"Warszawa ,małe żydowskie miasteczko na niemieckim pograniczu" Stanisław Cat-Mackiewicz . żydo-ubeckie miasto Michników itp. komunistycznego dziadostwa .Do dzisiaj potomkowie żydokomuny i UB/SBeków zarządzają tym miastem. Żaden powód do "dumy" , np.Trzaskowski synek agentów SB. Co za poruta.
To byly czasy ze polowalo na butelke oleju papier toaletowy a na telefon czy mieszkanie czekalo sie 20 - 30 lat wszedzie kolejki i kartki na cukier a w tv tow gomuka przemawial Ah te piekne czasy lza sie kretacko kreci w oku
Świetne nostalgiczny film. Film mojej młodości. Wspaniałe niezapomniane czasy, które niestety już nie wrócą. Chociaż pooglądać można przypomnieć sobie. Dziękuję!!!!!❤
Jeden z naj-najlepszych filmów polskiej kinematografii. Arcydzieło! Twórcy i aktorzy z najwyższej półki. Jedyny minus:skrzeczący głos Kaliny Jędrusik,zupełnie nie pasujący do postaci Baśki(Krystyny Konarskiej). Dziękuję za wstawienie,panie Logan!Pan wstawia same dobre filmy. Tak trzymać!
Mialam -nascie lat,kiedy widzialam ten film,ale dzis podobal mi sie znacznie bardziej...Doskonaly dialog Cybulskiego i Kozaka,szedl ze mna przez zycie i nie mijala mi chec,by ten film jeszcze raz zobaczyc...po 55 latach nadal zrobil wrazenie,gdyz przyblizyl czasy mojej mlodosci...Serdecznie dziekuje za mozliwosc przezycia tego jeszcze raz...Pozdrawiam.
Dzień dobry Pani Miriam. Znowu się spotykamy tym razem na innym kanale niż u Pana Tomasza Rączka. Jak się cieszę. Widzę, że gustujemy w podobnej tematyce. Oglądam również a i polecam kanał GERARD BUDA tam są wspaniałe polskie filmy szczególnie te z lat 70tych. Zaglądam również do Pana KIKOLAJA MOPERNIKA - tu mam przepych teatrów telewizji. Być może i Panią zainteresują, tak więc ośmieliłam się napisać do Pani. Kłaniam się pięknie życząc zdrowia i tak potrzebnego teraz pokoju w świecie. Z powazaniem Aleksandra Sojka.
@@aleksandrasojka4964 Dzien dobry . No i jaki ten swiat maly I Ma pani racje mamy bardzo podobny gust tymbardziej ze obecnie na emeryturze czas mi pozwala na jego zadosc sie stanie😉 . Jestem wdzieczna za te polecenie mi tych kanalow ,teatry Mopernika juz ogladam od kilka tygodni 👍 Bude , widzialam juz kilka filmow mi jeszcze obejzec kilka ciekawych tytulow👌 Bardzo lubie ta stareom polska scene , kinomatografje . Wtedy swiat byl inny ludzie byli mniej materialistyczni kultura odgrywala duza role w naszym zyciu .Obecnie pieniadz jest Bogiem . No i kto by sie spodziewal powrot do tyrani . No ale obecnie swiat sie solideryzyje w wspolnej pomocy💕 , nie jak to bylo za czasow naszych rodzicow podczas II Wojny . Daje to nam nadzieje na przyszlosc nasza jak i naszego mlodego pokolenia . Pozdrawiam cieplutko , Marzenna z Montrealu
Wybitny fim szkoly polskiego kina, Pani Konarska gra wspaniale, olbrzymi talent aktorski, piosenkarski, no i cudownie urocza, szkoda ze wyjechala z kraju, zdaje sie, ze mieszka w Sydney, Australii, niezapomniana w 'Doliny w kwiatach', dziekuje za zamieszczenie filmu i przezycia jeszcze raz tylu doznan.
No nie, jak mozna byla dac glos pani Jedrusik. ktory jest bardzo charakterystyczny. Pani Krystyna ma piekny, dzwieczny glos, jak mozna bylo go nie dac, tylko cos suchego. Z szacunkiem do p. Kaliny za talent, ale jej barwa glosu nie pasuje do tej aktorki. Film bardzo dobry. Kocham stare polskie filmy, te z epoki socjalizmu rowniez, taka byla rzeczywistosc. Porownuje miejsca jak wygladaly kiedys, a jak dzis. Aktorzy jacy mlodzi. Dziekuje za zamieszczenie.
No rzeczywiscie. Glos Jedrusik jest swietny i bardzo dobry aktorsko ale do odpowiednich rol - mocnych kobiet. Tu troche nie pasuje do znacznie delikatnijszej postaci. Ale i tak lubie ten film.
Lubię ten film z niezliczonej ilości powodów 🙂 Po pierwsze, miałem honor i przyjemność znać panią Krysię, która zaszczycała mnie nawet osobistymi rozmowami 🙂 Kilka spraw, o których nikt pewnie nie wie. Primo - nikt nie pytał pani Krysi o postsynchrony, nie zaproszono Jej nawet na próby do studia - wybrano Kalinę, bo wtedy uważano ją za głosową znakomitość i miała dać bohaterce jakieś nowe oblicze, niczym pani Eleonora Kałużyńska jako Margueritte w "Do widzenia, do jutra". Nie była to jedyna taka sytuacja - panna Jola z "Hydrozagadki" w osobie pani Ewy Szykulskiej też mówi głosem Kaliny i też nie wiadomo dlaczego, ale to pastisz, wiec niech sobie będzie 😉 Secundo - pani Krysi nie było na premierze "Pingwina" i pierwszy raz obejrzała się w roli Basi dopiero w 2015 roku z DVD, jaki Jej podesłałem. Tertio - jest przepięknie, jak inne filmy pana Jerzego Stawińskiego, osadzony w rzeczywistej Warszawie - Politechnika, osiedle Andrzeja koło ruin Banku Polskiego na Bielańskiej, Plac Zbawiciela, wszystko pasuje, jak w zegarku 🙂 Quarto - fantastyczna muzyka pana "Komędy", oparta na dwóch „głosach” z Bachowskiego Koncertu podwójnego c-moll BWV 1060, które symbolizują dwoje bohaterów - w samym Koncercie oraz w filmie obie melodie ciągle sobie towarzyszą, jakby krążą wokół siebie, ale nigdy nie spotykają się unisono - arcydzieło muzyki filmowej 🙂 I może jeszcze quinto - w malutkiej rólce debiutuje tutaj najpiękniejsze ciacho polskiego kina, czyli pani Irenka Karel :)
@lemarxxx Świetny komentarz, który kilka spraw wyjaśnił. Dziękuję! Pani Kalina musiała mieć duży wpływ na Polskie Kino lat 60-tych, mogła wiele! Oglądając ten film (wielokrotnie), zawsze zastanawiałam się, jak można było takiej delikatnej dziewczynie jak Krystyna Konarska podłożyć głos starej kokoty. Ogromnie denerwujące i obniżające wartość artystyczną filmu! Minus dla reżysera, skądinąd bardzo dobrego. Jeszcze raz dziękuję za wyjaśnienia! Najlepszy komentarz tu.
niezależnie od miejsca , czasu , czy systemu politycznego , problemy młodych ludzi wchodzących w dorosłość są takie same . Film jest uniwersalny i nic nie traci na aktualności . Zawsze są jakieś tarcia z rodzicami , grono rówieśnicze z tymi lepiej ustawionymi i sympatie , które wydają się poza naszym zasięgiem . Oglądałem wielokrotnie i niejednokrotnie jeszcze obejrzę .
Fabuła naiwna, ale wielu z nas, z czasów lat 60. odnajdzie tu siebie, rozterki, nieśmiałość, zauroczenia i zazdrości, które z perspektywy czasu wydają się śmieszne i nieistotne. Super za udział Cybulskiego, Pani Konarskiej i reszty drużyny.
"to tylko przegrany mecz, 1:0 dla życia" Wnikliwe studium psychologiczne emocji i uczuć zakochanego chłopaka. Intymne wyznania tego outsidera wyraźnie szkicują portret jego osobowości. Z przyjemnością obejrzałam po raz kolejny, tylko po to by przypomnieć sobie scenariusz Stawińskiego, ten piękny bukiet słów niewypowiedzianych, słów którymi człowiek próbuje nazwać to co nieopisane, nienamacalne, nieskończone. Uczucia, stan duszy, emocje...
@@MaximPL1100 Prawdopodobnie nie.To taki trochę denerwujący natręt.Między dwojgiem ludzi musi być chemia.Co z tego,że jej "pomógł"i oddał jej listy?To znaczy ,że ona zaraz bez pamięci ma się w nim zakochać?
Ja także kocham takie filmy,w ogóle stare Polskie kino, a mam 33 lata,a ogladam takie filmy od czasów szkolnych,wole to niż ten nowoczesny chłam,a Zbigniew Cybulski - genialny,wspaniały aktor. Pozdrawiam serdecznie ☺
@@slawomirwrobel1454 mnie skłoniło to, że jeden sławny aktor z lat 60 Bogumił Kobiela jest związany z moją wsią. Jest tam pochowany, i chciałem obejrzeć z nim film. I bardzo mi się spodobały filmy z PRL, że jak mam wolny czas to je oglądam.
@@paro1128 To fajne zajęcie ,chodzi o Tenczynek,Kobiela też super aktor charakterystyczny,komediowy w ,,Zezowatym Szczęściu'' przeszedł samego siebie,kolega i przyjaciel Zbyszka Cybulskiego,założył z nim teatr Bim bom w Gdańsku. Jes taki film o tamtych gdańskich klimatach ,,Do widzenia do jutra'' Morgensterna polecam☺
"na miłość trzeba zasłużyć, miłość niezasłużona cierpieniem rozpłynie się jak dym.." "..nie upadla zawiedziona miłość, to tylko przegrany mecz 1:0 dla życia.."
Wycięto scenę ok 18:20 Pingwin pyta w sklepie Panią Zofie Merle o oliwę Ta uprzejmie proponuje oliwę ale nie w blaszance Pozostawiono resztkę sceny w postaci dwóch kobiet patrzących
w budce telefonicznej Niemirska i Krakowska...mignal Golas na ulicy....i...doskonale role kazdego aktora....super super super film i Warszawa juz odbudowana i przestronna....bohatera drugiego planu...
Nie prawda nie mieszka w Australii, tylko w Berlinie gdzie wróciła z Alaski,aby opiekować się swoją matką. Piękna kobieta, doskonała aktorka i piosenkarka
Krystyna Konarska wspaniała piosenkarka. Niestety szybko wyjechała do Francji robić karierę, nie wyszło jak chciała nie mniej pozostawiła po sobie wiele przyjemnych doznań dla ucha jak i dla oka wszak była bardzo piękna kobietą.
Najlepiej jest we wlasnej Ojczyzni miedzy swoimi....na dobre i na zle...obczyzna to przeklenstwo ....bo nigdy nie bedziesz tym 'swoim' ale zawsze obcym...
Niepotrzebnie wyjeżdżała,tu była znana i uznana,a tam na zawsze obca.Tam mają takich jak ona na pęczki,tzn.mieli,bo kiedy to było,zamierzchła przeszłość
Szukałem wszędzie, gdzie to tylko możliwe informacji w sprawie zdubbingowania K. Konarskiej przez K. Jędrusik. Nic nie znalazłem. Trudno to zrozumieć, tym bardziej, że Krystyna Konarska ma wspaniały głos i świetną dykcję. Nie wiadomo, czym kierował się reżyser filmu, Jerzy Stefan Stawiński, podkładając głównej bohaterce - Baśce, głos Kaliny Jędrusik. Może ktoś z Was wie i zechce podzielić się z nami tą wiadomością.
Cóż Jedrusik,jak swego czasu Rodowicz,była wszędzie i wszystkim. Miała duże wpływu tu i tam,a jak to robiła jest tajemnicą poliszynela ówczesnych czasów. Film został zepsuty jej głosem
Tak wyglądała Polska lat 60-tych, a nawet 70-tych. Mnóstwo zdjęć ulicznych, wnętrza sklepów (jeszcze przed kryzysem, bo pełne półki), mieszkań itp. Pokazane obyczaje różnych grup społecznych. Czyli tak zwane scenki rodzajowe.
Na oko to są lata sześćdziesiąte, moje dzieciństwo. Racja, półki były pełne do mniej więcej 1979-80 roku, zaczęły się strajki i masowy wykup towarów, niestety. Stąd potem puste półki i wszędobylski ocet, kartki na żywność, by każdy miał szansę coś kupić.
Ocet był, owszem, ale krótko. Jakoś nikt z głodu nie umarł😊. Jeździło się na wieś po mięso, w malutkich miejscowościach byli prywatni rzeźnicy, często jeszcze dziś są. Chyba gorzej było w dużych miastach. GS-y czyli gminne spółdzielnie były bardziej zaradne.
@@danutamolikiewicz2886 W dużych miastach też wszystko było . Tylko takiej propagandy jak dziś - NIGDY nie było ! Ocet i musztarda była chwilę bo styropianowcy za jankeską kasę sparaliżowali cały kraj rozruchami ! To te gnoje , które teraz rządzą od 35 lat - zmieniają tylko nazwy !
@user-xh8yt8ij9v wiem, tylko gdy o tym wspominam, często dostaję reprymendę, że chyba byłam komuchem. A ja wtedy miałam tylko kilkanaście lat i dużo nauki: po południu jeszcze szkoła muzyczna, wieczorne powroty. Każdy, kto ma odwagę mówić prawdę to dziś rzadkość, bo propaganda wszystko niszczy. Ten nieszczęsny ocet dominuje w pamięci ludzkiej, nic pozytywnego.
@@adamswitlak1242 tak tak tak tak ...sp. Agnieszka Fatyga byla wielka ale UKLAD zniszczyl ja...dopiero teraz po smierci wiemy o Jej niezwyklym talencie....
Oglądam ze względu na kochaną Warszawę. Główny bohater za stary i sztuczny, sztywny jak kołek, cała historia nadęta, ale i tak oglądam wyłączywszy fonię, bo nie chcę się narażać na z playback Kaliną J.
Daje się zauważyć dziwny dualizm głównego bohatera: z jednej strony nieśmiały do rówieśników, na prywatce, z drugiej podczas szantażu postępuje jak stary wyga zachowujący zimną krew, raptem zero nieśmiałości do kolegi, przed którym drży na co dzień, którego opinii o sobie lęka się, co jest jeszcze podkreślane nader często w monologu. Dwie osobowości zlepione w jednym. Ten brak spójności ciągnie się przez cały film, wręcz psuje go i powoduje, że odbiera się go sztucznie, jak wprawkę strudentów kinematografii.
Jak widać - półki wcale nie były puste, wręcz przeciwnie. Chociaż gdzieś natknęłam się na komentarz, że towar przywieziono do sklepu, bo kręcono film😁. Nie wpadlabym na tak chory pomysł. Ale tak właśnie uczy się młodzież, że nic nie było, że nikt za granicę nie wyjeżdżał, nie bylo samochodów i inne brednie.
Monolog głównego bohatera popsuł film. Uczynił go przegadanym i łopatologicznym. Jeśli reżyser nie potrafi przekazać myśli i uczuć przez obraz i dialogi, to z niego dupa nie reżyser.
A może to efekt Czterech pancernych i psa? Wtedy dzieci często bawiły się w strzelanie z karabinu ( drewniane zabawki) , dużo było filmów o tematyce wojennej w TV. Takie czasy.
Co za kawał polskiego kina! Do tego klimat Warszawy lat 60-tych. Obiad spalony, ale warto było.
"Warszawa ,małe żydowskie miasteczko na niemieckim pograniczu" Stanisław Cat-Mackiewicz . żydo-ubeckie miasto Michników itp. komunistycznego dziadostwa .Do dzisiaj potomkowie żydokomuny i UB/SBeków zarządzają tym miastem. Żaden powód do "dumy" , np.Trzaskowski synek agentów SB. Co za poruta.
Tylko lata 60-te. Twist w pierwszej polowie a Czerwone Gitary w drugiej... Obiadu nie szkoda.
To byly czasy ze polowalo na butelke oleju papier toaletowy a na telefon czy mieszkanie czekalo sie 20 - 30 lat wszedzie kolejki i kartki na cukier a w tv tow gomuka przemawial Ah te piekne czasy lza sie kretacko kreci w oku
Świetne nostalgiczny film. Film mojej młodości. Wspaniałe niezapomniane czasy, które niestety już nie wrócą. Chociaż pooglądać można przypomnieć sobie. Dziękuję!!!!!❤
Jeden z naj-najlepszych filmów polskiej kinematografii. Arcydzieło! Twórcy i aktorzy z najwyższej półki. Jedyny minus:skrzeczący głos Kaliny Jędrusik,zupełnie nie pasujący do postaci Baśki(Krystyny Konarskiej). Dziękuję za wstawienie,panie Logan!Pan wstawia same dobre filmy. Tak trzymać!
ze jedrusik niby podlozyla glos konarskiej?
Jakie piekne kobiety byly kiedys . Cudna naturalna uroda
Nie można się oderwać od ekranu ! Dziękuje!
Inspirowane włoskim neorealizmem,wspaniałe kreacje aktorskie,oraz dialogi ,doskonale kino.
Mialam -nascie lat,kiedy widzialam ten film,ale dzis podobal mi sie znacznie bardziej...Doskonaly dialog Cybulskiego i Kozaka,szedl ze mna przez zycie i nie mijala mi chec,by ten film jeszcze raz zobaczyc...po 55 latach nadal zrobil wrazenie,gdyz przyblizyl czasy mojej mlodosci...Serdecznie dziekuje za mozliwosc przezycia tego jeszcze raz...Pozdrawiam.
Cybulski super
Wspaniale stare polskie kino ! jeszcze jeden swietny film ,warty obejrzenia🥇 👏
Dzień dobry Pani Miriam.
Znowu się spotykamy tym razem na innym kanale niż u Pana Tomasza Rączka. Jak się cieszę.
Widzę, że gustujemy w podobnej tematyce. Oglądam również a i polecam kanał GERARD BUDA tam są wspaniałe polskie filmy szczególnie te z lat 70tych. Zaglądam również do Pana KIKOLAJA MOPERNIKA - tu mam przepych teatrów telewizji. Być może i Panią zainteresują, tak więc ośmieliłam się napisać do Pani.
Kłaniam się pięknie życząc zdrowia i tak potrzebnego teraz pokoju w świecie.
Z powazaniem Aleksandra Sojka.
@@aleksandrasojka4964 Dzien dobry . No i jaki ten swiat maly I
Ma pani racje mamy bardzo podobny gust tymbardziej ze obecnie na emeryturze czas mi pozwala na jego zadosc sie stanie😉 . Jestem wdzieczna za te polecenie mi tych kanalow ,teatry Mopernika juz ogladam od kilka tygodni 👍 Bude , widzialam juz kilka filmow mi jeszcze obejzec kilka ciekawych tytulow👌
Bardzo lubie ta stareom polska scene , kinomatografje . Wtedy swiat byl inny ludzie byli mniej materialistyczni kultura odgrywala duza role w naszym zyciu .Obecnie pieniadz jest Bogiem .
No i kto by sie spodziewal powrot do tyrani . No ale obecnie swiat sie solideryzyje w wspolnej pomocy💕 , nie jak to bylo za czasow naszych rodzicow podczas II Wojny . Daje to nam nadzieje na przyszlosc nasza jak i naszego mlodego pokolenia . Pozdrawiam cieplutko , Marzenna z Montrealu
Film wspaniały , wart każdej poświęconej minuty, pozostaję pod dużym wrażeniem ...
Wybitny fim szkoly polskiego kina, Pani Konarska gra wspaniale, olbrzymi talent aktorski, piosenkarski, no i cudownie urocza, szkoda ze wyjechala z kraju, zdaje sie, ze mieszka w Sydney, Australii, niezapomniana w 'Doliny w kwiatach', dziekuje za zamieszczenie filmu i przezycia jeszcze raz tylu doznan.
szkoda ze Jedrusik w dubbingu....taka szkoda....co to za strata...
W tym filmie za wiele się nie nagrała moim zdaniem
@@LeRoi715 Popieram .Duża strata.😢
Wspanialy film. Fantastyczna gra aktorow. Genialna muzyka (Bach). I to cos!!!, co powoduje motyle w brzuchu. Piekny kawalek o milosci!!!!!
Genijalne stare Polskie kino
No nie, jak mozna byla dac glos pani Jedrusik. ktory jest bardzo charakterystyczny. Pani Krystyna ma piekny, dzwieczny glos, jak mozna bylo go nie dac, tylko cos suchego. Z szacunkiem do p. Kaliny za talent, ale jej barwa glosu nie pasuje do tej aktorki. Film bardzo dobry. Kocham stare polskie filmy, te z epoki socjalizmu rowniez, taka byla rzeczywistosc. Porownuje miejsca jak wygladaly kiedys, a jak dzis. Aktorzy jacy mlodzi. Dziekuje za zamieszczenie.
to sie zdarzalo b.czesto ze aktorow dubbingowano kim innym...a Audrey Hepburn w filmie MY fair lady....kiedy spiewala inna artystka ?
@@LeRoi715 Pani Krystyna miała niewatpliwie piękny głos ale nie miała zdolności aktorskich.
No rzeczywiscie. Glos Jedrusik jest swietny i bardzo dobry aktorsko ale do odpowiednich rol - mocnych kobiet. Tu troche nie pasuje do znacznie delikatnijszej postaci. Ale i tak lubie ten film.
@szymondobrzynski Krystyna Konarska miała dobry głos i była doskonałą aktorką.
Был в прокате, очень понравился, впрочем,как и все польские фильмы того времени,в них какая-то особенная атмосфера и прекрасные актёры.❤
Dzięki za wrzutkę...👍👏
Piękny film, dziękuję
Cze!!! Piękny film, bardzo mnie urzekł..
Lubię ten klimat tamtych filmów rodzaju kina moralnego niepokoju,Dobre aktorstwo,poprawna polszczyzną,żadnych wulgaryzmów.
Super. Bardzo mnie się podoba. Ma swój klimat, sama narracja gł. bohatera jest ciekawa.
Lubię ten film z niezliczonej ilości powodów 🙂 Po pierwsze, miałem honor i przyjemność znać panią Krysię, która zaszczycała mnie nawet osobistymi rozmowami 🙂 Kilka spraw, o których nikt pewnie nie wie. Primo - nikt nie pytał pani Krysi o postsynchrony, nie zaproszono Jej nawet na próby do studia - wybrano Kalinę, bo wtedy uważano ją za głosową znakomitość i miała dać bohaterce jakieś nowe oblicze, niczym pani Eleonora Kałużyńska jako Margueritte w "Do widzenia, do jutra". Nie była to jedyna taka sytuacja - panna Jola z "Hydrozagadki" w osobie pani Ewy Szykulskiej też mówi głosem Kaliny i też nie wiadomo dlaczego, ale to pastisz, wiec niech sobie będzie 😉 Secundo - pani Krysi nie było na premierze "Pingwina" i pierwszy raz obejrzała się w roli Basi dopiero w 2015 roku z DVD, jaki Jej podesłałem. Tertio - jest przepięknie, jak inne filmy pana Jerzego Stawińskiego, osadzony w rzeczywistej Warszawie - Politechnika, osiedle Andrzeja koło ruin Banku Polskiego na Bielańskiej, Plac Zbawiciela, wszystko pasuje, jak w zegarku 🙂 Quarto - fantastyczna muzyka pana "Komędy", oparta na dwóch „głosach” z Bachowskiego Koncertu podwójnego c-moll BWV 1060, które symbolizują dwoje bohaterów - w samym Koncercie oraz w filmie obie melodie ciągle sobie towarzyszą, jakby krążą wokół siebie, ale nigdy nie spotykają się unisono - arcydzieło muzyki filmowej 🙂 I może jeszcze quinto - w malutkiej rólce debiutuje tutaj najpiękniejsze ciacho polskiego kina, czyli pani Irenka Karel :)
@lemarxxx Świetny komentarz, który kilka spraw wyjaśnił. Dziękuję! Pani Kalina musiała mieć duży wpływ na Polskie Kino lat 60-tych, mogła wiele! Oglądając ten film (wielokrotnie), zawsze zastanawiałam się, jak można było takiej delikatnej dziewczynie jak Krystyna Konarska podłożyć głos starej kokoty. Ogromnie denerwujące i obniżające wartość artystyczną filmu! Minus dla reżysera, skądinąd bardzo dobrego. Jeszcze raz dziękuję za wyjaśnienia! Najlepszy komentarz tu.
@@aleksandradepassy8297ależ pani Szykulska w Hydrozagadce mówi swoim głosem
niezależnie od miejsca , czasu , czy systemu politycznego , problemy młodych ludzi wchodzących w dorosłość są takie same . Film jest uniwersalny i nic nie traci na aktualności . Zawsze są jakieś tarcia z rodzicami , grono rówieśnicze z tymi lepiej ustawionymi i sympatie , które wydają się poza naszym zasięgiem . Oglądałem wielokrotnie i niejednokrotnie jeszcze obejrzę .
Fabuła naiwna, ale wielu z nas, z czasów lat 60. odnajdzie tu siebie, rozterki, nieśmiałość, zauroczenia i zazdrości, które z perspektywy czasu wydają się śmieszne i nieistotne.
Super za udział Cybulskiego, Pani Konarskiej i reszty drużyny.
Super rola Pana Kozaka
"to tylko przegrany mecz, 1:0 dla życia"
Wnikliwe studium psychologiczne emocji i uczuć zakochanego chłopaka. Intymne wyznania tego outsidera wyraźnie szkicują portret jego osobowości. Z przyjemnością obejrzałam po raz kolejny, tylko po to by przypomnieć sobie scenariusz Stawińskiego, ten piękny bukiet słów niewypowiedzianych, słów którymi człowiek próbuje nazwać to co nieopisane, nienamacalne, nieskończone. Uczucia, stan duszy, emocje...
po prostu bzyknąć mu się chce Basię a nie tam "bukiet słów niewypowiedzianych"..
@@annag4243 buahahahaaha...no i w sumie finału nie pokazali czy ją bzyknał czy nie ;(...
@@MaximPL1100 Prawdopodobnie nie.To taki trochę denerwujący natręt.Między dwojgiem ludzi musi być chemia.Co z tego,że jej "pomógł"i oddał jej listy?To znaczy ,że ona zaraz bez pamięci ma się w nim zakochać?
@To trzeba skomentować buahahahaha
Idź pan komentować porno kicze! Ten film nie na pański rozum. Prymityw! Tak,to ty.
Klasa filmu polskiego do tego wspaniala muzyka komedy
Dziękuję ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Dzięki za ten film. Jest mega !
Ja także kocham takie filmy,w ogóle stare Polskie kino, a mam 33 lata,a ogladam takie filmy od czasów szkolnych,wole to niż ten nowoczesny chłam,a Zbigniew Cybulski - genialny,wspaniały aktor. Pozdrawiam serdecznie ☺
@@slawomirwrobel1454 ja mam 14 i też w wolnym czasie oglądam stare filmy z lat 50, 60, 70 20 wieku
@@paro1128 To super,rzadko spotykane dziś,a co cię skłoniło do oglądania tych filmów bo mi np podoba się sposób gry ,jest po prostu wybitny .
@@slawomirwrobel1454 mnie skłoniło to, że jeden sławny aktor z lat 60 Bogumił Kobiela jest związany z moją wsią. Jest tam pochowany, i chciałem obejrzeć z nim film. I bardzo mi się spodobały filmy z PRL, że jak mam wolny czas to je oglądam.
@@paro1128 To fajne zajęcie ,chodzi o Tenczynek,Kobiela też super aktor charakterystyczny,komediowy w ,,Zezowatym Szczęściu'' przeszedł samego siebie,kolega i przyjaciel Zbyszka Cybulskiego,założył z nim teatr Bim bom w Gdańsku. Jes taki film o tamtych gdańskich klimatach ,,Do widzenia do jutra'' Morgensterna polecam☺
Dziękuję za film :)
"na miłość trzeba zasłużyć, miłość niezasłużona cierpieniem rozpłynie się jak dym.."
"..nie upadla zawiedziona miłość, to tylko przegrany mecz 1:0 dla życia.."
Na miłość nie trzeba sobie zasłużyć
Очень хорошии фильм. ПОЛЬШЕ ФИЛЬМЫ 50.60 Г ОТЛИЧНЫЕ.А АКТЕРЫ❤❤❤
Samo życie.Kapitalne kino.
Szkoda.Zbyszka.Cybulskiego.że.tak.zginął.pod.Kołami.pociągu
Piękny film
Film został zepsuty podłożonym głosem Jędrusik,szkoda...
Wycięto scenę ok 18:20
Pingwin pyta w sklepie Panią Zofie Merle o oliwę Ta uprzejmie proponuje oliwę ale nie w blaszance
Pozostawiono resztkę sceny w postaci dwóch kobiet patrzących
Świetny!
w budce telefonicznej Niemirska i Krakowska...mignal Golas na ulicy....i...doskonale role kazdego aktora....super super super film i Warszawa juz odbudowana i przestronna....bohatera drugiego planu...
Ładnie powiedziane.
Nie prawda nie mieszka w Australii, tylko w Berlinie gdzie wróciła z Alaski,aby opiekować się swoją matką. Piękna kobieta, doskonała aktorka i piosenkarka
Zapomniany, piękny film.
Krystyna Konarska wspaniała piosenkarka. Niestety szybko wyjechała do Francji robić karierę, nie wyszło jak chciała nie mniej pozostawiła po sobie wiele przyjemnych doznań dla ucha jak i dla oka wszak była bardzo piękna kobietą.
Najlepiej jest we wlasnej Ojczyzni miedzy swoimi....na dobre i na zle...obczyzna to przeklenstwo ....bo nigdy nie bedziesz tym 'swoim' ale zawsze obcym...
Niepotrzebnie wyjeżdżała,tu była znana i uznana,a tam na zawsze obca.Tam mają takich jak ona na pęczki,tzn.mieli,bo kiedy to było,zamierzchła przeszłość
Podłożenie głosu przez Jędrusik tragiczne . Mówi jak stara lampucera, a taka śliczna dziewczyna.
Szukałem wszędzie, gdzie to tylko możliwe informacji w sprawie zdubbingowania K. Konarskiej przez K. Jędrusik. Nic nie znalazłem. Trudno to zrozumieć, tym bardziej, że Krystyna Konarska ma wspaniały głos i świetną dykcję. Nie wiadomo, czym kierował się reżyser filmu, Jerzy Stefan Stawiński, podkładając głównej bohaterce - Baśce, głos Kaliny Jędrusik. Może ktoś z Was wie i zechce podzielić się z nami tą wiadomością.
Cóż Jedrusik,jak swego czasu Rodowicz,była wszędzie i wszystkim. Miała duże wpływu tu i tam,a jak to robiła jest tajemnicą poliszynela ówczesnych czasów. Film został zepsuty jej głosem
@@doc.bodzianowicz8158 Może nie zepsuty, ale na pewno nic nie zyskał.
Pewnie mu czymś podpadła
tak bywa często , niespostrzegany spostrzega ,konflit ( tragizm) pokolenia , ich wieczne poszukiwania swoich wartošci ,
Szkoda tego Cybulskiego...., jak on swietnie gra Szelme
na wstępie obłędna wokaliza ...i z każdą kolejną sekundą, coraz lepiej ....FILM WYBITNY
" dać ci plaster ? , Dziękuję polizać sobie " . Odpowiada bohater. Autoimmunologiczny komentarz do filmu 😎
Tak wyglądała Polska lat 60-tych, a nawet 70-tych.
Mnóstwo zdjęć ulicznych, wnętrza sklepów (jeszcze przed kryzysem, bo pełne półki), mieszkań itp.
Pokazane obyczaje różnych grup społecznych.
Czyli tak zwane scenki rodzajowe.
Jedyna wartość tego filmidła
Szkoda że Jędrusik "pozbawiła"głosu Konarską,faux-pas reżysera i ówczesnego decydenta ,a victoria Jędrusik bo znów mogła zarobić kasę.
kalinka widać miała lepsze "wzięcie", dla własnej higieny psychicznej oglądam bez fonii.
Cudowny mój ulubiony film dlatego żal mi tych wszystkich skazanych na napisy, które z oryginalnymi dialogami nie mają nic wspólnego, żenada...
Pingwin przypomina mi Beniego z "Lodow na patyku"
Panie Logan, skad pan tak dobrze zna polska kinematografie. Wyrazy uznania.
Nie żyje Krystyna Konarska...RIP..
Krysia pięknie śpiewała więc dlaczego głosu w filmie Baśce użyczyła Kalina?
też o to pytam?!
2:15 półki się uginają od towaru. Który to rok?
Na oko to są lata sześćdziesiąte, moje dzieciństwo. Racja, półki były pełne do mniej więcej 1979-80 roku, zaczęły się strajki i masowy wykup towarów, niestety. Stąd potem puste półki i wszędobylski ocet, kartki na żywność, by każdy miał szansę coś kupić.
1964. A ile dobra na tych półkach - warzywa i owoce oraz całe rzędy produktów w słoikach i butelkach.
@@danutamolikiewicz2886 w 86-87 znowu byly pelne
@@alh6255 tak, to prawda, kłopoty były chwilowe. Polacy byli zaradni. Ja mieszkałam wtedy na Śląsku, nie czuło się tak " kryzysu".
@@alh6255 byly pelne ocetu.
❤
Koniak , Whisky , Cinzano czy Rum ? A podobno tylko ocet był ?
Ocet był, owszem, ale krótko. Jakoś nikt z głodu nie umarł😊. Jeździło się na wieś po mięso, w malutkich miejscowościach byli prywatni rzeźnicy, często jeszcze dziś są. Chyba gorzej było w dużych miastach. GS-y czyli gminne spółdzielnie były bardziej zaradne.
@@danutamolikiewicz2886 W dużych miastach też wszystko było . Tylko takiej propagandy jak dziś - NIGDY nie było ! Ocet i musztarda była chwilę bo styropianowcy za jankeską kasę sparaliżowali cały kraj rozruchami ! To te gnoje , które teraz rządzą od 35 lat - zmieniają tylko nazwy !
@user-xh8yt8ij9v wiem, tylko gdy o tym wspominam, często dostaję reprymendę, że chyba byłam komuchem. A ja wtedy miałam tylko kilkanaście lat i dużo nauki: po południu jeszcze szkoła muzyczna, wieczorne powroty. Każdy, kto ma odwagę mówić prawdę to dziś rzadkość, bo propaganda wszystko niszczy. Ten nieszczęsny ocet dominuje w pamięci ludzkiej, nic pozytywnego.
"Co oni jedzą te książki?" - kwestia Kurta Rolsona z "07 zgłoś się". Przypadek?
Perła .
gadanie głosem Jędrusik Kaliny obniża tę rolę..
Otóż to.
Tak jest
Ciekawe że wszyscy mieszkali wtedy w Śródmieściu.
40:00 gdzie są te prace społeczne?
Dobrze jest miec magnetofon szpulowy na tzw. podoredziu. Ja mialem , ale nic z tego nie wyniklo i nawet mi reki nie zlamali, nie mowiac o kobietach.
Scena w czasie filmu 1.00,07 Niemirska ( 19 letnia - 32 letnia Lidka z Pancernych ) w budce telefonicznej w wieku 17 lat .
😀🤩🤩
Piękna piękna ale głos chyba jakiś chropawy bo czemu Jędrusik za nią mówi. ?
Ten "głos chropawy" - śpiewał w paryskiej Olimpii. Dobrze czasem coś poczytać, zanim się zacznie klepać w klawiaturę.
Nie słyszał głosu Konarskiej a się wypowiada negatywnie, hmm..
@@adamswitlak1242 tak tak tak tak ...sp. Agnieszka Fatyga byla wielka ale UKLAD zniszczyl ja...dopiero teraz po smierci wiemy o Jej niezwyklym talencie....
👍
Aktor Krzysztof Milkowski dlaczego nie ma dokumentu o Krzysztofie Milkowskim ?
Każdy ma swojego Holoubka.
Dlaczego mowi za nia Jedrusik ? , to tak fikcyjne nie do ogladania 🤦♀️👎
Tak,trudne do zaakceptowania i irytujące
Oglądam ze względu na kochaną Warszawę. Główny bohater za stary i sztuczny, sztywny jak kołek, cała historia nadęta, ale i tak oglądam wyłączywszy fonię, bo nie chcę się narażać na z playback Kaliną J.
Daje się zauważyć dziwny dualizm głównego bohatera: z jednej strony nieśmiały do rówieśników, na prywatce, z drugiej podczas szantażu postępuje jak stary wyga zachowujący zimną krew, raptem zero nieśmiałości do kolegi, przed którym drży na co dzień, którego opinii o sobie lęka się, co jest jeszcze podkreślane nader często w monologu. Dwie osobowości zlepione w jednym. Ten brak spójności ciągnie się przez cały film, wręcz psuje go i powoduje, że odbiera się go sztucznie, jak wprawkę strudentów kinematografii.
@leebruceloza Co za durny komentarz, chachacha... Jakiś kurs z psychologii przydałby się może?
...albo kota we wlasnym sosie...ojciec jadal w czasie okupacji....
plus
O, gruźliczanka:)))
Jak widać - półki wcale nie były puste, wręcz przeciwnie. Chociaż gdzieś natknęłam się na komentarz, że towar przywieziono do sklepu, bo kręcono film😁. Nie wpadlabym na tak chory pomysł. Ale tak właśnie uczy się młodzież, że nic nie było, że nikt za granicę nie wyjeżdżał, nie bylo samochodów i inne brednie.
Za granicę wyjeżdali tylko wybranćy a Łazuka śpiewał: "nagle widzę w sklepie są cytryny, pół godziny człowiek stał, obok ona Bóg tak chciał . . . "
Monolog głównego bohatera popsuł film. Uczynił go przegadanym i łopatologicznym. Jeśli reżyser nie potrafi przekazać myśli i uczuć przez obraz i dialogi, to z niego dupa nie reżyser.
może i reżyser ale słuchowisk radiowych.
5:55
Czemu dzieci w tych latach "bawiły" się wojnę? Ktoś ma pomysł na komentarz?
Bo tak kazał pan reżyser.
A może to efekt Czterech pancernych i psa? Wtedy dzieci często bawiły się w strzelanie z karabinu ( drewniane zabawki) , dużo było filmów o tematyce wojennej w TV. Takie czasy.