Korekcije, Džonatan Frenzen // Čitalački vlog

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 8 авг 2021
  • #DžonatanFrenzen #Korekcije #recenzijeknjiga #BookTube
    Džonatan Frenzen je američki pisac kog nazivaju američkim Tolstojem, a Korekcije su knjiga koja ga je proslavila. Za nju je dobio National Book Award, bio nominovan za Pulicera, i jedan je od retkih pisaca koji su se pojavili na kaveru Time magazina - pri tom je pored njegove fotografije stajao epitet The great american novelist. Inače, Frenzen zaista ne ćuti kad su u pitanju tekovine savremenog društva i vrlo oštro kritikuje način života kakav vlada danas, načine i nedostatak komunikacije kao i rapidni tehnološki napredak. U Korekcijama pratimo priču o porodici Lambert koja pripada američkoj srednjoj klasi i živi tipičnim životom u predgrađu, životom koji ni po čemu nije zanimljiv niti poseban. Pratimo ih dok majka Inid pokušava poslednji put da okupi svoje troje dece i unučad na božićnom ručku. Usput dobijamo i neki njihov background i priče o životima koje vode kao odrasli, kako bismo nekako u stvari razmrsili to kakvi su oni kao ljudi i kako su postali takvi.
    Na internet knjižari Makart Distribucije možete kupiti knjige iz svih žanrova. Možete izabrati beletristiku, stručnu literaturu, knjige iz oblasti umetnosti, filozofije, psihologije i popularne psihologije, knjige za decu i knjige za tinejdžere, rečnike, vodiče i priručnike iz raznih oblasti. Saradnja sa vodećim izdavačima omogućila nam je da vam na jednom mestu ponudimo i najbolja kapitalna izdanja, kao i odličan izbor monografija i enciklopedija.
    Korekcije, kao i druge knjige Džonatana Frenzena možete naći na ovom linku:
    www.makart.rs/pretraga/artikl...
    Za online narudžbine stalni popust 10-20%
    Pratite nas na Instagramu:
    / makart_stor. .
    / ​​​
    Kanal ima za cilj da ljubiteljima knjiga pomogne pri odabiru najboljih naslova, da neguje kulturu čitanja i kupovine knjiga ali i da podstakne na razmišljanje i diskusiju.

Комментарии • 28

  • @nautosual
    @nautosual 2 года назад +18

    Zorana ume tako dobro da prenese svoj entuzijazam da ne mogu da dočekam da čitam “Korekcije”! A i ovaj video sam jedva dočekala. Format u stilu vloga je pun pogodak!

  • @miranova551
    @miranova551 2 года назад +4

    Sjajno!!! Ovaj vid vloga je odličan, ja bih rado da vidim još ovih interaktivnih komentara u toku čitanja knjiga!

  • @marijab.4113
    @marijab.4113 2 года назад +4

    Uzela bas danas iz biblioteke jer zavrsavam Pjuriti koja je odlicna knjiga!

  • @mirjananastic1441
    @mirjananastic1441 Год назад +1

    Pročitala sam Pjuriti upravo i sad se spremam da počnem Korekcije... Ovim izlaganjima o Frenzenu i njegovim delima si me potpuno opčinila pa sad jurim njegove knjige... Beskrajno hvala!

  • @tragomnadanja3857
    @tragomnadanja3857 2 года назад +3

    Napokon jedan duzi video ovo je super uradjeno

  • @danijelastankovic91
    @danijelastankovic91 2 года назад +5

    Frenzenova "Sloboda" je isto genijalna.

  • @mashaigic2619
    @mashaigic2619 2 года назад +2

    Sjajan video! 👏

  • @julijanadamnjanovic1789
    @julijanadamnjanovic1789 2 года назад +6

    Zoranu bih mogla satima da slušam. Odličan video

  • @milicamartinovic9017
    @milicamartinovic9017 2 года назад

    Obožavam Zoranina izlaganja,u svakom ima nešto što me navede da pročitam knjigu,ili knjige,ili me čak podseti na knjige koje sam davno čitala. Odličan način opisa knjiga

  • @aidam.6231
    @aidam.6231 2 года назад +2

    Unpopular opinion: "Korekcije" sam kupila iste godine kad je knjiga i objavljena, 2001. na nekom sajmu knjiga i puna entuzijazma počela čitati ali... dalje od prvih 50 str. nisam otisla. Pokušavala sam se vratiti u par navrata, ali ne ide.. Eto, to je jedna knjiga koju sam (trajno) odložila.

  • @count_d
    @count_d 2 года назад +1

    Sjajno. Cestitam na jos jednom odlicnom videu. Meni su se Korekcije dopale, takodje. Iskreno, dopala mi se i Pjuriti, ali ipak malo manje od Korekcija. I da, eye-roll na

  • @silvijamanic626

    Ja mislim da se ni sa jednom knjigom nisam tako mučila kao sa " Korekcijama". Predosadna

  • @natasailic4515
    @natasailic4515 2 года назад

    Odličan video. Zorana je pričajući o knjizi (prema mom mišljenju) i objasnila odakle potreba za ovakvim videoom. Ako je za čitanje nečega potrebno aktivirati sve moždane vijuge i posmatrati stvari mnogo dublje nego što su one prikazane, ne može a da se ne “podvuče”, ne može a da se ne osvrneš posle par pročitanih delova. Treće, meni lično, puno više prija ovakva obična, ni malo stroga atmosfera u kojoj Zorana govori o knjizi. Iz par razloga ću je uzeti u ruke samo kada budem znala da ću za nju imati vremena. Razlozi su:

  • @RDrRD1989
    @RDrRD1989 2 года назад +2

    Voleo bih da čujem koji su Vam omiljeni Ljosini romani?

  • @nm2022
    @nm2022 2 года назад +3

    Ovo da se isprate bookvalisti :)

  • @nenadmilenkovic-panic6079
    @nenadmilenkovic-panic6079 2 года назад +1

    Pred polovinu vloga, dakle, nakon prvog retroaktivnog "uključenja" iz sobe , pomislio sam kako je Zorana odatle naročito cool i spontana . A onda se kasnije, u drugom delu iz sobe, izvinila upravo zbog tih 'spontanih momenata' Hoću da kažem, baš taj suplement nam je približava , jer deluje kao kada ortak govori uživo sa svom onom spontanom pristrasnošću i pouzdanim znanjem. Tako je barem na mene uticalo njeno neskriveno oduševljenje, i iako je ovaj dosadašnji pristup (super producirani snimci, scena iza itd) i nastup (sve Zoranine transformacije) sasvim dobar, mislim da je upravo ovaj , nestrpljivi, 'nepripremljeni' deo naročito kul jer tako dodatno utiče na potencijalnog čitaoca.

  • @petarjevtic7963
    @petarjevtic7963 2 года назад +4

    Na tragu onoga što je u videu istaknuto kao kvalitetno, po samoj formalnoj organizaciji Frenzenovih "Korekcija" i njenoj izvedbi, na posve klasičnom, realističnom planu (za koga je Kiš iz perspektive postmodernog shvatanja književnosti tvrdio da najviše preti jasnoj i lako otkrivljivoj banalnosti, upravo zbog toga što je, u prvom redu, najkorišćeniji u istoriji književnosti, potom, posledično, zbog toga što je potrebna neverovatna umešnost da bi se van te korišćenosti, koja se pri odabiranju te tehnike uočava kao izuzetna stvarnost, kazalo nešto što bi (uzmimo formulaciju sa zadrškom, ili, bolje, ironičnim otklonom) spadalo u domen originalnosti), dakle, ono što je kao umešno određenoi istaknuto u recenziji Frenzenovih "Korekcija" navelo me je na to da vam preporučim jedan domaći roman, iz pera Aleksandra Tišme, pod nazivom "Vere i zavere". Postavićemo samo jedno pitanje (kao ilustraciju onoga što je srž romana kao takvog) - koliko je malo neophodno da bismo se na posve destruktivan način uvereli u promašenost sopstvenog života i večnu sebičnost koja iz nas neprekidno izvire; možemo li da se odbranimo od nas, ili se, naposletku, jungovski rečeno, srećemo sa Senkom; da li se sve vere slamaju; da li zaslužujemo da shvatimo da smo obmanuti i naivni (kako kaže Njegoš, parafraziraću, šta je čovek do slabo živinče - profesor Jerotić voleo je da ističe tu Njegoševu formulaciju, pa eto prilike da se, kako je on takođe voleo da kaže, i njega setimo); šta smo mi i da li smo zaista toliko užasni (na sva pitanja se odgovor, na žalost zna, ali se o tome mora pisati; kako sam Tišma u zapisuje u svom dnevniku, početkom 1961. godine - "Treba pisati o suštinskim pitanjima, ili ne pisati ništa". Odakle tako visok zahtev, zapitaćemo se. Ili nećemo, ako pročitamo knjigu)?