Měl jsem podobný problém u hektora. Také vypadaval z proudu a v Praze na prodejně byla zjištěna závada na odběru proudu. Byl tam zbytek lepidla z výroby. Zapomněl jsem dodat mašinka je od výrobce tillig. Po opravě jezdí bez závad.
To, co je vidět na videu signalizuje dvě věci: - nějaký nevyčištěný plivanec na kolejích - pořádně sbírá jen jedna náprava lokomotivy Doporučuji otočit lokomotivu vzhůru kolečkama a jemným hadříkem (případně uchošťourem) namočeným v lihu nebo isopropylalkoholu čistit kolečka za přívodu napájení do lokomotivy. Přitom se také dá také zjistit, která kola nesbírají proud a pokusit se vyčistit jednak jízdní plochy a jednak sbírání proudu z kol. My v našem KŽM považujeme za samozřejmost, že vyměňujeme všechna bandážovaná kola za kovová (tam kde to snadno jde). U elektrických lokomotiv to jde vždy snadno. Tím se jednak zlepší odběr proudu, ale také sníží tažná síla. Pokud nemáte na kolejišti extrémní stoupání, ničemu to nevadí. Tyto lokomotivy mají hmotnost kolem půl kilogramu, takže trakční síla není špatná ani bez bandáží. Také pokud mašinku máte ve skříni a vyndáte jí jednou za rok, tak vám kolečka mohou mírně zoxidovat. Totéž platí o skladování lokomotiv od výroby do prodeje. Neříkám, že nemůže jít o závadu z výroby, ale v drtivé většině případů jde o nečistou na kolejích a kolech lokomotiv. A ještě jedna věc, pokud čistíte koleje čistící gumou, je potřeba je po čištění vyluxovat od drobků brusné (leštící) gumy. Prostě se musí provádět údržba kolejí i kol lokomotiv. Aleš Trdý, KŽM Praha 4
Legendy❤
Měl jsem podobný problém u hektora. Také vypadaval z proudu a v Praze na prodejně byla zjištěna závada na odběru proudu. Byl tam zbytek lepidla z výroby. Zapomněl jsem dodat mašinka je od výrobce tillig. Po opravě jezdí bez závad.
To, co je vidět na videu signalizuje dvě věci:
- nějaký nevyčištěný plivanec na kolejích
- pořádně sbírá jen jedna náprava lokomotivy
Doporučuji otočit lokomotivu vzhůru kolečkama a jemným hadříkem (případně uchošťourem) namočeným v lihu nebo isopropylalkoholu čistit kolečka za přívodu napájení do lokomotivy. Přitom se také dá také zjistit, která kola nesbírají proud a pokusit se vyčistit jednak jízdní plochy a jednak sbírání proudu z kol.
My v našem KŽM považujeme za samozřejmost, že vyměňujeme všechna bandážovaná kola za kovová (tam kde to snadno jde). U elektrických lokomotiv to jde vždy snadno. Tím se jednak zlepší odběr proudu, ale také sníží tažná síla. Pokud nemáte na kolejišti extrémní stoupání, ničemu to nevadí. Tyto lokomotivy mají hmotnost kolem půl kilogramu, takže trakční síla není špatná ani bez bandáží. Také pokud mašinku máte ve skříni a vyndáte jí jednou za rok, tak vám kolečka mohou mírně zoxidovat. Totéž platí o skladování lokomotiv od výroby do prodeje. Neříkám, že nemůže jít o závadu z výroby, ale v drtivé většině případů jde o nečistou na kolejích a kolech lokomotiv.
A ještě jedna věc, pokud čistíte koleje čistící gumou, je potřeba je po čištění vyluxovat od drobků brusné (leštící) gumy. Prostě se musí provádět údržba kolejí i kol lokomotiv.
Aleš Trdý, KŽM Praha 4
mne tiež ACME 350.013 vypadáva z prúdu. hlavne pri dobrzďovaní, idem to riešiť výmenou gumených náprav
Číslo 5 žie