Hogyan védd meg a növényeidet vegyszerek nélkül
HTML-код
- Опубликовано: 7 ноя 2024
- Ha 2023-ban még mindig vegyszerekkel véded a növényeidet, akkor érdemes megnézned ezt a videót, mert vannak sokkal jobb módszerek is, amelyek nem pusztítanak feleslegesen és válogatás nélkül. Sőt...nem is pusztítanak egyáltalán, és az ételeid is sokkal egészségesebbek lesznek a használatukkal.
Ez jó hozzá állás örülök hogy vannak olyan emberek is akik nem permeteznek agyon mindent és vele a rovarokat és a permetes rovarokat megevö madarak is írtsák .😄
Ez lenne szerintem a teljesen normális hozzáállás. Nem igazán értem, hogy mi, mint emberi faj, hogyan gondoljuk azt, hogy a minket éltető élővilágot büntetlenül kiírthatjuk.
Kis csepp vagyunk ezzel a kerttel a tengerben, de bízom benne, hogy legalább néhányan elgondolkodnak azon, hogy máshogy is lehet, mint amit megszoktak.
Köszönjük a támogatást!
@@gyurgyalagostanya Igen énse értem de reménykedek benne hogy a jövőben minél többen így állnak majd a dolgokhoz ahogy mi gondoljuk .😊
Szuperül alakul a kerted!!! Le a kalappal!
Köszönöm/köszönjük szépen! :)
Köszönöm szépen a videót 👍
Én köszönöm a támogatást! :)
Szia szuper a kert.
Az öntözésről tudnál videót kesziteni?
Tetszik a módszer a rovarok ellen, de mit tudsz tenni azokkal a növényekkel, amiknek beporzás is kell? Meg a gombás betegségek ellen mivel tervezel védekezni? Előre is köszönöm a választ!
Remek kérdés!
A zöldségek közül azoknál, amelyeket érdemes hálózni (káposztafélék) nem igazán fontos a megporzás.
Persze más növényt is lehet hálózni, de a háló viszonylagos költségessége miatt ez nem feltétlenül célszerű, illetve a káposztafélék esetén lehetséges az leginkább, hogy mondjuk a teljes növényzetet letarolják a földibolhák. Más növények rovarkártevői ellen rengeteg biológia megoldás létezik, vannak "szerek" amelyek gombák, vannak, amelyek fonálférgek, vagy baktériumok által teszik ártalmatlanná az adott kártevőt, illetve léteznek mindenféle növénykivonatok.. Ezek nem mérgek, nem ölnek meg semmilyen más rovart, csak azokat, akik a cél, tehát amit mondjuk az adott fonálféregtípus megtámad, vagy ami beleharap egy olyan levélbe, amit lefújtak a növénykivonattal, stb.
Lehet már vásárolni különböző fürkészdarazsakat, katicákat, egyéb hasznos rovarokat, amelyeket számára kedvező körülményeket teremtve azok elszaporodnak és gyakrolatilag megeszik a levéltetveket, hernyókat, stb.
Ezzel szemben a hagyományos kémia szerek válogatás nélkül mindenkit megölnek, akik kapcsolatba lépnek a szerrel.
A gombabetegségek esetén is az a legfontosabb, hogy olyan környezetet teremtsünk, amely nem ideális a gombás fertőzéseknek, illetve itt is léteznek olyan "szerek", amelyek gyakorlatilag speciális gombaspórákat tartalmaznak, amelyeket a növények felszínére kijuttatva azt "beszövik", így kiszorítva, vagy elpusztítva a kórokozó gombákat.
Gyakorlatilag mindenre van biológiai megoldás és azt mondanám, hogy ezek a szerek nem is feltétlenül költségesebbek, mint a kemikáliák.
@@gyurgyalagostanya Köszönöm a részletes választ. Kíváncsian várom a további érdekes videókat.
Helló! Megírnád légyszíves a 0,8x0,8 mm szemméretű háló melyik cégtől/honlapról lehet beszerezni?!
Mi konkrétan innen rendeltük:
www.dm-folien.com/shop/netze/gemueseschutznetze
Szia, mi a véleményed a fátyolfóliáról? Én jelenleg azzal kísérletezem kelbimbó és az újkrumpli fölé tettem. Krumplibogarakat sikeresen kint tartja levéltetűt sem láttam a leveleken. Hátrányként említhető, hogy elég sérülékeny, oda kell rá figyelni. Egyébként jó a videó a sárgalapos csapda is jó ötlet.
Mikor lesz helyzet jelentés? Mennyire bírtok a tarackkal?
Csinálunk videót hamarosan!
A tarackkal semmi gondunk egyébként.
Ez a háló a rovarok ellen, fátyol fólia?
Milyen a gramm/ négyzetméter értéke?
Nem, ez nem fátyolfólia, hanem rovarháló. Az a jó rovarháló, aminek a lyukmérete 0,8x0,8mm. Lehet kapni ennél nagyobbakat is, de az túl nagy, átférnek rajta a levélbolhák.
És a fátyol fólia nem jó erre a célra? Csak mert annak egyszerűbb a beszerzése itthon is
@@geroracz7770 sajnos az nem igazán