешні може допомогти.
Персик - ? Треба спостерігати
Дякую@@orchard_with_love
А як же коренева шийка?
Будуть відкопувати
Це ви зараз виправляєте свої помилки, зроблені 2 роки потому.... Нічого нового....
Ні
бачив і детальніші гайди обрізка не сподобалась (моя думка перебор)
Дякую за вашу думку
Нащо так обчикрижив дерево?
У відео пояснення)
Пожалієш обрізати зараз, пожалкуєш потім
+++++++++++++++++
🙏🇺🇦
Варіант що хтось жре коріння не розглядається?
Розглядається. Є ще й інші крім згаданих і цього.
Щиро дякую
🙏