No baja! Po prostu baja! Pierwsze poradniki (te 5 lat temu) olałem po pierwszych lekcjach. Ten jest najlepszy jaki oglądałem - super tłumaczone, powoli mam nadzieję, że dalsze części również nie będą okrojone! Gratulacje!
Dzięki wielkie za ten kurs! Z fusion 360 korzystam pod kontem druku 3D. Jak do tej pory z wszystkim, co chciałem zaprojektować jakoś sobie radziłem. Czasem, niestety za którymś razem klikając pracowicie od początku, bo nie mogłem dojść, jak sobie poradzić w "krytycznym momencie", z przeedytowaniem szkicu w historii, albo innego typu modyfikacji. Często te działania delikatnie mówiąc nie były optymalne, jeśli chodzi o podejście/pracochłonność. Masz niewątpliwy talent dydaktyczny, poparty rzecz jasna znajomością szeroko pojętego tematu CAD. Tłumaczysz w sposób bardzo jasny i konkretny. Wszelkiej pomyślności w nowym roku! Jeszcze raz dziękuję! Dzięki Tobie mogę uporządkować wreszcie swoją wiedzę :)
Parametry elipsy to tzw. kierownica - jak zawsze ulatuje to z głowy kiedy jest potrzebne. Fajnie wyjaśnione podstawowe obiekty i co najważniejsze potencjał ich zastosowań.
Miałem kurwa Covid i grypę, tak mnie wymęczyło jak nigdy dotąd. Nigdy chory nie byłem pierwszy raz miałem coś takiego. Także szczepić się chyba dzięki temu przeżyłem. Wielkie dzięki za Fusion 360, do tej pory używałem DSM
Dziękuje za genialny poradnik !. Zakupiłem drukarkę 3D i taki materiał to złoto na youtube. Świetna dykcja, spokojny głos - idealnie się słucha. I co najważniejsze - poradnik od "zera do bohatera" czyli dla totalnego nowicjusza.
Zaczynam z 3D. Bardzo mi sie podoba Twój tutorial. Jedna uwaga - spline to inaczej krzywa Beziera składająca sie z krzywych 3-go stopnia z identyczną 1-szą pochodną w punktach styczności.
Witaj Kamil Znalazłem zastosowanie rysowania okręgu z 3 punktów. Jak chcesz zrobić szkic na bazie wczytanego pliku z grafiką (Insert Canvas) i trzeba narysować okrąg dokładnie w tym samym miejscu co na grafice w tle to najłatwiej zaznaczyć 3 punkty na okręgu w tle i mamy taki sam okrąg w naszym szkicu. Nie znamy średnicy, nie mamy środka. Pewnie, że można narysować z 2 punktów i dopasować, ale tak jest chyba najłatwiej. Pozdrawiam
Fajne tutki robisz. Właśnie zaczynam z F30 celem przygotowania własnych modeli pod wydruki 3D. Co do opcji okręgu opartego o 2 punkty to ma on fajne zastosowanie w temacie jaki kiedyś robiłem w Corelu i się męczyłem a tu prosta sprawa. Chodzi o stworzenie nakrętki opartej o wielobok[6] tyle, że boki mają być nie proste tylko oparte o łuki na zmianę raz na zewnątrz raz do wewnątrz. Na szybko bo nie znam jeszcze F360 zrobiłem to tak: baza to wielobok[6] potem na 2 sąsiednich bokach okrąg oparty o 2 punkty (wierzchołki wieloboku), potem skalowanie wieloboku na mniejszy aby powstały mniejsze wcięcia i usuwanie odpowiednich krawędzi. Na sam koniec powielenie z obrotem o 120 stopni (tu troszkę powalczyłem ale poszło).
Kamil coś czuje że ten poradnik będzie mega, mam nadzieje że filmy będą pojawiać się regularnie. Stwórz sobie jakiegoś patronite albo inną zbiórkę, na pewno wiele osób dorzuciło by trochę groszy w tym i ja w ramach podziękowania za "lekcje"
Najlepszego w Nowym Roku Kamil. Dużo zdrowia oraz weny twórczej przy tworzeniu poradników. Brawo. Takiego poradnika brakowało na Twoim kanale i mam nadzieję, że będzie ich więcej. Ale... No właśnie. Nie wiem czy przegapiłem któryś z poradników, ale brakuje mi "ZEROWEGO" czyli jak zaczynamy od podstaw, to robimy konfigurację programu, tak jak pokazałeś to przy SketchUp-ie. Po to aby wszystko co ktoś zrobi wg. Twojego poradnika, działało tak jak u Ciebie. Ale ja wierzę w Ciebie..."poprawisz się i zrobisz taki poradnik". Pozdrawiam. Mariusz.
Dzięki wielkie za to co robisz, nie każdemu by się chciało. Ubolewam trochę nad odcinkami z Modelmanii były świetne !!! - gdy nie wiedziałem jak się za coś zabrać wystarczyło spojrzeć na miniaturkę i zaraz było wiadomo w którym odcinku znajdę potrzebna wiedzę - no ale cóż życie. Jestem przekonany że ta seria będzie równie świetna i już nie mogę doczekać się następnego odcinka. 3 maj się :)
Cześć. Witam kolejną inkarnację :-) Mam nadzieję, że na dłużej starczy zacięcia i pomysłów. Tego życzę. Świetny pomysł. Brakuje kanałów polskojęzycznych traktujących systematycznie ten program. Trochę szkoda, że AD "uwalił" amatorom niektóre funkcjonalności, ale da się żyć. Warto dodać , że w pełni zwymiarowany szkic na drzewku browsera pokazuje kłódkę przy nazwie szkicu. Odnośnie okręgów stycznych, funkcja w porównaniu do Autocad trochę niedopracowana, jak dla mnie , ponieważ łapie styczność tylko do linii prostych. Pisałem o tym na forum , ale albo nie umieją albo nie chcą tego zrobić. Jasne można to powiązać później , ale każdy obiekt można i nie o to chodzi w kreśleniu od razu. Splajny. Najbardziej nielubiana linia przeze mnie. :-) Nie cierpię, nie potrafię wymyślić jak nad nią zapanować. Nie potrafię jej sparametryzować, żeby miała jakieś konkretne wymiary. Nie wiem do czego można ją użyć, po za obrysem rzeczywiście po krzywiznach jakiegoś detalu ( na przykład ostrza noża ) . Jak dla mnie bardziej artystyczna , corelopodobna funkcja. Nie przeczę, że nie potrzebna. Ale nie lubię. Może od Ciebie się nauczę używać poprawnie :-) 3-point circle. Przydatne do opisania okręgu na wielokącie/trójkącie. Nie wiem jak i czy można, ale nie umiem kreślić okręgów o promieniu R zamiast średnicy D. Czasem to jest przydatne. Wiele rysunków technicznych tak podaje zaokrąglenia a najczęściej rysuję je okręgami. Może trzeba się przestawić na łuki ? :-) Oczywiście można to zrobić funkcją albo policzyć, lub zwymiarować jako promień później. Ale myślę o kreśleniu okręgu o promieniu R z ręki. Wiele cad'ów to ma ot tak. Podawaj może jak wprowadzać wymiary od razu podczas kreślenia. Bo to trochę inaczej wygląda niż wymiarowanie po wykreśleniu i nie wydaje się tak oczywiste. Fajnie że klikając "dwuklikiem na linię" , wykonaną z wielu odcinków i łuków, można zaznaczyć ją całą. Bardzo przydatne na przykład przy gięciu blach , gdy czasem nie widzimy, jak po szkicu i cięciach nożyczkami zostały nam jakieś małe końcówki albo nie połączyły nam się linie. Po podwójnym kliknięciu nie zaznaczy nam się w miejscu przerwy ciągłość linii. Linie konstrukcyjne. Trochę szkoda, że na wzór wymiarów czy realizacji , nie można wyłączyć ich podglądu w panelu. Czasem zaciemniają obraz przy skomplikowanym szkicu. Nie wiem jakby je rysować na osobnej warstwie czy spełnią swoją rolę w każdym przypadku. Na pewno uwidaczniają się jakby to był PROJECT. Oczywiście przydał by się parametr koloru linii na szkicu. Również dla poprawienia czytelności. ( trochę marudzę , bo to co jest pozwala kreślić bez przeszkód no i zawsze można zgłaszać się z pomysłami na forum fusiona ) pozdrawiam
Świetna robota. Panie Kamilu może w którymś z następnych odcinków pokaże Pan jak rysuje się detale gdzie ruch jednego elementu wywołuje ruch następnego. Na przykład klamka drzwi?
Punkty przydają się w szkicu do późniejszego użycia narzędzia HOLE. Można zrobić kilka otworów o tych samych parametrach w kilku miejscach oznaczonych na szkicu punktami, zamiast każdy otwór definiować z osobna.
Świetny film, brakowało mi już Twoich poradników. Fajnie by było jakbyś rozwinął temat zarządzania projektem złożonym z wielu komponentów (żeby się nie robił bałagan).
Filmiki bardzo fajne a ja się męczę z dxfami i mam pytanie jak załaduję to chce wyciągnąć ale nie automatycznie tylko po kolei np: jeżeli chce mieć kieszenie w wyciąganym elemencie pod złącza meblowe jak to zrobić ?
okrę◙g z 3 punktami... użyjemy w sytuacji gdzie gdzie chcemy narysować 3 okręg przyległy do pozostałych dwóch które są różnej wielkości... dobry przyklad?
Dzięki , Kamil , małe pytanie ,podczas rysowania koła mam zablokowane okno dialogowe ,taka kłódka zamknięta , nie mogę wpisać wymiaru ani edytować później , daję łapkę i subskrybuję , pozdrawiam
Czy w Fusion można odbić linie lub jakiś punkt z jednego szkicu, aby był widoczny w nowym szkicu? Np. Narysowałem kwadrat. Następnie utworzyłem nowy szkic i chciałbym, narysować taki sam na podstawie pierwszego kwadratu. A nie mogę tego zrobić, bo w nowym szkicu nie widzę tego kwadratu. (np. w Inventorze była możliwość "odbicia" linii, punktu i ich zarys był widoczny po utworzeniu nowego szkicu, lub był widoczny na nowej płaszczyźnie). Nie mogę rysować dalej dopóki nie rozwiążę tej zagadki
Panie Kamilu. Czy jest możliwość wykonania podziału jakiegoś elementu (odcinek, linia konstrukcyjna, bok figury płaskiej) na dwa lub więcej równych odcinków ? Takie coś jak plecenie div w acadzie ? Pozdr. AC
W FreeCad jest funkcja, która rozmieszcza równomiernie elementy wzdłuż np odcinka. Mogę narysować 4 prostopadłe odcinki do jednego. Funkcją rozmieszczę je równomiernie względem punktów końcowych odcinka. Wynik to podział odcinka na kilka równych części. W fusion nie znajduję możliwości podobnego podziału.... także trickiem jego obejścia...
Cześć, nie chciałbyś się podjąć przeprojektowania rękojeści do pistoletu w fusion? Mam 2 rękojeści - jedna w rewolwerze, druga w pistolecie - chcę zrobić projekt tej rewolwerowej by później wydrukować ją dla pistoletu. Podchodziłem do tematu ale łączenie elementów stałych i dorzucenie do tego anatomicznych (create form) przerasta mnie. Mogę oczywiście dostarczyć komplet zdjęć/niezbędnych wymiarów rewolweru i pistoletu. Byłby ciekawy projekt - podstawy już wiele ludzi przeszło z Tobą w poprzednich poradnikach :)
Mam w planach wykonanie rękojeści anatomicznej do mojego Feinwerkbau 65, ale myślałem zrobić to inaczej: 1) fizycznie okleić istniejącą rękojeść modeliną 2) tak dopasowany chwyt zeskanować 3) wydrukować filamentem drewnianym (bedzie chropowate czyli dobre dla chwytu) 4) końcowa obróbka powierzchni 5) profit?
@@mrptuk ja z mila checia, problem jest ze skanowaniem. Już to przechodzilem, zrobilem skan rękojesci ale obróbka STL'a to istna masakra. Te skany są niekompletne, trzeba by skanować skanerem analogowym który bedzie odznaczał punkty w przestrzeni 3d - widziałem takie rozwiązanie ale nie umiem znaleźć takiego sprzętu/softu.
@@KamilSokalski W Insert->Canvas mam tylko dostęp do tego folderu sieciowego - nie mogę wciągnąć nic z mojego komputera. Czyli jak rozumiem trzeba kupić licencję?
tutorial ogolnie w porządku ale bardzo męczy to że niektórych przycisków muszę się domyślać... jak na przykład wstawianie kąta danej lini w odniesieniu do lini konstukcyjnej.... podpowiedź przycisków nie pomagała w tym momencie gdyż lewy przycisk myszy był zapamiętany jeszcze od poprzedniego kliknięcia...
@@wesoydyzio9448 mam porównanie z innym tutorialem i on jest obiektywnie o wiele lepszy, zarówno pod kątem estetycznym jak i merytorycznym. Biegła znajomość angielskiego nie jest wymagana, podstawy zna każdy, chyba, że jest się imbecylem bez podstawówki.
Gdyby każdy znał podstawy, to wszyscy dogadywali się za granicą a tak nie jest. Natomiast pewnym jest to, oczywiście wg Ciebie, że połowa społeczeństwa to imbecyle bez podstawówki, bo nie znają nawet podstaw jakiegokolwiek języka obcego. Brawo. A to, że dla Ciebie inny tutorial jest lepszy to nie znaczy, że dla innych będzie.
No baja! Po prostu baja! Pierwsze poradniki (te 5 lat temu) olałem po pierwszych lekcjach.
Ten jest najlepszy jaki oglądałem - super tłumaczone, powoli mam nadzieję, że dalsze części również nie będą okrojone! Gratulacje!
Zaczynam z Tobą, najlepsze tutoriale F360 jakie są na YT!
Czekam na kolejne
Oglądam 2023, no to kurwa sie pozmieniało.
Co sie pozmieniało ? Ja ogladam w 2024 i do połowy filmu bo tu teraz jestem mam to samo
Dzięki wielkie za ten kurs! Z fusion 360 korzystam pod kontem druku 3D. Jak do tej pory z wszystkim, co chciałem zaprojektować jakoś sobie radziłem.
Czasem, niestety za którymś razem klikając pracowicie od początku, bo nie mogłem dojść, jak sobie poradzić w "krytycznym momencie", z przeedytowaniem szkicu w historii, albo innego typu modyfikacji. Często te działania delikatnie mówiąc nie były optymalne, jeśli chodzi o podejście/pracochłonność.
Masz niewątpliwy talent dydaktyczny, poparty rzecz jasna znajomością szeroko pojętego tematu CAD. Tłumaczysz w sposób bardzo jasny i konkretny. Wszelkiej pomyślności w nowym roku! Jeszcze raz dziękuję! Dzięki Tobie mogę uporządkować wreszcie swoją wiedzę :)
Parametry elipsy to tzw. kierownica - jak zawsze ulatuje to z głowy kiedy jest potrzebne. Fajnie wyjaśnione podstawowe obiekty i co najważniejsze potencjał ich zastosowań.
Miałem kurwa Covid i grypę, tak mnie wymęczyło jak nigdy dotąd. Nigdy chory nie byłem pierwszy raz miałem coś takiego. Także szczepić się chyba dzięki temu przeżyłem. Wielkie dzięki za Fusion 360, do tej pory używałem DSM
dzieki Kamil, dopiero zaczynam przygode bez Ciebie byloby to duzo trudniejsze
pozdrawiam i miej mily dzien:)
Dziękuje za genialny poradnik !. Zakupiłem drukarkę 3D i taki materiał to złoto na youtube. Świetna dykcja, spokojny głos - idealnie się słucha. I co najważniejsze - poradnik od "zera do bohatera" czyli dla totalnego nowicjusza.
Zaczynam z 3D. Bardzo mi sie podoba Twój tutorial. Jedna uwaga - spline to inaczej krzywa Beziera składająca sie z krzywych 3-go stopnia z identyczną 1-szą pochodną w punktach styczności.
Wybrałem właśnie TEN poradnik do nauki F360 i póki co jestem bardzo zadowolony. Przyjemnie się Pana słucha, dziękuje!
Witaj Kamil
Znalazłem zastosowanie rysowania okręgu z 3 punktów. Jak chcesz zrobić szkic na bazie wczytanego pliku z grafiką (Insert Canvas) i trzeba narysować okrąg dokładnie w tym samym miejscu co na grafice w tle to najłatwiej zaznaczyć 3 punkty na okręgu w tle i mamy taki sam okrąg w naszym szkicu. Nie znamy średnicy, nie mamy środka. Pewnie, że można narysować z 2 punktów i dopasować, ale tak jest chyba najłatwiej.
Pozdrawiam
Fajne tutki robisz. Właśnie zaczynam z F30 celem przygotowania własnych modeli pod wydruki 3D. Co do opcji okręgu opartego o 2 punkty to ma on fajne zastosowanie w temacie jaki kiedyś robiłem w Corelu i się męczyłem a tu prosta sprawa. Chodzi o stworzenie nakrętki opartej o wielobok[6] tyle, że boki mają być nie proste tylko oparte o łuki na zmianę raz na zewnątrz raz do wewnątrz. Na szybko bo nie znam jeszcze F360 zrobiłem to tak: baza to wielobok[6] potem na 2 sąsiednich bokach okrąg oparty o 2 punkty (wierzchołki wieloboku), potem skalowanie wieloboku na mniejszy aby powstały mniejsze wcięcia i usuwanie odpowiednich krawędzi. Na sam koniec powielenie z obrotem o 120 stopni (tu troszkę powalczyłem ale poszło).
Super. Rzeczowo i łopatologicznie. Dużo bardziej przystępna forma niż dotychczas. Dziękuję i czekam na kolejne odcinki.
Kamil coś czuje że ten poradnik będzie mega, mam nadzieje że filmy będą pojawiać się regularnie. Stwórz sobie jakiegoś patronite albo inną zbiórkę, na pewno wiele osób dorzuciło by trochę groszy w tym i ja w ramach podziękowania za "lekcje"
Najlepszego w Nowym Roku Kamil. Dużo zdrowia oraz weny twórczej przy tworzeniu poradników. Brawo. Takiego poradnika brakowało na Twoim kanale i mam nadzieję, że będzie ich więcej.
Ale... No właśnie. Nie wiem czy przegapiłem któryś z poradników, ale brakuje mi "ZEROWEGO" czyli jak zaczynamy od podstaw, to robimy konfigurację programu, tak jak pokazałeś to przy SketchUp-ie. Po to aby wszystko co ktoś zrobi wg. Twojego poradnika, działało tak jak u Ciebie. Ale ja wierzę w Ciebie..."poprawisz się i zrobisz taki poradnik". Pozdrawiam. Mariusz.
Jak dla mnie bomba. Zostały wyjaśnione od początku opcje szkicowania, niektóre znałem już a niektóre dopiero teraz mi wyjaśniłeś.
Fajnie się słucha. Audio dobrze skonfigurowane, a to ważne w filmikach instruktarzowych. Duża wiedza merytoryczna i praktyczna :) Pozdrawiam !
A tak się ucieszyłem że zapomniałem dopisać ,
że piękna idea i wspaniałe wykonanie:D
Pozdrawiam.
Bardzo dziękuję za Twój czas i wiedzę.
Długo szukałem porządnego poradnika F360 i w końcu znalazłem. Wielkie dzięki i z niecierpliwością czekam na następne.
Zasubskrybowane !
Reklamy oglądnięte ;)
Kurde to było bomba!
Dzięki wielkie za to co robisz, nie każdemu by się chciało. Ubolewam trochę nad odcinkami z Modelmanii były świetne !!! - gdy nie wiedziałem jak się za coś zabrać wystarczyło spojrzeć na miniaturkę i zaraz było wiadomo w którym odcinku znajdę potrzebna wiedzę - no ale cóż życie. Jestem przekonany że ta seria będzie równie świetna i już nie mogę doczekać się następnego odcinka. 3 maj się :)
Cześć.
Witam kolejną inkarnację :-) Mam nadzieję, że na dłużej starczy zacięcia i pomysłów. Tego życzę.
Świetny pomysł. Brakuje kanałów polskojęzycznych traktujących systematycznie ten program.
Trochę szkoda, że AD "uwalił" amatorom niektóre funkcjonalności, ale da się żyć.
Warto dodać , że w pełni zwymiarowany szkic na drzewku browsera pokazuje kłódkę przy nazwie szkicu.
Odnośnie okręgów stycznych, funkcja w porównaniu do Autocad trochę niedopracowana, jak dla mnie , ponieważ łapie styczność tylko do linii prostych.
Pisałem o tym na forum , ale albo nie umieją albo nie chcą tego zrobić. Jasne można to powiązać później , ale każdy obiekt można i nie o to chodzi w kreśleniu od razu.
Splajny. Najbardziej nielubiana linia przeze mnie. :-) Nie cierpię, nie potrafię wymyślić jak nad nią zapanować. Nie potrafię jej sparametryzować, żeby miała jakieś konkretne wymiary. Nie wiem do czego można ją użyć, po za obrysem rzeczywiście po krzywiznach jakiegoś detalu ( na przykład ostrza noża ) . Jak dla mnie bardziej artystyczna , corelopodobna funkcja. Nie przeczę, że nie potrzebna. Ale nie lubię. Może od Ciebie się nauczę używać poprawnie :-)
3-point circle. Przydatne do opisania okręgu na wielokącie/trójkącie.
Nie wiem jak i czy można, ale nie umiem kreślić okręgów o promieniu R zamiast średnicy D. Czasem to jest przydatne. Wiele rysunków technicznych tak podaje zaokrąglenia a najczęściej rysuję je okręgami. Może trzeba się przestawić na łuki ? :-)
Oczywiście można to zrobić funkcją albo policzyć, lub zwymiarować jako promień później. Ale myślę o kreśleniu okręgu o promieniu R z ręki. Wiele cad'ów to ma ot tak.
Podawaj może jak wprowadzać wymiary od razu podczas kreślenia. Bo to trochę inaczej wygląda niż wymiarowanie po wykreśleniu i nie wydaje się tak oczywiste.
Fajnie że klikając "dwuklikiem na linię" , wykonaną z wielu odcinków i łuków, można zaznaczyć ją całą.
Bardzo przydatne na przykład przy gięciu blach , gdy czasem nie widzimy, jak po szkicu i cięciach nożyczkami zostały nam jakieś małe końcówki albo nie połączyły nam się linie.
Po podwójnym kliknięciu nie zaznaczy nam się w miejscu przerwy ciągłość linii.
Linie konstrukcyjne. Trochę szkoda, że na wzór wymiarów czy realizacji , nie można wyłączyć ich podglądu w panelu. Czasem zaciemniają obraz przy skomplikowanym szkicu.
Nie wiem jakby je rysować na osobnej warstwie czy spełnią swoją rolę w każdym przypadku. Na pewno uwidaczniają się jakby to był PROJECT.
Oczywiście przydał by się parametr koloru linii na szkicu. Również dla poprawienia czytelności. ( trochę marudzę , bo to co jest pozwala kreślić bez przeszkód no i zawsze można zgłaszać się z pomysłami na forum fusiona )
pozdrawiam
Dosiego Roku Kamil!!!
Duża "dziękuwa" za Fusiona.
To jest super pomysł.
Pozdrawiam
Dzięki, super objaśnienione , czekam na więcej ;)
Pozdrawiam.
Bardzo pomocny materiał. Dzięki za dużo nowych ciekawych rozwiązań.
Dzięki bardzo. Bardzo dobrze i dokładnie tłumaczysz. Chyba subskrybuje Twoj kanał. Tego było trzeba. Dzięki
Interesująco i zrozumiale tłumaczysz. Fajnie, ze w naszym jezyku. Skroty klawiszowe tez sie przydadza. Dzięki !
0:00 - Wprowadzenie
5:08 - Początek
7:00 - Linia / Line
8:23 - Definiowanie wymiarów i położenia
10:10 - Linia konstrukcyjna
11:30 - Prostokąt / Rectangle
15:56 - Okrąg / Circle
22:26 - Łuk / Arc
27:01 - Wielokąt / Polygon
28:15 - Elipsa / Ellipse
28:58 - Otwór / Slot
33:05 - Spline
36:00 - Krzywa stożkowa / Conic Curve
37:07 - Punkt / Point
37:36 - Zakończenie
PS. Super robota Kamil. Dziękuje Ci za twoje poradniki, dzięki Tobie dużo łatwiej było mi wejść w świat druku 3D
Bardzo dziękuję za ten odcinek! Bardzo dobra inicjatywa.
To miłe jesteś z nami,pozdrawiam
Dziękuje, Świetny poradnik :)
Obejrzałem kilka materiałów dopiero i jestem pod wrażeniem, byłbyś super nauczycielem :)
Świetny poradnik!
Dzięki. w Nowym roku Życze ci wytrwałośći w kręceniu turutoriali do fusion. pozdrawiam
No na to czekałem, super dziękuje. Super sie ciebie słucha.
Na coś takiego czekałem. Super odcinek!. Oby tak dalej!
Super! czekamy na więcej!!!!
Pozdrawiam
Dla mnie rewelacja, Wielkie Dzięki!
Świetna robota. Panie Kamilu może w którymś z następnych odcinków pokaże Pan jak rysuje się detale gdzie ruch jednego elementu wywołuje ruch następnego. Na przykład klamka drzwi?
Punkty przydają się w szkicu do późniejszego użycia narzędzia HOLE. Można zrobić kilka otworów o tych samych parametrach w kilku miejscach oznaczonych na szkicu punktami, zamiast każdy otwór definiować z osobna.
KAMIL , jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili :-) , TEGO MI BYŁO TRZEBA , powodzenia w nowym roku
Świetny film, brakowało mi już Twoich poradników. Fajnie by było jakbyś rozwinął temat zarządzania projektem złożonym z wielu komponentów (żeby się nie robił bałagan).
dobry filmik dla poczatkujacych
Bardzo dobra informacja widząc nowy odcinek 😀
Witam super wyjaśnisz,masz like i suba i to po 5 minutach
Cześć Kamil !Meeega pomysł na coś takiego czekałem 👍
Super, super. Bardzo się cieszę, dzięki serdeczne. 👍
Super !!! Mega inicjatywa czekam na wiecej ;) pozdrawiam
dzięki
Wielkie Dzięki, po pierwsze za DS2, jak i za Fusion metodycznie i merytorycznie od podstaw. Najlepszego w Nowym Roku!!
Bardzo fajnie tłumaczone :D
Fajny poradnik :) Zważywszy, ze znam AutoCAD to nie było takie trudne. Czy program Fusion 360 ma zastosowanie w elektronice? Jeśli tak to jakie?
Super 👍
Więcej, więcej, więcej 😁
Dziękuję
Podoba mi się ten pomysł :)
Dzięki, Super!
Super film!
Okrąg z 3 punktów przydaje się w momencie, kiedy chcemy dorysować koło, które przylega do 2 innych elementów.
Okrąg z trzech punktów to okrąg wpisany lub opisany na trójkącie. Czy się przyda w szkicach? Nie wiem. Ale matematyka wykorzystuje takie konstrukcje.
Filmiki bardzo fajne a ja się męczę z dxfami i mam pytanie jak załaduję to chce wyciągnąć ale nie automatycznie tylko po kolei np: jeżeli chce mieć kieszenie w wyciąganym elemencie pod złącza meblowe jak to zrobić ?
Swietne
Witam. Mam problem z pobraniem programu. Może Aytodesk już nie daje możliwości pobrania darmowej wersji. Czy coś Pan wie na ten temat?
okrę◙g z 3 punktami... użyjemy w sytuacji gdzie gdzie chcemy narysować 3 okręg przyległy do pozostałych dwóch które są różnej wielkości... dobry przyklad?
Spline to nic innego, jak krzywe Bezziera :) Podstawa pracy w AI, PS, czy Colerlu. Mnie jako grafikowi, to bardzo pomaga w tym programie :)
Super
genialne :)
Dzięki , Kamil , małe pytanie ,podczas rysowania koła mam zablokowane okno dialogowe ,taka kłódka zamknięta , nie mogę wpisać wymiaru ani edytować później ,
daję łapkę i subskrybuję , pozdrawiam
Okrąg z trzech punktów przydaje się przy projektowaniu mechanizmów trybów.
No w końcu :D
zastanawia mnie czy okrag z 3 punktow moze slozyc do projektowania walu korbowego albo walka zaworow albo tloka silnika wankla??
Super wyjaśnienie. Ta wersja programu jest darmowa z której korzystasz?
Edukacyjna, jest na górnej belce programu napisane.
@@KamilSokalski ok. Duże są ruznice między darmowa wersją. Dziękuję
spoko tylko mówi się dwa tysiące dwudziestym roku a nie dwutysięcznym
Czy w Fusion można odbić linie lub jakiś punkt z jednego szkicu, aby był widoczny w nowym szkicu? Np. Narysowałem kwadrat. Następnie utworzyłem nowy szkic i chciałbym, narysować taki sam na podstawie pierwszego kwadratu. A nie mogę tego zrobić, bo w nowym szkicu nie widzę tego kwadratu. (np. w Inventorze była możliwość "odbicia" linii, punktu i ich zarys był widoczny po utworzeniu nowego szkicu, lub był widoczny na nowej płaszczyźnie). Nie mogę rysować dalej dopóki nie rozwiążę tej zagadki
Panie Kamilu. Czy jest możliwość wykonania podziału jakiegoś elementu (odcinek, linia konstrukcyjna, bok figury płaskiej) na dwa lub więcej równych odcinków ? Takie coś jak plecenie div w acadzie ? Pozdr. AC
A poszukam :)
W FreeCad jest funkcja, która rozmieszcza równomiernie elementy wzdłuż np odcinka. Mogę narysować 4 prostopadłe odcinki do jednego. Funkcją rozmieszczę je równomiernie względem punktów końcowych odcinka. Wynik to podział odcinka na kilka równych części. W fusion nie znajduję możliwości podobnego podziału.... także trickiem jego obejścia...
Czym nagrywałeś?
Na tamten czas obstawiam że Logi C920. Teraz używam setupu - DJI Osmo pocket 2 + mikrofon Blue Yeti.
Rewelacja. Sheet metal proszę...
będzie będzie :)
Cześć, nie chciałbyś się podjąć przeprojektowania rękojeści do pistoletu w fusion? Mam 2 rękojeści - jedna w rewolwerze, druga w pistolecie - chcę zrobić projekt tej rewolwerowej by później wydrukować ją dla pistoletu. Podchodziłem do tematu ale łączenie elementów stałych i dorzucenie do tego anatomicznych (create form) przerasta mnie. Mogę oczywiście dostarczyć komplet zdjęć/niezbędnych wymiarów rewolweru i pistoletu. Byłby ciekawy projekt - podstawy już wiele ludzi przeszło z Tobą w poprzednich poradnikach :)
Mam w planach wykonanie rękojeści anatomicznej do mojego Feinwerkbau 65, ale myślałem zrobić to inaczej:
1) fizycznie okleić istniejącą rękojeść modeliną
2) tak dopasowany chwyt zeskanować
3) wydrukować filamentem drewnianym (bedzie chropowate czyli dobre dla chwytu)
4) końcowa obróbka powierzchni
5) profit?
@@mrptuk ja z mila checia, problem jest ze skanowaniem. Już to przechodzilem, zrobilem skan rękojesci ale obróbka STL'a to istna masakra. Te skany są niekompletne, trzeba by skanować skanerem analogowym który bedzie odznaczał punkty w przestrzeni 3d - widziałem takie rozwiązanie ale nie umiem znaleźć takiego sprzętu/softu.
35.18 Ooooo! Panie Kamilu, jak wkleić rysunek pod spód aby na jego bazie rysować?
Insert canvas :)
@@KamilSokalski W Insert->Canvas mam tylko dostęp do tego folderu sieciowego - nie mogę wciągnąć nic z mojego komputera. Czyli jak rozumiem trzeba kupić licencję?
@@Excray80 nie ma mnie przy kompie, jutro sprawdzę
A przycisk "Open from my computer" jest niedostępne? Wówczas wybieramy z lokalnego dysku.
@@KamilSokalski Nie mam, ale właśnie skończyła mi się 30-dniowa darmowa subskrypcja, więc to wszystko tłumaczy. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
tutorial ogolnie w porządku ale bardzo męczy to że niektórych przycisków muszę się domyślać... jak na przykład wstawianie kąta danej lini w odniesieniu do lini konstukcyjnej.... podpowiedź przycisków nie pomagała w tym momencie gdyż lewy przycisk myszy był zapamiętany jeszcze od poprzedniego kliknięcia...
Został tekst i Fit Curves to ... :)
Fusion zrobił się płatny więc rezygnuję
spline = krzywe beziera :)
Słaba jakość filmu , czy tylko ja mam tak ?
Na dole masz koło zębate, zmień sobie na full HD
@@KamilSokalski aa teraz widzę. Na TV oglądam i się przełączyło :)
Potrzebujesz kasy ? Pisz,!
Beznadziejny tutorial, dużo więcej i szybciej nauczyłem się z tego:
ruclips.net/video/d3qGQ2utl2A/видео.html
No po prostu wszyscy znają perfekt angielski. Pomyśl człowieku zanim coś napiszesz. Po za tym beznadziejny jest dla Ciebie a nie dla innych jak widać.
@@wesoydyzio9448 mam porównanie z innym tutorialem i on jest obiektywnie o wiele lepszy, zarówno pod kątem estetycznym jak i merytorycznym. Biegła znajomość angielskiego nie jest wymagana, podstawy zna każdy, chyba, że jest się imbecylem bez podstawówki.
Gdyby każdy znał podstawy, to wszyscy dogadywali się za granicą a tak nie jest. Natomiast pewnym jest to, oczywiście wg Ciebie, że połowa społeczeństwa to imbecyle bez podstawówki, bo nie znają nawet podstaw jakiegokolwiek języka obcego. Brawo. A to, że dla Ciebie inny tutorial jest lepszy to nie znaczy, że dla innych będzie.
Super