Hear Back Pro i FletcherMachine od Adamsona na Soundedit 2024
HTML-код
- Опубликовано: 25 дек 2024
- Źródło: INFOMUSIC.PL
Podczas warsztatów towarzyszących festiwalowi Soundedit wśród wielu marek sprzętu, z którymi można było się zapoznać, nie zabrakło jednego z wiodących światowych producentów systemów nagłośnieniowych, firmy Adamson. ProAudio-AVT, który jest przedstawicielem Adamsona w Polsce, prezentował też miksery personalne Hear Back PRO.
Hear Back PRO
Miksery PRO firmy Hear Technologies oferują możliwość przypisania do każdego z dostępnych 16 enkoderów wybranych kanałów mono, par stereo lub submixów sygnałów. W sumie do systemu Hear Back PRO można dostarczyć do 128 sygnałów audio, korzystając z 32-kanałowych hubów. Sygnały do huba można doprowadzić analogowo lub - korzystając z kart rozszerzeń typu Dante, MADI czy Waves - cyfrowo. Sama obsługa mikserków jest prosta i intuicyjna, dzięki czemu każdy muzyk powinien bez większych problemów poradzić sobie ze stworzeniem własnego miksu odsłuchowego.
Systemy nagłośnieniowe
Z bogatej oferty Adamsona na Soundedit firma ProAudio-AVT zaprezentowała kompaktowe systemy liniowe S10 i S7 z towarzyszącymi im subwooferami S119 i S118, a także goszczącą od niedawna w Polsce serię E w postaci modułów szerokopasmowych E15 z subbasami E219, a także najnowsze "dziecko" Adamsona, pokazany w Polsce po raz pierwszy system VGt.
System immersyjny FletcherMachine
Podczas warsztatów nie zabrakło też prezentacji i sporej dawki wiedzy na temat immersyjnego systemu kanadyjskiego producenta, FletcherMachine, o którym opowiadał jeden z jego twórców, Arnault Damien. Fletcher Machine wykorzystuje technologie, w której przestrzenność dźwięku opiera się zarówno na różnicach amplitudy, jak i opóźnienia. Sygnały wysyłane do głośników są kalkulowane z punktu widzenia obiektów, zapewniając słuchaczom najlepszą spójność przestrzenną. Obiekty dźwiękowe są odbierane przez słuchacza w ich prawidłowym położeniu w horyzoncie, azymucie i głębokości, niezależnie od tego, w którym miejscu obszaru pokrywanego przez nagłośnienie ów słuchacz się znajduje. Dzięki temu materiał dźwiękowy staje się łatwiejszy do zmiksowania i wymaga mniej EQ i obróbki dynamicznej.
Jednostka centralna Fletcher Machine, czyli Core Engine, oferuje również całkowicie nowo opracowany procesor pogłosowy, oparty na przetwarzaniu odpowiedzi impulsowych, który pozwala na tworzenie realistycznie brzmiących efektów i różnorakich przestrzeni akustycznych.
Adamson oferuje 4 wersje sprzętowe systemu Adamsom Fletcher Machine, dostosowane do potrzeb klientów. Pozwalają one obsłużyć wydarzenia od średnich po bardzo duże.
Więcej na: www.infomusic....