Jak zawsze pełny profesjonalizm. Podziwiam was za determinację i dążenie do perfekcji. Uwielbiam też sposób, w jaki opisujecie swoje doświadczenia smakowe. Opisy zachodzących w każdym z naparów oraz w samej wodzie procesów chemicznych również uważam za spory plus. Kopalnia wiedzy. Miło również zobaczyć, jak kawosz i herbaciarz jednoczą się dzieląc się swoimi pasjami, zamiast kłócić się o to, co jest lepsze. Pozdrawiam.
Fajnie, że poruszacie temat wody! Super byłoby zobaczyć kontynuację, np. porównanie wody z najpopularniejszych dzbanków w Polsce (Brita, Dafi, Aquaphor) w ślepym teście 🙈 Porównanie różnych filtrów w kontekście kawy i herbaty ☕ byłoby czymś unikalnym na Polskim youtubie
Nie wszędzie jest chlor, w wielu miejscowościach, np w Tczewie wodę się ozonuje, a chlor jest dodawany doraźnie jedynie po awarii sieci, w czasie odkażania instalacji. Sam używam filtra brity (w sumie to od 11 lat), ale nie ma problemu by pić wodę prosto z kranu czy na niej parzyć kawę czy herbatę. Co ciekawe, w moim przypadku surowa woda z kranu w Gdańsku (Chełm) powodowała szybką potrzebę skorzystania z kibelka, gdy po filtrze problemu nie było.
Z tego co wiem chlor jest zawsze. Ozonowanie pozwala istotnie zmniejszyć ilość chloru w wodzie, ale ozon chroni wodę przed zanieczyszczeniem biologicznym przez ograniczony czas, a chlor z czasem nie traci swoich właściwości.
Znam te šmieszne korzuszki w zaparzonej herbacie z dawnych czasów. Teraz od kilku lat używam dzbanka i filtra Brita i z oryginalnymi wymienialnymi wkładami Brita i sama czysta woda filtrowana jak dla mnie jest smaczna.
Dzięki za ten materiał. Chyba znowu muszę uruchomić Britę. Kupiłem ostanio herbatę po 140zl za kg zaparzyłem woda niefiltrowaną i byłem rozczarowany samkiem. Muszę dokonać zakupu ponownie i dać tej herbacie drugą szansę. Pozdro
Jak mieszkałem na bogatym osiedlu herbata była piękna klarowna smaczna a jak się przeprowadziłem na biedniejsza dzielnice to tragedia nie jest już przezroczysta herbata po zalaniu a pije głównie Assam więc dzięki za porade pozdrawiam z Bavari 👍💪
Przykro czyta się te wszystkie komentarze o rzekomym sprzedaniu się kanału. Czy zawsze sponsorowany filmik zawsze musi być traktowany jako podawanie nieprawdziwych informacji za pieniądze? Moim zdaniem nie pojawiła się żadna informacja jakoby filtr _brita_ miałby być najlepszym na rynku. Dobra dawka wiedzy. Zestaw odwróconej osmozy plus mineralizator, który wypadałoby kupić to naprawdę duże koszty, które są niepotrzebne dla amatorów herbaty.
Tak to prawda Siostra miała wesele w sali która należ do kompleksu browaru Tychy.Tam woda dostępna w instalacji wodnej browaru to ta co pompują do robienia piwa po podaniu kawy wielu pytało co to za kawa bo taka dobra.
Dzień dobry, nie mogę się zgodzić z całkowitym odrzuceniem wody kranowej. Nie we wszystkich miejscach w Polsce jest ona nieodpowiednia do parzenia herbaty. W Łodzi mamy bardzo dobrą wodę, głównie z ujęć głębinowych. Łódzka woda była wielokrotnie badana, i zestawiana z wodami źródlanymi dostępnymi w sklepach. Sam również co jakiś czas sprawdzam jak rzecz się ma, i obecnie wygląda to tak: parzyłem Darjeelingi z różnych zbiorów, oraz chińskie zielone, w wodach niskozmineralizowanych różnych marek, w wodzie z kranu, oraz tejże przefiltrowanej przez filtr dzbankowy popularnej marki. Wnioski: nie widzę większej różnicy w jakości naparu i jego aromatu. Jedyna różnica jest taka że herbaty parzone w wodzie z butelki i przefiltrowanej, miały bardziej klarowną barwę naparu. Na koniec dodam że napary przygotowane na wodzie przefiltrowanej, miały odpychający, jakby chemiczno-apteczny posmak. Reasumując: woda butelkowana i filtry dzbankowe to dla mnie wyrzucone pieniądze, i za dużo zachodu, przy jednoczesnym braku poprawy jakości naparów. Pozdrawiam.
Nie mam wątpliwości co do różnicy w smaku wody filtrowanej i bezpośrednio z kranu, natomiast sądzę, że test powinien być wykonany na ślepo, inaczej mamy do czynienia z tak zwanym "efektem potwierdzenia". Podświadomie się od razu nastawiamy, że uzyskamy pewien efekt, pewne odczucie, co sprawia, że test staje się mniej miarodajny.
Ważne jest też regularne czyszczenie czajnika, bo nawet idealnie zmineralizowana woda po zagotowaniu w zakamienionym czajniku nabierze wapnia. Ja na taką herbatę z wapniem mówię, że da się ją pogryźć :)
Chyba chodziło o wodę zdemineralizowaną? Jeśli w czajniku jest gotowana wyłącznie woda po filtracji i filtry wymieniane są zgodnie z zaleceniem producenta, przeważnie po około 150-200 litrach, to na czajniku nie będzie osadzała się widoczna warstwa wapnia. Wiem z autopsji, kluczem jest regularna wymiana filtra i orientacja w tym ile już dany filtr przefiltrował.
Kupiłem czajnik z filtrem i powiem szczerze sprawdzę sam 🙂 Co do smaku kawy tak jest że np ta sama kawa zalana kranówką smakuje mi innaczej, lepiej poza domem niż u mnie i nigdy nie pomyślałem w ten sposób że to woda na to wpływa.
U mnie w mieście (Dąbrowa Górnicza) z tego co wiem, też się nie chloruje kranówki. Woda miejska jest z glębinowych odwiertów jurajskich i jest naprawdę ok.
Osobiście używam "rozbudowanych systemów filtrów odwróconej osmozy" od lat i jestem zadowolony z efektów smakowych kawy i herbaty. Dla odmiany dzbanek filtrujący mający tylko węgiel aktywny stosuję tylko na wakacjach aby poprawić smak wody wodociągowej w miejscowości, do której jadę. Moja subiektywna opinia o smaku wody po filtracji osmotycznej a dzbanku filtrującym jest taka, że dzbanek ledwie poprawia smak kranówki a osmoza dopiero naprawdę filtruje. Polecam ale nie namawiam nieprzekonanych :-)
@@michabarczyk4451 Witam, ja mam filtr w systemie RO6 (to określa ilość stopni filtrowania), który sam modyfikowałem. Polecam wkłady Aquafilter ze względu na ich wysoką jakość i wpływ na jakość filtrowanej wody .Natomiast cały filtr możesz kupić dowolnej marki, polecam jako standard RO6.
Herbaty w "naukowym" tego słowa znaczeniu oczywiście by się nie dało zrobić natomiast herbatkę ziołową można zrobić z wszystkiego co nie jest trujące, co jest odpowiednikiem herbaty zielonej bądź białej (w przypadku liści roślin podlegających oksydacji) tylko że z liści innego gatunku krzewu. Trzeba by było sprawdzić czy liście cytryny mają enzymy odpowiadające za utlenianie. Nawet jeśli ma to nie widzę sensu by bawić się w oksydację, ponieważ liście zapewne utracą wtedy dużą część swojego cytrynowego smaku a wątpię by zyskały coś podobnego do czarnej herbaty.
jeśli ktoś ma twardą wodę i wiecznie dużo kamienia w czajniku, sprawdza się papierowy filtr do drippera woda jest klarowna, polecam szczególnie do herbaty. warto dodać, że śmiało można używać kilkukrotnie 1 filtra.
Potwierdzamy! Ciepłe napoje, takie jak kawa czy herbata dużo lepiej smakują i wyglądają, jeśli przyrządzamy je z wody filtrowanej 🙂 Zapraszamy również na nasz kanał po więcej informacji na temat filtracji wody!
Witam mam pytanie A zarazem prośbę, czy jest szansa przetestować urządzenie do parzenia kawy caffiano kompreso,, przepraszam jeśli źle napisałem. Czy z tego urządzenia da się zrobić espresso z crema? I w jaki sposób to robić? Dziękuję i pozdrawiam
Po robieniu herbaty na rzymskiej krańcówce wiem, że woda w Polsce jest LUKSUSOWA. Woda w Rzymie jest tak okropnie twarda, że korzuch jest potwornie gruby biało mętny, a przez to już wizualnie odżucający.
Mam to szczęście, że w moim mieście woda nie jest chlorowana, ponieważ jest z głębokich studni a do tego ją uzdatniają promieniami UV. Jakość wody kontrolują małże, ale jeszcze nie zdarzyło się aby były zamknięte (małże zamykają się kiedy woda jest nawet delikatnie zanieczyszczona), jednak nie jest ona idealna do parzenia naparów ze względu na wysoką jak na kranówkę mineralizację.
Niestety zawiodłem się na Was. Na parzeniu się znacie, ale na wodzie nie. Brita to filtr amatorski, wcale nie tani. Regularna wymiana filterka to ok 30 zł. Ja za tyle wymieniam 3 filtry w filtrze ro raz na pół roku. Zestaw odwróconej osmozy to 300 - 500 zł. Inwestycja na lata.
Nie można znać na parzeniu kawy bez znajomości tematu wody. Żaden z nas nie flirtuje w lokalu wody przy pomocy dzbanków, tylko używa osmozy i mineralizuje. Musisz jednak przyznać, że namawianie wszystkich na zakup osmozy, byłoby lekka przesadą z wielu powodów. Poza tym motywem głównym odcinka jest zwrócenie uwagi na ograniczenie zużycia jednorazowych plastikowych butelek. Nikt nie twierdzi, że jest to najlepsza metoda filtracji, bo nie jest.
Proponuję ci zrobić proste doświadczenie z elektrolizą wody włosy ci dęba staną co pijesz woda z własnej studni była dobra 50 lat temu a nie teraz życzę wytrwałości wytrwałości w walce ze zdrowiem
krótko mówiąc: reklama nie 30 sekund tylko 16 minut ;) bo wyobraźcie sobie- dokładnie ten sam materiał - bez reklamodawcy niby nic, ale "prawie robi różnicę" ;)
Dobre porównanie👍 Jakiś czas temu kupiłem butelkę z wodą po odwróconej osmozie. Naprawdę czuć różnice wobec kranianki zdrój 😁. Ma taki 'życiowy' smak. 🙂
Do tego mineralizator i też wymiana filtrów i minerałów... Pytanie czy zestaw z tańszej półki będzie w ogóle robił dużą różnice co do dobrego filtra. Oczywiście dla koneserów jest to dobry wybór i pan Rafał mówił że korzysta z takiego zestawu w swojej herbaciarni, natomiast zwykły filtr, który usuwa najbardziej wyczuwalne "defekty" wody tzn. jej twardość i chlor, powinien wystarczyć amatorom.
No nie, panowie! Prawie półtora roku temu po fali filmów o tym jak to woda z kranu w dzisiejszych czasach jest dobra przestałem używać filtrów do wody, no i mój dzbanek był już stary nieestetyczny.. A teraz znowu się zacznie szukanie promocji na filtry i ciągłe dolewanie wody😅 A tak w ogóle to popsztykaliście się czy coś? Bo każdy musiał powiedzieć to samo na swój sposób zamiast stworzyć wspólną narracje😂 Ciekawy odcinek, dzięki! 👍
Widzę, że Panowie dajecie bardzo dobry przykład nagrywając tę reklamę i siedząc stykając się łokciami! To dobrze, że są ludzie (poza politykami i publicystami w studiach), którzy absolutnie lekceważą zasady bezpieczeństwa w czasie pandemii. Mam nadzieję, że tę reklamę obejrzy jak najwięcej młodzieży i znajdą w niej potwierdzenie swoich głupich zachowań narażających bezpieczeństwo swoich bliskich! Brawo!!!
Powiedz, że jesteś tylko trollem :) Bo już abstrahując od tego, że odcinek mógł być nagrywany jakiś czas temu, a dopiero teraz opublikowany, to ton Twojej wypowiedzi bardziej sugeruje popadanie w kolejną skrajność :)
to bez sensu podkladac za marne pieniadze kanal dla tej marki, przeciez madry czlowiek na youtube znajdzie sobie w 2sekundy porownanie filtrow i bedzie wiedzial ze jesli juz cos kupic to aquaphor czy jak to sie tam nazywa, nie szkoda wam wypracowanej marki???
Odcinek dotyczy filtrowania przy pomocy dzbanków ponieważ wiemy, że wielu widzów używa tej właśnie metody. Nie ma w nim naszej oceny tych konkretnie filtrów czy zachęty do zakupu, po prostu omowiliśmy temat na tym przykładzie. Pojawia się Brita, bo poprosili nas o poruszenie tego tematu i wsparli w realizacji. Ranking filtrów do wody wydaje się zbyt daleko odbiegać od kręgu tematów poruszanych na kanale.
Jak zawsze pełny profesjonalizm.
Podziwiam was za determinację i dążenie do perfekcji. Uwielbiam też sposób, w jaki opisujecie swoje doświadczenia smakowe. Opisy zachodzących w każdym z naparów oraz w samej wodzie procesów chemicznych również uważam za spory plus. Kopalnia wiedzy.
Miło również zobaczyć, jak kawosz i herbaciarz jednoczą się dzieląc się swoimi pasjami, zamiast kłócić się o to, co jest lepsze. Pozdrawiam.
Fajnie, że poruszacie temat wody! Super byłoby zobaczyć kontynuację, np. porównanie wody z najpopularniejszych dzbanków w Polsce (Brita, Dafi, Aquaphor) w ślepym teście 🙈 Porównanie różnych filtrów w kontekście kawy i herbaty ☕ byłoby czymś unikalnym na Polskim youtubie
A zastanawiałem się, co to takiego jest, ten "kożuszek" na herbacie. I teraz już wiem, dzięki.
Nie wszędzie jest chlor, w wielu miejscowościach, np w Tczewie wodę się ozonuje, a chlor jest dodawany doraźnie jedynie po awarii sieci, w czasie odkażania instalacji. Sam używam filtra brity (w sumie to od 11 lat), ale nie ma problemu by pić wodę prosto z kranu czy na niej parzyć kawę czy herbatę. Co ciekawe, w moim przypadku surowa woda z kranu w Gdańsku (Chełm) powodowała szybką potrzebę skorzystania z kibelka, gdy po filtrze problemu nie było.
Z tego co wiem chlor jest zawsze. Ozonowanie pozwala istotnie zmniejszyć ilość chloru w wodzie, ale ozon chroni wodę przed zanieczyszczeniem biologicznym przez ograniczony czas, a chlor z czasem nie traci swoich właściwości.
Znam te šmieszne korzuszki w zaparzonej herbacie z dawnych czasów. Teraz od kilku lat używam dzbanka i filtra Brita i z oryginalnymi wymienialnymi wkładami Brita i sama czysta woda filtrowana jak dla mnie jest smaczna.
Dzięki za ten materiał. Chyba znowu muszę uruchomić Britę. Kupiłem ostanio herbatę po 140zl za kg zaparzyłem woda niefiltrowaną i byłem rozczarowany samkiem. Muszę dokonać zakupu ponownie i dać tej herbacie drugą szansę. Pozdro
Jak mieszkałem na bogatym osiedlu herbata była piękna klarowna smaczna a jak się przeprowadziłem na biedniejsza dzielnice to tragedia nie jest już przezroczysta herbata po zalaniu a pije głównie Assam więc dzięki za porade pozdrawiam z Bavari 👍💪
Aaa wydziwiata bo się wom pić nie-chce... 😁🥛... A tak na poważnie to fajny materiał ☕pozdrawiam 😷...
Przykro czyta się te wszystkie komentarze o rzekomym sprzedaniu się kanału. Czy zawsze sponsorowany filmik zawsze musi być traktowany jako podawanie nieprawdziwych informacji za pieniądze? Moim zdaniem nie pojawiła się żadna informacja jakoby filtr _brita_ miałby być najlepszym na rynku. Dobra dawka wiedzy. Zestaw odwróconej osmozy plus mineralizator, który wypadałoby kupić to naprawdę duże koszty, które są niepotrzebne dla amatorów herbaty.
Tak to prawda Siostra miała wesele w sali która należ do kompleksu browaru Tychy.Tam woda dostępna w instalacji wodnej browaru to ta co pompują do robienia piwa po podaniu kawy wielu pytało co to za kawa bo taka dobra.
Dobrze, że wyszło wam z RUclips bo ciężko by było. Pozdrawiam
Dzień dobry, nie mogę się zgodzić z całkowitym odrzuceniem wody kranowej. Nie we wszystkich miejscach w Polsce jest ona nieodpowiednia do parzenia herbaty. W Łodzi mamy bardzo dobrą wodę, głównie z ujęć głębinowych. Łódzka woda była wielokrotnie badana, i zestawiana z wodami źródlanymi dostępnymi w sklepach. Sam również co jakiś czas sprawdzam jak rzecz się ma, i obecnie wygląda to tak: parzyłem Darjeelingi z różnych zbiorów, oraz chińskie zielone, w wodach niskozmineralizowanych różnych marek, w wodzie z kranu, oraz tejże przefiltrowanej przez filtr dzbankowy popularnej marki. Wnioski: nie widzę większej różnicy w jakości naparu i jego aromatu. Jedyna różnica jest taka że herbaty parzone w wodzie z butelki i przefiltrowanej, miały bardziej klarowną barwę naparu. Na koniec dodam że napary przygotowane na wodzie przefiltrowanej, miały odpychający, jakby chemiczno-apteczny posmak.
Reasumując: woda butelkowana i filtry dzbankowe to dla mnie wyrzucone pieniądze, i za dużo zachodu, przy jednoczesnym braku poprawy jakości naparów.
Pozdrawiam.
Używam wody z kranu zjonizowanej w jonizatorze aQuator do PH zazwyczaj 9,2 . Taka woda wydobywa znacznie głębiej smak i aromat naparów.
Nie mam wątpliwości co do różnicy w smaku wody filtrowanej i bezpośrednio z kranu, natomiast sądzę, że test powinien być wykonany na ślepo, inaczej mamy do czynienia z tak zwanym "efektem potwierdzenia". Podświadomie się od razu nastawiamy, że uzyskamy pewien efekt, pewne odczucie, co sprawia, że test staje się mniej miarodajny.
Ważne jest też regularne czyszczenie czajnika, bo nawet idealnie zmineralizowana woda po zagotowaniu w zakamienionym czajniku nabierze wapnia.
Ja na taką herbatę z wapniem mówię, że da się ją pogryźć :)
Chyba chodziło o wodę zdemineralizowaną? Jeśli w czajniku jest gotowana wyłącznie woda po filtracji i filtry wymieniane są zgodnie z zaleceniem producenta, przeważnie po około 150-200 litrach, to na czajniku nie będzie osadzała się widoczna warstwa wapnia. Wiem z autopsji, kluczem jest regularna wymiana filtra i orientacja w tym ile już dany filtr przefiltrował.
Herbata smakuje lepiej z mojego zakamienionego czajnika niż z nowego : ( nie mam pojęcia czemu tak jest
Kupiłem czajnik z filtrem i powiem szczerze sprawdzę sam 🙂
Co do smaku kawy tak jest że np ta sama kawa zalana kranówką smakuje mi innaczej, lepiej poza domem niż u mnie i nigdy nie pomyślałem w ten sposób że to woda na to wpływa.
U mnie w mieście (Dąbrowa Górnicza) z tego co wiem, też się nie chloruje kranówki. Woda miejska jest z glębinowych odwiertów jurajskich i jest naprawdę ok.
Osobiście używam "rozbudowanych systemów filtrów odwróconej osmozy" od lat i jestem zadowolony z efektów smakowych kawy i herbaty. Dla odmiany dzbanek filtrujący mający tylko węgiel aktywny stosuję tylko na wakacjach aby poprawić smak wody wodociągowej w miejscowości, do której jadę. Moja subiektywna opinia o smaku wody po filtracji osmotycznej a dzbanku filtrującym jest taka, że dzbanek ledwie poprawia smak kranówki a osmoza dopiero naprawdę filtruje. Polecam ale nie namawiam nieprzekonanych :-)
Możesz podać nazwę firmy i model tego filtru?
@@michabarczyk4451 Witam, ja mam filtr w systemie RO6 (to określa ilość stopni filtrowania), który sam modyfikowałem. Polecam wkłady Aquafilter ze względu na ich wysoką jakość i wpływ na jakość filtrowanej wody .Natomiast cały filtr możesz kupić dowolnej marki, polecam jako standard RO6.
Rafał ,czekamy na kolejny przegląd marek.. Może jakaś KURUPI ?
Ja miałbym pytanie, czy z liści cytryny dałoby się zrobić “herbatę”, po poddaniu liści procesowi i oksydacji.
Herbaty w "naukowym" tego słowa znaczeniu oczywiście by się nie dało zrobić natomiast herbatkę ziołową można zrobić z wszystkiego co nie jest trujące, co jest odpowiednikiem herbaty zielonej bądź białej (w przypadku liści roślin podlegających oksydacji) tylko że z liści innego gatunku krzewu. Trzeba by było sprawdzić czy liście cytryny mają enzymy odpowiadające za utlenianie. Nawet jeśli ma to nie widzę sensu by bawić się w oksydację, ponieważ liście zapewne utracą wtedy dużą część swojego cytrynowego smaku a wątpię by zyskały coś podobnego do czarnej herbaty.
Jeśli chodzi o orzeźwiający cytrusowy smak, polecam werbene cytrynową czy to świeżą czy suszoną ;]
A ta alternatywa do kawy, co to takiego ?
Pozdrawiam, świetny materiał ;)
jeśli ktoś ma twardą wodę i wiecznie dużo kamienia w czajniku, sprawdza się papierowy filtr do drippera
woda jest klarowna, polecam szczególnie do herbaty.
warto dodać, że śmiało można używać kilkukrotnie 1 filtra.
Potwierdzamy! Ciepłe napoje, takie jak kawa czy herbata dużo lepiej smakują i wyglądają, jeśli przyrządzamy je z wody filtrowanej 🙂 Zapraszamy również na nasz kanał po więcej informacji na temat filtracji wody!
Czekam z niecierpliwością na nowy odcinek o yerba mate
U mnie chyba nie ma chloru bo kupiłem dzbanek Britta i różnicy w smaku nie ma poza lekkim posmakiem węglowym przefiltrowanej wody.
Witam mam pytanie A zarazem prośbę, czy jest szansa przetestować urządzenie do parzenia kawy caffiano kompreso,, przepraszam jeśli źle napisałem. Czy z tego urządzenia da się zrobić espresso z crema?
I w jaki sposób to robić? Dziękuję i pozdrawiam
Mam pytanie czy jeśli tykwa mi mi pęknie to można ją jeszcze odratować ? Czy już do wyzuczenia ?
Pójdźmyy o krok dalej... mam w domu filtr do kranówki. Jest sens dodatkowo użyyywać dzbanka filtrującego?
mozna gotowac wode przefiltrowana przez filtr z dodatkiem magnezu?
Kawa i herbata przetestowana co do wody a na Yerba Mate też czuć różnicę ?
Toruń bez chloru w wodociągach można śmiało pić
Wydaje mi się, że w butelce można kupic również wode niskozmineralizowana, np żywiec zdrój ma 230 mg/L
Akurat dzisiaj odebrałem z paczkmatu dzbanek brita :d
Po robieniu herbaty na rzymskiej krańcówce wiem, że woda w Polsce jest LUKSUSOWA. Woda w Rzymie jest tak okropnie twarda, że korzuch jest potwornie gruby biało mętny, a przez to już wizualnie odżucający.
Mam to szczęście, że w moim mieście woda nie jest chlorowana, ponieważ jest z głębokich studni a do tego ją uzdatniają promieniami UV. Jakość wody kontrolują małże, ale jeszcze nie zdarzyło się aby były zamknięte (małże zamykają się kiedy woda jest nawet delikatnie zanieczyszczona), jednak nie jest ona idealna do parzenia naparów ze względu na wysoką jak na kranówkę mineralizację.
Niestety zawiodłem się na Was. Na parzeniu się znacie, ale na wodzie nie. Brita to filtr amatorski, wcale nie tani. Regularna wymiana filterka to ok 30 zł. Ja za tyle wymieniam 3 filtry w filtrze ro raz na pół roku. Zestaw odwróconej osmozy to 300 - 500 zł. Inwestycja na lata.
Nie można znać na parzeniu kawy bez znajomości tematu wody. Żaden z nas nie flirtuje w lokalu wody przy pomocy dzbanków, tylko używa osmozy i mineralizuje. Musisz jednak przyznać, że namawianie wszystkich na zakup osmozy, byłoby lekka przesadą z wielu powodów. Poza tym motywem głównym odcinka jest zwrócenie uwagi na ograniczenie zużycia jednorazowych plastikowych butelek. Nikt nie twierdzi, że jest to najlepsza metoda filtracji, bo nie jest.
Adam gadasz w taki sam sposob jak gambi w TVgry
A ja tam mam studnie. Najlepsza woda.
Proponuję ci zrobić proste doświadczenie z elektrolizą wody włosy ci dęba staną co pijesz woda z własnej studni była dobra 50 lat temu a nie teraz życzę wytrwałości wytrwałości w walce ze zdrowiem
krótko mówiąc: reklama nie 30 sekund tylko 16 minut ;)
bo wyobraźcie sobie- dokładnie ten sam materiał - bez reklamodawcy
niby nic, ale "prawie robi różnicę" ;)
Zróbcie odcinek ranking o ziołowych yerba mate
Dobre porównanie👍
Jakiś czas temu kupiłem butelkę z wodą po odwróconej osmozie. Naprawdę czuć różnice wobec kranianki zdrój 😁. Ma taki 'życiowy' smak. 🙂
A film o syropie z mięty już lepszy niż recenzja kawy?
ruclips.net/video/Jbhv39YafAE/видео.html
a 2 metry i maseczka ? :P
Ja polecam odwrocona osomoze, ekonomiczny zestaw mozna juz za 300zl kupic ;)
Do tego mineralizator i też wymiana filtrów i minerałów... Pytanie czy zestaw z tańszej półki będzie w ogóle robił dużą różnice co do dobrego filtra. Oczywiście dla koneserów jest to dobry wybór i pan Rafał mówił że korzysta z takiego zestawu w swojej herbaciarni, natomiast zwykły filtr, który usuwa najbardziej wyczuwalne "defekty" wody tzn. jej twardość i chlor, powinien wystarczyć amatorom.
Cześć Panowie, witam i pozdrawiam
No nie, panowie! Prawie półtora roku temu po fali filmów o tym jak to woda z kranu w dzisiejszych czasach jest dobra przestałem używać filtrów do wody, no i mój dzbanek był już stary nieestetyczny.. A teraz znowu się zacznie szukanie promocji na filtry i ciągłe dolewanie wody😅
A tak w ogóle to popsztykaliście się czy coś? Bo każdy musiał powiedzieć to samo na swój sposób zamiast stworzyć wspólną narracje😂
Ciekawy odcinek, dzięki! 👍
Nikt nie wspomniał o dzbanku gliniamym, który ma ciekawe właściwości. Sprawdźcie sobie. Dzbanek nie może być emaliowany, czysta, wypalana glina.
same emocje, żadnych konkretow. popelina i stracony czas. kupcie sobie tds za 20 zł
materiał sponsorowany Brita hahaha
Mówiąc o tej kawie typ macha rękami jak jakiś raper 😂
Widzę, że Panowie dajecie bardzo dobry przykład nagrywając tę reklamę i siedząc stykając się łokciami! To dobrze, że są ludzie (poza politykami i publicystami w studiach), którzy absolutnie lekceważą zasady bezpieczeństwa w czasie pandemii. Mam nadzieję, że tę reklamę obejrzy jak najwięcej młodzieży i znajdą w niej potwierdzenie swoich głupich zachowań narażających bezpieczeństwo swoich bliskich! Brawo!!!
Powiedz, że jesteś tylko trollem :) Bo już abstrahując od tego, że odcinek mógł być nagrywany jakiś czas temu, a dopiero teraz opublikowany, to ton Twojej wypowiedzi bardziej sugeruje popadanie w kolejną skrajność :)
@@kamil8981 A więc jednak! Gratuluję!!!
to bez sensu podkladac za marne pieniadze kanal dla tej marki, przeciez madry czlowiek na youtube znajdzie sobie w 2sekundy porownanie filtrow i bedzie wiedzial ze jesli juz cos kupic to aquaphor czy jak to sie tam nazywa, nie szkoda wam wypracowanej marki???
Odcinek dotyczy filtrowania przy pomocy dzbanków ponieważ wiemy, że wielu widzów używa tej właśnie metody. Nie ma w nim naszej oceny tych konkretnie filtrów czy zachęty do zakupu, po prostu omowiliśmy temat na tym przykładzie. Pojawia się Brita, bo poprosili nas o poruszenie tego tematu i wsparli w realizacji. Ranking filtrów do wody wydaje się zbyt daleko odbiegać od kręgu tematów poruszanych na kanale.