дякую за відео ! Ви повернули мене на 35 років назад, коли все це робив на службі в ра... і наказано було притримувати детонатор вказівним пальцем з торця, а шнур- великим і середнім. про пальці тоді не думали...😁😁😁
Дещо зі свого досвіду можу порадити. По-перше, якщо працюєте з чимось чутливим до статики, краще постійно мати з собою знімач статичного заряду. В найпростішому та, як на мене найзручнішому варіанті - шматок витого дроту від радянської телефонної слухавки (наприклад від телефону чергового, взагалі підійде любий схожий витий дріт, хоч від тангетки Харріса чи Моторолли, головне щоб не спіймали 😅), до якого з обох кінців до всіх проводів разом прикручується по металічній губці для посуду. В одну з губок просиляється рука, а в іншу губку берець, або тупо на неї стаєш, і все готово. Що ж стосується "прострілу" вогнепроводного шнура, можу припустити, що це ще відбувається через заплавлення оболонки шнура. Ще в дитинстві, страждаючи підривництвом, помічав що китайські шнури від "римських свічок" та інших феєрверків в "заводському вигляді", тобто у плетеній бабовняній трубці, горять більш-менш рівномірно, а от якщо запихував їх до кембріку чи трубки від пасти кулькової ручки, іноді траплялись ті самі "простріли", що пов'язано скоріш за все з тим, що швидкість горіння пороху залежить від тиску, і от коли газам, що вивільняються при горінні, через оплавлення трубки дітись нікуди, швидкість горіння значно зростає.
Пригадую, що відповідно до норм і правил , на складах вибухових речовин і матеріалів працівникам заборонялось навіть синтетичну білизну одягати. Але це "ідеально - теоретично" і в сучасному житті неможливе.))
Дуже дякую за відео, це прям ситуація коли думаєш що тему знаєш, дивишся чисто тому що спікер подобається, але в процесі дізнаєшся багато корисного. Дякую.
Бакеліт дуже гарний ізолятор, відповідно може накоплювати статику. Років 50 тому на уроках з фізики вчитель демонстрував накоплення статики на бакелітовій чи ебонітовій паличці після тертя об сукно. Бакелітова фанера в цьому плані трохи краща. Матеріал для 3Д друку зазвичай також має великій опір і теж буде накоплювати статику, а от дерево - ні. Років 50 тому робив вогнепровідний шнур з трубочки для коктейля та саморобного димного пороху. На глибині 1 метр горів прекрасно.
газовий паяльник дає норм факел без паяльного наконечника і по суті призначений для довготривалої роботи. Єдине, в залежності від моделі і виробника їсть газ по різному, і також треба підібрати правильний газ, я зупинився на звичайному для запальничок у жовтій пластиковій колбі, напевно найпоширеніший. Металевий "Virok" теж для запальничок - найгірший. Паяльник YATO YT-36704, компактний, надійний, факел потужний.
Мы брали 3-4 спички ,связывали плотно их нитками, делали заранее такие заготовки. И такую связку прикладывали. Температура горения 3-4 спичечных головок намного больше и ОШ гаранировано с первго раза поджигался .
Я колись також робив такий шнур натрієва селітра, лляний шнурок і кембрик.Перокселін (тринітроцелюлоза) горить без кисню,при горінні кисень виділяється.
Поправка. Димному пороху теж не потрібен ніякий кисень ззовні. Окислювач в ньому - селітра. Інакше він і не міг би бути порохом, не працював би в закритому просторі. Якщо шнур з ним гасне під водою, то лише через негерметичність оболонки і те, що вода заливає склад ще до горіння.
Питання прострілів не в повітрі а в площі згорання, це болячка злежаних на складах порохових двигунів до ракетних боєприпасів, тріснула порохова масса і з'явилась збільшена площа згоряння, ракета може чихнути і полетіти хрін зна куди. В теорії якщо дріт погнути туди сюди під гострим кутом то гранули можуть розм'ятись і буде зона прострілу. А під водою чорний порох не горить бо набирається водою. Я не відмінник підготовки з вибухових речовин але деякі ініціюючі речовини так само втрачають здатність ініціювати від вологи, треба перечитати конспекти.
Для горения пороховой мякоти не нужен внешний источник кислорода. Это перемолотый дымный порох в котором есть уголь, селитра и сера. Топливно-окислительная смесь. Он пропаливает оболочку это как побочный эффект, а не для того что бы воздух поступал.
Даруйте, яле я всеж наберусь зухвалости і дозволю собі запропонувати Автору формат одного етеру. Поясню що маю на увазі. Зазвичай Ви вибудовуєте формат лекції сапер-саперу. Розлого змістовно якісно, але довго. Пропоную інший підхід ні сапер/саперу а сапер/піхоті. На що?? Я мабудь не відкрию військової таємниці, якщо зауважу що не всі люди, що потрапили до війська мають бажання і здатнісь навчатися. Дивитися розлоги відео і розбиратися в деталях їх не змусиш. А читати спеціальну літературу тим паче. Маємо, що маємо. Тому і пропоную створити курс сапер/піхоті. Наприклад. Виявив натягнуте волосіння, шо робити п.1..п.2... виявив проволоку, черга дій 1,..2.. Або побачив/виявив тим чи іншим засобом міну таку то..., що робити п1..п.2т.... Ви відповісте що є сапер звіть його хай розбарається. Але хорший сапер рідкисний звір і не завжди є під рукою. Ви часто в своїх відео проговорювали, що робити в згаданих випадках, але не всіх і не завжди змусишь передивитися усі випуски. Тому якийсь один, а може і не один у сумарно/прикладному форматі сапер/піхоті не завадив би. Може зробити нарізку з попередніх випусків і з'єднати...
не знаєш - не лізь ... бо потім будуть курси патологоанатоми - піхоті, хірурги - піхоти ... нас вчили - нічого не чіпати - знімати усе шляхом підриву якщо треба. в усіх інших випадках є спеціально навчені люди. якщо тело не хоче вчитися і йому в напряг дивитися ці відео - навряд чи доживе до перемоги ... моя ос.думка.
Вуйку ви помиляєтесь, кисень/повітря для горіння не потрібні, так як кисень знаходится в нітраті калію КNO3. По вашому димний порох не загориться коли мало повітря... Про тліючий фітіль не 3см/хв, а 3мм/хв. По прострілах, основна причина як і в детонаційних шнурах, закінчилась суміш в бункері бо оператор провтикав, це конкретно інженер мені розказав, який працював на заводі. Коли я служив в армії ГРУ, в нас була інструкція пропускати шнур через пальці, щоб знайти завуження шнура, це якраз і є місце майбутнього прострілу..
Думаю, питання при замідлювачі не в підсосі повітря, а в тому що утворюється щілина, і розпечені порохові гази моментально попадають через щілину на кінець порохового заряду замідлювача.
Помилка - порохова м’якоть це суміш складових димного пороху, але не пресована, відповідно горить досить повільно. Бігфордовому шнуру не потрібен кисень з атмосфери.
Хімік, тому мушу сказати. Порох задля того й вигадали, щоб горів без кисню. Звідки в набої кисень? Але. Швідкісь горінея пороху залежить від тиску. В набої - мілісекунді, купка та ж сама пороху на повітрі - секунда. Тож, потрібен зв'язок з повітрям, щоб гази витікали й не створювалося тиску.
@@ОлександрОлексенко-ч5т Ажніяк прокоментувати не можу. Просто кажу, як факт. Пороху повітря для горіння не потрібне. Потрібна можливість витоку газів. Для запобігання утворення підвищеного тиску, бо згорить непрогнозовано швидко.
@@dmidmi9617 Саме для фітіля чи ракети ( на чп також ракеткі можна робити) важливо щоб було так запресовано щоб не було кульок повітря. Тоді воно горить десь зі швидкістю 1 см за секунду. Доречі те ж саме стосуєтся зі спічок суміші, у вигляді порошку якщо добре запресувати у пластикову трубочку- то горить десь 0.5 см за секунду і під водою щей
@@dmidmi9617 Тобто у вигляді монолітного шматка воно горить довго. Саме таке у шнурах. Мякоть чорного пороху - її гранулюють додаючи воду і сушать. Такі гранули - вони набагато краще вибухають якщо запаковані. Але якщо зробити наприклад одну довгу велику гранулу- воно горить повільно. Так роблять двигуни для ракеток
@@dmidmi9617 Воно так як Ви описуєте працює тільки до певної густини і якщо є між частинками повітря. Якщо густина більше і повітря нема - то згорає поступово зі зовнішньої сторони
Я шукав інженера і з прізвищем beeckfordbliad і - bikfordbliad , і bicphordbliad … Ну не було такого ! Щось не сходиться : або не те прізвище, або то я - дурний …
Хочу поправить, фульминат ртути малочуствительный и без запрессовки в гильзу взрываться не будет. Медные гильзы покрывались изнутри защитным лаком,чтобы медь не контактировала с фульминатом. С годами лак разрушается ,фульминат ртути реагирует с медью и получается очень чувствительный фульминат меди. Из-за этого разминирование боеприпасов 2 Мировой войны становится очень опасным. Уже в 80 годы на гражданке применялись только алюминевые детонаторы. Нам рассказывали что особо умные минёры при отсутствии обжимки обжимали детонаторы зубами:) Слава Украине
А ещё в придачу, медь и её сплавы в контакте с тротилом, плюс влага со временем образуют тротилат меди ( название условное)) ,который детонирует от малейшего трения..почему выкручивать старые взрыватели из устройства не рекомендуется, хз что у него на уме..уме
Давно, колись, ось про що думав В якомусь із фільмів один "герой" замість того, щоб др*читись із проводками висмикнув детонатор із вибухівки, після чого з тої трубки відбувся спалах у повітря. Розумію, що голівуд і все таке, але, тим не менш, як би ви могли прокомментувати цей "феномен"? Бо, на мою "некваліфіковану" думку, він мав би йоб*ути одразу при спробі висмикнути, типу захист від знешкодження З.І. Якшо про це йшла мова у відео то дайте лінк, слухав фоном, міг прогавити
Арестович розказував що в них в розвідці був крутий сапер Степан. Взагалі в свиней дуже хороший нюх, навіть кращий чим в собак, і свиней використовують наприклад для пошуку наркотиків. Степана коли він був ще молодим поросям натаскали на запах різної вибухівки, і коди Арестович ходив в розвідку Степан легко знаходив міни, і одного разу на виході в Степана прилитіло, він був без броніка, побратими перебінтували Степана і винесли до евакуації, але врятувати не вдалось. І побратими всім взводом сапера Степана з'їли.
В 2015 був випадок в ДУК у Яроша. Підстрелили дикого кабана,геть випадково,закрутили тушку в брезент і привезли на базу. На базі побачили згорток весь в крові,ну там хто загинув,де загинув!,ну потім поржали. Люсік мабуть десь почув цю історію та перебріхав.
Лайк натиснув, комент залишив. Величезна подяка усім захисникам України!
Дуже дякую за лекцію,дуже професійно,докладно та цікаво.особливо порадувала поява у кадрі лівої руки на 1:08
дядько шарить дядько мае рацію!дядько мае також і кулемет.нетільки рацію!!!дякуемо що ви є!!
дядько має не тільки рацію і кулимет а ще і тм62
Нормально заряджений....дядько😂@@FriendYouMother
😂 за "самого негарного" героя окремий мегаВподобайчик!😂
Підтримка каналу! Подяка за працю! Слава ЗСУ! Героям Слава!
дякую за відео ! Ви повернули мене на 35 років назад, коли все це робив на службі в ра... і наказано було притримувати детонатор вказівним пальцем з торця, а шнур- великим і середнім. про пальці тоді не думали...😁😁😁
Дещо зі свого досвіду можу порадити. По-перше, якщо працюєте з чимось чутливим до статики, краще постійно мати з собою знімач статичного заряду. В найпростішому та, як на мене найзручнішому варіанті - шматок витого дроту від радянської телефонної слухавки (наприклад від телефону чергового, взагалі підійде любий схожий витий дріт, хоч від тангетки Харріса чи Моторолли, головне щоб не спіймали 😅), до якого з обох кінців до всіх проводів разом прикручується по металічній губці для посуду. В одну з губок просиляється рука, а в іншу губку берець, або тупо на неї стаєш, і все готово.
Що ж стосується "прострілу" вогнепроводного шнура, можу припустити, що це ще відбувається через заплавлення оболонки шнура. Ще в дитинстві, страждаючи підривництвом, помічав що китайські шнури від "римських свічок" та інших феєрверків в "заводському вигляді", тобто у плетеній бабовняній трубці, горять більш-менш рівномірно, а от якщо запихував їх до кембріку чи трубки від пасти кулькової ручки, іноді траплялись ті самі "простріли", що пов'язано скоріш за все з тим, що швидкість горіння пороху залежить від тиску, і от коли газам, що вивільняються при горінні, через оплавлення трубки дітись нікуди, швидкість горіння значно зростає.
Пригадую, що відповідно до норм і правил , на складах вибухових речовин і матеріалів працівникам заборонялось навіть синтетичну білизну одягати. Але це "ідеально - теоретично" і в сучасному житті неможливе.))
Дуже дякую за відео, це прям ситуація коли думаєш що тему знаєш, дивишся чисто тому що спікер подобається, але в процесі дізнаєшся багато корисного. Дякую.
Гарно розповідає😂.нічого не розумію але добре!
В роки своєї юності робив аналог вогнепровідного шнура, в порожній стержень від ручки напихав склад із головок сірників. Працювало досить стабільно.
если измельчить состав и спресовать хорошо тогда стабильность будет)
Дякую за відео! Цікаво і корисно. Сподіваюсь, на практиці не знадобиться 🙂
Дякую за контент. Коментар для просування чудового каналу
От навіщо я це все дивлюсь? Воно мені в житті не треба, я не військовий але щось в цьому є. Дякую !)
Коли підемо робити гуманітарні розмінування,згодиться
Все добре розповів, як завжди. Але для горіння усіх порохів кисень не потрібен.
Для вибухового горіння - так
@ХтосьНебайдужий та для ніякого перетворення пороху на суміш гарячих газів кисень не потрібен. Ані за горіння, ані за детонації
Не згаю нащо воно мені, але додивився до кінця)
Цікаве відео, лайк👍
Подяка просто величезна.
Просто такой талант расказивать редко,вам места институте,👍👍слава украйне
Пасібі як завжди цікаво!!!!!!
👍👍👍 кращий спосіб від лоьду то мінометом по льоду)))😊😊😊😊
Бакеліт дуже гарний ізолятор, відповідно може накоплювати статику. Років 50 тому на уроках з фізики вчитель демонстрував накоплення статики на бакелітовій чи ебонітовій паличці після тертя об сукно. Бакелітова фанера в цьому плані трохи краща. Матеріал для 3Д друку зазвичай також має великій опір і теж буде накоплювати статику, а от дерево - ні. Років 50 тому робив вогнепровідний шнур з трубочки для коктейля та саморобного димного пороху. На глибині 1 метр горів прекрасно.
Дякую, дуже пізнавально
На підтримку відеоканалу! СУ
газовий паяльник дає норм факел без паяльного наконечника і по суті призначений для довготривалої роботи. Єдине, в залежності від моделі і виробника їсть газ по різному, і також треба підібрати правильний газ, я зупинився на звичайному для запальничок у жовтій пластиковій колбі, напевно найпоширеніший. Металевий "Virok" теж для запальничок - найгірший. Паяльник YATO YT-36704, компактний, надійний, факел потужний.
Мы брали 3-4 спички ,связывали плотно их нитками, делали заранее такие заготовки.
И такую связку прикладывали. Температура горения 3-4 спичечных головок намного больше и ОШ гаранировано с первго раза поджигался .
Дякую.
Thx for your videos
Изолента на морозе дубеет,можно заменить тряпочным лейкопластырем, мне больше нравилось обжимать.
Просто інформація: на заставці зображений не вогнепроводний шнур, а СТОПІН - сугубо цивільна піротехніка.
Я колись також робив такий шнур натрієва селітра, лляний шнурок і кембрик.Перокселін (тринітроцелюлоза) горить без кисню,при горінні кисень виділяється.
Поправка. Димному пороху теж не потрібен ніякий кисень ззовні. Окислювач в ньому - селітра. Інакше він і не міг би бути порохом, не працював би в закритому просторі. Якщо шнур з ним гасне під водою, то лише через негерметичність оболонки і те, що вода заливає склад ще до горіння.
ДЯкуюємо, корисно
Питання прострілів не в повітрі а в площі згорання, це болячка злежаних на складах порохових двигунів до ракетних боєприпасів, тріснула порохова масса і з'явилась збільшена площа згоряння, ракета може чихнути і полетіти хрін зна куди. В теорії якщо дріт погнути туди сюди під гострим кутом то гранули можуть розм'ятись і буде зона прострілу. А під водою чорний порох не горить бо набирається водою. Я не відмінник підготовки з вибухових речовин але деякі ініціюючі речовини так само втрачають здатність ініціювати від вологи, треба перечитати конспекти.
Спасибо
Для горения пороховой мякоти не нужен внешний источник кислорода. Это перемолотый дымный порох в котором есть уголь, селитра и сера. Топливно-окислительная смесь. Он пропаливает оболочку это как побочный эффект, а не для того что бы воздух поступал.
Про детонатор, чи знаєте ви, чому на схемах розрізу детонатора тен/тетріл/гексоген складається с трьох слоїв?
Long live Ukraine!!!!!
V dimnim poroxie je KNO3 , dlia gorenija poroxa niepotribien povitrie (kisien , O2)
Даруйте, яле я всеж наберусь зухвалости і дозволю собі запропонувати Автору формат одного етеру. Поясню що маю на увазі. Зазвичай Ви вибудовуєте формат лекції сапер-саперу. Розлого змістовно якісно, але довго. Пропоную інший підхід ні сапер/саперу а сапер/піхоті. На що??
Я мабудь не відкрию військової таємниці, якщо зауважу що не всі люди, що потрапили до війська мають бажання і здатнісь навчатися. Дивитися розлоги відео і розбиратися в деталях їх не змусиш. А читати спеціальну літературу тим паче. Маємо, що маємо.
Тому і пропоную створити курс сапер/піхоті. Наприклад. Виявив натягнуте волосіння, шо робити п.1..п.2... виявив проволоку, черга дій 1,..2..
Або побачив/виявив тим чи іншим засобом міну таку то..., що робити п1..п.2т.... Ви відповісте що є сапер звіть його хай розбарається. Але хорший сапер рідкисний звір і не завжди є під рукою.
Ви часто в своїх відео проговорювали, що робити в згаданих випадках, але не всіх і не завжди змусишь передивитися усі випуски. Тому якийсь один, а може і не один у сумарно/прикладному форматі сапер/піхоті не завадив би. Може зробити нарізку з попередніх випусків і з'єднати...
не знаєш - не лізь ... бо потім будуть курси патологоанатоми - піхоті, хірурги - піхоти ... нас вчили - нічого не чіпати - знімати усе шляхом підриву якщо треба. в усіх інших випадках є спеціально навчені люди. якщо тело не хоче вчитися і йому в напряг дивитися ці відео - навряд чи доживе до перемоги ... моя ос.думка.
а можна краткий курс з підготовки снаряів для ФПВ дронів?
кацапи його також побачать ... якщо що ...
Скорость горения примерно 1см в 1-2 секунды огнепроводный шнур .
Как бы мне в тогда в середине 80х приглился бы мультиул и турбозажигалка.
Вуйку ви помиляєтесь, кисень/повітря для горіння не потрібні, так як кисень знаходится в нітраті калію КNO3. По вашому димний порох не загориться коли мало повітря...
Про тліючий фітіль не 3см/хв, а 3мм/хв.
По прострілах, основна причина як і в детонаційних шнурах, закінчилась суміш в бункері бо оператор провтикав, це конкретно інженер мені розказав, який працював на заводі. Коли я служив в армії ГРУ, в нас була інструкція пропускати шнур через пальці, щоб знайти завуження шнура, це якраз і є місце майбутнього прострілу..
Думаю, питання при замідлювачі не в підсосі повітря, а в тому що утворюється щілина, і розпечені порохові гази моментально попадають через щілину на кінець порохового заряду замідлювача.
Пригода з мостом зимою була випадково не в 1995-1996 роки,а учебка Каменець -Подільськ?
мой лайк 99
для горiня чорного пороху не потрiбно повiтря зовнi, селiтра яка входить до його складу - окислювач, а з вологою то це точно)
Боже, бережи нас від таких безграмотних інструкторів!
Міна з латині- шахта.
Ми такі робили з товстого ізольованого дроту
57:00 в авторучку встромити
Прогар, не простріл.
Якщо не помиляюся, ота хімія якою пропитана нитка, а точніше "шнур- стропін", це перхлорат калію.
На планерке показывали устройство огнетушителя с электродитонатором, когда мастер взялся за провода он еб..л, было весело...
ОША використовують у стандартних вибухових пакетах)
Помилка - порохова м’якоть це суміш складових димного пороху, але не пресована, відповідно горить досить повільно. Бігфордовому шнуру не потрібен кисень з атмосфери.
Щось не те в самому початку. Порох має в складі селітру - чи не вона забезпечує окислення щоб не було потрібне повітря?
Изолента должна быть синей! Ну или желтой.
🦾🦾🦾🔥🔥🔥
Хімік, тому мушу сказати. Порох задля того й вигадали, щоб горів без кисню. Звідки в набої кисень? Але. Швідкісь горінея пороху залежить від тиску. В набої - мілісекунді, купка та ж сама пороху на повітрі - секунда. Тож, потрібен зв'язок з повітрям, щоб гази витікали й не створювалося тиску.
Тож віско шнури плетуть так щоб там не було повітря ( зелені фітіля), а в трубку просто напресовують тієї м'якоті і усе
@@ОлександрОлексенко-ч5т Ажніяк прокоментувати не можу. Просто кажу, як факт. Пороху повітря для горіння не потрібне. Потрібна можливість витоку газів. Для запобігання утворення підвищеного тиску, бо згорить непрогнозовано швидко.
@@dmidmi9617 Саме для фітіля чи ракети ( на чп також ракеткі можна робити) важливо щоб було так запресовано щоб не було кульок повітря. Тоді воно горить десь зі швидкістю 1 см за секунду. Доречі те ж саме стосуєтся зі спічок суміші, у вигляді порошку якщо добре запресувати у пластикову трубочку- то горить десь 0.5 см за секунду і під водою щей
@@dmidmi9617 Тобто у вигляді монолітного шматка воно горить довго. Саме таке у шнурах. Мякоть чорного пороху - її гранулюють додаючи воду і сушать. Такі гранули - вони набагато краще вибухають якщо запаковані. Але якщо зробити наприклад одну довгу велику гранулу- воно горить повільно. Так роблять двигуни для ракеток
@@dmidmi9617 Воно так як Ви описуєте працює тільки до певної густини і якщо є між частинками повітря. Якщо густина більше і повітря нема - то згорає поступово зі зовнішньої сторони
Я шукав інженера і з прізвищем beeckfordbliad і - bikfordbliad , і bicphordbliad … Ну не було такого !
Щось не сходиться : або не те прізвище, або то я - дурний …
Не дивився він Ваші відео
+
Погано, що виключно теорія. Хочаб показали як воно горить.. як підпалювати.
ахаха ору)) "пороховой м'якоті, йому все одно один ху...ну всерівно десь повітря брати")))) дякую за старання))
Є обмовка - фітіль горить 1-3 см. за хвилину, а ні в секунду
якщо вірити університетським методичкам, то тліючий фітіль (запалювальний гніт) горить 1 см в 1-3хв в залежності від сили вітру
Хочу поправить, фульминат ртути малочуствительный и без запрессовки в гильзу взрываться не будет. Медные гильзы покрывались изнутри защитным лаком,чтобы медь не контактировала с фульминатом. С годами лак разрушается ,фульминат ртути реагирует с медью и получается очень чувствительный фульминат меди. Из-за этого разминирование боеприпасов 2 Мировой войны становится очень опасным. Уже в 80 годы на гражданке применялись только алюминевые детонаторы.
Нам рассказывали что особо умные минёры при отсутствии обжимки обжимали детонаторы зубами:)
Слава Украине
А ещё в придачу, медь и её сплавы в контакте с тротилом, плюс влага со временем образуют тротилат меди ( название условное)) ,который детонирует от малейшего трения..почему выкручивать старые взрыватели из устройства не рекомендуется, хз что у него на уме..уме
@@ЮрийГук-и5г это скорее про пикриновую кислоту чем про тротил
mine англійською мовою шахта.
ОШ категорически запрещается перегибать под углом
Ну англійською слово mine у значенні шахта і досі використовують.
55 хв як вийшов етер, 473 перегляда 579 вподобаєк. Як??😁
просто так глючить сервіс, що не применшує втручання Ю-туба в це все.
Давно, колись, ось про що думав
В якомусь із фільмів один "герой" замість того, щоб др*читись із проводками висмикнув детонатор із вибухівки, після чого з тої трубки відбувся спалах у повітря.
Розумію, що голівуд і все таке, але, тим не менш, як би ви могли прокомментувати цей "феномен"?
Бо, на мою "некваліфіковану" думку, він мав би йоб*ути одразу при спробі висмикнути, типу захист від знешкодження
З.І. Якшо про це йшла мова у відео то дайте лінк, слухав фоном, міг прогавити
Слава ЗСУ.
Смерть ворогам нах.. бл...
Арестович розказував що в них в розвідці був крутий сапер Степан. Взагалі в свиней дуже хороший нюх, навіть кращий чим в собак, і свиней використовують наприклад для пошуку наркотиків. Степана коли він був ще молодим поросям натаскали на запах різної вибухівки, і коди Арестович ходив в розвідку Степан легко знаходив міни, і одного разу на виході в Степана прилитіло, він був без броніка, побратими перебінтували Степана і винесли до евакуації, але врятувати не вдалось. І побратими всім взводом сапера Степана з'їли.
Ты веришь Люсе Арестовиру?
Сказочнік Ганс-люся Христиан Абдріст0вощ
В 2015 був випадок в ДУК у Яроша. Підстрелили дикого кабана,геть випадково,закрутили тушку в брезент і привезли на базу. На базі побачили згорток весь в крові,ну там хто загинув,де загинув!,ну потім поржали. Люсік мабуть десь почув цю історію та перебріхав.
Пес патрон якого ми заслужили. Кінологічна служба це так, крапля в морі.
покажіть мені хоч одне фото Люсі з армії.... ох і казкар!
Самий не гарний. Треба казати "самий непотрiбний" або кого не жалко))
Не шкода. Розумник.
До того ж "найнепотрібніший", мабуть. "Самий" не варто використовувати, в українській ступені порівняння утворюються по-іншому. Вчителю.
@@valentyn.kostiukДякую за увагу!
+1000000500
Такой нудный.
+
+