Про походження назв українці та Україна. Стаття "ЧОМУ НАШІ СЛОВ'ЯНСЬКІ ПРЕДКИ СТАЛИ УКРАЇНЦЯМИ" в блозі Святояр UAmodna. Цікаві факти невідомі більшості. Хто такі укри і чому так мало знаємо про них? Варто прочитати і знати...
Дуже хочеться прочитати книги О.Толочка, але я не хочу мати в себе в бібліотеці російськомовні книги та і взагалі читати щось, досліджувати, осмислювати мовою ворога ну не хочеться. Як тільки з‘являться книги рідною мовою, буду одним з перших, хто їх придбає усі.
"Говорили, балакали, сіли і заплакали". До слова, пан академік збрехав, коли на самому початку розповіді ствердив, що не дочекався рецензії на його "Очєрки начальной русі". Є рецензія, і до того ж розгромна, з доказом плагіату: Мусин А. Е. Некоторые мысли, возникающие после прочтения новых книг. Об “oчерках начальной руси”, составленных Алексеем Петровичем Толочко // Княжа доба: історія і культура. - Львів, 2016. - Вип. 10: Святий Володимир Великий 1015-2015. - С. 242-257
Олексія Толочко та Данило Яневський вважають примітивною історіософську концепцію Михайла Грушевського. Хочу нагадати цим панам, що московити вбили Грушевського за його внесок у світову історичну науку. І не тільки самого Грушевського, але і його дочку, історикиню Катерину. А тепер нехай Толочко та Яневський поставлять собі питання: чи є у їхніх міркуваннях на історичні теми щось таке, щоб московити вирішили не те що репресувати їх (упаси Господи!), а хоча б обмежити розповсюдження їх міркувань, викладених у цьому та низці інших відео.
Дякую за розмову! Японія - не зовсім "моноетнічна" країна. Окрім власне японців (яматосців) тут живуть айни і рюкюсці. Серед яматосців по регіонах зберіглися релікти домодерних етній, свідченням чого є діалекти (часто взаємно незрозумілі). Усі етнічні групи сформували японську "націю". Вона оформилася в добу Мейджі, після 1868 року, коли постала Японська національна держава західного типу: одна мова, одна країна, один імператор... Тобто, Японія - не стільки моноетнічна, скільки мононаціональна. Хоча у цьому мононаціональному морі живуть 2% представників нацменшин (переважно вихідці із сусідніх країн).
Від того що ви видаляєте критичні коментарі з приводу українофобських висловлювань старого маразматика яневського, ставлення до вас не змінниться в кращий бік.
Якась розмова розмита. Не зрозуміло, як так: історії України не існує, але держава існує, народу України не існує, але мова українська існує, селяни - не основа нації, але вони становили до 80% населення країни... Я так розумію, що гербові панове прилітали з космосу, а не жили в тому ж селі, з того ж селі і з такими ж потребами, як звичайні люди?
@@sashamorgackiy9620 Та нема потреби "бути трохи філологом", якщо знаєш, що від часів послів Алексія Михайловича до Хмеля та його сина Юрася і до сьогодні - завжди були потрібні толмачи-перекладачі.
Здається, проблема в тому, що про той таки синтез просто мало написано і мало говорять, мало візуалізації чи що. У всіх джерелах інформації постійно з крайності в крайність. Як то кажуть, або фраки, або жупани, або переможці, або переможені. Виходить, в наших головах просто немає уявлення(зображення, проекції) того як насправді між собою взаємодіяли різні люди з різних "класів", релігій, міст та сіл і т.д. на банальному побутовому рівні, без імен "сильних світу цього". А взаємодія ж насправді була, і всі якось жили, без села не було б міста, без міста села, було ж це переплетення "фраків і жупанів". Мені здається, що тодішні люди на цих землях не сприймали світ якось полярно, думаю, що була гармонія, якщо можна це так назвати. Але зараз ми про це майже нічого не знаємо, немає театральних вистав, фільмів, які б могли сформувати більш об'єктивний погляд на життя люду в тих тривожних століттях. От і виходить, література про журбу, козаки або найманці, або герої, націоналізм, який історики не можуть пояснити. Але, як би там не було, всіх щось об'єднувало, щось хвилювало і, гадаю, Грушевський не сам придумав українця. А взагалі, було б дуже цікаво почути думку обізнаних людей про нашу мову, щось типу лекції. Адже, в простому розумінні саме мова - перша складова за якою француза можна відрізнити від італійця чи поляка. Зрозуміло, що не кожен француз, що говорить французькою, але на рівні примітиву можна сказати і так. Мова простий ідентифікатор від якого можна відштовхуватися розповідаючи про наш чи будь-який інший народ.
Про докириличні праукраїнські тексти яким 2-3 тисячі років та державу РОСЬ. Статті: - "РАХМАНСЬКІ САКРАЛЬНІ ТЕКСТИ ВЕЛЕСОВИЦЕЮ"; - "ПРАВА, ЯВА, НАВА ЯК ОСНОВА ДАВНЬОГО ПРАВОСЛАВ'Я"; - "УКРАЇНСЬКА АБЕТКА - БЕЗЦІННА САКРАЛЬНА СПАДЩИНА ТИСЯЧОЛІТЬ"; - ДАВНЯ УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВА РОСЬ ТА ЇЇ ВЕЛЕСОВИЧНІ СИМВОЛИ" в блозі Святояр UAmodna. Найдавніше українське письмо на металевих пластинах і речах. Забуті слов'янські держави. Варто прочитати і знати...
Треба писати так як було, описуючи коли і чому хто з ким воював. У італійців, наприклад, набагато довша історія протистояння народів на території сучасної Італії.
так вони і говорять наче про сучасні європейські нації, які складались з різних етносів. За виключенням Польщі, над моноетнічністю якої старанно попрацювали у післявоєнні роки
@@ЭдуардОвчинников-ц1ъ мій коментар стосується зауважень про національну та народну історії, які мусять бути "емоційні, бо не для думання" (після 30 хв) та особливо 36:30, якщо я його правильно зрозумів - національне усвідомлення є "не найвищою формою". Очевидно, що і раніше була "імперська" чи подібна до нинішньої "ЄС-івської", яку проф. Толочко вважає(?) найвищою, але між ними є істотна різниця в тім, що ЄС не вимагає відкинути національну ідентичність, а спирається на неї.
@@olehbohdanzahnitko5734 мається на увазі, що сучасні нації , у тому числі і європейські, ширші за поняття "етнос / народ". Це приналежність до політико-економічної спільності на основі або одного етносу (народу), або кількох етносів (народів). У ЄС єдиною моноетнічною нацією є Польща. Про це говорить Толочко
@@olehbohdanzahnitko5734 Чи Ви про складання нової окремої національності - "європеєць"? Щось накшталт - американець чи "совєтский челавек"? Ну, процес тільки розпочато )))
@@ЭдуардОвчинников-ц1ъ Шенгенській зоні вже багато років, пару поколінь виросло, треба досліджувати. Радянська людина - то за ідентичністю росіянка(ин), громадянин США - цікавіший феномен, але такого ж кшталту, як на мене.
А я не розумію, як можна щось вивчати, знаючи на 100%, що все зфальшоване ще до Петра, а потім все і знищено, читала аналіз фальсифікації історії України В.Б.Білінський, потрібні молоді українські історики!
Запрошуйте ще цього пана, нехай нас просвіщає, а то ми тут всі жертви наукової фантастики ) А щодо того, що 1000 років тому еліта в Києві була всі іноземці, то тут немає нічого дивного - і зараз так само! ) Так що правильною дорогою ідемо, таваріщі!
Розмова ні про що. Підняли кілька цікавих тем, але де висновки. Дратує, що вони не є націоналістами і тому плетуть дурниці, що в Європі нема націоналізму. Сказали би вони се французам, чи англійцям. В морду би получили. Віковий досвід однозначно показав, що сильні в багаті ніціі, коли в них більшість націоналістів. Історія України тільки з 1917р., раніше се тільки історія Руси. Наша біда, що в 1917 р. автономісти зробили зміну нашої споконвічної назви Русь/русини.
@@Olga-fp7vvi получили i отримали. I ждуть, i чекають. I поздоровляють i вiтають. I говорять, i розмовляють, i балакають, i мовлять, i кажуть, розказують, оповiдають, розповiдають...
Про ідеологічні корені московства, "руського міра" та рашизму. Стаття - "ВОРОГ ЯКИЙ ЗАВЖДИ МАСКУВАВСЯ ПІД ДРУГА" у блозі Святояр UAmodna. Шлях від яхветизму до путінізму. Варто прочитати і знати...
Що всі так захоплюються тою Анною Карєніною? З 14 років і до сьогодні не можу її прочитати-не цікаво!!!!Лише фрагментами.(NB-все інше у Толстого прочитане з задоволенням) Да,гпрна літературна мова І все,як на мене Так само не можу читати Боварі Все так передбачувано,банально.
Ідіотизм викидати речі і робити спрощення, історію потрібно сприйняти такою яка вона є, зробити висновки і позитивні моменти вдосконалювати, негативні аналізувати і не допускати в майбутньому. В час коли нас може замінити ШІ якщо його якийсь геній створить, мати дурних людей в значній кількості занадто велика розкіш. Або ми нарешті почнемо розвиватися або зникнемо. Американці полетять нарешті на Марс, китайці розширять територію, росіяни і далі вбиватимуть одне одного, а нам що тоді? Безперспективне майбутнє якесь.
@@DribnycyaV Тоді не варто навіть думати про освіту. Тоді це екзистенційна проблема. І Толочко не тільки і не стільки авторитет. Він академічний науковець. Я довіряю академічній науці, бо саме вона несе прогрес.
"...це космос, це Ілон Маск")))) Яновский, Илон Маск - дутый гений, витрина, развод для лохов! А Марк Солонин, кстати, к истории не имеет ни какого отношения! Яновский - пещерный русофоб, что-то рассуждает о пропагандистах)) Очень жаль, что профессиональный историк Алексей Толочко на "ты" с такими как Яновский...это зашквар с его стороны.
Выйти из вечноукраинской нудьги можно оттолкнувшись от факта создания УССР, как первого состоявшегося украинского самостоятельного государства. История вполне героическая. Нужно, конечно, отказаться от узурпированного голодомора в пользу большого голода и здесь и на других территориях СССР , вспомнить старые названия - Российская Империя, Малороссия, Войско Запорожское, Речь Посполита, Литовская Русь. И не стесняться младости нации.И не молчать о необходмости поступиться гонором в пользу прагматичности в отношениях с соседями. УССР - успешный проект, который может стать отправной точкой оптимистичной Украины. А селянство историю имеет, как и еврейское племя на Украине, конечно. И не забыть, что города русскоязычны.
«Очевидно» это разве украинское слово? У меня сложилось впечатление, что Толочко с трудом выжимает из себя держ.мову. И ещё он тот человек, историк, которого наци-психопаты готовы сжечь на костре, разумеется только После академика Толочко, который назвал себя «малороссом», а не окраинцем-украинцем. И потом господа, что это у Вас за guidelines такие, что украинцы и другие люди, имеющие что сказать и понимающие то, что говорят, но не могут висловитись на родном языке?? Что за обскурантизм и анти-культурный подход?! Вы видели, чтобы такие эксцессы около-национализма и *несвободы* были в Европе?? Удивляться не приходится, но я бы не ставил знак = между Z омби войсками и их сумасшедшим лидером и языком великой литературы и науки!! Всего доброго.
Ми застали радянську імперію і пам'ятаємо, що все розумне і талановите, яке народжувалось в українському селі, кому вдавалось здобути вищу освіту задля добробуту переселялось у міста, в центр, в Москву. Ми, українці, були невідривною частиною імперії - Гоголь, Булгаков, Хрущов, Брежнєв. Те саме було раніше в Російські імперії, а ще раніше - Речі Посполиті.
@@tetianam1980 Вишневецкий вспомнился, Запорожскую Сичь организовывал. Плохо освещался тот период - при поляках, типа, угнетали украинцев, а в России расцвели
Про походження назв українці та Україна. Стаття "ЧОМУ НАШІ СЛОВ'ЯНСЬКІ ПРЕДКИ СТАЛИ УКРАЇНЦЯМИ" в блозі Святояр UAmodna.
Цікаві факти невідомі більшості.
Хто такі укри і чому так мало знаємо про них?
Варто прочитати і знати...
Дякую , натрапив на це відео вночі , почав дивитися і бажання сну геть покинуло мене.
Дуже хочеться прочитати книги О.Толочка, але я не хочу мати в себе в бібліотеці російськомовні книги та і взагалі читати щось, досліджувати, осмислювати мовою ворога ну не хочеться. Як тільки з‘являться книги рідною мовою, буду одним з перших, хто їх придбає усі.
Дякую.
Щоро дякую за за гарну розмову
Восторг. Які люди!
Дякую! Як завжди змістовно і дуже цікаво.
"Говорили, балакали, сіли і заплакали". До слова, пан академік збрехав, коли на самому початку розповіді ствердив, що не дочекався рецензії на його "Очєрки начальной русі". Є рецензія, і до того ж розгромна, з доказом плагіату: Мусин А. Е. Некоторые мысли, возникающие после прочтения новых книг. Об “oчерках начальной руси”, составленных Алексеем Петровичем Толочко // Княжа доба: історія і культура. - Львів, 2016. - Вип. 10: Святий Володимир Великий 1015-2015. - С. 242-257
Ого... зі здивуванням читаю.
Дякую за свіженький випуск Лампи! 🛋️👍🤘💪😷
Дай Боже Вам здоровья. шановні !!!! РЕСПЕКТ !!!!
Дякую за гостя. Частіше витягайте людей з академічного світу на грішну землю ютуба.
Тільки його батька-українофоба не треба, будь ласка.
Дякую, ефір чудовий, вподобайка)
це супер!!!
Олексія Толочко та Данило Яневський вважають примітивною історіософську концепцію Михайла Грушевського.
Хочу нагадати цим панам, що московити вбили Грушевського за його внесок у світову історичну науку. І не тільки самого Грушевського, але і його дочку, історикиню Катерину.
А тепер нехай Толочко та Яневський поставлять собі питання: чи є у їхніх міркуваннях на історичні теми щось таке, щоб московити вирішили не те що репресувати їх (упаси Господи!), а хоча б обмежити розповсюдження їх міркувань, викладених у цьому та низці інших відео.
Дякую!
Дякую за можливість почути розумну людину.
кожен розумний для себе
а як це стосується до нас , я особисто не знаю
дякую за пораду прочитати труд Наталії Яковенко
Дякую!!!
Дякую за розмову! Японія - не зовсім "моноетнічна" країна. Окрім власне японців (яматосців) тут живуть айни і рюкюсці. Серед яматосців по регіонах зберіглися релікти домодерних етній, свідченням чого є діалекти (часто взаємно незрозумілі). Усі етнічні групи сформували японську "націю". Вона оформилася в добу Мейджі, після 1868 року, коли постала Японська національна держава західного типу: одна мова, одна країна, один імператор... Тобто, Японія - не стільки моноетнічна, скільки мононаціональна. Хоча у цьому мононаціональному морі живуть 2% представників нацменшин (переважно вихідці із сусідніх країн).
Какой прекрасный литературный укр язык! Слушаешь без раздражения двух грамотных историков
Дуже цікаво, годину не думав про дом...
Дуже дякую
Лайк. Так, історія - це про націю чи про територію? Я так розумію, що - друге.
Від того що ви видаляєте критичні коментарі з приводу українофобських висловлювань старого маразматика яневського, ставлення до вас не змінниться в кращий бік.
Дякую!!!! Крутий гість і крутий ефір!
Дуже коротко, потрібно ще!
А з яких пір пропагандисти стають істориками? "або хрестик, або труси..."
Буде мова...буде все...Толочко историк ... кастрюлю зними...
Якась розмова розмита. Не зрозуміло, як так: історії України не існує, але держава існує, народу України не існує, але мова українська існує, селяни - не основа нації, але вони становили до 80% населення країни... Я так розумію, що гербові панове прилітали з космосу, а не жили в тому ж селі, з того ж селі і з такими ж потребами, як звичайні люди?
історії України не існує, але держава існує--- СССр теж існував ---як і народ .Про мову не питайте ----треба бути трохи філоло
гом
@@sashamorgackiy9620 Та нема потреби "бути трохи філологом", якщо знаєш, що від часів послів Алексія Михайловича до Хмеля та його сина Юрася і до сьогодні - завжди були потрібні толмачи-перекладачі.
Молодці. Way to go!
було цікаво і моє дякую
добре вийшло. гарний гість, чемна бесіда ... дякую!
Гарний гість, цікава розмова. Дякую
Величезне дякую за цей ефір! Толочко один з перших, хто відкрив мені очі на історію нашої країни, та й в цілому на історію розвитку світу.
Здається, проблема в тому, що про той таки синтез просто мало написано і мало говорять, мало візуалізації чи що.
У всіх джерелах інформації постійно з крайності в крайність.
Як то кажуть, або фраки, або жупани, або переможці, або переможені.
Виходить, в наших головах просто немає уявлення(зображення, проекції) того як насправді між собою взаємодіяли різні люди з різних "класів", релігій, міст та сіл і т.д. на банальному побутовому рівні, без імен "сильних світу цього". А взаємодія ж насправді була, і всі якось жили, без села не було б міста, без міста села, було ж це переплетення "фраків і жупанів".
Мені здається, що тодішні люди на цих землях не сприймали світ якось полярно, думаю, що була гармонія, якщо можна це так назвати. Але зараз ми про це майже нічого не знаємо, немає театральних вистав, фільмів, які б могли сформувати більш об'єктивний погляд на життя люду в тих тривожних століттях. От і виходить, література про журбу, козаки або найманці, або герої, націоналізм, який історики не можуть пояснити.
Але, як би там не було, всіх щось об'єднувало, щось хвилювало і, гадаю, Грушевський не сам придумав українця.
А взагалі, було б дуже цікаво почути думку обізнаних людей про нашу мову, щось типу лекції. Адже, в простому розумінні саме мова - перша складова за якою француза можна відрізнити від італійця чи поляка. Зрозуміло, що не кожен француз, що говорить французькою, але на рівні примітиву можна сказати і так. Мова простий ідентифікатор від якого можна відштовхуватися розповідаючи про наш чи будь-який інший народ.
Про докириличні праукраїнські тексти яким 2-3 тисячі років та державу РОСЬ. Статті:
- "РАХМАНСЬКІ САКРАЛЬНІ ТЕКСТИ ВЕЛЕСОВИЦЕЮ";
- "ПРАВА, ЯВА, НАВА ЯК ОСНОВА ДАВНЬОГО ПРАВОСЛАВ'Я";
- "УКРАЇНСЬКА АБЕТКА - БЕЗЦІННА САКРАЛЬНА СПАДЩИНА ТИСЯЧОЛІТЬ";
- ДАВНЯ УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВА РОСЬ ТА ЇЇ ВЕЛЕСОВИЧНІ СИМВОЛИ"
в блозі Святояр UAmodna.
Найдавніше українське письмо на металевих пластинах і речах.
Забуті слов'янські держави.
Варто прочитати і знати...
шикарний випуск)) треба ще))
огромное спасибо, очень интересно
Треба писати так як було, описуючи коли і чому хто з ким воював. У італійців, наприклад, набагато довша історія протистояння народів на території сучасної Італії.
цікаво!
Не певен, що можна мати в ЄС європейську ідентичність без національної. Було б цікаво більше про це почути у ваших програмах.
так вони і говорять наче про сучасні європейські нації, які складались з різних етносів. За виключенням Польщі, над моноетнічністю якої старанно попрацювали у післявоєнні роки
@@ЭдуардОвчинников-ц1ъ мій коментар стосується зауважень про національну та народну історії, які мусять бути "емоційні, бо не для думання" (після 30 хв) та особливо 36:30, якщо я його правильно зрозумів - національне усвідомлення є "не найвищою формою". Очевидно, що і раніше була "імперська" чи подібна до нинішньої "ЄС-івської", яку проф. Толочко вважає(?) найвищою, але між ними є істотна різниця в тім, що ЄС не вимагає відкинути національну ідентичність, а спирається на неї.
@@olehbohdanzahnitko5734 мається на увазі, що сучасні нації , у тому числі і європейські, ширші за поняття "етнос / народ". Це приналежність до політико-економічної спільності на основі або одного етносу (народу), або кількох етносів (народів). У ЄС єдиною моноетнічною нацією є Польща. Про це говорить Толочко
@@olehbohdanzahnitko5734 Чи Ви про складання нової окремої національності - "європеєць"? Щось накшталт - американець чи "совєтский челавек"? Ну, процес тільки розпочато )))
@@ЭдуардОвчинников-ц1ъ Шенгенській зоні вже багато років, пару поколінь виросло, треба досліджувати. Радянська людина - то за ідентичністю росіянка(ин), громадянин США - цікавіший феномен, але такого ж кшталту, як на мене.
Радше історичнии аналітик....де купити книжку?
1. Спасибо. 2. Уважаемый Алексей, проведите такую беседу с папой, бо он видет единый древненерусский народ. 3. Примеры как у Данилевского
Добре
Забув про рецензію Мусіна?
Дякую...ваш дискурс мене не поставив до вас у супротив моїм " упередженням"....цьому підтвердження сучасної ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
А я не розумію, як можна щось вивчати, знаючи на 100%, що все зфальшоване ще до Петра, а потім все і знищено, читала аналіз фальсифікації історії України В.Б.Білінський, потрібні молоді українські історики!
Лайк💗
Де список розумних людей?
З науковців діаспори, які зробили важливий внесок, забули згадати Лисяка-Рудницького.
Що цікаво у них в кухлях налито, що обличчя такі червоні?
Скажіть, будь ласка, чи є у Олексія Петровича сайт, сторінка в соцмережі або електронна пошта? У мене є до нього питання?
Запрошуйте ще цього пана, нехай нас просвіщає, а то ми тут всі жертви наукової фантастики )
А щодо того, що 1000 років тому еліта в Києві була всі іноземці, то тут немає нічого дивного - і зараз так само! )
Так що правильною дорогою ідемо, таваріщі!
Я в шоці! Все обідали багном. І в школі є історія, і в університеті. Підручник в школі- не все, адже є ще учитель.
Цікаво.....
Переглядів приблизно стільки,скільки книжок купили
Ещё маленьке зауваження про «Порушення законiв...», этими _правилами_ Вы прямо нарушаете статью 10 Конституции Украины.
І'мя Роман. Воно і виникало з того, кого називали римлянами. Бо латинської Рим є Rom. Але розмова супер. Більше таких передач.
Запросіть, будь ласа, Степана Хмару. Думаю було б цікаво
Розмова ні про що.
Підняли кілька цікавих тем, але де висновки.
Дратує, що вони не є націоналістами і тому плетуть дурниці, що в Європі нема націоналізму. Сказали би вони се французам, чи англійцям. В морду би получили.
Віковий досвід однозначно показав, що сильні в багаті ніціі, коли в них більшість націоналістів.
Історія України тільки з 1917р., раніше се тільки історія Руси. Наша біда, що в 1917 р. автономісти зробили зміну нашої споконвічної назви Русь/русини.
Не получили, а отримали.
@@Olga-fp7vvi получили i отримали. I ждуть, i чекають. I поздоровляють i вiтають. I говорять, i розмовляють, i балакають, i мовлять, i кажуть, розказують, оповiдають, розповiдають...
Яневський історію перетворює в політику! Задовбав! Зайшов послухати Толочка а він постійно направляє його в політику.
Про ідеологічні корені московства, "руського міра" та рашизму. Стаття - "ВОРОГ ЯКИЙ ЗАВЖДИ МАСКУВАВСЯ ПІД ДРУГА" у блозі Святояр UAmodna.
Шлях від яхветизму до путінізму.
Варто прочитати і знати...
Оооо,пан Толочко прекрасно спілкується
Олексій набагато цікавіший за свого батька
Що всі так захоплюються тою Анною Карєніною?
З 14 років і до сьогодні не можу її прочитати-не цікаво!!!!Лише фрагментами.(NB-все інше у Толстого прочитане з задоволенням)
Да,гпрна літературна мова
І все,як на мене
Так само не можу читати Боварі
Все так передбачувано,банально.
А Ви спробуйте прочитати "Анну Каренину" як "Константина Левина". Побачите, у Вас вийде).
тієї ж думки про Анну Кареніну та Мадам Боварі
погана література, яка видається за шедеври
а ось про справжні шедеври мовчать
Ідіотизм викидати речі і робити спрощення, історію потрібно сприйняти такою яка вона є, зробити висновки і позитивні моменти вдосконалювати, негативні аналізувати і не допускати в майбутньому. В час коли нас може замінити ШІ якщо його якийсь геній створить, мати дурних людей в значній кількості занадто велика розкіш. Або ми нарешті почнемо розвиватися або зникнемо. Американці полетять нарешті на Марс, китайці розширять територію, росіяни і далі вбиватимуть одне одного, а нам що тоді? Безперспективне майбутнє якесь.
Чудовий ефір.
Чудове викладання смислів міркування.
Вподобайка.
Очень много вводных слов, более кратко и четко надо излагать мысли...
Матфея 22: 37 - 40
Дан мы черпаем воду а не затыкаем пробоину...
чому про Толочка старшого ніслова?
Є книжки українською? Московською немає бажання читати
No historical facts just mystic opinions
Дожився Яневський. Тепер запрошує любителів "сєвєрнай русі" і "рускава міра". Ще б у путіна інтерв’ю взяв
Це з тих Толочків, які все у Москву за "ордєнами" їздили і книжки про вічну дружбу з Росією писали?
Ні, це не той Толочко
Это его сын. Украина - окраина России. Все нормально.
А хіба це великі наклади і продажі?
Це Толочко? Це точно Толочко? Бо колись переглянув ролик в ютуб і той Толочко , тоді мені так видалося? , ніс якусь ахінею комуняцьку?
на мойве он хреново гутарит...
Марк Солонин -историк? 😂 Олексій Петрович це не впливає рівень. Навіщо вам ці наперсточники від історичної науки ?
"Яка хата,такий тин.Який батько ,такий син"-нічого нового не почув від цих "академічних комуністичних" істориків ,на жаль
та ви що? а я от навпаки врешті почув щось путнє, на відміну від селоцентричної москвоугодної шароварщини.
Малоросів Толочки добре формують.
Вiрменiя - цеж теж моноетнiчна краiна?
😄👍
Жах.
Дякую за цікавого співрозмовника, запрошуйте ще, замало.
!!!!!!!!!!!!!
Дякую. Люблю слухати академіків і сприйматиму все сказане на віру. Бо якщо не довіряти академікам, то хай йому грець.
Довіра до авторитетів - одна з основоположних людських логічних помилок)
@@DribnycyaV Тоді не варто навіть думати про освіту. Тоді це екзистенційна проблема. І Толочко не тільки і не стільки авторитет. Він академічний науковець. Я довіряю академічній науці, бо саме вона несе прогрес.
@@andrewtrachuk тоді маєте довіряти і його батьку, який несе своїми творами російську пропаганду)
@@DribnycyaV батька не знаю, а батько був академіком вже в незалежній Україні?
Автор оповідей - раб традицій.
Цицерону респект, вам респект і подяка!
Відомий не дише вам,пане
Большое спасибо за гостя. Вопрос: а какой он, наш национальный костюм?
Цікава бесіда!
Думаю в цьому випадку яблуня не вродила слив...
"...це космос, це Ілон Маск")))) Яновский, Илон Маск - дутый гений, витрина, развод для лохов! А Марк Солонин, кстати, к истории не имеет ни какого отношения! Яновский - пещерный русофоб, что-то рассуждает о пропагандистах)) Очень жаль, что профессиональный историк Алексей Толочко на "ты" с такими как Яновский...это зашквар с его стороны.
Опять на мойве .
Выйти из вечноукраинской нудьги можно оттолкнувшись от факта создания УССР, как первого состоявшегося украинского самостоятельного государства.
История вполне героическая.
Нужно, конечно, отказаться от узурпированного голодомора в пользу большого голода и здесь и на других территориях СССР , вспомнить старые названия - Российская Империя, Малороссия, Войско Запорожское, Речь Посполита, Литовская Русь.
И не стесняться младости нации.И не молчать о необходмости поступиться гонором в пользу прагматичности в отношениях с соседями.
УССР - успешный проект, который может стать отправной точкой оптимистичной Украины.
А селянство историю имеет, как и еврейское племя на Украине, конечно.
И не забыть, что города русскоязычны.
«Очевидно» это разве украинское слово? У меня сложилось впечатление, что Толочко с трудом выжимает из себя держ.мову.
И ещё он тот человек, историк, которого наци-психопаты готовы сжечь на костре, разумеется только После академика Толочко, который назвал себя «малороссом», а не окраинцем-украинцем.
И потом господа, что это у Вас за guidelines такие, что украинцы и другие люди, имеющие что сказать и понимающие то, что говорят, но не могут висловитись на родном языке?? Что за обскурантизм и анти-культурный подход?! Вы видели, чтобы такие эксцессы около-национализма и *несвободы* были в Европе?? Удивляться не приходится, но я бы не ставил знак = между Z омби войсками и их сумасшедшим лидером и языком великой литературы и науки!!
Всего доброго.
"Скандинави" в договорах з греками клялись Перуном і Велесом. Яка була цінність в клятві чужим богом?
"По закону и обычаю русскому"
Шарлатан
Толочко сила!
Ой, бльо. Пласкоземельщик від історії добрався до Каструм Азагаріум. :)
Ми застали радянську імперію і пам'ятаємо, що все розумне і талановите, яке народжувалось в українському селі, кому вдавалось здобути вищу освіту задля добробуту переселялось у міста, в центр, в Москву. Ми, українці, були невідривною частиною імперії - Гоголь, Булгаков, Хрущов, Брежнєв. Те саме було раніше в Російські імперії, а ще раніше - Речі Посполиті.
А подробнее, пожалуйста, назовите деятелей украинской культуры времен Речи Посполитой?
@@tetianam1980 Вишневецкий вспомнился, Запорожскую Сичь организовывал. Плохо освещался тот период - при поляках, типа, угнетали украинцев, а в России расцвели
+