Kösz, jól #1: "Tudatos táplálkozással akár 10 évet is nyerhetünk"
HTML-код
- Опубликовано: 4 фев 2025
- Miért fogjak bele a tudatos táplálkozásba - és miért fontos, hogy éppen most? Milyen betegségek függenek össze azzal, hogy mit eszünk? Viszlát hús, viszlát zsír, viszlát cukor - vagy ez nem ilyen egyszerű? És hogyan egyek tudatosan, ha nem tudom, hogyan kell?
Elindult a Kösz, jól, a HVG új wellbeing podcastja, amelyben adásról adásra vizsgáljuk meg a fizikai és szellemi jóllét és tudatosság különböző állomásait.
Az első részben a táplálkozás kérdéskörét jártuk körbe, Bánhalmi Kata vendégei Bartha Ákos élelmiszerbiológus, a Táplálkozásbeállítás alapító tulajdonosa és Dr. Varga Zsuzsanna háziorvos, a Funkcionális Orvoslás Nőknek alapítója voltak.
Habyt - a személyreszabott vitaminok neked címezve: www.habyt.hu
50%-os kedvezménykupon az első rendelésből: hvgpodcast
Iratkozz fel a HVG Podcastok csatornájára Spotify-on, Apple Podcasts-on, Google Podcasts-on vagy hallgassa adásainkat és iratkozzon fel RUclips-csatornánkra!
A HVG podcastjait most már külön-külön is megtalálod - csak keress rá a műsor címére podcastapplikációd keresőjében és hallgasd meg a Fülke, a zCast, a Mérlegen, a Vasfüggöny, a Kösz, jól és az Elvitelre adásait!
2:16: Miért kell tudatosan foglalkozni a táplálkozással? A testünk hogyan lesz hálás érte?
3:41: A háziorvosok mennyire hívják fel a figyelmet a táplálkozás kérdésére? Hogyan tudnának segíteni?
6:00: Hol találkoznak a táplálkozással a ma Magyarországon tipikus betegségek? Hogyan viszonyul az egészségi állapotunk az EU-hoz? Hogyan térül meg gazdaságilag is, ha személyes mellett állami figyelmet is fordítunk a krónikus betegségek megelőzésére?
9:51: Mik azok a „taposóaknák” és „multifunkcionális élelmiszerek”?
11:16: Jód és szelén - miért fontosak és miben találjuk meg őket?
12:48: Miért számít, hogy mit eszik az, amit mi eszünk?
13:32: A millió forintos kérdés: mi a szakmai vélemény a húsevésről? Él-e automatikusan 100 évet, aki kevés húst eszik?
17:51: Mik azok a hüvelykujjszabályok az étkezésben, amelyekre ha csak egy évig odafigyelünk, már érezhetően jobban leszünk?
22:34: Vércukor, inzulin-rezisztencia, glükózcsúcsok - beszéljünk róla!
28:47: Hogyan kezeljük a „ne együnk este” és ehhez hasonló szólásmondásokat?
30:45: Mi az az egy vezérgondolat, amit ha megjegyzünk az adásból, el tudunk indulni a tudatosabb táplálkozás felé?
32:36: Szólhat-e a lelkünk, hogy nem jól eszünk? - Спорт
A Hunzák évente kb. egyszer esznek húst és nem trópusi terület viszont kék zóna. A Californiai Loma linda hetednapi adventisták meg soha. Az esszénusok már az ókortól ezt követik.
Miert fontos, hogy a vércukor ne lengjen ki?
Nem lehetne valamivel konkrétabban a helyi, mai étrend kapcsán?
A sorozat nem teljesen a húsmentes étkezésről szól... Leginkább a szerető közegről. Kedvesek egymáshoz, szomszedaihoz, családhoz, szoros szeretetteljes kapcsolatotot tartanak fent, akit szeretnek és szeret van életcelja, van miért élnie boldogan.
Az étkezés és szubtrópusi alap pillér.
Alapból sem kellene összehasonlítani nemzeteket, az eszkimok evszazadokig fokát ettek és zsírt, semmi zöldség, gyümölcs, még is éltek sokáig közösségben, stb
Az a baj hogy a halakat többnyire rém egészségtelen körülmények között tenyésztik, és szinte sz@rral etetik. Csak a szabadon halászott hal egészséges.
Imádom, hogy ezek a “táplálkozás-szakértők” rendre figyelmen kívül hagyják azon tanulmányok sokaságát, amik tisztán megmutatják, hogy BÁRMILYEN állati eredetű élelmiszer fogyasztása csak növeli a betegségek kialakulásának kockázatát, és folyamatosan javasolgatják a fogyasztásukat. Elszomorító…
Allati eredetu elelmiszer TULZOTT FOGYASZTASA. Nem ezt akartad irni?
Hat, azert illett volna Michael Pollan nevet megelmiteni, ha mar idezzuk ... eat food, not too much, mostly plants ... elhangzott magyarul.
Több nap, mint kolbász.
Abszolút igazad van!!! Idegen tollakkal nem illik ékeskeskedni!!!