7:00 Jest jeszcze lepszy model Spider Max 29,6kg ze zmian hamulce hydrauliczne oraz nowy wyświetlacz . Co do obecnych przepisów to należy je zmienić tak aby mocne e-hulajnogi z dużym zasięgiem też były legalne , powiedzmy do 50kg wagi . Sam posiadam dwie sztuki Dualtron 40kg i 46kg jeszcze ze starej ''daty'' ale chcąc zmienić je na nowsze modele będą już nie legalne :)
Powiem krótko bardzo przydatny i dobry odcinek dla użytkowników, którym już nie wystarcza np. taka Xiaomi jednak chciałbym wspomnieć, że w przypadku Motusa są obowiązkowe 2 płatne przeglądy do zachowania gwarancji dodatkowo, aby je przeprowadzić trzeba jechać do autoryzowanego serwisu, a nie ma ich dużo w województwie małopolskim nie ma żadnego! Według mnie powinno to być wspomni one w odcinku. Oprócz tego odcinek, tak jak pisałem przydatny. :) PS. Dziękuje, że doradziliście mi wybór hulajnogi już na liczniku pyknęło 2k. :) Motus 10 pro.
Dzięki za komentarz :) Temat tzw. obowiązkowych płatnych przeglądów (zerowych i innych) mamy na agendzie od dawna, jak czas pozwoli to zrobimy artykuł o tej praktyce. To praktyka kontrowersyjna, ale nie brak też osób, które uważają ją za normalną i w pełni uzasadnioną. Fakt, że na pewno powinno to iść w parze z rzetelną informacją przy zakupie i dostępnością geograficzną. Poruszymy to. Ten odcinek był typowo sprzętowy, nie stanowi też żadnych konkretnych rekomendacji. Pozdrowienia!
Naprawdę super film, który po obejrzeniu i zapoznaniu się z cenami prezentowanych modeli sprawił ... że zabrakło mi tchu.... Pozostanę przy rowerze - nieelektrycznym :) Pozdrawiam.
No cóż, to są jednak już całkiem mocne pojazdy, więc w cenach niestety też to widać. Co zresztą nie jest kresem możliwości sprzętowych i cenowych, bo oczywiście istnieją jeszcze mocniejsze, tyle że z racji swojej wagi już "nienormatywne" w PL - tych tu nie uwzględnialiśmy. One kosztują po kilkanaście +. Czyli jak niektóre lepsze rowery nieelektryczne :) Dziękujemy za komentarz, a wkrótce wypuścimy podobny odcinek na temat znacznie tańszych, miejskich hulajnóg - zapraszamy!
Brawo za ciekawy odcinek , ciekaw jestem kto teraz wpadnie na pomysł aby nawiązać współpracę z producentami e-hulajek tak żeby Ci zaczeli myśleć o modernizacji swoich sprzętów do przepisów unijnych , czyli głównie ograniczeniu wagi do 30kg
Hiley najsensowniejszy wybór do 10k na ten moment. To ograniczenie do 30kg to nieporozumienie to jedno. Dualtrony wszystkie ze słabym zawieszeniem na elastomerze. Kaabo 8 cali.. Techlife i Motus wyglądają jak chińskie zabawki przy Dualtronie i Hiley. Mały wybór jest takiego legalnego sprzętu niestety mamy.
Mimo wszystko cieszmy się Panie i Panowie tym, co mamy :) Bo kiedyś może być gorzej, w każdym razie pomysły już są: smartride.pl/kastracja-elektrycznych-hulajnog-rekomendacje-european-transport-safety-council-dla-ue/
Super! Dzięki za umieszczenie nas na liście :) Doprecyzujemy: - L8 ma w standardzie wbudowany alarm antykradzieżowy (nie było powiedziane) - najnowsze L8 posiadają nowocześniejsze hamulce hydrauliczne pod naszym własnym szyldem - spory upgrade od wcześniej używanych ZOOM-ów - L8 mimo wysokiego momentu obrotowego i zdolności podjazdu pod spore wzniesienia spisuje się dużo lepiej w mieście - jako jedyna z zestawienia nie używa zawieszenia typu C - zawieszenie przez to jest sztywniejsze i nie wpada w efekt "shimmy" przy wyższej prędkości - doszczelnienie oferujemy jako usługę dodatkową - nie jest w standardzie! Pozdrawiamy!
Dzięki, w tekście na SmartRide.pl dodaliśmy info o nowej wersji hamulców i doprecyzowaliśmy informację o opcjonalności doszczelnienia, to faktycznie mogło wprowadzać trochę w błąd. Pozdrawiamy również :)
Kulpiłem Techlife X8 i już po dwóch dniach użytkowania pojawiły się luzy na sztycy oraz zaczęły skrzypieć amortyzatory. Porażka na całego😢. Na szczęście udało mi się ten badziew oddać i odzyskać pieniądze. Kupiłem Hiley Tiger 9 Pro i to jest jakościowa przepaść. Kompletnie nic nie skrzypi, wszystko idealnie spasowane, bez porównania z Techlifem. Wygląda i pracuje jak produkt premium. Zdecydowanie warto dołożyć👍
Przydatny odcinek ze względu na obowiązujące przepisy. Jestem właścicielem Techlife X8S i ta hulajnoga moim zdaniem jest najlepszą opcją. Jako jedyna ma aku na ogniwach LG, hydrauliczne hamulce w standardzie oraz mega dobry serwis Techlife w razie problemów.
To chyba nie widziałeś hiley tiger 9 pro. Teraz ma wyjść wersja LR na ogniwach LG 26Ah na niego poluje. Tam masz NFC, większa baterie, opony bezdetkowe, zawieszenie hydrauliczne, swiatla, ledy z boku. Jest serwis centralny w hnd jeden z najlepszych. Jeszcze z LG jest Mantis 8 ten droższy i Dualtron spider tylko w spider słaba amortyzacja.
Kolega @Zadonov ma rację... Techlife przy Hileyu to chińska popierdułka i jakościowo jest co najmniej dwie półki niżej. Warto wypróbować obie zanim wyda się takie opinie.
Do lasu lepiej mieć większe koła, więc raczej żaden z Mantisów. Co do pozostałych - kwestia gustu i budżetu :) Najlepiej podpytać użytkowników, a może także tutaj ktoś się wypowie na bazie swoich dłuższych doświadczeń. My raczej staramy się unikać konkretnych rekomendacji, pokazując całe kategorie. Dzięki za komentarz, pozdrowienia!
W Joyora lepiej się nie pchać. Motus, Ruptor, Kaboo i Dualtron są sprowadzane przez Barel Poland więc trzeba zrobić przegląd zerowy za ok 300zł i po roku kolejny przegląd za 300zł żeby utrzymać gwarancję.
Witam, pytanie: czy warto pchać się w Kukirina? Jaka jest wasza opinia na ich temat? Nie widziałem jej w żadnym z Waszych filmików. Mysle o g2 max. Dzięki!
Cześć. Nie mieliśmy Kukirina, więc trudno nam cokolwiek odpowiedzialnie powiedzieć, zresztą my w ogóle unikamy tzw. testów / rekomendacji. Stosunek parametrów do ceny mocno spopularyzowały w tym roku Kukirina. Na grupach hulajnogowych na FB opinie mieszane - jest sporo zadowolonych ("za tę cenę nie kupisz nic lepszego"), są też osoby narzekające na usterki już na starcie (przy czym jest chyba G2Max oceniany stosunkowo najlepiej). Prawdziwy sprawdzian przyniesie przyszły rok, kiedy sprzęty kupowane w tym roku osiągną przebiegi i czas eksploatacji pozwalające ocenić realną jakość, wykonanie, awaryjność, itp itd - w dużej masie i w dłuższym okresie, a nie na pojedynczych przypadkach. Okaże się co z serwisem w sytuacji, gdy sprzętów do serwisowania i zapotrzebowanie na części zrobią się w naturalny sposób większe. Okaże się też wtedy czy kolejne partie sprzętu wpuszczanie na rynek nie są już niższej jakości niż partie inauguracyjne. Sorry, że nie umiemy sensowniej pomóc w tym przypadku.
Ciekawe zestawienie. Niestety brak w nim wielu ciekawych pozycji np. polskiej marki Velex. Ja mam model Velex master i uważam ją za hulajnogę środka o najlepszym stosunku konfiguracji i wyposażenia do ceny.
Dziękujemy za zainteresowanie i komentarz. Z konfiguracji na stronie producenta wynika, że Velex Master ma silnik 500 W - bardzo możliwe, że ta hulajnoga ma bardzo dobry stosunek ceny do parametrów, ale w tym zestawieniu najniższa moc nominalna, jaka się "załapała" to 2 x 800 W - to tłumaczy dlaczego nie mógł być brany pod uwagę. Będziemy w przyszłości robić więcej różnych zestawień, powstaną pola także dla innych marek :) Pozdrawiamy!
Raczej tak. To jest bardzo podstawowa hulajnoga entry level. Moc 600 W w peaku, bateria 275 Wh - to są takie parametry od których w ogóle zaczyna się względnie funkcjonalny sprzęt na niedługie dojazdy w mieście. Na pewno na plus waga - 13 kg to superlekki sprzęt, bardzo wygodny w transporcie czy przenoszeniu. Pewnie da się za tę cenę upolować hulajnogę o trochę wyższych parametrach albo podobną jeszcze trochę taniej. Ale jesli ktoś chce Xiaomi (a to ma sens: bardzo sprawdzona marka, łatwo o serwis i części, etc) - to ten model z reguły jest droższy niż 1600. Hulajnoga przy której wiadomo na co się nastawiać. Raczej nie zaskoczy niczym na plus i ani nie zrobi nieprzyjemnych niespodzianek :)
Jak to jest w praktyce z tą prędkością. Jeżdżąc do 20km/h złapie mnie policja i jakimś cudem zobaczy że mam odblokowaną prędkość większa to może mi wystawić mandat gdzie ja nie przekraczałem tej prędkości?
Mandatu za przekroczenie prędkości na pewno policja nie może dać, skoro ktoś jej nie przekraczał, nawet jeśli ma odblokowany ogranicznik. Jakiego typu może być kara i problemy w przypadku używania sprzętu, który nie spelnia warunków z rozporządzenia - to mamy dopiero przed sobą, do ustalenia. Wstępne konsultacje z prawnikami dawały niejasne rezultaty, więc prawdopodobnie temat jest bardziej skomplikowany i niejednoznaczny niż się może wydawać. Na pewno w tym sezonie zrobimy porządny research i wypuścimy artykuł i odcinek z informacjami na ten temat.
Tu wszystko zależy od potrzeb i preferencji użytkownika. Dla kogoś może być ważne, żeby hulajnoga była kompaktowa i nie ważyła zbyt dużo, bo będzie często wnoszona, przenoszona, wkładana do bagażnika. Dla kogoś - zasięg (czyli bateria), bo będzie pokonywał dość długie trasy. Dla kogoś - amortyzacja, bo będzie sporo jeździł poza równym asfaltem. Jeszcze dla kogoś może mieć znaczenie klasa wodoszczelności, bo zakłada możliwość jazdy także wtedy, gdy pada. Bezobsługowość, dostępność serwisu itd - to kolejne rzeczy. Z różnych względów dużą popularnością cieszą się różne modele Xiaomi, jako sprawdzone. Kilka modeli innych marek do 3000 tys. zł pokazywaliśmy w tym filmie: ruclips.net/video/DhjIhjGHU24/видео.htmlsi=cgOe1Rk_Rfm_DsXK Pozdrowienia
@@whiteduck7227 Jeśli ma zablokowaną do 20 km/h to spełnia wymogi. Mogą być teoretyczne wątpliwości co do tego, jaki charakter powinna mieć ta blokada - czy żeby ją zdjąć trzeba np. przecinać kabelek? A czy jeśli można ją usunąć wchodząc w głębokie menu - to wystarczy czy już nie? Tak naprawdę nie wiadomo: nie są znane żadne przypadki np. orzeczeń sądowych w takich przypadkach i być może w ogóle jeszcze nikt tego nie analizował. Ale jeśli producent jakoś zablokował i ta blokada nie została usunięta przez użytkownia - to na 99,9 proc. spełnia wymogi i nie ma czym się przejmować :)
@@Jebac_ukraine ta pewnie a czy w tej bajce były smoki? Przejechałem na motusie 2k km i oprócz dętki i przednego przedniego światła nic się nie zepsuło a szczególnie po wyjęciu z pudełka...
*Nie przeocz ciekawych treści! Zachęcamy do subskrybowania kanału* :) Elektryczne pojazdy osobiste i mikromobilność: przepisy na drodze, praktyka i użytkowanie na co dzień, przeglądy sprzętu dostępnego na rynku, poradniki, newsy, lifestyle
Według naszej wiedzy - przestał działać dystrybutor, odpowiedzialny za markę od 2021 r. Na pewno jest to kryzys wizerunkowy. Same hulajnogi są jednak w sprzedaży. Na witrynie firmy, która je oferuje, widnieje nawet od kilki dni hasło "Joyor S10-S powrócił" :) Według informacji na stronie prowadzą serwis w Polsce (tych informacji nie weryfikowaliśmy w praktyce).
My generalnie nie rekomendujemy konkretnych sprzętów z uwagi na charakter kanału/serwisu i współpracę z wieloma partnerami. Ale trochę w drodze wyjątku odpowiedź od naszego współpracownika Daniela Sołtysiaka, prowadzącego grupę na FB Elektryczny Poznań - Hulajnogi Elektryczne facebook.com/groups/271629518598135 - tam można dopytywać dalej :) To powinno pokazać możliwe sposoby myślenia o zakupie takiego sprzętu: "Jeśli chodzi o opcję turbo budżetową to np. Laotie Ti 30 Landbreaker, potwór za około 5000zł jednak 100% chińczyk pod każdym względem, a bateria niewiadomego producenta. Budżetowo to Ruptor R3, koszt około 5000 zł (obecnie na promocji za 3500 zł), udźwig aż do 150 kg! Opcja premium to Hiley Tiger 9 Pro V3, cena 8000 zł w najtańszej konfiguracji, udźwig do 120 kg, ale jakoś i wykonanie na najwyższym poziomie, a w wersji za 9600 zł posiada markową baterię od LG. Oczywiście jest cała masa innych sprzętów jak seria Mantis od Kaabo, Dualtrony, Vsett itp" Pozdrowienia
Ciekawa refleksja, dziękujemy. Aczkolwiek problem chyba bardzo niszowy, bo w końcu mówimy tu o e-hulajnodze (które raczej nie jeżdżą jako pojazdy uprzywilejowane, więc trudno wprowadzić kogokolwiek w błąd), a przede wszystkim - nie o oświetleniu sensu stricto, tylko raczej o ozdobach. Całość trudno zakwalifikować jako mylącą, choć być moze wyjątkowo pryncypialny policjant miałby podstawy, żeby się przyczepić...
Wszystko super, zabrakło kilku brakujących modeli które już zostały przez innych napisane w komentarzach a na pewno są godne uwagi. Jedynie w tym filmie irytuje mnie głos tej Pani. Od razu przewijam do następnej pozycji. Po prostu ciężko się ją słucha. Wolałbym aby dany odcinek wokalnie prowadził jeden i ten sam człowiek.
No to oczywiście kwestia gustu, niektórym się podoba. Chcieliśmy żeńskim głosem wprowadzić trochę urozmaicenia do tych opisów. W najnowszym przeglądzie odeszliśmy od tego, uznając że może niekoniecznie pasuje to do mocno technicznych treści. Będziemy jednak nadal korzystać z lektorki w materiałach mniej technicznych :) Dzięki za komentarz, pozdrowienia!
a od kiedy Kaabo Mantis 8 ma regulowane zawieszenie ? no chyba że wymienimy sprężyny na miększe 🤣 zwykłu użytkownik niema możliwości żeby coś podregullwać.
@@MarcinBydg no to chyba nie widziałaś nowego Kaabo Mantis. Jak wyjmiesz trzpień i odkręcisz śrubę to i owszem, można. ale nie jest to typowa regulacja jak np. w Kaabo Mantis King GT. gdzie normalnie jest nakrętka do regulacji.
Zgoda. Niedługo będzie u nas kolejny przegląd, w którym znajdą się tańsze hulajnogi. Już mamy na niego pomysł i przymierzamy się powoli do pracy. Proszę śledzić kanał :)
Zwariować można szukam od 3 miesięcy hulajnogi w tym budżecie i co jestem zdecydowany to pojawiają się jakieś głosy sprzeciwu… motus nie joyor nie dualtron nie techlife nie 🤦♂️ to co kupić żeby trochę podziałało i miało wsparcie techniczne w kraju ?
@@BombastikFantastick zdecydowałem się na joyora w majway, za 5.5k jest 2 lat gwarancji i narazie zrobiłem 500km bezawaryjnie i jestem mega zadowolony wiec mogę polecić
Z tego co można zobaczyć na stronie - producent podaje, że "została wprowadzona do obrotu przed 01.01.2022" - i wystawia na to klientowi certyfikat. Jeśli faktycznie została - to jest legalna (trochę trudno zrozumieć jak to możliwe, że sprzęt sprzedawany w detalu w połowie '23 został wprowadzony do obrotu półtora roku wczesniej, bo to by musiało oznaczać co najmniej jakieś kwity celne - być może jednak jest tu jakiś kruczek związany z definicją wprowadzenia do obrotu). Jeśli nie została i nie jest to prawda (teoretycznie), ale klient przy zakupie został zapewniony, że tak było i dostaje na to zaświadczenie - to w razie problemów np. po wypadku producent sam ryzykuje nieprzyjemności prawne i potencjalnie także finansowe (nie wiemy jakie dokładnie - to już temat dla prawników). Trzeba pamiętać, że wprowadzenie do obrotu dotyczy egzemplarza, a nie modelu czy konstrukcji - to na pewno. Sama hulajnoga jest minimalnie za ciężka (o 1 kg), co zresztą pokazuje niedostosowanie tego limitu w przepisach do życia, bo nie widać najmniejszego powodu, żeby akurat ten pojazd był banowany na drogach publicznych - przeciwnie, większe koła sprawiają że jest bezpieczniejszy).
7:00 Jest jeszcze lepszy model Spider Max 29,6kg ze zmian hamulce hydrauliczne oraz nowy wyświetlacz . Co do obecnych przepisów to należy je zmienić tak aby mocne e-hulajnogi z dużym zasięgiem też były legalne , powiedzmy do 50kg wagi . Sam posiadam dwie sztuki Dualtron 40kg i 46kg jeszcze ze starej ''daty'' ale chcąc zmienić je na nowsze modele będą już nie legalne :)
Powiem krótko bardzo przydatny i dobry odcinek dla użytkowników, którym już nie wystarcza np. taka Xiaomi jednak chciałbym wspomnieć, że w przypadku Motusa są obowiązkowe 2 płatne przeglądy do zachowania gwarancji dodatkowo, aby je przeprowadzić trzeba jechać do autoryzowanego serwisu, a nie ma ich dużo w województwie małopolskim nie ma żadnego! Według mnie powinno to być wspomni one w odcinku.
Oprócz tego odcinek, tak jak pisałem przydatny. :)
PS. Dziękuje, że doradziliście mi wybór hulajnogi już na liczniku pyknęło 2k. :) Motus 10 pro.
Dzięki za komentarz :) Temat tzw. obowiązkowych płatnych przeglądów (zerowych i innych) mamy na agendzie od dawna, jak czas pozwoli to zrobimy artykuł o tej praktyce. To praktyka kontrowersyjna, ale nie brak też osób, które uważają ją za normalną i w pełni uzasadnioną. Fakt, że na pewno powinno to iść w parze z rzetelną informacją przy zakupie i dostępnością geograficzną. Poruszymy to. Ten odcinek był typowo sprzętowy, nie stanowi też żadnych konkretnych rekomendacji.
Pozdrowienia!
@@smartride Dzięki za odpowiedź wyczekuje odcinek /wpis dotyczących tych przegladów
Naprawdę super film, który po obejrzeniu i zapoznaniu się z cenami prezentowanych modeli sprawił ... że zabrakło mi tchu.... Pozostanę przy rowerze - nieelektrycznym :) Pozdrawiam.
No cóż, to są jednak już całkiem mocne pojazdy, więc w cenach niestety też to widać. Co zresztą nie jest kresem możliwości sprzętowych i cenowych, bo oczywiście istnieją jeszcze mocniejsze, tyle że z racji swojej wagi już "nienormatywne" w PL - tych tu nie uwzględnialiśmy. One kosztują po kilkanaście +. Czyli jak niektóre lepsze rowery nieelektryczne :)
Dziękujemy za komentarz, a wkrótce wypuścimy podobny odcinek na temat znacznie tańszych, miejskich hulajnóg - zapraszamy!
Brawo za ciekawy odcinek , ciekaw jestem kto teraz wpadnie na pomysł aby nawiązać współpracę z producentami e-hulajek tak żeby Ci zaczeli myśleć o modernizacji swoich sprzętów do przepisów unijnych , czyli głównie ograniczeniu wagi do 30kg
Na Twojej liście brakuje kilku fajnych opcji :) Tibo Epic+ czy Vsett 9+ ale generalnie kawał dobrej roboty !
Dzięki :) Te modele były w naszej wstępnej dwudziestce, no ale coś trzeba było wybrać i tu już decydowało zainteresowanie producentów tym przeglądem.
Tibo Epic + ma małe koła
@@ukaszlipton3743 różnica między 9" a 10" jest znikoma...
Hiley najsensowniejszy wybór do 10k na ten moment. To ograniczenie do 30kg to nieporozumienie to jedno. Dualtrony wszystkie ze słabym zawieszeniem na elastomerze. Kaabo 8 cali.. Techlife i Motus wyglądają jak chińskie zabawki przy Dualtronie i Hiley. Mały wybór jest takiego legalnego sprzętu niestety mamy.
Mimo wszystko cieszmy się Panie i Panowie tym, co mamy :)
Bo kiedyś może być gorzej, w każdym razie pomysły już są:
smartride.pl/kastracja-elektrycznych-hulajnog-rekomendacje-european-transport-safety-council-dla-ue/
Może i kaabo ma małe koła ale szerokie :) posiadam z wersją 24.5Ah i sprzęt jest mega :) v max przy mojej wadze 67kg to 64km/h także nie narzekam ;)
Nie wyobrażam sobie kupować hulajnogi za ok. 10 tysi, żeby jeździć nią 20km/h xD głupota
Ale wiesz ze można je odblokować?
@@goodplayer2419 wiem ale mowie jeśli ktoś by miał tak robić bo przepisy
Oczywiscie że tak. 20kmh to przecież gowniarz wyprzedzi w biegu
Ja mam zablokowaną na max 32 . Głupota wg mnie jest jazda szybciej.
Super! Dzięki za umieszczenie nas na liście :)
Doprecyzujemy:
- L8 ma w standardzie wbudowany alarm antykradzieżowy (nie było powiedziane)
- najnowsze L8 posiadają nowocześniejsze hamulce hydrauliczne pod naszym własnym szyldem - spory upgrade od wcześniej używanych ZOOM-ów
- L8 mimo wysokiego momentu obrotowego i zdolności podjazdu pod spore wzniesienia spisuje się dużo lepiej w mieście - jako jedyna z zestawienia nie używa zawieszenia typu C - zawieszenie przez to jest sztywniejsze i nie wpada w efekt "shimmy" przy wyższej prędkości
- doszczelnienie oferujemy jako usługę dodatkową - nie jest w standardzie!
Pozdrawiamy!
Dzięki, w tekście na SmartRide.pl dodaliśmy info o nowej wersji hamulców i doprecyzowaliśmy informację o opcjonalności doszczelnienia, to faktycznie mogło wprowadzać trochę w błąd. Pozdrawiamy również :)
Bardzo dobry odcinek, oczywiście dla nas nr 1 Techlife X8 :)
Dziękujemy i zawsze zapraszamy :)
Kulpiłem Techlife X8 i już po dwóch dniach użytkowania pojawiły się luzy na sztycy oraz zaczęły skrzypieć amortyzatory. Porażka na całego😢. Na szczęście udało mi się ten badziew oddać i odzyskać pieniądze. Kupiłem Hiley Tiger 9 Pro i to jest jakościowa przepaść. Kompletnie nic nie skrzypi, wszystko idealnie spasowane, bez porównania z Techlifem. Wygląda i pracuje jak produkt premium. Zdecydowanie warto dołożyć👍
@@Protein_pancake uzywke techlife x8 albo ściemniasz
@@goodplayer2419 ściema, reklama innej hulajnogi.
@@henryksokolowski4826 spoko
Super materiał. Dzięki tobie kupiłem dwie hulajnogi i jestem mega zadowolony
Dzięki za komentarz - takie lubimy! Pozdrowienia i życzymy tysięcy kilometrów bezproblemowej i bezpiecznej jazdy :)
Super odcinek. Właśnie na takie zestawienie polowałem w ostatnich tygodniach. 👍💪
Dzięki wielkie 👌
Jak zwykle ciekawie się ogląda. Przydatne info dla zastanawiających się nad kupnem
Dzięki :)
Przydatny odcinek ze względu na obowiązujące przepisy. Jestem właścicielem Techlife X8S i ta hulajnoga moim zdaniem jest najlepszą opcją. Jako jedyna ma aku na ogniwach LG, hydrauliczne hamulce w standardzie oraz mega dobry serwis Techlife w razie problemów.
mantis 24Ah też jest na ogniwach LG , też ma hamulce hydrauliczne. Fajne ,że masz taką hulajnogę ,ale wprowadzasz w błąd przyszłych użytkowników
To chyba nie widziałeś hiley tiger 9 pro. Teraz ma wyjść wersja LR na ogniwach LG 26Ah na niego poluje. Tam masz NFC, większa baterie, opony bezdetkowe, zawieszenie hydrauliczne, swiatla, ledy z boku. Jest serwis centralny w hnd jeden z najlepszych. Jeszcze z LG jest Mantis 8 ten droższy i Dualtron spider tylko w spider słaba amortyzacja.
Kolega @Zadonov ma rację... Techlife przy Hileyu to chińska popierdułka i jakościowo jest co najmniej dwie półki niżej. Warto wypróbować obie zanim wyda się takie opinie.
Super film. Która z nich najlepiej nadaje się też do lasu itp?
Do lasu lepiej mieć większe koła, więc raczej żaden z Mantisów. Co do pozostałych - kwestia gustu i budżetu :) Najlepiej podpytać użytkowników, a może także tutaj ktoś się wypowie na bazie swoich dłuższych doświadczeń. My raczej staramy się unikać konkretnych rekomendacji, pokazując całe kategorie.
Dzięki za komentarz, pozdrowienia!
Najlepsze zawieszenie ma Hiley Tiger do tego możesz sobie zamontować opony terenowe w nim
Super odcinek 👍 Pozdrowienia dla całej ekipy 😁👍👍
Wielkie dzięki :) Pozdrawiamy również!
W Joyora lepiej się nie pchać. Motus, Ruptor, Kaboo i Dualtron są sprowadzane przez Barel Poland więc trzeba zrobić przegląd zerowy za ok 300zł i po roku kolejny przegląd za 300zł żeby utrzymać gwarancję.
Często przegląd zerowy masz już w cenie . Tak jest z Ruptorem
Mam pytanie. Co zrobić, jeżeli nie ma ani drogi dla rowerów (itp.), ani chodnika, a na jezdni jest prędkość dozwolona do 50km/h? Zawrócić?
W naszym pięknym nowoczesnym i zurbanizowanym kraju jest coś takiego jak pobocze 😂
@@piotrrosi8200 Tak, ale ja chcę jechać dalej niż dwie wsi od mojej miejscowości, a dalej nie ma chodnika.
🎉🎉🎉🎉 mega szacun 😊😊
Wielkie dzięki :)
My kupiliśmy dla syna na prezent young rider od manty :D Bardzo spoko
Witam która z tych hulajnóg najlepiej sprawdzi się dla osoby wysokiej 193 cm? Przede wszystkim chodzi mi o komfort jazdy. Z góry dziękuję za odpowiedź
Jestem dumnym posiadaczem joyor s10-s i bardzo sobie chwalę, bardzo dobry zakup, nie żałuję ani jednej wydanej na nią złotówki 😁😁😎
Super, gratulacje i życzymy dalszych udanych jazd :)
A jak amortyzacja się sprawuje . miękka ?
Teraz to do tego odcinka przydał by się Tibo Epic+ 2.0. 😄
Witam, pytanie: czy warto pchać się w Kukirina? Jaka jest wasza opinia na ich temat? Nie widziałem jej w żadnym z Waszych filmików. Mysle o g2 max. Dzięki!
Cześć. Nie mieliśmy Kukirina, więc trudno nam cokolwiek odpowiedzialnie powiedzieć, zresztą my w ogóle unikamy tzw. testów / rekomendacji.
Stosunek parametrów do ceny mocno spopularyzowały w tym roku Kukirina. Na grupach hulajnogowych na FB opinie mieszane - jest sporo zadowolonych ("za tę cenę nie kupisz nic lepszego"), są też osoby narzekające na usterki już na starcie (przy czym jest chyba G2Max oceniany stosunkowo najlepiej). Prawdziwy sprawdzian przyniesie przyszły rok, kiedy sprzęty kupowane w tym roku osiągną przebiegi i czas eksploatacji pozwalające ocenić realną jakość, wykonanie, awaryjność, itp itd - w dużej masie i w dłuższym okresie, a nie na pojedynczych przypadkach. Okaże się co z serwisem w sytuacji, gdy sprzętów do serwisowania i zapotrzebowanie na części zrobią się w naturalny sposób większe. Okaże się też wtedy czy kolejne partie sprzętu wpuszczanie na rynek nie są już niższej jakości niż partie inauguracyjne.
Sorry, że nie umiemy sensowniej pomóc w tym przypadku.
@@smartride wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź 😁
bardoz dobry wybór to Manta X-Rider 10'' wygodne duże koła i jaki zasięg!
Ciekawe zestawienie. Niestety brak w nim wielu ciekawych pozycji np. polskiej marki Velex. Ja mam model Velex master i uważam ją za hulajnogę środka o najlepszym stosunku konfiguracji i wyposażenia do ceny.
Dziękujemy za zainteresowanie i komentarz. Z konfiguracji na stronie producenta wynika, że Velex Master ma silnik 500 W - bardzo możliwe, że ta hulajnoga ma bardzo dobry stosunek ceny do parametrów, ale w tym zestawieniu najniższa moc nominalna, jaka się "załapała" to 2 x 800 W - to tłumaczy dlaczego nie mógł być brany pod uwagę.
Będziemy w przyszłości robić więcej różnych zestawień, powstaną pola także dla innych marek :) Pozdrawiamy!
Techlife X8 mega dobry sprzęt.
świetna jest Manta Olympic MNH01, z siedzeniem i na bateri samsunga
ja sobie wyszukałem Manta MES1202H, godna polecania
Spoko, mam i niezła jest. Dobra moc i wydajność :)
Pytanko czy hulajnoga xiaomi electric scooter 3 za 1600zł dobry wybór?
Raczej tak. To jest bardzo podstawowa hulajnoga entry level. Moc 600 W w peaku, bateria 275 Wh - to są takie parametry od których w ogóle zaczyna się względnie funkcjonalny sprzęt na niedługie dojazdy w mieście. Na pewno na plus waga - 13 kg to superlekki sprzęt, bardzo wygodny w transporcie czy przenoszeniu.
Pewnie da się za tę cenę upolować hulajnogę o trochę wyższych parametrach albo podobną jeszcze trochę taniej. Ale jesli ktoś chce Xiaomi (a to ma sens: bardzo sprawdzona marka, łatwo o serwis i części, etc) - to ten model z reguły jest droższy niż 1600. Hulajnoga przy której wiadomo na co się nastawiać. Raczej nie zaskoczy niczym na plus i ani nie zrobi nieprzyjemnych niespodzianek :)
Jak to jest w praktyce z tą prędkością. Jeżdżąc do 20km/h złapie mnie policja i jakimś cudem zobaczy że mam odblokowaną prędkość większa to może mi wystawić mandat gdzie ja nie przekraczałem tej prędkości?
Mandatu za przekroczenie prędkości na pewno policja nie może dać, skoro ktoś jej nie przekraczał, nawet jeśli ma odblokowany ogranicznik.
Jakiego typu może być kara i problemy w przypadku używania sprzętu, który nie spelnia warunków z rozporządzenia - to mamy dopiero przed sobą, do ustalenia. Wstępne konsultacje z prawnikami dawały niejasne rezultaty, więc prawdopodobnie temat jest bardziej skomplikowany i niejednoznaczny niż się może wydawać. Na pewno w tym sezonie zrobimy porządny research i wypuścimy artykuł i odcinek z informacjami na ten temat.
A jaką polecacie do 3000 tys.
Tu wszystko zależy od potrzeb i preferencji użytkownika.
Dla kogoś może być ważne, żeby hulajnoga była kompaktowa i nie ważyła zbyt dużo, bo będzie często wnoszona, przenoszona, wkładana do bagażnika. Dla kogoś - zasięg (czyli bateria), bo będzie pokonywał dość długie trasy. Dla kogoś - amortyzacja, bo będzie sporo jeździł poza równym asfaltem. Jeszcze dla kogoś może mieć znaczenie klasa wodoszczelności, bo zakłada możliwość jazdy także wtedy, gdy pada. Bezobsługowość, dostępność serwisu itd - to kolejne rzeczy. Z różnych względów dużą popularnością cieszą się różne modele Xiaomi, jako sprawdzone. Kilka modeli innych marek do 3000 tys. zł pokazywaliśmy w tym filmie: ruclips.net/video/DhjIhjGHU24/видео.htmlsi=cgOe1Rk_Rfm_DsXK
Pozdrowienia
osobiście polecam xrider 10 mam i bardzo dobra bateria
Czy moge kupic hulajke z vmaxem 55 i jezdzic legalnie przez to ze ma blokade ? Wazy 30 kg
Ale jak należy rozumieć że "ma blokadę" w tym przypadku?
@@smartride konstrukcyjnie przekracza 20km/h ale sprzedają je z zablokowana prędkością do 20
@@whiteduck7227 Jeśli ma zablokowaną do 20 km/h to spełnia wymogi.
Mogą być teoretyczne wątpliwości co do tego, jaki charakter powinna mieć ta blokada - czy żeby ją zdjąć trzeba np. przecinać kabelek? A czy jeśli można ją usunąć wchodząc w głębokie menu - to wystarczy czy już nie? Tak naprawdę nie wiadomo: nie są znane żadne przypadki np. orzeczeń sądowych w takich przypadkach i być może w ogóle jeszcze nikt tego nie analizował. Ale jeśli producent jakoś zablokował i ta blokada nie została usunięta przez użytkownia - to na 99,9 proc. spełnia wymogi i nie ma czym się przejmować :)
Szrotus a nie motus chłopaki
Dodatkowo Dualtron spider ma hamulce linkowe
Jak nie umiesz używać sprzętu zgodnie z jego przeznaczeniem to się nie dziwię ze się psuje
@@michalj7384 on się psuje po wyjęciu z pudełka
@@Jebac_ukraine ta pewnie a czy w tej bajce były smoki? Przejechałem na motusie 2k km i oprócz dętki i przednego przedniego światła nic się nie zepsuło a szczególnie po wyjęciu z pudełka...
@@michalj7384 przecież Yorku nawet miał taka sytuacje. Twoj jedyny sprzęt to złom od motusa wiec naprawdę masz duże pojęcie
@@Jebac_ukraine Co ty pierdolosz jaki Yorku ? Jeżeli moj sprzęt to złom to dziwne ze się nie rozleciał po 2k km :)
Plus motus jest małą podróbką techlife tyle ze tańszą
*Nie przeocz ciekawych treści! Zachęcamy do subskrybowania kanału* :) Elektryczne pojazdy osobiste i mikromobilność: przepisy na drodze, praktyka i użytkowanie na co dzień, przeglądy sprzętu dostępnego na rynku, poradniki, newsy, lifestyle
Firma Joyor podobno padła
Według naszej wiedzy - przestał działać dystrybutor, odpowiedzialny za markę od 2021 r. Na pewno jest to kryzys wizerunkowy. Same hulajnogi są jednak w sprzedaży. Na witrynie firmy, która je oferuje, widnieje nawet od kilki dni hasło "Joyor S10-S powrócił" :) Według informacji na stronie prowadzą serwis w Polsce (tych informacji nie weryfikowaliśmy w praktyce).
Szukam czegoś do 120km dla 2 metrowca o wage 98kg
sprawdź x rider 10
Dlaczego nie ma lamborghini
i ducati?
Jakie polecacie hulajnogi na polskim rynku dla osób ważących ponad 120kg ?
My generalnie nie rekomendujemy konkretnych sprzętów z uwagi na charakter kanału/serwisu i współpracę z wieloma partnerami. Ale trochę w drodze wyjątku odpowiedź od naszego współpracownika Daniela Sołtysiaka, prowadzącego grupę na FB Elektryczny Poznań - Hulajnogi Elektryczne facebook.com/groups/271629518598135
- tam można dopytywać dalej :)
To powinno pokazać możliwe sposoby myślenia o zakupie takiego sprzętu:
"Jeśli chodzi o opcję turbo budżetową to np. Laotie Ti 30 Landbreaker, potwór za około 5000zł jednak 100% chińczyk pod każdym względem, a bateria niewiadomego producenta. Budżetowo to Ruptor R3, koszt około 5000 zł (obecnie na promocji za 3500 zł), udźwig aż do 150 kg! Opcja premium to Hiley Tiger 9 Pro V3, cena 8000 zł w najtańszej konfiguracji, udźwig do 120 kg, ale jakoś i wykonanie na najwyższym poziomie, a w wersji za 9600 zł posiada markową baterię od LG.
Oczywiście jest cała masa innych sprzętów jak seria Mantis od Kaabo, Dualtrony, Vsett itp"
Pozdrowienia
Polecam raptor 3
Przecież to są prawie motorowery. Jakiś OC by się przydało!
🤣 🤣 🤣 Dualtron eagle i 100km 🤣🤣🤣zenada
Czemu nic nie wpominanacie o ABE? Każdy kanał poleca hulajnogi,ale o tym ani słowa!
Żaden pojazd z niebieskimi światłami nie jest legalny - ten kolor jest zastrzeżony dla pojazdów uprzywilejowanych.
Ciekawa refleksja, dziękujemy. Aczkolwiek problem chyba bardzo niszowy, bo w końcu mówimy tu o e-hulajnodze (które raczej nie jeżdżą jako pojazdy uprzywilejowane, więc trudno wprowadzić kogokolwiek w błąd), a przede wszystkim - nie o oświetleniu sensu stricto, tylko raczej o ozdobach. Całość trudno zakwalifikować jako mylącą, choć być moze wyjątkowo pryncypialny policjant miałby podstawy, żeby się przyczepić...
Wszystko super, zabrakło kilku brakujących modeli które już zostały przez innych napisane w komentarzach a na pewno są godne uwagi. Jedynie w tym filmie irytuje mnie głos tej Pani. Od razu przewijam do następnej pozycji. Po prostu ciężko się ją słucha. Wolałbym aby dany odcinek wokalnie prowadził jeden i ten sam człowiek.
No to oczywiście kwestia gustu, niektórym się podoba. Chcieliśmy żeńskim głosem wprowadzić trochę urozmaicenia do tych opisów. W najnowszym przeglądzie odeszliśmy od tego, uznając że może niekoniecznie pasuje to do mocno technicznych treści. Będziemy jednak nadal korzystać z lektorki w materiałach mniej technicznych :) Dzięki za komentarz, pozdrowienia!
@@smartride W mniej technicznych jak najbardziej ta Pani się sprawdzi. Tylko dziwnie się słucha w tego typu filmach ;) Pozdrawiam serdecznie!
a od kiedy Kaabo Mantis 8 ma regulowane zawieszenie ?
no chyba że wymienimy sprężyny na miększe 🤣
zwykłu użytkownik niema możliwości żeby coś podregullwać.
oczywiście,że można
@@MarcinBydg
no to chyba nie widziałaś nowego Kaabo Mantis.
Jak wyjmiesz trzpień i odkręcisz śrubę to i owszem, można. ale nie jest to typowa regulacja jak np. w Kaabo Mantis King GT. gdzie normalnie jest nakrętka do regulacji.
coś tańszego by sie przydało
Zgoda. Niedługo będzie u nas kolejny przegląd, w którym znajdą się tańsze hulajnogi. Już mamy na niego pomysł i przymierzamy się powoli do pracy. Proszę śledzić kanał :)
Manta young rider bardzo fajna :D Syn jeździ do pracy na niej
Ten gość który na filmie jechał jezdnia a obok niej był chodnik.. Powinien dostać mandat 1000 zł i po krzyżu jeszcze.. Za głupotę..
O który konkretnie moment w filmie chodzi?
Zwariować można szukam od 3 miesięcy hulajnogi w tym budżecie i co jestem zdecydowany to pojawiają się jakieś głosy sprzeciwu… motus nie joyor nie dualtron nie techlife nie
🤦♂️ to co kupić żeby trochę podziałało i miało wsparcie techniczne w kraju ?
Hey, mam podobnie. Ale skłaniam się w stronę nanrobota d4+ 2.0 (ew.3.0) lub kukuirin g3pro. Szkoda że chłopaki nie wzięli pod uwagę..
Witaj w klubie. Mam ten sam problem :(
@@BombastikFantastick zdecydowałem się na joyora w majway, za 5.5k jest 2 lat gwarancji i narazie zrobiłem 500km bezawaryjnie i jestem mega zadowolony wiec mogę polecić
Mogę polecić ja ostatnio fajną z dobrą baterią kupiłem od manty. Tak dokładnie od manty i pełne zadowolenie
A czy hulajnoga muvike espada jest legalna , czy to tylko bajer producenta
Z tego co można zobaczyć na stronie - producent podaje, że "została wprowadzona do obrotu przed 01.01.2022" - i wystawia na to klientowi certyfikat.
Jeśli faktycznie została - to jest legalna (trochę trudno zrozumieć jak to możliwe, że sprzęt sprzedawany w detalu w połowie '23 został wprowadzony do obrotu półtora roku wczesniej, bo to by musiało oznaczać co najmniej jakieś kwity celne - być może jednak jest tu jakiś kruczek związany z definicją wprowadzenia do obrotu).
Jeśli nie została i nie jest to prawda (teoretycznie), ale klient przy zakupie został zapewniony, że tak było i dostaje na to zaświadczenie - to w razie problemów np. po wypadku producent sam ryzykuje nieprzyjemności prawne i potencjalnie także finansowe (nie wiemy jakie dokładnie - to już temat dla prawników).
Trzeba pamiętać, że wprowadzenie do obrotu dotyczy egzemplarza, a nie modelu czy konstrukcji - to na pewno.
Sama hulajnoga jest minimalnie za ciężka (o 1 kg), co zresztą pokazuje niedostosowanie tego limitu w przepisach do życia, bo nie widać najmniejszego powodu, żeby akurat ten pojazd był banowany na drogach publicznych - przeciwnie, większe koła sprawiają że jest bezpieczniejszy).
pan prowadzący wygląda jak rycerz :O
Czyli trochę niewspółcześnie i przez to może zabawnie, ale generalnie to komplement ;) pozdrawiamy :)