Miért venne bárki BAKELIT lemezeket?! - Audio-Technica LP60XUSB
HTML-код
- Опубликовано: 29 окт 2024
- ➤Itt tudod megvenni: www.bestbyte.h...
➤Tetszik a pólóm? VEDD MEG ITT: bit.ly/anoniminc
➤Intro Zene: TheFatRat - Fly Away (Instrumental)
open.spotify.c...
• TheFatRat - Fly Away (...
➤Instagramom: / anoniminc
➤Másik csatornám: / @anonimkommentek4858
Ha szeretnéd, hogy valamit bemutassak, nézd meg ezt a videót: • Video
➤Felvevő eszköz(ök): Panasonic G7
➤Vágó szoftver: Final Cut Pro X
#bakelit #audiotechnica #miért - Наука
Helló! Én is lemez gyűjtő vagyok és igen ez egy teljesen más feeling egy szeánsz ahogy előkészülsz rá kiválasztod a lemezt, kiveszed a tokbol felrakod és hallgatod azt a hangzást amit csak ez nyújt.Nekem vannak 80as évekből lemezek jó állapotban és ad egy furcsa érzést hogy egy 30+ éves lemezről hallgatod. Nem beszélve arról közben tudod olvasgatni a dalszöveget,meg ismered a kiadót stb. Más mint mindent guglizni... Aki erre rákapott az érti miről írtam. 😎
Én is szereték venni lejátszót, és majd lemezeket, de majd még nagyon később :D
Biztos oda baszós lemezeid vannak! :D
@@ScholtzGyulaRock Metal bandák lemezei vannak. 😎
Helló. Én örököltem 2 bakelitlemez lejátszót. Hozzá nagyon sok 60'-70'-80'-as évek magyar/külföldi slágereivel. Még Hitler beszédei is megvannak. Nagyon nagy feeling az óriási hangszórókon hallgatni. :)
Meg amikor por kerül a lemezre és az a sercegő hang. Imádom.(volt szerencsém kipróbálni egyszer és élőben az a hang :D )
Volt valaha egy NAD lemezjátszóm. Voltak lemezeim is, olyan 200 db. Én nagyon utáltam a végén. A sercegés, az egész cucc, a lemezek körülményes kezelése, valamint az iszonyat drágasága az egész rendszernek nagyon elvette a kedvemet tőle. Viszont akkor úgy volt vele az ember, hogy komolyan hallgattuk a zenét, tényleg odafigyelt rá az ember, meg nem volt ez a dömping ami most jellemzi a zeneipart. Akkor egy album max 35-40 perc volt, tehát a lényeget kellett a korongra rakni. A CD korszak elhozta a sercegésmentes, hosszú műsoridőt tartalmazó hanghordozót, de ezzel sok elnyújtott, töltelék műsort, zeneszámot is. Mostanában meg már senki nem tudja megbecsülni a zenéket, mivel rengeteg értéktelen produktumot lehet könnyen előállítani, és sokan úgy vannak vele, hogy csak háttérzajnak használják a zeneipari termékeket.
A bakelit örök, mai napig a leghosszabb ideig tárolható adathordozó (ha véded a mechanikai hatásoktól). És bizony ha élő Zenét vesznek rá, a legvalódibb hangzást adja mai napig🙂
Igy van, ráadás zajmentes :D
Nem is beszélve a dinamikáról. A HBB- Vadászat albumának meleg hangzása. CD meg sem közelíti.
Igazi élmény akkor lett volna,ha egy jobb minőségű erősítőn és hangfal páron halgattad volna meg. Ha igazán megfertőz ez a bakelit ,vinyl dolog úgy is venni fogsz magadnak.
Ez igy igaz.Nekem most egy Pioneer PL-340 em van
Van annak egy feelingje, amikor vinyl-t hallgatsz. Bekapcsolod az erősítőt, hagyod melegedni, bekapcsolod a lemezjátszót. Előveszed a lemezt, mivel sokadjára csinálod, sokkal ügyesebben meg, mint ahogy elmondtad. Felhelyezed a tányérra. Bemelegedtek a csövek, most már rákapcsolhatod az erősítést, és a hangfalakat is. Megérinted a 33/300-as gombot a lemezjátszón (Unitra Daniel), majd a tű le szimbólum alattit, és az Ortofon tű szép lassan bemegy a lemez elejére, lemegy a lemezre, majd egy kis sercenés kíséretében beletalál a barázdába. A Yaxley-kapcsolós hangerő szabályzón beállítasz egy kellemes hangerőt. Izé, dehogy, hónapok óta nem nyúltál hozzá, mert úgy jó, ahogy van! Leülsz a fotelba, és elkezded hallgatni, és elfelejtesz mindent, csak a zene létezik számodra a világból. Ha neadjisten' pl a Simándy József féle Bánk Bánt hallgatod, Bánk áriáját, és amikor Simándy rákezdi, hogy "Mint száműzött, ki vándorol a sűrű éjjen át...", na itt elkezd patakban folyni a könny a szemedből, és nem érted, hogy miért. Na ez az, amiért sokan vinylt vesznek. De sokan azért vesznek, mert divat a retró, divat lett újra a "bakelit".
"A legtöbbetek azt fogja mondani, hogy ennek semmi értelme". Szerintem a legtöbben értik (itt is), hogy mi értelme. Jó látni egy kis részletét annak, ahogy a zene előáll :D.
- Ha ezt látja Gedeon, - (aki hatalmas audiophile fogyasztó, tesztelő, bemutató, szakértő) az elejétől a végéig mosolyogja ezt az egész videót. (Megnézném a reakcióit, miközben nézi!)
:P
Valahogy úgy, ahogy mondod. Csak az igazság az, hogy a valódi hifisták pedig a Gedeon videóit mosolyogják meg.
Ennél a gyereknél sokadszorra futok abba, hogy rendben, laikus, nem ért semmihez, de szegénykém még rátesz pár lapáttal a dologra. Érdemes a mecha billentyűzetről készült videoját is megnézni (Inkább nem érdemes).
Az a jó hogy Gedeon nem fajbiológus így nem tudja kitenyészteni az unikornist és nem készülnek unikornis szőrél körbetekert kábelek tanulni nem lehet a videóiból
48E megtekintése van a videonak. Nincs miről beszélni.
Mindig is akartam egy hasonlót beszerezni :D
Gyerekkorom egyik kedvence a bakelit volt. 😍 Halász Judit, Regélő, Tini dal stb. Nagyon szerettem kezelni a lejátszót, nagyon nagy élmény volt anno. Huh öregnek érzem magam, pedig csak 97-es vagyok. 😁
Egyre inkább jön vissza a bakelit. Köszi Balázs, most már fix hogy veszek egy párost. Eddig is mindene vágyam volt de a beszámolód után semmi kétségem nem maradt. Új szintre emelem a zenehallgatásomat
Következő videóban jöhet a bluetooth-os fonográf!
:D
A bluetooth nem zenehallgatásra való, rontja a hangminőséget
@@davidtari7491 Ott a pont! Minőségi zenehallgatásra ezek a bluetooth-os "csodák" alkalmatlanok.
@@davidtari7491 Nem akkuról kell nyomni, hanem az adaptert milliós kábellel kell rákötni. A BT5 2Mbps A sztereó CD 1,4 PCM, veszteségmentesen tömörítve 1Mbps. Tehát mehetne rajta akár16bit 88kHz, 24bit 58kHz, vagy 32bit 44kHz is. Sztereóban.
@@gyulamolnar8971 Millliós kábel...xdxd a hangmérnökök is kiröhögik....felesleges ennyiért venni, de még 100 k-ért is....
Azért, mert különleges. Már vagy 2-3 éve gyűjtök bakelit lemezeket, leginkább rock kategóriában. Egyszerűen nagyobb élmény a kezedben tartanod az albumot mint megvenni az Apple Music-on, de akár egy CD-nél is nagyobb élményt kínál, a kis pattanásai miatt és az, hogy törődést igényel, hogy szépen szóljon. Tisztítanod kell! 😁
Van egy ilyen mondás is, hogy minél drágább a felszerelésed, annál jobb a hangzás. Ezzel egyetértek, de nyilván csak ésszerű határokig. Egy 250-300 ezer forintból elérheted a Hifi csúcsát, ha használtan kifejezetten a 90-es évek erősítő, hangfalait keresed. Ezek olcsóbbak, míg SOKKAL jobb hangminőséget kínálnak, mint a legtöbb erősítő amit a pesti Media Marktban kiállítanak. Ha mindenáron ujjat akarsz akkor viszont a Cambridge Audio termékeit ajánlom!
Egyébként a bemutatott az egyik legolcsóbb, "használhatóbb" lemezjátszó, de kezdetnek nem rossz!
Most nemrég adtam el egy Pioneer PL-200-ast, ortofon 2M red tűvel, headshell-el. Na az már tudott valamit! JBL LX 80-as torony hangfalakkal hallgattam és a Dire Straits Money For Nothing-ban például a dob solo olyan intenzív volt, hogy a mellkasodban érezted a dob ütéseket. Persze azóta a szomszédok is utálnak rendesen 🤣
Meg érdemlitek akkor! :D Hát szánalom, hogy egy ilyen szar fos ganaly ennyibe kerül! Képességeihez mérten az 500 Ft is sok lenne érte. Aztán meg ha sok pénzem lenne, azt is tudnám nem szarra is költeni... Ha új lemezekről van szó akkor meg minden tekintetben értelmetlen... De ha meg régiről, akkor is gáz, hogy milliós lejátszó kell a nem annyira szar lejátszáshoz. Inkább bedigitalizálnák a régi mastereléssel és kiadnák normális formátumba! A bakelitnek se az volt a célja, hogy sercegjen. És gondolom, hogy aki sokat költött rá, és először meghallgatta, mikor még nem sercegett, nem örült neki, mikor már sercegett, hogy na végre megérett, már igazi jó bakelit hangja van, nem olyan szar mint újan. :D És a drága azért jobb mint az olcsó, mert egyenletesebb a forgás, esetleg több menetes szűrő van rajtuk, ami megint csak semmibe se kerül, a tűk közt nem tudom, milyen különbségek vannak, szerintem főként impedancia, így ugyanazzal az erősítővel máshogy szól. Ennek se kéne drágának lennie. De tényleg ez olyan, mintha egy VGA monitort árulnának 800 000-ért. Az milyen hihetetlen lenne. Pedig az az elektron sugárt színenként képpontonként képes irányítani. A lemezjátszónak meg annyira kéne képesnek lennie, hogy normálisan forogjon.
Nem kell foglalkozni a szomszédok szövegelésével....ők nem szeretik a zenét, vagy csak azért mondják, mert az a legjobb szórakozásuk, hogy belekössenek a másikba.
A hiphop kultúrában is, meg a többiben is, nagyon közel áll a bakelit. Mai napig kiadják a lemzeket a fekete lemezen, kazettán, cd-n, biztosítva a 80-90-2000-es évek zenéjét, kultúráját.
Ha már itt tartunk, lehetne egy videó a kazettákról is, személyes kedvencem!
Én CD-ket gyűjtök, mivel kicsi a lakás és a jelenlegi közel 500 CD-m is alig fér és még így is rengeteget le akarok vadászni. De abszolút megértem, aki a bakelit mellett dönt, gyönyörűen szól, nagyon jól mutat egy szebb gyűjtemény és picit hiányzik is az az érzés, amikor gyerekkoromban feltettem egy lemezt csak úgy hallgatni.
A bakelit a legnagyobb élmény ha zenét akarunk hallgatni!Csodás dolog!🤘
Ha igazán komoly hangzást szeretnél akkor szerezz be egy analóg csöves erősítőt. Na és az majd. A tiszta analóg hangzás minőségi eszközökkel, ahol semekkora mennyiségű adatvesztés sincs ami a digitalizáció során történik. Bár lehet csak én vagyok ilyen fan boy ..
26Lalix Gedeon? Koveted?
A minőségi erősítő nem attól minőségi, hogy analóg. Az A-osztályú erősítő, ezen belül a csöves nem azért más hangú, mert nincs adatvesztés, hanem mert kiemeli a harmonikusokat. Ezt vehetjük úgy is, hogy effekt. D-osztályúval lehet erősíteni enélkül, de az effektesről se veszi le, ha már rajta van.
Gratulálok a lejátszóhoz! Az Audio-Technica (C-vel), egy frankó japán cég. A fülesei is nagyon jók! A hifi-vel csak óvatosan Balázs, mert az embert könnyen függővé teszi, és hatalmas összegeket lehet elkölteni rá! Tapasztalatból mondom :)
A hifi messze van a minőségtől.
Az audio technica fulesek nagyon jok, nekem is m50x van
@@gyulamolnar8971 Igen értem, hogy mire célzol.
@@arnoldhu Nem célzok semmire. Az audiofilek vagy mik az eredeti hangot akarják visszahallani, nem sercegést, meg zajt, hanem komolyzenét monitor hangfalon. A magnózaj, meg a lemezsercegés nem nekik tetszik. A hifi is azoknak való, feltételezem a legtöbb ember, köztük én is, akik olyan készülékeket hallgatnak, amiket meg lehet venni, és ahhoz a frekvenciagörbéhez, hangzáshoz szokott, nem az eredetihez, hanem hangos legyen, meg dübörögjön. Persze ezt nem igazán lehet megtudni, mert nem igen veszünk drága monitorhangfalakat hogy megtudjuk tetszene-e. A lényeg, hogy ahhoz, hogy valaki minél jobban vissza tudja hallgatni az eredeti hangot, ahhoz nem a vinyl a legjobb eszköz. Meg nem a hifi.
@@gyulamolnar8971 Szerintem ez a lemezjátszó a hifitől is. A kar mechnikája rettenetes, lemezt nem tennék rá... A hangszedőt nem látom (lehet hogy jobb is...).
Apukámnak megéri (van is neki) ő gyűjti ezeket, ez egy hobbi nem kell benne az értelmet keresni plusz nem kopnak el, mármint a jóminőségű lemezek. Meg más hallgatni mármint érdekesebb főleg egy jó erősítővel 😀 ja meg egy csomó lemeze van hozzá pl:bach, beethoven, csak klasszikus zenei lemezek.
"Leülni, és hallgatni" - bizony, nagyon más feelingje van, és ezt nem lehet számszerűsíteni, mérni, csak érezni. Van valami varázs abban, hogy felteszed a korongot, és csak a zenére figyelsz.
Kisgyermekkorom óta audiofil vagyok nagyapámtól kaptam :D már kisgyermekkorom óta a bakelithallgatás családi program :D Mai napig imádom a Jean Michael Jarre Oxigen trilógiáját :D , minőségi lejátszó erősítő 8 hangfal :D A hangok annyira a helyén vannak hogy az ember bekönnyezik tőle.
Kedvencem!!😮😎
Évek óta nézegetek ilyen lejátszókat télen,h milyet is kéne venni nem 100k ért. Köszönöm, te is közelebb juttatál a választáshoz.
"bakelit lejátszó, magába nem tud hangot kiadni "Pont hogy add ki hangot ez a lényege az egésznek ettől van szebb hangja !Azt a kis jelet ha bekapcsolod közelebb hajolsz hallani fogod amit ki szoktak erősíteni!!!A mobiltelefon meg az otthoni hifit ne hasonlítsd már össze!!!
91,9 ezer feliratkozó mellett légyszíves nézz utána információknak pontosan. Nem 10 ezer forint egy bakelit, ATTÓL FÜGG, milyen zenét veszel, mennyire limited edition, hány lemez van benne, stb, stb, stb. Amúgy meg új lemezek 5 ezernél kezdődnek, ja és ne felejtsük el azt a millió second-hand lemezt, amiket lehet egy-két ezer forintért is beszerezni :) Szóval ha már ekkora nézettséged van, legalább valós információkkal dolgozz, köszönjük!
+1, hányszor vettünk már apummal pár ezer forintért 50-100db lemezeket. Ha megfelelően van tárolva, az ég világon semmi baja nincs egy bakelit lemeznek.
Én is szeretnék már venni egy gramofont egy ideje, szóval ez a videó felbátorított. Szerintem a bakelit lejátszónak a lényege/létjogosultsága (így a 2020-as években) az, hogy van egy életérzése.(ezt mondtad is a videóban ha jól emlékszem) Valamint nem tudom tudtad e, de ez úgymond hobbinak számít. Ez szerintem érthető, mert az, ahogyan a tűt be kell raknod a lejátszóba, a különböző tűk használata(mert van azt hiszem gyémántfejű is, de nem vagyok ebbe biztos) stb. Nem véletlen csinálnak máig bakelitlemezeket( Pl nemrég Billie Eilish, Greeta van Fleet lemezt is láttam)
Valamint (szerintem) szoba/lakásdesingnak is elég király.
nagyon érződik, hogy halvány fingod sincs az egészról
akkor minek írsz róla?
a jó elemzéshez minimum 70 éves zeneszerető kell
Imádom a Queent! Emiatt akarok bakelit lejátszót venni
Oké bakelit királyság, a hangprojektor elég vicces :D legközelebb rendes erősítő a bizonyos phono kimenetről 2 rendes hangsugárzóval :)
Na igen. A hangprojektorok valószínűleg még messzebb vannak az eredeti hangtól mint a sima hangládák. :D A phono amúgy fejhallgató lenne, ebben az esetben ez közvetlenül a fejről megy, vagy átmegy előtte a korrektoron?
@@gyulamolnar8971 vannak erősítők amiken ilyen bemenet van direkt bakelithez.
@@kissp79 Nem ezt kérdeztem.
@@gyulamolnar8971 nem fejhallgató
@@kissp79 De.
Jahhhh, es meg egy: Ne szabadkozz, mikozben “A” zenehallgatas nagyszeruseget ecseteled, hiszen nem csinalsz mast, minthogy egy kiveszofelben levo allatfajt probalsz megmenteni, ami nem mas, mint az igenyesseg. Igenis mutass peldat a fiataloknak, mert a mai vilagban rettento kevesen fogjak fel, hogy az, ami odivatu, nem feltetlen hulyeseg is egyben. Orom volt nezni a videodat egy olyan “ven hulye” hifibuzinak is, mint en. Asszem Te mar csak egy lepesre vagy attol, hogy megfertozzon a vintage-hifi csodalatos hangja/vilaga. Mindenesetre jo utat ifju baratom!
Teljesen egyet értek. Én is a mai gyerekek közé tartozók de én inkább hallgatok egy bakelitet mint ha telefonon. Sokkal jobb a feeling,a hangulat hogy nem kell keresgélni mit akarsz hallgatni
Ott a pont!👍
Mikor a vasárnapi ebédnél mamánál felcsendül egy kis ropogással az "Oh, Pretty Woman" Roy Orbison-tól, az felbecsülhetetlen. Persze bakeliten!
Nekem a Little Richard lemezem a kedvencem...
Ez hatalmas feeling. Nekem egy Tesla lemezjátszóm van, EDDA és Queen lemezt hallgatok rajta, elgondolkoztam egy ilyen szerkezeten, amit bemutattál, de a feeling miatt csak és kizárólag félig automata módban használnám :)
Nekem is van 2 teslam én rap éket hallgatók rajta meg komolyzenét
Az semmi :) Van bakelitom is, imádom. De mostanában rákattantam a Laserdisc lemezekre. Van lejátszó is és jó pár film is hozzá. Sokan azt se tudják létezett ilyen. Pedig bizony ám :) És nagyon különleges hangulata van.
Emlékszem gyerekkoromban egyszer volt nálunk egy Laserdisc lejátszó. Dülledt a szemem rá rendesen. Sajnos lemezünk nem volt hozzá úgyhogy sose tudtam meg milyen működés közben 😔
1:04 de, szó szerint kicsikarja a hangot, csak nagyon halkan...
A bakelit lemezjátszó mellett ott vannak a kazettás magnók, amiket előszeretettel élesztek újra. Nem rég fejeztem be az AEG SRR 4317-es modelt, elötte egy LFG LF-3007-es Kínai kétkazettás csodát, ami egyben a Technics RS-B505-ös deck hangvégfok kimenete egyben.
A magnó kazetták igazi csodák, akárcsak a bakelit lemezjátszók, főleg amelyiknek RCA kimenete van, mert azt az AEG-re fogom kötni.
Szuper, hogy felhoztad a szalagos technikát is, köszi! A kazit is tartom legalább annyira, mint a bakelitet. Magam részéről jobban is szerettem, mert nekem hangminőségre egyformák voltak, és a kazit legalább nem lehetett megkarcolni, ami LP esetében sok problémát okozott. Kazik esetében pár darab gallyra ment a szalagbecsípések, gyűrődések következtében, de még mindig kisebb arányban. Sőt kazit még mindig hallgatok, mert Panasonic hifimben még van az is, viszont bakelit lemezjátszóm már rég nincs, gyakorlatilag a CD beszerzésével együtt dobtam ki, mert a recsegő hangokat megelégeltem. Egy jóféle magnó pedig MP3 szinten símán tud szólni. Igaz a jobb sorsra érdemes DAT, ami 2005-bne halt ki, CD minőség felett tudott teljesíteni, de azt nem vették az emberek. Egy jó magnó símán adja mai napig. DAT-od, MD-d is van esetleg?
@@sdsd88 sajnos se DAT se MD-vel nem volt dolgom.
Sziasztok ! Ha valaki régi lemezt vesz elő, nem árt venni előtte egy külön erre a célra gyártott antisztatikus kefét. Különben az idővel bejutott port a tű a lemezbe belevasalja. Amúgy az MP3 a bakelithez képest bizonyos szempontból visszalépés. Főleg komolyzenénél aggályos. Az MP3-nak nincs zaja, de ez átok is. RUclips-on ha nézel egy nagyzenekari koncertet, gyakran csak látod, de nem hallod egy-két halkabb hangszert. Az adudió tömörítők mint zajt kitakarítják az anyagból. Amúgy a bakelit lemez öregszik, de nem úgy mint a CD, DVD, merevlemez, SSD. Az utóbbiakon lévő anyagok egyszer csak megsemmisülnek. Egy 30 éve a szekrényben felejtett bakelit valamivel zajosabb, de élvezhető. Fantasztikus, mert ez a maradandóbb.
30 éve szekrényben felejtett merevlemezről miért tűnt volna jobban el? Fogalmad sincs a formátumokról. Nem jellemző a videókban mp3, plusz nem lesz zajtalan semmi attól, hogy mp3 akkor se, ha a próbál a lényeggel foglalkozni. De mondjuk van biztos sok olyan zenei DVD amin a videóban mp3 van. Ezek amúgy főleg olyan dolgok, hogy tudjuk, mert mondták, vagy írták. Nem olyan egyszerű megkülönböztetni vakon, hallás alapján, ha egyáltalán lehet...
@@gyulamolnar8971
1) Régen félretett első PC-m nemrég újra próbáltam indítani. Az akkor félretett MFM HDD-k (mond ez még valakinek valami ?) mind behaltak álltukban. A flopik még éltek. A régi írott CD-im jó része olvashatatlanná vált.
2) Az MP3 egy videó formátum, aminek a hang tömörítése önálló életre kelt. Ha nem is pont MP3-at, de fő céljában, és jellegében azonos audió tömörítést minden modern videó formátum használ.
3) Az audió tömörítések veszteséges tömörítések, amelyek a zajszerű hangokat kénytelenek kiszűrni, vagy módosítani, mert nem lehet őket egy-az-egyben tömöríteni.
John Williams-et is ajánlom, mindenki ismeri a Star Wars zenéit, de én századjára sem unom.
És ha még nem egy vicc hangszórón hallottad volna, hanem rendes lejátszón, rendes rendszerben.
Na meg nem ilyen ma kapható hulladék lejátszóval, már bocsánat.
Le a kalappal Balázs, nagyon jó lett a videó! 14 éves vagyok, nagyon szeretek zenét hallgatni mind hátterzenének használva, mind csak magával a hanganyaggal foglalkozni.Leginkább a retro zenéket preferálom, a Queen és Elton a kedvencem. Van otthon egy régi bakelitlejátszónk és sok lemez (pl.: Beatles, Black Sabbath, Queen), csak sajna a tű már nem jó benne, pedig nagyon kiváncsi lennék, hogy milyen érzés egy relikvián zenét hallgatni :D By The Way, ha valaki tudja, hogy lehet-e kapni csak tűt és leírná, azt nagyon szépen megköszönném! Ha elolvastátok, azt köszönöm és további szép napot!
Szia, a videó alatt megjegyzésben találod a Bestbyte-ot, ahol lemezjátszót, hangszedőt egyaránt megtalálod!
Zita Unger Köszi! Megnéztem a leírást denem mentem fel a best byte oldalára.
Nos, leírom a senkit nem érdeklő véleményemet, hogy miért f@sza dolog a lemezgyűjtés.
Az egész ott kezdődött nekem hogy egy ismerősöm youtube csatornáján láttam egy unboxing videót a The Music of Grand Theft Auto V bakelit boxset kicsomagolásáról, ott esett le hogy a bakelitlemezezés nem csak ősrégi, számomra érdektelen Magyar slágerlemezekből állhat, hanem "geek-ibb" fajtákból is.
Életem elsősaját lemezvásárlása az egy plázás nézegetés alatt szerzett Red Hot Chilli Peppers - Californications LP volt, amit eléggé alacsony (4 ezer) áron vettem meg. Bátyámnak amíg nálunk lakott volt lemezjátszója, azon hallgattam meg, és elkapott az érzés. Azután felfedeztem hogy sok kedvenc meghatározó elóadó kiadta a lemezeit LP-n. A kedvenc előadóm a Pendulum Hold Your Colour lemeze volt akövetkező, innen kellett rájönnöm hogy drum and bass lemezekből DUGIG van a bakelitpiac ha a megfelelő helyen nézi az ember. Úgyhogy van kb 20-25 nagylemezem, és tizenpár EP-m vagy single-öm, többnyire DnB és elektronika, meg rock/metál cuccok, tipikusan olyan albumokat szoktam beszerezni amiket rongyosra hallgattam digitálisan, és így amolyan tiszteletből, de a maga módján fizikailag is testet tud ölteni nálam az az adott lemez. Emiatt nálam inkább amolyan eszmei értéket képviselnek ezek a lemezek.
Az árazás amit mondtál hogy 10.000 ft egy lemez, nem feltétlen így van. Egy vadiúj release általában ennyiért megy (sajnos sokszor sokáig megjelenés után is marad ez az ár), ám ha szemfüles vagy akkor kilehet fogni rendkívül olcsón is nagylemezeket híresebb előadóktól. Én a "Hülye azért nem vagyok" boltból is szoktam mazsolázgatni, egyik legjobb fogásom onnan egy 3.5K/DB áron elhozott Muse/The Doors/Rage Against The Machine lemezpakk volt, mindhárom előadó fontos szerepet töltött be az életemben, szóval ennek is megvan a maga varázsa. Sőt, videójáték soundtrack-eket is lehet bakeliten venni, mint a fent említett GTA, Doom-ot is kiadták, Forza Horizon 4 Hospital Records Radio lemez is van, VVVVVV, Rocket League, különböző filmzenék, szóval tényleg, a bakelitezés egy igazi finom jóságos hobby (ami sajnos tényleg pénztárca és helygyilkos).
Hát igen, aki ma huszonéves, annak ez újdonság avagy régiség... valójában pedig egy 100 + éves technológia (vö. Bartók és a fonográf), a mai technikával ötvözve. És analóg! Én még emlékszem, amikor kiment a divatból, és akkor az ember után vágtak 2000 forintért (a 90-es évek közepén) egy lemezjátszót (akkoriban egy 50 ezer Ft körüli fizetés már nagyon jó pénz volt). És visszajött ez a technológia, mert - megfelelő minőségű eszközökkel - az analóg hangrögzítés sokkal szebb, teltebb hangot ad vissza, mint a digitális. Viszont luxuscikk lett, ami azelőtt tömegáru volt, persze tömegminőségben.
Én úgy érzem, hogy nem szükséges sokat kiadni új lemezjátszóért...
2000ft-ért vettem egy 55 éves Supraphon Stereo lemezjátszót...
Gyönyörű tisztán szól, és még ráadásul NAGYON retró is
Néhány pontosítás: Nem bakelit hanem vinyl. Bakelitből nem lehet hanglemezt csinálni. A lényeg az analóg zene ami sokkal tovább hallgatható mint barmi digitális. Fontos hogy a teljes láncba ne legyen semmi digitális. Olyan analóg SZTEREÓ erősítő kell amin van phono bemenet. Hangfal hagyományos álló vagy polcsugárzó legyen lehetőleg 2 utas. Subláda satellitekkel nem alkalmas.
Annyira "halott" a bakelitezés,hogy tudsz saját,mai zenékből bakelitet csináltatni. Serceg,analóg,mechanikus, a lemezeket a lakástűz,és a dühös csajod tudja csak tönkre tenni.
Amúgy az oldalukon az aiwa-t venném,ami olcsóbb is.
A bakelitre nyomva vannak a jelek és nem írva,a te generációdnak lövése sincs milyen volt arról zenét hallgatni legalább is komolyabb cuccról,milyen volt diszkóba járni mivel már az sincs.
Nem tudom, 2024-ben egy "a te generéciód" argumentum nem éppen komolyan vehető, de tény - te még dizsibe jártál, és le a kalappal miatta!
Én most vettem egy hordozható lejátszót. Az normális ha a tányér hullámzik a lemezzel együtt amikor megy a lejátszás?
HA minden stimmel, akkor a tányér teljesen egyenletesen forog, de van hogy a lemez hullámos, akkor a lejátszó kar is hullámzik vele
09:40 Hát ennél jobban nem tudtad volna időzíteni az eszközzel kapcsolatos ars poétikádat, Freddie kimondja helyetted! 🤣
Eladod a mcbookot (direkt így) és veszel jó sok bakelitet :)
Egyébként annyit mondanék, hogy a régi használt lemezek jóval olcsóbbak, és a lemezek újra felfedezésének rosszabbodtak az újonnan gyártott lemezek minőségei mert nagyon sokat kell gyártani, úgy, hogy viszonylag kevés a lemeznyomda(nem tudom, hogy így hívják-e) van. Szóval, ha használt lemezt veszel annak jobb a minősége, nem feltétlen digitális forrásból nyomták rá a hanganyagot és szerintem jó érzés kézbe fogni egy olyan dolgot amit nem tudod kik hallgattak és milyen hatással volt rájuk az adott zene. Ehhez hozzáfűzném még, hogy a használt lemezjátszókhoz is jóval olcsóbban hozzá lehet jutni, mint az újakhoz, és mivel nem fejlődött e téren szinte semmit a technológia jóval többet kapsz a pénzedért (modjuk ez esetben fenn állhat annak a veszélye, ha például szíjhajtású a szíjak elszakadhadtak vagy megnyúlhadtak benne). Illetőleg kiemelném, hogy a régi lemezjátszók nagy része fél- vagy teljesen autómata amit meg nem lehet nagy általánosságban kijelenteni sok modern több százezres lemezjátszóról.
Jómagam is nagy vinyl rajongó és gyűjtő vagyok, igaz én dj vonalon mozgok, az teljesen más dolog 😀 Nekem Technics SL1210-es lemezjátszóim vannak (igen,kettő van, mint ahogy mondtam is én zenélek 😀) az kicsit komolyabb cucc, de sok hifista használja csak lemezhallgatásra is. Üdv a klubban Balázs 😀
Ma vettem aznelső bakelitem (Evermore - Taylor Swift) és mindegyiket be fogom szerezni. Igaz lejátszóm még nincs, de ha begyűjtöttem az összeset, veszek, és elsőtől az utolsóig végighallgatom őket.
Az elején az poénos előadás nagyon kemény 😄😄😄😄😄😄😄
Egy direct drive-os lejátszó kicsitt jobb lett volna. Ez a szíjjas technika eléggé nyávogós mászkálós. Ráadásúl egy analóg digitális usb-s átalakítós lejátszó megint csak nagyon rontja az igazi bakelit élményt!
Szerintem kéne egy néma bakelit, egy médialejátszó, ami olyan lejátszólistákat készítene, amikben az összidő nem hosszabb mint a kislemez vagy nagylemez egyik oldala, és lenne vagy 10 jelzőfény a lemezre vetítve, és kiírná, hogy hanyadik szám mi és hány perc, és csak úgy lehetne váltani a számok közt, hogy odatesszük a tűt valahanyadik jelzéshez, meg megfordítjuk a lemezt. Meg lenne olyan lehetőség, hogy rákeverje a sercegést meg a zajt a zenére.
Gondolj bele. Az új bakelitlemezjátszok a analog jelet digitális formátumra konvertálnak. Teljesen más világ ha fogsz egy 30 éves lejátszot és egy bika ösrégi videoton hangfalat. Azokkal ez az élmény mégjobban kiteljesedik plána ha fogsz egy minőségi elektroncsöves erősitőt amit végfoknak használsz.
Nem "bakelit", hanem vinyl. És ráfér 50 perc.
Kaziról is teljesen más hallgatni a zenét vagy szalagos magnóról
Nagyon szar valóban...serceg,sustorog stb.
@@alatomalbeth3947 Látszik, hogy semmit sem értesz hozzá. Ugyanis a vinyl lemezeket, miről is gyártják? Mesterszalagokról, azaz szalagos magnóról. Tudod, hogy csinálják a jó minőségű FLAC-et? Digitálisan felveszik, utána szalagos magnón újraveszik, ilyenkor hozzáadódnak a harmonikus torzítások, ettől lesz természetes, akusztikailag hű, és részletgazdag a zene. Majd utána újra digitalizálják. Mai napig használnak ilyet. Az analóg hangtechnikát a büdös életbe nem fogja verni a digitális. Ez tény.
KillerMonk71 Nana...! És mi a helyzet a viaszhengerekkel...!🧐
Nem értek nagyon a bakelithez, mert 30 évvel ezelőtt éppen hogy csak belecsöppentem... az analóg az ha jó rendszeren hallgatja az ember mindig jobbnak tűnik mint a digitalizált változat...
Ami ellene szól...
- tisztítani kell a lemezt, különben pattog, recseg
- megfelelő hely kell a lemezek tárolásához (hőmérséklet, páratartalom)
- tűt kell cserélni
- ha nem megfelelő az alátámasztás akkor megugorhat a tű
- normális, minőségi audio kábeleket kell beszerezned
- ha jó minőségben akarod hallgatni akkor érdemes egy ennél nagyságrenddel magasabb árú lejátszót, hangfalat, erősítőt venni... ami összességében véve alaphangon is fél milla felett van
- de még ekkor sem éred el a digitális világ dinamika tartományát... bár 60 dB-nél hiába is lenne magasabb az érték a fűl ennél nagyobb értéknél már alkalmazkodik... és nem hallanád meg.
+ a digitális karcos, kemény, tiszta, steril hangképhez képest kellemesebb, lágyabb hangzás
+ időt kell szakítani az előkészületekre, zenehallgatásra
Én ezen szempontok alapján egyenlőre nem tervezem ilyen analóg lejátszó berendezések (bakelit, kazettás, szalagos magnó) beszerzését.
De ez csak az én véleményem... mindenki arra költi a pénzét amire akarja... :)
Zsák pénzért létezik olyan lejátszó, amiben nincs tű, lézer olvassa a lemezt, így nem kopik, nem kell tűt cserélni. Mint írtam baj az árával van, eléggé réteg termék.
@@ZoltanPatai A lézeres leolvasás egy másik típusú lemezjatszóhoz tartozik... nem hinném, hogy a vinyl lemez és a tulajdonosa örülne ha a felületét erős, koncentrált fény érné.
A bakelit egy igazi élmény! Feltéve, ha van rendes erősítőd, meg hangfalad hozzá, rendes kábelekkel. Az mp3, bletoothos JBL-en semmi köze a zenei élményhez. Az összes részlet elveszik, és csak kevés marad. Semmi köze ahoz, amit felvettek a stúdióban. A hifik komponenseit övveválogatni sem éppen egyszerű, és minden beleszól a hangminőségbe! Még tápkábelt is kaptok erősítőhöz millió forintos összegekért ( túlzás, és irónia nélkül) És nem... nem balfasz aki megveszi. Balázs! Ha elkezded a hifis őrültésget, akkor nincs megállás! Kell neked egy erősítő ami alsó-közép kategóriában is 200 körül vannak, meg szintén legalább ennyiért egy álló, vagy polc hangfalpár. És is belekeztem és már 350 000-em bánja... és még hol a vége... :D
Majdnem egy lakás ára ment már bele a rendszerembe.
:D És mit tud szerinted egy tápvezeték azon kívül, hogy vezeti az áramot?
@@gyulamolnar8971 majd meghallgatod, és megtudod :D Egy 30 000 es kábel jobb mint a sima, ezt már hallottam. A mélyhangok sokkal tisztábbak.
@@davidtari7491 És milyen a mocskosabb mélyhang?
@@gyulamolnar8971 kevésbé tiszta :D
Nincs olyan, hogy bakelit lemezjátszó... Ha bakelitből lenne a Vinyl, akkor még a tű is beletörne olyan kemény anyag a bakelit... Vinyl-nek hívják.
Egyszer próbáld ki, hogy nem kapcsolod be a lemezjátszót, hanem csak kézzel pörgeted a tányért. A hangszedőből akkor is fog szólni hang, pontosabban maga a zene szól, igaz baromi halkan - és a basszus se lesz benne, mert riaa nélkül nem sok basszust hallani. Szóval de, ki tud csikarni hangot minden más kiegészítő berendezés nélkül is. Jó, hát élvezni nem lehet, de szól. ;)
A háttérzenének mi a címe?
Egy ideje keresem de sehol nem találom.
Azt kell mondjam nem itt kezdődik a igényes zenehallgatás nem kell egy a legdurvább ! köszi a videót!
Nem tudom, hogy kerültem ide, mi alapján ajánlotta a youtube, de ha már megtörtént... Szerencsémre én még találkoztak gyerekként bakelit (tudom, vinyl, de nekünk akkor is bakelit marad :D) lejátszókkal, maga a technika nem érintett
újdonságként. Viszont amit mondasz, hogy felteszel egy lemezt, és nem csinálsz mást, miközben hallgatod, abszolút átérzem, én ugyanezt csinálom ATRAC3 képes minidisc deck-el. Leülök, világ kikapcs, és csak a zene van, meg én. Jó, tudom, minidisc, hagyjuk már, szarabb, mint az mp3, mondja a laikus, de azért nem rossz az sem.
Szia Balázs
Figyelj mièrt is jó az iPhone ?
Mert ez egy èlet èrzès mert ettől jobban èrzed magad ès luxus èlmènyt ad . Ezèrt gyártanak mèg iPhone t ès ezèrt gyártanak bakelit lemezeket
Valóban luxus élmény lehet, ha naponta kell töltened a telefonodat.....
Ez most nem tudom hogy jön ide de kipróbálod a cooler master masterkeys lite l-t?Viszonylag érdekes cucc
Amúgy miért olyan csinál erről a témáról anyagot, akinek fingja sincs róla?
Egy régi Videoton torony egy Akai AP-100 lemezjátszóval sokkal szebb hangzást hoz mint ez a cucc. USB port egy lemezjátszón? Ez most komoly? Ha a hangminőségre akar menni valaki akkor nem ilyeneket kell venni hanem valami vintage tornyot. Pl. Egy Pioneer SX-1250 erősítő két Pioneer HPM 50 hangfallal meg egy Thorens TD320 lemezjátszóval olyan hangzást képes leadni mintha ott lenne a zenekar melletted. Persze ehez nem pepita, hanem mondjuk Japán vagy amerikai nyomású lemezek is kellenek :D alapvetően az audiotechnika egész jó minőségű tűket gyártott/gyárt.
Nekem egy Tesla GZ - 041 lemezjátszóm van. Nagyon szeretem és tuttommal amit a kezedben tartottál az nem bakelit hanem vinyl lemez. A bakelit vastagabb nehezebb és törékenyebb. Ez itt a 20. szd. csonája! Külön élvezetet ad az csupán hogy elő készíted mind ezt hogy zenét halgass. Gyengéden, ovatosan bánsz vele. Van egy külön varázsa neki. Ennél a tipusnál kifezetten nehéz "tűt" cserélni. A lemezek tisztítása se egyszerű. Azt mondtad hogy magában nem ad ki hangot, ez nem igaz. Ha el indítod és a "tű" érinkezik a felülettel a rezgések önmagukban is hangot adnak. Ha csendben vagy, akkor hallod is. Mindenkinek ajánlom legalább egyszer ki próbálni és élvezni a minőségi zenehalgatás!
Én ki probáltam és ön magában is add pici hangot.Nekem egy Pioneer PL-340 van egy Audoi Technika hangszedövel és egy AT91 Tipusú tű vel
Sziasztok mi annak a növények a neve ami a Balázs asztalán van?
mikr0bi Ikea szoba növény.
Ez de jó! :D Hát tudod, amikor (ruclips.net/video/yYMEJa4vdtk/видео.html) azt mondod itt, hogy egész életedben zene megszállott voltál és alig történt veled olyan, hogy leültél volna zenét hallgatni, hogy közben nem csináltál semmit csak a zenére figyeltél (??????) és most megcsípett a dér, hát nagy örömet okoztál! Üdv a klubban! Szerintem most lettél zene bolond. :D Nem is értem, hogyan lehet másképpen zenét hallgatni? Ha nem így teszed az csak elevator-music. Tinédzser korunkban mi így hallgattunk zenét! Még a lámpát is lekapcsoltuk hogy csak a zenére figyeljünk. Ültünk a sötétben mint az idióták, csak az analóg hangerő kijelzők fénye világított a rezgő mutatókkal és nem csak a klasszikusokat, hanem a napi slágereket is így hallgattuk amikor kijött egy-egy új lemez, kis lemez. Egymásnak mutattunk olyan slágereket amit a másik még nem hallott és ki kellett találni ki az előadó, felismerjük-e a háttérénekest ha az híres stb. Azt figyeltük mikor, hogy szól benne a basszus gitár, a fuvósok, felső cint üt-e a dobos vagy mikor üt kávát, mikor vesz levegőt az énekes, selypít-e, felismerjük-e a hangját ha más stílusú dalban énekel, stb. Szóval nem fensőbbséges és nem köcsög duma. Ez a zene hallgatás. :D És még nem is hasonlítottad össze az analóg hanghatást egy MP3-al. Kis túlzással autós hasonlattal az analóg hangzás az autó az MP3 pedig az autó fényképe. Egy teljes autókatalógust zsebre vághatsz attól még nem lesz annyival több vezetési élményed. És az a rész amikor a lemezjátszó működését mutatod be! Hát nagyon jól szórakoztam. Köszönöm!
Lemezt hallgatni normalis rendszeren kell… nem soundbaron es foleg nem egy vacak lehatszoval… de a feelingje is mas
Szia! Mind a mai napig nem alkottak minőségibb eszközt audio tökéletesebb visszaadására! :-) nekem egy Tesla lemezjátszóm van, egy sztereó Onkyo csöves erősítővel, Marshall hangfalakkal. Gyönyörű, telt hangzás, itt tapasztalhatod meg igazán, mi szükség is volt annak idején a hangmérnökökre. Köszönöm ezt a videót minden old school audiofill társam nevében. (A lemezjátszóm még valamikor 82-83-ban készült, indit, megállít funkció már azon is volt)
És lapos a Föld.
@@gyulamolnar8971 természetesen ez is egy vélemény.
@@KopaszPapa Olyan alapokon áll, mint a tiéd.
@@gyulamolnar8971 nem vitatom
Üdvözöl a klubban egy gyerekkora óta függő :)
a batyusnak is van egy akai gx 4100 lemezjátszója nem megy rá a tű magától a karral együtt és nem jatsza le magától a lemezeket menthetetlen☹️😭
Hans Zimmer albuma tok jo, hihetetlenul jo volt az Arena koncert. A Csillagok kozott zenet hianyoltam egyedul :(
Nekem van itthon bakelit lemezlejátszó, de nem kell hozzá hangfal, magában míg érinti a lemezt a fej, hang képződik
Hogy tetted vissza azt a HANGLEMEZT a tokjába? Eltöröm a kezed!!! Kupakja a filctollnak van, ez fedél! Szerintem ezt ne erőltesd!
Hogy miért? Azért mert a csudijó telefon tele mp3-al meg mindenféle streaming szolgáltatással nem fog tudni olyan hangminőséget, mint a fejnél nagyobb méretű vinil. Ez nem az ülök a buszon és szól valami a fülemben műfaj. Ez egy szeánsz. Leülsz a kényelmes kis fotelbe és élvezed a zenét. :)
Nekem nagyon sok zeném bakeliten van és akármilyen technika van a piacon nem tudja pótolni azt a dinamikus hangzást se.
Nem azért de ha egy hónap után nem bírtam a tűt ügyesen normálisan és óvatosan rarakni
Akor még most sem tudom.
Neked meik fajta a kis liftezős tűtartód van vagy amit kézzel kell emelni is. Nekem a liftezős volt belső erősítős és grundig márkájú.
Úgyhogy a bakelitet nem a hangja miatt tartják hanem a hangulata miatt de amúgy egy jobb hangfallal jó hangja van. Ja és ezt megosztom a többiekkel aki még használ bakelit lejátszót hogy ugye szokott recsegni a bakelit én azt vettem észre hogy akkor recseg ha felvan töltődve a lemez ha lehet akkor én azt próbáltam volna meg hogy belekötök egy földelest a lejátszóba
Akkor mondom:
Phono out. Az az a picike feszültség, amit a mozgó tű generál a jó esetben mágneses hangszedőben.
Ez a feszkó sokkal alacsonyabb, mint a szabvány AUX. Ezért még erősíteni kell.
A cégnek vannak jobb lemezlátszójai is...
Meg vinyl, nem bakelit.
De igazad van, az analóg zene üt mindent!
A szalagos magnónak és gyönyörü hangzása van
Miert ne? nem ertem a kerdest! Van volt lesz mindig is!
Udv a klubban, Balazs!
HANGLEMEZ!!!!! Ez a Magyar neve!
Én a tegnap vásároltam 27 darab bakelit lemezt,ezekből 10 Korda György😆❤️
Nem hanghullámot olvas le, ha nem rezgéseket, amit a lemez barázdái keltenek. Ezt alakítja át elektromos jelekké, majd a hangszóró kelti a hanghullámokat.:)
Tudod akinek régről maradt lemez annak nagyon is kell😊
Meg jó néha a nosztalgia☺😊😁
Én is lemez gyüjtö vagyok.Még a mai napig a Vinyl lemezeknek van a legjobb hangminösége.Persze kell egy normális komoly erösitő és lemez lejátszó is.Az usb lemez lejátszokat nem szabad meg venni meg csak olyat érdemes ahol lehet tű nyomást is állitani.Nekem most egy Pioneer PL-340 van egy AT91 Tűvel az már egy belépö szintü készülék
Képzeld még azt hogy ha ki mész a piacra mert olyan is létezik akkor találsz kemény 300 forintért használt de jó minőségű lemezeket
Bakelit a merci, mp3 a trabi. Ennyi!
CD a Bentley.
Ekkora hülyeséget...
könyörögve kérlek mond ,hogy a bakelitlejátszót csöves erősítővel hajtod meg amúgy. gyönyörű hangja van tedd meg ,hogy egyszer meghallgatod úgy is, csak tiszta analóg eszközökkel, egy ajándék lesz a füled számára :D.
Jah és alapból is van hangja a tű siklásának a lemezen.
Életemben egyszer hallottam de baromi meglepó hogy hallani a zenét már a tűn.
Bakelit lemeznél mennyi lehet a sztereó-hatás? 20% ?
shop.emlekmento.com/mono-sztereo-kulonbseg
Ha tudnad mennyi cd album lett digitalizalva a Sony cegnel a shure type 4 tûvel……. Nem minden mesterszalagrol keszult. Es szinte megegyezo minosege volt mint a mesterszalagnak amirol cdre digitalizalnak… Stereophile cikk…
nagyon jó készülék
Mondjuk ha feltétlen digitalizálni akarom a lemezem biztos, hogy nem egyenesen a gépbe tolom azt a kábelt hanem egy jó külső hangkártyába.
A bakelit sokkal, de sokkal jobban hasonlít az élő zenére, mint a CD. Az MP3-ról meg nem is érdemes beszélni. Próbálj ki egyszer egy összehasonlító tesztet, ugyanazt bakelitről, CD-ről és MP3-ról. Még azokon a parányi hangfalakon is kijön a különbség, noha az igazi sztereó, azaz térhatású hamgzáshoz, a mély hangoknak is két oldalról kell jönnie. Olyan hangfalakból amikben mind mély, mind magas, mind közép hangszórók is vannak. Az aztán az igazi élmény! De persze, azért én inkább 128-as mp3 ban hallgatok Queen-t, mint Kordát 300-400 ezer forintos mozgótekercses hangszedőjű lemezjátszón, külön előerősítős, csöves erősítőn keresztül, 20-30 literes hangfalakon.
Kedves Fehér György! Legutolsó megállapításoddal egyetértek. Azonban hagyd el a 128-as MP3-at...én már azt is elfelejtettem ,hogy van olyan...csak és kizárólag 320-as bitrátájút hallgatok, vannak 48 kHz mintavételezésűek is bőven. Nos ezeket már símán összehasonlíthatod a CD minőséggel. Egyforma minőségű (árkategóriájú) készülékeket alapul véve a bakelitnek nem jobb a hangzása, mint a CD-nek, csupán csak más a hang karakterisztikája, úgymond természetesebben szól. Ha veszünk mondjuk egy Marantz CD-játszót NEM csöves erősítővel, melynek a THD-je 0,002% akkor megnézném azt a bakelit-játszót, mely ezt felülmúlja.
Kedves@@sdsd88! Azt írod, hogy az LP(bakelit) természetesebben szól, ami pojntosan azt jelenti, hogy az LP a jobb, mert a felvett zenének az a célja, hogy az is hallhassa az előadást, aki nem volt ott. Tehát a természetesség volt mindig az elsődleges cél. Egyébiránt egy FLAC zene hallhatóan jobb, mint a 320-as MP3. A FLAC (és az AAC) csaknem olyan, mint a CD, de az MP3 nem. Csupán a hasonlat kedvéért írtam 128-as MP3-at, de azt is írhattam volna, hogy egy 2000 forintos MédiaMarktos rádión is szivesebben hallgatok blues zenét, mint a legszuperebb HiFi cuccon Jenifer Lopezt, meg hasonlókat. Egyébként minden digitális felvétel veszteséges, és ezért nem lehet jobb az analógnál. Ez fizika, és tény. Az más, hogy az MP3-at a buszon is hallgathatom, meg az is tény ha kirakok 32 GB- SD kártyával egy LP-nyi területet, akkor annyi kártyára milliónyi zeneszámot vehetek fel , a bakelitre meg kb 20-25 percnyi zene fér. Ezért győzőtt a praktikum a minőség felett, meg azért mert a jó zene gyengébb minőségben is jó zene, és a digitális felvételek nagyon is élvezhetők.
@@gyorgyfeher4278 LP-re azért kell jobb minőségben rögzíteni, mert sokkal gyorsabban amortizálódik, mint a CD. Ha CD-re is LP-minőségben rögzítenének, és hoppá csak nem csinálják már?? ..... SACD!!!! Bocsi, de ne mond, hogy a bakelit jobban szól az SACD-nél :)
@@gyorgyfeher4278 Imádom, mikor az emberek hülyeségekre mondogatják, hogy tény. Ha már fizikánál, meg tényeknél vagyunk, el kéne először gondolkodni azon, hogy hogy működik a lemezjátszó! Ha nem megy, utána lehetne járni. Utána, ha fel is sikerült fogni, nem beszélnél olyan hülyeségeket, hogy analógban nincs veszteség. A fizika alapján működik, bizonyos szemcseméretekkel, bizonyos sebességgel, bizonyos feszültségszinttel, amikből kijön, hogy összességében mire képes. De téged ez nem érdekel. Nem tudom megérteni, hogy emberek miért állítanak valamit valamiről, ami nem érdekli őket, hogy hogy van... Ha érdekelt volna már a hozzászólásod előtt utánajártál volna és nem a napiufón, ha már fizikáról meg tényekről beszélsz...
@@gyulamolnar8971 Veled ellentétben én nem imádom, ha olyanok állnak neki okoskodni, akik még a leírt szöveget sem értik meg. Nem a környezetből adóddó veszteségekről volt szó, mert akkor több oldalon keresztül sörölhattam volna, hogy miért nem lehet soha tökéletes (azaz veszteségmentes) a valóság rögzítése és visszaadása. Ha értetted volna, arról volt szó, hogy SACD alapjában, magában hordozza a veszteséget, az analóg viszont - ahogy írtam - "ideális esetben" veszteségmentes, míg a digitális felvétel a legideálisabb esetben sem lehet az. Szóval olvass figyelmesebben, és ne egy kiragadott szóba, mondatba köss bele, mert egy szöveg értelmét a leírt szavak összessége adja. Szóval első a figyelmes olvasás, utána jöhet, pontosbban jöhetne a szöveg megértése, mert a magyar nyelv érthető annak, akinek nem az okoskodás, meg a fikázás az alapvető hozzáállása, abban a hitben, hogy ő mindent tud. Csupán olvasni nem.
Helytelenül terjedt el a köztudatban a lemez meghatározása. Nem bakelit, hanem vinyl az alapanyaga.
Inkább miért NE venne bárki bakelit lemezeket? Én ezen nőttem fel, (most kamasz vagyok), és most sikerül beszerezni jó pár lemezt, köztük pinkfloyd, beatles, és még jó pár fincsa mincsa dolog.
Szia A bakelit lemez hallgatása Szerintem nagyon jó dolog tény hogy sok helyet foglal problémás a gondozása tárolása de a hang élmény felejthetetlen Feltéve ha jó minőségű illetve nyomású lemez hallgatsz rajta nem a pepitára gondolok A hangszedő ről nem is beszélek audio technica Shure ortofon satöbbi ezt inkább az idősebb korosztály értékeli de szerintem nem baj ha fiatal korosztály is foglalkozik vele kétségtelen hogy ezt nem tudod magaddal vinni sehova ilyenkor hallgasd a telefont de a jó minőségű jó terjedelmű zenét szeretnél hallgatni akkor a lemezt válazd természetesen jó hangfalakkal és erősítővel vagy jó fülessel Nem hiszem hogy ezt a fajta lejátszási módot le kellene írni Természetesen ez az én véleményem tiszteletben tartok minden egyéb véleményt Üdvözlettel Gábor
Ne vicceljünk már! A vinyl nem jó minőségű! A masterelés volt jó minőségű! Ma már sokkal nagyobb dinamikatartományt, sokkal kisebb zajjal lehet rögzíteni digitálisan, és annak nem kezd el romlani a minősége, nem kezd el se mélyülni, se összevissza sebességgel játszódni, sercegni, se zaj nem lesz nagyobb rajta, se nem halkul. De afelől is vannak erős kétségeim, hogy vakteszten meg tudnák sokan különböztetni ha egy nagy felbontású zenét egyre kisebbre konvertálnék. 64kbps-os mp3-nál már talán többen akadnának.
Bírom ezt...mindenki ezzel jön, hogy jó minőségű, ha jó a hozzá kötött erősítő, hangfal és persze milliós a kábel....ekkor a legszarabb CD-játszó és MP3 is jól szól bakker...
@@gyulamolnar8971 A Vinyl szól a legjobban mivel analog hangon megy igy minden hang ki jönn tisztán persze egy normális lemez lejátszó+erösitő+hangfal.Elég drága hobbi ez.Majd ha van lehetöséged próbáld ki és rá jössz
@@tiborhun8704 Fejtsd már ki tudományosan, hogy mit jelent az, amit kijelentettél, és az hogy történhet meg! Mert az, hogy te azt hiszed, az kevés.
apumnak van egy disco-ja és neki 14000 bakelit lemeze van.kinek mi tetszik.neked nem,másnak meg tetszik.
Anyukámnak van otthon egy bakelit gyüjteménye 😅
Nagyon jó ❤ tecik