Сімейство ручних гранат РКГ-3, PWM-1, РКГ-3Е, РКГ-3ЕМ

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 10 фев 2025
  • У цьому інформативному відео ми поглибимося в історію та характеристики сімейства ручних гранат РКГ-3. Ви дізнаєтеся про різні модифікації цих противотанкових гранат, їхні технічні характеристики та особливості застосування. Відео також надасть цікаві факти про розвиток цього виду озброєння, його використання у різних військових конфліктах та вплив на тактику піхотних боїв. Експерт з саперної справи поділяться знаннями про конструкцію гранат РКГ-3 та продемонструє, як ці озброєння змінилися з часом. Цей матеріал є незамінним ресурсом для всіх, хто цікавиться військовою історією та озброєнням.
    Panzerwurfmine (PWM-1) - Німецька ручна кумулятивна протитанкова граната яку використовували наземні частини Люфтваффе під час Другої світової війни.
    РКГ-3 - радянська ручна кумулятивна граната, призначена для ураження танків, самохідних установок та інших броньованих машин, а також для руйнування оборонних споруд.
    При влучанні в ціль відбувається миттєвий вибух і кумулятивний струмінь пробиває броню товщиною до 150 мм (при підльоті гранати до цілі під кутом 30° від нормалі. При зменшенні цього кута бронепробивність збільшується, а при збільшенні кута - зменшується).
    В польоті граната стабілізується і летить донною частиною вперед, для цього під час польоту розкривається тканинний стабілізатор у формі конуса. Середня дальність кидка становить 18-20 метрів. Якщо солдат знаходився в окопі і танк йшов на нього, рекомендувалося лягти на дно окопу, пропустити танк над собою і метнути гранату в корму.
    Під час російсько-української війни, що триває з 2014 року, українська сторона використовує РКГ-3 та її модифікацію РКГ-1600 як боєприпаси для ураження противника з дрона R18.
    РКГ-3Е - бронепробивність збільшена до 170 мм при підході гранати до цілі під кутом 30° від нормалі. Кумулятивна воронка зроблена зі сталі. Прийнята на озброєння в середині 1950-х років.
    РКГ-3ЕМ - бронепробивність збільшено до 220 мм при підході гранати до цілі під кутом 30° від нормалі. Кумулятивна воронка зроблена з міді. Прийнята на озброєння в середині 1950-х років.
    РКГ-1600 - українська модифікація для бомбометання з дронів, розроблена ПАТ «Завод «Маяк» у 2020 році. Замість тканинного стабілізатора граната отримала пластикове оперення в районі руків'я, що значно покращило аеродинамічні характеристики боєприпасу.
    РКГ-3 та її модифікації зарекомендували себе як надійна, безвідмовна та безпечна в обігу зброя. Для боротьби з сучасними танками, оснащеними динамічним захистом, вони вже мало придатні, але з БМП, БТР та іншими бронемашинами ці гранати легко справляються.
    У 1970-х роках в радянській армії гранати сімейства РКГ-3 були замінені реактивною гранатою РПГ-18
    Не забудьте підписатися на наш канал для отримання ще більше цікавої та важливої інформації про військову справу!
    Література - drive.google.c...
    Підтримка - / @sptua
    USDT [trc20] TWXSDY3Gu8pcxPSDw2Yb4WjjZLwiKSSXsF
    ETH 0xa18d74c4ab3f3bb5aacd279cdfd143fab4a1efba
    BTC 1MVzT4KYkVke1H31kqUpSNqk3XxBwJunpR
    Binance ID: 859067852
    #військовасправа #міннабезпека #спектатор #spectator #гранати #спектатор #spectator #міна #міни #розмінування

Комментарии • 126