KOSZT BUDOWY DOMU - STAN SUROWY OTWARTY 2022/2023 - Ile wydaliśmy?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 8 сен 2024

Комментарии • 427

  • @user-nq9xg4kq8y
    @user-nq9xg4kq8y 7 месяцев назад +15

    Przepraszam, jeśli nie będe się zachwycać. Gratuluję decyzji o budowie i na prawdę życzę powodzenia. Ja już jeden dom (Feniks 130m kw po podłodze o ile pamiętam, z wiatą zamiast garażu) wybudowałam w latach 2006-2007 (wszystko robiły ekipy), do tej pory mam zeszyt z zapisanymi wszystkimi wydatkami. SSO kosztował 136 000zł a do wejścia wyszło o ile pamiętam 527 000zł. Wliczając ogrodzenie działki 8a. Za podjazd, schody zewn z podestem, taras, imitacja trawertynu oraz imitacja kamienia na cokole i wnęce drzwiowej z zewn i 1 ściana wewnątrz (wszystko brukbet ) zapłaciliśmy za materiał i robociznę 57 000 i to był wtedy dla nas kosmos. Dom 170m to ogromny dom. Moja rada dla osób oczywiście o przeciętnym portfelu - powstrzymać zachłanność na wielkość. Przeanalizować potrzeby - jeśli przez ostatnie 10 lat rodzina i goście nie zjeżdżali się do was, darować sobie "pokój dla gości". Jeśli rzeczywiście nie prowadzicie domu otwartego. Dachówka na mijankę czy inne rozwiązanie - uwierzcie, poza wami nikt nie będzie na to zwracał uwagi, a wy po roku także. Dwie łazienki - całkowicie zbędne, toaleta, owszem, do min 4 osobowej rodziny się przyda. Garaż w bryle domu (oczywiście że o gustach i potrzebach nie dyskutuje się) ogromnie podnosi koszty gdyż zwiększa automatycznie wszystko - sam parter i całe piętro. Na piętrze mimo, że pokoje duże z miejscami na duże szafy - wychodzą kolejne schowki. Gdy garaż wąski na tyle, że otwierając drzwi zahacza się o ściany kończy się tym, że do garażu przestaje się wjeżdżać. Coś tam położy się przy ścianie, coś tam dołoży i na samochód nie ma miejsca. Poza tym bardzo nie wygodnie korzysta się z niego (wsiadanie i wysiadanie). Podobnie z wiatrołapem w tym domu. Wiatrołap tej wielkości to nieporozumienie, nie ma jak w zimie ubrać kurtek, zwłaszcza dzieciom. Przepraszam, że tak mocno reaguję ale po prostu żal mi młodych, którzy - skoro oglądają tego typu filmy z kosztami - liczą raczej każdy grosz, a nikt nie wylewa im kubła zimnej wody. Na prawdę - najpierw rozejrzeć się po swoim obecnym miejscu zamieszkania, zobaczyć, co się ma, z czego korzysta, czego brakuje, jaki styl życia się prowadzi DO TEJ PORY. I generalna zasada - SSO to zawsze conajmniej ok.1/3 całosci. U mnie calość wyszła drożej bo na prawdę wszystko było zrobione do końca. w tym projekcie niby jest jakieś zadaszenie tarasu ale bardzo niewielkie, deszcz będzie się lał, trzeba dołożyć kasy na dodatkowe zadaszenie. Na prawdę, oszczędzajcie na powierzchni domu jeśli liczycie koszty. Kupę kasy zje jeszcze ogród, warto taras zrobić taki, żeby można było korzystać z czasie deszczu, zadaszenie musi więc mieć ok 4m głebokości, ew niewiele mniej. Oj, chaotycznie mi to wychodzi, ale choć jeśli 1 osoba zastanowi sie po tych słowach bedę szczęśliwa. Największe oszczędności nie wychodzą na szukaniu pustaka o 30 groszy taniej ale na projekcie. A Wam - powodzenia, żeby wszystko się Wam udało:)

  • @airdramat
    @airdramat Год назад +31

    Za dwa miesiące rozpoczynam budowę parterowego domu 155m2. Sprawdzam ceny każdego etapu w wielu firmach. Najbardziej jaskrawe przegięcie firmy, która dała mi wycenę kompleksowa za SSO było w cenie dachu. Generalny wykonawca wyliczył dach na ok 160 tys. Firma z Wrocławia Wiazary+ wyceniła ten sam kompletny dach na 60 tys. Wydaje mi się, ze niektóre firmy liczą na złoty strzał - klienta bez dostępu do internetu 😂 Powodzenia ! 💪

    • @epolpier
      @epolpier Год назад +12

      Szczerze to kazdemu odradzam budowe domu obecnie. Ja i dom prawie wykonczylismy sie nawzajem...

    • @airdramat
      @airdramat Год назад +2

      @@zjow4755 60 tys robocizna + material. Sama robocizna za 200 m2 dachu 20k + 40k material. Inna firma zaoferowala mi 130 pln/m2 robocizny oczywiscie bez fakturki i gwarancji :) czyli 30k w sumie za moj dach.

    • @Afkhh
      @Afkhh 11 месяцев назад

      Nie wiem co tam kładziesz na tym dachu ale u mnie było 180m2 dachu ,więźba 20tyś i pokrycie dachówka,komin 30tyś,reszta materiałów 15,robocizna 20 plus drobne wydatki razem 90tyś,w tamtym roku.

    • @airdramat
      @airdramat 11 месяцев назад

      @@Afkhh zwykla dachoweczke ceramiczna low budget :) Cena moze i wysoka ale decyduje sie na wybor firmy sprawdzonej z faktura. Sasiad kilka tygodni temu musial zrywac dach bo jedna z ogolnopolskich firm, ktora ma reklame z Krychowiakiem zawalila sprawe i wziela podwykonawce taniego i dostepnego od reki. Tak wlasnie robia generalni wykonawcy. Czlowiek nie ma zadnego wplywu na to kto realizuje konkretny etap prac. Efekt byl taki, ze dach przeciekal i sciany, ktore powinny byc odporne na wilgoc maja teraz ladnego grzyba.

    • @patrykbednarek50
      @patrykbednarek50 11 месяцев назад +3

      Kto tanio płaci ten dwa razy płaci. Jak ci zacznie zalewać chatę to zrozumiesz 😀.

  • @emily27737
    @emily27737 11 месяцев назад +9

    Budowaliśmy dom w 2022 i ceny które podaliście są dla mnie jak z kosmosu. Przepłaciliście za wszystko i to słono 😳😳😳

  • @pfit7429
    @pfit7429 Год назад +27

    Fajnie opowiadacie, naturalnie bez udawania. Tak trzymać! Koszta, hm... kosmiczne 😉 trzymam kciuki, wytrzymałości i zdrowia życzę.

  • @goodman1127
    @goodman1127 Год назад +26

    Klop to ja sam zbiłem z desek, wykopałem dziurę i zdało to egzamin.
    Robocizna 52tys sam strop?? Jak macie kasę to można bulić. Jest git. Nieźle dajecie się kroić ;)
    172 tys za dach to skandal.

    • @Matriks_895
      @Matriks_895 Год назад +2

      Strop robocizna za 52 tys szok.

    • @dawidgrono8189
      @dawidgrono8189 Год назад +5

      Jak to kiedyś jeden trener reprezentacji Polski mówił "kiełbasy do góry i golimy frajerów"

    • @user-uu9re9qf8d
      @user-uu9re9qf8d 8 месяцев назад

      Nie wierzę że taka kwota za robociznę stropu to po prostu niemożliwe .

    • @goodman1127
      @goodman1127 8 месяцев назад

      @@user-uu9re9qf8d może chodziło o 5200 zł a nie 52000

  • @aliciasiotor5945
    @aliciasiotor5945 11 месяцев назад +5

    Jak Was bylo na to stac...to ok...ludzie pisza tak jakby budowa domu nie byla wcale kosztowna...smieszne.
    Piekny solidny dom przynajmniej wybudowaliscie❤❤

  • @ukaszwasilewski2307
    @ukaszwasilewski2307 11 месяцев назад +7

    Gratuluję Wam domu, który już w tym momencie wygląda pięknie 😊. Ps super z Was ludziska 🙂.

  • @jestemtere9140
    @jestemtere9140 9 месяцев назад +27

    Spokojnie mozna stwierdzic ze budowlancy okazali sie swietnymi psychologami i biznesmenami bo zarobili na tej budowie tak jak za dwie a moze trzy podobne.

    • @dannylee521
      @dannylee521 7 месяцев назад +3

      bo na umyslowych sie zarabia, jak widza, ze ludziska nie znaja to kasuja ile sie da.

    • @kajmano9663
      @kajmano9663 7 дней назад +1

      @@dannylee521 mega nieuczciwe podejście

  • @dawidkrzeminski4202
    @dawidkrzeminski4202 Год назад +30

    To ja wracam do Polski i zaczynam tylko robic stropy 😅

    • @domatorzy
      @domatorzy  Год назад +4

      O, może gdy wzrośnie podaż to ceny trochę spadną 😉

  • @aleksanderiwuc1730
    @aleksanderiwuc1730 Год назад +9

    Bardzo dziękuję za świetny materiał ! Fajnie na luzie opowiedziany, z wyszczególnieniem ważnych etapów i ich kosztów. Humor dopisuje, uśmiech na twarzach jest wiec to jest najważniejsze...no i żeby nie zbankrutować to też w sumie... :). Powodzenia i trzymam kciuki za to aby większość prac szła z godnie z planem, w budżecie i w założonym czasie :).

  • @WidzP
    @WidzP 11 месяцев назад +5

    17:56 uuuu okna z kryptonitem, przynajmniej Supermen wam nie będzie właził ;) Powodzenia w dalszych pracach.

  • @tomasz1690
    @tomasz1690 3 месяца назад +2

    Słuchajcie ja dokładnie taki budynek wybudowałem w 2002 roku. Po 20 latach użytkowania wyleczyłem się skutecznie z takiej konstrukcji ( zwłaszcza kiedy zwichnęłem nogę) Żadnego porotermu żadnych stropów i żadnych pięter. Właśnie sprzedaliśmy nasz dom i buduje zwykły parterowy dom czyli stodołę 200 M2 z garażem. Powiem tak, cena jest o bardzo wiele i to wiele niższa niż takiej konstrukcji ..... Wszystkim idącym w coś takiego po 20 latach użytkowania tego typu konstrukcji mówię kochani nie idźcie tą drogą... Co do bednarki hmmm wszędzie gdzie budowaliśmy budynki spawaliśmy do zbrojenia w żadnym takim przypadku nie było problemów z pomiarami. A i nie wiedziałem, że jeszcze ktoś w 2022 roku robi poroterm na zaprawę .....

    • @rafalkur4770
      @rafalkur4770 3 месяца назад

      Parterówka powiadasz...dla mnie to takie duże mieszkanie, brak oddzielonej strefy dziennej od nocnej.A najgorsze jest to, że czuję się cały czas jakbym był w kurniku z niskim sufitem.Miałem parterówkę i nigdy ale to nigdy więcej tego dziadostwa.Dom z piętrem lub poddaszem użytkowym tylko i wyłącznie.Ale obecnie buduję dom z pełnym podpiwniczeniem, antresolą - mam MEGA Wielki Salon 60 metrów(mogłem zmniejszyć pokoje na górze)a poddasze to tylko do spania i łazienka.A zapomniałem dodać,- najważniejsze...w domu muszą być schody a najlepiej półkowe ze szklanymi balustradami.Pozdrawiam😂

    • @tomasz1690
      @tomasz1690 3 месяца назад

      @@rafalkur4770 rozumiem że w domu z piętrem wszędzie masz wysokości 2.8m a w salonie masz nawet 5.5m. 😂😂😂 oddzielna strefa do spania zamiast na piętrze w parterowych domach jest najczęściej po drugiej stronie budynku. Hmmm kurnik mówisz no cóż kto bogatemu zabroni mieszkać w domu z piętrem i piwnicą😂😂😂😂 A dla ciekawych polecam wpisać sobie w google "długa stodoła po Poznaniem ".

  • @20hz91
    @20hz91 Год назад +5

    Ekstremalnie drogo. Ja buduje sam od 1.5roku. Wliczając przygotowanie drogi, cześć przyłączy, 70m WLZ. 180m2, parterówka, 330m2 dach, pełne deskowanie, okna, bramę, dachówkę itd. Mam wydane 330 na 23% Vat'cie. Ludzie nie wykladajcie kasy jak cukierków. Powodzenia życzę w gorszej części tego wyzwania 😉

  • @user-fr2ed6lv4l
    @user-fr2ed6lv4l Год назад +6

    Żurawki 4 to był dom moich marzeń, przyszła pandemia i powywracała nam plany, zmieniliśmy projekt na malinówki 11, jest dużo tańszy. Ale w dzisiejszych czasach nie ma tanich domów. Trzymam za Was kciuki ;)

  • @wojdzian
    @wojdzian Год назад +4

    Trafilem przypadkiem, zostabe na dłużej

  • @jackblack4897
    @jackblack4897 Год назад +6

    Wow, milenialsi budują dom, super :D Pozdrawiam

  • @wd6818
    @wd6818 Год назад +10

    Fajnie podane koszty :) Ale bardzo drogi projekt domu. Wytrwałości. Pozdrawiam.

  • @user-ck1ck6lt2w
    @user-ck1ck6lt2w 6 месяцев назад +1

    Dzięki za informacje !)

  • @marctap7253
    @marctap7253 Год назад +1

    U mnie budowa 150m2 dom przy przyjemnej 26 bis, dolnyslask okolice Legnicy zaczęta czerwiec 2022 stan surowy zamknięty 410 tys. Niezliczona działka i papiery a wliczone robocizna i materiały. Uważam ze wyszło stanowczo za dużo i następnym razem zdecydowałbym się na mniejszy dom bez garażu w bryle. Słyszę ze ludzie mniej płaca za budowę ale jeśli ktoś myśli ze spokojnie wybuduje SSZ za polowe mniej to się myli chyba ze sam będzie robił i szukał wszystkiego jak najtaniej. Stan deweloperski 700 tys z PC i zmiękczaczem wody, oczyszczalnia przydomowa, ogrodzeniem panelowym dookoła działki

  • @patryk3059
    @patryk3059 Год назад +2

    Powodzenia i wytrwałości wiem co się z tym wiąże na własnej skórze, mi zostało małe wykończenia i mebelki

  • @rafaplentara8648
    @rafaplentara8648 Год назад +2

    Dziękuję za film. ❤

  • @NozemGO
    @NozemGO Год назад +3

    90% domów jakie się teraz stawia to porterówki bez piętra użytego i piwnic. Piętro na dużej działce to strata pieniędzy i utrapienie dla późniejszego użytkowania. Na starość trzeba tam sobie wymienić kolana albo wstawić windę. Nikt dzisiaj kto ma pojęcie o budowie a ja buduję piąty dom dla siebie, nie stawia sobie domu piętrowego bo to kosztuje tyle co dwa parterowe.

    • @dannylee521
      @dannylee521 7 месяцев назад

      prawda, parterowka z poddasze. potem ogrzac to.

  • @areckicase3642
    @areckicase3642 Год назад +5

    To chyba
    Najdroższy dom w powiecie za robocizne w przeliczeniu na m2

  • @marinnovak4381
    @marinnovak4381 Год назад +6

    Budowa domu na kredyt w polsce dzisiaj pezypomina jazde autem 150 km/h w terenie zabudowanym.

    • @dannzgriga77
      @dannzgriga77 11 месяцев назад +1

      Biorąc pod uwagę koszta i etapy można rozłożyć to w czasie i tak naprawdę można wybudować dom z bardzo niskim wkładem kredytowym szczególnie jeżeli są dwa źródła dochodu kiedy oczywiście nie prowadzi się rozrzutnego życia i posiada się jakieś wolne środki a tym bardziej jak się włoży trochę wysiłku i swojego czasu możemy obniżyć koszty o być może 25%

    • @ArekkPL
      @ArekkPL 11 месяцев назад +1

      @@dannzgriga77Ciekawe co o takim sposobie prowadzenia budowy powiedzieliby ci, co prowadzą budowy od kilku lat za gotówkę i przeżyli przez ten czas ogromny wzrost kosztów budowy.

  • @iqcycoPL
    @iqcycoPL Год назад +2

    Pod Warszawą trochę drożej, fajnie że podajecie koszty robocizny, u mnie juz prawie deweloperski za 150 m2 podobny projekt do waszego 650 tys plnów ale budowa rozpoczeta pod koniec 2021.

    • @epolpier
      @epolpier Год назад

      No to z wykonczeniem banka peknie spokojnie...

    • @iqcycoPL
      @iqcycoPL Год назад +1

      @@epolpier gdybym brał pod uwagę jeszcze wartość działki to bańka już pękła rok temu

  • @--bezstresudosukcesu--5785
    @--bezstresudosukcesu--5785 9 месяцев назад

    Mieszkam w domku od 4 lat :)) wybudowałem w normalnych cenach. Życie się cudownie warto przez to przebrnąć :)) całe szczęście że nie muszę budować raz jeszcze :))

  • @MrAreel
    @MrAreel 11 месяцев назад

    Siemanko, my się planujemy wprowadzić koniec października/początek listopada. Dom w Jabłonkach 17 - takie rzeczy jak gładzie/sucha zabudowa(wełna/podwieszane sufity/regipsy itp) robiliśmy sami. Nie wiem w jakich rejonach Polski mieszkacie, ale u nas w przybliżeniu wyszło ~550K do wprowadzki (cały dół wyposażony/ styropian 20 grafit zaciągniety klejem (też robiłem sam) i u nas z pompą ciepłą ). Jak zobaczyłem wasz koszt SSO to złapałem się za głowę i pomyślałem jak to możliwe... My zaczelismy budowę w pierwszy dzien wojny na Ukrainie, więc tez nie było łatwo. Trzymam kciuki i powodzenia

  • @ogroddlaoszczednych
    @ogroddlaoszczednych Год назад +3

    Super bardzo przydatny filmik dużo osób skorzysta 👍 Życzę powodzenia w dalszych etapach.

  • @kurczez
    @kurczez Год назад +10

    Cześć, fajnie, że podajecie realne koszty bo często na grupach budowlanych FB są ludzie, którzy piszą, że cały dom można wybudować za 300tyś i jeszcze na wakacje zostanie ;) Ja budowałem się kilka lat temu, dom podobny (dom w idaredach 5, również pracowni Archon) i trochę Was zmartwię. Gdy miałem SSZ to już myślałem, że z górki pójdzie jeśli chodzi o koszty, natomiast zabawa dopiero się zaczęła ;) Mnie sam SSO kosztował około 215tyś (dobrej jakości materiały). Natomiast wszystko bez ceny zakupu działki (stan pod klucz + meble do salonu, pokoi, jakieś regały do garażu, zagospodarowanie działki, media z podłączeniem, zbiornik na wodę, ogrodzenie, kostka, taras, meble na taras, wszystko średnia/dobra półka, ale nie bardzo dobra), czyli stan wykończonego domu do mieszkania to był koszt łącznie ponad 800tyś. Czyli SSO to była 1/4 kosztu całego domu bez ceny działki. Teraz pewnie bym wydał znacznie więcej.

    • @martibartolski
      @martibartolski 11 месяцев назад

      Masz rację ja akurat wprowadzałem się pod koniec 2022 wtedy był całkowity koniec a co do cen to dużo zależy od standardu i jakości materiałów. Wiadomo można kupić meble u bodzia a na podłogę dać panele. Jednak robienie wszystkiego tanio mija się z celem uważam, że po to człowiek buduje dom by mieć w nim ładnie i lepsze materialy. Ja widzę to tak, że standard "mieszkaniowy" nie może być w domu. Oczywiście mieszkanie też może być na wysokim poziomie ale chodzi mi o przecuetne mieszkanie.

    • @kurczez
      @kurczez 11 месяцев назад

      @@martibartolski jakość materiałów i aranżacja wnętrz to jedno, ale moim zdaniem jeśli ktoś buduje dom to przede wszystkim ważny jest komfort użytkowania. Moim zdaniem w nowym domu musi być bezobsługowe źródło ciepła. Nie wyobrażam sobie budować dom i zatrudniać się w nim na etacie palacza. Podstawa to również klimatyzacja. Nasi dziadkowie w swoich domach mieli chociaż piwnice, obecnie to wyszło z "mody", stąd moim zdaniem klima jest obowiązkowa (wolałbym auto bez klimy niż dom bez klimy). Rolety zewnętrzne również zaliczyłbym do współczesnego standardu. Fajnie się też sprawdza wentylacja mechaniczna - nie trzeba wietrzyć, nie wlatują muchy, komary. A z takich rzeczy, które warto mieć to system inteligentnego domu, minimum sterowanie bramami, roletami, odkurzaczem automatycznym - tego się najczęściej używa. Fajne są baterie do umywalki na czujnik, mydło w pianie na czujnik, bateria termostatyczna pod prysznicem + obieg ciepłej wody, zraszacze automatyczne w ogrodzie, kosiarka automatyczna, lepsza fuga do kostki brukowej aby chwastami nie zarastała itp. bajery choć oczywiście bez tego można się obyć, ale z drugiej strony wbrew pozorom przy całościowym koszcie budowy nie są to wcale drogie rzeczy. Łącznie kosztują powiedzmy +10% całościowego kosztu budowy a mieszka się dużo wygodniej.

    • @martibartolski
      @martibartolski 11 месяцев назад

      @@kurczez to co powinno być jest indywidualnym wyborem każdego. Ty nie wyobrażasz sobie obsługowego źródła ciepła a ja nie wyobrażam sobie nie moc zrobić zapasu opalu na kilka lat w przód. Przy tym faktycznie obsługując kocioł ale raz w tygodniu. Klimatyzacji akurat też nie lubię nawet w autach nie używam ale zgodzę się z kosiarką samojezdną. Rolety faktycznie są standardem choć nie lubię używać😄odkurzacz także popieram jak i automatyczną bramę, reszta nie dla mnie. Jestem można powiedzieć blisko tworzenia oprogramowania do takich systemów i niestety znam je od środka. Wiesz komfort to dość subiektywne odczucie, dla mnie już super komfortem jest mieszkać w domu zamiast w bloku, moc wyjść na swoją działkę, pogrzebać w warsztacie itd. Ale może być ktoś kto tego nie lubi i dla niego komfortem jest mieszkać w bezobsługowym mieszkaniu.

    • @kurczez
      @kurczez 11 месяцев назад

      @@martibartolski a po co Ci zapas opału na kilka lat w przód? Jeśli boisz się, że nie będzie Cię stać w przyszłości na opał to możesz kupić np. złoto i sprzedać je kiedy zacznie brakować pieniędzy. Natomiast jeśli obawiasz się jakiejś wojny czy apokalipsy zombie to moim zdaniem pozostanie w jednym z niewielu domów, z którego leci dym z komina (zapasy żywności też pewnie masz) to jedna z najmniej rozsądnych możliwości. Uważam, że trzeba czym prędzej wyjechać z rodziną w bezpieczne miejsce. Napisałeś, że nie lubisz klimatyzacji - alternatywą jest chłodzenie pompą ciepła podłogi, klimat się ociepla i moim zdaniem to taka podstawa. Jest cicho, nic nie wieje, mam chłodzenie pompą oraz klimatyzacje to klimatyzacje używam tylko w nagłych wypadkach bo pompa nie schłodzi tak szybko. Dom porównałbym z samochodem. Można mieć golasa i szyby otwierane na korbkę, można też mieć auto z klimatronikiem 4-stefowym, tempomatem aktywnym, automatyczna skrzynią biegów, adaptacyjnym zawieszeniem, czujnikami parkowania, martwego pola, systemem antykolizyjnym, 8 poduszkami powietrznymi, podgrzewanymi fotelami itd. Dla mnie wygodny dom jest wtedy kiedy mogę w wolnym czasie robić coś co lubię a nie palić w piecu, kosić trawę, podlewać nasadzenia, czy odkurzać podłogi. Wygodny dom jest wtedy gdy jest w nim świeże powietrze z odpowiednią wilgotnością oraz temperaturą. Wygodny dom sam pamięta za nas aby zamknąć rolety, sam je otwiera następnego dnia o dogodnej dla nas porze. Wygodny dom składa się z wielu detali, które łączą się w całość. Ty piszesz o paleniu w piecu, majsterkowaniu w warsztacie czy odpoczywaniu w ogrodzie -> taki standard mieli ludzie żyjący 500 lat temu, też mieli warsztat, piec i ogród. Także jeśli rozmawiamy w kontekście przez Ciebie poruszonym - nowym domu i tym co powinno go wyróżniać to ja uważam, że przedewszystkim powinien być komfortowych dla wszystkich domowników a i goście też warto aby czuli się w nim przyjemnie.

    • @martibartolski
      @martibartolski 11 месяцев назад

      @@kurczez no właśnie o to cala dyskusja się toczy. Dla każdego coś innego. Ja nie pale w piecu w sensie jak kiedyś, że węgiel dorzucam lopata😄. Wrzucam kilka worków opalu co piątek i naciskam jeden guzik by to uruchomić. W kolejny piątek znów idę.
      Klimy nie lubię bo uwielbiam goraco, upał, dla mnie najlepiej jak cały rok byłoby 35 stopni. Po prostu uwielbiam upały z resztą moja żona takze. Nie boję się, że mnie nie będzie stać jest to pochodna tego, że nie lubię kupować, chce to zrobić raz i mieć spokój na długo. Dotyczy wszystkiego. I nawet jeśli ludzie mieli 500 lat temu takie zwyczaje to nie obchodzi mnie to. Dla mnie jest to rozrywka i dziś. Przecież nie muszę z czegoś korzystać bo inni korzystają. Ja żyję tylko tak jak sam chce, nie ide z pradem i za stadem. Każdy sam decyduje jak zyje i z czego będzie korzystał. Ja bym domu do auta nie porównywał. Dla mnie auto w ogóle nie jest istotne w życiu, choć mam ich więcej niż jeden. Byle jeździło i dowiozlo tam gdzie chce, jest to dla mnie tylko środek do przemieszczania się. Którym zresztą niechętnie jezdze. I znów powtórzę, że komfort to odczucie subiektywne.

  • @davido1980
    @davido1980 Год назад +4

    Dwa etapy wydają się przepłacone - strop i dach, ale faktycznie zeszły rok był bardzo zmienny jeżeli chodzi o ceny materiałów i robocizny. My w zeszłym roku na dom 180m2 dostaliśmy wyceny robocizny w okolicach Szczecina 200 - 250 tyś, w tym roku znależliśmy kilka ekip w cenie 100 - 150 tyś

    • @domatorzy
      @domatorzy  Год назад

      To bardzo podobne wyceny co u nas, na moment w którym się decydowaliśmy nasza oferta wydawała się spoko, dlatego ją wybraliśmy z pośród innych. Wiadomo, że z perspektywy czasu może się to wydawać irracjonalne ale nikt nie ma szklanej kuli. Naszym zdaniem obecny spadek cen to tylko korekta przed dalszymi wzrostami i chętnie wrócimy do tego filmu za kilka lat by się przekonać czy faktycznie było warto poczekać.

    • @VanHugaDong
      @VanHugaDong Год назад

      Oni podają ceny samej robocizny, a Ty zapewne z materiałem@@zjow4755

    • @dawidgrono8189
      @dawidgrono8189 Год назад

      Ceny robocizny spadły bo jest mniej budowania... I murarze sami dzwonią z obniżona ceną żeby mieć robotę.

    • @henrykasystent-rn4nh
      @henrykasystent-rn4nh Год назад

      Samej robocizny koszt???

    • @MrYarek
      @MrYarek Год назад

      potwierdzam strop i dach przepłacone mocno wg mnie, ja budowałem się rok wcześniej ale wydaje mi się ze materiały typu stal były wręcz droższe lub w podobnej cenie, strop kosztował 55, dach lekko ponad 100 (dach ma 260m2 i 5 okien fakro ale bez kominów), ogólnie dom większy, szmaragdy 4g z lekkimi modyfikacjami, SSZ był 326 z roletami, oknami, drzwiami ale bez kierownika budowy, działki, bednarki (materiał+robocizna), i szczerze poczułem że lekko mnie wyrukali na tym dachu i stropie wtedy

  • @tomek2012
    @tomek2012 Год назад +1

    Tanio nie jest ale ważne, że humor Was nie opuszcza😅

    • @epolpier
      @epolpier Год назад

      Na tym etapie jeszcze nie opuszcza ale przyjdzie czas ze wesolo nie bedzie...

  • @DominikWr
    @DominikWr 8 месяцев назад

    Dużo wyszło, ale teraz robocizna jest największym kosztem. Z dachówką jest tak ze można ugiąć się ceną i kupić tańszy wzór lub dać blachę. Ocieplenie celulozą odpowiednio wyglusza i nie będzie nic słychać. Dom można wybudować do zamieszkania w cenie mieszkania. To nie jest nic trudnego wymaga jednak odpowiedniego planowania i dostosowania sie do cen materiałów oraz technologii. Powodzenia w dalszych pracach.

  • @erni782
    @erni782 Год назад +3

    Od tygodnia działamy z naszym domem 205m zabudowy na płycie fundamentowej i jak na razie widząc koszty etc... szacuję stan 0 na 100.000 lub trochę ponad to ... powodzenia.

    • @domatorzy
      @domatorzy  Год назад +1

      To my życzymy powodzenia, bo zapowiada się u was grubo 💪😉

    • @erni782
      @erni782 Год назад

      @@domatorzy Dziękuję i życzę tego samego ..

    • @marctap7253
      @marctap7253 Год назад

      Jeśli w podstawie jest 200 m2 to nie 100 tys bankowa

    • @erni782
      @erni782 Год назад +1

      Co Ty wiesz ? masz racje nie 100 bo wyszło 125.000 @@marctap7253

    • @mirosawprzerwa2018
      @mirosawprzerwa2018 Год назад +1

      Stan 0. Plyta 176m2 125tys pln

  • @rafalloch7035
    @rafalloch7035 7 месяцев назад

    Ogromne te koszty. Ale to wasz wybór. Rozumiem że to dom waszych marzeń. Ale czy nie rozsądniej było wybudować parter 120 m2? Ja wybudowałem parter 120m2 pod klucz za 400 tysięcy 4 sypialnie salon z, aneksem 30 m2 toaleta duża łazienka kotłownia z pralnia. Bez garażu. Rekuperacja podłogówka na całości. Tylko wykończeniówkę robiłem sam ocieplenie sam. Wasz do sporo jeszcze będzie kosztował. Życzę powodzenia i wytrwałości w dążeniu do celu, a napewno cel będzie drogo jeszcze kosztował. Też budowałem pustakiem ceramiczny szlifiwanym na zaprawę cienko warstwowa, widzę że u was majstry walili ostro na zaprawę cementowa. Powodzenia życzę 👍

  • @WaldemarC.
    @WaldemarC. Год назад +1

    Budowałem sporo lat temu i mam strop Filigran i balkony prefabrykowane( jestem super zadowolony)

  • @dariuszrozwojowy
    @dariuszrozwojowy Год назад +3

    Tanio i Szybko - nie będzie Dobrze
    Dobrze i Szybko - nie będzie Tanio
    Tanio i Dobrze - nie będzie Szybko

  • @arielwawer193
    @arielwawer193 10 месяцев назад +1

    Dziękuję

  • @werderbrema7181
    @werderbrema7181 Год назад +1

    Dobrze że mimo przekroczenia budżetu humory dopisują. Przy wydawaniu takich pieniędzy trzeba faktycznie się regularnie dystansować. Gratuluję wykonania SSO z oszczędności, chdyż koleine etapy będą niemniej kapitałochłonne więc kredyt będzie nieodzowny. Ps. Mimo iż można to sprawdzić w gotowym projekcie przydały by się ingormacje na filmie o powierzchni dachu czy wymiarach fundamentów żeby nie trzeba było zaglądać do projektu. Ale film bardzo rzeczowy i bazujących na aktualnych i realnych kosztach👍💪

    • @domatorzy
      @domatorzy  Год назад +2

      Humory dopisują, bo nie ma co się zamartwiać, tylko trzeba iść naprzód. 😉
      Staraliśmy się zawrzeć jak najwięcej informacji, ale stres podczas nagrywania robi swoje i mimo notatek i tak sporo rzeczy uciekło. Ale zawsze chętnie doprecyzujemy w komentarzach. 🙂 Dzięki!

  • @rachciachciach5168
    @rachciachciach5168 11 месяцев назад +1

    Fajnie mieć strop monolityczny i dachówkę na dachu tylko po co ? Dach wytrzyma tak długo jak długo wytrzyma jego najsłabsze ogniwo, w Waszym przypadku będzie to drewno wykorzystane na więźbę. Po co wieniec pod murłatę skoro można było zastosować jętki. Po co drogi komin skoro służy on tylko do odprowadzania spalin. Wszystkie są w podobnym standardzie. Również się buduję ale nie napiszę ile wydałem bo nie będę Was dołować ( dużo robię sam ) jedynie doradzę, staranniej wybierajcie ekipy budowlane, bo one właśnie generują najwięcej kosztów - zwyczajnie naciągają naiwnych inwestorów jak wyczują kasę.. Życzę wytrwałości i silnych nerwów. powodzenia..

    • @ArekkPL
      @ArekkPL 11 месяцев назад +2

      Przy tych kosztach to szczerze mówiąc warto byłoby rozważyć nawet ściągnięcie ekipy budowlanej z drugiego końca Polski i opłaceniem im apartamentu na kilka miesięcy. Nadal można by liczyć na zaoszczędzone kilkadziesiąt tysięcy złotych.

  • @wojciechrozmus6381
    @wojciechrozmus6381 Год назад +1

    Bardzo fajni ludzie :)

  • @tomaszwisniewski415
    @tomaszwisniewski415 Год назад +2

    Walczymy z bardzo podobnym projektem i mamy sporo podobnych rozwiązań w projekcie jak Wy. Powodzenia 😊

  • @namojejglowie
    @namojejglowie 11 месяцев назад +7

    Bardzo dużo was to wyszło buduje w tym samym czasie dom nieco większy fundament lany , strop monolityczny, dachówka itp razem z oknami wyszło mnie 310 tys , ta robocizna u was masakrycznie dużo kosztowała…. Ja wiem ze taki region ale koleżanka pod Warszawa takich cen nie miała jak wy 😢 powodzenia wam zycze i uczciwszych ekip jeśli chodzi o wyceny

    • @andrzejt522
      @andrzejt522 11 месяцев назад

      310 do jakiego etapu?

    • @ArekkPL
      @ArekkPL 11 месяцев назад +1

      @@andrzejt522SSZ

    • @robertwpr7907
      @robertwpr7907 11 месяцев назад +1

      U mnie to samo. Dom w zdrójowkach 6g2 stan surowy zamknięty z oknami, drzwiami i dachem gotowym 320 tysięcy złotych.
      Ławy i ściany fundamentowe lane, porotherm dryfix, strop lany, dach z lukarną, deskowany, blachodachówka rukki finnera, okna salamander blue evolution 85, drzwi z doświetleniem. No nie było oszczędzania zbytnio ale tutaj w filmie to jakiś kosmos cenowy.
      Lokalizacja mojego domu to Grodzisk Mazowiecki.
      Do zamieszkania wydałem około miliona złotych.

    • @Thicodinify
      @Thicodinify 4 месяца назад

      @@robertwpr7907 Ile tak orientacyjnie wyszła u ciebie robocizna za SSO(bez dachu)?

    • @robertwpr7907
      @robertwpr7907 4 месяца назад +1

      Sorry na szybko przeczytałem i napisałem ile wyszedł cały SSO. Robocizna to było jakieś 80-90 tysięcy złotych.

  • @sebastiankozowski250
    @sebastiankozowski250 8 месяцев назад

    Gratulacje 👍 Pozdrawiam 👍

  • @mariuszsmoter8476
    @mariuszsmoter8476 Год назад +4

    Przepraszam za słowa ,
    Ale muszę to napisać , nieźle Was wyfrajerzyli.... Robocizna za strop mistrzostwo świata ... Wiem co mówię sam buduje , mam SSO od tygodnia

    • @piotrogrodzinski4617
      @piotrogrodzinski4617 Год назад

      Dokładnie 58 tyś ja dałem za ściany działowe nośne i strop, za podobny dom pod Warszawą. Deskę szalunkową miała ekipa, ja kupiłem stęple drewniane za 2.7 tyś.

    • @hansik1987
      @hansik1987 Год назад

      @@piotrogrodzinski4617 u mnie dom 170 m2 parterowy, w tym garaż 40 m2, strop 200 m2 (dochodzi nad tarasem i nad drzwiami), robota za ściany nośne, działowe, strop, szczyty, komin i obmurówka 52 tys. Okropnie drogą ekipę mają autorzy filmu. Na ten moment mam dom ocieplony, pompa, rekuperacja, tynki, wylewki, wszystkie przyłącza, wyposażenie łazienki (prysznic podtynkowy, wc, odpływ liniowy itd), zakupione płytki na cały dom, drenaż działki, alarm, monitoring i koszt całkowity wyniósł niecałe 600 tys.

    • @ArekkPL
      @ArekkPL 11 месяцев назад

      @@hansik1987Jaki region kraju (miasto)?

    • @hansik1987
      @hansik1987 11 месяцев назад

      @@ArekkPL okolice Częstochowy, oprócz ścian, stropu i dachu wszystko samemu robiłem.

    • @ArekkPL
      @ArekkPL 11 месяцев назад

      @@hansik1987 Twoja ekipa od konstrukcji robi na całym śląsku czy tylko okolice Częstochowy?

  • @joannapinkus7005
    @joannapinkus7005 Год назад

    Ja mam 250 m z garażem i mój stan surowy otwarty to ok 900 tyś zł bez ceny działki. Mój kierownik budowy kosztuje ok 7 tyś Teraz teraz dojdą płaskie daszki i płaski taras pod którym jest garaż i wstawiane okien. Okna mam już wycenę, 230 tyś. 9 okien kolankowo- dachowych velux. Resztę to okna aluminiowe. 3 x HST i kilka normalnych. Jeszcze nie mam wyceny bramy i drzwi garażowych oraz drzwi wejściowych do domu. Nie wspomnę ile jeszcze przede mną. Stropy też tak laliśmy. W moim przypadku mam okno narożnikowe 2,5 m na 5 m bez słupka. Na sam strop poszło ok 8 ton stali by unieść konstrukcje. Beton B 25/30 W8. Dach mam z dachówki płaskiej Creaton Domino, kładzione na zamek nie na cegiełkę. Wyglada znacznie ładniej. Jakość dachówki jest przeciętna. Chyba betonowe byłyby lepsze. Ceny pod Wrocławiem są kosmiczne!!!

  • @sebastianstefaniak2289
    @sebastianstefaniak2289 Месяц назад

    Zazdroszczę Wam takich śmiesznych kosztów

  • @wojciechtoborek8341
    @wojciechtoborek8341 Год назад +1

    Witam Sąsiadów! Widzieliśmy się dzisiaj w UG na dywaniku u Pana Zbyszka ;) Podziwiam za taki duży projekt! (mój prawie trzy razy mniejszy, dwa rzędy bliżej ⛰) Ciekawe jak algorytmy YT wyświetlają sugerowane filmy 👀 P.S Też czekam na prąd rozmyślając o solarach na przyssawkę! 🤭😂

    • @domatorzy
      @domatorzy  Год назад +1

      Świat jest mały, a internet jeszcze mniejszy 😅 Tymczasowe solary na przyssawkę dają radę z zasilaniem drobnych rzeczy na tym etapie 💪☀️ Zamierzamy to pokazać w jednym z kolejnych filmików.

    • @domatorzy
      @domatorzy  Год назад +2

      Zawsze jak jedziemy do siebie to podziwiamy i kibicujemy sąsiadom. Widzieliśmy płytę fundamentową, teraz czekamy na pierwsze ściany! 😉 Fajnie, że osiedle rośnie i zaczyna tętnić życiem. 😊 Powodzenia!

  • @sztukalatania8488
    @sztukalatania8488 11 месяцев назад

    Wow ale ceny, życzę wytrwałości:)

  • @krzysztofarendt2131
    @krzysztofarendt2131 Год назад +7

    Kwoya jak za sso poraża jak za zupelnie zwyly dom, pytanie czy na 1,5mln sie skończy. Szczególnie przykówa uwage strop, 50 tys za robocizne, . Mysle za za mniejsza kwote niz za robozine mozna by było zastosowac strop prefabrykowanny z plyt kanalowych w 1-2 dni gotowy, byc moze kosztem jakis zmian w ukladzie. Nie odczujcie tego komentarza jako przytyk, ale wydaje mi sie ze mozna bylo podjać bardzie racjonalnie ekonimicznie wybory.

    • @domatorzy
      @domatorzy  Год назад +5

      Nie ukrywamy, że nam z ekonomicznymi decyzjami nie po drodze 😉 Ustaliliśmy sobie na początku budowy, że nie idziemy na kompromisy, bo zwykle jest tak, że dom na projekcje jest piękny, a później ekonomiczne decyzje powodują, że mieszkasz w innym domu niż ten wybrany "z katalogu". Nie traktujemy naszej budowy jako inwestycji, on nie ma nam się zwrócić, ma się nam w nim po prostu dobrze mieszkać ☺️

  • @mimoza4526
    @mimoza4526 Год назад +1

    powodzenia wam zycze

  • @karolpoznanski2316
    @karolpoznanski2316 11 месяцев назад

    za dwa dni pracy pokrycia blacha wiaty garażowej 6×3 dwóch fachowców 2,7 tys zł, dabrowa Górnicza. Rozmawiam z fachowcami to mówią że pracownik musi na dniówkę zarobić 1000 zł, czasem min 800

  • @budlegar7627
    @budlegar7627 Год назад +1

    Również życzę wytrwałości od tego etapu będzie ciężej powodzenia

    • @HuaweiP30-xn2cd
      @HuaweiP30-xn2cd 11 месяцев назад

      Poważnie? Ja ledwo stan zero przeżyłem. Moja ekipa jest dość "samodzielna". Muszę wszystkiego pilnować podwójnie

  • @someone-rr7cy
    @someone-rr7cy Год назад +1

    Witam, my budujemy dom parterowy o pow 116mkw , dach prosty dwuspadowy . Koszt SSZ to ok. 240 tys zł .Rejon to wielkopolska. Pozdrawiamy.

    • @arektrip9727
      @arektrip9727 Год назад +1

      To bardzo tanio.

    • @someone-rr7cy
      @someone-rr7cy Год назад +1

      @@arektrip9727 tyle że to najprostszy dach, budynek .

  • @filipzmarc5831
    @filipzmarc5831 7 месяцев назад

    Zasyp najlepiej się zagęszcza zostawiając fundamenty na jesień zimę i wiosnę .Deszcze ,mrozy na zmianę .Zagęszczenie naturalne bezkosztowe.

  • @jackpack-ud2ko
    @jackpack-ud2ko 8 месяцев назад +1

    W tej kasie to dwa ale życzę powodzenia Wasza kasa

  • @arturs990
    @arturs990 Год назад +8

    Firma budowlana ewidentnie przegięła z ceną 170 tys. to jakaś masakra.

  • @Pacek90
    @Pacek90 9 месяцев назад +1

    2023 109m dach 4spadowy blachodachowka premium fundamenty ocieplone plus strop tez ocieplony sso 190tys a z oknami i drzwiami 250 tys zl podkarpacie nawet nie kiwnelem palcem przy budowie.

  • @krysiakiel6280
    @krysiakiel6280 11 месяцев назад

    Bardzo Mi sie podoba , opowiadacie polskim jezykiem bez akcetu angielczyzny, obczyzny

  • @marekostrowski3874
    @marekostrowski3874 Год назад

    Parterowy 175m zabudowy, stan SSZ to 1/4 całej inwestycji bez ceny działki, pozdrawiam budujących.

    • @domatorzy
      @domatorzy  Год назад +2

      Planujemy do deweloperskiego wydać podobną sumę co na SSO, choć dobrze by było trochę mniej 😉 Samo wykończenie to już bardzo indywidualna kwestia, można skromnie💰, można na bogato💰💰💰 Zobaczymy na co budżet pozwoli, ważne by zamieszkać, a później jakoś to będzie 🙂

  • @pietasharp
    @pietasharp Год назад

    Pozdrawiam i trzymamy kciuki! Zastanawiamy sie jednak nad stanem deweloperskim... ciezkie decyzje 😅

    • @domatorzy
      @domatorzy  Год назад +1

      Trudna decyzja, najważniejsze dobrze sprawdzić nieruchomość przed zakupem jeśli się zdecydujecie na stan deweloperski. Są też plusy, że wprowadźcie się pewnie przed nami 😅

    • @pietasharp
      @pietasharp Год назад

      @@domatorzy jeździmy i oglądamy inwestycje. W 4 dni ponad 400km... chyba coś wybierzemy

  • @tomaszmare5942
    @tomaszmare5942 11 месяцев назад

    430 tyś sso za 120m?.......oby więcej takich klientów

  • @bogusawzurawka1061
    @bogusawzurawka1061 11 месяцев назад

    Gratulacje. Powoli małymi kroczkami do przodu :)
    Mam wrażenie, że chyba nieco za słabo negocjowaliście z ekipami budowlanymi. Cena za robociznę i dodatkowe opłaty za wynajęcie stempli pod strop to gruuuba przesada. Nie wspomnieliście ile kosztowała was hydraulika i elektryka?

  • @piotrklejnowski7563
    @piotrklejnowski7563 11 месяцев назад +1

    Parterowy najwygodniejszy. Górę dodaj na dół. Bez piwnicy oczywiście I na wysokim fundamencie.

    • @rafalkur4770
      @rafalkur4770 11 месяцев назад +1

      Piwnica to podstawa w domu jednorodzinnym.Jej brak to w późniejszym czasie garaż " załadowany" pod sufit albo budowanie cudnych budek na działce.Parterówka nie zawsze jest taka git.Dla mnie to duże mieszkanie i labirynt.W domu muszą być schody.

  • @karolpoznanski2316
    @karolpoznanski2316 11 месяцев назад

    Kroją was pięknie, ruuszylibyscie trochę głową i rękami to było by taniej dużo taniej. Trzeba było poprosić kogoś co by wam doradził ifoche się znal

  • @slawekwnuk2137
    @slawekwnuk2137 11 месяцев назад +1

    Podziwiam taką pamięć, jakie koszty, jakie materiały itd.

    • @domatorzy
      @domatorzy  11 месяцев назад +1

      Ależ skąd, kto by to spamiętał 😅 Po prostu wszystko sobie zapisujemy planując budżet, więc łatwo nam takie szczegóły później wyciągnąć. 🙂

  • @bartoszhodowany48
    @bartoszhodowany48 Год назад +3

    Sporo przepłaciliście, dużo można było zaoszczędzić. Trzeba było uzgodnić całość za robociznę SSO z dachem np 100 tyś. W 2022 wybudowałem SSO 130m2 za 230 tyś. Stop taki sam lany na płycie fundamentowej. Dach więźba tradycyjna dachówka creaton titania czarna glazura. Pozdro. Bardziej oszczędzajcie próbujcie robić niektóre rzeczy sami. Szkoda tak szastać kasą lepiej oszczędzać

  • @dariomombaka4212
    @dariomombaka4212 Год назад

    Drogo was to kosztuje, pozdrawiam.

  • @raptusek100
    @raptusek100 Год назад

    Drogo, nawet bardzo drogo ( strop!!!) ale wygladacie na zadowolonych 😁

  • @aGentleUser
    @aGentleUser 10 месяцев назад

    Przeraza mnie to :D

  • @pozytywniezakrecony151
    @pozytywniezakrecony151 11 месяцев назад

    Wcale nie jakoś mega drogo, strop monolityczny najlepszy chyba. Fakt średnio trafiliście z ceną stali, ale spodziewałem się że wyjdzie wam wiecej. Myślę że na stropir was szarpnęli, lepiej szukac różnych ekip.Było robić bez komina i dac reku i kominy ew z boku na elewacji:) ale lurcze prijekt było zmienić...te okna dachowe..

  • @dawidczaprowski
    @dawidczaprowski Год назад +1

    Hej Sobótka mojej okolice świetnie, nie mieszkam w Pl ponad 15 lat i tęskno za Dolny Śląskiem, ale wracając do myśli, jakie ceny są za materiały, robociznę obecnie ( trzeba mieć worek pieniędzy) na wybudowanie i wykończenie domu. Oczywiście trzymam za Was kciuki i powodzenia w dalszych realizacjach. Powiedzcie jak l długo już się budujecie od zakupu działki. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego życzę 😀☀️

    • @domatorzy
      @domatorzy  Год назад +1

      Zaczęliśmy budowę pod koniec sierpnia 2022 r. Początkowo mieliśmy się budować w innej lokalizacji ale gdy przyjechaliśmy w te okolice to nas chwyciło za serce 😍

    • @nnnnnn3647
      @nnnnnn3647 Год назад

      @@domatorzy Dojazd do Wrocławia fatalny. Droga bardzo obciążona.

    • @domatorzy
      @domatorzy  Год назад +2

      Braliśmy to pod uwagę wybierając lokalizację naszego domu. Obydwoje pracujemy zdalnie. Wrocław jest nam potrzebny na tyle sporadycznie, że nie jest to dla nas problemem 😉

    • @nnnnnn3647
      @nnnnnn3647 Год назад

      @@domatorzy Dzieci też będą się uczyć zdalnie? ;) To wtedy pojawiają się prawdziwe problemy. Rozumiem, że ceny mieszkań we Wrocławiu są teraz potężne, mimo wszystko na dom bym się nie zdecydował. To studnia bez dna. Bez przerwy trzeba coś zrobić i kupić. Koszty budowy domu sa porównywalne z ceną dużego mieszkania w miesce (w tej chwili to powyżej miliona). Kupiłem więc mieszkanie w widokiem na Ślężę i park. Nie obchodzi mnie obsługa nieruchomości. Coś się zepsuje? wysyłam maila. ;)
      Również pracuję zdalnie, ale bardzo często muszę bywać w mieście ze względu na lekarzy.
      Teraz wizyta to 10-20 minut. Gdybym miał dom za miastem, to ten czas wydłużyłby się do kilku godzin.
      Mam znajomych i rodzinę z domami w okolicy. Samochód to ich główne miejsce zamieszkania. Samochody będą jednak blokowane i ich eksploatacja będzie niezwykle kosztowna. Takie są niestety koszty życia w opanowanej przez wariatów klimatycznych Europie.
      Jest również dodatkowe ryzyko.
      Nie wiem, gdzie jest działka, ale w okolicy planowane są dwie spore inwestycje drogowe. Nowy ślad dla A4 i droga ekspresowa do Świdnicy i Wałbrzycha. Czy sprawdzaliście to na planach miejscowych? Może się okazac, ze to będzie uciążliwe. Mieszkam kilka kilometrów od A4, ale i tak ją słyszę.

    • @misiugogo5829
      @misiugogo5829 Год назад

      będzie jeszcze S-8 do Łagiewnik@@nnnnnn3647

  • @Kriss-kc6by
    @Kriss-kc6by 11 месяцев назад +6

    Cena za strop mnie zaszokowała , ja bym sie nie zgodził na taki koszt .

  • @Matriks_895
    @Matriks_895 Год назад

    Dwa tyg na stroie i cały rok można odczytać😂. Mnie odobna powierzchnia wyszla niecałe 20na gotowo oczywiście teriva stro

  • @wspomnienia633
    @wspomnienia633 Год назад

    O kurcze strach rozpoczynać budowę. U nas duża część będzie systemem gospodarczym więc na nadzieję, że i koszty mniejsze. .. 😊

    • @domatorzy
      @domatorzy  Год назад

      Patrząc po komentarzach, główne wątpliwości dotyczyły właśnie robocizny, więc bez obaw. Trzymamy kciuki i życzymy wytrwałości w budowie 💪

    • @epolpier
      @epolpier Год назад

      Oj strach. Podziwiam ludzi ktorzy robia systemem gospodarczym wszak to zero zycia rodzinnego przez 2-3 lata...

  • @martinmajewski27
    @martinmajewski27 11 месяцев назад

    tak sobie licze, to mieliście jakieś 212m2 dachu w tym projekcie. Zatem odejmując okna od waszej wyceny, wyszło jakoś 144 tyś zł za dach, to jakieś 650 zł za m2 dachu. Nieżle się rozjechało z tym co piszą na googlach, że niby 250-300zł za m2 dachu, bez ocieplenia.

  • @watrykp3470
    @watrykp3470 Год назад +43

    Szczerze, to ta ekipa zrobiła na was deal życia. Przedpłaciliscie dosłownie za wszystko. Jak ekipa budowlana wyczuje "jelenia" który się nie zna to łapie za rogi i nie puszcza.

    • @robertmuller6632
      @robertmuller6632 11 месяцев назад +6

      Wzięli 600000 na 30 lat oddadzą do banku 900000...dopóki nie spłaca kredytu dom jest nadal własnością banku

    • @11...DEMONIK...11
      @11...DEMONIK...11 11 месяцев назад +12

      Za co przepłacili??? Najlepiej jak by firma wykonawcza wybudowała charytatywnie czyli za darmo. Pomyśl jeżeli masz czym że firmy mające pracowników ponoszą duże koszta podatki i pesja dla pracownika, nikt za darmo nie będzie pracował no chyba że ci szef wypłaty nie płaci to ok chyba że tak😂😂😂😂. Więc nie pisz bzdur nie mając zielonego pojecia ile firmy muszą wydać pieniędzy na utrzymanie pracowników a i nie zapomnijmy że koszty firmy to nie tylko pracownicy narzędzia, paliwo, utrzymanie samochodów firmowych, księgowość i co szef firmy też coś musi zarobić.

    • @agro_pojezierze9324
      @agro_pojezierze9324 11 месяцев назад +3

      Najczęstsze komentarze januszy budownictwa "sam postawie po pracy i w weekendy że szwagrem" i później widzimy cukiereczki.
      Autor dobrze wspomina SD kiedyś moznabylo 450 spokojnie zrobić dziś, 800 z kostka, ogrodzeniem, ociepleniem jest realne bo ceny spadły. Współczuję tym co kupowali w 2022 r i na początku 23 r. Teraz już ceny zjechały sam kupowałem styro po 400 zł m3 a dziś jest już ponad 200zl za m3

    • @HuaweiP30-xn2cd
      @HuaweiP30-xn2cd 11 месяцев назад

      Zaczęli w 2022, teraz jest sporo taniej. Z drugiej strony, tylko idiota trzyma teraz kasę na koncie, lepiej wszystko wydać i się nie martwić, że władza się dobierze do tego.

    • @lukaszmazurek7307
      @lukaszmazurek7307 10 месяцев назад

      Nieprawda

  • @KrzykuVlog
    @KrzykuVlog Год назад +2

    Ilość metrów robi swoje.. Nie mała kwota Ale warto :).

  • @michalgl2554
    @michalgl2554 Год назад

    Skasowali was jak za złoto, mega drogo.
    Koszt stan surowy otwarty 125 m2 plus garaż 36 m2, Śląsk - 270 tys ( robota + materiały) poroterm, Ceramika dach
    Budowali górale.
    Zebraliśmy 5 ofert i ceny zmieniały się o 100 tys.
    Weryfikujcie ceny!!!!
    PS toaletę stawiała sobie ekipa we własnym zakresie
    , kierownik budowy 3 tys.
    Wczoraj skończyli 😁

    • @maami59
      @maami59 11 месяцев назад

      Mogę prosić o namiar na ekipę?

  • @de-pe-wu
    @de-pe-wu Год назад +2

    Dużo wyszło 😲 My budujemy systemem zleconym do tego etapu, który opisujecie (też w nie najtańszym rejonie), właściwie bez różnic w materiałach i stosowanych rozwiązań i SSO wyjdzie nam niecałe 360k brutto, a stawiamy 213 mkw użytkowych, a po podłodze 303mkw. No ale spełnione marzenia nie mają ceny i trzymamy kciuki, żebyście na późniejszym etepie złapali trochę oszczędności.

    • @mat83004
      @mat83004 11 месяцев назад

      Pod klucz ?

    • @de-pe-wu
      @de-pe-wu 11 месяцев назад

      @@mat83004 Pod klucz to wyjdzie z 800-900 😉

  • @dariuszw5286
    @dariuszw5286 Год назад +8

    100 tys wydane za duzo , poważnie

  • @acquadigioprofumo
    @acquadigioprofumo Год назад +4

    Za toitoi szacun tak powinno byc :) pozdro ja buduje parterówke 99,87metra pozdro wam 🎉

    • @DiyHubert
      @DiyHubert Год назад +1

      W jakim etapie jesteś i ile wydałeś?

    • @acquadigioprofumo
      @acquadigioprofumo Год назад +1

      @@DiyHubert dojechałem do wieńca zbrojenie już leży teraz zaszalować i zalać . Wydałem jakieś 40k do tego etapu

    • @bronisawrak1865
      @bronisawrak1865 Год назад

      @@acquadigioprofumo M9j brat jak si3 dowiedział ceny to sam wymurował,teraz kładą mu dachowk3, dom sto pięćdziesiąt m

  • @koralik9502
    @koralik9502 Год назад

    Podziwiam i życzę zapału dalej. Czerwiec 2022 zaczęliśmy budowę domu 120m2 (podnieślismy ściankę kolankowa i wyszlo sumarycznie wiecej), prosta bryła, dach dwuspadowy (blacha na rąbek), poddasze użytkowe, skosy betonowe zrobione super, bez garażu. Mamy przylacza wod-kan., gazowe, ssz, okien 12 (duuużo jak na taki dom, ale bez dachowych) instalacje rozprowadzone w chalupie, tynki wew., parapety, podlogówka po całości, wylewki. Na pażdziernik 2023 umowiona elewacja na tip-top (styro, klej. tynk, parapety, podbitka) i przylącze gazu do domu. Strych ocieplony i zaszalowany, skosy ocieplone przy robieniu dachu (25cm welny). Do tego stanu, licząc z elewacją i gazem, wydamy 360 tyś. Budujemy w mazowieckim, 70 km od stolycy 😉. Działki nie kupowaliśmy (ok.1000m2), co bylo duzym plusem, ponieśliśmy tylko koszty notarialne, geodeta, mapki, itp. co jest też w tym wyliczeniu. Wydawało sie nam, że to dużo za wszystko, ale mysle, że jest ok. 👍 a nawet bardzo ok, co kilka razy uslyszalam od fachowców nt, projektu. Ale kazdy buduje taki dom, jaki chce miec dla siebie. My na emeryturę, bo 50-tka na karku. Powodzenia w dalszych etapach!! I worka pieniążków!!

    • @domatorzy
      @domatorzy  Год назад

      Nie ma co sobie robić wyrzutów, cena bardzo spoko naszym zdaniem. No i skosy betonowe 🥰 będzie przyjemnie latem. Pozdrawiamy

    • @koralik9502
      @koralik9502 Год назад

      Zimą tez trzymają ciepło, sprawdzone u kuzynki. Damy wszyscy radę, jak mój śp tato mowi: budować i się nie bać! Pozdrawiamy z Turbacza.😊

    • @pawlakppp
      @pawlakppp 11 месяцев назад

      @@koralik9502 polecacie ekipe? Dałbyś namiar?

    • @koralik9502
      @koralik9502 11 месяцев назад

      @@pawlakppp Ekipa była z miejscowości obok, gdzie budujemy i poza tym, że trzeba było po nich zesto sprzątać, to złego słowa nie mogę powiedzieć o panach. A może ja jestem za bardzo pedantka, bo raz dostałam po uszach, że sprzątnęłam i chudziak będzie zabrudzony betonem ze stropu. 😉 Budują tylko w najbliższej okolicy, z racji innych obowiązków. A gdzie będziesz budował?

    • @pawlakppp
      @pawlakppp 11 месяцев назад

      @@koralik9502 Okolice Nadarzyna, myślimy o starcie na wiosne

  • @krzysztofzet9991
    @krzysztofzet9991 Год назад +1

    Wytrwałości życzę, film merytoryczny i Wy także naturalnie przed kamerą. Budowa cieszy ale też niestety dobija momentami. Ja dom 110mkw parterowy prefabrykat keramzyt 460 tys deweloperka..a koszty dopiero przed wami, hydraulika elektryka..o wykończeniu nie wspominając

    • @barrybookmaker7433
      @barrybookmaker7433 Год назад +1

      hydraulika i elektryka to takie koszty przy 170 tys za dach albo 80 tys za sama robocizne stropu ? 😏

    • @epolpier
      @epolpier Год назад

      @@barrybookmaker7433 Ocieplenie zewnetrzne - 50 tys, ocieplenie dachu 20 tys, tynki 30 tys, posadzki 10 tys, hydraulika pelna - 70tys, rekuperacja 30 tys., elektryka 20 tys. Wykonczenie trzeba liczyc ze 2 tys/m2. Ogrodzenie 50 tys, kostka brukowa 30 tys. Duzo jeszcze pieniedzy potrzeba oj duzo...

    • @barrybookmaker7433
      @barrybookmaker7433 Год назад

      @@epolpier mysle ze duzo , duzo wiecej przy tym konkretnym projekcie 🤗

  • @ernestm1005
    @ernestm1005 Год назад +1

    Komentarz dla zasięgu, fajna budowa

    • @mat83004
      @mat83004 11 месяцев назад

      Nie masz zasięgu ?

  • @honda10071
    @honda10071 8 месяцев назад

    Witam
    Jestem w trakcie planowania zakupu bądź budowy domu (bardziej jestem za budową )
    Może stworzycie taki poradnik na co zwrócić uwagę budując od podstaw .
    Pozdrawiam

    • @domatorzy
      @domatorzy  8 месяцев назад +1

      Na pewno będziemy chcieli podsumować naszą budowę i to byłaby dobra checklista właśnie takich rzeczy na które warto szczególnie zwrócić uwagę. Każdy dom jest inny, ale też każdy ma własne wymagania. Taką uniwersalną radą jest dobrze przemyślany projekt domu. O ile z kwestią układu pomieszczeń nie ma problemu to mało kto myśli o instalacjach w domu na tym etapie. Np. gdzie ukryć rozdzielacze od wody czy ogrzewania, gdzie będzie wentylacja, czy kanały od wentylacji się zmieszczą, gdzie klimatyzatory, czy wymiennik pompy ciepła nie będzie hałasował pod oknem sypialni, może warto zaplanować go w innym miejscu itd. Przed rozpoczęciem budowy zaplanujcie zagospodarowanie terenu dookoła domu i koniecznie zaznaczcie sobie gdzieś poziom zero, bo później nie poznacie terenu jak się zacznie i będzie ciężko się połapać bez odniesienia. Ogólnie temat rzeka w zależności od tego jak bardzo ktoś przywiązuje do tego typu szczegółów wagę. Ci którym "wszystko jedno" na pewno jest dużo łatwiej 🙂 Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki🤞 Musicie się uzbroić w masę czasu i cierpliwości, chyba że będziecie budować systemem w pełni zleconym pod nadzorem projektanta, który za was będzie wszystko koordynował, ale od znajomych wiemy że i to często wymaga zaangażowania inwestorów 😉

    • @dannylee521
      @dannylee521 7 месяцев назад

      lepiej sie nie brac za cza cos nie ma sie pojecia, nic sama nie zrobisz nawet podlogi nie wylejesz ani nie wylozysz. Takze tu ponad panke szykuj, jak ktos nei ma pojecia kazdy go jedzie jak moze. Tacy ludzie to do blokow.

  • @MazowieckieEldorado
    @MazowieckieEldorado 10 месяцев назад +2

    Te okna z kryptonitem są kapitalne ,Superman trzyma się z daleka.

  • @gregoroski
    @gregoroski 4 дня назад

    Hej dobry film. Jakie ogrzewanie macie ? Jesteście zadowoleni ?

    • @domatorzy
      @domatorzy  4 дня назад

      Planujemy pompę ciepła, nie mamy za bardzo innej "wygodnej" opcji. Ciężko póki co cokolwiek więcej powiedzieć, ale na pewno jej uruchomienie będzie nas cieszyć, bo to będzie kolejny duży etap za nami.

  • @KrzysiekKowalski-xd1ni
    @KrzysiekKowalski-xd1ni Год назад

    Bardzo drogo,u mnie robocizna stropu 11 tys zl,i to z balkonami bardziej skomplikowany strop dwu poziomowy bo garaz jest niżej,u mnie wykonawca dawal swoje szalunki

    • @dannylee521
      @dannylee521 7 месяцев назад

      a jaki rejon? podkarpacie?

  • @kubag6695
    @kubag6695 11 месяцев назад

    Nowe mieszkanie w Pruszkowie, 4 pokoje 72 m2, dwa miejsca postojowe, duża piwnica, wprowadziłem się w styczniu - całkowity koszt z wykończeniem 800 tys zł. I to są bardzo rozsądne pieniądze jak na aglomerację warszawską. Wykończenie wnętrza wyszło ok 2800 za metr, standard dobry ale nie luksusowy. Ktoś powie, że można za to dom wybudować, może i tak ale z dala od cywilizacji.

    • @maami59
      @maami59 11 месяцев назад

      Mieszkam na Śląsku i nie uważam że z dla od cywilizacji 😊a Pruszków tj dziura

    • @ArekkPL
      @ArekkPL 11 месяцев назад

      ⁠@@maami59Śląsk jest specyficznym regionem, możesz niby mieszkać z dala od cywilizacji, a i tak mieć tylko 20-30 minut do dużego miasta a nawet kilku.

  • @irekgontarczyk8487
    @irekgontarczyk8487 4 месяца назад

    Jeszcze nie slyszalem by placic wykonawcy za jego sprzet😂😂😂

  • @MC-zf6fp
    @MC-zf6fp Год назад +3

    427 190 zł - nie ma za co.

  • @1980kogut
    @1980kogut 11 месяцев назад

    Jej a koszt zakupy cukru kawy Ii herbaty na budowe , uwezgledniliscie? W 2012 wybudowaliśmy z żoną BoB 2 g1 za ok 400 tyś też z dachówka. Zaznaczam ti był stan deweloperski z wykończonymi łazienkami, kotłownia i garażem wszędzie były zrobione podłogi.
    Szok ile to teraz kosztuje minęło tylko 11 lat.😮

    • @dannylee521
      @dannylee521 7 месяцев назад

      ja w 2011 sam budowalem z bratem oprocz murazy i dekarzy. 120tys.

  • @Graba1313
    @Graba1313 6 месяцев назад

    Hej,
    Jaka powierzchnia dachu i ile płaciliście za m2 dachówki?

  • @dualowiec111
    @dualowiec111 Год назад

    170 metrów - 2 dzieci ,pies i kot. Idealnie

  • @radosawobrebski1173
    @radosawobrebski1173 11 месяцев назад

    Pytanko tyle was to uczyniło z robocizną i zakupem działki???bo sczeze całego odcinka nie ogladalem

  • @szukajacyprawdy2477
    @szukajacyprawdy2477 Год назад +1

    Ładny dom 🏠,,,ale teraz w Polsce budowac to masakra
    My też budujemy to szok ile trzeba wszystkiego ile to kosztuje . Pozdrawiam, działajcie dalej bo roboty jeszcze jest duuuzo . Pozdrawiam z Podhala 👋

  • @lemot214
    @lemot214 Год назад

    @Domatorzy świetny film, dzięki za szczegółową wycenę! Nie moge tylko do końca połączyć kosztów samej dachówki. Możecie prosze powiedzieć jak to liczycie i ile Was wyszło za 1 dachówke (albo m2)?

    • @domatorzy
      @domatorzy  Год назад +1

      Za sztukę podstawowej dachówki płaciliśmy ostatecznie 12zł i 18gr. Trzeba pamiętać, że cenę robią też dachówki specjalne tj. dachówki szczytowe czy połówkowe, które kosztowały już ok. 73zł za sztukę. Odgrzebałem wycenę i za nasz dach 228m² wyszło 44 tys zł na samą dachówkę, kominki, gąsiory itp. Więc nieco się pomyliłem w filmie mówiąc, że 90%, bo wychodzi po obliczeniu 75% 😉

  • @bastarian___5688
    @bastarian___5688 7 месяцев назад

    427190zł.. 😐 Do stanu SSO.. 😐 Sorki, ale za 3/4 tej kwoty znalazłem dom SSZ na działce 4000m2, więc przy tym budżecie miałbym już gotowy do zamieszkania dom.. 😱 Bardzo przepłaciliście 😮

  • @Jarek688
    @Jarek688 Год назад

    Masakrycznie drogo nie krytykuje bo sam zacząłem równo dwa lata temu więc na górce cenowej ale bardzo drogo😢

  • @wojak7966
    @wojak7966 9 месяцев назад

    Normalne ceny, siedzę w temacie, koszt SSZ 150 metrów 550 tysięcy u „Nas”, developerski 1200000, dziękuję do widzenia