маленька порада - у китайців на аліекспрес є нейлонові мішечки для прання, в залежності від розміру від 30 до 65 грн. дуже зручно сцежувати будь-які ягоди з вина та наливки, віджимати, і дуже легко відмивається - холодною водою за одне полоскання
Поспостерігати за виділенням вуглекислого газу. Якщо деякий час бульбашок в гідрозатворі немає,а також поверхня вина "спокійна", немає піни, то це свідчить що процес бродіння завершився.
Доброго дня. Не зовсім,є спеціальна технологія пастеризації вина,вино нагрівається лише до 55-65 градусів без доступу повітря на короткий час(не кип'ятиться ні в якому разі!) І важливо щоб вино було добре освітлене перед цим! На смак воно зазвичай трохи впливає звичайно,але якщо все правельно зроблено то не суттєво.
Хочу у вас попросити пораду. Роблю ожинове вино вперше, і води додаю мінімум, хочу щоб був насичений смак. + додала винні дріжджі. Потрібно відразу ставити рукавичку, чи після того як відіжму мезгу і залишиться лиш сік? Бо вже 4 дні стоїть в бутлі під марлею, і бродить чудово. Лиш незнаю як краще далі поступити, як бути з тою рукавичкою..?
На відео, після встановлення на зберігання, вино якесь занадто прозоре (3хв.26сек)., а на кінцевих кадрах (3хв.36сек), показане вино з густим насиченим кольором. Хіба під час зберігання, вино може набрати кольору? Чи вина зроблені за різними рецептами? Здається, що води булькнули в три рази більше ніж потрібно., чи я помиляюсь?
Ми поціновувачі хороших вин,любимо робити їх для себе,як ви думаєте,який сенс нам додати як ви кажете в 3 рази більше води і пити потім той "кампот" та пригощати ним друзів?😉 Інколи справа просто в освітленні кадру.Але з досвіду саме якраз вистоювання ожинового вина,то воно справді здатне трохи темнішати,ну і смакові якості теж змінюються на краще!👍
@@gotuemo_z_radisty Може у вас своя особлива технологія, але зазвичай вино з часом освітлюється, а не темнішає. Тож скоріше за все, винен невдалий ракурс з'йомки.
@@МиколаРадіоновні, винно наїбалово автора. Як не грайся з ракурсом а не можна зробити з одного вина одночасно напівпрозоре, та абсолютно чорне. Хіба в спеціально створених для цього умовах. А на відео різні вина.
Ні,якраз на цьому етапі на можна збовтувати! Тепер осад буде осідати на дно,і потім ви зможете обережно зняти з осаду(за допомогою шлангика) вже більш освітлене вино!
@@ВіліС Ні,на цьому етапі вже активного бродіння не буде,далі розпочнеться так зване "тихе бродіння",вино освітлиться і набуде кращих смакових якостей!
Добри день! Рукавичка впала, процідили, одягнули рукавичку без дирочки, через день рукавичка надулась і вже третій день тримається, підкажіть що робити ?
Доброго дня. Наглядний приклад того чому рекомендується після закінчення активного бродіння надягати знову рукавичку..інколи ще може виділитися якась кількість вуглекислого газу як у вашому випадку. Ми рекомендуємо для початку просто випустити вугл.газ.,тобто на декілька секунд зняти рукавичку. Але якщо вона знову буде швидко надуватися то тоді зробити дирочку і хай ще собі бродить.
В такому разі зробіть дирочку в рукавиці,і нехай ще доброжує. В вашому випадку активізувалися деякі живі дріжджі що залишилися,і продовжилося спиртове бродіння. Якусь частину доданого цукру дріжджі перероблять в спирт(вино буде міцніше!) Далі чекаєте поки доброжує(переважно це недовго) і випадає осад,після знімете з осаду,перелиєте в тару до верху,закриєте кришкою і знову поставите на освітлення,тобто все як у відео.
На цьому етапі вуглекислий газ вже активно не виділяється,активний процес бродіння вже пройшов. Тепер етап "тихого" молочно-яблучного бродіння. Тару важливо заповнити доверху,а перчатка без дирочки(або капронова кришка) обмежить контакт з киснем,і вино не буде мати ніяких шансів прокиснути!
Доброго дня, підкажіть будь ласка скільки приблизно часу має бродити . В мене рукавичка не дуже і напухала😢, незнаю як має бути правильно. Стоїть вже 10 днів.
Доброго дня. В вашому випадку потрібно ще раз надягати рукавицю,оскільки вино очевидно ще не закінчило активно бродити і буде виділення вуглекислого газу. Цього разу дочекайтеся поки рукавиця повністю не впаде,після того зніміть з осаду, і можна вже закрити кришкою та поставити в прохолодне місце на зберігання.
В нас получилося рівно місяць цього разу. Але в кожного може бродити по різному,в когось швидко в когось і 2 місяці. Тут все залежить від деяких факторів,таких як температура і її стабільність,активність винних дріжджів і т.д.
В мене активне бродіння йшло з 26 серпня до 2 жовтня, рукавичка вже здулась. Завтра вже буду проціджувати. А підкажіть, будь ласка, у відео показано, що знову після віджимання мезги потрібно натягати рукавичку без дирки, наскільки активним має ще бути бродіння, чи має вона надуватися ? Чи це просто для контролю її натягати ?
Ви правельно ви подумали, після закінчення активного спиртового бродіння знову натягаємо рукавицю(вже без дирочки) для контролю,або для страховки скажем так) По-плану молочно- яблучне,тихе бродіння,але на його початку може накопичитися ще достатно вугликислого газу,і якщо буде кришка то може злетіти,а рукавиця просто трохи надується. Після зняття з осаду можна вже закрити кришкою
@@gotuemo_z_radistyдопоможіть врятувати вино з ожини😢дивитись дивилась перше відео, але якогось чорта стрельнуло, що води має бути 8 літрів, а не 4😭воно вже тиждень стоїть бродить. Чи можна досипати свіжої (пом'ятої) ожини туди аби відповідало пропорціям? Чи це вже зіпсувала я і треба все переробляти?
@@MrPepperSN Не переживайте,якщо тільки тиждень як бродить то сміло можете додавати ще ягід і воно все гарно перебродить. Єдине питання,чи є місце в вас в бутелі?🤔 Оскільки мінімум 20% тари повидно залишатися незаповненим. Швидше за все вам потрібно розділити,відлити 4 л з бутеля в іншу тару,додати і туди і туди ягід і цукру( Ми б додали в такому випадку по 1 кг цукру,і по 2-2,5 кг ягід ожини) Перебродить,а далі все по рецепту!
Так,ви праві,ми не наголосили що воду потрібно брати тільки хорошу,очищену. Тобто якщо з під крану то якісно фільтровану,якщо з криниці то теж має бути хороша,бо й не з усіх криниць добра вода.
Щиро дякую ♥️, все ясно просто і зрозуміло. Без лишньої суєти. Будьте здорові 💙💛
Дякую що не забули зняти другу частину
Якщо зняти з осаду після молочно-яблучного бродіння, то чи можна бутель накрити капроновою кришкою? Дякую!
Так,якраз на цьому етапі вино вже можна щільно закривати!
@@gotuemo_z_radisty Дякую за відповідь!
А коли воду добавляти? Подскажите хтось...вже прослухала другий раз і зрозуміло
Дякую.
Що таке пастерізація вина ,та закріплення
Підскажіть як стабілізувати спиртом?
Капронова кришка підійде? Бо на відео у Вас залізною кришкою закручений бутель!
Так,підійде
дякую
маленька порада - у китайців на аліекспрес є нейлонові мішечки для прання, в залежності від розміру від 30 до 65 грн. дуже зручно сцежувати будь-які ягоди з вина та наливки, віджимати, і дуже легко відмивається - холодною водою за одне полоскання
Вдячні вам що поділилися корисною порадою! 👍
Для жмиху можна використовувати старі колготи ,буде економіше!😊
підскажіть будь ласка як зрозуміти, що процес бродіння закінчився , якщо стоїть гідрозатвор , а не перчатка
Поспостерігати за виділенням вуглекислого газу. Якщо деякий час бульбашок в гідрозатворі немає,а також поверхня вина "спокійна", немає піни, то це свідчить що процес бродіння завершився.
Підкажіть будь ласка через який час Ви проціджуєте вино від мезги ?
Дуже дякую за відео
Приблизно через 4-5 тижнів.
Доброго дня, що маєте на увазі під пастеризацією вина - прокипʼятити його? Смак не зміниться після кипʼятіння? Спирт не випаровується?
Доброго дня. Не зовсім,є спеціальна технологія пастеризації вина,вино нагрівається лише до 55-65 градусів без доступу повітря на короткий час(не кип'ятиться ні в якому разі!) І важливо щоб вино було добре освітлене перед цим!
На смак воно зазвичай трохи впливає звичайно,але якщо все правельно зроблено то не суттєво.
Хочу у вас попросити пораду. Роблю ожинове вино вперше, і води додаю мінімум, хочу щоб був насичений смак. + додала винні дріжджі. Потрібно відразу ставити рукавичку, чи після того як відіжму мезгу і залишиться лиш сік? Бо вже 4 дні стоїть в бутлі під марлею, і бродить чудово. Лиш незнаю як краще далі поступити, як бути з тою рукавичкою..?
Тобто ви вибираєте варіант бродіння не на мезгі? Хочете віджати на початковому етапі,правельно розуміємо?
На відео, після встановлення на зберігання, вино якесь занадто прозоре (3хв.26сек)., а на кінцевих кадрах (3хв.36сек), показане вино з густим насиченим кольором. Хіба під час зберігання, вино може набрати кольору? Чи вина зроблені за різними рецептами?
Здається, що води булькнули в три рази більше ніж потрібно., чи я помиляюсь?
Ми поціновувачі хороших вин,любимо робити їх для себе,як ви думаєте,який сенс нам додати як ви кажете в 3 рази більше води і пити потім той "кампот" та пригощати ним друзів?😉
Інколи справа просто в освітленні кадру.Але з досвіду саме якраз вистоювання ожинового вина,то воно справді здатне трохи темнішати,ну і смакові якості теж змінюються на краще!👍
@@gotuemo_z_radisty Може у вас своя особлива технологія, але зазвичай вино з часом освітлюється, а не темнішає.
Тож скоріше за все, винен невдалий ракурс з'йомки.
@@МиколаРадіоновні, винно наїбалово автора. Як не грайся з ракурсом а не можна зробити з одного вина одночасно напівпрозоре, та абсолютно чорне.
Хіба в спеціально створених для цього умовах. А на відео різні вина.
Підкажіть як стабілізувати спиртом?🙏🏻
Дякую ❤️
Виноградне часом не робите?))
Трошки пізніше будемо робити,бо ще виноград дозріває...
а після процідження і перелиття в новий бутиль, потрібно кожного дня збовтувати?
Ні,якраз на цьому етапі на можна збовтувати! Тепер осад буде осідати на дно,і потім ви зможете обережно зняти з осаду(за допомогою шлангика) вже більш освітлене вино!
@@gotuemo_z_radisty дякую. А на поверхності буде щось утворюватися? пінка\бульбашки і тп.
@@ВіліС Ні,на цьому етапі вже активного бродіння не буде,далі розпочнеться так зване "тихе бродіння",вино освітлиться і набуде кращих смакових якостей!
Добри день! Рукавичка впала, процідили, одягнули рукавичку без дирочки, через день рукавичка надулась і вже третій день тримається, підкажіть що робити ?
Доброго дня. Наглядний приклад того чому рекомендується після закінчення активного бродіння надягати знову рукавичку..інколи ще може виділитися якась кількість вуглекислого газу як у вашому випадку. Ми рекомендуємо для початку просто випустити вугл.газ.,тобто на декілька секунд зняти рукавичку. Але якщо вона знову буде швидко надуватися то тоді зробити дирочку і хай ще собі бродить.
@@gotuemo_z_radisty Дякую за консультацію та поради !!! Гарного дня
@@СтаниславБажан-ф2й Бажаємо вам щоб вийшло смачне вино👍
А що робити якщо рукавичка 2-3 рази на день надувається і треба випускати тиск щоб вона не злетіла? Вчора тільки процідив і додав цукор.
В такому разі зробіть дирочку в рукавиці,і нехай ще доброжує.
В вашому випадку активізувалися деякі живі дріжджі що залишилися,і продовжилося спиртове бродіння.
Якусь частину доданого цукру дріжджі перероблять в спирт(вино буде міцніше!)
Далі чекаєте поки доброжує(переважно це недовго) і випадає осад,після знімете з осаду,перелиєте в тару до верху,закриєте кришкою і знову поставите на освітлення,тобто все як у відео.
Будуть додаткові запитання - питайте, з радістю відповімо!)
Ставте водяний замок
Коли очікувати вино з винограду??
Ми вже зняли та монтуємо відео рецепту вина з винограду,воно з'явиться найближчим часом.
Будь ласка, коли після зливання соку надеваємо рукавицю без дирочки, у банкі ж є кисень, куди буде діватися вуглекислий газ? Чи не прокисне вино?
На цьому етапі вуглекислий газ вже активно не виділяється,активний процес бродіння вже пройшов. Тепер етап "тихого" молочно-яблучного бродіння. Тару важливо заповнити доверху,а перчатка без дирочки(або капронова кришка) обмежить контакт з киснем,і вино не буде мати ніяких шансів прокиснути!
@@gotuemo_z_radisty дуже дякую за відповідь. Якщо до верху, то питань нема😋
@@Olena_Onoprienko Так,тільки доверху,в відео ми це наголосили!
@@gotuemo_z_radisty невже пропустила?😱 Послухаю😉👍
@@gotuemo_z_radisty де ви наголосили? я по декілька раз передивлювався, щоб нічого не пропустити. Про тару до верху нічого на ЖОДНОМУ з етапів.
Доброго дня, підкажіть будь ласка скільки приблизно часу має бродити . В мене рукавичка не дуже і напухала😢, незнаю як має бути правильно. Стоїть вже 10 днів.
Вітаємо! Вино бродить в середньому 1-1,5 місяця,в залежності від певних умов. Стосовно вашої ситуації..скажіть,у рукавиці дирочку робили?
якщо пройшло два тижні а рукавиця ще стоїть чи можна уже знімати з осаду? чи потрібно дочекатися щоб рукавиця впала??
Бо я зняла з осаду не дочекавшись щоб рукавиця впала і незнаю чи закрити кришкою чи ще раз класти рукавицю?
Доброго дня. В вашому випадку потрібно ще раз надягати рукавицю,оскільки вино очевидно ще не закінчило активно бродити і буде виділення вуглекислого газу.
Цього разу дочекайтеся поки рукавиця повністю не впаде,після того зніміть з осаду, і можна вже закрити кришкою та поставити в прохолодне місце на зберігання.
Скільки днів пройшло під першої частини до другої? Дякую
В нас получилося рівно місяць цього разу. Але в кожного може бродити по різному,в когось швидко в когось і 2 місяці. Тут все залежить від деяких факторів,таких як температура і її стабільність,активність винних дріжджів і т.д.
В мене рукавичка з дирочкою, жодного разу не піднімалась. Збовтую щодня. Як зрозуміти, що вже готове?
@@User12709 Ви маєте на увазі взагалі не піднімалася від початку постановки вина??
Ні, думала проблема в дирці.
Може бути через те, що половина ємності вина?
В мене активне бродіння йшло з 26 серпня до 2 жовтня, рукавичка вже здулась. Завтра вже буду проціджувати. А підкажіть, будь ласка, у відео показано, що знову після віджимання мезги потрібно натягати рукавичку без дирки, наскільки активним має ще бути бродіння, чи має вона надуватися ? Чи це просто для контролю її натягати ?
Ви правельно ви подумали, після закінчення активного спиртового бродіння знову натягаємо рукавицю(вже без дирочки) для контролю,або для страховки скажем так)
По-плану молочно- яблучне,тихе бродіння,але на його початку може накопичитися ще достатно вугликислого газу,і якщо буде кришка то може злетіти,а рукавиця просто трохи надується.
Після зняття з осаду можна вже закрити кришкою
@@gotuemo_z_radistyдопоможіть врятувати вино з ожини😢дивитись дивилась перше відео, але якогось чорта стрельнуло, що води має бути 8 літрів, а не 4😭воно вже тиждень стоїть бродить. Чи можна досипати свіжої (пом'ятої) ожини туди аби відповідало пропорціям? Чи це вже зіпсувала я і треба все переробляти?
@@MrPepperSN Не переживайте,якщо тільки тиждень як бродить то сміло можете додавати ще ягід і воно все гарно перебродить. Єдине питання,чи є місце в вас в бутелі?🤔
Оскільки мінімум 20% тари повидно залишатися незаповненим.
Швидше за все вам потрібно розділити,відлити 4 л з бутеля в іншу тару,додати і туди і туди ягід і цукру( Ми б додали в такому випадку по 1 кг цукру,і по 2-2,5 кг ягід ожини)
Перебродить,а далі все по рецепту!
@@gotuemo_z_radisty бутель знайдеться) дякую за відповідь💐так і зроблю
@@MrPepperSN 👍 Все буде ок з вашим вином. Зробите більше,а ожинового вина забагато не буває😉🤗
Нужно кстати указывать еще, какая вода используется, из под крана или с колодца, если уж рецепт пошаговый....
Так,ви праві,ми не наголосили що воду потрібно брати тільки хорошу,очищену. Тобто якщо з під крану то якісно фільтровану,якщо з криниці то теж має бути хороша,бо й не з усіх криниць добра вода.
кстати - водой из-под крана только пятки моют!
Якщо стоїть хороший фільтр(осмос наприклад) то можна не лише п'яти мити😉
@@gotuemo_z_radisty після осмосу "мертва" вода. спробуйте коньяк пропустити - таи танінів залишиться 0.3%
Доброго дня, скажіть будь ласка скільки потрібно спирту добавляти, щоб закріпити вино? Дякую
Скільки потрібно спирту на бутель вина?