“A számok magukért beszélnek” - Viktorin Tamás rádiós és napelem tulajdonos

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 29 окт 2024

Комментарии • 9

  • @andrassari1155
    @andrassari1155 Год назад +1

    Nagyon szimpatikus volt Tamás és Ti is! Várom a következő adást!

  • @istvanvigvari6844
    @istvanvigvari6844 Год назад

    nagyon jó adás volt

  • @taxanX11
    @taxanX11 Год назад +1

    Tamás nagyon szimpatikus volt, köszönjük :)
    Továbbá a megtérülés témához: sokszor elhangzik a hektikusan változó szabályozás. Ebből kiindulva (nem vagyok jós és nem is kívánom hogy igazam legyen) én azt gondolom, hogy nyilvánvalóan a legjobban az járt akinek már van napeleme, de ha nincs akkor sincs túl késő ugyanis a következő két évben is lehet telepíteni, ahogy az után és eddig is folyamatosan lehetett. Tippem szerint nagyjából a következő két évre fog kitartani a rezsicsökkentett 36 forintos ár a lakosság részére. És teljesen más megtérülési időkkel kell számolni mondjuk 200 forintos, vagy annál magasabb ár esetén.
    És még szót sem ejtettünk azokról az egyébként szintén szabályosan telepíthető rendszerekről, amiket engedélyezni sem és bejelenteni sem kell és még egy csomó mindent nem kell megtenni velük (fázis bővítés, mérőhely szabványosítás, stb), nem úgy, mint visszatáplálás esetén, ezért sokkal olcsóbban kivitelezhetők így sokkal hamarabb meg is térülnek.
    Szerintem a legkifizetődőbb:
    1. Ne akarj betáplálni így egy csomó költséget, időt, papírmunkát spórolsz
    2. Termelj magadnak, az a költség amit spóroltál az egyes ponton kb elég is egy akkora rendszerre ami a napi energia igényét egy rezsicsökkentet keretbe beleférő háztartásnak képes megtermelni, ha azt a videóban elhangzott módon kicsit okosabban használod fel.
    3. Csak annyit vételezz a hálózatról amit tényleg kell, például amikor a rendszered nem termel (felhős idő, éjszaka)
    Ha ma még nem is igaz M.o.-n, de hamar az lesz, hogy az az áram a legolcsóbb amit nem kell megvenni a szolgáltatótól.
    Szerintem érdemes lenne a lakosság figyelmét felhívni a fent vázolt rendszerek lehetőségeire is, de ezekről valahogy soha sehol nem hallani, csak a visszatáplálásról. Érdekelne a véleményetek, mint szakembereké, szívesen megnéznék erről is egy, de akár 10 műsort is, miért történt ez? Miért nem létezik a fejekben és a reklámokban más a visszatápláláson kívül?

    • @viktorintamas
      @viktorintamas Год назад

      Én is köszi!

    • @Energiatakarek
      @Energiatakarek  Год назад

      @taxanX11 Mi pedig köszönjük az értékes gondolatokat. Erről a témáról beszélgetünk az első évad 2. és 8. adásaiban. Mi következetesn önfogyasztásnak hívjuk azt, amikor a mgtermelt energiát helyben azonnal el is fogyasztjuk. Mivel ez nem minden esetben valósítható meg maradéktalanul, lehetőségként kínálkozik az energia eltárolása, illetve a visszatáplálás a hálózatba. Ugyanis amit nem tudunk sem elfogyasztani, sem eltárolni, azzal is célszerű lenne kezdeni valamit. A visszatáplálás pedig egy lehetőség. Mi is inkább arra buzdítjuk a vevőinket, vagy a hallgatóinkat, hogy úgy méretezzék és használják a napelemes rendszert, hogy a lehetőségekhez mérten növeljék az önfogyasztást. Dr Fényes Sándorral készült adásunkban vannak még erről hasonló, jól megfogalmazott gondolatok. Az ezt meglőző, Bóna Szabolccsal készült adásunkban pedig egy olyan rendszert mutatunk be, ami visswatt védelemmel van elátva, azaz ő nem táplálhat ki a hálózatra. Azt is érdemes lehet meghallgatni, hogy az állattartó telep hogyan oldja meg ezt a helyzetet. Remélem hasznosak lesznek az epizódok.

    • @taxanX11
      @taxanX11 Год назад

      @@Energiatakarek köszönöm, megnéztem a hivatkozott részt és azt tapasztalom, hogy eléggé félrevezetően tájékoztatnak Önök is. Leginkább abban, hogy ahol elérhető és létesített a szolgáltatói hálózat ott nem adnak engedélyt a szigetüzemre. Nem adnak, mert nem is kell. Szigetüzem létesíthető ott is ahol van szolgáltatói hálózat.
      Sajnos ez még mindig bosszantóan félrevezető.