Канал АКБ крамниця -найкращий, успіхів та натхнення, багато вас дивляться і так як я пробую і єксперементую над акб,також завдяки цьому каналу я купив минулого тижня зарядне nano20-респект хлопцям які зробили його,тому що функціонал його неймовірний,є в мене зарядки автомат та імпульсна яка перероблена з блока від комп'ютера але функції заряду в nano-20 суперові і всім раджу хто має справу з акб або гараж,де облуговує авто подивитися огляд цього зарядного пристрою.Всім Миру і Перемоги, дякую ЗСУ!!!
Дозволю собі зробити декілька зауважень по змісту ролика, з надією на підвищення рівня підготовки матеріалу в майбутньому. 1. 1:10 - виробники залишають доступ, щоб люди могли обслужити АКБ? Та це ж нонсенс! Особливо на фоні подальшої демонстрації перелитих батарей і тези "в багатьох покупців докорінно неправильне розуміння". І пробки специфічної форми кожен виробник видумує якраз для "зручності" відкручування, ага) 2. Тягові(Deep cycle) і автомобільні AGM всетаки мають певні розбіжності і індивідуальні особливості. От з цього і слід було починати розповідь, бо це накладає певні рамки на умови їх експлуатації. Ви ж це здається підтвердили у минулорічному відео з розтином і порівнянням двох типів АГМ батарей. 3. Циклічний ресурс всеж таки є одним з найважливіших параметрів "тягових" батарей, і не слід так скептично на нього дивитися. Адекватні виробники такої продукції можуть собі дозволити(і навіть зобов'язані) проводити ресурсні тести. Навіть два роки тесту на фоні серйозної багаторічної діяльності - це зовсім не проблема. А ще ж є різні комбіновані методи прорахунку на осонові попереднього досвіду і методи екстраполяції, прогнозування. 4. Хоч Ви і заявили на початку відео про спробу "пояснити, як працюють AGM акумулятори", все ж нічого не сказали про особливості їх роботи відносно інших типів (наливних тягових, наливних автомобільних, гелевих)
Доброго! Як завжди вітаю і дякую що слідкуєте і критикуєте. Є куди рости) 1. Про доступ то були тези. Припущення. Нажаль нема можливості напряму розпитати виробника про їх пряме призначення з їх точки зору. Але факт залишається фактом. Є пробки - можна відкручувати. На деяких акумуляторах мокрих типу фіам тітаніум про також незручні для відкручування пробки. Але може не для звичайних користувачів але точно для сервісників вони там є. Бо тут можна ще заглибитись в тему малообслуговуваних мокрих акб а мені у відео цього ніяк не хотілося. 2. Звичайно є розбіжності в кількості і товщині пластин. Але підходи до зволоженості скломатів і обслуговування не особливо відрізняються. 3. У відео я казав "під великим сумнівом" бо з точки зору практики адекватно в побутових умовах часто не те що 15 циклів люди не можуть провести коли вже несуть на обслужку... То про які 500 можна говорити? Експеримент на 2 роки від виробника? Чесно, не вірю)) Методи прогнозування? Теж не надійно. Звичайно все це за певних умов експлуатації але суть була типу донести що не варто реально розраховувати на ті цикли, бо аж надто багато покупців на них покладаються. Можливо криво доніс... 4. Як працюють АГМ акумулятори відносно інших АКБ? Не те малося на увазі що ви хотіли)) бо якщо заглибитися в ту тему, то вже відео буде на 30 хвилин мінімум. А ціль була поверхнево для новачків розказати про АГМи. І зробити тезисне коротке відео. Воно і так довгим вийшло. Це як з відео про основи резервного живлення. Профікам ці відео ні до чого. Вони і так багато знають. А от люди які стикаюттся з акумуляторами рідко, то їм багато інфи насипати... Відео буде довге і громіздке. Тому просто найпростіші речі які до речі і так багато де не пояснюють. Сам розбираючись в деяких складних пиианнях, ловив себк на думці що є прості речі про які ніде не описано. А як їх робити не до кінця зрозуміло. Тому тут такий підхід. Так, відео робилося швидко і наболіло, алк вийшло вже так як є.
З новими блекаутами виявилось, що офісні AGM Merlion 100Ah тепер тримають 40хв, хоча в перші блекаути тримали більше 6 годин. Під пробками виявив дуже сухі мати. Додав води, але нічого не змінилося. За три роки пройшли може сотню циклів, розряджені ніколи довго не стояли, заряджались струмом до 5А. Не думаю, що після такого ще колись придбаю свинець, просто гроші в смітник.
Просто додати води, не вирішить питання... Ну і просто так самі по собі акумулятори не висихають. Даремно ви сваритесь на кислотники. Просто все не так легко як хотілося б...
Якщо чесно, то хотілося б спершу розпиляти та подивитись на пару варіантів. Але їх важко знайти в утилі. А нові це прям супер дороге відео вийде... Потім може і вийде таке відео зробити.
8:52 а за что тогда просят в два раза больше? разводят? 10:13 ну если акб не кипел и даже особо не грелся (зависит конечно от заданного тока и верхнего порога напряжения) то именно столько он и принял, а куда ещё могла уйти тогда энергия с зарядного если не в тепло? только в сам акб! ну и перелитый агм конечно плохо (разбавление концентрации кислоты и как следствие потеря ёмкости) но не критично, если сильно прям перелит то лишнюю отобрать , а концентрацию довести раствором до нужного уровня, сложно конечно но можно. если не сильно перелит то выкипет со временем и всё вернётся в норму, выкипает то именно вода, кислота остаётся и уровень концентрации повысится сам со временем, можно принудительно несколько циклов покипятить, будет даже полезно - лучше перемешается раствор и позбиваются сульфаты, пусть мелкие пусть и не много но всё же. раз полезли доливать и перелили то значит это всё акб не помешает уже
Чого просять в два рази більше за AGM? Бо вхідна ціна вища, бо технологія виробництва трохи складніша. І більше матеріалів використано при виробництві.
Чи ви дійсно не зрозуміли посил тієї фрази? AGM акумулятори потрібні там, де вони потрібні. Наприклад в автомобілях зі старт стоп системою. Там ви звичайний не поставите. Він довго не проживе. Просто на відміну від широкої думки AGM акумулятори більш вибагливі в плані обслуговування... зарядки і експлуатації. І не такі неубиваємі як багато хто вважає.
Режим АГМ в будь якому зарядному не робить ніякої магії. Цей режим обмежує верхню напругу заряду в районі 14,5 вольт щоб аккумулятор не кип'ятити типу. Звичайний зарядний режим може розігнати акумулятор і до 16 вольт. Тоді в АГМ на верх скломатів вичавить не тільки воду, а і частину активної маси з пластин і скломати пофарбує в бурий колір. Це не дуже корисно. Тому якщо у звичайного зарядного є ручне обмеження напруги, то можна його використовцвати.
До речі користуюся сам цим способом. Хочете можете поширити. Самий надійний і правильний спосіб для подальшого обслуговування акб agm це після придбання звісно як умога свіжішого акб просто його зважити на точних вагах с сотими грамів і в майбутньому подальше перезважування точно показує яка кількість води випарувалась відповідно таку кількість треба і додати розділивши її на всі банки рівномірно.
Цікава теорія з точною вагою для нових AGM... Ми так не робимо бо на обслужку несуть далеко не нові але думаю на практиці може частково і буде працювати...
@@topmaxavto насправді це не теорія а перевірений спосіб. Так про б/у звичайно і не йде річ, саме про нові і як порада звичайному обивателю навіть якщо той сам не буде обслуговувати, але для сервіс майстра то вже корисна інфа.
@@topmaxavto якщо досить візуальної оцінки, а ні то треба міряти плотність як на мене. Саме в моєму випадку такі акуми які не роками в роботі, а тоді раптово вирішив обслужити, а роблю так мінімум раз на рік і просто розподіляю між усими банками рівномірно, може це й не правильно, та гірше наче ще не було. До того ж, на мою думку, логічно було б представити, що якщо в якійсь певній банці, а не в усіх плюс мінус рівномірно йде пересихання, то відповідно тут більший нагрів з різних причин які явно свідчать про втрату тих чи інших характеристик як в цій банці так і в цілому акб. А тут постає інше вже питання, як в моєму випадку, як вже дана батарея буде працювати в системі с декількох таких батарей, наврядчи добре, тому є смисл вже вибраковувати її та типу відновлювати, хоча для мене це відносне поняття, адже неможливо відновити втрачену ємність акб в усіх її номінальних характеристиках, навіть якщо піднімиться ємність близько до номінальної, знову ж таки не факт що ця батарея видасть цю ємність при роботі на тому ж навантаженні якому і працювала. Тому в принципі важко сказати настільки цей спосіб підходить для саме обслуговування, а от для діагностики саме то, оскільки отримана та чи інша різниця ваги при перевзвіщенні дасть розуміння що втрачена певна кількість вологи і з усіма витікаючими, а це дуже актуально як казав в системі з певної кількості акб, де один такий поганець гробить все стадо, а тому своєчасне його виявлення і усунення буде тільки в плюс вам і вашій системі.
Ну, дискутувати тут можна довго... За роки плідної роботи з акумуляторами стало зрозуміло точно, що акумулятори як люди які хворіють)) кожен випадок наче і схожий але все одно індивідуальний і жоден... Жоден з відомих методів майже ніколи не спрацьовує на 100%... Ну типу якщо тільки один метод використовувати. Найважливіше поставити правильний діагноз і назначити правильне лікування використовуючи при цьому набір доступних інструментів і методик... Якось так...
Без заміру густини це буде важче. Треба розрядити акумулятор до 10,5 вольт під навантаженням. Бажано розряджати довго якимось малим струмом, так краще буде. Потім треба дійсно злити рідину. Потім ставте на зарядку і коли рідина наприкінці заряду підніметься над скломатами, чи хочаб якщо скломати набухнуть, треба міряти густину і розуміти чи коригувати чи ні.
Мали звичайно) просто ринок зараз нестабільний ізза відключень. Піде дефіцит резервних агм акумуляторів то попіднімають ціни на автомобільні агм як було в 2022 році. Деякі магазини тоді крутили ціни х3. Фіам і ексайд агм однакові по якості
Я в Exide купленном ровно 3 года тому немного разочарован - он с магазина и дозарядки все равно не выдавал заявленные 760А - лишь 685А. Этим Летом вовремя вскрыл и подлил суммарно 240мл. Больше всего по 60/70мл в крайние и по 20 в средние банки.
Зазвичай нові АГМ залиті рівно настільки, щоб скломати всередині були просто вологими. Скільки їх ми не перевертали, вони ніколи не тікли. При наймні аатомобільні. Та були випадки наприклад зі стаціонарними тяговими АГМ. Коли вскрили вперше, одна банка була прям таки знатно перелита. Майже рівень як в звичайному мокрому був. В іншому схожому акб, заводська густина була сильно завищена до 1.32. І так далі... Тому всяке може бути...
@@topmaxavto Дякую Вам за відповідь! Мало таких як Ви.... Дуже цікава думка буде про АГМ на звичаних авто, багато хто кричить що їх не треба ставити... в мене Фольксваген Амарок, АГМ ставиться штатно під капот, при чому для ринків Південної Африки, Південної Америки та Австралії + іноді в Європу + в блоці запалення немає функції що треба режими якісь прописувати з SLA на AGM. В Машині вебасто і термін служби акб в середньому 2-4 роки.
Канал АКБ крамниця -найкращий, успіхів та натхнення, багато вас дивляться і так як я пробую і єксперементую над акб,також завдяки цьому каналу я купив минулого тижня зарядне nano20-респект хлопцям які зробили його,тому що функціонал його неймовірний,є в мене зарядки автомат та імпульсна яка перероблена з блока від комп'ютера але функції заряду в nano-20 суперові і всім раджу хто має справу з акб або гараж,де облуговує авто подивитися огляд цього зарядного пристрою.Всім Миру і Перемоги, дякую ЗСУ!!!
Дякую) Після таких коментарів хочеться і далі робити відео. Цей канал та АКБ Крамниця це по суті одне і те саме. Автори одні й ті самі)
Здрастуйте. Дякую за роз'яснення.
Доброго. Нема за що)
Спасибо! Информативное видео для начинающих!
Отдельный лайк за развенчание мифов о преимуществах агм.
Дякуємо) Саме така була ціль, зробити просте відео з базовими тезами які і так багато хто виявляється не знає...
Дозволю собі зробити декілька зауважень по змісту ролика, з надією на підвищення рівня підготовки матеріалу в майбутньому.
1. 1:10 - виробники залишають доступ, щоб люди могли обслужити АКБ? Та це ж нонсенс! Особливо на фоні подальшої демонстрації перелитих батарей і тези "в багатьох покупців докорінно неправильне розуміння". І пробки специфічної форми кожен виробник видумує якраз для "зручності" відкручування, ага)
2. Тягові(Deep cycle) і автомобільні AGM всетаки мають певні розбіжності і індивідуальні особливості. От з цього і слід було починати розповідь, бо це накладає певні рамки на умови їх експлуатації. Ви ж це здається підтвердили у минулорічному відео з розтином і порівнянням двох типів АГМ батарей.
3. Циклічний ресурс всеж таки є одним з найважливіших параметрів "тягових" батарей, і не слід так скептично на нього дивитися. Адекватні виробники такої продукції можуть собі дозволити(і навіть зобов'язані) проводити ресурсні тести. Навіть два роки тесту на фоні серйозної багаторічної діяльності - це зовсім не проблема. А ще ж є різні комбіновані методи прорахунку на осонові попереднього досвіду і методи екстраполяції, прогнозування.
4. Хоч Ви і заявили на початку відео про спробу "пояснити, як працюють AGM акумулятори", все ж нічого не сказали про особливості їх роботи відносно інших типів (наливних тягових, наливних автомобільних, гелевих)
Доброго! Як завжди вітаю і дякую що слідкуєте і критикуєте. Є куди рости)
1. Про доступ то були тези. Припущення. Нажаль нема можливості напряму розпитати виробника про їх пряме призначення з їх точки зору. Але факт залишається фактом. Є пробки - можна відкручувати. На деяких акумуляторах мокрих типу фіам тітаніум про також незручні для відкручування пробки. Але може не для звичайних користувачів але точно для сервісників вони там є. Бо тут можна ще заглибитись в тему малообслуговуваних мокрих акб а мені у відео цього ніяк не хотілося.
2. Звичайно є розбіжності в кількості і товщині пластин. Але підходи до зволоженості скломатів і обслуговування не особливо відрізняються.
3. У відео я казав "під великим сумнівом" бо з точки зору практики адекватно в побутових умовах часто не те що 15 циклів люди не можуть провести коли вже несуть на обслужку... То про які 500 можна говорити? Експеримент на 2 роки від виробника? Чесно, не вірю)) Методи прогнозування? Теж не надійно. Звичайно все це за певних умов експлуатації але суть була типу донести що не варто реально розраховувати на ті цикли, бо аж надто багато покупців на них покладаються. Можливо криво доніс...
4. Як працюють АГМ акумулятори відносно інших АКБ? Не те малося на увазі що ви хотіли)) бо якщо заглибитися в ту тему, то вже відео буде на 30 хвилин мінімум. А ціль була поверхнево для новачків розказати про АГМи. І зробити тезисне коротке відео. Воно і так довгим вийшло.
Це як з відео про основи резервного живлення. Профікам ці відео ні до чого. Вони і так багато знають. А от люди які стикаюттся з акумуляторами рідко, то їм багато інфи насипати... Відео буде довге і громіздке. Тому просто найпростіші речі які до речі і так багато де не пояснюють.
Сам розбираючись в деяких складних пиианнях, ловив себк на думці що є прості речі про які ніде не описано. А як їх робити не до кінця зрозуміло. Тому тут такий підхід. Так, відео робилося швидко і наболіло, алк вийшло вже так як є.
З новими блекаутами виявилось, що офісні AGM Merlion 100Ah тепер тримають 40хв, хоча в перші блекаути тримали більше 6 годин. Під пробками виявив дуже сухі мати. Додав води, але нічого не змінилося. За три роки пройшли може сотню циклів, розряджені ніколи довго не стояли, заряджались струмом до 5А. Не думаю, що після такого ще колись придбаю свинець, просто гроші в смітник.
Просто додати води, не вирішить питання... Ну і просто так самі по собі акумулятори не висихають. Даремно ви сваритесь на кислотники. Просто все не так легко як хотілося б...
А про GEL буде?
А треба?)
@@topmaxavto треба повний курс 😁👍
Якщо чесно, то хотілося б спершу розпиляти та подивитись на пару варіантів. Але їх важко знайти в утилі. А нові це прям супер дороге відео вийде... Потім може і вийде таке відео зробити.
@@topmaxavto Ні, нові точно не варіант. Почекаємо.
8:52 а за что тогда просят в два раза больше? разводят?
10:13 ну если акб не кипел и даже особо не грелся (зависит конечно от заданного тока и верхнего порога напряжения) то именно столько он и принял, а куда ещё могла уйти тогда энергия с зарядного если не в тепло? только в сам акб!
ну и перелитый агм конечно плохо (разбавление концентрации кислоты и как следствие потеря ёмкости) но не критично, если сильно прям перелит то лишнюю отобрать , а концентрацию довести раствором до нужного уровня, сложно конечно но можно. если не сильно перелит то выкипет со временем и всё вернётся в норму, выкипает то именно вода, кислота остаётся и уровень концентрации повысится сам со временем, можно принудительно несколько циклов покипятить, будет даже полезно - лучше перемешается раствор и позбиваются сульфаты, пусть мелкие пусть и не много но всё же. раз полезли доливать и перелили то значит это всё акб не помешает уже
Чого просять в два рази більше за AGM? Бо вхідна ціна вища, бо технологія виробництва трохи складніша. І більше матеріалів використано при виробництві.
@topmaxavto это понятно а потребителю какой смысл платить больше? Если обычный наливной тоже самое но дешевле?
Чи ви дійсно не зрозуміли посил тієї фрази? AGM акумулятори потрібні там, де вони потрібні. Наприклад в автомобілях зі старт стоп системою. Там ви звичайний не поставите. Він довго не проживе. Просто на відміну від широкої думки AGM акумулятори більш вибагливі в плані обслуговування... зарядки і експлуатації. І не такі неубиваємі як багато хто вважає.
Як щожо зарядного пристрою: це має бути саме для AGM, чи універсальний інтелектуальної зарядки?
Режим АГМ в будь якому зарядному не робить ніякої магії. Цей режим обмежує верхню напругу заряду в районі 14,5 вольт щоб аккумулятор не кип'ятити типу. Звичайний зарядний режим може розігнати акумулятор і до 16 вольт. Тоді в АГМ на верх скломатів вичавить не тільки воду, а і частину активної маси з пластин і скломати пофарбує в бурий колір. Це не дуже корисно. Тому якщо у звичайного зарядного є ручне обмеження напруги, то можна його використовцвати.
До речі користуюся сам цим способом. Хочете можете поширити. Самий надійний і правильний спосіб для подальшого обслуговування акб agm це після придбання звісно як умога свіжішого акб просто його зважити на точних вагах с сотими грамів і в майбутньому подальше перезважування точно показує яка кількість води випарувалась відповідно таку кількість треба і додати розділивши її на всі банки рівномірно.
Цікава теорія з точною вагою для нових AGM... Ми так не робимо бо на обслужку несуть далеко не нові але думаю на практиці може частково і буде працювати...
@@topmaxavto насправді це не теорія а перевірений спосіб. Так про б/у звичайно і не йде річ, саме про нові і як порада звичайному обивателю навіть якщо той сам не буде обслуговувати, але для сервіс майстра то вже корисна інфа.
А що коли висихання нерівномірне?)
@@topmaxavto якщо досить візуальної оцінки, а ні то треба міряти плотність як на мене. Саме в моєму випадку такі акуми які не роками в роботі, а тоді раптово вирішив обслужити, а роблю так мінімум раз на рік і просто розподіляю між усими банками рівномірно, може це й не правильно, та гірше наче ще не було. До того ж, на мою думку, логічно було б представити, що якщо в якійсь певній банці, а не в усіх плюс мінус рівномірно йде пересихання, то відповідно тут більший нагрів з різних причин які явно свідчать про втрату тих чи інших характеристик як в цій банці так і в цілому акб. А тут постає інше вже питання, як в моєму випадку, як вже дана батарея буде працювати в системі с декількох таких батарей, наврядчи добре, тому є смисл вже вибраковувати її та типу відновлювати, хоча для мене це відносне поняття, адже неможливо відновити втрачену ємність акб в усіх її номінальних характеристиках, навіть якщо піднімиться ємність близько до номінальної, знову ж таки не факт що ця батарея видасть цю ємність при роботі на тому ж навантаженні якому і працювала.
Тому в принципі важко сказати настільки цей спосіб підходить для саме обслуговування, а от для діагностики саме то, оскільки отримана та чи інша різниця ваги при перевзвіщенні дасть розуміння що втрачена певна кількість вологи і з усіма витікаючими, а це дуже актуально як казав в системі з певної кількості акб, де один такий поганець гробить все стадо, а тому своєчасне його виявлення і усунення буде тільки в плюс вам і вашій системі.
Ну, дискутувати тут можна довго... За роки плідної роботи з акумуляторами стало зрозуміло точно, що акумулятори як люди які хворіють)) кожен випадок наче і схожий але все одно індивідуальний і жоден... Жоден з відомих методів майже ніколи не спрацьовує на 100%... Ну типу якщо тільки один метод використовувати. Найважливіше поставити правильний діагноз і назначити правильне лікування використовуючи при цьому набір доступних інструментів і методик... Якось так...
А якщо я уже перелив води в АGM акумулятор то вже все йогоивикинути чи злитииводу?
В стані спокою, без зарядки, вода стоїть над скломатами? І є чим поміряти густину електроліту? Рефрактометр.
@topmaxavto так вода над скломатами густину нема чим міряти
Без заміру густини це буде важче. Треба розрядити акумулятор до 10,5 вольт під навантаженням. Бажано розряджати довго якимось малим струмом, так краще буде. Потім треба дійсно злити рідину. Потім ставте на зарядку і коли рідина наприкінці заряду підніметься над скломатами, чи хочаб якщо скломати набухнуть, треба міряти густину і розуміти чи коригувати чи ні.
@@topmaxavto скількииводи злити і як вибрати шприцом чи перевернути і вилити з акб?
Перевернути і вилити стільки, скільки можна. Рідини в матах залишиться більше ніж достатньо
Чи мали справу з акумуляторами Fiamm AGM? Цікаво, бо на 105Аг ціна на 2к грн менше ніж Exide
Мали звичайно) просто ринок зараз нестабільний ізза відключень. Піде дефіцит резервних агм акумуляторів то попіднімають ціни на автомобільні агм як було в 2022 році. Деякі магазини тоді крутили ціни х3. Фіам і ексайд агм однакові по якості
@@topmaxavto можете оцінити приблизно/суб'єктивно у відсотках якість Topla|TAB(AGM) відносно Fiamm
Я в Exide купленном ровно 3 года тому немного разочарован - он с магазина и дозарядки все равно не выдавал заявленные 760А - лишь 685А. Этим Летом вовремя вскрыл и подлил суммарно 240мл. Больше всего по 60/70мл в крайние и по 20 в средние банки.
Сам хочу Fiamm
Есть надежда что Fiamm действительно сделан в Italy в отличии от Exide Poland ( все на нашем рынке)😮
АГМи течуть,при мені на новій пошті розбитий витаскували)
Впевнені що то АГМ дійсно був? І новий? А не бу перелитий?
@@topmaxavto так), корпус рекнутий)і сліди удару на коробці)
Зазвичай нові АГМ залиті рівно настільки, щоб скломати всередині були просто вологими. Скільки їх ми не перевертали, вони ніколи не тікли. При наймні аатомобільні. Та були випадки наприклад зі стаціонарними тяговими АГМ. Коли вскрили вперше, одна банка була прям таки знатно перелита. Майже рівень як в звичайному мокрому був. В іншому схожому акб, заводська густина була сильно завищена до 1.32. І так далі... Тому всяке може бути...
@@topmaxavto Дякую Вам за відповідь! Мало таких як Ви.... Дуже цікава думка буде про АГМ на звичаних авто, багато хто кричить що їх не треба ставити... в мене Фольксваген Амарок, АГМ ставиться штатно під капот, при чому для ринків Південної Африки, Південної Америки та Австралії + іноді в Європу + в блоці запалення немає функції що треба режими якісь прописувати з SLA на AGM. В Машині вебасто і термін служби акб в середньому 2-4 роки.
Так любой АКБ если небрежно кинут потечёт...!!!😢