Tartottam ettől a sorozattól, mert a játékfeldolgozások eleve legtöbbször balul sülnek el, a Fallout ráadásul egy kifejezetten nehéz alapanyag ilyen téren. Ehhez képest fantasztikus lett a végeredmény. Nem tökéletes ugyan, de egy nagyon-nagyon jó alkotás. A világ és a hangulat átültetése telitalálat, az pedig a legjobb döntés volt, hogy teljesen önálló sztorival és karakterekkel operálnak. Szintén nagy szó, hogy sikerült egy olyan sorozatot összehozni, ami jól működik annak is, aki semmit nem tud erről a világról, annak pláne, aki nagyjából képben van, pluszban tele van olyan referenciákkal, amely maximálisan kiszolgálja a rajongókat is. Ritka, hogy ennyire jól beletrafálnak mindenkibe, függetlenül attól, mennyire ismeri az alapanyagot. Ami pedig egy nagy csapda volt, azt teljesen az előnyére tudta használni a sorozat. A Fallout egy sok aspektusból nagyon aberrált és abszurd világ, amit itt nemcsak zseniálisan jelenítettek meg, de az esetleges hibákat és gyengébb pontokat is ügyesen leplezik vele. Pl. legyen is bármennyire bugyuta vagy gagyi 1-1 mozzanat vagy párbeszéd, simán rá lehet mondani, hogy ez csak egy amolyan falloutos motívum, elvégre a játékok is tömve vannak ilyenekkel. Mert van azért pár olyan jelenet, amit egy szimpla sorozatnál egyértelműen cikinek és félresikerültnek titulálna mindenki, de ebben a falloutos kontextusban mégis működik, sőt még fokozza is a hangulatot. Nekem egyetlen hiányérzetem volt, az pedig a pusztaság "üressége". A szereplők túl könnyedén haladnak a világban és jutnak el A-ból B-be. Oké, hogy A és B helyen is baromi jól meg van csinálva minden kaland, de a köztes úton alig futnak bele bármilyen veszélybe vagy kihívásba. A játékokban minden tócsából vagy bokorból előkerülhet valami, ami a vesztedet akarja, nem tudsz úgy 1 percet se sétálgatni, hogy ne kerülj szembe valamivel. Ezt nem adja vissza a sorozat, inkább úgy bóklásznak a pusztaságban, mint mondjuk egy hétköznapi sivatagban. Ahol para, hogy mit isznak, mit esznek, forróság van stb., de amúgy ezt leszámítva kvázi háborítatlanul lehet jönni-menni órákon át. Szóval a 2. évadban sokkal több olyan jelenetsort várnék, mint pl. a Yao Guai vagy a hídon összeakadás a fosztogatókkal. Valószínűleg költségvetési okai is voltak annak, hogy ilyenekből egyelőre keveset kaptunk, de hátha egyre több anyagi forrást tolnak majd bele.
A vaultokról annyit, hogy a játékokban is szinte az összes vaultban valamiféle kísérletek folytak. Genetikai, pszichológiai, társadalmi, stb. Nagyon kevés volt, ami pusztán a túlélést tűzte ki a céljául.
Köszi a kibeszélőt,remek volt.Az elején picit azt hittem,megint elmentek más irányba,de utána mégse. Ami jó,szerintem a sorozat megérdemli,hogy beszéljenek róla. Én már a z első részt kibeszélő videótok alá is leírtam a véleményem.Rövidebb lesz tehát. A sorozat elkapott,tetszett ismerem is nagyjából a játékokat.Jó volt a sztori,a karakterek is. Akadt benne egy két meglepetés.gore esetében se fogták magukat vissza,ami jó dolog. Nem élvezkedek az erőszakon,csak ez ilyen világ,ide ez illik. A Lucy az kb. azt testesítette meg mint ha én mennék a pusztaságban.Jó,talán kevésbé lennék naív. Moldaver esetében sem igazán a felmentés szót használnám,főleg hogy itt igen kevés az a karakter,aki igazán nem mocskolta be a kezét. Vehetem Maximust,ahogy megszerezte a power armort,de akár Lucyt is,aki szó szerint levágja valaki fejét. Az utalások jók,mindent megpróbáltak az alkotók belerakni már ebbe a szezonba is. Goggins cowboy ghoulja meg telitalálat szerintem,az összes cinizmusával,őrült tetteivel,mészárlásával együtt. Az is tetszett,ami a Vaultban történik,ahonnan Lucy kiment.Amúgy az öccsét játszó színészről végig az az érzésem volt,ő Toby Maguire tesója:) A zene,a setting,a groteszk humor,minden a helyén volt és közben végig éreztette,nem olyan hű de szuper ez a világ. A ghoul flashbackjai neg külön királyak voltak,ott a háttérinfók is sokat adtak az egészhez. Nem volt hibátlan,de sokkal jobb lett,mint vártam.
Anno a második résszel ismerkedtem meg a Fallouttal, majd talán egy Gamestar demon pár órát játszottam a Tacticsal is, de ami nálam abszolút a csúcs volt, az a harmadik rész! Szerintem ott teljesedett ki a játéksorozat: Tökéletes egyensúly a szerepjáték, akció, humor, horror, dráma között. A New Vegassal talán pár órát játszottam, de valahogy úgy éreztem, hogy üres és nem volt annyira kiépítve a világ. Persze biztosan ha több időt szánok rá, megváltozik a véleményem. A néggyel pedig szintén csak egy keveset toltam, de ott szerintem abszolút átestek a ló túloldalára ami a humort illeti, illetve a színvilág, a túlszaturáció, minden olyan élénk, színes. Nem éreztem azt a lehangolt, depresszív posztapok hangulatot, amik az előző részeket jellemezték. És akkor itt térnék ki a TV sorozat negatívumára: Érződött, hogy a készítők főleg a negyedik részt vették alapul, mind külcsínben, mind a humort tekintve. Szerintem a sorozatban több esetben is teljesen öncélúan pazaroltak időt a poénkodásokra. Egy példa, mikor Lucy unokatestvérének fel kell vennie az egyik feleség halott férfjének ruháit. Sehová sem vezető, a Fallout világától teljesen idegen időpazarlás volt. Tudom, a Falloutnak része volt a morbid humor, de nem így és nem ilyen szinten. Ami nekem még furcsa volt és kizökkentett, az a Brotherhood feltűnése már az első részben. Az ilyen jelenetek, ahogy Gyuri is mondta, mindig a játék/filmek/sorozatok vége felé érkeznek meg, hogy erősítsék a katarzist. Míg itt egyből a wasteland helyett belecsöppenünk egy futurisztikus világba. Nem éreztem a reménytelenséget és szerintem ez túl korai volt. Amúgy összességében a színészi játékok remekek voltak - kivétel a Maximust alakító srác, ő eléggé gyenge volt - és olykor nagyon átjött a Fallout hangulat. Amikor pedig először kimondják az ikonikus "War. War never changes." Na ott brutál libabőr volt és komolyan megkönnyeztem. Várom a második évadot :)
Sziasztok! Én nem játszottam a játékkal de nekem attól függetlenül nagyon tetszett a sorozat. Kár hogy csak fél órát beszélgettetek az egészről, még hallgattalak volna titeket.
nekem nagyon tetszett... hosszú idő óta az első igényes élvezhető sorozat. Volt benne rejtély kellően brutális mindennek kb volt értelme logikus jók a karakterek jók a helyszínek jók a díszletek követhető és nem túl sablonos
Valami miatt úgy emlékeztem, hogy ez egy részenkénti kibeszélő lesz. Mindegy jó volt, az a lényeg. A videó is meg a sorozat is. Ábel soha nem fogja megtudni, miből maradt ki, hogy nem Falloutozott.
Hogy nem lehet szeretni a falloutot? Ábel, irgum burgum. 😂Amúgy, szerintem is a második rész a best, aztán a New vegas. Viszont a sori az nagyon tetszett. Igaz, lassan indult és Maximus arcától, mimikáitól valahogy egyesével pattogtak ki az agysejtjeim, (nem tudom miért, de vaslapáttal vertem volna rommá, ha ott lettem volna, kurvára irritált a csávó), de őt leszámítva minden "tökéletes" volt.
Nagyon jó volt a sorozat. Ábel szégyellje el magát. 😆 Várom a második évadot, hogy mi lesz. Viszont Gyuri, én nem értek ezzel egyet, hogy a fallout 3, és a New Vegas minden idők legjobb videójátéka. Jó játékok, tudom, hogy Gyurinak nagy kedvence, de nem hinném, hogy tényleg ez lenne minden idők legjobb videójátéka. Azért mondom, mert annyi jó, és kiváló minőségű játékok vannak, hogy most meiket raknád be az első helyre?. Mindegyiket másként szeretjük, és nem mindenkinek jön be az adott game. Nekem például a 2018-as God of war, és a God of war Ragnarök az all time best game ever! De van akinek a Red dead redemption 2 vagy a Gta 5, The witcher 3, Elden ring minden idők kedvence. Ez tökre szubjektív, hogy kinek mi a zsárne. Persze ez csak egy ember véleménye. Szép napot. 🙂
Tökéletes sorozat! Tökéletes élmény! Tökéletes játék! Tényleg a valaha készült legjobb játékadaptáció! 10/10. A sorozat elérte nálam azt hogy megvegyem és újra elkezdjem a Fallout 4-et és egyszerűen imádom!😁War. War Never Changes.
Nem volt hibátlan,de szerintem is jó volt!Jól hozta a játékok hangulatát, a színészek is tudták a dolgukat, a látvány és a díszlet pedig csillagos ötös!
Szegény Ábi ! Nekem mindig az a filozófiám, hogy el kell mindenkinek a véleményét fogadni. Érdekes sorozat az tény ! Jól megoldották ! Lucyt Én imádtam és még a lelkesedését és lököttségét is imádtam és összességében egy tündéri karakter és gyönyörű is és HÁLA ISTENNEK nem Mary Sue !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Csetlik, botlik, megsebesül egy csomószor és akkor kemény, amikor a helyzet úgy kívánja. És empatikus és jószívű. Ráadásul lett karakterfejlődése. Nem tudtam nem szeretni. Az utolsó részben pedig megríkatott. Cooper volt a másik favorit. Egy igazi rohadéknak tűnt, de nagyon nem az. Már-már Han Solo és Mad Max és Rozsomák és Kardfogú mellé tudnám állítani. Ahogy Lucyval bánt az elején eléggé beugrott róla a Tengerész a Waterworld-Vizivilág című klasszikusból. Talán Maximus volt egy kicsit zavaró, de a végén ő is zseniális lett. A drámája nagyon szíven ütött. Hank pedig egy igazi mocsok ! A három főszereplő életének tönkretevője ! 😢🤬 Kiváló volt a látvány, a humor, az akciók és a dráma is ! Van egy olyan érzésem, ha a második évad is ilyen jó lesz, akkor a Castlevania méltó párját köszönthetjük !
Nos, én is végignéztem a sorozatot, és úgy gondolom, hogy ugyan nem lett az év sorozata (Mert azt a címet a Tokyo Vice birtokolja), viszont az tény, hogy minden idők legjobb játékból-filmbe ültetését köszönhetjük ennek a sorozatnak. De miért kap csak 9-et a 10 helyett? Mert vannak hiányosságai: Olyan alapvető szörnyek, mint a Rad skorpiók, a szupermutánsok, a Deathclaw-k. És hiányoltam még ilyen-olyan dolgokat, amikkel nem akarok senkit untatni.... Tudom, nyilván az első évadba nem lehetett mindent belesűríteni, de az ilyen alapvető dolgok kihagyása olyan, mint a Dallas Jockey nélkül. Mindenesetre nagyon várom a második évadot, mert igazából ígéretes a sorozat: A hangulat, a zenék, a brutalitás, a történet nagyon ott van a toppon, szóval hajrá! Legyen minél hamarabb második évad :) 10/9
a kígyó nyeli így le az áldozatát és a gyomrában emészti meg a még élő állatot. a Gulper befele forduló újjas torka arra van hogy a gyomrába tuszkolja amit benyel. S a bele pont úgy jön ki, mint pl. a csuka befelé álló fogai amelyik nem engedi el amit benyel ezért a horgász néha a belével, vagy a torkával együtt húzza ki onnan a benyelt cuccot.
A videóban és a hozzászólásokban is előjön, hogy próbáljátok morálisan megítélni az eseményeket, az egyes karaktereket, ill. boncolgatjátok, hogy a sorozat kit hogyan kategorizál ilyen téren. Pedig szerintem ez egy tévút, ami alapvető félreértésekhez vezet, amit sokan negatívan élnek meg az alkotás kapcsán. A Falloutnak pont az az egyik alapfilozófiája, hogy semmi nem fekete-fehér, nem lehet és nem is kell mindenkit besorolni jónak vagy rossznak. Kialakult egy világ, ami olyan téren közelebb áll a természet rendjéhez, hogy nincsenek jó és rossz dolgok, dolgok vannak, amik megtörténnek, az erkölcsi oldala mentén pedig nincsen semmilyen globális vezérfonal. Mindenki túl akar élni, mindenki eldöntheti, hogy ezért mit hajlandó elkövetni, meg persze mire kényszerül, aztán ezen dinamika mentén zajlik az élet. De aki élni akar, az tuti be fogja piszkolni a kezét így vagy úgy, a sorozat pedig tudatosan épít erre. Szerintem emiatt nem érdemes azon elmélkedni, hogy kit milyen színben akar feltüntetni a széria, mert semmilyenben. Pontosabban mindenkit szürkében. Moldaver kapcsán se az a lényeg, hogy az elején gonosznak, aztán a végén meg jónak akarják mutatni. Ez már csak a nézőben állhat össze ilyen félrevezető módon. De a sorozat csak elmeséli miket csinált és csinál, mik a motivációi, aztán az már egyedi megítélés kérdése, hogy 1-1 ilyen tett hogyan van értékelve. Az 1. évad vége tehát nem arról szól, hogy jó vagy rossz fényben mutassanak bárkit, hanem, hogy megerősítsék azt az alapgondolatot, hogy itt nincsenek jók és rosszak, senkinek nincs objektíve "igaza". Nem felmenteni akarják a sorozat elején elkövetettek kapcsán, csak rámutatni arra, hogy az se csak egy előzmény nélküli magyarázhatatlan öncélú kegyetlenkedés volt, még ha ilyen aspektusa is volt. De ha ebben a világban el akarsz könyvelni valakit főgonosznak vagy épp hősnek, akk gyakran fog arcon csapni a valóság, hogy ez nem így működik.
Ez jó meglátás. Viszont nem menti a sorozatot. Mármint: akinek tetszik, annak ezzel együtt és ettől függetlenül is tetszik (bármely okból: játék-nosztalgia, gore, poszt-ap. vibe, stb.), akinek meg nem, annak meg ugyanúgy kapufa marad. A szürke végtelen árnyalata pedig se nem új a popkultúrában, se nem megnyerő. Igenis kell, hogy legyen jó és rossz, mert bármennyire is kapálózik az emberiség ez ellen, mindenkor a jó és rossz közt vergődik - ha másnem, a saját igényei, érdekei, egoizmusa, önzése miatt ("az számít, hogy nekem(!) jó vagy rossz"). Ergo kapcsolódási, bevonódási pontként kell, hogy szolgáljon egy jó és egy rossz figura, egy komplex, de eldöntendő dilemma. A végtelenbe maszatolás egy ordas nagy, üres blöff. Füst láng nélkül. Minden történet szórakoztat és/vagy tanulságot hordoz. Az a történet, amelyik egyiket sem tudja felmutatni, az felesleges... mert rossz történet. Számomra a Fallout egyike az ilyen felesleges sorozatoknak (és játék-történetívként sem hiányzik), mert ezerszer lerágott csonton kérődzik általa az ember. Ráadásul elfogultan torz kép ez a csont: az ember rossz, a világ javíthatatlanul rossz, marad a kéjes tobzódás, avagy "az ember embernek farkasa gátlástalanul öncélú cirkuszi látványosság". Az ebben a fura, hogy popkulturális tömeggyártott termék ez is, mint megannyi más, melyek közül azonban számos azzal a tanulsággal végződik, hogy "éld meg a pillanatot, ne aludd át az életed". Ehhez képest a film- és sorozatfogyasztási kultúra maga az eszképizmus. "Jó elmerülni a világában", "jó kimenekülni a szürke hétköznapokból", stb. megfogalmazások. És semmi nem elég. Még több világot, még mélyebb lore-t, amibe menekülhetünk! De a lore-ok csupán hézagos, szedett-vedett, ellentmondásos, üres blöffként tudnak szolgálni (ld. pl. Star Wars: szétfeszülő önismétlés csupa hézaggal). Ezért a sok-sok fanyalgás egyrészről, másrészről pedig az igényességi szint csökkenése: egy átlagos, középszerű sablon tömegcikk, ha nem teljesen elbaltázott melléfogás, akkor máris "csúszik", "fogyasztható", "jó", még-még-még...! Pedig "a fontos dolgok ébren történnek". Vissza a sorozathoz, végignéztem, egyetértek Ábellel: az egész évad egy filler cucc.
@@miklosmenyhart6129 Nyilván nem ez alapján dől el, hogy valakinek tetszik-e a sorozat, ettől függetlenül egy értékelési szempontként merült fel ez a kérdéskör. Csak emiatt fejtettem ki, hogy érvénytelen már a kiindulási alap is, így bármire következtetni sem érdemes ezen a fronton. Azt se mondtam, hogy ez a megközelítés újszerű lenne. A megnyerőségét viszont felesleges megkérdőjelezni, mert nemcsak ez a sorozat sikeres, de rengeteg olyan más alkotás, amely a "szürkeség" koncepcióját használja. Van egy igencsak sajátos világnézeted, ebből fakadóan ideológiai alapon próbálod értékelni a sorozatot. Természetesen elfogadom a nézőpontod, de kitűnik belőle, hogy neked elvből nem tetszik semmi olyan, ami nem felel meg a speciális eszmei elvárásaidnak. Ez viszont nem a Falloutról szól. Ezt megerősítve felhozod példának a világ tán legnagyobb franchise-át, hogy az is totál rossz. Egy olyan világról és koncepcióról akarod megmagyarázni, hogy tévút, amely lassan 50 éve töretlenül népszerű és nyereséges. A Falloutról is leírod, hogy már koncepcionálisan rossz az egész, semmi értelme és felesleges, csak egy üres blöff, egy filler. Elhiszem, hogy neked az, de tényszerűen ez nem igaz. A sorozat elsöprően pozitív megítélésű, azoknak is, akik játszottak a játékokkal, ill. azoknak is, akik nem. Erre ráhúzni az igényességi szint csökkenését nonszensz, miközben pl. egy Star Wars is előkerül ugyanígy negatív kontextusban. Neked nem való ez az egész "iparág", mert ideológiailag taszít az egész és a körülötte lévő jelenségek. Így nyilván a Fallout se tetszik, ettől még a sorozat teljesen jó, az érvelésed pedig nem támasztja alá, miért lenne rossz. Csak azt, hogy neked miért nem jön be. Mégis úgy állítod be, mintha mindenki hülye lenne, csak a kiválasztottak látnak át a szitán. 😄 Ez olyan, hogy ha nem szeretem pl. a steaket, akk akármilyen Michelin-csillagos séf süthet nekem belőle akármilyet, az nem fog ízleni. De ettől még az nem lesz rossz, ill. nem is szólom le az ételt.
Szerintem is ez az egyik lényege,mármint,hogy a legártatlanabb valaki is bemocskolja magát.Lucy full naívan kimegy, így közeledik mindenki felé,de lassan kénytelen átalakulni.Lehet sokaknak ez bárgyú,szerintem meg ő egy karakter,akivel lehet azonosulni,szimpatizálni.Maximus hasonló,bár ő talán inkább bárgyú,vagy-ha nem akarjuk ledegradálni-egyszerű lélek. De ő se makulátlan,akár más kárát is elfogadná,ha cserébe előrébb juthat. A GHOUL meg szerintem minden negatívuma mellett is kedvelhető..Lehet olcsó kifogásnak mondani,hogyha azt írom ez ilyen világ,viszont ez tényleg ilyen világ. Furcsa emberek,furcsa helyzetek,helyenként kemény döntések egy érdekes világba csomagolva. Szóval,ez nagyon nem filler,van egy főbb küldetés,három fő és több mellékkarakter és elég muníció a további évadokra.
@@palkovacs7789 Ne értsd félre, pusztán olvastam a hozzászólásokat, és a tiédet olvasva megihletődtem, azt' leírtam. Egy véleményt. Valóban, általánosabb érvénnyel, mint a konkrét sorozat. Nem fogalmaznám meg úgy, hogy "kiválasztott", hanem jobb szó lehet a 'megcsömörlött' vagy a 'kiábrándult' - azt már leírtam, hogy tömeggyártás-alapú az oka. A SW pedig konkrétan ennek a nagy kiábrándulásnak az egyik fő mozzanata volt számomra: a Mandalorian kapcsán vetettem bele magam a háttér lore-ba (de ilyen hülyeségekre gondolj, hogy a fekete penge mentén a fénykardok, színek, jelentések, jedik, sithek...csupa ellentmondásokig, majd végül az előzménytrilógia Sam. L. Jackson igény-rendelt fénykardjáig jutva... van egy alapból problémás (nem hibátlan) lore, amit simán felülír még egy-egy egoista igény is, hmm... Másik a sok-sok ezer év sith-jei (részben a nagy SW-aréna játék mentén is eltöprengve), tk. változatok egy témára, illetve hányszor lehet elsütni egy "poént", hogy a tétvesztés terhe nélkül... szóval ilyen szálak mentén üresnek találtam az egészet, 'blöffnek', ahogy én megfogalmaztam). Az eszképista-elméletet tartom, és "végtelenségig" tudnám ecsetelni, megérvelni, de nem fogom, nyugi. :) Nem ideológiai, de a nem-tudatos, korlátlanul fogyasztó attitűddel szembehelyezkedő álláspontból szemlélem az iparágat. A "sokaknak tetszik, ezért jó" érvelést nem tudom elfogadni, de ebbe sem kötök bele, elfogadom a létét (tk. önigazoló logikai kört fut be az érv, de hát vannak ilyenek). Valóban: nem nekem való ez a sok filler-tartalom, ez tény. :)
@@miklosmenyhart6129 A SW esetében szerintem nálad az okozza a problémát, hogy kevered a kánont a "nemhivatalos" fantáziákkal. Utóbbikat nevezték el Legends-nek. Régen iszonyat káosz volt a SW-ban, amikor még EU rendszer volt, és a kánon szűk volt, a bővített világ meg tele volt ellentmondásokkal, mert a legtöbb alkotó magasról tett arra, hogy a többiek addig mit csináltak, ment a saját feje után. A fénykardok színei vagy a sok ezer sith pont nagyrészt nem esnek a kánonba, így a lore-nak sem részei. Kis túlzással, ha random Pistike kifizette az árát, akk böffenthetett egy bármennyire igénytelen tartalmat, aztán az is ugyanolyan "joggal" lett SW-nak címkézve, mint a Thrawn-trilógia. De ez azóta rendbe lett téve. A példáidnál maradva, a lore szerint nincs se ellentmondás, se annyi önismétlés, se külső egoista igény miatti felülírás. A Fallout kapcsán is azt nem értem, hogy érdemi indoklás nélkül címkézed, ahogyan azokat is, akiknek tetszett. Miért lenne valaki "nem tudatos, korlátlanul fogyasztó", ha bejött neki? Többektől olvastam/hallottam már pozitív véleményt a sorozatról, miközben egyébként pontosan olyan szemlélettel vannak a filmek/sorozatok/játékok iránt, mint amit felvázoltál. Ők is ugyanabból indulnak ki, mint te, csak nekik tetszett. És pont azért, mert szerintük kimutatott az általad is körülírt nihilből, miközben szerinted meg ugyanúgy illeszkedik a sorba. Nyilván egyikőtök véleménye se lesz fontosabb a másikénál, de ez nekem tökéletesen bizonyítja, hogy az egész arról szól, hogy szubjektíven kinek mennyire tetszett a Fallout. Ha ez a sorozat tényszerűen "fekete" vagy "fehér" lenne azon értékrend mentén, amit vallasz, akk ezt egységesen kellene megítélnie mindenkinek, akivel osztozol ezen az értékrenden. Nem azt mondom, hogy amiatt jó a Fallout, mert sokaknak tetszik. De te nem is csak azt mondod, hogy nem jó, hanem, hogy felesleges, nem működik, nem megnyerő. Ezeket pedig már egyértelműen cáfolja, hogy sikeres és sokan szeretik.
Nem játszottam a játékkal, és úgy néztem meg a sorozatot. Jópár dolog volt, amit nem magyaráztak meg, de még így is nagyon élveztem a sorozatot. Játékból készült film/ sorozatok közül messze ez volt a legjobb eddig. 9/10
A hangulata jó volt, de rengeteg hatásvadász jelenet volt benne. (Pl. az eleje: mészárlás a menedékben, aztán a végén a gonosz nem is gonosz. ) Az elején kell egy jó gyilkolászás, a végére erről úgy is megfeledkezik az egyszeri néző...gondolták az írók.
nekem a jetson család jutott eszembe az 50es-60as években ragadt külső de futurisztikus technológiáról :D anno nem tetszett a fallout 3, valahogy nem rántott be a világ, illetve angolul se beszéltem még és nem is értettem.. úgyhogy hagytam is inkább most a sorozat nagyon megfogott és imádtam minden részt, utána el is kezdtem a fallout 4-et :D és eddig tetszik.. utána lehet megnézem a new vegast is
A sorozat jó volt, megfelelően részletes, de tényleg áthatotta, hogy a játékot ismerőknek kedvezett. Ábi kitartást, egyszer majd Norm is megnő a megfelelő méretre. (Igazság szerint nem, az fickó már harminc éves! : )
Jaj hát az ilyen videókért nézlek titeket. Az eleje... :D (valaki nézzen már bele a Mindannyian halottak vagyunkba közületek, hát nem igaz, hogy nincs egy ázsiai gyorszombi fanatikus se köztetek!!!44! :D)
Én a nem ismertem, nem játszottam a játékkal - című táborba tartozom, ettől függetlenül nagyon tetszett a sorozat! Sokkal jobban, mint a Last of us... Annyiban értek egyet Ábival, hogy Lucy nekem is baromira idegesítően bárgyú és jó volt. Oké, megszoktam, és pont, mire megszoktam volna, akkorát változott, hogy ilyet csak egy bomlott elme tehet. Ha valaki ilyen bárgyú, ilyen naiv, mint Lucy, akkor nem felsóhajtva, vállat vonva kibelezi a Ghoul-t, mert azt mondják neki, hogy őt meg kell enni... Nekem kicsit hirtelen jött a 180 fokos fordulata, arról nem is beszélve, hogy amit a szervkereskedőknél művel, az egy vicc. Kétszáz éve létezik, működik, erre jön Lucy, és mindenkit kinyír, kábé véletlenül... Wtf?!? Walton Goggins zseniális volt, mind emberként a flashback-ekekben, mind Ghoul-ként, imádtam, és remélem, hogy még jobban belemennek majd az ő életébe és "halálába" a következő évadban. Moldaver karakterével nekem nem volt bajom, neki egy cél lebegett a szeme előtt, ezért mindegy volt neki, hogy az emberei (és nem feltétlen ő maga) mit csinálnak. Ő annak élt, hogy majd a jövőben mindenszépésmindenjó legyen. A vaoult-ok története is tetszett, egyik betegebb céllal létezett, mint a másik, szerintem szépen kifejtették, bár nem eléggé, de gondolom, lesz még menedék-sztori a többi évadban is. Úgy egyáltalán a sorozat ívét is jól felépítették, sőt, a legnagyobb meglepetés nekem a cowboy felesége volt, az ütött! A feka csávóval nem tudtam mit kezdeni egyedül, szerintem ő maga sem tudott a karakterrel, róla ennyit. A gore nem zavart, egyedül talán a zenére lassításos mészárlásokat vitték - számomra - túlzásba, mert ettől kevésbé éreztem "valósághűnek", de ennyi. A következő évad nagyon várós!
Amúgy most gondolkodtam, és én ezzel az utóbbival együtt 2 videóról tudok, amit töröltünk, a másikat még ezer éve amiatt, hogy nehogy megbántsunk egy alulreprezentált csoportot, a duci nőket:) Ami ezeken kívül eltűnt, azt a RUclips tiltotta le, amúgy azok közül is 2ről tudok.
Azé mikor behatoltak a menedékbe és elkezdődött a mészárlás és egy terhes nőt szemen szúrnak és megvágják a hasán később a túlélőkkel térdel, és szinte semmi baj. Egy terhes nő gyerekek!!:) Ott azé fogtam a fejem.
Nem tudom írta e már valaki, de Maximus kisgyerekként egy atomcsapás ellen védő fülkéből jön ki, nem hűtőszekrényből. A 4ik játékban vannak ilyenek. Ja most látom Milk Bottles van ráírva, így akkor lehet mégse, vagy csak arra használták a háború után...
Én nem játszottam a játékokkal, alig tudok róluk valamit, nem vonzottak soha. Az első részt Lucy miatt néztem meg, bitang cuki feje van, illetve a kritikák dícsérték. Kedvet hoztak eddig a játékok kipróbálására, a sorozatot tuti végignézem. Lucy benne van a játékokban? :D
Ha őt alkotod meg karakterként akkor igen, benne lesz. Amúgy nem. Egyik szereplő sincs a játékban tudtommal. A fallout világa tele van történetekkel , ez is csak egy közülük amit szerintem újonnan írtak hozzá.
Előrebocsátom, hogy én nagyon jól szórakoztam a sorozaton. Ennek fő okai a látványvilág, ennek a teljesen őrült világnak a hangulata, a rengeteg kreatív ötlet, illetve Walton Goggins karaktere és alakítása. Ezzel együtt ezúttal sem beszélhetünk valami tökéletes alkotásról. A játékokat nem ismerem, ezért itt is fennáll az a kérdés, hogy képes-e a saját lábán megállni, mint adaptáció. A végeredményt látva viszont pont ugyanaz az érzésem, amit a srácok Dűne-kibeszélőjénél is írtam. Hogy aki nem ismeri a hátteret, annak nagyon sok dolog totál homály lesz. Hát most én kerültem ebbe a helyzetbe, mert nagyon sokáig sötétben tapogatóztam. És bár a végére sok dolog a helyére kerül, de még így is utána kellett olvasnom pár dolognak és ezzel együtt is maradtak sötét foltok. Már az elején nem értettem ezt az '50-es évekre hajazó világot, aztán csak utólag esett le, a nem is tudom hányadik résznél, hogy ez itt rohadtul nem az '50-es évek, hanem 2077. De, hogy miért ragadt meg az amerikai társadalom azon a szinten, arra nem kapunk választ. Hangulatilag, meg audiovizuálisan baromi jó, csak hát sok értelme nincs. Rengeteg frakció van, de a Vaultokat leszámítva nem nagyon részletezik őket. Nem igazán tudjuk meg, hogy miként alakult ki az Acél Testvérisége, az Enklávé nevű csoportról meg még ennyit sem tudunk meg. Az NCR (New California Republic) nevű új államforma kialakulása és működése se volt kidolgozva, csak odadobták, hogy létrejött egy ilyen, aztán szét is robbantották. A karakterek terén is az az egyik legnagyobb baj, hogy nem sok mindenkivel lehet azonosulni. A menedékben élők amúgy bár kicsit szektás brigádra hasonlítanak, de jóindulatúak. Ott találunk szimpatikus karaktereket, mint pl. a főhősnő lázadó szellemű testvére, meg az unokatesó, aki kicsit mamlasz, de rendes fazon. Egyébként szerintem a menedékben játszódó szál messze a legérdekesebb, illetve a flashbackek. Nekem a főhősnő, Lucy karaktere nem irritáló, csak egy ponton túl már tényleg kicsit túl naivnak tűnik néha (ez látványosan kidomborodik a hidas résznél). Maximus idegesített a legjobban, mert egy olyan karaktert kapunk, aki lényegében mást sem csinál, csak mindenkinek hazudik az elejétől a végéig. A legérdekesebb és legösszetettebb karakter pedig nyilván Cooper/Ghoul, akinek a visszaemlékezésekben látjuk a múltját is, meg ugye azt, amivé két évszázad alatt vált. Hiába utálni való rohadék a zombi-cowboy, de közben rohadtul tragikus karakter is. Érdekes még a Moldaver nevű nő is, meg Lucy apja, csak nem kapunk eleget belőlük, illetve előbbi azért nincs megmagyarázva, hogy ő mégis miként van ott 200 évvel később, ha már 2077-ben is kavarta a szart. Azzal meg teljesen egyetértek, amit a srácok mondanak, hogy miközben ő valami jó ügyért harcol, kegyetlenül lemészárol egy rakás ártatlan embert, az meg egész egyszerűen döbbenet, hogy Lucy anyját ki tudja hány éve is rothadó zombi-létállapotban tartja, miközben ha csak kicsit is tisztelte azt a nőt, akkor már rég megölte volna kegyeletből. Aztán meg lehet engem köpködni a "maradiságomért", de annyira unalmas már, hogy tolni kell ezt az interracial propagandát is, mert nehogy véletlenül fehér a fehérrel (vagy Uram bocsá', fekete a feketével legyen együtt). Ja, és akkor a Testvériségben Maximus meghatározhatatlan nemű haverjáról még nem is ejtettem szót. Ja, meg az összeesküvők nehezen értelmezhető filozófiája, hogy ők lesznek az urak, meg jobb világot teremtenek. Mivel? Hogyan? Hogy élhetetlen, radioaktív, poszt-apokaliptikus pokollá változtatják a világot, tele degeneráltakkal, meg zombikkal? Én imádom, mikor egy sztoriban a gonosznak vannak vezérlő elvei, nem csak valami egydimenziós kliséhalmaz, de ez nem valami elmés elgondolás a Vaul-Tec részéről. Bár sok dolgot kritizálok a szériában, de az összkép ezzel együtt is érdekes és szórakoztató. Van ebben potenciál, amit a következő évadokban jól ki lehet majd használni. Értékelés: 8/10
A Fallout világa hatalmas és nagyon részletesen kidolgozott. Ha valaki teljesen újoncként csöppen bele, akk esélye sincs pár óra alatt megérteni mindent az alapokból. Ez nem a sorozat hibája, ahogyan pl. a játékoké sem, egyszerűen ekkora alapanyagot lehetetlen úgy tálalni. Itt pont az a lényeg, hogy majd szépen fokozatosan egyre több mindent tudsz meg, egyre jobban elmélyülsz a világban, így szépen összeáll a nagy egész, ill. betömésre kerülnek a homályos foltok. Amiket írsz, az minden olyan alkotásra igaz, amely egy már előzetesen részletesen felépített univerzumban játszódik. Pl. amikor elkezdtem nézni a Trónok Harcát, csak kapkodtam a fejem, mert fogalmam se volt ki kicsoda, ki mit miért csinál, nem értettem az összefüggéseket, a világ működését, semmit. Aztán pár évad után már szépen összeálltak a dolgok és kiigazodtam a karakterek és események tengerében. De ültess le valakit pár órára egy Gyűrük Ura, Star Wars vagy Harry Potter elé úgy, hogy totál laikus a témában, utána pedig tegyél fel neki a fentiekhez hasonló kérdéseket. Ugyanúgy össze lesz zavarodva, mint te a Fallout kapcsán. 😉 Ráadásul van, hogy olyan dologra vársz magyarázatot, amire nincs és felesleges is lenne. Miért ragadt vizuálisan az '50-es években a világ? Mert csak, ez egy alkotói vízió. A HP-ben miért varázsolnak? A Gyűrűk Ura vagy Trónok Harca settingje miért középkori? A Star Wars-ban vagy a Mass Effectben miért repkednek űrhajókkal és miért van tele az univerzum idegen lényekkel? Ezekre kár in-universe magyarázatot keresni, az alkotó így képzelte el ezeket a világokat, emiatt alakultak ki ilyen stílusjegyek. A Falloutban ez a retrofuturisztikus miliő nem egy narratív elem, hanem eleve ilyen a világ. A frakcióknál az a helyzet, hogy mindegyikről lehetne egy önálló sorozatot készíteni, és még az is kevés lenne a bemutatásukhoz. A sorozat elmesél pár történetet pár érdekes karakterrel. Ebbe próbálnak annyi lore ismertetést beleszőni, amennyit csak lehet, de nem szólhat csak erről az egész. Szörnyen erőltetett és könyvszagú lenne, ha nekiállnának gyorstalpalókat tartani pl. a frakciókról vagy bármi hasonló motívumról. Szerintem mindenkiről és mindenről elmondanak pont annyit, amennyi ahhoz kell, hogy a sorozat cselekménye és szereplői érthetők legyenek. Ha kíváncsi vagy rá, hogy ezenfelül pl. egy szervezet micsoda, honnan jöttek, mit akarnak stb., akk utánaolvashatsz vagy játszhatsz a játékokkal, aztán kiderül. Pont ez a lényeg, hogy felkeltik az érdeklődést a hatalmas világ bizonyos aspektusai iránt, amikben aztán mindenki igény szerint elmélyülhet. A sorozat konkrét szereplői kapcsán pedig az a helyzet, hogy egyelőre egy évad ment le. Ha már mindenkiről mindent tudnánk, akk minek kéne folytatni? Amiket feszegetsz, azok olyan témák, amikre még bőven lesz idő válaszokat kapni, hisz jelen tudásunk szerint a 2. évad is ezekkel a szereplőkkel folytatódik, ugyanezen sztoriszálak mentén. Az összeesküvők filozófiája egyébként szépen ki van fejtve. Egyrészt, tudják, hogy az atomháború és a pusztulás elkerülhetetlen, csak az a kérdés mikor következik be. Hiába van annyi pénzük és hatalmuk, ha ezt a legégetőbb helyzetet nem kontrollálhatják, ill. teljesen felőrli őket a bizonytalanság. Így hát felmerül bennük, hogy mi lenne, ha ennek eldöntését is a kezükbe vennék. Másrészt, minden bemutatott vállalatnak fűződik hozzá valamilyen konkrét érdeke, hogy kirobbanjon a háború. Mindegy milyen világot hoznak el vele, ha ezzel a saját befolyásuk és hatalmuk nő. Az más kérdés, hogy ennek a világnézetnek mennyi értelme van, az meg már pláne, hogy morálisan hogy értékelhető. De a való életben is rengeteg filozófia van, ami kívülről nézve nem érthető vagy baromságnak tűnik, mégis sokan elkötelezettek iránta. Ráadásul fontos megjegyezni azt is, hogy a nagy háború előtt elképzelték valahogy mivel járhat majd ez az egész, de nem tudták pontosan. Sok dologban tévedtek is. A sorozatban látott nagy cégek képviselői is.
@@palkovacs7789 Az egy dolog, hogy a világa kidolgozott (biztos az), de attól még ez egy adaptáció, aminek meg kell állnia a saját lábán. A felhozott példák egyike sem állja meg a helyét. A Star Wars a mozivásznon született meg és az alapjai is ott lettek lerakva. Akár történeti, akár gyártási sorrendben haladsz, teljesen érthetővé válik. A Gyűrűk Ura, vagy a Harry Potter pedig olyan fantasy-k, amelyeknek a világa szintén már az elején fel van vázolva. Nem merül fel olyan kérdés, hogy ezek kik, meg az miért van. A Fallout esetében meg kapunk egy atomháború után világot, ami elkezdett újraszerveződni a felszínen. De egy rohadt szó nincs róla, hogy kik, miért, hogyan. Nagyon más ez, meg azok a franchise-ok, amiket felsoroltál. Leginkább a Dűne hozható párhuzamba, de azt én magam is megemlítettem és ott is szóvá tettem a hiányosságokat. A Fallout világa: jól hangzik, hogy "ne keress válaszokat, fogadd el, hogy így van", csak hát ez sem teljesen így működik. A Star Wars egy space fantasy, űrhajókkal meg lézerfegyverekkel, ami "réges-régen" játszódik egy "messzi-messzi galaxisban". A Gyűrűk Ura klasszikus fantasy lovagokkal, meg sárkányokkal és varázslókkal, ami szintén egy kitalált világban, Középföldén játszódik. A Fallout meg ha jól gondolom a mi világunk, a mi Földünk jövője, illetve egy annak alternatív verziója. De a lényeg, hogy a mi valóságunkban gyökerezik. Ezért van Amerika, meg Szovjetunió és hasonlók. És ha a mi valóságunkban gyökerezik, akkor legyen már kifejtve, hogy a világ miért olyan amilyen, basszus. Pl. a valóságban a Szovjetunió a '80-as évek végére összeomlott. Itt miért nem? Baromi jó az is, hogy a durva sugárzástól valaki orr nélküli, halhatatlan zombi lesz, mások meg nem. De miért? Ha a világ megrekedt az autók, a zene, a filmek meg úgy társadalmi téren az '50-es évek Amerikájában, miért tudnak olyan genetikai kísérleteket folytatni, amilyeneket talán évszázadok múlva sem tudnának? A válasz: fogadd el, mert csak. Szóval ha a második évadban bedobnak majd egy tűzokádó sárkányt, meg az óceán mélyéről feljövő kétéltű halembereket, az is rendben lesz, mert fogadjuk el. A következő bekezdésből meg átsüt a Fallout-fanboyság, de attól még nem így működnek a dolgok. Egyrészt jópofa, hogy ezt a videójáték szériát úgy adod elő, mintha valami bibliai méretű és mélységű csoda lenne, de ne essünk már ilyen túlzásokba. Még egyszer írom: ott van a Vault, aztán a Testvériség, az Enklávé, meg az NCR. Ez négy darab frakció, amiből úgy 8 óra (!!!) alatt sikerült egyet nagyjából megmutatni. A Testvériségről felszínes dolgokat látunk, a másik kettőről meg kb. semmit. Ez lenne az a "lore ismertetés", amit nagy erőkkel próbáltak beleszőni? Hát nem nagyon jött össze nekik. Meg az, hogy ha kíváncsi vagyok rá, akkor olvassak utána. De miért is kellene? Még egyszer írom: ez egy adaptáció, aminek meg kell állnia a saját lábán. Mintha készítenének egy képregényadaptációt, ami tele van lyukakkal, valaki meg azzal védené, hogy "de olvasd el az alapot adó 1986-os, 10 részes képregénysorozat ötödik részét és akkor majd képben leszel". Ne kelljen már hozzá, könyörgöm. Álljon meg a maga lábán. Ez a lényeg. A szereplők kapcsán pedig nem is ezeket kritizáltam elsősorban, hanem azt, hogy nagyon kevés az, akivel lehet azonosulni, le is írtam, hogy miért. Akinél azt írtam, hogy keveset kapunk belőle, az Lucy apja és Moldaver és itt is főleg arra gondoltam, hogy nagyon fontos karakterekről van szó és alig szerepelnek. Illetve utóbbi karakterének a kapcsán éltem kritikával, mert a dumája nagyon nincs összhangban a tetteivel. Ez meg megint nem védhető azzal, hogy de majd biztos ki lesz dolgozva az akárhányadik évadban, mert bocsánat, de nem tudok mit kezdeni azzal, hogy majd biztos ez meg az lesz a következő évadokban. Abból tudok kiindulni, amit megmutattak, a nemlétező dolgokkal nehéz mit kezdeni. Az összeesküvők filozófiája: azt írod, hogy tudják, hogy az atomháború elkerülhetetlen. Közben meg pont az hangzik el az utolsó rész titkos megbeszélésén, hogy a béketárgyalások jól haladnak, szóval talán pont elkerülhető lenne. Aztán az általad felhozott dolog valóban benne van, de teljesen értelmetlen. Mégpedig az, hogy a különféle vállalatok azt mondják, hogy nekik ilyen-olyan érdekük fűződik a háborúhoz. Ez sokszor a valóságban is így van, csak nem egy olyan háborúhoz, amiben minden elpusztul! Nem lesz befolyásod és nem lesz hatalmad, ha nem marad világ és benne emberek, amik fölött hatalmat és befolyást szeretnél. Ezt még te is elismered, csak valahogy próbálod védeni, mert rajongsz a Falloutért. A karakterek viszont üzleti meg racionális alapon próbálják előadni ezt az apokalipszis szerű jövőt, de a világon nincs senki, aki ezt így akarná csinálni. Maximum valami világvége szekta, de azoknak meg sosem lenne ilyen hatalom a kezükben, hogy meg is tudják tenni. Mondom, ez amúgy egy tök jó sorozat, baromi látványos, hangulatos és érdekes a világa (adtam is rá egy 8-ast), de attól még sok sebből vérzik.
@@gaborlaufer8640 Meg is áll a lábán, csak nem kéne elvárni, hogy egy évad után minden összeálljon a világból. Persze, a SW-ban is minden érthetővé válik, de pont ez a lényeg, hogy azzá válik. De állítsd meg mondjuk az első rész kétharmadánál, és tegyél fel olyan kérdéseket, mint a Fallout kapcsán, és próbáld meg csak az addig látottak alapján megválaszolni őket. Nem fog sikerülni, mert a világot fokozatosan építik fel. Nem akarok nagyon eltérni a témától, de órákig lehetne sorolni, hogy mennyire kevés dolog derül ki a SW világáról akár a teljes klasszikus trilógia alatt. Csak akk még nem akartak az emberek rögtön mindenre választ kapni, hanem elfogadták mennyi mindent nem tudnak még az adott univerzumról, mert alig láttak belőle valamit. Ugyanez a helyzet a többi példám kapcsán is. Kíváncsian várom, hogy a HP vagy a LotR első pár órája alapján elemezd, hogy milyen frakciók vannak, ezek eredettörténetét és motivációit, hogy működik a világ, milyen főbb események alakították a történelmüket stb.. De kérlek, olyan mélységben, hogy ki miért milyen ruhát visel, milyen fegyvere van, a technológiák hogyan működnek... Márpedig olyan kérdésekre teljesen feleslegesen keresed a választ, ami eleve az alkotói vízió része, így az adott világ egy alapvető jellemzője. Attól még, hogy a Falloutnál nem rágják a szánkba, hogy régen és egy másik galaxisban játszódik, attól még ugyanúgy egy kitalált világ. Igen, a mi valóságunkban gyökerezik, ettől még nem kell kifejteniük minden eltérést, ez egy irreális elvárás. Miért, a HP-ben, a LotR-ben vagy a GoT-ban hogy dobják be a sárkányokat? Úgy, hogy egyszer csak megjelenik egy, aztán fogadd el, hogy abban a világban van ilyen, ennyi. Középkori fegyverekkel, ruhákkal és eszközökkel szerencsétlenkednek, de azért varázsolni tudnak. Az egyikben hullákat támasztanak fel, a másikban időutazás van, miközben a világuk technikailag totál elmaradott a miénkhez képest. És? Ott miért nem baj ez? Mert nem a saját világunk egy kitalált verziójában játszódik? Nem tudom hogy jön ide a Biblia, de ha már a mélységet és méretet feszegeted, akk igenis a Fallout világa nagyságrendekkel nagyobb, mint a Bibliáé. Értelemszerűen nem arról beszélek, hogy mekkora hatása van a világra vagy történelmileg/vallásilag mennyire jelentős, hanem a kaliberről. Ha nem ismered az alapanyagot, így esélyed sincs felmérni mennyire komplex, akk ink ne dobálózz a kijelentésekkel. Összekevered a sztori elemeit a világéival. A Vault nem egy frakció, hanem egy helyszín. Már ha arra gondolsz, amelyikből Lucy indult. A sorozatban látunk pár menedéket, amik totál másképp működnek. De mindegy, ezekről szerinted is megtudjuk, amit kell. A másik 3 frakciót úgy állítod be, mintha a teljes Fallout világban csak ennyi lenne, pedig ezek csak azok, amik a szériában említésre kerülnek, de még abból sem az összes. Igen, ezekről egyébként nem sokat tudunk meg, mert egyelőre nincs is komolyabb szerepük a történetben. Pont annyi derül ki róluk, amennyi releváns a sorozat szemszögéből nézve. Ha már szóba került a SW, a klasszikus trilógiában nem hangzik el a "sith" szó, ahogy Palpatine neve sem. Eleve egészen az utolsó részig nem is szerepel, csak egy hologramon. De rohadtul alig tudunk meg bármit is az egykori Köztársaság, Jedi Rend, Sith Rend működéséről, a Klónháborúkról stb.. Miért? Mert a sztori és a szereplők szempontjából mindennek csak a töredéke volt fontos, és csak azt mondták el. A lore ismertetéséről meg annyit, hogy a Fallout se csak a frakciókból áll. Ezernyi dolog kiderül a világból, az már egyéni ízlés kérdése, hogy neked a frakciók kattantak be valamiért legink, amikről kevesled az infókat. Nem, nem kell utánaolvasnod semminek, csak ha érdekel az adott dolog. Ha meg nem, akk ne panaszkodj feleslegesen, hogy nem fejtették ki. Ha megnézel egy random filmet, ott se fogják pl. elemezni, hogy egy autó hogyan működik, meg a helyszínül szolgáló országnak mi volt a történelme. Ha engem pont ilyenek érdekelnek, akk majd utánanézek, de a film nem erről szól. Oké, hogy nem tudsz mit kezdeni azzal, hogy mi lesz a következő évadokban, de azt értsd meg, hogy eddig ez a sorozat csak felvezetett dolgokat. Nem várhatod el tőle, hogy tökéletes kerek egész legyen, miközben még a felénél se járunk. Egy filmet se kezdesz el kiértékelni a harmadánál vagy felénél, és kötsz bele pl. olyanokba, hogy nem érted ki miért hogyan cselekszik, meg ki mennyit szerepelt. Mintha egy étteremben már az előétel után panaszkodni kezdenél, hogy még nem is laktál jól. Nem elvárható egy több évadra tervezett sorozattól már az első szezon után, hogy minden olyan kérdést megválaszoljon, amit feltettél. Nyilván ezernyi dolog nincs még kifejtve, nyilván tele van lyukakkal a világ, de hát ez még csak a felvezetés volt. A béketárgyalások (állítólag) jól haladnak, ami azt jelenti, hogy egyelőre nem lesz háború. De nem azt, hogy sose lesz. Ezek a vállalatok már hosszú évek óta arra készülnek, hogy lesz, embertelen erőforrásokat toltak ebbe bele. Ha elkerülhetőnek gondolnák, nem így tettek volna. Ők elkötelezték magukat amellett, hogy az atomháború elkerülhetetlen így nem is feltétlenül akarják a végtelenségig odázni. Amennyire lehetett, ők felkészültek, megalapozták azt, hogy a lehetőségekhez képest a legjobban kerüljenek ki a szituból. Ezért is merülhetett fel bennük, hogy nem is érdemes arra várni, hogy valaki megnyomja a piros gombot, ha ők maguk is megtehetik. Aztán, hogy megtették-e, azt persze egyelőre nem tudjuk. Én nem értek egyet ezzel a filozófiával, de attól még nem lesz hülyeség. A mi világunkat megint kár idecitálni, mert teljesen más helyzetben vagyunk, mint a Fallout világa a háború kitörése előtt. Itt tenném hozzá, hogy ha a mi világunk lenne olyan stádiumban, egyáltalán nem tartom elképzelhetetlennek, hogy lennének olyan óriáscégek, akik vezetői pont úgy állnának hozzá, mint a Falloutban is. Ahogy írtam korábban is, a háború hatásait nem pont úgy képzelték el, mint ahogy lett végül. Rosszul becsültek. Bár az a csavar az egészben, hogy igazából nem alul-, hanem túlbecsülték a pusztulást. Abból indultak ki, hogy a háború mindenkit eltakarít a felszínen, nem lesznek túlélők (max. nagyon-nagyon kevés), csak akik a menedékekben húzták meg magukat. Őket viszont lényegében ők válogatják össze, ahogy azt is ők döntik el, hogy kik hogyan fognak a menedékekben élni/halni. Ezzel biztosították, hogy amikor majd a totál letarolt világot elkezdik újjáépíteni, akk ők legyenek a világ urai. És de, sokak szerint igenis jobb egy sokkal rosszabb világot uralni, mint egy jobban csak átlagos életet élni. Szerintem a mai emberek közül is rengetegen visszamennének a középkorba, sőt az ókorba is, ha ott uralkodók lehetnének. Más kérdés, hogy a Falloutban ezzel végül mellélőttek nagyrészt, mert az élővilág nem úgy alakult, ahogyan azt ők elképzelték.
Ghoulokkal kapcsolatban, megmondom őszintén nem emlékszem hogy ittak volna vadulás ellen bármit is. Úgy rémlik hogy gyakorlatilag csak szerencse kérdése hogy valaki bevadul-e vagy nem. De én csak a 4-el játszottam, világosítsatok fel ,ha valahol máshol volt ilyen.
A ghoulok a sugárzás adagolása miatt vadulnak meg, egyesek 200 év múlva, mások azonnal. Van a Nuka-Worldban egy eset egy holotape-n rögzstve amikor a ghoul öngyilkos lessz mert átalakulóba van. Gondolom a amit Goggins szedett az egy fajta rad-X amelyik bizonyos szinten tartja a sugárzást a szervezetben.
Ábel most lett ízlésficamos😃Nem szellemi fogyatékos a Lucy. Csak szeleburdi de aranyos és szerethető és fejlődik majd. Szokni kell! De jól játszik! Nem játszottam én sem a játékkal de ez 1 atom jó sorozat. Kedvet is kaptam hozzá hogy ki próbáljam. Walton Goggins a legjobb a sorozatba ez a fickó 1 zseni! Már régóta kapnia kellett volna 1 oscart. Nagyon remélem hogy majd a sorozat után ez összejön neki. Örülök hogy Peti gyakrabban van színesíti a duót!🙂Jók a meglátásai. Nagyon várom a következő évadot!
Megint a woke-al van a baj. Az összes (eddig 3 részt láttam) fehér férfi karakter inkompetens, vagy egy gnóm, vagy ghoul lett.. Megint a fehér térdel a fekete előtt.. Mér kell ez? A pozitív nagyon sok easter egg van benne, aki játszott a játékkal.
Azért nem kéne ennyire paranoiásnak lenni és mindenhol rémeket látni. Attól még nem lesz valami "woke", hogy nemcsak fehér férfiak vannak benne pozitív szerepben. Ha valamivel nem lehet vádolni ezt a sorozatot, akk pont az, hogy aláfeküdt volna a woke propagandának, és ne lenne kellően merész. Azzal a primitív gondolkodással viszont nyilván nem lehet mit kezdeni, amikor mindenbe bele akarják magyarázni, hogy az pl. woke. Ha egy szereplő nem fehér, az woke. Ha fehér, de nő, az is woke. Ha fehér és férfi, de nem egyértelműen pozitív, az is woke. De persze ne csak jóságos fehér férfi legyen, de legyen szép és kompetens is. Ha nem, akk kiáltsunk woke-ot...
@@palkovacs7789 Az igazat ki lehet mondani nem? Nem rém látás ez hanem tény. Egyetlen normálisan kinéző, hetero, fehér férfi főszereplő az Lucynak az unoka testvére, aki a kapuőr volt, de nyílván együgyű egy kicsit.. Legalábbis eddig. Lucynak az öccse, okos nyílván egy gnóm szegény. Aki férfi és kompetens is, megmenti a nőt, Lucyt, a végén lehet össze is jön vele valamilyen formában, az a nyílván színesbőrű Maximusz.. Eddig ez van, engem kizökkent, azt érzem nem ő illik oda.
@@aimka321 De miért lenne a woke fokmérője, hogy hány (szerinted) normálisan kinéző heteró fehér férfi szerepel egy sorozatban? Miért kéne többnek vagy kevesebbnek lennie pont ebből a típusból? Semmi olyan nem történik a sorozatban, ahol egy karakter olyat csinálna, amire egyébként nem lehetne képes a neme, a bőrszíne, a kinézete vagy épp a szexuális identitása miatt, de mégis képes rá, mert a propagandának ez kell. Van a sorozatban mindenféle figura, ahogyan a világban is, ennyi. Menj el az USA-ba, tölts el ott pár napot, aztán kérd számon őket, hogy miért olyan kevés a normálisan kinéző heteró fehér férfi... Egyébként meg tele van fehér férfiakkal a sorozat, akik feltételezhetően heterók is. Az meg hadd ne legyen már szempont, hogy szerinted ki hogyan néz ki. Lucy öccsét is stílusosan gnómnak bélyegzed és kihúzod a "milyen is az ideális ember" listádról... Amúgy ott van Lucy apja is, bár lehet neked ő se néz ki elég normálisan. Vagy Thaddeus, aki semmivel nem kevésbé kompetens, mint pl. Maximus. Cooperből ugyan ghoul lett, de elég sokat látjuk a visszatekintésekben is, amikor még nem az. Ha már visszatekintések, pl. a legnagyobb hatalommal bíró vállalatok vezetői is nagyrészt fehér férfiak. Ahogy pl. Wilzig doki vagy Monty is azok voltak, bár ők nem húzták sokáig, de azért fontos szereplők voltak. Az Acél Testvériség vezetői is. Az is röhej, hogy pont Maximus-t hozod fel példának, mint kompetens figurát. Az a fazon is egy totál balfék, a jeleneteinek 90%-a arról szól, hogy mekkora gyökér vagy mennyire balek. Egyértelműen mutatja a sorozat (gúnyt is űz belőle), hogy önerőből semmit nem tudott elérni, csak sodródik az árral, mindig szerencséje van, de még az ölébe hulló lehetőségekkel is csak elcsesz mindent. Eddig mindenkitől azt hallottam róla, hogy egy inkompetens karakter, aki ráadásul még totál ellenszenves is. De persze a narratívád az támasztja alá, ha másképp állítod be. Persze, ha pont őt játszaná egy fehér színész, akk hirtelen már ő se lenne kompetens és normális...
Elèg disszonáns lesz ez a hozzászolás, személy szerint imádom a posztapokaliptikus témájú sorozatokat, játékokat, de nincs sorozat ami ennél jobban hidegen hagyna. A képi világ, a színek, a szereplők egyszerűen taszítanak.
Rajongói szerepjáték mindenkinek: Készítse el Ábelt új karakterként, bármelyik Fallout játékban, amihez kedve van, és demonstrálja milyen élete is lehetne a Fallout világában, ahogy kilépne a Vaultból.
Én nem játszottam a sorozattal. Ábival vagyok. Alig tudtam végignézni a sorozatot. Ebben mindenki hülye. Gondolom ezek a sérülés/gyógyulás dolgok a játékból jönnek, de nekem komolytalanok voltak. Ahhoz hogy komolyan vegyem már túl bugyuta volt az egész, de egy komolytalan, vicces sorozathoz már túl komoly. Ez a Maximus gyerek meg biztos nőnek született és fullba zabálja a tesztoszteront, hogy férfiasnak tűnjön. De nekem úgy nézett ki, mint Martin Lawrence a Gagyi Mamiban mikor beöltözött öregasszonynak.
Ezt a két videót neked küldöm Gyuri. Jó szórakozást hozzá.😁 ruclips.net/video/91v1y1DoOjA/видео.htmlsi=vs_K4GoYtFn-mWI0 ruclips.net/video/YPN0qhSyWy8/видео.htmlsi=oJGk1CY7xHPDyzq-
@@egyresztmasreszt4292 Bizonyos szögekből pl ha elmosolyodik akkor hasonlít az alábbi urak valamelyikére. Nekem full ez a két ember ugrott be róla. De lecsekkoltam és egyiknek se rokona.
Na, majmok, jöjjön a teljes igazság:) : A sorozat eleje tetszett, főleg ami a vaultban van. Utána azonnal elkezdtem jatszani a játékokkal. Először a New Vegassal, a Gyuri miatt. Ez nekem elég fakó volt meg olyan semmilyen, kicsit eleve in medias res, dehát nyilván ez a sokadik rész. Gyorsan mondom megnézem a 4-et, és annak a felütése is zseniális, nagyon drámai, szerintem igy kellett volna kezdeni a sorozatot is. Az a játék nekem nagyon tetszik, azóta is játszom, tehát nem kell aggódni:) A sorozatban a 7. Résznél járok, nincs kivel azonosulni, mindenki gyökér vagy egy agrsszív barom, konkrétan senki nem érdekel, csak max a Ghoul múltja, meg nyilván a rejtély, hogy hova fut ez ki. Szerintem a sorozat a karakterek miatt gyenge, de ez egy szubjektív vélemény. Mindenesetre befejezem, de a 4. része a játéknak sokkal jobban érdekel.
Ha még csak a karakterek..., de az egész nem tud összeállni egy rendezett egésszé, még ha jók is a szálak, de a finomítás, a részletek nagyon kiábrándítóak és inkább ez marad meg az emberben.
A fallout 4-ben az a nagy hajó pont a jatek elso negyedeben atszall az egen. szóval a sorozat ebben nem fedett fel titkot, csak kovette a dramai vonalat.
Amúgy meg nem kell a Fallout világában jártasnak lenni, hogy megértsük Lucy karaktere miért ilyen infantilis a felszínen. Én nem játszottam a játékkal, mégis megértettem miért viselkedik így…
Tökre igaza van Ábelnek. A Fallout játékok nagyon rosszul öregedtek. A Lucy meg tényleg rohadt idegesítő és debil karakter volt. Maximus meg totál felesleges volt. De amúgy egyben volt a sorozat ezeket leszámítva.
Kicsit nekem is fura volt ez a sorozat, habár én nem adtam fel, mint az Ábel, de a végére szerintem azért nagyot esett a színvonala. Tudom, hogy én gyenge vagyok, de nekem már egy kicsit sok minden sorozatban ez a mennyiségű brutalitás, gátlástalanság és Gore. Ebből a palackból a Trónok Harca engedte ki a szellemet, ott vált egy mainstream sorozatban teljesen általánossá az erőszak, de sajnos én telítődtem mára ettől. Az sem tetszett, hogy miért kellett a 7. rész elején a Ghoul-nak provokálnia, majd kivégeznie azt a szerencsétlen 16 éves srácot. Ezen aztán a sorozat elegánsan túllép, sőt a későbbi évadokban nyilván az lesz a narratíva, hogy pozitív szereplőt akarnak belőle csinálni. Szóval összességében nagyon vegyes, a világa mondjuk be tudott rántani és az első 4 rész valóban pazar, de utána nálam visszaesett, az utolsó rész pedig kifejezetten nem tetszett. Azért nem adom fel, de számomra sok, hogy lassan minden sorozatban a gátlástalan (számomra öncélú) erőszakot kapjuk.
A Falloutnak szerves része ez a fajta brutalitás, elborultság, ill. ezek nyers tálalása. Ha ezeket kihagyják vagy csak tompítva mutatják meg, akk sérül a hangulat, az már nem lenne ugyanolyan Fallout élmény. Ez a világ már bőven azelőtt is ilyen volt, hogy jött volna pl. a Trónok Harca sorozat. Megértem, ha mára vannak, akik telítődtek már ezzel a felfogással, de ezt a sorozatot nemigen lehetett volna másképp autentikusan megcsinálni. Az említett srác esetében egyébként szépen körül lett járva, miért öli meg a ghoul. Ha nem tetszik, hogy így történt, szíved joga, de értetlenkedni vagy öncélú felesleges erőszakoskodásnak titulálni már erősen csúsztatás, amikor meg lett magyarázva miért történt.
@@palkovacs7789 Én ezt mind elfogadom, de valóban, telítődtem a rengeteg erőszaktól, egyszerűen nem tudok már vele mit kezdeni. Persze, világos, ez egy ilyen világ, ahol bárki kinyírhat bárkit, nemre, életkorra vagy egyébre való tekintet nélkül, csak nem szeretem azt a narratívát, hogy utána nincsen megbűnhődés ezért, sőt semmilyen morális kifogás nem merül fel. Számomra így nehéz lesz valaha is azonosulni egy karakterrel. Mindettől függetlenül azért maradok, mert a világa izgalmas, ha valóban remek story kerekedik ebből a New Vegas helyszínből (ahogy a srácok is mondták) akkor várom is folytatást. Ez az évad erősen nyitott, aztán nagyon halovány lett nekem a végére. Azt sem értettem, hogy az a Új Kaliforniai Köztársaság egy ilyen idilli, tökéletes helynek volt bemutatva, miközben kommunistaként, még a vörös csillag is ott volt zászlójában. Lehet én néztem be, de ezt pozitívként beállítani a sorozat erőteljes kapitalizmus kritikájával szembeállítva számomra röhejesnek hatott. Bocsi, hogy hosszú voltam.
@@ArthurHUN97 Hát, sajnos a Fallout világa pont olyan, ahol nemcsak megtörténhet bármilyen szörnyűség, de sok esetben nem bűnhődnek meg érte az elkövetők. Megértem, hogy ez tőled távol áll és zavar, de remélem, hogy a továbbiakban is megbirkózol majd ezekkel az ellenérzéseiddel, és tudod élvezni a folytatást. 🙂 Hmm, nem tudom mire gondolsz, de szerintem pár dolgot erősen félreértettél. Az ÚKK miért lett volna idilli és tökéletes helynek bemutatva? Én semmi ilyet nem éreztem. A zászlóban lévő vörös csillagnak semmi köze a kommunizmushoz, ahogyan a szervezetnek se. A zászló az eredeti Kalifornia lobogója, csak kiegészítették a "New" szóval, ill. a medvét egy kétfejű verzióra cserélték, de az a vörös csillag az eredetin is szerepel. Ha rákeresel Kalifornia állam zászlajára, akk láthatod, hogy tényleg van rajta vörös csillag.
@@palkovacs7789 Akkor ez valóban a saját tájékozatlanságom volt, köszönöm a felvilágosítást. Lehet rémeket látok néha, de én éreztem egy ilyen vonalat, sajnos az utolsó résznél kicsit kidobott a sorozat és talán ezért ragadtam le ezeknél a félreértelmezett részleteknél.
Hát, igen, csak akkor "kiváló", ha többi, nagyon félresikerült adaptációhoz mérjük, mert ahogy a videóban is meglett említve: vannak benne megmagyarázhatatlan, disszonáns dolgok, elég sok, sajnos. Maga a Fallout kimeríthetetlen tárház, ebből sikerült is kiragadni egy tömböt, de annak a lecsiszolására, ékkővé való formálására már elfogyott a kezdeti lendület. Kár érte... Ha szabadabban mer hozzányúlni a témához - a hülyeséget és az értelmetlen dolgokat eleve kizárja - , woke&egyéb szenny mentesen, akkor egy mindenki számára, fanyalgás nélkül fogyasztható, megkérdőjelezhetetlenül sikeres sorozattá válhatott volna, így csak erős közepes, de csak az egyre rothadó, bomló világunk által alacsonyra helyezett léc miatt.
A "szabadabb hozzányúlás a témához" és a "hülyeség és értelmetlen dolgok kizárása" erősen ellentmondanak egymásnak. Ez egy Fallout sorozat, a Fallout világa pedig már elég aprólékosan kidolgozott minden téren. Tetszik vagy sem, de nem hagyhatsz el belőle olyan kritikus elemeket, amelyek meghatározó szerepet játszanak az identitásában. A "hülyeségek és értelmetlen dolgok" sarokkövei ennek az univerzumnak, alapjaiban határozzák meg a hangulatát, a narratíváját, a karaktereit, az eseményeit, mindent. Attól, hogy neked ezek nem jönnek be, ne akard már kiherélni az alapanyagot. Az meg kórosan nagy egóra vall, hogy szerinted mindenki számára tökéletes és megkérdőjelezhetetlenül sikeres lett volna a sorozat, ha olyanra csinálják, ami neked tetszik. Miért kéne mindenkinek pont úgy gondolkodnia, mint neked? Mitől lenne a te ízlésed bármilyen téren is objektív mércéje bárminek is? A woke-ot nyugodtan elengedheted, tudom, hogy manapság divat minden kritikába beleszőni és ezen lovagolni, de ennél a sorozatnál pont totál értelmetlen. Amennyi woke itt van, annyi már azokban a Falloutokban is megvolt, amik készítésekor még a fogalom se létezett...
@@palkovacs7789 Igen, kidolgozott, ennek ellenére pl. halálkarom-szupermutáns egy sem. Sugárzás..., mi az egy atombomba-zápor után? Túlélés..., mintha csak egy hétvégi piknik volna a világvége utáni élet... A karaktereknek nincs egy konzisztens világnézetük, elveik, amik mentén meg lehetne ismerni, ne adj Isten, akár még szeretni is őket - ez alól talán csak Lucy kaphat felmentést..., egy ideig és a gonosz oldal a kivétel. A helyszínek szűkek, már-már sterilnek hatnak, rajtuk keresztül nem érződik át az a nagy csapás, ami az emberiséget érte. Már a Hub-ban is az volt az első szabály, ha előveszed a fegyvered, akkor mindenki, jogosan lőhet rád, ezzel szemben itt... A főszereplőket egyáltalán nem félted, mert sérthetetlenek, ami kihívás éri őket, azt az isteni erejükkel, vagy csak úgy megoldják - a halál valahogy mindig másokat ér csak el. Mit is akar a Ghoul egyáltalán, mert azt a "csapongást", amit - többek között ő is - bemutat, nem nevezném "életcélnak"?! A tLoU-nál még erény volt, hogy mert elrugaszkodni az eredeti világtól, itt már uez bűn volna, hogy egy "normális" sorozatot kaphass végre?! Ill. amiben eltér, abban meg nem biztos, hogy el kellett volna térnie, mert nem vált előnyére... Egyszerűen nem lehet kiigazodni ezen a katyvaszon, hogy mi is akart lenni igazából. Vígjáték, "dokumentumfilm", szatíra..., mert, hogy elég silány Fallout lett, az az egy biztos - igaz, egy tLoU-nál 1000x jobb, de az még kevés a mennybemenetelhez, szerintem..., ehhez a körbeszopáshoz, ami itt is megy, ahhoz bizonyosan.
@@palkovacs7789 Sajnálom, hogy gyuri ismételten törli a hozzászólásomat, így nem tudok érdemben válaszolni. Sz'al, üvöltsön tovább a megalkuvók kórusa...
@@quibelezdesaporan6593 Majd lesz halálkarom meg szupermutáns is, ebben biztos vagyok. De nem lehet mindent egy évadba belesűríteni. Azt én is hiányoltam a sorozatból, hogy a pusztaság nem elég kegyetlen, nem elég veszélyes, túl könnyen mozognak benne a karakterek. De miért kéne, hogy rögtön ennyire céltudatos és komplex, konzisztens világnézettel rendelkező karaktereket kapjunk? Pont ez a lényeg, hogy ugyan különböző helyzetű és hátterű, de amúgy egyszerű hétköznapi figurákat kapunk, akik túl akarnak élni valahogy, és ennyi. Itt nem az univerzum nagy hőseinek életét követhetjük, akik meg akarják váltani a világot, teljesen más a fókusz. Képzeld el úgy, mintha a játékokban csámborogva belefutnál 1-1 figurába a világban, aki épp próbál boldogulni. Ott is nagyon ritka, hogy valakinek átfogóan kidolgozott és felépített világképe legyen, komoly céljai stb.. A játékok küldetései is pont nagyon hasonlók ahhoz, mint amit a sorozatban is látunk. A ghoul célja egyébként, hogy leszállítsa a "csomagot" az illetékesnek. Így vagy úgy, de mindegyik fő karakternek ez a célja, emiatt akadnak annyit össze, ill. ezért kötnek ki az évad végén is egy helyen. A plot armorba meg persze bele lehet kötni, de akk ne nézz kb. semmilyen filmet vagy sorozatot, mert a 99,9999%-ukban ez így működik.
Fiúk, a kollegátoknak igaza van, ez egy szar sorozat és rossz játékadaptáció. Irritáló, hogy mennyire nem forráshű, hogy mennyire buta karakterekkel van teli (talán Norm nem az), hogy a sztori értelmetlen, hogy majdnem minden történés életszerűtlen. Szomorú, hogy ennyi dícséretet kap méltatlanul, csak azért mert teli van utalásokkal.
40 perc ment le torkomon. Nem vagyok hajlando tovabb olyan dolgokat nezni a szemeimmel, ahol nem tudom meg eldonteni sem egy karakter nemét. Bocs, nekem eleg volt a hollywoodi hulladekból.
Mondjuk, ha itt nem tudtad eldönteni valakinek a nemét, akk sürgősen szakemberhez kell fordulnod, mert nagy bajok vannak. És ezt nem Hollywoodban vagy a Fallout körül kell keresned.
Én meguntam kb. az ötödik résznél legkésőbb. Abbahagytam, gyenge volt. A New Vegassal ugyanígy jártam anno. Arról is ódákat zengtek, de nagyon nem volt nekem való játék. Pedig szeretem a shootereket, meg az open world RPG-t is.
Mindenkit aki az útját állja fegyverrel vagy akit ráküldenek hogy őlje meg. De érdekes módon nem kezd el ártatlan fegyvertelen emberekre lövöldözni a diszkóban.
@@PimpThyMind de pontosan azt teszi. szerinte mindenki útját állja a bosszúja felé. Tudom, most mosakodunk kifelé, de újra kell nézni a filmet és sok hasonlót. Csak a ti elmondásotok szerint ártatlanok azok az emberek, Moldaver szemében csak útban vannak a Vault vezeto felé. Wick 77 embert ölt meg a kutyája meggyilkolása miatt. Habár elég lett volna megölnie az a 4 db. embert akik tényleg hibásak voltak.
@@sergioleone8592 John Wick senkit nem öl meg aki csak ott van ártatlanul. John Wick azokat öli meg akik fegyvert rántanak rá. Viszont Moldaver emberei elkezdik lemészárolni az összes gyanútlan és fegyvertelen Vault lakót. Ők senkire nem rántottak fegyvert.
@@PimpThyMind Moldaver sem öldösött ártatlan embereket, mint már elmondtam, csak aki az útjába állott. S az, hogy Wick 77 embert ölt meg a kutyájáért, az csak a morális dilemma elsimítása. Ő jó mert jó ügyben jár, Moldaver rossz mert ártatlanokat mészárol le akik az útjában vannak. Persze a gyanútlan meg fegyvertelen az kb. olyan mintha civilek lettek volna teljesen s az az armory(igaz kifosztva) meg a lőtéri gyakorlások csak díszletnek lettek volna ott. Persze, jó tudni, hogy ártatlanok a menedéklakók, mert úgy-e a rendező bácsi ezzel nekünk bepakolja a tarisznyánkba a kontrasztot, míg John Wicknél a cél szentesíti az eszközt című fejezetet pakolja be, tehát abból uzsonázunk. Az, hogy felfegyverezett vagy sem emberekből pontosan 77 db.-ot kell megöljön, míg egyszerűen kinyírhatná a tagot és a haverjait, az nem gond, mert azok hibásak, mert fegyveres testőrök. Na de nem szapor¢tom ezt a felét, csak az volt a fennakadásom, hogy Wicknél nincs mosdatás morálisan mert ő mindent ön és kutyavédelemből tett és fel volt dúlva. Moldaver meg bement egy diszkóba egy csürhével és lemészárolta a védtelen civileket. Ez van, ezt kaptuk a tarisznyánkba uzsonnára, ennél tovább nem is kell látni. Vagyis igen. A végén már mosdatás meg kimagyarázás az kell, mert nem ugyanaz a rendező csinálta úgy, hogy Moldavert az elején utáljuk majd megértsük, mint a másik esetben Wickkel szemben fegyverre a kézben pontosan 77 ember kell meghaljon.
Az a szörny abba halt meg, hogy ingerelték a kis ujjait - mint ahogy nekünk lehet a torkunkat kvázi - és áttüsszentette magát a túlvilágra, vmi ilyesmire gondoltam :D
Tartottam ettől a sorozattól, mert a játékfeldolgozások eleve legtöbbször balul sülnek el, a Fallout ráadásul egy kifejezetten nehéz alapanyag ilyen téren. Ehhez képest fantasztikus lett a végeredmény. Nem tökéletes ugyan, de egy nagyon-nagyon jó alkotás.
A világ és a hangulat átültetése telitalálat, az pedig a legjobb döntés volt, hogy teljesen önálló sztorival és karakterekkel operálnak. Szintén nagy szó, hogy sikerült egy olyan sorozatot összehozni, ami jól működik annak is, aki semmit nem tud erről a világról, annak pláne, aki nagyjából képben van, pluszban tele van olyan referenciákkal, amely maximálisan kiszolgálja a rajongókat is. Ritka, hogy ennyire jól beletrafálnak mindenkibe, függetlenül attól, mennyire ismeri az alapanyagot.
Ami pedig egy nagy csapda volt, azt teljesen az előnyére tudta használni a sorozat. A Fallout egy sok aspektusból nagyon aberrált és abszurd világ, amit itt nemcsak zseniálisan jelenítettek meg, de az esetleges hibákat és gyengébb pontokat is ügyesen leplezik vele.
Pl. legyen is bármennyire bugyuta vagy gagyi 1-1 mozzanat vagy párbeszéd, simán rá lehet mondani, hogy ez csak egy amolyan falloutos motívum, elvégre a játékok is tömve vannak ilyenekkel. Mert van azért pár olyan jelenet, amit egy szimpla sorozatnál egyértelműen cikinek és félresikerültnek titulálna mindenki, de ebben a falloutos kontextusban mégis működik, sőt még fokozza is a hangulatot.
Nekem egyetlen hiányérzetem volt, az pedig a pusztaság "üressége". A szereplők túl könnyedén haladnak a világban és jutnak el A-ból B-be. Oké, hogy A és B helyen is baromi jól meg van csinálva minden kaland, de a köztes úton alig futnak bele bármilyen veszélybe vagy kihívásba.
A játékokban minden tócsából vagy bokorból előkerülhet valami, ami a vesztedet akarja, nem tudsz úgy 1 percet se sétálgatni, hogy ne kerülj szembe valamivel. Ezt nem adja vissza a sorozat, inkább úgy bóklásznak a pusztaságban, mint mondjuk egy hétköznapi sivatagban. Ahol para, hogy mit isznak, mit esznek, forróság van stb., de amúgy ezt leszámítva kvázi háborítatlanul lehet jönni-menni órákon át.
Szóval a 2. évadban sokkal több olyan jelenetsort várnék, mint pl. a Yao Guai vagy a hídon összeakadás a fosztogatókkal. Valószínűleg költségvetési okai is voltak annak, hogy ilyenekből egyelőre keveset kaptunk, de hátha egyre több anyagi forrást tolnak majd bele.
A vaultokról annyit, hogy a játékokban is szinte az összes vaultban valamiféle kísérletek folytak. Genetikai, pszichológiai, társadalmi, stb. Nagyon kevés volt, ami pusztán a túlélést tűzte ki a céljául.
Ezt Gyuri is tudja. Ő azt kritizálta, ahogy ezekenek a kisérleteknek az ötletét feldobják az asztalnál.
@@tomievi5612 Pedig szerintem tökéletesen illik a Fallout beteg világába😁
Köszi a kibeszélőt,remek volt.Az elején picit azt hittem,megint elmentek más irányba,de utána mégse.
Ami jó,szerintem a sorozat megérdemli,hogy beszéljenek róla.
Én már a z első részt kibeszélő videótok alá is leírtam a véleményem.Rövidebb lesz tehát.
A sorozat elkapott,tetszett ismerem is nagyjából a játékokat.Jó volt a sztori,a karakterek is.
Akadt benne egy két meglepetés.gore esetében se fogták magukat vissza,ami jó dolog.
Nem élvezkedek az erőszakon,csak ez ilyen világ,ide ez illik.
A Lucy az kb. azt testesítette meg mint ha én mennék a pusztaságban.Jó,talán kevésbé lennék naív.
Moldaver esetében sem igazán a felmentés szót használnám,főleg hogy itt igen kevés az a karakter,aki igazán nem mocskolta be a kezét.
Vehetem Maximust,ahogy megszerezte a power armort,de akár Lucyt is,aki szó szerint levágja valaki fejét.
Az utalások jók,mindent megpróbáltak az alkotók belerakni már ebbe a szezonba is.
Goggins cowboy ghoulja meg telitalálat szerintem,az összes cinizmusával,őrült tetteivel,mészárlásával együtt.
Az is tetszett,ami a Vaultban történik,ahonnan Lucy kiment.Amúgy az öccsét játszó színészről végig az az érzésem volt,ő Toby Maguire tesója:)
A zene,a setting,a groteszk humor,minden a helyén volt és közben végig éreztette,nem olyan hű de szuper ez a világ.
A ghoul flashbackjai neg külön királyak voltak,ott a háttérinfók is sokat adtak az egészhez.
Nem volt hibátlan,de sokkal jobb lett,mint vártam.
Anno a második résszel ismerkedtem meg a Fallouttal, majd talán egy Gamestar demon pár órát játszottam a Tacticsal is, de ami nálam abszolút a csúcs volt, az a harmadik rész! Szerintem ott teljesedett ki a játéksorozat: Tökéletes egyensúly a szerepjáték, akció, humor, horror, dráma között. A New Vegassal talán pár órát játszottam, de valahogy úgy éreztem, hogy üres és nem volt annyira kiépítve a világ. Persze biztosan ha több időt szánok rá, megváltozik a véleményem. A néggyel pedig szintén csak egy keveset toltam, de ott szerintem abszolút átestek a ló túloldalára ami a humort illeti, illetve a színvilág, a túlszaturáció, minden olyan élénk, színes. Nem éreztem azt a lehangolt, depresszív posztapok hangulatot, amik az előző részeket jellemezték. És akkor itt térnék ki a TV sorozat negatívumára: Érződött, hogy a készítők főleg a negyedik részt vették alapul, mind külcsínben, mind a humort tekintve. Szerintem a sorozatban több esetben is teljesen öncélúan pazaroltak időt a poénkodásokra. Egy példa, mikor Lucy unokatestvérének fel kell vennie az egyik feleség halott férfjének ruháit. Sehová sem vezető, a Fallout világától teljesen idegen időpazarlás volt. Tudom, a Falloutnak része volt a morbid humor, de nem így és nem ilyen szinten. Ami nekem még furcsa volt és kizökkentett, az a Brotherhood feltűnése már az első részben. Az ilyen jelenetek, ahogy Gyuri is mondta, mindig a játék/filmek/sorozatok vége felé érkeznek meg, hogy erősítsék a katarzist. Míg itt egyből a wasteland helyett belecsöppenünk egy futurisztikus világba. Nem éreztem a reménytelenséget és szerintem ez túl korai volt. Amúgy összességében a színészi játékok remekek voltak - kivétel a Maximust alakító srác, ő eléggé gyenge volt - és olykor nagyon átjött a Fallout hangulat. Amikor pedig először kimondják az ikonikus "War. War never changes." Na ott brutál libabőr volt és komolyan megkönnyeztem. Várom a második évadot :)
Szinte hibátlan volt a sorozat szerintem. A Brotherhood of Steel zenéje pedig egyszerűen zseni volt.
Ott azért volt egy kis Warhammer Scifantasy feeling ! Valahogy így tudnék elképzelni egy Warhammer Scifantasy élőszereplős filmet ! 😊
Sziasztok! Én nem játszottam a játékkal de nekem attól függetlenül nagyon tetszett a sorozat. Kár hogy csak fél órát beszélgettetek az egészről, még hallgattalak volna titeket.
nekem nagyon tetszett... hosszú idő óta az első igényes élvezhető sorozat. Volt benne rejtély kellően brutális mindennek kb volt értelme logikus jók a karakterek jók a helyszínek jók a díszletek követhető és nem túl sablonos
Valami miatt úgy emlékeztem, hogy ez egy részenkénti kibeszélő lesz. Mindegy jó volt, az a lényeg. A videó is meg a sorozat is. Ábel soha nem fogja megtudni, miből maradt ki, hogy nem Falloutozott.
Hogy nem lehet szeretni a falloutot? Ábel, irgum burgum. 😂Amúgy, szerintem is a második rész a best, aztán a New vegas.
Viszont a sori az nagyon tetszett. Igaz, lassan indult és Maximus arcától, mimikáitól valahogy egyesével pattogtak ki az agysejtjeim, (nem tudom miért, de vaslapáttal vertem volna rommá, ha ott lettem volna, kurvára irritált a csávó), de őt leszámítva minden "tökéletes" volt.
Jogos a véleményed ! Maximus az egyetlen negatívum.
Nagyon jó volt a sorozat. Ábel szégyellje el magát. 😆 Várom a második évadot, hogy mi lesz.
Viszont Gyuri, én nem értek ezzel egyet, hogy a fallout 3, és a New Vegas minden idők legjobb videójátéka. Jó játékok, tudom, hogy Gyurinak nagy kedvence, de nem hinném, hogy tényleg ez lenne minden idők legjobb videójátéka. Azért mondom, mert annyi jó, és kiváló minőségű játékok vannak, hogy most meiket raknád be az első helyre?. Mindegyiket másként szeretjük, és nem mindenkinek jön be az adott game.
Nekem például a 2018-as God of war, és a God of war Ragnarök az all time best game ever! De van akinek a Red dead redemption 2 vagy a Gta 5, The witcher 3, Elden ring minden idők kedvence. Ez tökre szubjektív, hogy kinek mi a zsárne. Persze ez csak egy ember véleménye.
Szép napot. 🙂
Tudom ezt csak azért mondtam hogy húzzam a feszkót Ábelben :D
@@PimpThyMind Akkor jó.😁
Ábelt mindig jó fel húzni. 😆
@@szabomate5245 Ugye? :D
Tökéletes sorozat! Tökéletes élmény! Tökéletes játék! Tényleg a valaha készült legjobb játékadaptáció! 10/10. A sorozat elérte nálam azt hogy megvegyem és újra elkezdjem a Fallout 4-et és egyszerűen imádom!😁War. War Never Changes.
Okie dokie ! Okie dokie never changes !
Nem volt hibátlan,de szerintem is jó volt!Jól hozta a játékok hangulatát, a színészek is tudták a dolgukat, a látvány és a díszlet pedig csillagos ötös!
Szegény Ábi ! Nekem mindig az a filozófiám, hogy el kell mindenkinek a véleményét fogadni. Érdekes sorozat az tény ! Jól megoldották ! Lucyt Én imádtam és még a lelkesedését és lököttségét is imádtam és összességében egy tündéri karakter és gyönyörű is és HÁLA ISTENNEK nem Mary Sue !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Csetlik, botlik, megsebesül egy csomószor és akkor kemény, amikor a helyzet úgy kívánja. És empatikus és jószívű. Ráadásul lett karakterfejlődése. Nem tudtam nem szeretni. Az utolsó részben pedig megríkatott. Cooper volt a másik favorit. Egy igazi rohadéknak tűnt, de nagyon nem az. Már-már Han Solo és Mad Max és Rozsomák és Kardfogú mellé tudnám állítani. Ahogy Lucyval bánt az elején eléggé beugrott róla a Tengerész a Waterworld-Vizivilág című klasszikusból. Talán Maximus volt egy kicsit zavaró, de a végén ő is zseniális lett. A drámája nagyon szíven ütött. Hank pedig egy igazi mocsok ! A három főszereplő életének tönkretevője ! 😢🤬 Kiváló volt a látvány, a humor, az akciók és a dráma is ! Van egy olyan érzésem, ha a második évad is ilyen jó lesz, akkor a Castlevania méltó párját köszönthetjük !
Nos, én is végignéztem a sorozatot, és úgy gondolom, hogy ugyan nem lett az év sorozata (Mert azt a címet a Tokyo Vice birtokolja), viszont az tény, hogy minden idők legjobb játékból-filmbe ültetését köszönhetjük ennek a sorozatnak.
De miért kap csak 9-et a 10 helyett? Mert vannak hiányosságai: Olyan alapvető szörnyek, mint a Rad skorpiók, a szupermutánsok, a Deathclaw-k. És hiányoltam még ilyen-olyan dolgokat, amikkel nem akarok senkit untatni....
Tudom, nyilván az első évadba nem lehetett mindent belesűríteni, de az ilyen alapvető dolgok kihagyása olyan, mint a Dallas Jockey nélkül.
Mindenesetre nagyon várom a második évadot, mert igazából ígéretes a sorozat:
A hangulat, a zenék, a brutalitás, a történet nagyon ott van a toppon, szóval hajrá! Legyen minél hamarabb második évad :)
10/9
Nem, azt a Shógun birtokolja, de a többivel egyetértek 😎
a kígyó nyeli így le az áldozatát és a gyomrában emészti meg a még élő állatot. a Gulper befele forduló újjas torka arra van hogy a gyomrába tuszkolja amit benyel. S a bele pont úgy jön ki, mint pl. a csuka befelé álló fogai amelyik nem engedi el amit benyel ezért a horgász néha a belével, vagy a torkával együtt húzza ki onnan a benyelt cuccot.
A videóban és a hozzászólásokban is előjön, hogy próbáljátok morálisan megítélni az eseményeket, az egyes karaktereket, ill. boncolgatjátok, hogy a sorozat kit hogyan kategorizál ilyen téren. Pedig szerintem ez egy tévút, ami alapvető félreértésekhez vezet, amit sokan negatívan élnek meg az alkotás kapcsán.
A Falloutnak pont az az egyik alapfilozófiája, hogy semmi nem fekete-fehér, nem lehet és nem is kell mindenkit besorolni jónak vagy rossznak. Kialakult egy világ, ami olyan téren közelebb áll a természet rendjéhez, hogy nincsenek jó és rossz dolgok, dolgok vannak, amik megtörténnek, az erkölcsi oldala mentén pedig nincsen semmilyen globális vezérfonal.
Mindenki túl akar élni, mindenki eldöntheti, hogy ezért mit hajlandó elkövetni, meg persze mire kényszerül, aztán ezen dinamika mentén zajlik az élet. De aki élni akar, az tuti be fogja piszkolni a kezét így vagy úgy, a sorozat pedig tudatosan épít erre.
Szerintem emiatt nem érdemes azon elmélkedni, hogy kit milyen színben akar feltüntetni a széria, mert semmilyenben. Pontosabban mindenkit szürkében.
Moldaver kapcsán se az a lényeg, hogy az elején gonosznak, aztán a végén meg jónak akarják mutatni. Ez már csak a nézőben állhat össze ilyen félrevezető módon. De a sorozat csak elmeséli miket csinált és csinál, mik a motivációi, aztán az már egyedi megítélés kérdése, hogy 1-1 ilyen tett hogyan van értékelve.
Az 1. évad vége tehát nem arról szól, hogy jó vagy rossz fényben mutassanak bárkit, hanem, hogy megerősítsék azt az alapgondolatot, hogy itt nincsenek jók és rosszak, senkinek nincs objektíve "igaza". Nem felmenteni akarják a sorozat elején elkövetettek kapcsán, csak rámutatni arra, hogy az se csak egy előzmény nélküli magyarázhatatlan öncélú kegyetlenkedés volt, még ha ilyen aspektusa is volt. De ha ebben a világban el akarsz könyvelni valakit főgonosznak vagy épp hősnek, akk gyakran fog arcon csapni a valóság, hogy ez nem így működik.
Ez jó meglátás. Viszont nem menti a sorozatot. Mármint: akinek tetszik, annak ezzel együtt és ettől függetlenül is tetszik (bármely okból: játék-nosztalgia, gore, poszt-ap. vibe, stb.), akinek meg nem, annak meg ugyanúgy kapufa marad.
A szürke végtelen árnyalata pedig se nem új a popkultúrában, se nem megnyerő. Igenis kell, hogy legyen jó és rossz, mert bármennyire is kapálózik az emberiség ez ellen, mindenkor a jó és rossz közt vergődik - ha másnem, a saját igényei, érdekei, egoizmusa, önzése miatt ("az számít, hogy nekem(!) jó vagy rossz"). Ergo kapcsolódási, bevonódási pontként kell, hogy szolgáljon egy jó és egy rossz figura, egy komplex, de eldöntendő dilemma. A végtelenbe maszatolás egy ordas nagy, üres blöff. Füst láng nélkül.
Minden történet szórakoztat és/vagy tanulságot hordoz. Az a történet, amelyik egyiket sem tudja felmutatni, az felesleges... mert rossz történet.
Számomra a Fallout egyike az ilyen felesleges sorozatoknak (és játék-történetívként sem hiányzik), mert ezerszer lerágott csonton kérődzik általa az ember. Ráadásul elfogultan torz kép ez a csont: az ember rossz, a világ javíthatatlanul rossz, marad a kéjes tobzódás, avagy "az ember embernek farkasa gátlástalanul öncélú cirkuszi látványosság".
Az ebben a fura, hogy popkulturális tömeggyártott termék ez is, mint megannyi más, melyek közül azonban számos azzal a tanulsággal végződik, hogy "éld meg a pillanatot, ne aludd át az életed". Ehhez képest a film- és sorozatfogyasztási kultúra maga az eszképizmus. "Jó elmerülni a világában", "jó kimenekülni a szürke hétköznapokból", stb. megfogalmazások. És semmi nem elég. Még több világot, még mélyebb lore-t, amibe menekülhetünk!
De a lore-ok csupán hézagos, szedett-vedett, ellentmondásos, üres blöffként tudnak szolgálni (ld. pl. Star Wars: szétfeszülő önismétlés csupa hézaggal).
Ezért a sok-sok fanyalgás egyrészről, másrészről pedig az igényességi szint csökkenése: egy átlagos, középszerű sablon tömegcikk, ha nem teljesen elbaltázott melléfogás, akkor máris "csúszik", "fogyasztható", "jó", még-még-még...!
Pedig "a fontos dolgok ébren történnek".
Vissza a sorozathoz, végignéztem, egyetértek Ábellel: az egész évad egy filler cucc.
@@miklosmenyhart6129 Nyilván nem ez alapján dől el, hogy valakinek tetszik-e a sorozat, ettől függetlenül egy értékelési szempontként merült fel ez a kérdéskör. Csak emiatt fejtettem ki, hogy érvénytelen már a kiindulási alap is, így bármire következtetni sem érdemes ezen a fronton.
Azt se mondtam, hogy ez a megközelítés újszerű lenne. A megnyerőségét viszont felesleges megkérdőjelezni, mert nemcsak ez a sorozat sikeres, de rengeteg olyan más alkotás, amely a "szürkeség" koncepcióját használja.
Van egy igencsak sajátos világnézeted, ebből fakadóan ideológiai alapon próbálod értékelni a sorozatot. Természetesen elfogadom a nézőpontod, de kitűnik belőle, hogy neked elvből nem tetszik semmi olyan, ami nem felel meg a speciális eszmei elvárásaidnak. Ez viszont nem a Falloutról szól.
Ezt megerősítve felhozod példának a világ tán legnagyobb franchise-át, hogy az is totál rossz. Egy olyan világról és koncepcióról akarod megmagyarázni, hogy tévút, amely lassan 50 éve töretlenül népszerű és nyereséges.
A Falloutról is leírod, hogy már koncepcionálisan rossz az egész, semmi értelme és felesleges, csak egy üres blöff, egy filler. Elhiszem, hogy neked az, de tényszerűen ez nem igaz. A sorozat elsöprően pozitív megítélésű, azoknak is, akik játszottak a játékokkal, ill. azoknak is, akik nem. Erre ráhúzni az igényességi szint csökkenését nonszensz, miközben pl. egy Star Wars is előkerül ugyanígy negatív kontextusban.
Neked nem való ez az egész "iparág", mert ideológiailag taszít az egész és a körülötte lévő jelenségek. Így nyilván a Fallout se tetszik, ettől még a sorozat teljesen jó, az érvelésed pedig nem támasztja alá, miért lenne rossz. Csak azt, hogy neked miért nem jön be. Mégis úgy állítod be, mintha mindenki hülye lenne, csak a kiválasztottak látnak át a szitán. 😄
Ez olyan, hogy ha nem szeretem pl. a steaket, akk akármilyen Michelin-csillagos séf süthet nekem belőle akármilyet, az nem fog ízleni. De ettől még az nem lesz rossz, ill. nem is szólom le az ételt.
Szerintem is ez az egyik lényege,mármint,hogy a legártatlanabb valaki is bemocskolja magát.Lucy full naívan kimegy, így közeledik mindenki felé,de lassan kénytelen átalakulni.Lehet sokaknak ez bárgyú,szerintem meg ő egy karakter,akivel lehet azonosulni,szimpatizálni.Maximus hasonló,bár ő talán inkább bárgyú,vagy-ha nem akarjuk ledegradálni-egyszerű lélek.
De ő se makulátlan,akár más kárát is elfogadná,ha cserébe előrébb juthat.
A GHOUL meg szerintem minden negatívuma mellett is kedvelhető..Lehet olcsó kifogásnak mondani,hogyha azt írom ez ilyen világ,viszont ez tényleg ilyen világ.
Furcsa emberek,furcsa helyzetek,helyenként kemény döntések egy érdekes világba csomagolva.
Szóval,ez nagyon nem filler,van egy főbb küldetés,három fő és több mellékkarakter és elég muníció a további évadokra.
@@palkovacs7789 Ne értsd félre, pusztán olvastam a hozzászólásokat, és a tiédet olvasva megihletődtem, azt' leírtam. Egy véleményt. Valóban, általánosabb érvénnyel, mint a konkrét sorozat.
Nem fogalmaznám meg úgy, hogy "kiválasztott", hanem jobb szó lehet a 'megcsömörlött' vagy a 'kiábrándult' - azt már leírtam, hogy tömeggyártás-alapú az oka.
A SW pedig konkrétan ennek a nagy kiábrándulásnak az egyik fő mozzanata volt számomra: a Mandalorian kapcsán vetettem bele magam a háttér lore-ba (de ilyen hülyeségekre gondolj, hogy a fekete penge mentén a fénykardok, színek, jelentések, jedik, sithek...csupa ellentmondásokig, majd végül az előzménytrilógia Sam. L. Jackson igény-rendelt fénykardjáig jutva... van egy alapból problémás (nem hibátlan) lore, amit simán felülír még egy-egy egoista igény is, hmm... Másik a sok-sok ezer év sith-jei (részben a nagy SW-aréna játék mentén is eltöprengve), tk. változatok egy témára, illetve hányszor lehet elsütni egy "poént", hogy a tétvesztés terhe nélkül... szóval ilyen szálak mentén üresnek találtam az egészet, 'blöffnek', ahogy én megfogalmaztam).
Az eszképista-elméletet tartom, és "végtelenségig" tudnám ecsetelni, megérvelni, de nem fogom, nyugi. :)
Nem ideológiai, de a nem-tudatos, korlátlanul fogyasztó attitűddel szembehelyezkedő álláspontból szemlélem az iparágat.
A "sokaknak tetszik, ezért jó" érvelést nem tudom elfogadni, de ebbe sem kötök bele, elfogadom a létét (tk. önigazoló logikai kört fut be az érv, de hát vannak ilyenek).
Valóban: nem nekem való ez a sok filler-tartalom, ez tény. :)
@@miklosmenyhart6129 A SW esetében szerintem nálad az okozza a problémát, hogy kevered a kánont a "nemhivatalos" fantáziákkal. Utóbbikat nevezték el Legends-nek. Régen iszonyat káosz volt a SW-ban, amikor még EU rendszer volt, és a kánon szűk volt, a bővített világ meg tele volt ellentmondásokkal, mert a legtöbb alkotó magasról tett arra, hogy a többiek addig mit csináltak, ment a saját feje után.
A fénykardok színei vagy a sok ezer sith pont nagyrészt nem esnek a kánonba, így a lore-nak sem részei. Kis túlzással, ha random Pistike kifizette az árát, akk böffenthetett egy bármennyire igénytelen tartalmat, aztán az is ugyanolyan "joggal" lett SW-nak címkézve, mint a Thrawn-trilógia. De ez azóta rendbe lett téve. A példáidnál maradva, a lore szerint nincs se ellentmondás, se annyi önismétlés, se külső egoista igény miatti felülírás.
A Fallout kapcsán is azt nem értem, hogy érdemi indoklás nélkül címkézed, ahogyan azokat is, akiknek tetszett. Miért lenne valaki "nem tudatos, korlátlanul fogyasztó", ha bejött neki? Többektől olvastam/hallottam már pozitív véleményt a sorozatról, miközben egyébként pontosan olyan szemlélettel vannak a filmek/sorozatok/játékok iránt, mint amit felvázoltál. Ők is ugyanabból indulnak ki, mint te, csak nekik tetszett. És pont azért, mert szerintük kimutatott az általad is körülírt nihilből, miközben szerinted meg ugyanúgy illeszkedik a sorba.
Nyilván egyikőtök véleménye se lesz fontosabb a másikénál, de ez nekem tökéletesen bizonyítja, hogy az egész arról szól, hogy szubjektíven kinek mennyire tetszett a Fallout. Ha ez a sorozat tényszerűen "fekete" vagy "fehér" lenne azon értékrend mentén, amit vallasz, akk ezt egységesen kellene megítélnie mindenkinek, akivel osztozol ezen az értékrenden.
Nem azt mondom, hogy amiatt jó a Fallout, mert sokaknak tetszik. De te nem is csak azt mondod, hogy nem jó, hanem, hogy felesleges, nem működik, nem megnyerő. Ezeket pedig már egyértelműen cáfolja, hogy sikeres és sokan szeretik.
Najoooo 😂😂😂 10/10
Nem játszottam a játékkal, és úgy néztem meg a sorozatot. Jópár dolog volt, amit nem magyaráztak meg, de még így is nagyon élveztem a sorozatot. Játékból készült film/ sorozatok közül messze ez volt a legjobb eddig. 9/10
21:42: Okie dokie ! Okie dokie never changes !
A hangulata jó volt, de rengeteg hatásvadász jelenet volt benne. (Pl. az eleje: mészárlás a menedékben, aztán a végén a gonosz nem is gonosz. ) Az elején kell egy jó gyilkolászás, a végére erről úgy is megfeledkezik az egyszeri néző...gondolták az írók.
A nézését meg a járását eltanulta egymástól Goggins és Olyphant - A törvény embere sorozatban ..😀
Olyphant már a Deadwoodban tökélyre vitte ezt, imádtam a csipejének a ringását ott is :P
12:17 Itt ennek nyögésnek hangja volt mint egy "gömbnek". A gömb jelentését Ábitól kérdezzétek. xd
Ez az új Ábel nekem tetszik, tartsuk meg! :D
Szerintem is;)
nekem a jetson család jutott eszembe az 50es-60as években ragadt külső de futurisztikus technológiáról :D
anno nem tetszett a fallout 3, valahogy nem rántott be a világ, illetve angolul se beszéltem még és nem is értettem.. úgyhogy hagytam is inkább
most a sorozat nagyon megfogott és imádtam minden részt, utána el is kezdtem a fallout 4-et :D és eddig tetszik.. utána lehet megnézem a new vegast is
A sorozat jó volt, megfelelően részletes, de tényleg áthatotta, hogy a játékot ismerőknek kedvezett. Ábi kitartást, egyszer majd Norm is megnő a megfelelő méretre. (Igazság szerint nem, az fickó már harminc éves! : )
Nekem nagyon élvezetes volt a sorozat.
@PimpThyMind a Shógunról várható kibeszélő?
Jön 😊
@@csendler már-már rohamoz! :)
Jaj hát az ilyen videókért nézlek titeket. Az eleje... :D (valaki nézzen már bele a Mindannyian halottak vagyunkba közületek, hát nem igaz, hogy nincs egy ázsiai gyorszombi fanatikus se köztetek!!!44! :D)
Én a nem ismertem, nem játszottam a játékkal - című táborba tartozom, ettől függetlenül nagyon tetszett a sorozat! Sokkal jobban, mint a Last of us... Annyiban értek egyet Ábival, hogy Lucy nekem is baromira idegesítően bárgyú és jó volt. Oké, megszoktam, és pont, mire megszoktam volna, akkorát változott, hogy ilyet csak egy bomlott elme tehet. Ha valaki ilyen bárgyú, ilyen naiv, mint Lucy, akkor nem felsóhajtva, vállat vonva kibelezi a Ghoul-t, mert azt mondják neki, hogy őt meg kell enni... Nekem kicsit hirtelen jött a 180 fokos fordulata, arról nem is beszélve, hogy amit a szervkereskedőknél művel, az egy vicc. Kétszáz éve létezik, működik, erre jön Lucy, és mindenkit kinyír, kábé véletlenül... Wtf?!?
Walton Goggins zseniális volt, mind emberként a flashback-ekekben, mind Ghoul-ként, imádtam, és remélem, hogy még jobban belemennek majd az ő életébe és "halálába" a következő évadban. Moldaver karakterével nekem nem volt bajom, neki egy cél lebegett a szeme előtt, ezért mindegy volt neki, hogy az emberei (és nem feltétlen ő maga) mit csinálnak. Ő annak élt, hogy majd a jövőben mindenszépésmindenjó legyen. A vaoult-ok története is tetszett, egyik betegebb céllal létezett, mint a másik, szerintem szépen kifejtették, bár nem eléggé, de gondolom, lesz még menedék-sztori a többi évadban is. Úgy egyáltalán a sorozat ívét is jól felépítették, sőt, a legnagyobb meglepetés nekem a cowboy felesége volt, az ütött! A feka csávóval nem tudtam mit kezdeni egyedül, szerintem ő maga sem tudott a karakterrel, róla ennyit. A gore nem zavart, egyedül talán a zenére lassításos mészárlásokat vitték - számomra - túlzásba, mert ettől kevésbé éreztem "valósághűnek", de ennyi. A következő évad nagyon várós!
Le ne töröljétek csak este tudom megnézni!
Miért törölnénk le?:)
@@csendler mostanában szokás 😂
@@jakabzsolt 1 videót töröltünk az elmúlt nagyon hosszú időszakban, azt is a vendég kérésére:)
Amúgy most gondolkodtam, és én ezzel az utóbbival együtt 2 videóról tudok, amit töröltünk, a másikat még ezer éve amiatt, hogy nehogy megbántsunk egy alulreprezentált csoportot, a duci nőket:) Ami ezeken kívül eltűnt, azt a RUclips tiltotta le, amúgy azok közül is 2ről tudok.
Azé mikor behatoltak a menedékbe és elkezdődött a mészárlás és egy terhes nőt szemen szúrnak és megvágják a hasán később a túlélőkkel térdel, és szinte semmi baj. Egy terhes nő gyerekek!!:) Ott azé fogtam a fejem.
Már a kezdés is fantasztikus volt. Kiváló és humoros kibeszélő volt
Àbel kilépne a vilàgba, meglàtná a vilàg grafikàjàt és le(el)törölné a még megmaradt vilàgot
Ábinak jár a mezei feketepont. Amúgy a New Vegas grafikája sajnos tényleg elaggott, de a negyedik részt miért nem próbálod?
Nem tudom írta e már valaki, de Maximus kisgyerekként egy atomcsapás ellen védő fülkéből jön ki, nem hűtőszekrényből. A 4ik játékban vannak ilyenek. Ja most látom Milk Bottles van ráírva, így akkor lehet mégse, vagy csak arra használták a háború után...
Na végre!
Itt van a videó! 😁
Elmélkedtek itt a sok évadból. Mintha Todd megmerné tenni, hogy ugyanazt adja ki 10 éven keresztül..... Oh wait
Én nem játszottam a játékokkal, alig tudok róluk valamit, nem vonzottak soha. Az első részt Lucy miatt néztem meg, bitang cuki feje van, illetve a kritikák dícsérték. Kedvet hoztak eddig a játékok kipróbálására, a sorozatot tuti végignézem. Lucy benne van a játékokban? :D
Ha őt alkotod meg karakterként akkor igen, benne lesz. Amúgy nem. Egyik szereplő sincs a játékban tudtommal. A fallout világa tele van történetekkel , ez is csak egy közülük amit szerintem újonnan írtak hozzá.
Előrebocsátom, hogy én nagyon jól szórakoztam a sorozaton. Ennek fő okai a látványvilág, ennek a teljesen őrült világnak a hangulata, a rengeteg kreatív ötlet, illetve Walton Goggins karaktere és alakítása.
Ezzel együtt ezúttal sem beszélhetünk valami tökéletes alkotásról. A játékokat nem ismerem, ezért itt is fennáll az a kérdés, hogy képes-e a saját lábán megállni, mint adaptáció. A végeredményt látva viszont pont ugyanaz az érzésem, amit a srácok Dűne-kibeszélőjénél is írtam. Hogy aki nem ismeri a hátteret, annak nagyon sok dolog totál homály lesz. Hát most én kerültem ebbe a helyzetbe, mert nagyon sokáig sötétben tapogatóztam. És bár a végére sok dolog a helyére kerül, de még így is utána kellett olvasnom pár dolognak és ezzel együtt is maradtak sötét foltok.
Már az elején nem értettem ezt az '50-es évekre hajazó világot, aztán csak utólag esett le, a nem is tudom hányadik résznél, hogy ez itt rohadtul nem az '50-es évek, hanem 2077. De, hogy miért ragadt meg az amerikai társadalom azon a szinten, arra nem kapunk választ. Hangulatilag, meg audiovizuálisan baromi jó, csak hát sok értelme nincs.
Rengeteg frakció van, de a Vaultokat leszámítva nem nagyon részletezik őket. Nem igazán tudjuk meg, hogy miként alakult ki az Acél Testvérisége, az Enklávé nevű csoportról meg még ennyit sem tudunk meg. Az NCR (New California Republic) nevű új államforma kialakulása és működése se volt kidolgozva, csak odadobták, hogy létrejött egy ilyen, aztán szét is robbantották.
A karakterek terén is az az egyik legnagyobb baj, hogy nem sok mindenkivel lehet azonosulni. A menedékben élők amúgy bár kicsit szektás brigádra hasonlítanak, de jóindulatúak. Ott találunk szimpatikus karaktereket, mint pl. a főhősnő lázadó szellemű testvére, meg az unokatesó, aki kicsit mamlasz, de rendes fazon. Egyébként szerintem a menedékben játszódó szál messze a legérdekesebb, illetve a flashbackek.
Nekem a főhősnő, Lucy karaktere nem irritáló, csak egy ponton túl már tényleg kicsit túl naivnak tűnik néha (ez látványosan kidomborodik a hidas résznél). Maximus idegesített a legjobban, mert egy olyan karaktert kapunk, aki lényegében mást sem csinál, csak mindenkinek hazudik az elejétől a végéig. A legérdekesebb és legösszetettebb karakter pedig nyilván Cooper/Ghoul, akinek a visszaemlékezésekben látjuk a múltját is, meg ugye azt, amivé két évszázad alatt vált. Hiába utálni való rohadék a zombi-cowboy, de közben rohadtul tragikus karakter is.
Érdekes még a Moldaver nevű nő is, meg Lucy apja, csak nem kapunk eleget belőlük, illetve előbbi azért nincs megmagyarázva, hogy ő mégis miként van ott 200 évvel később, ha már 2077-ben is kavarta a szart. Azzal meg teljesen egyetértek, amit a srácok mondanak, hogy miközben ő valami jó ügyért harcol, kegyetlenül lemészárol egy rakás ártatlan embert, az meg egész egyszerűen döbbenet, hogy Lucy anyját ki tudja hány éve is rothadó zombi-létállapotban tartja, miközben ha csak kicsit is tisztelte azt a nőt, akkor már rég megölte volna kegyeletből.
Aztán meg lehet engem köpködni a "maradiságomért", de annyira unalmas már, hogy tolni kell ezt az interracial propagandát is, mert nehogy véletlenül fehér a fehérrel (vagy Uram bocsá', fekete a feketével legyen együtt). Ja, és akkor a Testvériségben Maximus meghatározhatatlan nemű haverjáról még nem is ejtettem szót.
Ja, meg az összeesküvők nehezen értelmezhető filozófiája, hogy ők lesznek az urak, meg jobb világot teremtenek. Mivel? Hogyan? Hogy élhetetlen, radioaktív, poszt-apokaliptikus pokollá változtatják a világot, tele degeneráltakkal, meg zombikkal? Én imádom, mikor egy sztoriban a gonosznak vannak vezérlő elvei, nem csak valami egydimenziós kliséhalmaz, de ez nem valami elmés elgondolás a Vaul-Tec részéről.
Bár sok dolgot kritizálok a szériában, de az összkép ezzel együtt is érdekes és szórakoztató. Van ebben potenciál, amit a következő évadokban jól ki lehet majd használni.
Értékelés: 8/10
A Fallout világa hatalmas és nagyon részletesen kidolgozott. Ha valaki teljesen újoncként csöppen bele, akk esélye sincs pár óra alatt megérteni mindent az alapokból. Ez nem a sorozat hibája, ahogyan pl. a játékoké sem, egyszerűen ekkora alapanyagot lehetetlen úgy tálalni. Itt pont az a lényeg, hogy majd szépen fokozatosan egyre több mindent tudsz meg, egyre jobban elmélyülsz a világban, így szépen összeáll a nagy egész, ill. betömésre kerülnek a homályos foltok.
Amiket írsz, az minden olyan alkotásra igaz, amely egy már előzetesen részletesen felépített univerzumban játszódik. Pl. amikor elkezdtem nézni a Trónok Harcát, csak kapkodtam a fejem, mert fogalmam se volt ki kicsoda, ki mit miért csinál, nem értettem az összefüggéseket, a világ működését, semmit. Aztán pár évad után már szépen összeálltak a dolgok és kiigazodtam a karakterek és események tengerében. De ültess le valakit pár órára egy Gyűrük Ura, Star Wars vagy Harry Potter elé úgy, hogy totál laikus a témában, utána pedig tegyél fel neki a fentiekhez hasonló kérdéseket. Ugyanúgy össze lesz zavarodva, mint te a Fallout kapcsán. 😉
Ráadásul van, hogy olyan dologra vársz magyarázatot, amire nincs és felesleges is lenne. Miért ragadt vizuálisan az '50-es években a világ? Mert csak, ez egy alkotói vízió. A HP-ben miért varázsolnak? A Gyűrűk Ura vagy Trónok Harca settingje miért középkori? A Star Wars-ban vagy a Mass Effectben miért repkednek űrhajókkal és miért van tele az univerzum idegen lényekkel? Ezekre kár in-universe magyarázatot keresni, az alkotó így képzelte el ezeket a világokat, emiatt alakultak ki ilyen stílusjegyek.
A Falloutban ez a retrofuturisztikus miliő nem egy narratív elem, hanem eleve ilyen a világ.
A frakcióknál az a helyzet, hogy mindegyikről lehetne egy önálló sorozatot készíteni, és még az is kevés lenne a bemutatásukhoz. A sorozat elmesél pár történetet pár érdekes karakterrel. Ebbe próbálnak annyi lore ismertetést beleszőni, amennyit csak lehet, de nem szólhat csak erről az egész. Szörnyen erőltetett és könyvszagú lenne, ha nekiállnának gyorstalpalókat tartani pl. a frakciókról vagy bármi hasonló motívumról.
Szerintem mindenkiről és mindenről elmondanak pont annyit, amennyi ahhoz kell, hogy a sorozat cselekménye és szereplői érthetők legyenek. Ha kíváncsi vagy rá, hogy ezenfelül pl. egy szervezet micsoda, honnan jöttek, mit akarnak stb., akk utánaolvashatsz vagy játszhatsz a játékokkal, aztán kiderül. Pont ez a lényeg, hogy felkeltik az érdeklődést a hatalmas világ bizonyos aspektusai iránt, amikben aztán mindenki igény szerint elmélyülhet.
A sorozat konkrét szereplői kapcsán pedig az a helyzet, hogy egyelőre egy évad ment le. Ha már mindenkiről mindent tudnánk, akk minek kéne folytatni? Amiket feszegetsz, azok olyan témák, amikre még bőven lesz idő válaszokat kapni, hisz jelen tudásunk szerint a 2. évad is ezekkel a szereplőkkel folytatódik, ugyanezen sztoriszálak mentén.
Az összeesküvők filozófiája egyébként szépen ki van fejtve.
Egyrészt, tudják, hogy az atomháború és a pusztulás elkerülhetetlen, csak az a kérdés mikor következik be. Hiába van annyi pénzük és hatalmuk, ha ezt a legégetőbb helyzetet nem kontrollálhatják, ill. teljesen felőrli őket a bizonytalanság. Így hát felmerül bennük, hogy mi lenne, ha ennek eldöntését is a kezükbe vennék.
Másrészt, minden bemutatott vállalatnak fűződik hozzá valamilyen konkrét érdeke, hogy kirobbanjon a háború. Mindegy milyen világot hoznak el vele, ha ezzel a saját befolyásuk és hatalmuk nő.
Az más kérdés, hogy ennek a világnézetnek mennyi értelme van, az meg már pláne, hogy morálisan hogy értékelhető. De a való életben is rengeteg filozófia van, ami kívülről nézve nem érthető vagy baromságnak tűnik, mégis sokan elkötelezettek iránta.
Ráadásul fontos megjegyezni azt is, hogy a nagy háború előtt elképzelték valahogy mivel járhat majd ez az egész, de nem tudták pontosan. Sok dologban tévedtek is. A sorozatban látott nagy cégek képviselői is.
@@palkovacs7789 Az egy dolog, hogy a világa kidolgozott (biztos az), de attól még ez egy adaptáció, aminek meg kell állnia a saját lábán. A felhozott példák egyike sem állja meg a helyét. A Star Wars a mozivásznon született meg és az alapjai is ott lettek lerakva. Akár történeti, akár gyártási sorrendben haladsz, teljesen érthetővé válik. A Gyűrűk Ura, vagy a Harry Potter pedig olyan fantasy-k, amelyeknek a világa szintén már az elején fel van vázolva. Nem merül fel olyan kérdés, hogy ezek kik, meg az miért van. A Fallout esetében meg kapunk egy atomháború után világot, ami elkezdett újraszerveződni a felszínen. De egy rohadt szó nincs róla, hogy kik, miért, hogyan. Nagyon más ez, meg azok a franchise-ok, amiket felsoroltál. Leginkább a Dűne hozható párhuzamba, de azt én magam is megemlítettem és ott is szóvá tettem a hiányosságokat.
A Fallout világa: jól hangzik, hogy "ne keress válaszokat, fogadd el, hogy így van", csak hát ez sem teljesen így működik. A Star Wars egy space fantasy, űrhajókkal meg lézerfegyverekkel, ami "réges-régen" játszódik egy "messzi-messzi galaxisban". A Gyűrűk Ura klasszikus fantasy lovagokkal, meg sárkányokkal és varázslókkal, ami szintén egy kitalált világban, Középföldén játszódik. A Fallout meg ha jól gondolom a mi világunk, a mi Földünk jövője, illetve egy annak alternatív verziója. De a lényeg, hogy a mi valóságunkban gyökerezik. Ezért van Amerika, meg Szovjetunió és hasonlók. És ha a mi valóságunkban gyökerezik, akkor legyen már kifejtve, hogy a világ miért olyan amilyen, basszus. Pl. a valóságban a Szovjetunió a '80-as évek végére összeomlott. Itt miért nem? Baromi jó az is, hogy a durva sugárzástól valaki orr nélküli, halhatatlan zombi lesz, mások meg nem. De miért? Ha a világ megrekedt az autók, a zene, a filmek meg úgy társadalmi téren az '50-es évek Amerikájában, miért tudnak olyan genetikai kísérleteket folytatni, amilyeneket talán évszázadok múlva sem tudnának? A válasz: fogadd el, mert csak. Szóval ha a második évadban bedobnak majd egy tűzokádó sárkányt, meg az óceán mélyéről feljövő kétéltű halembereket, az is rendben lesz, mert fogadjuk el.
A következő bekezdésből meg átsüt a Fallout-fanboyság, de attól még nem így működnek a dolgok. Egyrészt jópofa, hogy ezt a videójáték szériát úgy adod elő, mintha valami bibliai méretű és mélységű csoda lenne, de ne essünk már ilyen túlzásokba. Még egyszer írom: ott van a Vault, aztán a Testvériség, az Enklávé, meg az NCR. Ez négy darab frakció, amiből úgy 8 óra (!!!) alatt sikerült egyet nagyjából megmutatni. A Testvériségről felszínes dolgokat látunk, a másik kettőről meg kb. semmit. Ez lenne az a "lore ismertetés", amit nagy erőkkel próbáltak beleszőni? Hát nem nagyon jött össze nekik. Meg az, hogy ha kíváncsi vagyok rá, akkor olvassak utána. De miért is kellene? Még egyszer írom: ez egy adaptáció, aminek meg kell állnia a saját lábán. Mintha készítenének egy képregényadaptációt, ami tele van lyukakkal, valaki meg azzal védené, hogy "de olvasd el az alapot adó 1986-os, 10 részes képregénysorozat ötödik részét és akkor majd képben leszel". Ne kelljen már hozzá, könyörgöm. Álljon meg a maga lábán. Ez a lényeg.
A szereplők kapcsán pedig nem is ezeket kritizáltam elsősorban, hanem azt, hogy nagyon kevés az, akivel lehet azonosulni, le is írtam, hogy miért. Akinél azt írtam, hogy keveset kapunk belőle, az Lucy apja és Moldaver és itt is főleg arra gondoltam, hogy nagyon fontos karakterekről van szó és alig szerepelnek. Illetve utóbbi karakterének a kapcsán éltem kritikával, mert a dumája nagyon nincs összhangban a tetteivel. Ez meg megint nem védhető azzal, hogy de majd biztos ki lesz dolgozva az akárhányadik évadban, mert bocsánat, de nem tudok mit kezdeni azzal, hogy majd biztos ez meg az lesz a következő évadokban. Abból tudok kiindulni, amit megmutattak, a nemlétező dolgokkal nehéz mit kezdeni.
Az összeesküvők filozófiája: azt írod, hogy tudják, hogy az atomháború elkerülhetetlen. Közben meg pont az hangzik el az utolsó rész titkos megbeszélésén, hogy a béketárgyalások jól haladnak, szóval talán pont elkerülhető lenne. Aztán az általad felhozott dolog valóban benne van, de teljesen értelmetlen. Mégpedig az, hogy a különféle vállalatok azt mondják, hogy nekik ilyen-olyan érdekük fűződik a háborúhoz. Ez sokszor a valóságban is így van, csak nem egy olyan háborúhoz, amiben minden elpusztul! Nem lesz befolyásod és nem lesz hatalmad, ha nem marad világ és benne emberek, amik fölött hatalmat és befolyást szeretnél. Ezt még te is elismered, csak valahogy próbálod védeni, mert rajongsz a Falloutért. A karakterek viszont üzleti meg racionális alapon próbálják előadni ezt az apokalipszis szerű jövőt, de a világon nincs senki, aki ezt így akarná csinálni. Maximum valami világvége szekta, de azoknak meg sosem lenne ilyen hatalom a kezükben, hogy meg is tudják tenni.
Mondom, ez amúgy egy tök jó sorozat, baromi látványos, hangulatos és érdekes a világa (adtam is rá egy 8-ast), de attól még sok sebből vérzik.
@@gaborlaufer8640 Meg is áll a lábán, csak nem kéne elvárni, hogy egy évad után minden összeálljon a világból.
Persze, a SW-ban is minden érthetővé válik, de pont ez a lényeg, hogy azzá válik. De állítsd meg mondjuk az első rész kétharmadánál, és tegyél fel olyan kérdéseket, mint a Fallout kapcsán, és próbáld meg csak az addig látottak alapján megválaszolni őket. Nem fog sikerülni, mert a világot fokozatosan építik fel. Nem akarok nagyon eltérni a témától, de órákig lehetne sorolni, hogy mennyire kevés dolog derül ki a SW világáról akár a teljes klasszikus trilógia alatt. Csak akk még nem akartak az emberek rögtön mindenre választ kapni, hanem elfogadták mennyi mindent nem tudnak még az adott univerzumról, mert alig láttak belőle valamit.
Ugyanez a helyzet a többi példám kapcsán is. Kíváncsian várom, hogy a HP vagy a LotR első pár órája alapján elemezd, hogy milyen frakciók vannak, ezek eredettörténetét és motivációit, hogy működik a világ, milyen főbb események alakították a történelmüket stb.. De kérlek, olyan mélységben, hogy ki miért milyen ruhát visel, milyen fegyvere van, a technológiák hogyan működnek...
Márpedig olyan kérdésekre teljesen feleslegesen keresed a választ, ami eleve az alkotói vízió része, így az adott világ egy alapvető jellemzője. Attól még, hogy a Falloutnál nem rágják a szánkba, hogy régen és egy másik galaxisban játszódik, attól még ugyanúgy egy kitalált világ. Igen, a mi valóságunkban gyökerezik, ettől még nem kell kifejteniük minden eltérést, ez egy irreális elvárás.
Miért, a HP-ben, a LotR-ben vagy a GoT-ban hogy dobják be a sárkányokat? Úgy, hogy egyszer csak megjelenik egy, aztán fogadd el, hogy abban a világban van ilyen, ennyi. Középkori fegyverekkel, ruhákkal és eszközökkel szerencsétlenkednek, de azért varázsolni tudnak. Az egyikben hullákat támasztanak fel, a másikban időutazás van, miközben a világuk technikailag totál elmaradott a miénkhez képest. És? Ott miért nem baj ez? Mert nem a saját világunk egy kitalált verziójában játszódik?
Nem tudom hogy jön ide a Biblia, de ha már a mélységet és méretet feszegeted, akk igenis a Fallout világa nagyságrendekkel nagyobb, mint a Bibliáé. Értelemszerűen nem arról beszélek, hogy mekkora hatása van a világra vagy történelmileg/vallásilag mennyire jelentős, hanem a kaliberről. Ha nem ismered az alapanyagot, így esélyed sincs felmérni mennyire komplex, akk ink ne dobálózz a kijelentésekkel.
Összekevered a sztori elemeit a világéival. A Vault nem egy frakció, hanem egy helyszín. Már ha arra gondolsz, amelyikből Lucy indult. A sorozatban látunk pár menedéket, amik totál másképp működnek. De mindegy, ezekről szerinted is megtudjuk, amit kell. A másik 3 frakciót úgy állítod be, mintha a teljes Fallout világban csak ennyi lenne, pedig ezek csak azok, amik a szériában említésre kerülnek, de még abból sem az összes.
Igen, ezekről egyébként nem sokat tudunk meg, mert egyelőre nincs is komolyabb szerepük a történetben. Pont annyi derül ki róluk, amennyi releváns a sorozat szemszögéből nézve. Ha már szóba került a SW, a klasszikus trilógiában nem hangzik el a "sith" szó, ahogy Palpatine neve sem. Eleve egészen az utolsó részig nem is szerepel, csak egy hologramon. De rohadtul alig tudunk meg bármit is az egykori Köztársaság, Jedi Rend, Sith Rend működéséről, a Klónháborúkról stb.. Miért? Mert a sztori és a szereplők szempontjából mindennek csak a töredéke volt fontos, és csak azt mondták el.
A lore ismertetéséről meg annyit, hogy a Fallout se csak a frakciókból áll. Ezernyi dolog kiderül a világból, az már egyéni ízlés kérdése, hogy neked a frakciók kattantak be valamiért legink, amikről kevesled az infókat. Nem, nem kell utánaolvasnod semminek, csak ha érdekel az adott dolog. Ha meg nem, akk ne panaszkodj feleslegesen, hogy nem fejtették ki. Ha megnézel egy random filmet, ott se fogják pl. elemezni, hogy egy autó hogyan működik, meg a helyszínül szolgáló országnak mi volt a történelme. Ha engem pont ilyenek érdekelnek, akk majd utánanézek, de a film nem erről szól.
Oké, hogy nem tudsz mit kezdeni azzal, hogy mi lesz a következő évadokban, de azt értsd meg, hogy eddig ez a sorozat csak felvezetett dolgokat. Nem várhatod el tőle, hogy tökéletes kerek egész legyen, miközben még a felénél se járunk. Egy filmet se kezdesz el kiértékelni a harmadánál vagy felénél, és kötsz bele pl. olyanokba, hogy nem érted ki miért hogyan cselekszik, meg ki mennyit szerepelt.
Mintha egy étteremben már az előétel után panaszkodni kezdenél, hogy még nem is laktál jól. Nem elvárható egy több évadra tervezett sorozattól már az első szezon után, hogy minden olyan kérdést megválaszoljon, amit feltettél. Nyilván ezernyi dolog nincs még kifejtve, nyilván tele van lyukakkal a világ, de hát ez még csak a felvezetés volt.
A béketárgyalások (állítólag) jól haladnak, ami azt jelenti, hogy egyelőre nem lesz háború. De nem azt, hogy sose lesz. Ezek a vállalatok már hosszú évek óta arra készülnek, hogy lesz, embertelen erőforrásokat toltak ebbe bele. Ha elkerülhetőnek gondolnák, nem így tettek volna. Ők elkötelezték magukat amellett, hogy az atomháború elkerülhetetlen így nem is feltétlenül akarják a végtelenségig odázni. Amennyire lehetett, ők felkészültek, megalapozták azt, hogy a lehetőségekhez képest a legjobban kerüljenek ki a szituból. Ezért is merülhetett fel bennük, hogy nem is érdemes arra várni, hogy valaki megnyomja a piros gombot, ha ők maguk is megtehetik. Aztán, hogy megtették-e, azt persze egyelőre nem tudjuk.
Én nem értek egyet ezzel a filozófiával, de attól még nem lesz hülyeség. A mi világunkat megint kár idecitálni, mert teljesen más helyzetben vagyunk, mint a Fallout világa a háború kitörése előtt. Itt tenném hozzá, hogy ha a mi világunk lenne olyan stádiumban, egyáltalán nem tartom elképzelhetetlennek, hogy lennének olyan óriáscégek, akik vezetői pont úgy állnának hozzá, mint a Falloutban is.
Ahogy írtam korábban is, a háború hatásait nem pont úgy képzelték el, mint ahogy lett végül. Rosszul becsültek. Bár az a csavar az egészben, hogy igazából nem alul-, hanem túlbecsülték a pusztulást. Abból indultak ki, hogy a háború mindenkit eltakarít a felszínen, nem lesznek túlélők (max. nagyon-nagyon kevés), csak akik a menedékekben húzták meg magukat. Őket viszont lényegében ők válogatják össze, ahogy azt is ők döntik el, hogy kik hogyan fognak a menedékekben élni/halni. Ezzel biztosították, hogy amikor majd a totál letarolt világot elkezdik újjáépíteni, akk ők legyenek a világ urai.
És de, sokak szerint igenis jobb egy sokkal rosszabb világot uralni, mint egy jobban csak átlagos életet élni. Szerintem a mai emberek közül is rengetegen visszamennének a középkorba, sőt az ókorba is, ha ott uralkodók lehetnének. Más kérdés, hogy a Falloutban ezzel végül mellélőttek nagyrészt, mert az élővilág nem úgy alakult, ahogyan azt ők elképzelték.
Ghoulokkal kapcsolatban, megmondom őszintén nem emlékszem hogy ittak volna vadulás ellen bármit is. Úgy rémlik hogy gyakorlatilag csak szerencse kérdése hogy valaki bevadul-e vagy nem. De én csak a 4-el játszottam, világosítsatok fel ,ha valahol máshol volt ilyen.
A ghoulok a sugárzás adagolása miatt vadulnak meg, egyesek 200 év múlva, mások azonnal. Van a Nuka-Worldban egy eset egy holotape-n rögzstve amikor a ghoul öngyilkos lessz mert átalakulóba van. Gondolom a amit Goggins szedett az egy fajta rad-X amelyik bizonyos szinten tartja a sugárzást a szervezetben.
Ábel most lett ízlésficamos😃Nem szellemi fogyatékos a Lucy. Csak szeleburdi de aranyos és szerethető és fejlődik majd. Szokni kell! De jól játszik! Nem játszottam én sem a játékkal de ez 1 atom jó sorozat. Kedvet is kaptam hozzá hogy ki próbáljam. Walton Goggins a legjobb a sorozatba ez a fickó 1 zseni! Már régóta kapnia kellett volna 1 oscart. Nagyon remélem hogy majd a sorozat után ez összejön neki. Örülök hogy Peti gyakrabban van színesíti a duót!🙂Jók a meglátásai. Nagyon várom a következő évadot!
Szeleburdinak se lehet mondani Lucyt ! Lelkesnek igen ! 😊
Megint a woke-al van a baj. Az összes (eddig 3 részt láttam) fehér férfi karakter inkompetens, vagy egy gnóm, vagy ghoul lett.. Megint a fehér térdel a fekete előtt.. Mér kell ez?
A pozitív nagyon sok easter egg van benne, aki játszott a játékkal.
Hude buta vagy 😢
Azért nem kéne ennyire paranoiásnak lenni és mindenhol rémeket látni. Attól még nem lesz valami "woke", hogy nemcsak fehér férfiak vannak benne pozitív szerepben. Ha valamivel nem lehet vádolni ezt a sorozatot, akk pont az, hogy aláfeküdt volna a woke propagandának, és ne lenne kellően merész.
Azzal a primitív gondolkodással viszont nyilván nem lehet mit kezdeni, amikor mindenbe bele akarják magyarázni, hogy az pl. woke. Ha egy szereplő nem fehér, az woke. Ha fehér, de nő, az is woke. Ha fehér és férfi, de nem egyértelműen pozitív, az is woke. De persze ne csak jóságos fehér férfi legyen, de legyen szép és kompetens is. Ha nem, akk kiáltsunk woke-ot...
@@palkovacs7789 Az igazat ki lehet mondani nem? Nem rém látás ez hanem tény. Egyetlen normálisan kinéző, hetero, fehér férfi főszereplő az Lucynak az unoka testvére, aki a kapuőr volt, de nyílván együgyű egy kicsit.. Legalábbis eddig. Lucynak az öccse, okos nyílván egy gnóm szegény.
Aki férfi és kompetens is, megmenti a nőt, Lucyt, a végén lehet össze is jön vele valamilyen formában, az a nyílván színesbőrű Maximusz.. Eddig ez van, engem kizökkent, azt érzem nem ő illik oda.
@@aimka321 hude primitiv vagy... jézus
@@aimka321 De miért lenne a woke fokmérője, hogy hány (szerinted) normálisan kinéző heteró fehér férfi szerepel egy sorozatban? Miért kéne többnek vagy kevesebbnek lennie pont ebből a típusból? Semmi olyan nem történik a sorozatban, ahol egy karakter olyat csinálna, amire egyébként nem lehetne képes a neme, a bőrszíne, a kinézete vagy épp a szexuális identitása miatt, de mégis képes rá, mert a propagandának ez kell.
Van a sorozatban mindenféle figura, ahogyan a világban is, ennyi. Menj el az USA-ba, tölts el ott pár napot, aztán kérd számon őket, hogy miért olyan kevés a normálisan kinéző heteró fehér férfi...
Egyébként meg tele van fehér férfiakkal a sorozat, akik feltételezhetően heterók is. Az meg hadd ne legyen már szempont, hogy szerinted ki hogyan néz ki. Lucy öccsét is stílusosan gnómnak bélyegzed és kihúzod a "milyen is az ideális ember" listádról...
Amúgy ott van Lucy apja is, bár lehet neked ő se néz ki elég normálisan. Vagy Thaddeus, aki semmivel nem kevésbé kompetens, mint pl. Maximus. Cooperből ugyan ghoul lett, de elég sokat látjuk a visszatekintésekben is, amikor még nem az. Ha már visszatekintések, pl. a legnagyobb hatalommal bíró vállalatok vezetői is nagyrészt fehér férfiak. Ahogy pl. Wilzig doki vagy Monty is azok voltak, bár ők nem húzták sokáig, de azért fontos szereplők voltak. Az Acél Testvériség vezetői is.
Az is röhej, hogy pont Maximus-t hozod fel példának, mint kompetens figurát. Az a fazon is egy totál balfék, a jeleneteinek 90%-a arról szól, hogy mekkora gyökér vagy mennyire balek. Egyértelműen mutatja a sorozat (gúnyt is űz belőle), hogy önerőből semmit nem tudott elérni, csak sodródik az árral, mindig szerencséje van, de még az ölébe hulló lehetőségekkel is csak elcsesz mindent.
Eddig mindenkitől azt hallottam róla, hogy egy inkompetens karakter, aki ráadásul még totál ellenszenves is. De persze a narratívád az támasztja alá, ha másképp állítod be. Persze, ha pont őt játszaná egy fehér színész, akk hirtelen már ő se lenne kompetens és normális...
Elèg disszonáns lesz ez a hozzászolás, személy szerint imádom a posztapokaliptikus témájú sorozatokat, játékokat, de nincs sorozat ami ennél jobban hidegen hagyna. A képi világ, a színek, a szereplők egyszerűen taszítanak.
Hat csalódtam Ábelben én kb el élveztem minden egyes részen xd
A Fallout a Warhammer Scifantasy legtávolabbi előzménye, kisöccse és ripoffja ! ❤
Ábel egy másik dimenzióban ül ?
Rajongói szerepjáték mindenkinek: Készítse el Ábelt új karakterként, bármelyik Fallout játékban, amihez kedve van, és demonstrálja milyen élete is lehetne a Fallout világában, ahogy kilépne a Vaultból.
Valòszìnűleg beteg az agyam, de cowboy ghoul szàmomra vonzò. 😅
Én nem játszottam a sorozattal. Ábival vagyok. Alig tudtam végignézni a sorozatot. Ebben mindenki hülye. Gondolom ezek a sérülés/gyógyulás dolgok a játékból jönnek, de nekem komolytalanok voltak. Ahhoz hogy komolyan vegyem már túl bugyuta volt az egész, de egy komolytalan, vicces sorozathoz már túl komoly. Ez a Maximus gyerek meg biztos nőnek született és fullba zabálja a tesztoszteront, hogy férfiasnak tűnjön. De nekem úgy nézett ki, mint Martin Lawrence a Gagyi Mamiban mikor beöltözött öregasszonynak.
Ezt a két videót neked küldöm Gyuri.
Jó szórakozást hozzá.😁
ruclips.net/video/91v1y1DoOjA/видео.htmlsi=vs_K4GoYtFn-mWI0
ruclips.net/video/YPN0qhSyWy8/видео.htmlsi=oJGk1CY7xHPDyzq-
Köszi. A másodikat ismertem zseniális :D
Szerintem nem akarta kihúzni az apródot, én úgy láttam, mintha tolta volna befelé. Épp ezért volt vicces a dolog számomra 😅
Maximus kirakta 10re a luckot...
Nekem a Maximus játszó színész inkább Cuba Gooding Jr. _ ra emlékeztetett folyamatosan, nem Denzel Washington _ ra . Szerintetek?
Nekem helyenként rá helyenként Denzelre.
Ez hogy jött ki???😁😁 Cuba talán..de annak sem mert nem azaz esetlen karakter mint itt.
@@egyresztmasreszt4292 Bizonyos szögekből pl ha elmosolyodik akkor hasonlít az alábbi urak valamelyikére. Nekem full ez a két ember ugrott be róla. De lecsekkoltam és egyiknek se rokona.
@@PimpThyMind jó ez igaz 😁
Na, majmok, jöjjön a teljes igazság:) :
A sorozat eleje tetszett, főleg ami a vaultban van. Utána azonnal elkezdtem jatszani a játékokkal. Először a New Vegassal, a Gyuri miatt. Ez nekem elég fakó volt meg olyan semmilyen, kicsit eleve in medias res, dehát nyilván ez a sokadik rész. Gyorsan mondom megnézem a 4-et, és annak a felütése is zseniális, nagyon drámai, szerintem igy kellett volna kezdeni a sorozatot is. Az a játék nekem nagyon tetszik, azóta is játszom, tehát nem kell aggódni:) A sorozatban a 7. Résznél járok, nincs kivel azonosulni, mindenki gyökér vagy egy agrsszív barom, konkrétan senki nem érdekel, csak max a Ghoul múltja, meg nyilván a rejtély, hogy hova fut ez ki. Szerintem a sorozat a karakterek miatt gyenge, de ez egy szubjektív vélemény. Mindenesetre befejezem, de a 4. része a játéknak sokkal jobban érdekel.
Ha még csak a karakterek..., de az egész nem tud összeállni egy rendezett egésszé, még ha jók is a szálak, de a finomítás, a részletek nagyon kiábrándítóak és inkább ez marad meg az emberben.
🤣🤣🥰🥰
A fallout 4-ben az a nagy hajó pont a jatek elso negyedeben atszall az egen. szóval a sorozat ebben nem fedett fel titkot, csak kovette a dramai vonalat.
A sorozat egesz jo. Viszont a Bethesda jatekai es a hozzáállásuk a történet meseleshez sose jott be.
Amúgy meg nem kell a Fallout világában jártasnak lenni, hogy megértsük Lucy karaktere miért ilyen infantilis a felszínen. Én nem játszottam a játékkal, mégis megértettem miért viselkedik így…
Tökre igaza van Ábelnek. A Fallout játékok nagyon rosszul öregedtek.
A Lucy meg tényleg rohadt idegesítő és debil karakter volt. Maximus meg totál felesleges volt.
De amúgy egyben volt a sorozat ezeket leszámítva.
Miért akkor milyen karakter lenne helyette?
Stúdió tour nem lesz? 😂
Nem játszottam egy játékkal sem, a sorozatból másfél részt voltam képes megnézni! Csodálom Ábelt, hogy 4 részig bírta!
Kicsit nekem is fura volt ez a sorozat, habár én nem adtam fel, mint az Ábel, de a végére szerintem azért nagyot esett a színvonala. Tudom, hogy én gyenge vagyok, de nekem már egy kicsit sok minden sorozatban ez a mennyiségű brutalitás, gátlástalanság és Gore. Ebből a palackból a Trónok Harca engedte ki a szellemet, ott vált egy mainstream sorozatban teljesen általánossá az erőszak, de sajnos én telítődtem mára ettől. Az sem tetszett, hogy miért kellett a 7. rész elején a Ghoul-nak provokálnia, majd kivégeznie azt a szerencsétlen 16 éves srácot. Ezen aztán a sorozat elegánsan túllép, sőt a későbbi évadokban nyilván az lesz a narratíva, hogy pozitív szereplőt akarnak belőle csinálni.
Szóval összességében nagyon vegyes, a világa mondjuk be tudott rántani és az első 4 rész valóban pazar, de utána nálam visszaesett, az utolsó rész pedig kifejezetten nem tetszett. Azért nem adom fel, de számomra sok, hogy lassan minden sorozatban a gátlástalan (számomra öncélú) erőszakot kapjuk.
A Falloutnak szerves része ez a fajta brutalitás, elborultság, ill. ezek nyers tálalása. Ha ezeket kihagyják vagy csak tompítva mutatják meg, akk sérül a hangulat, az már nem lenne ugyanolyan Fallout élmény. Ez a világ már bőven azelőtt is ilyen volt, hogy jött volna pl. a Trónok Harca sorozat. Megértem, ha mára vannak, akik telítődtek már ezzel a felfogással, de ezt a sorozatot nemigen lehetett volna másképp autentikusan megcsinálni.
Az említett srác esetében egyébként szépen körül lett járva, miért öli meg a ghoul. Ha nem tetszik, hogy így történt, szíved joga, de értetlenkedni vagy öncélú felesleges erőszakoskodásnak titulálni már erősen csúsztatás, amikor meg lett magyarázva miért történt.
@@palkovacs7789 Én ezt mind elfogadom, de valóban, telítődtem a rengeteg erőszaktól, egyszerűen nem tudok már vele mit kezdeni. Persze, világos, ez egy ilyen világ, ahol bárki kinyírhat bárkit, nemre, életkorra vagy egyébre való tekintet nélkül, csak nem szeretem azt a narratívát, hogy utána nincsen megbűnhődés ezért, sőt semmilyen morális kifogás nem merül fel. Számomra így nehéz lesz valaha is azonosulni egy karakterrel. Mindettől függetlenül azért maradok, mert a világa izgalmas, ha valóban remek story kerekedik ebből a New Vegas helyszínből (ahogy a srácok is mondták) akkor várom is folytatást.
Ez az évad erősen nyitott, aztán nagyon halovány lett nekem a végére. Azt sem értettem, hogy az a Új Kaliforniai Köztársaság egy ilyen idilli, tökéletes helynek volt bemutatva, miközben kommunistaként, még a vörös csillag is ott volt zászlójában. Lehet én néztem be, de ezt pozitívként beállítani a sorozat erőteljes kapitalizmus kritikájával szembeállítva számomra röhejesnek hatott. Bocsi, hogy hosszú voltam.
@@ArthurHUN97 Hát, sajnos a Fallout világa pont olyan, ahol nemcsak megtörténhet bármilyen szörnyűség, de sok esetben nem bűnhődnek meg érte az elkövetők. Megértem, hogy ez tőled távol áll és zavar, de remélem, hogy a továbbiakban is megbirkózol majd ezekkel az ellenérzéseiddel, és tudod élvezni a folytatást. 🙂
Hmm, nem tudom mire gondolsz, de szerintem pár dolgot erősen félreértettél. Az ÚKK miért lett volna idilli és tökéletes helynek bemutatva? Én semmi ilyet nem éreztem.
A zászlóban lévő vörös csillagnak semmi köze a kommunizmushoz, ahogyan a szervezetnek se. A zászló az eredeti Kalifornia lobogója, csak kiegészítették a "New" szóval, ill. a medvét egy kétfejű verzióra cserélték, de az a vörös csillag az eredetin is szerepel. Ha rákeresel Kalifornia állam zászlajára, akk láthatod, hogy tényleg van rajta vörös csillag.
@@palkovacs7789 Akkor ez valóban a saját tájékozatlanságom volt, köszönöm a felvilágosítást. Lehet rémeket látok néha, de én éreztem egy ilyen vonalat, sajnos az utolsó résznél kicsit kidobott a sorozat és talán ezért ragadtam le ezeknél a félreértelmezett részleteknél.
Hát, igen, csak akkor "kiváló", ha többi, nagyon félresikerült adaptációhoz mérjük, mert ahogy a videóban is meglett említve: vannak benne megmagyarázhatatlan, disszonáns dolgok, elég sok, sajnos.
Maga a Fallout kimeríthetetlen tárház, ebből sikerült is kiragadni egy tömböt, de annak a lecsiszolására, ékkővé való formálására már elfogyott a kezdeti lendület. Kár érte...
Ha szabadabban mer hozzányúlni a témához - a hülyeséget és az értelmetlen dolgokat eleve kizárja - , woke&egyéb szenny mentesen, akkor egy mindenki számára, fanyalgás nélkül fogyasztható, megkérdőjelezhetetlenül sikeres sorozattá válhatott volna, így csak erős közepes, de csak az egyre rothadó, bomló világunk által alacsonyra helyezett léc miatt.
A "szabadabb hozzányúlás a témához" és a "hülyeség és értelmetlen dolgok kizárása" erősen ellentmondanak egymásnak. Ez egy Fallout sorozat, a Fallout világa pedig már elég aprólékosan kidolgozott minden téren. Tetszik vagy sem, de nem hagyhatsz el belőle olyan kritikus elemeket, amelyek meghatározó szerepet játszanak az identitásában.
A "hülyeségek és értelmetlen dolgok" sarokkövei ennek az univerzumnak, alapjaiban határozzák meg a hangulatát, a narratíváját, a karaktereit, az eseményeit, mindent. Attól, hogy neked ezek nem jönnek be, ne akard már kiherélni az alapanyagot.
Az meg kórosan nagy egóra vall, hogy szerinted mindenki számára tökéletes és megkérdőjelezhetetlenül sikeres lett volna a sorozat, ha olyanra csinálják, ami neked tetszik. Miért kéne mindenkinek pont úgy gondolkodnia, mint neked? Mitől lenne a te ízlésed bármilyen téren is objektív mércéje bárminek is?
A woke-ot nyugodtan elengedheted, tudom, hogy manapság divat minden kritikába beleszőni és ezen lovagolni, de ennél a sorozatnál pont totál értelmetlen. Amennyi woke itt van, annyi már azokban a Falloutokban is megvolt, amik készítésekor még a fogalom se létezett...
@@palkovacs7789
Igen, kidolgozott, ennek ellenére pl. halálkarom-szupermutáns egy sem. Sugárzás..., mi az egy atombomba-zápor után? Túlélés..., mintha csak egy hétvégi piknik volna a világvége utáni élet...
A karaktereknek nincs egy konzisztens világnézetük, elveik, amik mentén meg lehetne ismerni, ne adj Isten, akár még szeretni is őket - ez alól talán csak Lucy kaphat felmentést..., egy ideig és a gonosz oldal a kivétel.
A helyszínek szűkek, már-már sterilnek hatnak, rajtuk keresztül nem érződik át az a nagy csapás, ami az emberiséget érte.
Már a Hub-ban is az volt az első szabály, ha előveszed a fegyvered, akkor mindenki, jogosan lőhet rád, ezzel szemben itt...
A főszereplőket egyáltalán nem félted, mert sérthetetlenek, ami kihívás éri őket, azt az isteni erejükkel, vagy csak úgy megoldják - a halál valahogy mindig másokat ér csak el.
Mit is akar a Ghoul egyáltalán, mert azt a "csapongást", amit - többek között ő is - bemutat, nem nevezném "életcélnak"?!
A tLoU-nál még erény volt, hogy mert elrugaszkodni az eredeti világtól, itt már uez bűn volna, hogy egy "normális" sorozatot kaphass végre?! Ill. amiben eltér, abban meg nem biztos, hogy el kellett volna térnie, mert nem vált előnyére...
Egyszerűen nem lehet kiigazodni ezen a katyvaszon, hogy mi is akart lenni igazából. Vígjáték, "dokumentumfilm", szatíra..., mert, hogy elég silány Fallout lett, az az egy biztos - igaz, egy tLoU-nál 1000x jobb, de az még kevés a mennybemenetelhez, szerintem..., ehhez a körbeszopáshoz, ami itt is megy, ahhoz bizonyosan.
@@palkovacs7789
Sajnálom, hogy gyuri ismételten törli a hozzászólásomat, így nem tudok érdemben válaszolni.
Sz'al, üvöltsön tovább a megalkuvók kórusa...
@@quibelezdesaporan6593 Majd lesz halálkarom meg szupermutáns is, ebben biztos vagyok. De nem lehet mindent egy évadba belesűríteni. Azt én is hiányoltam a sorozatból, hogy a pusztaság nem elég kegyetlen, nem elég veszélyes, túl könnyen mozognak benne a karakterek.
De miért kéne, hogy rögtön ennyire céltudatos és komplex, konzisztens világnézettel rendelkező karaktereket kapjunk? Pont ez a lényeg, hogy ugyan különböző helyzetű és hátterű, de amúgy egyszerű hétköznapi figurákat kapunk, akik túl akarnak élni valahogy, és ennyi. Itt nem az univerzum nagy hőseinek életét követhetjük, akik meg akarják váltani a világot, teljesen más a fókusz.
Képzeld el úgy, mintha a játékokban csámborogva belefutnál 1-1 figurába a világban, aki épp próbál boldogulni. Ott is nagyon ritka, hogy valakinek átfogóan kidolgozott és felépített világképe legyen, komoly céljai stb.. A játékok küldetései is pont nagyon hasonlók ahhoz, mint amit a sorozatban is látunk.
A ghoul célja egyébként, hogy leszállítsa a "csomagot" az illetékesnek. Így vagy úgy, de mindegyik fő karakternek ez a célja, emiatt akadnak annyit össze, ill. ezért kötnek ki az évad végén is egy helyen.
A plot armorba meg persze bele lehet kötni, de akk ne nézz kb. semmilyen filmet vagy sorozatot, mert a 99,9999%-ukban ez így működik.
Fiúk, a kollegátoknak igaza van, ez egy szar sorozat és rossz játékadaptáció. Irritáló, hogy mennyire nem forráshű, hogy mennyire buta karakterekkel van teli (talán Norm nem az), hogy a sztori értelmetlen, hogy majdnem minden történés életszerűtlen. Szomorú, hogy ennyi dícséretet kap méltatlanul, csak azért mert teli van utalásokkal.
40 perc ment le torkomon. Nem vagyok hajlando tovabb olyan dolgokat nezni a szemeimmel, ahol nem tudom meg eldonteni sem egy karakter nemét. Bocs, nekem eleg volt a hollywoodi hulladekból.
Mondjuk, ha itt nem tudtad eldönteni valakinek a nemét, akk sürgősen szakemberhez kell fordulnod, mert nagy bajok vannak. És ezt nem Hollywoodban vagy a Fallout körül kell keresned.
Én meguntam kb. az ötödik résznél legkésőbb. Abbahagytam, gyenge volt. A New Vegassal ugyanígy jártam anno. Arról is ódákat zengtek, de nagyon nem volt nekem való játék. Pedig szeretem a shootereket, meg az open world RPG-t is.
Moldaverrel kapcsolatban, John Wick egy csomó embert lemészárol amíg a kutyájának gyilkosát kinyírja. Mindenkit aki útjába kerül.
Mindenkit aki az útját állja fegyverrel vagy akit ráküldenek hogy őlje meg. De érdekes módon nem kezd el ártatlan fegyvertelen emberekre lövöldözni a diszkóban.
@@PimpThyMind de pontosan azt teszi. szerinte mindenki útját állja a bosszúja felé. Tudom, most mosakodunk kifelé, de újra kell nézni a filmet és sok hasonlót. Csak a ti elmondásotok szerint ártatlanok azok az emberek, Moldaver szemében csak útban vannak a Vault vezeto felé. Wick 77 embert ölt meg a kutyája meggyilkolása miatt. Habár elég lett volna megölnie az a 4 db. embert akik tényleg hibásak voltak.
@@PimpThyMind ja, közben eszembe jutott, hogy nevezi a hadászat ezeket az embereket: "collateral damage"
@@sergioleone8592 John Wick senkit nem öl meg aki csak ott van ártatlanul. John Wick azokat öli meg akik fegyvert rántanak rá. Viszont Moldaver emberei elkezdik lemészárolni az összes gyanútlan és fegyvertelen Vault lakót. Ők senkire nem rántottak fegyvert.
@@PimpThyMind Moldaver sem öldösött ártatlan embereket, mint már elmondtam, csak aki az útjába állott. S az, hogy Wick 77 embert ölt meg a kutyájáért, az csak a morális dilemma elsimítása. Ő jó mert jó ügyben jár, Moldaver rossz mert ártatlanokat mészárol le akik az útjában vannak. Persze a gyanútlan meg fegyvertelen az kb. olyan mintha civilek lettek volna teljesen s az az armory(igaz kifosztva) meg a lőtéri gyakorlások csak díszletnek lettek volna ott. Persze, jó tudni, hogy ártatlanok a menedéklakók, mert úgy-e a rendező bácsi ezzel nekünk bepakolja a tarisznyánkba a kontrasztot, míg John Wicknél a cél szentesíti az eszközt című fejezetet pakolja be, tehát abból uzsonázunk. Az, hogy felfegyverezett vagy sem emberekből pontosan 77 db.-ot kell megöljön, míg egyszerűen kinyírhatná a tagot és a haverjait, az nem gond, mert azok hibásak, mert fegyveres testőrök. Na de nem szapor¢tom ezt a felét, csak az volt a fennakadásom, hogy Wicknél nincs mosdatás morálisan mert ő mindent ön és kutyavédelemből tett és fel volt dúlva. Moldaver meg bement egy diszkóba egy csürhével és lemészárolta a védtelen civileket. Ez van, ezt kaptuk a tarisznyánkba uzsonnára, ennél tovább nem is kell látni. Vagyis igen. A végén már mosdatás meg kimagyarázás az kell, mert nem ugyanaz a rendező csinálta úgy, hogy Moldavert az elején utáljuk majd megértsük, mint a másik esetben Wickkel szemben fegyverre a kézben pontosan 77 ember kell meghaljon.
Az a szörny abba halt meg, hogy ingerelték a kis ujjait - mint ahogy nekünk lehet a torkunkat kvázi - és áttüsszentette magát a túlvilágra, vmi ilyesmire gondoltam :D