Два магнітофони: радянський і японський. Японський: "Мені таку касету підігнали, хром, 120 хвилин, весь фарш, просто супер!" Радянський: "Дай пожувати!"
4:00 ORWO (сокращение немецких слов Original Wolfen) - торговая марка продуктов фирмы «Filmfabrik Wolfen» из города Вольфена под Биттерфельдом в ГДР. Так что лента не совок.
...Я вже не кажу про сам носій. Рівень шуму - шо пиздець 🙈🙈🤷🏽♂🤯 Свема (Шостка,Сумська обл) - ахуєнна фірма! В натурє ахуєнна, ми всі знаємо без перебільшень. Одна з двох тодішніх (ще Тасма, Казань) на весь срср! ...Пиздецьблянах! ...Але ж використовували! І ще якийсь гідний більш-менш звук з того викручували. Я навіть ухитрявся МОНТУВАТИ на касетнику! Да, за допомогою фломастера (яким ставив мітку) і куска бамажки (котрим прикривав записуючу-відтворюючу головку, шоб прибрати підмагнічування). ...Якось таг...))) Тепер SoundForge&Vegas etc - шо два пальці... Технології
@@bodich78 В перший раз подібне чую, хоч касет пройшло через мої руки дуже багато. Та й зараз у мене приблизно 200 касет, серед яких залишились і радянські. Щоб касети скрипіли - таке дійсно було, а з затягнутими гвинтами не зустрічався))) Нажаль, я вже пізно зрозумів, як ефективно у багатьох випадках зробити так, щоб касета не скрипіла.
Дякую за гарне відео , приемні спогади про касетну аудіотехніку , мій батько працював на торгівельному флоті , і був фанат аудіотехніки, на покупку витратив шалені кошти, у1983 році купив відразу два аппарати це магнітола Toshiba RTS 983 ,та касетну деку Akai GXF 95 , а у 1993 року купив деку Aiwa XK S9000 , бомбезнІ буди апарати, нажаль він продав , якомусь колекціонеру за непогані гроши ,а у вашій колекціі є такі апарати Да савок з апаратури це лайно в порівнянні з відомими брендами Японіі та західноі Европи !!!!!!!!
Пам'ятаю, одними з найкращих у мене були Sony EF90 з синьою етикеткою і темною, майже чорною, плівкою. Непогані були прозорі Sony HF90, тільки їм потрібно було більший, у порівнянні з іншими касетами, рівень запису. TDK теж нічого. Ще були GoldStar - теперішні LG. Радянськими МКашками користувався недовго, не більше 1 запису і до початку рипіння. Тоді як на Sony - 3,4 записи. (Маяк 240, досі десь валяється. Під час останнього включення років 15-20 тому - працював)
@@andriymazur-sharabkhanov8904 ))) а ви свої відео робите для глядача чи для себе ? Якщо лиш для себе - то дійсно погоджуюсь, що думкою глядача можна не цікавитися ))))
Перший состав Форуму був зібраний з осколків банди Форвард, проіснував недовго, поки стабільним вокалістом став Салтиков. Мабудь в 1984, після уходу з Мануфактури. В кінці 80х половина музикантів разом з Салтиковим звалило в Єлєктроклуб, та вокалістом Форуму став Рогожин. Такоє. 💁♂️
Совок скрипел нещадно. Вина в тыльной стороне плёнки, в лавсановой основе низкого качества. И прокладки внутри быстро вытирались, из-за ступенчатой намотки плёнки - слишком велики зазоры и небрежное качество исполнения с большими допусками, что приводило к тугому прокручиванию и к искажениям звука. Японские, немецкие кассеты были намного более высокого качества, неубиваемые. Работали идеально сколько их не мучай. А вот когда появился китай... йокохама и прочие "макселы", похожие на настоящие... совок показался качественным.
3:17 я навіть не бачив радянських касет (типу ІІ Cr), бачив тільки I (Fe), хоча деякі радянські магнітофони мали перемикач типу стрічки навіть на тип III(FeCr). Дякую, цікаво було подивитись.
Справа не тільки в стрічці, пластик був дуже низької якості і від тертя міг просто протиратися і смітив в сам магнітофон... Тому серед молоді і тих хто записував музику МК-шки майже не використовували... Краще навить брали якийсь китайській ноунейм типу Galin або Yoko, Maxim, Maxwelle...Плівка там була низької якості але пластик був краще... після 90го року все змінилося в бік спрощення касет
@@ИгорьДан-ц4ш плохие мк были. Бывало пленка попадалась бугристая и т.п. Качество пленки МК было разным. А вот BASF - было всегда отличного качества. Совок и недоразвитые москвитяне не могли и не умели как тогда так и сейчас.
@@-_o_o_- Пищать они начинали не от низкосортного пластика, а от более толстой ленты. И лечилось это легче легкого-протиралось одеколоном места вокруг отверстий на внутренней поверхности, где укладывалась лента.
Ох Свема Fe2o3, які спогади... Дотепер пам'ятаю пісні, які на них були записані 😊 А ще були Maxim LN90, класні були: і якість при записі нормально тримали, і живучі були капець (і гарно клеїлися, коли десь пожовану плівку вирізати треба було). Дякую 👍😊
Вітаю,були і такі касети в мене,та власне вони здається і зараз лежать десь на горищі. Пищать зарази 😂. Хоча зараз лежать тихенько,а тоді бісило сильно. Совєцьких було мало,бо мама працювала в сфері торгівлі і була можливість " по блату" придбати японські. Ну то ж інша справа 😂.
Щодо свемовських МКшок, то після помаранчевих були ще зелені і коричнево-білі. А потім розвалився совок, на Свемі почалися проблеми зі сріблом, і врешті-решт касета МК як явіще зникла зовсім. Натомнісь в 90-х на студіях з'явилися касети RANGE (Ростов-на-Дону), Славич (Переславль-Залесский), в також київські "Фотони". Останні, до речи, в порівнянні з радянською продукцією виглядали просто шикарно.
Були в мене такі касети... Більшість з них лайно рідкісне... Були ще МК-60-4, їх треба було викидати одразу - при програванні був постійний свист. А от МК-60-7 були досить непогані, але в мене були із лентою виробництва ORWO.
► Героям Слава! ► Оце - КОЛЛЕКЦІЯ, я розумію! Але судячи з інших відео на каналі 😄- ти якраз із тих дядьків, що колись мені в кінці 90-х та на початку 2000-х допомагали знаходити музику яку я ніяк не міг інакше ніде дістати/замовити/купити. Може я помиляюсь, але у нас, меломанів, були такі знайомі, що колекціонували всілякі записи і ділились ними навіть не за гроші, а по фану, так як щоб купити тоді оригінальний альбом якогось західного колективу, то спочатку треба було через десяті руки його замовити, щоб привезли... а може ще не знайдуть (заб'ють, а потім викручуються...). Колись я так записав собі всі 13 альбомів "Blue System", бо придбати їх всі тоді було просто нереально - потрібно було шукати та пробивати саме по "упоротих фанатах"... ► Цікаво розказуєш про самі кассети, як носії. Для мене кассети - це була просто необхідність, так як до 2008 року я просто не мав змоги постійно слухати музику на інших носіях або в іншому форматі відтворення... Але самі фізичні носії - завжди тим чи іншим макаром цікавили. Деякі, як оті, що тут у відео з наклейкою з туалетного паперу, я сам віддирав, наклеював звичайним ПВА аккуратно новий папір та розмальовував-стилізував, залежно від того, що там було записано... Бо оці "свємовські" кассети вже на початку 90-х були настільки вбиті по внєшці, що просто плакати хотілось, то ж - креативив без здригання руки та серця. У мене було більше сотні різноманітних, самозаписаних... перезаписаних з інших перезаписаних кассет: власне саме по цій причині (так як якість перезаписаної з перезаписаної кассети була вельми... ніякою) майже всі вони, навіть більшість розмальованих власноруч, з часом "розсосалась", лишилась лише частина тих, що ліцензовані... ну, або - "ліцензовані", але більш-менш нормально оформлені, як спогад. ► ... По яких зробив на днях відео-огляд і завдяки якому, до речі, знайшов і твій канал в рекомендованих. То ж піду дивитись інші відео, а тобі бажаю і надалі лишатися таким музичним мань'яком... чи то - музичним романтиком (😉обирай сам) ще на довгі десятиліття, бо то є круто раптом отак взяти і зануритись час від часу у всю цю атмосферу кассетного музла. 👍
у моїй маленькій колекції є лише одна касета Свєма МК60. єдиним плюсом якої є спогади, адже на одній стороні записана нашим Маяком-233 музика з інтро улюблених мультиків з 90х, які дивився на польскому та німецькому телебаченні, а на другій - Black Sabbath, Deep Purple, The Smiths, Megadeth) ех, аж закортіло дістати зпід ліжка мій старенький Маячок:) дякую за чудове відео!
У Совку не було навіть навіть яскравих, красивих кольорів. Пам'ятаю, коли розпався Совок, то з'явились імпортні прозорі одноразові запальнички. Я тоді вперше в житті побачив дуже красивий кислотно-салатовий колір на цих запальничках. І 99% людей купляло запальнички саме такого кольору, бо ніколи в них його ще не було.
@@artemyfridmann1939 радянськи після продажу через місяць вже скріпили. А з приводу розмагнічування, так це не правильне збереження, само по собі такого не буває.
До вас попала дуже рідкісна вкладка від Свеми, вона дорого коштує, але касета не від тої вкладки. Я маю на увазі червону вкладку з написом "сделано в СССР". На касеті повинен бути такий самий напис. Це був варіант на експорт.
У цьому щось є! Сучасні девайси, це круто. У моєму телефоні вся фільмо- і відеотека, яка у мене займала шафу. Але там немає душі... Одне слово, ностальжи.
а я помню когда был пацаном в конце 1970х - начале 80х: в новых японских магнитофонах всегда прилагалась демонстрационная кассета на 1 ~ 2 мелодии.... Кто помнит?😉
було б за що сміятися тоді хочаб робили, а зараз зуськи.. Китайська мудрість каже - роби, навіть якщо не дуже виходить... так, наприклад і муз. існтрументи (піаніно) робили з відходів виробництва, корпус - тирсоплита, склейки деталей з швів, але існтрументи і понині працюють, якщо їх довести до ладу. А нових, вітчизняних, так і не роблять.
@@Evgeniy_Evgeniy-ze7my так, імпорт був космічний по грошах, тому купляв теж мкашка, купляв і плювася, бо мені їх вистачало на місяць, а далі вони так піщали, що вуха загортались
@@ЄвгенійСарана zzz дійсно якість набагато краще, вагдомз - ну таке собі,місцями краще,але в принципі те саме,максім - це взагалі жах! Це той представник китайських ліваків який дійсно гірше за мк
Добра! Поясніть,звідки взялася байка про те,що радянські "МК" зничтожували головки японських переносних магнітофонів за два тижня?! Я експлуатував "МК 60 1" і "МК 60 5" на своєму "Fhisher PH 702K" ,з головкою "пермалой" майже кожний день,добре пам'ятаю,і все було норм!
@@andriymazur-sharabkhanov8904 .Дякую за увагу до свого питання.Ставив його чисто в технічному плані,і,чесно кажучи,трохи побоювався що зараз хейтери почнуть своє улюблене-"совок" захищає радянськіє барахло,чи щось подібне.Взагалі,з 15 років був "неформалом",фанатом Жана Мішеля Жарре і Клауса Шульце,ну,за часів СРСР знаєте як-епоха тотального дефіциту,от і купляли те,що було...
Свема жовта і червона дійсно мають красивий дизайн,дуже багато спогадів з цими касетами, їх тоді массово продавали,вони у всіх були.доречі якщо зараз їх стан гарний,то на хорішій техніці їх можна гаоно прописати і слухати.мк 60-6 ті вже були пізніше,і якість там була гірша,а ці ще доволі непогано пишуться та звучать.взагалі то мк не найгірші касети, найгірші це китайські ліваки,там взагалі корпуси,плівка жах,і половина частот не прописується,або є деякі китайські що не пишуться взагалі,їх тільки як експонат можна використовувати
привет andry! украинсую мову понимаию но писат не могу . СЛАВА УКРАИНЕ! ГЕРОЯМ СЛАВА! ест ли у вас на продажу манитофони пионер аккаи или другие студер я из кутаиси грузиа.
@@revazgumberidze Вітаю друже! Я зрозумів, що саме тебе цікавить, але, нажаль зараз немає те, що тобі треба. Ну і є проблема з пересиланням в інші країни. СЛАВА ГРУЗІЇ!
по сравнению с тем, что в то время предлагали другие страны, ни то ни другое нормальным не было. а те советские мафоны, что условно можно было считать нормальными, стоили как крыло боинга
@andriymazur-sharabkhanov8904 У мене совок починається з жовтня 1917 року і до 1922 року вже були визначені основні "вектори розвитку" та існування країни! А їх ох, як багато і вони "криються в дрібницях" і досягли в один момент "критичної маси"! Але не варто думати, що совка вже немає, він просто поміняв назви, але "вектор" ні ! Дати - це для істориків, ... для цивілізації не мають жодного значення!
У Вас рукожопость ещё больше но вы о ней почему то молчите.🤣 Те хоть что то делали где то хорошо где то хуже Вы похвастайтесь достижением после совка во времена самостийности .
Наскільки памяʼтаю Андрей Державин був гитаристом у Машини часу Макаревича поки не создав свою группу "Сталкер" самой відомой піснею которой була Алиса" С часом Макаревич предложил Державину вернутися до гурту і Сталкер розпався. тому в Форуми Державин ни як не мог бути
Якщо Ви застосовуєте для Совка слово "рукожопість", то для сучасної України або Росії можно застосувати слово "безрукість" Мені, наприклад, в цьому плані за рідну державу соромно!!! ...Доречі, Fisher згідно якості звуку, можна порівняти тільки з совковим магнітофоном "Протон" Якщо його зрівняти наприклад, з Весною 205, або навіть з "Електронікою 302", то в якості звука Fisher програє. Я відремонтував у свій час мінімум декілька сотень магнітофонів і мене тут не проведеш, я добре знаю на що кожен з них здатний. Тобто, якщо вже по правді засуджувати, то хоча б якусь кращу вітчизняну альтернативу запропонувати, бо щось я взагалі, навіть резистора не бачу, виготовленого не в УРСР, а в Україні! ))))
Особисто бачив електроліти від хмельницького заводу Катіон другої половини двотисячних років, але зараз про завод нічого... Кренки і 818-819 транзюки з написом UA бачив. Невідомо хто їх робив чи робить у нас. Сіверодонецький завод опорів теж до недавна робив резистори, правда після 2010 року щось погано стало йому... Одеський завод радіодеталей знищили в 96 році Миколаєвський конденсаторний - у 2000 роках Завод Гамма в Запоріжжі - у кінці 90х Зараз з живих заводів: Київський Квазар і миколаєвський трансформаторний завод. Можливо ще якісь є, але куди вони дівають свою продукцію? Невже на росію?
В мене була Вільма. Чому була? Вона і зараз лежить в коробці в робочому стані, хоча гумові пасики певно всьо ❌, але коли виносив на горище працювала. Ото мафон, бомба. Скільки енергії під ту музику витрачено 😂. Потім купив Самсунг,муз центр.... Ех молодість..... Самсунг, доречі теж працює 😂.
@@СергейКравченко-в5г Якщо підвести певний підсумок, то по великому рахунку, якісні касети в СРСР робити дійсно не вміли. Але ці недоліки компенсувалися відносною надійністю та якістю вітчизняних магнітофонів. Дуже багато імпортних моделей, таких як Fisher, International, навіть іноді і Sanyo програвали нашим у якості звуку, особливо це стосується якості запису. А зараз я прозрів ще в одному: колись в дитинстві величезними очами дивився на маленькі японські диктофони. Тепер, слухаючи їх якість запису, розумієш, що мабуть була б краще та сама Електронїіка 302, бо хоч вона і більша за розмірами, але якість запису та відтворення набагато краща, ніж в цих мініатюрних іграшках. Вітчизніні апарати програють лише напівпрофесійній імпортній техніці. У мене зараз касетна дека Sony, але дозволити собі її придбати я зміг лише тоді, коли вже з'явилися комп'ютери Pentium 4 і на касетники сильно впала ціна. А вітчизняна техніка була якраз оптимальним варіантом, з точки зору ціна-якість.
@@ОстапХлян-д8о Совкові електроліти, незалежно від типу й виробника, підлягають тотальному викорчовуванню й заміні на імпорт. У більшості випадків не тому ремонт можна і завершувати.
Згаданий автором попсятник Державін (з якогось переляку) свого часу став працювати в «Машині врємені» Макаревіча. Взяли його клавішником - бо профі і бо в «Машині» була перманентна проблема з клавішниками: то алкоголік Петро Подгородецький (талановитіший музикант, без базару, але... і ах...), то якийсь клавішник Зайцев (а хто це був?). Сам Макаревич давно в легендарній групі, на творчості якої виховане не одне покоління, не працює, а живе собі в Ізраїлівці (UPD: при всій повазі до Макаревича)
Кассета МК 60-2 з коробкою більш темнішого жовтого кольору(1984 р.) не "Свема",коробка тільки Свемовська,а виготовлена на Казанському фотожелатиновому завод"АССОФОТО",м.Казань,аж ніяк не Шостка
Каже мені жінка, нащо тобі ті ящики,понаставляв, я кажу їй , у мене практично нічого нема ти подивись скільки у людей оце я розумію колекція😊.А ці касети совєтські я би у Fisher не вставляв і не тільки у нього, воно гадить на головки та щей їх пиляє, мало того записати на них щось якісно при любих умовах не вийде,хоча що я кажу людина у якої біля вікна на поличці стоїть Sharp Q90 і без мене це знає.
Kasety i szpule Swema produkowane były na Ukrainie tak długo, jak ktoś je w ogóle kupował, a nawet przez kilka lat później. Do końca lat 90-tych. Magnetofony jeszcze dłużej - niemal jeszcze przed erą mobilnego Internetu ;-)
Ну чому не буде чого... будуть розказувати як від ракетних та космічних технологій зкотились до вирощування цибулі в Польщі. Від вироблення мікропроцесорів у Києві зкотились до обмальовування пам'ятників та парканів жовто-блакитним...
@@thepositiveenergyofamusic759 Ага, чекаємо на обзор говняних авто, що вироблялися в совку, а також утюгів та холодильників, телевізорів та мотициклів, а ще можна єлектровозів, тракторів, верстатів та іншого. Можемо собі дозволити класти кучи, бо ми такого лайна НЕ ВИРОБЛЯЄМО!!!
Зачем париться над дизайном если и эти в дефиците были) А если вспомнить борьбу с излишествами (в архитектуре такое было, возможно не только), то тем более. Ущербная идеология, чуждая людям. Люди всегда любили все красивое
Нет. Писк из-за того, что кристаллы впивались в фетровый прижим. Если поставите прижим от импортной кассеты или хотя-бы от китайской или студийки из 2000 - писк уйдет.
@@andriymazur-sharabkhanov8904 Дивно шо Басф скрипить. В мене теж є трохи касет, но я їх цілеспрямовано не збираю. Я збираю магнітофони. Я є на сайті rt20. Шпітко Олександр.
Ну свема она как-бы и есть украинская. Но, как я выше говорил, такое впечатление, что им инопланетяне подбрасывали эти кассеты или может Рейган в штаны регулярно насыр@л. Вот только не они сами.
@@ЄвгенКамардін ми говоримо про минулий час. Наразі, звісно, касети не потрібні. Але у теперішній час - нічого не випускають свого, окрім дрібноти побутової. Якщо б виробництво побутової техніки і нині йшло, тоді й посмінятися можна було б.
Такое впечатление, что это не вы и ваши родители жили в совке, а какие-то инопланетяне. Какой-то сюр и карго-культ. И чувак, слишком много пафоса. Лицо попроще сделай.
И главное так совок же ненавидят, что все подробности состава форумов знают, всех державиных пофамильно помнят. свят-свят-свят /пюет через плечо/ мне как там ничего не интересовало так я ихние фамилии даже не знаю.
Вот мне интересно, ездили же за границу, привозили оттуда вещи (купленные за государственные деньги) разбирали, замеряли, копировали но на каком-то этапе комиссия говорила "и так сойдет" ну вот что это? это ж натура у людей такая.
Якби не совок то більшості жителів сучасної України не було б де жити, навчатись, лікуватись, по чому їздити та на чому їздити. А сучасним депутатам не було б що красти.
Забагато тексту та метушні. А в чому сенс? Крутити касету перед камерою та розповідати про те, що й так всі бачать, багато розуму не треба. Це відео для діточок, бо хто жив за часи совка на це надивився, та знає багато за властивості цих касет, тому що дуже багато років у нас іншого не було, імпортні касети стали доступними для більшості людей тільки у 80-х.
Суть в том, что современный украиномовый контент полягае в тому, щоб обиср@ти щось. Если не российское (тут ладно, причина ясна) так совковое, какое-то кино... куда не глянь им то ковры на стенках не нравятся, то оливье. А, еще алёну-алёну могут по кругу пустить, бо жирна дуже. Всьо! на большее украинчики не способны
@@andriymazur-sharabkhanov8904 а де це можна побачити, крім голих заяв. Бо тісно співпрaцював з поляками по цифрі - Хdscі з німцями по вінілу Pallas. Дорого і сердито. З задоволенням ПОСЛУХАЮ ПРО УКР ВИРОБНИЦТВА.
@@andriymazur-sharabkhanov8904Ви більше не знімайте відео про це лайно, бо "совкодрочери" Вас загризуть! 😂 А за інші відео Вам величезна подяка! Клас!!!
Это история. и хаять ее равносильно как кидать горох в стену. да и сравнивать союз с другим миром тоже смысла нет. разные приоритеты в развитие. как выразился этикетка из туалетной бумаги! но зато был тополь м! и мощная оборонка. ты мужик знаешь это и так, сам рожден там. да и Свема для тебя родная))) должна быть! если уж Тасма москальская... ИМХО
Тополь М нашол чем хвастать,а сейчас вас зверей никто не боиться ,презирают.Империя зла,лжи лицимерия ,територия Мордора-русні заселена отбросами человечества!
Оно во всем так. Бумага - рыжий картон. Наклейка печать низкого качества, но хоть бы наклеили ровно, без пузырей. Это не значит что так и должно быть, просто по другому не могли делать, ничего не могли. Лента хром из ГДР. Линия по производству лент в Шостке небось была куплена за валюту. Прессформы для производства корпусов как сделали в 70ые, как оно и до развала совка було. В начале 90 в Японии полным ходом были DAT магнитофоны, CD, минидиски. Кассету зарубежную приятно в руки взять, товар! Кассетные деки какие были уже в конце 70ых, с автокалибровкой, реверсы, поиск по паузам, шумодавы разных мастей, полный привод на все узлы. Некоторые схемно-механические решения при совке даже повторить не могли. Не говорим про электронику. Механику не могли повторить. Например магнитофоны со закрытым трактом. Почему? Потому что уровень производства говно! Нет точности, нет производственного базиса на котором делаются другие отрасли промышленности, нет культуры производства. Лентропротяги кривые, штампованные. Нужна автоматизация. Нужно литье алюминия, литье прочного пластика под давлением, чистота обработки, точность в сотку. А ну да, зато у нас Тополь М, хотя есть большиииие сомнения...
В 1991 Украина оторвалась от совка, скажи, родной, почему радиозаводы Киева "Маяк", Запорожья "Весна" Ивано-Франковска"Карпаты", Харькова"Протон", Симферополя"Ореанда", Львова"Феникс" так и не смогли хотя-бы перейти на выпуск cd-проигрывателей, а по инерции гнали несколько лет устаревший хлам Может не в совке дело?
@@ВладС-и9у не прилично быть таким глупым ибо я не писал, что они не выпускаются. другой вопрос какой на них спрос по сравнению с 90-2000-ми - я именно об этом писал. а выпускать можно и жигули хоть до самого конца света или паровозы
@@nikkkk1633 И все-таки вернёмся в начало, что выпускается(выпускались) в Украине из аудиоаппаратуры? Если не ошибаюсь, Маяк 260 и усилители киевского завода были последними. С авто, кстати, тоже все печально.
Ну пусть не CD-проигрыватели. Но хоть что-то можно было технологичное освоить. Те же mp3 плееры, телефоны... ЦАПы, аккустику - оно ж всегда будет актуально. Но нет. Максимум что они могут - это купить в китае и своим соотечественникам продать в 3 дорога. (не радуйся, к РФии вопросов не меньше)
як на мене то отам де питали, був La Bush дякую, нагадили як ця вся херня на посній олії совковівська скрипіла і графітом натирали, і якісь стрички вигибали - нічого не допомогало
@@Vef-Wiederherstellung а зачем слушаете? вороги у вас в голове, когда как свобода не слушать то, что не нравится - реальна. российская пропагада, конечно, не то, что стоило бы слушать (как и любая другая пропаганда), но всех делить на "своих" и "чужих" - это средневековье в лучшем случае. а на КВ еще и китайцы с иранцами вещают
Два магнітофони: радянський і японський. Японський: "Мені таку касету підігнали, хром, 120 хвилин, весь фарш, просто супер!" Радянський: "Дай пожувати!"
4:00 ORWO (сокращение немецких слов Original Wolfen) - торговая марка продуктов фирмы «Filmfabrik Wolfen» из города Вольфена под Биттерфельдом в ГДР. Так что лента не совок.
Как знать... Венгерские Икарусы или Болгарские сигареты были и есть досих пор совок...
@@AntaresI1024 О, Я! Я! Дас ист совьетише дойче!
Помню Maxell , BASF Hitachi , TDK, Чудові були касети !
Я пам'ятаю день, коли у мене вперше з'явився CD-плеєр. Це був один з найщасливіших днів у моєму житті)
А ще в радянських касетах іноді доводилось послабляти гвинти, тому що вони були так затягнуті, що й великі апарати не могли прокрутити плівку.
послабляти не можна, бо розвалиця совок - а, вибачте, власне так і сталось
@@victorstepaniuk7889 скоро и незалежная развалится
...Я вже не кажу про сам носій. Рівень шуму - шо пиздець 🙈🙈🤷🏽♂🤯
Свема (Шостка,Сумська обл) - ахуєнна фірма! В натурє ахуєнна, ми всі знаємо без перебільшень. Одна з двох тодішніх (ще Тасма, Казань) на весь срср! ...Пиздецьблянах! ...Але ж використовували! І ще якийсь гідний більш-менш звук з того викручували. Я навіть ухитрявся МОНТУВАТИ на касетнику! Да, за допомогою фломастера (яким ставив мітку) і куска бамажки (котрим прикривав записуючу-відтворюючу головку, шоб прибрати підмагнічування). ...Якось таг...))) Тепер SoundForge&Vegas etc - шо два пальці... Технології
@@victorstepaniuk7889 😀😀Та да! Точно сказав!
@@bodich78 В перший раз подібне чую, хоч касет пройшло через мої руки дуже багато. Та й зараз у мене приблизно 200 касет, серед яких залишились і радянські. Щоб касети скрипіли - таке дійсно було, а з затягнутими гвинтами не зустрічався))) Нажаль, я вже пізно зрозумів, як ефективно у багатьох випадках зробити так, щоб касета не скрипіла.
Дякую за гарне відео , приемні спогади про касетну аудіотехніку , мій батько працював на торгівельному флоті , і був фанат аудіотехніки, на покупку витратив шалені кошти, у1983 році купив відразу два аппарати це магнітола Toshiba RTS 983 ,та касетну деку Akai GXF 95 , а у 1993 року купив деку Aiwa XK S9000 , бомбезнІ буди апарати, нажаль він продав , якомусь колекціонеру за непогані гроши ,а у вашій колекціі є такі апарати Да савок з апаратури це лайно в порівнянні з відомими брендами Японіі та західноі Европи !!!!!!!!
Пам'ятаю, одними з найкращих у мене були Sony EF90 з синьою етикеткою і темною, майже чорною, плівкою. Непогані були прозорі Sony HF90, тільки їм потрібно було більший, у порівнянні з іншими касетами, рівень запису. TDK теж нічого. Ще були GoldStar - теперішні LG. Радянськими МКашками користувався недовго, не більше 1 запису і до початку рипіння. Тоді як на Sony - 3,4 записи. (Маяк 240, досі десь валяється. Під час останнього включення років 15-20 тому - працював)
@@georgedirector5703 швидше за всього, маяк вже мертвий, все висохло
@@andriymazur-sharabkhanov8904 якщо поміняти електроліти і гуму - може ожити. От тільки папір акустики посипався - викинув 4 роки тому.
При великій нелюбові до совка і всього радянського, маю акцентувати, що ваше відео - це теж рукожопість, на жаль
@@serhii8004 ваша суб'єктивна думка, але я її не питав😆
@@andriymazur-sharabkhanov8904 ))) а ви свої відео робите для глядача чи для себе ? Якщо лиш для себе - то дійсно погоджуюсь, що думкою глядача можна не цікавитися ))))
@@serhii8004 в першу черчу, звісно, для себе, бо мені це подобається. Глядач сам вирішить, дивитись йому чи ні.
Гівноляпість. Не подобається - не дивись. Ніхто не заставляє. Або, як достойнішу відповідь, створи власний канал. Покажи як треба.
Перший состав Форуму був зібраний з осколків банди Форвард, проіснував недовго, поки стабільним вокалістом став Салтиков. Мабудь в 1984, після уходу з Мануфактури. В кінці 80х половина музикантів разом з Салтиковим звалило в Єлєктроклуб, та вокалістом Форуму став Рогожин. Такоє. 💁♂️
Форум - 1 соліст віктор салтиков. 2 соліст сергій рогожин.
Совок скрипел нещадно. Вина в тыльной стороне плёнки, в лавсановой основе низкого качества. И прокладки внутри быстро вытирались, из-за ступенчатой намотки плёнки - слишком велики зазоры и небрежное качество исполнения с большими допусками, что приводило к тугому прокручиванию и к искажениям звука.
Японские, немецкие кассеты были намного более высокого качества, неубиваемые.
Работали идеально сколько их не мучай.
А вот когда появился китай... йокохама и прочие "макселы", похожие на настоящие... совок показался качественным.
3:17 я навіть не бачив радянських касет (типу ІІ Cr), бачив тільки I (Fe), хоча деякі радянські магнітофони мали перемикач типу стрічки навіть на тип III(FeCr).
Дякую, цікаво було подивитись.
Справа не тільки в стрічці, пластик був дуже низької якості і від тертя міг просто протиратися і смітив в сам магнітофон... Тому серед молоді і тих хто записував музику МК-шки майже не використовували... Краще навить брали якийсь китайській ноунейм типу Galin або Yoko, Maxim, Maxwelle...Плівка там була низької якості але пластик був краще... після 90го року все змінилося в бік спрощення касет
ТОлько полный олух, не знакомый с производством, мог рассказать про низкосортный пластик.))А МК нормально работали, сказочник.
@@ИгорьДан-ц4ш не працювали МК нормально, цілковите лайно.
@@ИгорьДан-ц4ш плохие мк были. Бывало пленка попадалась бугристая и т.п. Качество пленки МК было разным. А вот BASF - было всегда отличного качества. Совок и недоразвитые москвитяне не могли и не умели как тогда так и сейчас.
Только пищать начинали через пару лет, но то такое...
@@-_o_o_- Пищать они начинали не от низкосортного пластика, а от более толстой ленты. И лечилось это легче легкого-протиралось одеколоном места вокруг отверстий на внутренней поверхности, где укладывалась лента.
Ох Свема Fe2o3, які спогади... Дотепер пам'ятаю пісні, які на них були записані 😊
А ще були Maxim LN90, класні були: і якість при записі нормально тримали, і живучі були капець (і гарно клеїлися, коли десь пожовану плівку вирізати треба було).
Дякую 👍😊
@@romanb.6528 мій досвід з maxim був не дуже, yoko теж гімно, але краща була
Іронія долі. Приїхав в місто Шостка і в рекомендації прилетіло відео про свемівскі касети.
@@olexandrbosyi8701 ШІ слідкує🤣
@@olexandrbosyi8701 запрошую підписатися😉👌
Вітаю,були і такі касети в мене,та власне вони здається і зараз лежать десь на горищі. Пищать зарази 😂. Хоча зараз лежать тихенько,а тоді бісило сильно. Совєцьких було мало,бо мама працювала в сфері торгівлі і була можливість " по блату" придбати японські. Ну то ж інша справа 😂.
@@СергейКравченко-в5г тепер свєма музейні експонати
Пищали тилькы МК60-6.INTERNATYONAL ВОБЩЕ ЖЕВАЛИ И КАЧЕСТВО ЗВУКА ХУЖЕ ЧЕМ ТИП 2
@@ussrbolshevichka2430 та в будь-якому випадку, касети були 💩💩💩💩
Слава IT-технологіям!
А касети... Та хай пищать чи тихенько лежать собі на горищі... ))) Пацани, годі вже. Подрочили на совок - і будя! )))
Хороший канал!👍
Підписуйтесь та друзів запрошуйте😉
Щодо свемовських МКшок, то після помаранчевих були ще зелені і коричнево-білі. А потім розвалився совок, на Свемі почалися проблеми зі сріблом, і врешті-решт касета МК як явіще зникла зовсім. Натомнісь в 90-х на студіях з'явилися касети RANGE (Ростов-на-Дону), Славич (Переславль-Залесский), в також київські "Фотони". Останні, до речи, в порівнянні з радянською продукцією виглядали просто шикарно.
СВЕМА -светочувствительные материалы
ТАСМА - Татарские светочувствительные материалы.😊
Лайк👍👍👍 і підписка.
оба колори голубые
Були в мене такі касети... Більшість з них лайно рідкісне... Були ще МК-60-4, їх треба було викидати одразу - при програванні був постійний свист. А от МК-60-7 були досить непогані, але в мене були із лентою виробництва ORWO.
► Героям Слава!
► Оце - КОЛЛЕКЦІЯ, я розумію! Але судячи з інших відео на каналі 😄- ти якраз із тих дядьків, що колись мені в кінці 90-х та на початку 2000-х допомагали знаходити музику яку я ніяк не міг інакше ніде дістати/замовити/купити. Може я помиляюсь, але у нас, меломанів, були такі знайомі, що колекціонували всілякі записи і ділились ними навіть не за гроші, а по фану, так як щоб купити тоді оригінальний альбом якогось західного колективу, то спочатку треба було через десяті руки його замовити, щоб привезли... а може ще не знайдуть (заб'ють, а потім викручуються...). Колись я так записав собі всі 13 альбомів "Blue System", бо придбати їх всі тоді було просто нереально - потрібно було шукати та пробивати саме по "упоротих фанатах"...
► Цікаво розказуєш про самі кассети, як носії. Для мене кассети - це була просто необхідність, так як до 2008 року я просто не мав змоги постійно слухати музику на інших носіях або в іншому форматі відтворення... Але самі фізичні носії - завжди тим чи іншим макаром цікавили. Деякі, як оті, що тут у відео з наклейкою з туалетного паперу, я сам віддирав, наклеював звичайним ПВА аккуратно новий папір та розмальовував-стилізував, залежно від того, що там було записано... Бо оці "свємовські" кассети вже на початку 90-х були настільки вбиті по внєшці, що просто плакати хотілось, то ж - креативив без здригання руки та серця. У мене було більше сотні різноманітних, самозаписаних... перезаписаних з інших перезаписаних кассет: власне саме по цій причині (так як якість перезаписаної з перезаписаної кассети була вельми... ніякою) майже всі вони, навіть більшість розмальованих власноруч, з часом "розсосалась", лишилась лише частина тих, що ліцензовані... ну, або - "ліцензовані", але більш-менш нормально оформлені, як спогад.
► ... По яких зробив на днях відео-огляд і завдяки якому, до речі, знайшов і твій канал в рекомендованих. То ж піду дивитись інші відео, а тобі бажаю і надалі лишатися таким музичним мань'яком... чи то - музичним романтиком (😉обирай сам) ще на довгі десятиліття, бо то є круто раптом отак взяти і зануритись час від часу у всю цю атмосферу кассетного музла. 👍
Дякую за підтримку😉
17:50 це називається "лимонна корка"
@@Shavoro можна й так😉
21:39 Салтиков і Рогожин Сірожа.
Вірно😉👌
у моїй маленькій колекції є лише одна касета Свєма МК60. єдиним плюсом якої є спогади, адже на одній стороні записана нашим Маяком-233 музика з інтро улюблених мультиків з 90х, які дивився на польскому та німецькому телебаченні, а на другій - Black Sabbath, Deep Purple, The Smiths, Megadeth) ех, аж закортіло дістати зпід ліжка мій старенький Маячок:) дякую за чудове відео!
@@Miklos85D дякую за підтримку! Цікаво чи жива Ваша касета, чи не скрипить?
@@andriymazur-sharabkhanov8904 якщо руки дійдуть та розберусь з магнітофоном (десь ніби в мене був walkman?), то обов'язково відпишусь:)
Форум-соліст Віктор Салтиков.
У Совку не було навіть навіть яскравих, красивих кольорів. Пам'ятаю, коли розпався Совок, то з'явились імпортні прозорі одноразові запальнички. Я тоді вперше в житті побачив дуже красивий кислотно-салатовий колір на цих запальничках. І 99% людей купляло запальнички саме такого кольору, бо ніколи в них його ще не було.
Аудіолист цікава тема.
Як ці касети ще досі роблять? це мабуть якісь воєнні технології, бо ті касети що в 2000-х продавались, вже через 10 циклів розмагнічувались повністю
@@artemyfridmann1939 радянськи після продажу через місяць вже скріпили. А з приводу розмагнічування, так це не правильне збереження, само по собі такого не буває.
До вас попала дуже рідкісна вкладка від Свеми, вона дорого коштує, але касета не від тої вкладки. Я маю на увазі червону вкладку з написом "сделано в СССР". На касеті повинен бути такий самий напис. Це був варіант на експорт.
Цікаво, чому вона така рідкісна та коштовна. Поділіться.
@@andriymazur-sharabkhanov8904 вважалося що в СРСР на експорт все вироблялося краще ніж для власних громадян, можливо так воно і було в тому цирку )
В мене була така сама касета тільки 1987р. і там також був сталкер 1986р. В на іншій стороні було Кино 1988р
У цьому щось є! Сучасні девайси, це круто. У моєму телефоні вся фільмо- і відеотека, яка у мене займала шафу. Але там немає душі... Одне слово, ностальжи.
@@Сергій-л9ф1э авжеж😉
@@andriymazur-sharabkhanov8904 +
@@andriymazur-sharabkhanov8904 Але спробуйте розповісти про це моєму сину...
а я помню когда был пацаном в конце 1970х - начале 80х:
в новых японских магнитофонах всегда прилагалась демонстрационная кассета на 1 ~ 2 мелодии....
Кто помнит?😉
Я помню. На заводе деду выдали шарп духкасетный - с ним шла демонстрашка така. Не помню уже фирмы кассеты. Но звучала хорошо
дякую за україномовний контент в RUclips
@@alexanderivanov3533 дякую за підтримку😉👌
збагойна - в мене 2 ящика мкашок (правда не знаю на який чорт вони потрібні)
@@victorstepaniuk7889 ти ще не вигадав, що з ними робити🤣
було б за що сміятися
тоді хочаб робили, а зараз зуськи..
Китайська мудрість каже - роби, навіть якщо не дуже виходить... так, наприклад і муз. існтрументи (піаніно) робили з відходів виробництва, корпус - тирсоплита, склейки деталей з швів, але існтрументи і понині працюють, якщо їх довести до ладу. А нових, вітчизняних, так і не роблять.
Трембіта гарна гітара. Купив собі. По відчуттям той самий fender але в 15 разів дешевше
Бідний Фішер,крутити совкові МКшки
@@yourate8538 в даному ролику ні один фішер не постраждав🤣🤣🤣
Оно, канешно-пластмассовый недомеханизм мог крутить только очень тонкую пленку. А советские мк и сейчас можно использовать. В отличии от остальных.
@@ИгорьДан-ц4ш до перших скрипів
он справился бы, там только корпуса совковые. Ленты ГДР, Болгария.
@@ИгорьДан-ц4шти таку дичину пишеш, тобі самому не смішно ?
О! Емкашки! Що не говори,але це наша історія! І такі були у більшості,бо імпортні касети з різних причин,але мали не всі
@@Evgeniy_Evgeniy-ze7my так, імпорт був космічний по грошах, тому купляв теж мкашка, купляв і плювася, бо мені їх вистачало на місяць, а далі вони так піщали, що вуха загортались
@@andriymazur-sharabkhanov8904 всеж мк були краще китайців,бо деякі китайські взагалі плівка не прописувалася.
@@Evgeniy_Evgeniy-ze7myя колись писав на "wagdoms","zzz","maxim" і вони були значно кращої якості аніж "мк" 😂
@@ЄвгенійСарана zzz дійсно якість набагато краще, вагдомз - ну таке собі,місцями краще,але в принципі те саме,максім - це взагалі жах! Це той представник китайських ліваків який дійсно гірше за мк
@@andriymazur-sharabkhanov8904 тцк тебе в помощь
То що за трек на 18:45?
Посоветуйте пожалуйста хорошего мастера по усилителям.
Добра! Поясніть,звідки взялася байка про те,що радянські "МК" зничтожували головки японських переносних магнітофонів за два тижня?! Я експлуатував "МК 60 1" і "МК 60 5" на своєму "Fhisher PH 702K" ,з головкою "пермалой" майже кожний день,добре пам'ятаю,і все було норм!
@@richardsilver7206 такої байки я не чув. Можливо це був вираз фігуральний, а ви сприйняли буквально
@@andriymazur-sharabkhanov8904 .Дякую за увагу до свого питання.Ставив його чисто в технічному плані,і,чесно кажучи,трохи побоювався що зараз хейтери почнуть своє улюблене-"совок" захищає радянськіє барахло,чи щось подібне.Взагалі,з 15 років був "неформалом",фанатом Жана Мішеля Жарре і Клауса Шульце,ну,за часів СРСР знаєте як-епоха тотального дефіциту,от і купляли те,що було...
Свема жовта і червона дійсно мають красивий дизайн,дуже багато спогадів з цими касетами, їх тоді массово продавали,вони у всіх були.доречі якщо зараз їх стан гарний,то на хорішій техніці їх можна гаоно прописати і слухати.мк 60-6 ті вже були пізніше,і якість там була гірша,а ці ще доволі непогано пишуться та звучать.взагалі то мк не найгірші касети, найгірші це китайські ліваки,там взагалі корпуси,плівка жах,і половина частот не прописується,або є деякі китайські що не пишуться взагалі,їх тільки як експонат можна використовувати
Мк - це повне лайно, гірше навіть за тогочасний Китай.
привет andry! украинсую мову понимаию но писат не могу . СЛАВА УКРАИНЕ! ГЕРОЯМ СЛАВА! ест ли у вас на продажу манитофони пионер аккаи или другие студер я из кутаиси грузиа.
@@revazgumberidze Вітаю друже! Я зрозумів, що саме тебе цікавить, але, нажаль зараз немає те, що тобі треба. Ну і є проблема з пересиланням в інші країни. СЛАВА ГРУЗІЇ!
На касеті не Фантом-2 грав?
Героям Слава ✊! 💛 💙
Досмотрел до 18 минуты. Дальше не могу.
Так и не понял, в чём рукожопость.
в совке, видимо. жаль, что не досмотрел. там дальше были аудионюдсы. момент юмора
касети як символ епохи совка - на смітник назавжди!
якість звуку дуже посередня.
@@AndreySidorov-2012 просто ви їх не вмієте готувати🤣
@@andriymazur-sharabkhanov8904 мені і не треба я їх давно повикидував як непотріб!
Доброго,на яких хвилях можна почути ворогів?Стало цікаво)
@@dencas01 на середніх звилях, якщо не помиляюсь, три станції. Але будьте обережні, там таке звиздять, що на голову не натягнеш🤣
На середніх 1413 кГц и 999 кГц, а ще на 666 кГц, там оппозиция віщає )
@@SergMirny_yt Дякую,послухаю.
Только дурак может обозревать кассеты СССР , мафоны были отличные
по сравнению с тем, что в то время предлагали другие страны, ни то ни другое нормальным не было. а те советские мафоны, что условно можно было считать нормальными, стоили как крыло боинга
Шановний автор, тему "Рукожопість совка і як не треба робити" треба починати з жовтня 1917 року!
Звук матафону на рівні заїждженої "Весни"!
@@ДмитрийМаркон-ж7ч можливо ви хотіли блиснути знанням😆та совок був проголошений 30 грудня 1922 року.
@andriymazur-sharabkhanov8904 У мене совок починається з жовтня 1917 року і до 1922 року вже були визначені основні "вектори розвитку" та існування країни! А їх ох, як багато і вони "криються в дрібницях" і досягли в один момент "критичної маси"! Але не варто думати, що совка вже немає, він просто поміняв назви, але "вектор" ні !
Дати - це для істориків, ... для цивілізації не мають жодного значення!
@@ДмитрийМаркон-ж7ч Якщо вам дуже хочеться про історію, то ось вам канал дипломованого історика.youtube.com/@vox_veritatis?si=NnABId6MtanOZg_y
У Вас рукожопость ещё больше но вы о ней почему то молчите.🤣 Те хоть что то делали где то хорошо где то хуже Вы похвастайтесь достижением после совка во времена самостийности .
Наскільки памяʼтаю Андрей Державин був гитаристом у Машини часу Макаревича поки не создав свою группу "Сталкер" самой відомой піснею которой була Алиса" С часом Макаревич предложил Державину вернутися до гурту і Сталкер розпався. тому в Форуми Державин ни як не мог бути
@@blogowin вірно підмітили👍
Група "Сталкер" була з 1985 року до початку 90-х, до "Машини..." Державін потрапив тільки в "нульові" і він грав на клавішах а на гітарі "для себе"!
@@ДмитрийМаркон-ж7ч Макаревич розповідав що запропонував Андрію ПОВЕРНУТИСЯ до гурту.
Абсолютно вірно, тільки не гітаристом, а клавішником. Я в цій конференції десь про це й сказав про Державіна
До речі, а що це язички знизу?
@@T-432_ це захист від стирання, відломав і запис випадково не спортив
Якщо Ви застосовуєте для Совка слово "рукожопість", то для сучасної України або Росії можно застосувати слово "безрукість" Мені, наприклад, в цьому плані за рідну державу соромно!!! ...Доречі, Fisher згідно якості звуку, можна порівняти тільки з совковим магнітофоном "Протон" Якщо його зрівняти наприклад, з Весною 205, або навіть з "Електронікою 302", то в якості звука Fisher програє. Я відремонтував у свій час мінімум декілька сотень магнітофонів і мене тут не проведеш, я добре знаю на що кожен з них здатний. Тобто, якщо вже по правді засуджувати, то хоча б якусь кращу вітчизняну альтернативу запропонувати, бо щось я взагалі, навіть резистора не бачу, виготовленого не в УРСР, а в Україні! ))))
Особисто бачив електроліти від хмельницького заводу Катіон другої половини двотисячних років, але зараз про завод нічого...
Кренки і 818-819 транзюки з написом UA бачив. Невідомо хто їх робив чи робить у нас. Сіверодонецький завод опорів теж до недавна робив резистори, правда після 2010 року щось погано стало йому...
Одеський завод радіодеталей знищили в 96 році
Миколаєвський конденсаторний - у 2000 роках
Завод Гамма в Запоріжжі - у кінці 90х
Зараз з живих заводів:
Київський Квазар і миколаєвський трансформаторний завод. Можливо ще якісь є, але куди вони дівають свою продукцію? Невже на росію?
@@ОстапХлян-д8о Дякую за інформацію
В мене була Вільма. Чому була? Вона і зараз лежить в коробці в робочому стані, хоча гумові пасики певно всьо ❌, але коли виносив на горище працювала. Ото мафон, бомба. Скільки енергії під ту музику витрачено 😂. Потім купив Самсунг,муз центр.... Ех молодість..... Самсунг, доречі теж працює 😂.
@@СергейКравченко-в5г Якщо підвести певний підсумок, то по великому рахунку, якісні касети в СРСР робити дійсно не вміли. Але ці недоліки компенсувалися відносною надійністю та якістю вітчизняних магнітофонів. Дуже багато імпортних моделей, таких як Fisher, International, навіть іноді і Sanyo програвали нашим у якості звуку, особливо це стосується якості запису. А зараз я прозрів ще в одному: колись в дитинстві величезними очами дивився на маленькі японські диктофони. Тепер, слухаючи їх якість запису, розумієш, що мабуть була б краще та сама Електронїіка 302, бо хоч вона і більша за розмірами, але якість запису та відтворення набагато краща, ніж в цих мініатюрних іграшках. Вітчизніні апарати програють лише напівпрофесійній імпортній техніці. У мене зараз касетна дека Sony, але дозволити собі її придбати я зміг лише тоді, коли вже з'явилися комп'ютери Pentium 4 і на касетники сильно впала ціна. А вітчизняна техніка була якраз оптимальним варіантом, з точки зору ціна-якість.
@@ОстапХлян-д8о Совкові електроліти, незалежно від типу й виробника, підлягають тотальному викорчовуванню й заміні на імпорт. У більшості випадків не тому ремонт можна і завершувати.
Згаданий автором попсятник Державін (з якогось переляку) свого часу став працювати в «Машині врємені» Макаревіча. Взяли його клавішником - бо профі і бо в «Машині» була перманентна проблема з клавішниками: то алкоголік Петро Подгородецький (талановитіший музикант, без базару, але... і ах...), то якийсь клавішник Зайцев (а хто це був?). Сам Макаревич давно в легендарній групі, на творчості якої виховане не одне покоління, не працює, а живе собі в Ізраїлівці (UPD: при всій повазі до Макаревича)
З перших секунд сподобалось відер, дякую, продовжуйте
@@teneridecart7581 дякую за підтримку😉
Якщо не помиляюсь, то на лептопі AIMP відкрито... то російський софт, до якого були питання
@@Tekehiro треба буде вивчити це питання, якщо підтвердиться, то відправимо його за рускім кораблем)))
Який жах((( Певно, що автор вже позбувся ноута. А що ж наші хвалені айтішники не розродилися вітчизняним плеєром?
Кодак може виготовляти подібні матеріали та плівки, є відео туру на завод в США. А нашу Свему декомунізували... Типове "Понадусєєєє"!!!!
Нема вже тієї фабрики Свема, одні руїни. Розібрали фабрику навіть на арматуру та будівельні відходи
@@antonorel2773 нічого вічного немає
Та да, на жаль і ах
Риночок рішає
Браво ❤❤❤❤ Это пещера Аладдина ..
Приємно, що подобається. Одне прохання, переходьте на українську😉👌
@@andriymazur-sharabkhanov8904 дякую за зауваження .
Свема це хороша фірма.
@@Ретро-стайл2 🧐
Кассета МК 60-2 з коробкою більш темнішого жовтого кольору(1984 р.) не "Свема",коробка тільки Свемовська,а виготовлена на Казанському фотожелатиновому завод"АССОФОТО",м.Казань,аж ніяк не Шостка
@@Alexandr-x4g я думав, що читав на неї "свема"
@@andriymazur-sharabkhanov8904 Ні,то не "Свема"....
Каже мені жінка, нащо тобі ті ящики,понаставляв, я кажу їй , у мене практично нічого нема ти подивись скільки у людей оце я розумію колекція😊.А ці касети совєтські я би у Fisher не вставляв і не тільки у нього, воно гадить на головки та щей їх пиляє, мало того записати на них щось якісно при любих умовах не вийде,хоча що я кажу людина у якої біля вікна на поличці стоїть Sharp Q90 і без мене це знає.
@@ВасильБілий-ф4э тільки для цього відео я пішов на жертву😅. Такі касети я не використовую і купляю тільки заради того, щоб показати.
На таку плівку ми свого часу казали "наждачка" 😅.
@@andriymazur-sharabkhanov8904 Та звичайно,я розумію що це для відео.
@@andriymazur-sharabkhanov8904 тьфуть, я подумав жінку з дому вигнали
Nu, poczniemy z tego, że jak produkowali w ZSSR, to każdy wie, ale trzeba wstać w prawdzie, że na ukrainie obecnie nie produkują się nic!!!!!
@@henryknowicki3741 це хибна думка, повторюся. Виробництва є CD та вінілу, але ж ви живете по принципу, не бачив не чув, значить немає.
@@andriymazur-sharabkhanov8904 де є. Фірма і локація.
Kasety i szpule Swema produkowane były na Ukrainie tak długo, jak ktoś je w ogóle kupował, a nawet przez kilka lat później. Do końca lat 90-tych. Magnetofony jeszcze dłużej - niemal jeszcze przed erą mobilnego Internetu ;-)
@@yaroslavscherbakov8817 таке було
ти ба. касети у совкі виробляли. А про нас через роки і розказати нічого буде, на жаль. Сумно.
Ну чому не буде чого... будуть розказувати як від ракетних та космічних технологій зкотились до вирощування цибулі в Польщі. Від вироблення мікропроцесорів у Києві зкотились до обмальовування пам'ятників та парканів жовто-блакитним...
@@thepositiveenergyofamusic759а ще про те як зробили армію дронів і ринок айтівців які працюють на весь світ. Ну це як мінімум
@@thepositiveenergyofamusic759 Ага, чекаємо на обзор говняних авто, що вироблялися в совку, а також утюгів та холодильників, телевізорів та мотициклів, а ще можна єлектровозів, тракторів, верстатів та іншого. Можемо собі дозволити класти кучи, бо ми такого лайна НЕ ВИРОБЛЯЄМО!!!
Зачем париться над дизайном если и эти в дефиците были) А если вспомнить борьбу с излишествами (в архитектуре такое было, возможно не только), то тем более. Ущербная идеология, чуждая людям. Люди всегда любили все красивое
Ну а тепер розкажи про досягнення майданутих
Самый большой тризуб из галушек...
та ось, скоро рабсію розвалимо, чим не досягнення?..
@@Dis4ster007 коли жирний схудне, худий здохне, нашому теляти Вовка з'їсти
Еще один. Трудно в Гугле запрос забить - «что открылось в Украине с 2014 года»?😂 Хотя ты же не за этим пришел. Ты пришел пернуть и уйти обратно
@@SergMirny_yt Тут скоріше назвати що закрилося, бо відкрилося від слова ніфіга
Ленты были нормальные, а вот пластик иногда делал писк. Ну а дизайн в эпоху дефицита кому нужен был ?
Нет. Писк из-за того, что кристаллы впивались в фетровый прижим. Если поставите прижим от импортной кассеты или хотя-бы от китайской или студийки из 2000 - писк уйдет.
А як радянська касета скрипіла...😢
Ніколи не зустрічав, шо б так скрипіла іноземна касета, навіть дешманська.
@@ПанКоцький-ъ6с вже в ці роки, в колеції є басф 120хв 70-х років, стан, як з бази, але скрипить як мкашка, аж прикро
@@andriymazur-sharabkhanov8904 Дивно шо Басф скрипить.
В мене теж є трохи касет, но я їх цілеспрямовано не збираю. Я збираю магнітофони. Я є на сайті rt20. Шпітко Олександр.
Скрипит из-за фетрового прижима. Посмотрите какой он у импортных и какой у советских (не, ну качество ленты никто не отменял.
Зачем ,,г,,обозревать?выкинуть, но нет сняли ролик.жаба совдепии давит.мы все старые там произведены,да и автор наверное.а качество?
Бендера безрукий
ты типо рукастый рашист или че?
Колысь хоть цэ робылы, а зараз тильки купуемо
Ви на марсіанській спілкуєтесь?
пошто витаєш тільки шановних Украинцив? я нисам украинац, але гледам ови видео. надем се то не забраньено :)
Ото ж! Не забранено! Ти откъде си? Виждам, че не съм българин
Так а почему нет кассет украинского производства? Показали бы как надо..
вот-вот. Смеются как было криво-косо при СССР производство, а сами ничего не выпускают.
Ну свема она как-бы и есть украинская. Но, как я выше говорил, такое впечатление, что им инопланетяне подбрасывали эти кассеты или может Рейган в штаны регулярно насыр@л. Вот только не они сами.
А вони зараз потрібні? А так Свема була. Й покраще тасми плівка була.
@@ЄвгенКамардін ми говоримо про минулий час. Наразі, звісно, касети не потрібні. Але у теперішній час - нічого не випускають свого, окрім дрібноти побутової. Якщо б виробництво побутової техніки і нині йшло, тоді й посмінятися можна було б.
Такое впечатление, что это не вы и ваши родители жили в совке, а какие-то инопланетяне. Какой-то сюр и карго-культ.
И чувак, слишком много пафоса. Лицо попроще сделай.
Яка чудова іграшка, ги-ги, ги-ги, ги-ги...)
До таке ги ги , Гиги ???
У першому складі форуму був Салтиков.
Дякую, нагадали
И главное так совок же ненавидят, что все подробности состава форумов знают, всех державиных пофамильно помнят. свят-свят-свят /пюет через плечо/ мне как там ничего не интересовало так я ихние фамилии даже не знаю.
@@youtuba-mamyt-rahal Не попробуешь, не узнаешь.
Татишо.а українська рукожопість в виготовлені магнітофонів і касет після 91го
Дивлячись на радянські касети, та й на радіотехніку в зрівнянні з японськими та західними... життя на планеті пройшло повз СРСР !!!
@@ПанКоцький-ъ6с 100%
Вот мне интересно, ездили же за границу, привозили оттуда вещи (купленные за государственные деньги) разбирали, замеряли, копировали но на каком-то этапе комиссия говорила "и так сойдет" ну вот что это? это ж натура у людей такая.
Якби не совок то більшості жителів сучасної України не було б де жити, навчатись, лікуватись, по чому їздити та на чому їздити. А сучасним депутатам не було б що красти.
@@thepositiveenergyofamusic759 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Ой боже.. Что твоя незалежная за 30 лет сделала???? 😄😄😄😄
@Zloy_Sarumanushka, а за руським воєнним кораблем не хош піти? А то можемо скерувати...😆
@@user-vj8tm3hz4u а к кобзону своему не хочешь пойти? Можем билетик на концерт оформить🤣😆
Девачки, не ссорьтесь. Вас бы всех скопом, да к праотцам отправить Чище и спокойнее бы стало на планете))
@@youtuba-mamyt-rahal тебя бы к кобзону отправить туда
вас, підарів, крошимо
О боже винтики какое счастье. Те винтики сто лет ненужны.
Отр.ыжка с.овка 😂 единствнный плюс их был, в с.вковый мафон не жалко😀
вот-вот, а он их пихал не в совковый мафон. и нюдсы в плохом качестве получились, и голову испортил
Критик, розкажи, що зараз виготовляємо крім олії.
Стугну. Досить ???
Та ну 😂чомусь вона стогнить
@@ПанКоцький-ъ6с И шо, много толку? без пэтриотов и ф-16 обойдетесь? досить у него...
@@youtuba-mamyt-rahal Посмотри статистику уничтоженных орковских танков.
Как там базы хранения БК ? Все догорели ?
Запитай у Чорноморського флоту РФ
Срср....щось копіював,...щось сам робив. Укропромислрвість....., не здатна коробку від тої касети скопіювати....не те що щось розробити.
Виробництво- це для людей з стратегічним мисленням. Нацарювать 100грн. і по газАм- це наша реальність.
Забагато тексту та метушні. А в чому сенс? Крутити касету перед камерою та розповідати про те, що й так всі бачать, багато розуму не треба. Це відео для діточок, бо хто жив за часи совка на це надивився, та знає багато за властивості цих касет, тому що дуже багато років у нас іншого не було, імпортні касети стали доступними для більшості людей тільки у 80-х.
@@ВладимирШилов-л3ы ви не зрозуміли про що відео, таке буває😆. Не витрачайте час. Це відео для тих, кому потрібно це.
@@andriymazur-sharabkhanov8904 видео тупо ни о чем и высер чисто тупого зомбака раба
Суть в том, что современный украиномовый контент полягае в тому, щоб обиср@ти щось. Если не российское (тут ладно, причина ясна) так совковое, какое-то кино... куда не глянь им то ковры на стенках не нравятся, то оливье.
А, еще алёну-алёну могут по кругу пустить, бо жирна дуже.
Всьо! на большее украинчики не способны
Саме веселіше, що незалежна за 33 роки не освоїла ані цифру, ані касету, ані вінил.
@@Andrii-x7i це хибна думка. Вініл робиться, цифра теж, за касету не знаю. А то виходить так, не чув не бачив, значить немає🤣
@@andriymazur-sharabkhanov8904 а де це можна побачити, крім голих заяв. Бо тісно співпрaцював з поляками по цифрі - Хdscі з німцями по вінілу Pallas. Дорого і сердито. З задоволенням ПОСЛУХАЮ ПРО УКР ВИРОБНИЦТВА.
@@andriymazur-sharabkhanov8904 немає
@@andriymazur-sharabkhanov8904 не ма є
@@andriymazur-sharabkhanov8904 пи зда бол
да пошол ...ты.
в СССР !
БЫЛО ВСЁ САМОЕ ПРЕКРАСНННОЕ И КАЧЕСТВЕННОЕ!
@@АлександрКовтун-щ5т бачу бачу🤣🤣🤣🤣 і рівень освіти особливо🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
@@andriymazur-sharabkhanov8904Ви більше не знімайте відео про це лайно, бо "совкодрочери" Вас загризуть! 😂 А за інші відео Вам величезна подяка! Клас!!!
а еще ты был молодой, здоровый и, возможно, красивый. а щас некачественный кусок
Это история. и хаять ее равносильно как кидать горох в стену. да и сравнивать союз с другим миром тоже смысла нет. разные приоритеты в развитие. как выразился этикетка из туалетной бумаги! но зато был тополь м! и мощная оборонка. ты мужик знаешь это и так, сам рожден там. да и Свема для тебя родная))) должна быть! если уж Тасма москальская... ИМХО
Ой, не тошни своими тополями.
@@avmandrew8949🔥
Тополь М нашол чем хвастать,а сейчас вас зверей никто не боиться ,презирают.Империя зла,лжи лицимерия ,територия Мордора-русні заселена отбросами человечества!
Оно во всем так. Бумага - рыжий картон. Наклейка печать низкого качества, но хоть бы наклеили ровно, без пузырей. Это не значит что так и должно быть, просто по другому не могли делать, ничего не могли. Лента хром из ГДР. Линия по производству лент в Шостке небось была куплена за валюту. Прессформы для производства корпусов как сделали в 70ые, как оно и до развала совка було. В начале 90 в Японии полным ходом были DAT магнитофоны, CD, минидиски. Кассету зарубежную приятно в руки взять, товар! Кассетные деки какие были уже в конце 70ых, с автокалибровкой, реверсы, поиск по паузам, шумодавы разных мастей, полный привод на все узлы. Некоторые схемно-механические решения при совке даже повторить не могли. Не говорим про электронику. Механику не могли повторить. Например магнитофоны со закрытым трактом. Почему? Потому что уровень производства говно! Нет точности, нет производственного базиса на котором делаются другие отрасли промышленности, нет культуры производства. Лентропротяги кривые, штампованные. Нужна автоматизация. Нужно литье алюминия, литье прочного пластика под давлением, чистота обработки, точность в сотку. А ну да, зато у нас Тополь М, хотя есть большиииие сомнения...
@@AntaresI1024😂👍
В 1991 Украина оторвалась от совка, скажи, родной, почему радиозаводы Киева "Маяк", Запорожья "Весна" Ивано-Франковска"Карпаты", Харькова"Протон", Симферополя"Ореанда", Львова"Феникс" так и не смогли хотя-бы перейти на выпуск cd-проигрывателей, а по инерции гнали несколько лет устаревший хлам Может не в совке дело?
сегодня сд проигрыватели нафиг никому не нужны, а рашка, тоже шлак по инерции долго производила (ну ок, сд освоила из импортных блоков)
@@nikkkk1633
СD проигрывателя и сейчас выпускаются, не прилично быть таким дремучим.
@@ВладС-и9у не прилично быть таким глупым ибо я не писал, что они не выпускаются. другой вопрос какой на них спрос по сравнению с 90-2000-ми - я именно об этом писал.
а выпускать можно и жигули хоть до самого конца света или паровозы
@@nikkkk1633
И все-таки вернёмся в начало, что выпускается(выпускались) в Украине из аудиоаппаратуры? Если не ошибаюсь, Маяк 260 и усилители киевского завода были последними.
С авто, кстати, тоже все печально.
Ну пусть не CD-проигрыватели. Но хоть что-то можно было технологичное освоить. Те же mp3 плееры, телефоны... ЦАПы, аккустику - оно ж всегда будет актуально. Но нет. Максимум что они могут - это купить в китае и своим соотечественникам продать в 3 дорога. (не радуйся, к РФии вопросов не меньше)
Позаду вас я побачив один маг, це часом не sharp QT90
@@skazeny часом він😉
як на мене то отам де питали, був La Bush
дякую, нагадили як ця вся херня на посній олії совковівська скрипіла
і графітом натирали, і якісь стрички вигибали - нічого не допомогало
А які вороги ви чуєте ? Німці і росіяни?
Узкіє. Вєсті фм і ще одна з Придністров’я.
@@Vef-Wiederherstellung Німці вам не вороги?
@@i.visarionovich5085 Віссаріонович нам точно не товариш
@@Vef-Wiederherstellung а зачем слушаете? вороги у вас в голове, когда как свобода не слушать то, что не нравится - реальна. российская пропагада, конечно, не то, что стоило бы слушать (как и любая другая пропаганда), но всех делить на "своих" и "чужих" - это средневековье в лучшем случае. а на КВ еще и китайцы с иранцами вещают