K.Andrzejewski i jego pomysł ze styro haha :D Pięknie że działają tacy ludzie jak Wy czy on na yt, tu się podpatrzy, tam się podpatrzy i praktycznie cały dom 125m2 zrobiłem sam, wcześniej siedząc tylko przy komputerze i nie mając pojęcia o budowlance haha :)
Po obejrzeniu Waszych filmów sam się zabrałem na jesieni za ocieplanie. I wyszlo:) . Ten sam styropian tyle ze 20cm. Ale zadzwońcie sobie do producenta. Nie ma potrzeby szlifowania tego styropianu pod klej.
Naprawdę miło się was ogląda. Człowiek sie trochę pośmieje, sporo nauczy. No i muszę przyznać, że z roboty na robotę Łukasz podnosi swoje zdolności edukacyjne a Majster rozwija się coraz bardziej. Jak czasami się cofam do pierwszych filmików to nie moge się nadziwić. Taki cichy a tu nagle dosłownie wybuch wypowiedzi. No i wanna. Widać że wakacyjne rozrywki skutecznie drążyły portfel aż wydrążyły. Miłego moczenia. Muszę namówić Syna by sobie coś takiego zafundował. No może na spułkę kupimy jak mnie synowa nie przegoni.
@@domanscybuduja8423 mam nietypowy budynek bo to kamienica w mieście ;) nie do porównania ze standardowymi domkami. Ale całkiem nam to sprawnie szło, kolega kiedyś robił przy elewacjach wiec kleił, ja docinałem. Zrobiłem sobie maszynkę do cięcia styropianu więc kulek nie było za dużo, tyle co z tarowania na gotowo.
najwięcej oszczędności daje płyta fundamentowa na styropianie rekuperacja i okna 3 szybowe. Różnica styropianu na elewacji 15cm czy 22cm to już jest tak marginalna różnica przy ogrzewaniu. Według kalkulacji zainwestowana kwota w nadmiar styropianu zwróci sie moze po 30 latach. Biorąc pod lupe stary dom z cegly i ocieplenie go tylko 5cm styro. daje to ogromne oszczędności i odczuwalność tego zabiegu. Różnica 5cm a 10cm przy tym samym budynku juz bedzie marginalna, a to dlatego że duże straty ciepła będą gdzie indziej np. wentylacja grawitacyjna, strop z polepą, piwnica itp.
@@Co.dzis.robimy oglądam Was od dawna i parę rzeczy pod Waszym wpływem udało mi już się zrobić samodzielnie, a ze mnie żaden fachman:) wiele rzeczy tylko z pozoru jest trudne, po prostu trzeba próbować:)
@@Co.dzis.robimy RUclips i takie kanały jak wasz to mistrzostwo,ja jakże ogarniam różne tematy dzięki yt,u was też kilka rzeczy podpatrzyłem,trzeba robić samemu w szczególności teraz gdzie za robotę trzeba płacić miliony i też nie oznacza że będzie dużo lepiej lub w ogóle lepiej jak zrobi to ekipa,samemu na pewno dłużej po pracy itd ale da radę jak ktoś ma trochę chęci i dryg do tematu
Utylizację lepiej robić w rozpuszczalniku. Wtedy środek do hydroizolacji jest super. Z benzyną jest łatwopalny i trudny do ugaszenia. Jak mówileś, nadaje się na koktajl Mołotowa.
Wyjaśnienie zalet obwodowego klejenia rewelacja. Pełna zgoda. Co do tarowania styropianu przed klejeniem: robię elewacje od początku wprowadzenia styropianów grafitowych. I na początku faktycznie były sytuacje ze to się odspajało w bardzo rzadkich przypadkach. Jednak od tamtego czasu zaprawy zostały tak zmodyfikowane ze czy to przy klejeniu czy przy siatce nakładamy klej na fabryczna powierzchnie- nie dzieje się nic a działamy na budynkach nawet 25m w górę. Podobnie było z zaprawami do wełny: zarabiano na tym ze to musi być specjalna zaprawa. Teraz wiodący dostawcy systemów maja kleje uniwersalne z reguły i informują o tym na opakowaniu.
@@Co.dzis.robimy moze zła konsystencja kleju , może ekspozycja na słuńcu w momencie wiązania kleju , może za słabo dociśnieta płyta. Czynników może być kilka. W mojej okolicy budynek ocieplony styro grafitowym stał rok bez siatki i kleju . Nic tam nie odpadło i nie wyparowało .
Super materiał, bardzo pomocny! Jeżeli tez macie problem (jak ja miałem) ze znalezieniem sensownego dostawcy styropianu to bardzo polecam się zainteresować Hurtownią Styropianu Lingo. Tak profesjonalnego podejścia do klienta dawno nie widziałem, plus bardzo szybko załatwiony temat. Mam nadzieje że komuś to pomoże :D
Hej, w temacie elewacji i wszelkiego rodzaju wyjść pod oświetlenie czy gniazda polecam puszki elewacyjne do dociepleń KOPOS .Sprawdzają się rewelacyjnie 😉
@@gwis100 wszystko zależy kto jakie ma oczekiwania , ale kilkakrotnie widziałem gniazda wyrwane z elewacji przy tym uszkodzony tynk stwierdziłem że warte nawet tej ceny .
Jeśli chodzi o pianowanie szczelin między płytami to mam fajny patent. Na końcówkę pistoletu od piany zakładam dziubek od silikonu dzięki czemu styropian się nie wydrapuje.
10 cm wystarczy styropianu. Głównie ma zamknąć dyfuzję aby powietrze nie wyciekało na zewnątrz. A różnica 10 a 20 na całości ściany łącznie z ramą okna i szybą jest nieodczuwalna.
klejenie na placki tworzy szczelinę pomiędzy murem a styropianem. ogień wtedy idzie pionowo do góry jak w kominie i pali dach. jak dobrze pamiętam to za taki montaż można prokuratora mieć, chyba jest to nawet opisane w jakiś wytycznych
z tym szlifowaniem to można sobie czasami zaszkodzić . Podczas szlifowania styro się elektryzuje i połwa tego pyłu posostaje na płycie co oczywiście zmniejsza przyczepność . Nawet szczotką ciężko to usunąć.
15:26 Tyle lat żyję, a nikt nie potrafi mi wytłumaczyć jednej rzeczy. Skoro ocieplamy fundamenty super mega hiper XPS'em to skąd na środku salonu, z dala od ścian i fundamentów miałby znaleźć się zimny punkt? Po co tak inwestować w ocieplenie podłogi ? Pozdrawiam.
"Zimny" jest to sprawa względna. Chodzi o to, żeby podłoga nie oddawała ciepła do betonu tylko do pomieszczenia. Ciepło pójdzie tam, gdzie ma mniejszy opór. Skoro beton ma mniejszy opór cieplny niż powietrze, to ciepło chętniej pójdzie w beton. A jak jest podłogówka to jeszcze szybciej. Jak tą ucieczkę przemnożysz przez ilość lat to będziesz miał odpowiedź.
może kiedyś byście zrobili odcinek jakie są ceny fachowców na budowie ile biorą.ile trzeba wydać fachowcą budującym dom w procentach np.koszt domu i koszt fachowców.coś wymyślicie.
Generalnie jak ktoś chce to może sobie nawet przykleić 50 cm gr. styropian, nie ma to żadnego sensu, bo i tak najwięcej ciepła ucieka przez ramy okienne i wszystkiego rodzaju łączenia, czyli na uszczelce od drzwi czy okien, parapety, progi itp. Poza tym, zasada jest taka, że najwięcej ciepła ucieka przez dach i zawsze mnie to śmieszy, kiedy ktoś daje grafit 20 cm czy 22 cm na ściane, a dach ocieplony jedną warstwą wełny 20 cm, a wiem że są ludzie którzy tak zrobili, nawet murują z bloczka 38 cm. Najważniejsze jest porządne ocieplenie dachu i generalnie szczelność domu, a styropian? Wystarczy biały 20-tka, nie ma problemu z klejenie, słońcem itp.
Dokładnie, zgadzam się całkowicie. Jeszcze dodałbym, że ogrom ciepła ucieka przez wentylacje grawitacyjna. A w zasadzie najwięcej jeżeli chodzi utratę ciepła prze ściany. Sam daje od jutra na ściany 20 cm biały, bo jestem takiego samego zdania jak Ty , natomiast dach 2x15 cm wełna na przekładkę o lambdzie 0,035 i posadzka przy gruncie 15cm . Dużo fixow zastosowałem oraz planuje wentylacje mechaniczna, by maksymalnie ograniczyć utratę ciepła. Pozdro , dzięki za filmiki, idzie przygotować się do pierwszego razu elewacji, które od jutra zaczynam Sam na domu 250m2 :)
Witam, jak zwykle jesteście świetni, dzięki Waszemu kanałowi na YT dowiedziałem się bardzo dużo ciekawych rzeczy za co bardzo dziękuję. Za 2 miesiące startuje z budową swojego domu i zastanawiam się nad ogrzewaniem, po głowie chodzi mi hybrydowa pompa ciepła. Co sądzicie na ten temat? Warto czy nie? Proszę o opinie. Wszystkiego dobrego, pozdrawiam serdecznie. Kamil.
Siema Rodzinka.Ja bym ten szary styropian zrobil inaczej, bo w tym ukladzie nie jestem pewien czy on spelnia swoje zadanie.Ja bym polozyl dwa razy po 10 czy tam 12 cm.W ten sposob zaslaniacie fugi i to by bylo moim zdaniem lepiej niz polozona jedna warstwa.Pozdrawiam Was cieplutko.
Witam! A co powiecie o starym domu, jak na nim kłaść styropian? Mówią, że na placki, aby była wentylacja, bo to stary mur zimny na kamieniach i nie mam pojęcia co z tym zrobić. Jeden Ukrainiec powiedział, że on ociepla takie domy tylko wełną...Poradźcie! Zdrówka!❤
Na placki to bym nie kładł. Nie można dopuścić do przewiewu powietrza za styropianem. Wychladza się mur i w razie pożaru ogień od razu będzie pod dachem. Wełna dobry pomysł ale drogawy.👍
@@Co.dzis.robimy Dzięki bardzo! No, wełna droższa i na wierzch chyba płyty by trzeba? Oglądam Was ostatnio, remontuję stary dom i dużo robię własnymi siłami, sporo się dowiedziałem...Masz fajną gadkę.😁Zdrówka!❤
Co z listwa startowa lub jeżeli bez to listwa okapnikowa. Zabieram się za ocieplenie garażu u siebie i nurtuje mnie ten temat. Dawać ? Nie dawać? Pozdrawiam
Co do bananowych płyt. Na rynku są takie braki styropianu, ze producenci skrócili czas dojrzewania płyt i pakują je zbyt świeże- ściśnięte folia płyty krzywią się, bez znaczenia jakiej grubości.
Nie mogę znaleść filmu . Mam pytanie gdy robiliście podłogę na poddaszu można dać płyty osb . Czy lepiej dać na pióro wpust , czy zwykle ? Czy dając na p/w trzeba pomiędzy płytami zostawić dylatacje ( nie docisnąć na styk ) Skoro płyta jest przykręcona do wiązarów to chyba nie potrzeba dylatacji . Jestem ciekawy waszego zdania
Nie robiliśmy poddasza w osb. Wybijaliśmy poddasze nieużytkowe deskami i one z czasem rozeschly i zrobiły się szczeliny. Raczej producenci zalecają dylatację pomiędzy płytami żeby mogły się rozszerzać na zmianę wilgotności. Natomiast jak dasz 2 warstwy na przemian nawet nie zauważysz żadnych szczelin.
chłopaki jestem na etapie decyzji czy samemu oceplać czy komuś zlecać. wróciłem nawet do Waszych poprzednich filmów z ocieplenia. jakoś tak spokojnie się Was ogląda macie dar podpowiadania i opowiadanie. mam kilka pytań. 1. co to za siatka wokół okna. ? już kątowniki osadziliście? (na pewno przy oknach tarasowych była zróbcie jak możecie to przekażcie też jakieś namiary kto Wam robił paprapety ameliniowe w 2019. i jakie one miały wymiary. jak pomierzyć parapet aby zlecić wykonanie komuś tego parapetu. pozdrawiam
Hej, link do siatki jest w poprzednim odcinku😊 parapety kupowaliśmy w Porszewicach, ale nie pamietamy jaka to była firma. Narożników jeszcze nie dawaliśmy
To co powstaje po rozpuszczeniu styropianu grafitowego w benzynie idealnie nadaje się na hydroizolacje np. Fundamentu, można blichowka nakładać, jak zastygnie To w 100 % wodoodporne
Jak byście popracowali na starych chatach to byście wiedzieli ile od pionu ściany lecą. W Łodzi na truskawkowej piętrowy budynek 12 cm od piony więc wesoło
Jak od strony południowej przy 18 stopniach wyjdzie słońce to styropian grafitowy można zerwać cały. Ja kładłem w październiku, wyszło słońce cała ściana odpadła. Grafit to bardzo problematyczny styropian. Kleje na piance jest najpewniejsze
22 cm - będzie ciepło jak w ulu plus ocieplenie dachu min 25 cm. Jak ocieplałem w 2018 sciany styropianem 20cm to się „majstry” pukały w czoło że termos tworzę i takie tam bzdety. Trzeba pilnować by wentylacja była wydajna. A zainwestowane pieniądze zwócą się w kosztach ogrzewania. A ogrzewanie teraz to wielka loteria. pzdr
@@mariuszkowaleski3198 teraz slyszalem ze ktos dom ocieplal 5cm i sie zastanawialem jaka ekipa chcialaby sie bawic z takim delikatnym materialem oraz jaki sens placic za wykonanie a zaoszczedzic na grubosci styropianu.
A jak wygląda kwestia różnic między styropianem frezowanym a prostym? Frezowany powinien ograniczyć mostki termiczne prawda? Nie wiem czy jest różnica w klejeniu tzn prościej czy trudniej .
Z tym rozkładaniem rusztowania i ponownym zlożeniem tylko i wyłacznie, żeby wyszło 90* obok to trochę śmiechlem, nie prosciej było przestawić ręcznie? :D
@@Co.dzis.robimy 8:29 ustawiacie rusztowanie, za pare sekund jest rozłożone i złożone tak, że pierwotnie wystarczyło je obrócić o 90*, no nie ważne :D te poziomice Pro daja radę?
K.Andrzejewski i jego pomysł ze styro haha :D Pięknie że działają tacy ludzie jak Wy czy on na yt, tu się podpatrzy, tam się podpatrzy i praktycznie cały dom 125m2 zrobiłem sam, wcześniej siedząc tylko przy komputerze i nie mając pojęcia o budowlance haha :)
Super! To jest wlasnie to 😊my przecież tak samo 😊 wszystko z Yt 😊
@@interestingthings8598
Tak to zrobił sam.
Widać nowy zakup na trasie pozdrawiam 😂
Po obejrzeniu Waszych filmów sam się zabrałem na jesieni za ocieplanie. I wyszlo:) . Ten sam styropian tyle ze 20cm. Ale zadzwońcie sobie do producenta. Nie ma potrzeby szlifowania tego styropianu pod klej.
Naprawdę miło się was ogląda. Człowiek sie trochę pośmieje, sporo nauczy. No i muszę przyznać, że z roboty na robotę Łukasz podnosi swoje zdolności edukacyjne a Majster rozwija się coraz bardziej. Jak czasami się cofam do pierwszych filmików to nie moge się nadziwić. Taki cichy a tu nagle dosłownie wybuch wypowiedzi. No i wanna. Widać że wakacyjne rozrywki skutecznie drążyły portfel aż wydrążyły. Miłego moczenia. Muszę namówić Syna by sobie coś takiego zafundował. No może na spułkę kupimy jak mnie synowa nie przegoni.
Bardzo Dziekujemy za miłe słowa 😊a co do wanny to polecamy! Taki relaks po całym dniu pracy-bajka! Synowa na pewno będzie zachwycona😊😍
@@Co.dzis.robimy Wanna super polecam tylko trzeba pilnować paleniska bo ostatnio jak napaliłem to tylko warzyw brakowało w środku :-)
@@szalony2007 nam tez sie zdarzyło przesadzić 😂
Lubie twoje filmy.konkretnie i na temat.pozdrawiam
Dzięki :) pozdrowienia:)
Kurczę ciągle się zastanawiamy czy ocieplać samemu czy zlecać... Dzięki Wam ludzie nabierają wiary we własne możliwości! 😉👍💪
Tez się zastanawiałem i zrobiłem z kolega 2 ściany na jesieni. Niedługo zabieramy się za pozostałe. Nic trudnego
@@alfsky737 a ile czasu Wam zeszła ta robota?
Robic samemu ❤️ dacie rade!
@@domanscybuduja8423 mam nietypowy budynek bo to kamienica w mieście ;) nie do porównania ze standardowymi domkami. Ale całkiem nam to sprawnie szło, kolega kiedyś robił przy elewacjach wiec kleił, ja docinałem. Zrobiłem sobie maszynkę do cięcia styropianu więc kulek nie było za dużo, tyle co z tarowania na gotowo.
Cześć. Ile u Was wołają za wykonanie m2 docieplenia bez materiału? Samo położenie styropianu + siatki i klej?
najwięcej oszczędności daje płyta fundamentowa na styropianie rekuperacja i okna 3 szybowe. Różnica styropianu na elewacji 15cm czy 22cm to już jest tak marginalna różnica przy ogrzewaniu. Według kalkulacji zainwestowana kwota w nadmiar styropianu zwróci sie moze po 30 latach. Biorąc pod lupe stary dom z cegly i ocieplenie go tylko 5cm styro. daje to ogromne oszczędności i odczuwalność tego zabiegu. Różnica 5cm a 10cm przy tym samym budynku juz bedzie marginalna, a to dlatego że duże straty ciepła będą gdzie indziej np. wentylacja grawitacyjna, strop z polepą, piwnica itp.
No raczej wątpię styropian grafitowy 20cm o lambdzie 031 a biały 20cm o lambdzie 038
Podziwiam Was za zapał do wszelakiej roboty, żadnej pracy budowlano-remontowo-ogrodowo-kulinarnej się nie boicie, szacun!!
Dziekujemy 😊💪
@@Co.dzis.robimy oglądam Was od dawna i parę rzeczy pod Waszym wpływem udało mi już się zrobić samodzielnie, a ze mnie żaden fachman:) wiele rzeczy tylko z pozoru jest trudne, po prostu trzeba próbować:)
Dokładnie! Trzeba próbować! Przecież my tez nigdy nie budowaliśmy domu, a nasz się udało😊jak się nie spróbuje to się nie dowie 😊
@@Co.dzis.robimy RUclips i takie kanały jak wasz to mistrzostwo,ja jakże ogarniam różne tematy dzięki yt,u was też kilka rzeczy podpatrzyłem,trzeba robić samemu w szczególności teraz gdzie za robotę trzeba płacić miliony i też nie oznacza że będzie dużo lepiej lub w ogóle lepiej jak zrobi to ekipa,samemu na pewno dłużej po pracy itd ale da radę jak ktoś ma trochę chęci i dryg do tematu
Super się was oglonda 😉🐗 obstawiam ze dwa tygodnie 🏠🏠🏠
Daje 7 dni na robotę. Reszta waszych rękach żebym wygrał 😎😎😎. Też oglądam Kamila i jego projekt za 45 tyś . Pozdrawiam
Mistrze drugiego planu najlepsi. Pozdrawiam.
Utylizację lepiej robić w rozpuszczalniku. Wtedy środek do hydroizolacji jest super. Z benzyną jest łatwopalny i trudny do ugaszenia. Jak mówileś, nadaje się na koktajl Mołotowa.
Styropian zawiera Pentan i dla tego taka reakcja zachodzi. Pozdrowionka 😀
Siemka oby więcej takich filmów
Mam wrazenie ze w ekipie nastąpiła zmiana z humorem, majster teraz bardziej wyluzowany , a Lukasz bardziej skupia sie na robocie
Helo ✋ dobra robota👌👍👏
Daje 6 może 7dni na klejenia styropianu 😉
Wyjaśnienie zalet obwodowego klejenia rewelacja. Pełna zgoda. Co do tarowania styropianu przed klejeniem: robię elewacje od początku wprowadzenia styropianów grafitowych. I na początku faktycznie były sytuacje ze to się odspajało w bardzo rzadkich przypadkach. Jednak od tamtego czasu zaprawy zostały tak zmodyfikowane ze czy to przy klejeniu czy przy siatce nakładamy klej na fabryczna powierzchnie- nie dzieje się nic a działamy na budynkach nawet 25m w górę. Podobnie było z zaprawami do wełny: zarabiano na tym ze to musi być specjalna zaprawa. Teraz wiodący dostawcy systemów maja kleje uniwersalne z reguły i informują o tym na opakowaniu.
Ale Np slyszelismy, ze znajomemu jesienią bez tarowania płyty odpadły.
@@Co.dzis.robimy moze zła konsystencja kleju , może ekspozycja na słuńcu w momencie wiązania kleju , może za słabo dociśnieta płyta. Czynników może być kilka. W mojej okolicy budynek ocieplony styro grafitowym stał rok bez siatki i kleju . Nic tam nie odpadło i nie wyparowało .
A jaki klej do grafitowego polecasz? More by no Bolix?
@@grzes13ful a jaki klej do grafitowego polecasz?
suuuper film zrobiony
Kocham was oglądać !!!!
Dzieki😊💪
Ale piesełki się zajebiaszczo bawią :D Salcesonka atakuje bez kompleksów wielkiego Teodora :)
🤣w końcu się dogadały
Taki jest materiał . Pozdrawiam .
Powodzonka i pozdrowienia dla całej ekipy
Siema legancko ✌🏻💪🏻 Ja walcze u siebie z elewacja 😅 pozdro 🤘🏻🐗
15 dni roboczych z siatka i tynkiem. pozdrawiam :D
Dobry odcinek !!
ŚWIETNA ROBOTA.POZDRO.
Wanna super sprawa👍Polecam👍👍👍
10 dni roboczych od oklejenia okien do siatki z klejem przy takiej dokładności 😉👌Pozdrawiam
Ile kur wa xd to w tydzień na luzie idzie zrobić
Chyba nie będziemy czekać do kolejnej zimy aby posłuchać o tym... no .... nowym zakupie ☺️
We wtorek 😊😉
super ☺️
Salu majstrowie i szefowa fajny filmik
Dzieki😊
14 dni z siatką, pozdrawiam.
super robota 12 dni z siatką obstawiam ;) , Pozdro
Super materiał, bardzo pomocny! Jeżeli tez macie problem (jak ja miałem) ze znalezieniem sensownego dostawcy styropianu to bardzo polecam się zainteresować Hurtownią Styropianu Lingo. Tak profesjonalnego podejścia do klienta dawno nie widziałem, plus bardzo szybko załatwiony temat. Mam nadzieje że komuś to pomoże :D
Przyda nam sie ten film :) super 💪
Hehehe odrazu domyśliłem się że to o Kamilu 😂😂
Hej, w temacie elewacji i wszelkiego rodzaju wyjść pod oświetlenie czy gniazda polecam puszki elewacyjne do dociepleń KOPOS .Sprawdzają się rewelacyjnie 😉
Nie mogę wrzucić fotek pochwalić się własno ręcznie wykonana elewacja 😁
Fajne puszki az do momentu w ktorym zobaczylem cene. Juz nie sa takie fajne…
@@gwis100 wszystko zależy kto jakie ma oczekiwania , ale kilkakrotnie widziałem gniazda wyrwane z elewacji przy tym uszkodzony tynk stwierdziłem że warte nawet tej ceny .
cena zaporowa zwłaszcza teraz kiedy sam zakup materiałow spędza sen z powiek
Wystarczy długim wkrętem do drewna puszkę przez środek do ytonga przymocowac
Witam serdecznie pozdrawiam serdecznie was
Zdrowia na budowie , najlepszego zycze Zbyszek Canada milego dnia
Dziekujemy i również życzymy zdrówka 😊
fajnie pozdrawiam
Jeśli chodzi o pianowanie szczelin między płytami to mam fajny patent. Na końcówkę pistoletu od piany zakładam dziubek od silikonu dzięki czemu styropian się nie wydrapuje.
Dziekujemy😊💪
11dni będzie trwała ta robota!😁
Super🙂pozdrawiam
👍Pozdrawiam :)
Bedzie tak szczelnie ze w srodku bedzie mozna grzac zapalonymi świeczkami😂👍 Z tymi lambdami to faktycznie na bogato😉💪
10 cm wystarczy styropianu. Głównie ma zamknąć dyfuzję aby powietrze nie wyciekało na zewnątrz. A różnica 10 a 20 na całości ściany łącznie z ramą okna i szybą jest nieodczuwalna.
Kolejna ciekawostka do
sprawdzenia :)
Witam Ludu Pracy 🤗
klejenie na placki tworzy szczelinę pomiędzy murem a styropianem. ogień wtedy idzie pionowo do góry jak w kominie i pali dach. jak dobrze pamiętam to za taki montaż można prokuratora mieć, chyba jest to nawet opisane w jakiś wytycznych
Dokładnie, dlatego zawsze obwodowo plus placki 😊
Ogień do przypadek ekstremalny ale szczeliny powodują też migrację powietrza.
z tym szlifowaniem to można sobie czasami zaszkodzić . Podczas szlifowania styro się elektryzuje i połwa tego pyłu posostaje na płycie co oczywiście zmniejsza przyczepność . Nawet szczotką ciężko to usunąć.
Ja robię to odkurzaczem,bo naprawdę słabo się to zamiata szczotką
Tez odkurzyliśmy odkurzaczem jak było widac na filmie 😊
WIdze że sąsiedzi inwestora Jarosława zakupili sobię balie super miłego używania.
Dziekujemy😊💪
Witajcie Wasz nowy zakup było już widać w poprzednim odcinku pozdrowionka👋👋👋
15:26 Tyle lat żyję, a nikt nie potrafi mi wytłumaczyć jednej rzeczy. Skoro ocieplamy fundamenty super mega hiper XPS'em to skąd na środku salonu, z dala od ścian i fundamentów miałby znaleźć się zimny punkt? Po co tak inwestować w ocieplenie podłogi ? Pozdrawiam.
"Zimny" jest to sprawa względna. Chodzi o to, żeby podłoga nie oddawała ciepła do betonu tylko do pomieszczenia. Ciepło pójdzie tam, gdzie ma mniejszy opór. Skoro beton ma mniejszy opór cieplny niż powietrze, to ciepło chętniej pójdzie w beton. A jak jest podłogówka to jeszcze szybciej. Jak tą ucieczkę przemnożysz przez ilość lat to będziesz miał odpowiedź.
może kiedyś byście zrobili odcinek jakie są ceny fachowców na budowie ile biorą.ile trzeba wydać fachowcą budującym dom w procentach np.koszt domu i koszt fachowców.coś wymyślicie.
Ja obstawiam 7 dni👍
Generalnie jak ktoś chce to może sobie nawet przykleić 50 cm gr. styropian, nie ma to żadnego sensu, bo i tak najwięcej ciepła ucieka przez ramy okienne i wszystkiego rodzaju łączenia, czyli na uszczelce od drzwi czy okien, parapety, progi itp. Poza tym, zasada jest taka, że najwięcej ciepła ucieka przez dach i zawsze mnie to śmieszy, kiedy ktoś daje grafit 20 cm czy 22 cm na ściane, a dach ocieplony jedną warstwą wełny 20 cm, a wiem że są ludzie którzy tak zrobili, nawet murują z bloczka 38 cm. Najważniejsze jest porządne ocieplenie dachu i generalnie szczelność domu, a styropian? Wystarczy biały 20-tka, nie ma problemu z klejenie, słońcem itp.
Dokładnie, zgadzam się całkowicie.
Jeszcze dodałbym, że ogrom ciepła ucieka przez wentylacje grawitacyjna. A w zasadzie najwięcej jeżeli chodzi utratę ciepła prze ściany.
Sam daje od jutra na ściany 20 cm biały, bo jestem takiego samego zdania jak Ty , natomiast dach 2x15 cm wełna na przekładkę o lambdzie 0,035 i posadzka przy gruncie 15cm .
Dużo fixow zastosowałem oraz planuje wentylacje mechaniczna, by maksymalnie ograniczyć utratę ciepła.
Pozdro , dzięki za filmiki, idzie przygotować się do pierwszego razu elewacji, które od jutra zaczynam Sam na domu 250m2 :)
Po jakości powietrza w mojej okolicy wnioskuje, że w utylizacji wszelkich odpadów dominują rozwiązania chmurowe.
Witam a co s przypadku gdy chce zrobić tylko jedną ścianę ? Ją zakończyć róg ściany ?
Witam, jak zwykle jesteście świetni, dzięki Waszemu kanałowi na YT dowiedziałem się bardzo dużo ciekawych rzeczy za co bardzo dziękuję. Za 2 miesiące startuje z budową swojego domu i zastanawiam się nad ogrzewaniem, po głowie chodzi mi hybrydowa pompa ciepła. Co sądzicie na ten temat? Warto czy nie? Proszę o opinie. Wszystkiego dobrego, pozdrawiam serdecznie. Kamil.
Dziekujemy za dobre słowo😊Natomiast o pompach się nie wypowiadamy, bo kompletnie nie siedzimy w tym temacie. Pozdrawiamy
10:00 Zastosuj rozpuszczalnik Nitro, wtedy zobaczysz efekt :)
Siema Rodzinka.Ja bym ten szary styropian zrobil inaczej, bo w tym ukladzie nie jestem pewien czy on spelnia swoje zadanie.Ja bym polozyl dwa razy po 10 czy tam 12 cm.W ten sposob zaslaniacie fugi i to by bylo moim zdaniem lepiej niz polozona jedna warstwa.Pozdrawiam Was cieplutko.
Pozdrawiamy 😊
Zapomnialem podpytać na poprzednim filmie. Ta folia niebieska co zabezpieczaliście okna to co to jest? Też mnie to niedługo czeka🙈
Folia samoprzylepna, link jest w pierwszym filmie 😊
@@Co.dzis.robimy gdzie jest ten link do pierwszego filmiku?
Witam! A co powiecie o starym domu, jak na nim kłaść styropian? Mówią, że na placki, aby była wentylacja, bo to stary mur zimny na kamieniach i nie mam pojęcia co z tym zrobić. Jeden Ukrainiec powiedział, że on ociepla takie domy tylko wełną...Poradźcie! Zdrówka!❤
Na placki to bym nie kładł. Nie można dopuścić do przewiewu powietrza za styropianem. Wychladza się mur i w razie pożaru ogień od razu będzie pod dachem. Wełna dobry pomysł ale drogawy.👍
@@Co.dzis.robimy Dzięki bardzo! No, wełna droższa i na wierzch chyba płyty by trzeba? Oglądam Was ostatnio, remontuję stary dom i dużo robię własnymi siłami, sporo się dowiedziałem...Masz fajną gadkę.😁Zdrówka!❤
Wszystko super. Tylko dlaczego nie zamonowaliście listwy startowej, rozumiem że jest styrodur lecz zgodnie ze sztuką powinna ona być
Zgodnie ze sztuką miała być, ale Jaro(właściciel nie znalazł na takiej na 22 cm), będzie kapinos z siatka
Rozumiem. Czyli będzie ok
Mam pytanie. Jak wydajna jest taki recykling Styro. To znaczy ile odpadków można anihilować w takiej ilości Benzyny? Pozdrawiam
Dobre pytanie
Nie jest wydajne niestety 😔 my już w sumie po tym filmie musimy przestać wrzucać do tego kanistra, bo już się nie utylizuje
@@Co.dzis.robimy tu wam podpowiem, że jak biały styro rozpuścicie w rozpuszczalniku to można użyć do ochrony drewna. ☺️
Właśnie się zorientowałem, że jest was dwóch a nie jeden. Kurde bracia?
Świetna robota👍Jaki klej został użyty?
Dzieki😊Kabe
@@Co.dzis.robimy uniwersalny do styropianu i do siatki?
@@MARCIN110691 nie, do styropianu - później do siatki tez Kabe ale do siatki
@@Co.dzis.robimy dzięki pozdrawiam
Co z listwa startowa lub jeżeli bez to listwa okapnikowa. Zabieram się za ocieplenie garażu u siebie i nurtuje mnie ten temat. Dawać ? Nie dawać? Pozdrawiam
Tutaj będzie kapinos z siatka, ciezko było zdobyć listwę startowa na 22 cm
👍👍
Widzę , ze kleiliscie styropian zarówno na klej i piankę. Co bardziej polecicie ?
Co do bananowych płyt. Na rynku są takie braki styropianu, ze producenci skrócili czas dojrzewania płyt i pakują je zbyt świeże- ściśnięte folia płyty krzywią się, bez znaczenia jakiej grubości.
O widzisz dobrze wiedzieć 😊
nie było braków a banany tez były
@@grzes13ful jasne, ze były tylko teraz potrafią dochodzić do 1cm i nie tylko na skrajnych płytach ale tez na tych środkowych.
Nie mogę znaleść filmu .
Mam pytanie gdy robiliście podłogę na poddaszu można dać płyty osb . Czy lepiej dać na pióro wpust , czy zwykle ?
Czy dając na p/w trzeba pomiędzy płytami zostawić dylatacje ( nie docisnąć na styk )
Skoro płyta jest przykręcona do wiązarów to chyba nie potrzeba dylatacji .
Jestem ciekawy waszego zdania
Nie robiliśmy poddasza w osb. Wybijaliśmy poddasze nieużytkowe deskami i one z czasem rozeschly i zrobiły się szczeliny. Raczej producenci zalecają dylatację pomiędzy płytami żeby mogły się rozszerzać na zmianę wilgotności. Natomiast jak dasz 2 warstwy na przemian nawet nie zauważysz żadnych szczelin.
SORY ze truje ale to wszystko jest skręcane .
Dwie warstwy mówisz o tym żeby płytę położyć na płytę na przemian ( dwie 16mm) pióro wpust .
Z siatką 6 dni pewnie zejdzie a bez to stawiam że w 4 dni 😋
chłopaki jestem na etapie decyzji czy samemu oceplać czy komuś zlecać. wróciłem nawet do Waszych poprzednich filmów z ocieplenia. jakoś tak spokojnie się Was ogląda macie dar podpowiadania i opowiadanie. mam kilka pytań.
1. co to za siatka wokół okna. ? już kątowniki osadziliście? (na pewno przy oknach tarasowych była
zróbcie
jak możecie to przekażcie też jakieś namiary kto Wam robił paprapety ameliniowe w 2019. i jakie one miały wymiary. jak pomierzyć parapet aby zlecić wykonanie komuś tego parapetu.
pozdrawiam
Hej, link do siatki jest w poprzednim odcinku😊 parapety kupowaliśmy w Porszewicach, ale nie pamietamy jaka to była firma. Narożników jeszcze nie dawaliśmy
ubytki pomiędzy betonem to czym poprawialiście?
Czemu nie zdecydowakiscie się na klejenie pianką z puszki, już kiedyś ją stosowaliście na elewacji 3 lata temu ?
Tutaj były ściany krzywe, a żeby kleić na pianę, ściany muszą być proste
Nie widzialem dokladnie budynku ale mysle ze 3tygodnie na styropian, parapety, narozniki, siatke i 2 razy klej. I bedzie pan zadowolony.
Świetny fil! A podesłał byś link do Pana Przemysława?
ruclips.net/channel/UCRdIWfQNeJwronDm747zcrA
@@Co.dzis.robimy majstry kiedy będziecie u siebie robić strukturę na elewacji?
Trza było zagadać z Jarosławem i się nie pitolić tylko całe paczki przyklejać 😝
To co powstaje po rozpuszczeniu styropianu grafitowego w benzynie idealnie nadaje się na hydroizolacje np. Fundamentu, można blichowka nakładać, jak zastygnie To w 100 % wodoodporne
serio? ciekawe
Pokażcie jak robić skrzynki z roletami.
Witam, Jakie sa rozmiary okien i drzwi balkonowych?
Czy można pianować wszystkie łączenia płyt styropianowych (pionowe i poziome) na bieżąco podczas przyklejania do ściany??
Można 😊👍
No nie udało się zasłonić, wanna stoi😊
My niczego nie zasłanialiśmy 😊 kupiliśmy stoi, film będzie we wtorek, bo nie było czasu go nagrać 😊
A po co to przecieranie styropianu? Na piankę tez przecieranie?
Hej ja obstawiam 3.5 tygodnia ;)
Witam czy jeśli między łata szczeliny 2 3,mm będzie to widać
Jak byście popracowali na starych chatach to byście wiedzieli ile od pionu ściany lecą. W Łodzi na truskawkowej piętrowy budynek 12 cm od piony więc wesoło
O kurde...
Majstry, do cięcia styropianu polecam maszynkę z drutem oporowym.
Kupiliśmy maszynkę, ale będzie dopiero poniedziałek wtorek
Ja bym, tarował tylko w tych miejscach gdzie dajecie klej, o ile mniej roboty ;)
Psjusze chyba się dogadały? Wyglądają razem bosko. Pozdrawiam, miłego wieczoru 😀
W końcu! 😂
W końcu! 😂
Jak od strony południowej przy 18 stopniach wyjdzie słońce to styropian grafitowy można zerwać cały. Ja kładłem w październiku, wyszło słońce cała ściana odpadła. Grafit to bardzo problematyczny styropian. Kleje na piance jest najpewniejsze
👍
z boków sie nie klei styropinow jak sie dokłada jeden do drugiego???
A co to na tarasie u was się znalazło? Dobrze widzę 😊😊👍👍
Tak😊
Oczywiście czekamy na filmik z tej inwestycji 👍😊
Też od razu zauważyłem :)
22 cm - będzie ciepło jak w ulu plus ocieplenie dachu min 25 cm.
Jak ocieplałem w 2018 sciany styropianem 20cm to się „majstry” pukały w czoło że termos tworzę i takie tam bzdety. Trzeba pilnować by wentylacja była wydajna. A zainwestowane pieniądze zwócą się w kosztach ogrzewania. A ogrzewanie teraz to wielka loteria. pzdr
Dokładnie!
Jak w 2000 dawałem 15cm na elewacji to musiałem szukać ekipy która zechce się tego podjąć 😁
@@mariuszkowaleski3198 teraz slyszalem ze ktos dom ocieplal 5cm i sie zastanawialem jaka ekipa chcialaby sie bawic z takim delikatnym materialem oraz jaki sens placic za wykonanie a zaoszczedzic na grubosci styropianu.
25cm na dach to za mało
@@krzysztofpilat6121 zdecydowanie, dach minimum 40 cm
na smołe lepisz na 7:19? i pokazujesz to jeszcze???
😃
A czy Ty widzisz, żeby cały styropian był na powierzchni izolacji?
6-8 dni i przygotowany pod tynk
A jak wygląda kwestia różnic między styropianem frezowanym a prostym? Frezowany powinien ograniczyć mostki termiczne prawda? Nie wiem czy jest różnica w klejeniu tzn prościej czy trudniej .
Klei się podobnie 😊tak, ogranicza mostki😊
Na tak równych ścianach nie lepiej jest klas kleju na grzebień na całej powierzchni tafli?
Nie są równe ściany😊
Z tym rozkładaniem rusztowania i ponownym zlożeniem tylko i wyłacznie, żeby wyszło 90* obok to trochę śmiechlem, nie prosciej było przestawić ręcznie? :D
Nie rozumiem
@@Co.dzis.robimy 8:29 ustawiacie rusztowanie, za pare sekund jest rozłożone i złożone tak, że pierwotnie wystarczyło je obrócić o 90*, no nie ważne :D te poziomice Pro daja radę?
@@MatexProgramix aaaa 😂 zamieniliśmy miejscami większe ramki z mniejszymi😊,chodziło o to, żeby było wygodniej z niej robic😊
@@MatexProgramix dają rade😊
Wcześniej widziałem że kleiliscie styro na piano klej a tu tradycyjnym klejem. Tamten się nie sprawdza?
Sprawdza się przy prostych ścianach. Tutaj proste nie są