Gáz rezsihatár túllépés esetén megéri az elektromos fűtés? I Számítások

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 26 июл 2022
  • Elektromos fűtéssel foglalkozó videó
    Kapcsolat: www.futesotthon.hu
    ajanlat@futesotthon.hu
  • НаукаНаука

Комментарии • 67

  • @21szazalek
    @21szazalek Год назад +11

    Aki komolyabban belemerült már a "fűtési rendszerek hatékonysága" témába az tudja,hogy a hőszivattyús fűtésnél energia hatékonyabb fűtés nem létezik.Egy A+++ kategóriás klíma(tehát konkrétan az SCOP érték 5.0 feletti) bizony messze felülmúlja egy elektromos infrapanel hatékonyságát(annak ugyanis az SCOP értéke 1).Vannak olyan esetek ahová értelmetlen klímát szerelni mert pl túl kicsi a fűtendő légköbméter.Ilyen okból van nálunk a tetőtérben infra panel fűtés.Viszont ahol nagy a légtér ott nem ajánlott infra panel használata....hát legalábbis fűtési költségek szempontjából.

  • @leventedavid7400
    @leventedavid7400 Год назад +7

    Komoly számítási problémák vannak . Pl : 200 m³ gáznál 144 m³ ig kedvezményes , a maradék 56 m³ re pedig (emelt) tehát ha korrekciós szorzó pl. 1 akkor 144m³ x 34,86 (MJ/ m³) x 2,3640 ft/MJ az 11866ft plusz az átlagon felüli fogyasztásra 56m³ x 34,86 (MJ/ m³) x16,8630 ft/MJ az 32919ft össz 44785 ft , nem pedig 56520 ft Kár hogy a fűtőértéke (MJ/ m³) elfelejtetted a képletből, bár annak tudatában is , mint látjuk hibás a számítás...Második számítás 280 m³/ho 144 kedv plusz 136 lakossági piaci ár össz 91806 ft stb..stb..stb. ha valahol elszámoltam valamit csak szólj. Szóval innentől kezdve a többi levezetés is hibás. Természetesen megcáfolhatod :D

  • @attilahajnal765
    @attilahajnal765 2 года назад +17

    Megnézés nélkül is tanúsíthatom már 3 év tapasztalat után, hogy igen....mindig minden esetben nézni kell az energiahatékonyságot és az egységárat....ez egyszerű matek....najó nem mindig olyan egyszerű, de matek. Mi hőcserélős, hűtő-fűtő klímával fűtünk télen már 3. éve. 0 fok alatt szoktunk a kandallóba kicsit begyújtani, és átlag 20 000 Ft volt a számla havonta úgy hogy nálunk minden villannyal megy, a bojler is, és a 20 ból kb a fele csak a bojler volt ugyanis a klíma AAA+-os tehát nagyon hatékony, míg a bojler csak C-s... Aki spórolni akar, annak ajánlom az AAA+ os klímát, illetve napkollektorokat, hőcserélős bojlert kollektorokkal összekötve, és napelemet....már aki teheti mert kedves urunk és parancsolónk szépen elintézte az EU-s napelemes pályázatokat is....

  • @schauppe1
    @schauppe1 Год назад +4

    Ez a videó kiegészíthető azzal, hogy nincs benne az elektromos 1-2 panel vagy egyébb beruházás ára, a belső és a külső hőmérséklet. Az elektromos többlet terhelés miatt ha nem jó az elektromos hálózat azt ki kell alakítani, ha főbiztosítót kell cserélni az pénzbe kerül mint a szigetelés sem lesz ingyen. És igaz ha valaki átlépi a gáz keretet akkor villamos oldalon kell beruházni hogy ne a gáz keretét lépje át!

  • @kapaspeti
    @kapaspeti 2 года назад +11

    Nagyon hasznos video, sokaknak segíthet a döntésben. Másrészt viszont az elmúlt időszak történései után naivitás azt gondolni, hogy ezek a számok nem fognak változni, így az sincs kizárva, hogy 3 hónap múlva a gáz lesz az olcsóbb.

  • @csabaviglasi1770
    @csabaviglasi1770 Год назад +5

    Én használok infrapaneleket, már 1 szezont végignyomtam, 90nm a lakás 2 helyiségben gázzal fűtünk (45nm) a többiben panelekkel, de nem a gagyi fajtával, eddig befértünk a keretbe. Azt azért hozzá kell tennem, hogy eléggé jó a lakás szigetelése, érdemes elgondolkodni, későbbiek folyamán tervben van sziget üzemű napelemes rendszer kiépítése is.

  • @pgulyas
    @pgulyas Год назад +2

    Nagyon hasznos videó, köszi szépen!

  • @attilaczegledi3830
    @attilaczegledi3830 Год назад +5

    Nagyon hasznos videó, ami furcsa volt, hogy az áramot nagyon alábecsülte, kicsit keveslem azokat a kwh-at amiket említ fogyasztásnak.

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  Год назад +3

      Örülök, ha hasznos, az a cél.
      A számolt fogyasztás egy átlagos szám az épületfizika függvényében. Ettől lefelé és felfelé is eltérhet a valóságban, mivel több szubjektív dolog is befolyásolja a fogyasztást.

  • @TivadarFogarasi
    @TivadarFogarasi Год назад

    Ami érdekes lehet: mennyibe kerül 1kWh energia támogatott gázzal / nem támogatott gázzal / támogatott árammal / nem támogatott árammal. Mert ha van xkW elektromos fűtéskapacitás a gáz mellett akkor gyanúm szerint először a támogatott gázt kell elhasználni, utána a támogatott áramot, utána viszont nem tiszta hogy a gáz vagy az áram olcsóbb.

  • @funtom8
    @funtom8 Год назад

    Az első példa mintha rólunk szólt volna, annyi, hogy a villany fogyasztásunk több, nem 80kWh, inkább 140-200. Ha központifűtés van 1 termosztáttal, a villany panel hogyan takarít meg gázt, ha egy termosztát vezérli a kazánt, és nincsenek összenyitva a helyiségek?

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  Год назад +3

      Kiegészítésnél, vagy 1-1 helyiségben való átállásnál mindig sok függ a falhasználáson. Mivel 1 központi termosztát van, mindig lesznek hidegebb és melegebb helyiségek az ilyen házakban. Érdemes az elektromosokat a hidegebbe tenni, azok azt megoldják, és a gázos termosztáton is be lehet állítani így 1-2 fokkal kevesebbet. Ezután már a korábban melegebb helyiség is kellemesebb lesz.
      Vagy kizárni azokat helyiségeket, ha van rá lehetőség.

  • @galkoferenc88
    @galkoferenc88 Год назад +1

    Az élyszakai àram kimaradt. Én pl. a szobàban hőtàrolóssal, a konyhàban vegyestüzelésűvel fűtök .

  • @tiborkun4391
    @tiborkun4391 Год назад +2

    Hali
    A 140 négyzetméters számításnál a 116 ezer és 46 ezer az nem annyi amennyit írtál. 80 kW fogyasztás egy 50 négyzetméters panel nyugdíjasoknak va talán.

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  Год назад

      Emlékeim szerint volt kerekítés a számolások között, de majd ellenőrzöm.
      És igen, főleg idős felhasználók szerinti számítás is van, mivel őket nagyon érinti ez, kisebb kertes házban is, ami régi épület.

  • @Brutaldt0
    @Brutaldt0 Год назад +6

    A H tarifás hőszivattyús vagy inverteres klímás megoldásokkal még ki lehetne ezt egészíteni, mert az adott esetben ver mindent! Nekem villanykazánról kellett most váltani H tarifa+ klímákra. (jól szigetelt 10 évnél fiatalabb ház)

    • @csabaganyai7285
      @csabaganyai7285 Год назад

      Jó döntés, de nem érte volna jobban meg egy monoblokkos levegő- víz hőszivattyú beépítése hosszabb távon?

    • @Brutaldt0
      @Brutaldt0 Год назад +1

      @@csabaganyai7285 az egy egészen más befektetési összeg... sajnos ez most nem volt megoldható, hosszútávon tervben van (napelemmel együtt)

    • @csabaganyai7285
      @csabaganyai7285 Год назад +2

      @@Brutaldt0 megértem. Nálam is itt szorít a cipő bár megjegyzem, hogy egy Hajdú monoblokkos hőszivattyú már bőven 2 milla alatt kapható, míg 3-4 klíma simán ütheti az 1 millát. De ugye a klímát lehet darabonként is felszerelni.😉

    • @Brutaldt0
      @Brutaldt0 Год назад +2

      @@csabaganyai7285 Igen, itt most lesznek úgymond nem fűtött, nem használt szobák, azaz nem a teljes ház van beklímázva ami nem feltétlen lesz annyira komfortos, de most ez van :) Az infrapanelek célzottan pont jók ez miatt is, pl. fürdőszobában..

    • @maricsbence
      @maricsbence Год назад

      @Peter Toth Szia én épp most készülök vásárolni, gázkazán mellé kiegészítés gyanánk egy villanykazánt. 140nm fűtött alapterülettel, 2.6m belmagassággal mit gondolsz hány kw/h-s villanykazánt érdemes venni, illetve a kérdésem még az, persze cask ha nem túl indiszkrét, hogy neked mennyi volt a havi csak fűtésre elhasznált kw/h-d? mennyire kell számítani átlagosan?
      köszi, üdv: Bence

  • @TheMzs1978
    @TheMzs1978 Год назад +1

    Nos a valóság 154nm b30 tégla 5cm szigetelés télen termosztát 25 fokon (eddig) éves gáz 2250m³ , én ugy gondolom ha leveszem 20-21 fokra simán beleférek a kvotába .

    • @TheMzs1978
      @TheMzs1978 Год назад

      Tapasztalat megosztás : levettem 20fokra a fűtés mindíg bediktáltam a maxot amit a jelleggörbe enged így már van 270m³ plusszom (lessz majd egy meleg hónapom ) simán kijövök a kvótából egy kis odaglfigyeléssel 200e alatt/év .

  • @1nagysatya
    @1nagysatya Год назад

    Augusztus 1 és szeptember 7 között elfogyasztottam 6m3 gázt, és fizettem érte 5550Ft-ot. Ez 925Ft/m3.

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  Год назад +1

      Ilyen számoknak érdemes utána járni, mi az oka, a szolgáltatót megkeresni.

    • @andreagoda858
      @andreagoda858 Год назад +2

      Nem maga a gázfogyasztás a sok. Versenypiaci költség.
      Én 30m3 /13800.-, s van aki ennél is többet. Utána jártam , kimagyarázzák de szerintem ok sem értik .

  • @csababorbely3453
    @csababorbely3453 Год назад +1

    üdv, érdeklödnék hogy ha totál le szeretnénk állni a gázfütésrölrol családilag, akkor lehetéges e hogy fütöpanel használata esetén a jobb hatásfok miatt nem kell "annyi kwh" fogyasztás mint ha fentartjuk a gázt (3 éve lett lecserélve a fütésrendszer->konvekcios gázkazán - radiátor-viz megoldás- 120nm es ház). ÁTlag gáz fogasztás 200m3/ho ezt jol számolom hogy kb 25000 kwh ? (csak a gázFŰTÉS ez a mennyiség) És a kérdés pedig hogy ezt csak 25000kwh áramfogyasztással lehet e eltüntetni, vagy elég kevesebb a sokkal jobb hatékonyság miatt. (pl infrapanel, fütőpanel, klima használatával - ez utobbi van 3db 3kwos)

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  Год назад

      Kedves Csaba! Szerencsére nincs ennyi, 200m3 gáz energia 2100 KWh elektromos energiának felel meg, tehát jóval kevesebb az ön által számolt 25.000-nél.
      Mivel sokkal jobb a hatékonyság és a hatásfok, és nincs elveszett energia, így természetesen kevesebb is elég arányosan, de minden épületre ki kell számolni a teljesítmény és áram igényt, ha valaki elektromosan kíván fűteni.
      Amennyiben komolyan érdekli, keressen bizalommal, vagy e-mailben az ajanlat@futesotthon.hu címen az épületfizikai adatokkal.

    • @csababorbely3453
      @csababorbely3453 Год назад +1

      @@elektromosfutesek "Szerencsére nincs ennyi, 200m3 gáz energia 2100 KWh elektromos energiának felel meg, tehát jóval kevesebb az ön által számolt 25.000-nél."
      Lehet félrement, de HAVI szinten 220m3 ez szorozva 12vel 2400m3, ami 25000kwh...szoval igy értettem:) rendben

    • @TheMzs1978
      @TheMzs1978 Год назад

      @@csababorbely3453 nem ment neki félre csak a valóságban már nem olyan sexy a matek

    • @steve_video
      @steve_video Год назад

      Fűts a klímákkal az harmadolja a villanyfogyasztást az akármilyen COP1-es panelekhez képest és ha megfelelőek a készülékek akkor H tarifát is köttethetsz be hozzájuk amivel kapsz korlátlanul 23 forintos villanyt a fűtésszezonban.

  • @expamandro
    @expamandro Год назад +2

    a mi házunkat havi 70m3/hó gázzal fűtöttük amiben már a meleg víz és a főzés is benne van. 2004-ben épült...

    • @maricsbence
      @maricsbence Год назад

      Szia! ez jól hangzik! milyen méretű az ingatlan, illetve milyen szigetelési tulajdonságokkal bír?

    • @expamandro
      @expamandro Год назад

      @@maricsbence nettó 78m2, sorház

  • @sandorgadoczi3264
    @sandorgadoczi3264 2 года назад

    Szia, nálunk a nyári fogyasztás 300kwh (villanybolyler 80l + hűtőláda 120liter + 2led tv + 2 számítógép + kicsi hűtő, mikró, ledes fények) Gáz az minimális gáztűzhely, fűtés fa. Nem tudom hol megy el az áram az átlagtól. Elkezdtem mindent lemérni a számítógép havi 10kw, hűtőláda 40kw… Villanybojlerbe bele se merek gondolni.

    • @danielnagy6809
      @danielnagy6809 Год назад +1

      Bojler nagyon sokat tud enni. Ha nem időzíthető és még nem is veszed vissza a hőfokot, akkor a gatyádat megeszi. De a hűtőláda 40-es is nagyon soknak tűnik.

    • @sandorgadoczi3264
      @sandorgadoczi3264 Год назад

      @@danielnagy6809 fixen bevan kōtve, nem nagyon tekergetjük

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  Год назад

      Érdemes fogyasztásmérővel megnézni, továbbá van olyan cikk (kb 3 hetes), hogy milyen eszköz kb. mennyit fogyaszt hűtőtől a mosógépen át a játék konzolig. Az is adhat támpontot.

    • @guzturet
      @guzturet Год назад +1

      Én lecseréltem a 200 literes hajdút egy 100 literesre ráadásul modern c-s energiaosztályúra. Eddig megvett 170kw ot most ez eszik 90 et...

    • @steve_video
      @steve_video Год назад

      Bojler külön órán B tarifával, probléma megoldva.

  • @ratee76
    @ratee76 Год назад +1

    Tájékoztató jelleggel jó ez a videó, de egy átlag háztartás 200-300KWh val számolható nyugodtan. Illetve a beruházás megtérülési idejét is jó lenne beleszámolni. Ha egy átlag jó minőségű elektromos panel 100k kettővel számolva a 200 ezres beruházás havi 5 ezer forint megtakarítással... hát nem néhány év. És akkor még nem tudjuk hova futnak ki az árak néhány hónap vagy év múlva. Valamint a jelleggörbés számítás a gáz esetében még akár egészen tartható helyzetet okoz jelen paraméterek mellett. Egyszóval jó az elektromos panel, de nem menti meg a családi költségvetést a rezsidémontól. A szigetelésekre, ablak cserékre érdemesebb beruházni. Igazán megtakarítást csak avval lehet elérni sajnos. És ott se rövid távon térül meg a beruházás. Mint ahogy a napelem is hosszú távon érné meg igazán. Kb. mire lehet cserélni a paneleket és akkor sose térül meg. Jól ki van ez találva. Kb. csak az nem jár szarul aki egy lyukban lakik, ami új építés agyon szigetelve.

    • @kepeter97
      @kepeter97 Год назад

      én kicsit attól félek hogy majd az átlag is lejjebb fog tolódni előbbutóbb, ahogy igyekeznek az emberek minden lehetséges módon csökkenteni a fogyasztásukat. És úgy pénzügyi szempontból nem leszünk előrébb, csak kevesebb gázt égetünk el (amit a megnövekedett áramfogyasztás/-előállítás jó eséllyel ellensúlyoz). Nagyon kell már a fúziós energia.

    • @TivadarFogarasi
      @TivadarFogarasi Год назад

      Szerintem a napelem ott éri meg hogy a mai áron veszed de amint infláció van az energiaárakban a megtérülés meglesz. Szerintem is a szigetelés a legjobb 0. lépés mind költéség mind komfort oldalon. A piacon lévő fűtőpaneleket nem ismerem de kis bekerülési költségű más rendszerhez képest és karbantartás igénye sincs miközben az élettartama valószínűleg inkább 20 év mint 5 - itt az lehet a matek fontos része hogy a kis kezdeti költséggel megtakarított pénzel mit kezd a tulaj. Ha elkerül egy 15%os hitelfelvételt akkor a kamatokat megspórolja (vagy ha rendelkezik valaki a pénzzel de be tudja fektetni..).

  • @tamasszabadi7374
    @tamasszabadi7374 Год назад +1

    A tetőn minden féle képpen 20cm közet gyapot

  • @temesi
    @temesi Год назад +1

    Nagyon tetszett, hogy alapos a szamitas.

  • @gaboredes9315
    @gaboredes9315 Год назад

    Érdekes videó, kicsit naív. Ezek a számok jó ha decemberig maradnak. Előbb-utóbb nem tudják tovább tagadni hogy szarban a kassza. Eltörlik a limitet. Az áramra saccolt 100kWh-ba ki fér bele havi szinten? Akinek nincs villanybojlere, mosógépe, esetleg egyedül lakik 1 szoba-konyhában. Nekem az áram 250-300 kWh, ellenben a gáz 108 m³/hó átlagban. Most tervezek napelemet szereltetni és akkor a melegvíz is megy át villanyra, meg a fűtés egy része is. De erősen gondolkodom sziget üzemű dologban, nekem ne variáljanak itt 3 havonta.

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  Год назад +2

      A videót nem mondanám naívnak, mivel a jelenlegi számokra, törvényre vonatkozik. Az, hogy mit törtölnek el, emelnek meg valamikor, nyilván nem lehet számításba venni.
      Az áramfogyasztás természetesen minden háztartásban máshogy alakul.

  • @TheMzs1978
    @TheMzs1978 Год назад +1

    Elektromos fűtés eggyetlen esetben éri meg ha telivagy napememmel , aztán azt is megemlíteném hogy a ház villamosrendszere nem biztos hogy bírná (vékonyak - aluminium vezetékek) tehát mielött ész nélkül elkezdünk panelekkel fűteni nem árt a vezetékeket is kicserélni

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  Год назад

      Üdvözlet! Épületfizika függő inkább, nem napelem. A napelem egy hasznos plusz nyilván, onnantól a vasalás is "ingyen van".
      Utóbbi meglátás abszolút így van, nagyon sok függ az amper mennyiségen.

    • @steve_video
      @steve_video Год назад

      Elektromos fűtés akkor éri meg elsődlegesen ha nincs bekötve gáz így kapásból megspórolhatod a teljes gázmacerát, höszivattyús fűtést építhetsz ki H tarifával ami igy a nagy rezsimizéria idején is maradt érintetlen, 23Ft/kwh és nincs korlát. Napelem nélkül is messze a legolcsóbb fűtési mód de még H tarifa nélkül is versenyképes a gázzal.

  • @hoboce
    @hoboce Год назад

    Gáznál éves fogyasztást néznek, ezért ha pl 6 hónapig fűtesz az 1200 m3, szóval jó eséllyel beleférsz majd a keretbe.

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  Год назад +2

      Természetesen az éves elszámolás jól jöhet bizonyos esetekben, ez fogyasztás függő. De sokan vannak, akik havi diktálósok.

  • @gabortolos1601
    @gabortolos1601 Год назад

    ÉS HOL VAN A FÜTÖTEST ÁRA ???? HA MÉG AZT HOZZÁADJUK,AKKOR MIKOR TÉRÜL MEG??????

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  Год назад

      A megtérülés természetesen szintén sok tényezőtől függ, felhasználás, hőmérsékletek, stb., és fűtőtestből is van sokféle.

  • @sandorbencsik1146
    @sandorbencsik1146 Год назад

    Ez a videó,nagyon áramfogyasztás párti!
    280 köbméteres lakáshoz, igazán kevés az a 120 KW. Nekünk 100 köbméteres házhoz,semmi extrákkal, mindenhol LED lámpák, számítógép és játék konzolok nélkül,csak mosógép van ami esetleg nagyobb fogyasztású,és még is az átlag fogyasztásom 180Kw havonta.Ebben nincs benne az éjszakai áram,csak ez a nappali. Áram rendszer használati díjról nem is beszél,ami már magában 4000 -ft fölött van havonta. Úgyhogy ez a videó,csak arra jó,hogy a hiszékeny embereket,át állítsák az áramos fűtésre,vagy több elektromos fűtésű berendezéseket vásároljanak maguknak. De ezzel senkit nem akarok befolyásolni,ez csak az én tapasztalatom,és a saját véleményem.

    • @thomclww5811
      @thomclww5811 Год назад

      Korrekten elmondja a srác, hogy vannak akik kevesebb és vannak akik több áramot fogyasztanak! Nekem 10 ezer forint havonta a villanyszámla és 78 ezres gázszámlám érkezett. Ráadásul még nincs is fűtési szezon! Innentől kezdve nekem az a saját véleményem, hogy nem fogom használni egyiket sem fűtésre, mert nyerészkedés folyik a világban az energia árán! A villanyt minimálisan fogom fogyasztani és veszek egy erdőt inkább és fával fűtök! Az 1 éves gázszámla árából lazán kijön 5-6 évre a tűzifa ára! De ezt mindenki döntse el a lehetőségeihez mérten!

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  Год назад +3

      Ez a videó szimplán átlagos matekból áll össze. Van kertes házas ismerős, akinek 3000 Ft a havi áram számla... számolhattam volna azzal is. Megkérdeztem többeket, és kiszámoltam egy elég részletes átlagot. Nyilván van másik véglet, volt ügyfelem, aki havi 20.000 feletti áramot fizet, mégis vett elektromos fűtést.
      Csak ismételni tudom magam, mindenkire más és más energetika és felhasználás, életvitel vonatkozik, ezért kell szakemberhez fordulni.
      A videóban elhangzottak pedig a legkevésbé befolyásoló célúak.