А я думала то я одна така невправна, не зробила викорінюючу обробку, вчора думаю: а яка різниця листопад чи грудень, якщо на вулиці сонечко і +6?)) Обробила медян екстра + 30Д.
на своєму оприскувачі замінив штангу з форсунками від маролєксу. регульовано розприскує туман з повним покриттям. рідини використовується майже вдвічі меньше з тим самим результатом. бо з рідними форсунками половина в землю йде
Добрий день. Чи може цей препарат рівноцінно замінити бордоську суміш? І чи може суперзмочувач замінити вапно, яке як кажуть захищає препарат від змивання дощем.
Вітаю. Маю на весну такі препарати: Нордокс, квантум геккон та оіл протект. Чи можна з них робити бакову суміш та обробляти, чи краще обмежитися геккон+нордокс? Дякую!
Рахуйте 1,5 кг на 500 літрів води. Рекомендації написані для внесення по вегетації, а нам треба зараз спалити спори грибка. Краще трошки більше. Я давав 30гр на 15л разом із Суперзмочувачем - цього достатньо.
Андрій, не можу знайти ваші прошлі відео по обробкам. Ви їх видаляєте? По зеленому конусу обробляєте Акірою? В листопаді і лютому я так зрозумів Нордоксом?
Збудник знаходиться не всередині, а між лусочками бруньок, Суперзмочувач якраз ефективно затягує туди препарат. Системники зараз не працюють, тому тільки контактники
збудник зимує "сумками"зі спорами між лускою бруньок, ранках з камеддю на гілках, а також міцелієм на вражених пагонах, гілках. Й головне: масова колонізація грибом поверхні дерев відбувається восени, коли настає волога прохолодна погода. Гриб переживає спекотне сухе літо у вигляді аскоспор і брунькових конідій (нестатевих спор) на поверхні дерев. Коли восени погода стає прохолодною та вологою, аскоспори проростають, утворюючи більше бруньок-конідій. Нові та старі бруньки-конідії продовжують збільшувати кількість шляхом брунькування.... Тому в період опаду листя (коли 10-15% ще залишилося) одна з головних обробок від курчавості (звісно можна й в "зимові вікна")...так ми суттєво знімаємо інфекційний фон, інша обробка - ранньою весною в період набряку бруньки, коли луска на ній починає зрушення (рожевий бутон вже запізно!). Звісно контактними препаратами...дитіокарбамати, хлороталоніл навіть ефективніші за звичайні мідьвмісні (крім бордос.суміши).
Не порівнював, але по факту це вважається добриво, а вже потім фунгіцид. А Нордокс перш за все - фунгіцид, а потім добриво, який до речі теж гарно компенсує дефіцит міді. Мені подобається Нордокс, але якщо у Вас гарно себе зарекомендував КопперФілд - я нічого проти не маю.
Підкажіть, будь ласка, а чи можна медян екстра змішувати зі змочувачем? Обробляв в листопаді " зимовіт"+ мідний купорос а зараз теж задумався про ще одну обробку.
Андрій, а якщо я робив у вас замовлення на саджанці в середині жовтня а потім на початку листопада зробив до того замовлення доповнення, то це вийде що в мене черга на сорти, які в обмеженій кількості, тим числом коли я їх замовив спочатку, чи черга по всім сортам тією датою коли я вносив останні зміни до замовлення?
Скажіть будь ласка. Якщо обробити зараз персік залізним купоросом, а потім у лютому нарізать живці з нього, чи будуть вони працездатьні , як приживуться?
Доброго дня, бачу, що у нордокса термін придатності 2 роки. Наскільки швидко він втрачає свої властивості після 2 років зберігання, бо мені орієнтовно його вистачить на років 6?
Нордокс - 1000 грн і тримає мінімум місяць, бордоська - 4500 і тримає до першого дощу. Я бордоську вже років 3 не використовую після того як Акіра справилася на 100%, а бордоська десь на 50%.
@@werados1990 А чому ви говорите, що бордоська тримає до першого дощу? Наскільки я знаю, то як плюс бордоської це тривалий захист із-за того, що там є вапно і добре тримається на деревах, дуже повільно змивається дощами і туманами. Дерева оброблені навесні мають синій наліт навіть літом. Чи я помиляюся?
Акіра теж працює, но її цікавіше вносити по зеленому конусу, вона не обпікає і гарно сумісна з фітогормони і амінокислотами. Зараз краще хай мідь випече всіх патогенів.
Так, персик на аличі показує відмінний результат, бо на глинистому грунті коріння мигдалю за пару місяців згниває. За 3 роки гине 100% дерев на мигдалю.
@@ЗоричевСергейсудя по тому, что там мох везде под персиками, почва там еще и кислая. А миндаль не любит кислую почву. Поляки на манжурке выращивают на кислом грунте. Я пробовал манжурку на черноземе, на участке слой метра полтора черной земли. Не зашел он вообще. Миндаль во всех отношениях лучше показал.
Починаючи,коли на винограді було 5 листків,бризкав і персики.Ніякоі курчавості не було.Думаю,що зараз бризкати по голим гілкам-це гроші на вітер.На упаковці написана тривалість захисту?-Мабуть для цього препарату від тижня до двух.Ви всю зиму через кожні 2 тижні будете бігати з оприскувачем?
Наскільки точно ви вивчили фази і критичні моменти курчавості? Мене цікавить джерело, бо ваші доводи "Я думаю" викликають тільки недовіру. Наприклад я керуюся довідниками Яновського і досвідом Стельмащука.
це добре, що у вас тикий інфекц.фон...гарний господар! Не у всіх так добре. ..Але саме по вологій осінній погоді відбувається масова колонізація грибом Taphrinadeformans поверхні дерев. Тому коли дошкуляє курчавість- після опаду майже вього листя одна з головних (разом з ранньовесняною по набрякуючим брунькам) контактниками (найефективніші- дитіокарбамати, хлороталоніл, бордоська суміш (щоб не заморочуватися аналог- Блу Бордо)...інші мідьвмісні теж добре, але теж подбати про стійкість до змивання потрібно).
Не рекомендую. До весни буде підсихання зрізів, що не є дуже добре. Якщо маєте великі масиви - то діватися нікуди, обрізаєте і замащуєте садовою фарбою, але персик краще різати коли піде вегетація, бо він дуже підсихає, часто буває навіть що відсихає вся гілка вище зрізу. Тому будьте обережні з цим.
Для кісточкових - 300, для зерняткових - 500. Но врахуйте що для персика це перша з трьох обробок, вона буде ефективна десь трошки більше місяця, далі має бути Нордокс ще двічі
Сліппер - з тієї самої опери органосиліконовий сурфактант. Здається дешевше за Гекон. А Нордокс - якщо пам'ять мене не зраджує - одна з найефективніших формуляцій міді.
@@werados1990 влітку користувався по листям. Якщо не завищувати норму та не змішувати з іншими прилипачами, то фітотоксичнгсті нема. По механізму дії не відрізняється від Сільвет Голд (користувався ним раніше) - я не побачив різниці - пробиває пруін навіть на ірісах. Але з іншого боку Геконом я не користувався.
@@холмс-ь4т прилипачі на основі "Діюча речовина: етоксилат ізодецилового спирту, 90%" - це більше для гербіцидів. Бо вони агресивні і руйнують природний захисний восковий наліт рослин. Майте це на увазі. Добре що рослина не вегетує.
Придбати оригінальні препарати Нордокс і Квантум Гекон (Суперзмочувач к1) від 1 л/1кг можна у Василя Бондаровського +38(096) - 717-47-55
Гекон 28 дол/л . нордокс - 19 є/кг.
Дякую Вам за корисні поради та гарно поданий матеріал.
Разом до перемоги.
Слава нашим захисникам України!!!
Дякую,що ділитесь досвідом. Нордокс вже на Новій Пшті на моє імя😊
Дякую за поради, розвивайте канал.
А я думала то я одна така невправна, не зробила викорінюючу обробку, вчора думаю: а яка різниця листопад чи грудень, якщо на вулиці сонечко і +6?)) Обробила медян екстра + 30Д.
Дякую Вам 👍👍👍!
Вітаю. Чи продаєте черенки на весну?
на своєму оприскувачі замінив штангу з форсунками від маролєксу. регульовано розприскує туман з повним покриттям. рідини використовується майже вдвічі меньше з тим самим результатом. бо з рідними форсунками половина в землю йде
Дякую.спробую
В Хмельницьк на дубово, цей рік возив- сподобалось, краще чим перекупам віддати.
так нордокс рекомендують рання весна та після збору урожаю
Доброго дня Андрей. Я на днях обработал все косточковые блюбордо 50грам на 10литров. Погода хорошая
Як Варіант
Добрий день. Чи може цей препарат рівноцінно замінити бордоську суміш? І чи може суперзмочувач замінити вапно, яке як кажуть захищає препарат від змивання дощем.
Доброго времени суток . Сколько вы ложите Нордекса на 10 л
Вітаю.
Маю на весну такі препарати: Нордокс, квантум геккон та оіл протект. Чи можна з них робити бакову суміш та обробляти, чи краще обмежитися геккон+нордокс?
Дякую!
Теоретично можна.
Андрей а какой фирмы у вас опрыскиватель? акамуляторный? ДЯКУЮ ЗА ОТВЕТ.
Простий китайский Форте. Його цілком достатньо.
Дякую!
Щоб два рази не вставати, можна зараз обробити весь садочок: персики, яблуні, сливи, груші? Маю медян+гекон. Працюю за Вашою схемою.
Можна
Добрий день нордокс по інструкції 10, 15 гр. На 10 літер.
Рахуйте 1,5 кг на 500 літрів води.
Рекомендації написані для внесення по вегетації, а нам треба зараз спалити спори грибка. Краще трошки більше.
Я давав 30гр на 15л разом із Суперзмочувачем - цього достатньо.
Добрый день Андрий, а в зализний купорос щось добавлять, чи можна ним саженци кропити, дякую Вам
Ні, не потрібно.
Андрій, не можу знайти ваші прошлі відео по обробкам. Ви їх видаляєте? По зеленому конусу обробляєте Акірою? В листопаді і лютому я так зрозумів Нордоксом?
Головне відео по захисту є. Російськомовні видалив
доброго дня. ці препарати контактної дії, а збудник кучерявостсі знаходиться всередині бруньки. чи буде ефект?
Збудник знаходиться не всередині, а між лусочками бруньок, Суперзмочувач якраз ефективно затягує туди препарат. Системники зараз не працюють, тому тільки контактники
@@werados1990 зрозумів. Дякую
збудник зимує "сумками"зі спорами між лускою бруньок, ранках з камеддю на гілках, а також міцелієм на вражених пагонах, гілках. Й головне: масова колонізація грибом поверхні дерев відбувається восени, коли настає волога прохолодна погода. Гриб переживає спекотне сухе літо у вигляді аскоспор і брунькових конідій (нестатевих спор) на поверхні дерев. Коли восени погода стає прохолодною та вологою, аскоспори проростають, утворюючи більше бруньок-конідій. Нові та старі бруньки-конідії продовжують збільшувати кількість шляхом брунькування....
Тому в період опаду листя (коли 10-15% ще залишилося) одна з головних обробок від курчавості (звісно можна й в "зимові вікна")...так ми суттєво знімаємо інфекційний фон, інша обробка - ранньою весною в період набряку бруньки, коли луска на ній починає зрушення (рожевий бутон вже запізно!). Звісно контактними препаратами...дитіокарбамати, хлороталоніл навіть ефективніші за звичайні мідьвмісні (крім бордос.суміши).
Андрей,что лучше -Бордосская или этот препарат?
Нордокс краще і дешевше в 4 рази.
Яким % залізного купоросу кропити , якщо нема нордаксу?
Дякую.
3%. Но краще Нордокс, тим більше на весну його теж треба буде
Обробляю мідним купоросом і все супер
Цього достатньо в центрі і на півдні, якщо нема дощів. В нас на заході таке не проходить.
Андрій , а що КопперФілд гірший ?
Не порівнював, але по факту це вважається добриво, а вже потім фунгіцид. А Нордокс перш за все - фунгіцид, а потім добриво, який до речі теж гарно компенсує дефіцит міді. Мені подобається Нордокс, але якщо у Вас гарно себе зарекомендував КопперФілд - я нічого проти не маю.
Доброго Вам вечора, відправлення замовлених саджанців вже продовжете на весні?
Продовжу на днях.
Підкажіть, будь ласка, а чи можна медян екстра змішувати зі змочувачем? Обробляв в листопаді " зимовіт"+ мідний купорос а зараз теж задумався про ще одну обробку.
Думаю не варто, ви вже раз внесли, грибок вбитий, нового інфікування не буде. Вже краще в лютому.
@@werados1990 Дякую!
Скажите, можно весеннюю обработку бордосской по персику полностью заменить обработкой нордоксом? Спасибо.
Не можна, а бажано
Андрій, а якщо я робив у вас замовлення на саджанці в середині жовтня а потім на початку листопада зробив до того замовлення доповнення, то це вийде що в мене черга на сорти, які в обмеженій кількості, тим числом коли я їх замовив спочатку, чи черга по всім сортам тією датою коли я вносив останні зміни до замовлення?
Відправка по факту прийняття першого замовлення. Але якщо сорт закінчувався - його може і не вистачити, при викопці всяке буває.
Скажіть будь ласка. Якщо обробити зараз персік залізним купоросом, а потім у лютому нарізать живці з нього, чи будуть вони працездатьні , як приживуться?
Все буде добре. Головне дозу не більше 3%
Що за форсунка на оприскувачу. Дякую. Маємо надію що ваші саджанці всеж зможу посадити зимою як може швидше, якщо відправите. Чекаємо.
Форсунка стандартна від Форте.
яка ціна нордокс 10кг , що ви купляли?
Нордокс від моніліозу на абрикосі працює?дякую
Він не врятує від інфікування від сусідів, тому не бачу сенсу його вносити.
Доброго дня, бачу, що у нордокса термін придатності 2 роки. Наскільки швидко він втрачає свої властивості після 2 років зберігання, бо мені орієнтовно його вистачить на років 6?
Якщо будете зберігати вірно , то не пропаде .
Доброго вечора Андрію. Який оприскувач? І всеж, чому не Б. Рідна?
Нордокс - 1000 грн і тримає мінімум місяць, бордоська - 4500 і тримає до першого дощу. Я бордоську вже років 3 не використовую після того як Акіра справилася на 100%, а бордоська десь на 50%.
@@werados1990 А чому ви говорите, що бордоська тримає до першого дощу? Наскільки я знаю, то як плюс бордоської це тривалий захист із-за того, що там є вапно і добре тримається на деревах, дуже повільно змивається дощами і туманами. Дерева оброблені навесні мають синій наліт навіть літом. Чи я помиляюся?
Препарат акіра працюєш від курчавості?
Акіра теж працює, но її цікавіше вносити по зеленому конусу, вона не обпікає і гарно сумісна з фітогормони і амінокислотами. Зараз краще хай мідь випече всіх патогенів.
Не тримає бордоська так як треба. Спочатку думав що я щось не так роблю, аж поки не Поміняв її на інші препарати і все почало працювати відмінно.
А почему на диком мендале не выращиваете персик и разве на алыче персик показывает хороший результат.У меня персик на миндале посадки 2000 года
Так, персик на аличі показує відмінний результат, бо на глинистому грунті коріння мигдалю за пару місяців згниває. За 3 роки гине 100% дерев на мигдалю.
@@werados1990 У меня 40- 70см черназема дальше глина все нормально
@@ЗоричевСергейсудя по тому, что там мох везде под персиками, почва там еще и кислая. А миндаль не любит кислую почву. Поляки на манжурке выращивают на кислом грунте. Я пробовал манжурку на черноземе, на участке слой метра полтора черной земли. Не зашел он вообще. Миндаль во всех отношениях лучше показал.
Андрій , а де каталог на саджанці ?
Під іншими відео в описі. Тут говоримо про Нордокс.
Починаючи,коли на винограді було 5 листків,бризкав і персики.Ніякоі курчавості не було.Думаю,що зараз бризкати по голим гілкам-це гроші на вітер.На упаковці написана тривалість захисту?-Мабуть для цього препарату від тижня до двух.Ви всю зиму через кожні 2 тижні будете бігати з оприскувачем?
Наскільки точно ви вивчили фази і критичні моменти курчавості? Мене цікавить джерело, бо ваші доводи "Я думаю" викликають тільки недовіру.
Наприклад я керуюся довідниками Яновського і досвідом Стельмащука.
це добре, що у вас тикий інфекц.фон...гарний господар! Не у всіх так добре. ..Але саме по вологій осінній погоді відбувається масова колонізація грибом Taphrinadeformans поверхні дерев. Тому коли дошкуляє курчавість- після опаду майже вього листя одна з головних (разом з ранньовесняною по набрякуючим брунькам) контактниками (найефективніші- дитіокарбамати, хлороталоніл, бордоська суміш (щоб не заморочуватися аналог- Блу Бордо)...інші мідьвмісні теж добре, але теж подбати про стійкість до змивання потрібно).
завтра +2...
можна обробити залізнтм куплросом і яка концентрація повинна бути?
Не варто. Чекайте вище +5
Андрій, якщо зараз зробити обрізку і після того зразу зробити обприскування?
Не рекомендую. До весни буде підсихання зрізів, що не є дуже добре.
Якщо маєте великі масиви - то діватися нікуди, обрізаєте і замащуєте садовою фарбою, але персик краще різати коли піде вегетація, бо він дуже підсихає, часто буває навіть що відсихає вся гілка вище зрізу. Тому будьте обережні з цим.
Дякую
Як у Вас зробити замовлення саджанців?
Та вже майже все продано. Залишилося трішки яблуні і груш.
Прайс на саджанці - bit.ly/2uz1qdx
Скільки жилізного купоросу на 10л.води?
Для персика достатньо 300. Але весною в будь якому випадку треба ще 2 рази Нордокс.
А як ви оприділяете що курчавість уже працює?
По температурі. Дерева вже теплі. І це визначаю не я, а польські науковці. Я тільки цього року взав про таку особливість.
масова колонізація грибом поверхні дерев відбувається восени, коли настає волога прохолодна погода...одна з головних обробок (разом з ранньовесняною).
Доброго дня.Якщо залізним куп.Яку давати пропорцію.300 гр.чи 500?
Для кісточкових - 300, для зерняткових - 500. Но врахуйте що для персика це перша з трьох обробок, вона буде ефективна десь трошки більше місяця, далі має бути Нордокс ще двічі
Сліппер - з тієї самої опери органосиліконовий сурфактант. Здається дешевше за Гекон. А Нордокс - якщо пам'ять мене не зраджує - одна з найефективніших формуляцій міді.
За Сліппер немає даних нормальних, не ясно наскільки він безпечний. Я не хочу так ризикувати.
@@werados1990 влітку користувався по листям. Якщо не завищувати норму та не змішувати з іншими прилипачами, то фітотоксичнгсті нема. По механізму дії не відрізняється від Сільвет Голд (користувався ним раніше) - я не побачив різниці - пробиває пруін навіть на ірісах. Але з іншого боку Геконом я не користувався.
@@twinsen5399 я сьогодні помилився і на 5 літрів розчину вляв 50 мл тренду 90. перевищив дозу в 10-20 раз. Думаю все буде добре - брунька закрита.
@@холмс-ь4т прилипачі на основі "Діюча речовина: етоксилат ізодецилового спирту, 90%" - це більше для гербіцидів. Бо вони агресивні і руйнують природний захисний восковий наліт рослин. Майте це на увазі. Добре що рослина не вегетує.
А яка ціна нордоксу? Дякую!!
Дуже шкода черешень.
Що зробиш. Через рік така ж доля спіткає і груші.
За 1 кг нордокса можна купити 20 кг залізного купоросу!!!
А на гектар треба 30-50кг в залежності від культури. Плюс не ясно яка якісь залізного, плюс розчинність погана, плюс не можна його весною вносити.
++++++++++++++++++
Підкажіть, з препаратом 30Д можна змішувати?
Можна, але оїл протект дешевше
@werados1990 Дякую.
А через пару сезонів плюнете і знову перейдете на класику-борсоську суміш).Пройдений етап.
Не дай Боже. Бордоська в мене років 7 не працює, через що я і перейшов на Акіру, а тепер на Нордокс.