Соя: на шляху до 3 т/га

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 3 июн 2023
  • За потреби індивідуальної агрономічної консультації, ви можете заповнити форму для зворотного зв'язку: ✍ surl.li/fivgy
    Або зателефонувати за номером: 📱 +380 50 344 45 54
    Українські агровиробники знають, що соя - досить прибуткова культура, але етапи її вирощування можуть видатися технічно складними. Вона потребує вчасного захисту від хвороб та бур'янів, а також оптимального мінерального живлення. І хоча бажання аграріїв здобути ефективний врожай із мінімальними економічними інвестиціями цілком зрозуміле, у процесі вирощування сої існують критичні моменти, зекономивши на яких, втрати перевищать вигоду.
    Сьогодні ми поговоримо про фазу першого трійчастого листка на сої, а також поділимося основними елементами технології її вирощування на шляху до 3 т/га.
    1:05 - чим важливий період першого трійчастого листа
    1:32 - огляд сходів сої на прикладі господарства
    1:53 - які протруйники використовувалися
    2:27 - робота інокулянту
    2:39 - гербіцидна обробка посівів, оптимальні терміни внесення
    4:22 - боротьба з дводольними бур’янами
    5:19 - боротьба зі злаковими бур’янами
    5:30 - чи можна змішувати діючі речовини протизлакові з протидводольними
    6:26 - як працює кломазон у якості страхового гербіциду
    7:17 - найкраща фаза для листового живлення
    7:37 - основні елементи живлення та фітогормони
    Актуальна інформація та агрономічні поради від експертів компанії на сторінках у соціальних мережах:
    👉 Facebook surl.li/cjfxh
    👉 Instagram surl.li/cjfxj
    🌻 Підписуйтесь та отримуйте актуальні поради від експертів з агрономії 🌾
    #агрономія, #агробізнес, #сільськегосподарство, #agrotok, #агроток, #ярікультури, #соя, #живленняярих, #вирощуваннясої, #гербіциднийзахистсої, #живленнясої

Комментарии • 31

  • @AntonShulezhko
    @AntonShulezhko Год назад +1

    Які препарати можете порекомендувати з цитокінінами та аксунами, тобто фітогормонами

    • @agrotok_ua
      @agrotok_ua  Год назад +1

      На прикладі даного посіву, можемо порекомендувати препарати "ГРОС Квіцеліум" та "Powerfol FitoFarm". Поєднання цих продуктів дозволило нам отримати наступний результат 👉surl.li/iujyv

  • @Ratsional
    @Ratsional Год назад +2

    Нещодавно зустрічав інформацію про дослідження американців, яке говорить, , що листове підживлення має дуже низьку ефективність у випадку достатнього грунтового забезпечення. Що можете сказати про це? Як визначити, чи варто здійснювати позакореневе підживлення? Наскільки ефективні при цьому різні стимулятори, зокрема, амінокислотні препарати? Що думаєте про ефективність біологічних препаратів на основі живих мікроорганізмів?

    • @agrotok_ua
      @agrotok_ua  Год назад +1

      Добрий день! Дякуємо Вам за звернення. Наступного тижня, на нашому каналі відбудеться вебінар, тема якого як раз буде присвячена сої. Оскільки Ваші запитання потребують розгорнутої відповіді, наш експерт Олександр Бик обов'язково приділить час, щоб розглянути їх наприкінці стріму. Точну дату та час його проведення повідомимо трохи згодом, тож слідкуйте за нашими повідомленнями! Гарного дня.

    • @Ratsional
      @Ratsional Год назад +1

      @@agrotok_ua, дякую за реакцію на мій коментар! Постараюся не пропустити.

    • @GameR-uy7bg
      @GameR-uy7bg Год назад +1

      Так ви попробуйте пропустити оприскувачем 10 м і будете бачити результат. Як на мене заряджати оприскувач якимось гуматом чи подібним то це в пусту, якщо проходите фунгіцидом, інсектицидом то вже можна домішати якихось мікроелементів, бору, сульфату магнію, карбаміду... Моя думка

  • @user-cn5zz6jq3e
    @user-cn5zz6jq3e Год назад +2

    Добрий день ,де ви знаходитесь у нас накорінцях немаєбульбачок інокулянт хістік ,яка може будь проблема вологи достатьно

    • @user-ks3dk2qj5r
      @user-ks3dk2qj5r Год назад +1

      Доброго дня. Дякуємо за звернення. Ми знаходимось у м. Кропивницький, Кіровоградської обл. З приводу Вашого запитання: важко щось стверджувати не маючи детальної картини поля та розуміння Вашої конкретної ситуації вцілому. Загалом, таке може бути можливим за декількох причин:1. Якщо вносились азотні добрива у передпосівну культивацію або при посіві. 2. Перезволоженість грунту, а саме порушення киснево вуглецевого обміну, простіше кажучи - бактерія задихається в переущільненому і перезволоженому грунті. 3. Дія грунтових гербіцидів або післядія гербіцидів попереднього року. 4. Інокулянт, а саме умови та терміни зберігання, дотримання технологічних норм при обробці насіння і.т.д. Насправді причини можуть бути різні, але щоб не гадати на кавовій гущі - раджу заповнити форму зворотнього зв`язку під відео 👆 і ми зателефонуємо Вам для вирішення цієї проблеми.

    • @Dima-ho2yq
      @Dima-ho2yq Год назад +2

      Ці бульбашки легко відриваються тому рідко просто вимикнувши рослину ви бобачите бульбочки. Їх небуде якщо кислий ґрунт. Як правило вони є навіть без інокуляції.

    • @GameR-uy7bg
      @GameR-uy7bg Год назад +2

      Якщо соя на полі вперше , або не було деякий час(не знаю конкретно скільки) то навіть з інокулянтом може їх не бути. А там де соя по сої то бульбашки будуть і без інокулянту, це власне спостереження.

  • @user-ex4hn3ud8x
    @user-ex4hn3ud8x Год назад +4

    Підкажіть будь ласка якийсь дієвий препарат для підживлення сої .Дякую.

    • @user-ks3dk2qj5r
      @user-ks3dk2qj5r Год назад

      Доброго дня. Дякую за запитання. Одного препарату, який задовольняв би всі потреби рослин сої в різні фази розвитку - не існує. Тому доводиться комбінувати. Якщо Вам потрібна допомога в цьому питанні, то для надання фахової рекомендації нам необхідно більше інформації про Ваше поле. Для отримання консультації рекомендуємо заповнити форму в описі під відео і ми обов`язково з вами зв`яжемось.

    • @GameR-uy7bg
      @GameR-uy7bg Год назад +3

      Самий дієвий препарат це дощ))) якщо погода нормальна то у нас на місцевості бувало 3-4 т з однією гліфосатною обробкою.

  • @user-xi5yc8wv4p
    @user-xi5yc8wv4p Год назад +1

    Скажіть будь ласка,як правильно застосувати гербіцид.Якщо я даю 2,5 л раундапу на гектар а опирскую даною сумішю (300 л) 3 га чи потрібно збільшувати норму препарату? Дякую

    • @user-ks3dk2qj5r
      @user-ks3dk2qj5r Год назад +1

      Доброго дня. Дякую за запитання. Загалом для рівномірного покриття рослин бур`яну робочим розчином бажано було б збільшити норму виливу, тим більше, якщо норма витрати препарату 2,5 л/га. Але якщо можливості не має, то варто додати прилипач до бакової сміші і виконувати роботи в нічні години, щоб уповільнити випаровування робочого розчину з поверхні рослини.

    • @GameR-uy7bg
      @GameR-uy7bg Год назад

      В інструкції раундапу вказано 50-200 л на гектар якщо не помиляюсь. Чому не довіряти інструкції?)))

    • @user-xi5yc8wv4p
      @user-xi5yc8wv4p Год назад

      Так 50-200.Але ця норма на гектар,а я даною нормою покриваю 2.тому і цікаво чи дотримуватись норми препарату ч норми виливу води?

    • @user-ks3dk2qj5r
      @user-ks3dk2qj5r Год назад

      Дотримуйтесь норми препарату і якості покриття рослин!

    • @GameR-uy7bg
      @GameR-uy7bg Год назад

      @@user-xi5yc8wv4p не зрозумів , ви написали що виливаєте 300 л на 3 га, це по 100л на га, що допустимо інструкцією препарату, в чому проблема? А норму гліфосату потрібно давати як і при 200л на гектар. Деякі бачу зменшують кількість препарату при зменшенні кількості води, але я то не знаю як діє.

  • @semenov8
    @semenov8 Год назад +5

    Щоб виростити сою до 3т\га обовязково мати такий вигляд боса голова з борідкою но без вус?

    • @user-ks3dk2qj5r
      @user-ks3dk2qj5r Год назад +3

      Доброго дня. Дякую за запитання. Так, для того, щоб виростити високий врожай сої це невід`ємний атрибут! 😉 Але ми говоримо про врожай не до 3-х тон, а вище, тому і дбаємо про кожен елемент технології! 👍

    • @semenov8
      @semenov8 Год назад +4

      @@user-ks3dk2qj5r Тоді я не буду голити свою сиву голову і запускати бороду як в цапа бо бажаю отримати врожай сої більше чотирьох тон.

  • @Yura_Chornobai
    @Yura_Chornobai Год назад

    Чи можна два рази бентазон вносити на сою?

    • @user-ks3dk2qj5r
      @user-ks3dk2qj5r Год назад

      Доброго дня. Дякую за запитання. Дозволений період внесення цього гербіциду від 1-го до 3-х трійчатих листків, тому навряд чи ви встигнете це зробити двічі - це по-перше. А по-друге - фітотоксичність для самої сої може бути високою, тому не варто ризикувати.

  • @user-rt6fm9dr8e
    @user-rt6fm9dr8e Год назад

    Яка назва препарату з хізолофопом і імазомоксом.

    • @user-ks3dk2qj5r
      @user-ks3dk2qj5r Год назад

      Назва препарату: Імацид Актив.

  • @user-on3lb3js4z
    @user-on3lb3js4z Год назад +1

    Отже вирощую сою 10років що тільки не досліджував ?! 😮 Значить так гліфосаду 3 л на 1 г , при сівбі 100кг на 1 г нітроамофоски бажано 16 ту , і коли починає цвісти відро карбоміту на 1 г , все ! На фоні дощів врожай супер . Дощів немає 😮 😮😮😮 . Сіяти кому як подобається в сплошну через рядо чи рядки .

  • @user-cr7ql8sg2x
    @user-cr7ql8sg2x Год назад +3

    Яка назва сої вегетація якої 75 днів

    • @user-ks3dk2qj5r
      @user-ks3dk2qj5r Год назад +6

      Сорт сої, про який йде мова, називається Манхеттен.

  • @andreass6141
    @andreass6141 Год назад

    Що це за показник 3 т з га.? 4-5 тон без жодних підкормок вложіт гроші в сою і буде результат! Можу скинути свою сою без підкормок бо виложило впрошлому році!