Napojení tepelné izolace a hydroizolace soklu

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 5 янв 2025

Комментарии • 53

  • @ptygr
    @ptygr 4 года назад +14

    Musim říct, že se mi fakt líbí celková promyšlenost, koncepčnost a preciznost Vaší stavby od projektu po realizaci. To je jev, který se při poněkud zoufalé úrovni stavební kultury v Česku často nevidí. A zdůraznil bych slovo "PROJEKT", protože projektová příprava je ta část stavební investice, která se úplně ze všeho nejvíckrát vrátí, a na které drtivá (!) většina lidí naprosto nesmyslně šetří...

  • @peterss3868
    @peterss3868 4 года назад +9

    ja ti neviem kamo .. davať SA 27 bez penetráku ? davam bolševikovi rok maximalne dva .

  • @jarsaparda1555
    @jarsaparda1555 Год назад

    Zdravím dá se to použít i na purenit?

  • @JiriKanos
    @JiriKanos 4 месяца назад

    Nevi někdo kde sehnat ty plastové trny do polystyrenu?

  • @jany5238
    @jany5238 Год назад

    Ahoj, ďakujem za videá, chcem sa ale opýtať: nenabehla ti veľká vrstva kvôli hydroizolácií sieťke a opäť hydroizolácií ? Vyzerá že je tam odskok do 0,5cm,. nevadil ten odskok neskôr pri nanášaní omietky ? Prípadne sa to dorovnalo keď zvyšok domu si natiahol do lepidla a sieťky ? Ďakujem za odpoveď.

  • @jaroslavbroulik5529
    @jaroslavbroulik5529 2 года назад

    Dobrý den, parádní video a fajn nápad s tím soklem. Sleduji Váš kanál a v dalších dílech spíše používáte jako hydroizolaci Sika Igolflex 101. Ten přechod na Siku měl nějaký důvod nebo byste pro tento způsob řešení soklu i dnes použil to Paramo SA27. Ptám se, jelikož bych chtěl po natavení vodorovné hydroizolace trochu vylepšit zpětný spoj tím, že bych z vnějšku právě tekutou hydroizolací namazal venkovní patu zdiva (ten roh mezi vodorovnou izolací a první cihlou) a až poté natavil svislou hydroizolaci. Mám totož vodorovnou hydroizolaci na kousku obvodu domu pod terénem, tak aby to bylo poctivě. Díky

  • @teodorventilek2405
    @teodorventilek2405 3 года назад

    Dobry den,co jste nasypal do toho gumoasfaltu pred namichani,dekuji

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  3 года назад

      Jestli se dobře pamatuju tak to je cement s pískem. Ten pytlík je přímo souřástí Gumoasfaltu SA27 je to dvousložková věc.

  • @Michal-f8f
    @Michal-f8f Год назад

    Výrobce SA27 udává spotřebu na jedno nanesení 4 - 6 kg/m2. Vzpomeneš si, jestli to cca sedí?

  • @petrnedved70
    @petrnedved70 4 года назад +5

    Tak nevím co si mám o tom myslet, asi že někdo objevil Ameriku, způsob založení na užší zakládací cihlu se používá standardně pokud se nebude zateplovat.... Další věc tvrdit že nějaký prefa. Xps bloky vytvořili rovinu zdiva až po věnec je taky hovadina, stejně je tam založeno minimálně na 2 cm malty..... Video je spíše o reklamě na dva produkty, než o něčem novém

  • @petrpisin1564
    @petrpisin1564 2 года назад

    Zdravím. Jaká byla prosím spotřeba gumoasfaltu ? Kolik obvodových metrů máte baráček? Děkuji za odpověď.

  • @petrbroza811
    @petrbroza811 2 года назад

    Vodorovnou hydroizolaci jste na XPS natavoval nebo lepil? Diky

  • @tomastoegel4973
    @tomastoegel4973 4 года назад

    Divam se na to pouziti sterkove hydroizolace. Mam k tomu porad neduveru. Jde nalepit na svisle zdivo a purenit samolepici pas + nasledne provest druhy pas natavenim? Nebo to technologicky nejde a je nutne pouzivat tuhle sterku?

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  4 года назад

      Ahoj Tomáši, tyhle věci bys neměl řešit v nějakejch diskuzích na internetu ale s projektantem nebo technologem firmy co ty věci vyrábí. To víš tady má každej plnou klávesnici mouder a zejména ti co to nikdy v praxi neviděli nebo používaj jiný technologie. Třeba u samolepících asfaltovejch pásů je v technickejch listech většinou přesně popsáno jak se používají, na co jsou a nejsou určené. Můj čistě laický názor je že jakmile ten samolepící pás ohřeješ tavením dalšího pásu tak spadne protože to lepidlo se ohřeje a navíc bych si tipnul že samolepící pásy budou trochu jinak konstruované a tavením je nejspíš i poškodíš. Ale jak říkám, tohle si musís proverit s projektantem nebo většina výrobců pásů má nějaké kontakty na své technology na stránkách a stačí jim zavolat a prokonzultovat to s nima. Takhle u věcí které neznám postupuju já.

    • @Passco666
      @Passco666 3 года назад

      Ja som hydrostierku aplikoval a spokojnost. S pasom v zivote nezahydroizolajues na 100% kedze nenatavis a nezlepis to nidky tak dobre alebo sa s tym musis prplat jak kon. A za taku pracu nikoho nezaplatis nejovoriac o tej flexibilite kedy bezny lacny pas sa trha jak papier

  • @konema7493
    @konema7493 4 года назад

    V jaké výšce bude okolni terén? Podle videa to vypadá, že hydroizolace vám bude končit ve stejné výšce jako okolní terén.

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  4 года назад

      Ta tekutá hydroizolace je vytažená jeden šár nad finální terén.

  • @imrichcsiba-csibasteel4890
    @imrichcsiba-csibasteel4890 4 года назад

    Nazdar prosím ťa a čo napojenie asfaltového pásu na tie extrudáky? A to lepenie tým gumoasfaltom ? Nebude časom asfalt rozežírat ten polystyrén?

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  4 года назад

      Zadny asfaltoy pas se na ty extrudaky nedava, nahrazuje je ten gumoasfalt. Ten gumoasfalt je primo urcenej na lepeni XPS takze to nebude rozezirat.

    • @imrichcsiba-csibasteel4890
      @imrichcsiba-csibasteel4890 4 года назад

      @@HustejVercajk mal som na mysli ten vodorovny čo sa dotýka ztraceného bednení.

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  4 года назад

      Popisuju to v popisku videa. A je tam i odkaz na video jak jsme je natavovali. Staci si ten konec, kde je xps odclonit od plamene nejakym plechem nebo prknem. A take na penetraci jsem nepouzil Penetral Alp, ale penetraci na vod i bazi kde vyslovene psali ze je safe pro kontakt s polystyrenem. Obycejna asfaltova penetrace z DEK.

  • @tuwix1
    @tuwix1 4 года назад

    Chci se zeptat na detail u toho hs portálu . Na vrchní stranu polistirenu půjde este izolace ? A bude pochozi ? Můžete prosím foto ? Dekuju

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  4 года назад +1

      Na tu horni stranu uz nic davat nebudu, ale mohlo by se to teoreticky klidne take zamazat gumoasfaltem. XPS jako takovy pochozi neni, respektive by se po letech vyslapal. To uz je pak vec co konkretne chcete mit pret domem. Muzete tam dat betonovou mazaninu, kamenny nebo plechovy parapet nebo dotahnout terasu az k portalu. Ja tam budu davat do betonu kamenny parapet 2,5cm tloustka a melo by to pak navazovat na okolni kamenné dlažby.

    • @tuwix1
      @tuwix1 4 года назад

      Hustej Vercajk děkuji

  • @josefbalik5116
    @josefbalik5116 4 года назад

    Dobrý den. Nemáte fotku uchycení purenitu pod dveřmi z vnitřní strany?

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  4 года назад

      Nekde bych ji asi vyhrabal, ale neni to zadna veda. Je to chycene na pozinkovane uhelniky. Jen je treba ohlidat utesneni kotev ktere prochazeji hydroizolaci. Ja je zapatlam vzdy gumoasfaltem stejne jako ostatni prostupy deskou.

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  4 года назад

      Koukám, že v jednom videu to za mnou je vidět, jak to tam je na ty úhelníky. ruclips.net/video/UPPysTEa_BE/видео.html

    • @josefbalik5116
      @josefbalik5116 4 года назад

      Děkuji za odpověď

  • @ilikebike9373
    @ilikebike9373 4 года назад

    Perfektní video, Stavomodul hodlám taky použít a tahle forma provedení se mi líbí. Trochu jasem taky nad tím přemýšlel, jak budu tenhle detail řešit a video mi dalo dobrou odpověď na celkové funkční provedení. Jen malý dotaz, tu svislou tepelnou izolaci nad úrovní desky, co vkládáte a lepíte gumoasfaltem dodal Stavomodul nařezanou? Nebo Stavomodul dodá jen část po úroveň desky (vodorovné izolace) a zbytek je třeba si dodělat?

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  4 года назад +1

      Ano to je take od stavomodulu. Rekli mi ze mam nejdriv postavit a pak si to zamerit a rict jim kolik ceho presne potrebuju. Je o to ze to muze nekde ujet a usetri tak clovek praci s nejakym dobrusovanim. Dulezity je na to myslet od zacatku a treba uz u zakladani prvniho saru pekne odriznout to co pretece mimo zakladaci sadu a tim tu sparu drzet cistou. Usetrite si pak zase nejake odsekavani a cisteni malty z mist kam chcete lepit ten XPS. Jen je treba overit ten gumoasfalt SA27 - dost blbe se mi to schanelo. Nakonec jsem vykoupil vsechny Hornbachy kde ho zrovna v Praze meli. :)

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  4 года назад

      Jeste me napada pro upresneni ze ten pruh ale vubec nemusi byt "original" od stavomodulu. Muzete si to narezat z jakehokoli polystyrenu co mate na stavbe pokud vam to bude davat casovej nebo financni smysl. Dokonce si troufnu rict, ze to nejspis nemusi byt ani XPS i obycejnej fasadni polystyren by tady tu funkci splnil.

    • @ilikebike9373
      @ilikebike9373 4 года назад

      @@HustejVercajk OK, díky.

  • @davidkrajc3278
    @davidkrajc3278 3 года назад

    Zdravím všiml jsem si že na první řadu jste použil Heluz 38N a na druhou řadu jste použil Heluz 50N jsou to takzvaně snížené cihlu mají výšku 166mm. Tuto skladbu jste použil kvůli soklu? Proč jste požít klasickou cihlu Heluz 38 a na druhou řadu 50 která má výšku 249mm. Jinak máte super videa 😉

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  3 года назад

      Sníženou cihlu jsem zde používal aby nám to vyšlo celé výškově. Jednalo se o repliku domu v památkové zóně takže jedna z podmínek památkářů bylo zachování výšky okapové hrany. To je jediný důvod.

  • @mhelektronikmhelektronik8297
    @mhelektronikmhelektronik8297 4 года назад

    Super video ako vždy dávám lajčík a prišiel ti email odomňa ?

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  4 года назад

      Jj prisel. O vikendu budu balit a posilat.

  • @Shakyrass
    @Shakyrass 4 года назад +2

    Cena toho gumoasfaltu a tveho ztraceneho bedneni, musi vyjit mnohem draz nez pouzit klasicke ztracene bedneni, zatepleni a hydroizolace dohromady 😉

    • @patrikkulka8539
      @patrikkulka8539 4 года назад

      A to ešte počítať množstvo technologických postupov,kdezto bednenie das vylejes betónom a zaizolujes poprípade xps navrch

  • @jaroslavbrach2252
    @jaroslavbrach2252 4 года назад +4

    Příšerný, tato patlanina nikdy nenahradí celistvou svislou hydroizolaci z pásů nebo PVC. Tento kanál je takový nový Loskuták.

    • @Passco666
      @Passco666 3 года назад +2

      Celistvu vrstvu.. vsadim sa o tvoju vyplatu ze 9 z 10 apliakcii firmami neni cistba suvisla vrstva

    • @Musaci
      @Musaci 5 месяцев назад

      Souhlasím, navíc argument typu "nejsem fanda vnějšího zateplení" je taky směšný. Jako říct "jsem fanda polovičatého řešení".

  • @Snycosezijou
    @Snycosezijou 4 года назад

    Já spíše u videa cením použité cihly na stavbu domu, píši správně cihly, neéé křída co vypadá jako cihla.😂😂😂👍

    • @Musaci
      @Musaci 5 месяцев назад

      Pořádná cihla je VPC a ne křehká cihlička z hrníčků....

  • @Shakyrass
    @Shakyrass 4 года назад

    Jak jste mohl rict, ze pri zatepleni soklu proderavim hydroizolaci?🤣🤣🤣 Boze takova pi...a! Pokud se zatepluje sokl, dase na izolant netkana a pak nopovka ktera prave slouzi jako hydroizolace🤣

    • @karelkarel6222
      @karelkarel6222 4 года назад +1

      Leda hovno

    • @konema7493
      @konema7493 4 года назад +3

      Nopovka jako hydroizolace? To nemyslíte vážně

    • @Shakyrass
      @Shakyrass 4 года назад

      @@amanzes ok hydroizolace to uplne neni ale splni temer tu samou funkci

    • @Shakyrass
      @Shakyrass 4 года назад

      @@karelkarel6222 jo pak jsem si tez uvedomil, ze se to tak bezne dela 😉

    • @usczechfarmer1947
      @usczechfarmer1947 4 года назад +1

      @@Shakyrass nopovka v žádném případě není hydroizplace , ta jen pomáhá v odvětrání při případné vzlínající vlhkosti od základů. částečně řeší jen důsledek , nikoli příčinu.