Мистецтво поза музеями та залами. Монументальний живопис. Образотворче мистецтво 5 клас НУШ

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 30 мар 2024
  • Відеоурок образотворчого мистецтва з практичним завданням, за матеріалами підручника "Мистецтво" (Рубля Т. Є., Мед І. Л., Наземнова Т. О., Щеглова Т. Л.) 5 клас, НУШ
    Фінансова підтримка каналу "Що? Де? Як? Навіщо? Чому?", якщо у вас є бажання та можливість:)
    iuliia-havryliuk.diaka.ua/donate
    Зміст презентації
    Скільки існує людство на нашій планеті, стільки й людина прагнула прикрасити своє оточення. Наскельні зображення знайдені у всіх частинах земної кулі.
    Найдавніші малюнки через 36 тисяч років розповідають нам багато цікавого про наших первісних предків, про дивовижний тваринний світ.
    Монументальний живопис - найдавніший вид живопису, відомий з палеоліту за розписами в печерах.
    Складно уявити, але сучасний монументальний живопис - це продовження історії, в якій важливе місце відведено давнім наскельним малюнкам.
    Саме вони є першими зразками монументального живопису, які мають основні характеристики цього виду мистецтва.
    Монументальний живопис, мурал, стіно́пис - різновиди живопису, твори якого мають самостійне значення і сприймаються незалежно від оточення.
    Твір монументального живопису створюється на стаціонарній поверхні. Це мистецтво вулиць та площ призначене впливати на емоції та думки багатьох людей, організовувати їх з певною метою.
    Долучаючись до такого великого світу, людина відчуває свою значущість хоча б в межах одного району чи міста.
    Постійність відрізняє монументальне мистецтво від видовищних мистецтв, які тимчасово оформлюють великі свята та експозиції виставок, павільйонів. Воно прагне великого розміру (наприклад, стіна будинку), тому й цілісність зображення сприймається на великих відстанях.
    У давнину живопис не можна було уявити поза стінами, стелями та архітектурними спорудами. Це тому, що давні митці не малювали картини на полотні.
    Завдяки монументальному живопису ми маємо можливість побачити зображення побутових сцен, героїчних подій, релігійні сюжети.
    З часом монументальний живопис розвивався, удосконалювався, збагачувався новими матеріалами й техніками. Сучасний монументальний розпис зберігає давні традиції. Для його створення, як і раніше, враховуються розміри та форми приміщення, пропорції, колірні рішення.
    У наш час найбільш поширеними видами монументального розпису є графіті. Художнє оформлення має узгоджуватися з архітектурним ансамблем.

Комментарии •