Zapowiedź V Świętokrzyskich Dni Muzyki Dawnej 2024

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 12 сен 2024
  • Już po raz piąty, od 15 sierpnia do 10 października, odbędą się Świętokrzyskie Dni Muzyki Dawnej - Mid Early Music Festival. W koncertach wybitnych zespołów będzie można uczestniczyć w kościołach i pałacach w regionie świętokrzyskim, ale również w Warszawie, Olkuszu i na Warmii.
    Idea obchodzącego jubileusz festiwalu polega na przywróceniu do zabytkowych przestrzeni muzyki z epoki. Tegoroczna edycja, zatytułowana "Dorobek i Potencjał", jest poświęcona prezentacji dokonań, jakie osiągnęli polscy i europejscy muzycy, którzy podjęli się odtworzenia oryginalnego brzmienia muzyki dawnej, granej na pieczołowicie zrekonstruowanych instrumentach. U boku mistrzów wystąpią młode talenty, którym otwieramy
    drogę.
    W regionie świętokrzyskim będzie można usłyszeć m. in. polsko - francuskie trio klawesynowe, orkiestrę barokową Arte dei Suonatori, czy muzyków Polskiej Opery Królewskiej. Ten ostatni zespół wystąpi 8 września również na Zamku Królewskim w Warszawie: jubileuszowy koncert będzie podziękowaniem dla wszystkich, dzięki którym Festiwal
    mógł się rozwijać. Nie zabraknie także wydarzeń w mniejszych miejscowościach, jak Młodzawy Małe w świętokrzyskiem, gdzie koncert odbędzie się we wspaniałej barokowej świątyni, pałac Popielów w Kurozwękach czy Synagoga w Szydłowie.
    Na Warmii, w Lidzbarku Warmińskim i Olsztynie, wystąpi szwajcarski zespół Theatrum Affectum, który specjalizuje się w muzyce XVII- i XVIII-wiecznej Europy.
    Festiwal to także Academia Kielcensis - tygodniowe warsztaty dla młodych muzyków z całej Europy zwieńczone otwartym koncertem 1 września w Kielcach.
    Dla turystów i dla dzieci przygotowaliśmy specjalne niespodzianki w postaci oprowadzania po zabytkowych wnętrzach oraz bajki muzycznej na motywach tekstów Jeana de la Fontaine.
    Głównym organizatorem Festiwalu jest Fundacja Opcja Benedykta , zaś
    współorganizatorami - Narodowe Centrum Kultury i Radio eM Kielce.
    Więcej informacji oraz bezpłatne wejściówki można odnaleźć na stronie www.earlymusicfestival.pl .

Комментарии •