ZASYPYWANIE, ZAGĘSZCZANIE, UKŁADANIE KANALIZACJI - CZYLI KANALIZOWANIE W PIASKOWNICY!!!

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 28 окт 2024

Комментарии • 21

  • @gafoniasty
    @gafoniasty 2 месяца назад

    Świetna robota aż miło popatrzeć👍

  • @mateuszzalewski6554
    @mateuszzalewski6554 2 месяца назад

    Komentarz taktyczny dla zasięgów ;) łapka za wytrwałość.

  • @tszabon
    @tszabon Месяц назад

    doceniam podkład muzyczny :) miło się oglądało/słuchało.

  • @Stefan_Kawalec
    @Stefan_Kawalec 2 месяца назад +2

    Taka sprytna zasada - spadki na rurach nie powinny być większe w stopniach niż średnica rury w calach. Co prawda przy kanalizacji z rur plastikowych ma to mniejsze znaczenie. Przepisy o maksymalnym spadku wzięły się z czasów rur żeliwnych, które nie były w środku tak gładkie, jak plastikowe. I zdarzało się, że przy za dużym spadku woda odpływała z rury zbyt szybko, nie zabierając ze sobą stałych nieczystości.
    Zawsze uczulam swoich klientów, żeby nie przesadzali z oszczędzaniem wody do spłukiwania kanalizacji. Rury MUSZĄ być przepłukiwane odpowiednia ilością wody.
    Może kiedyś doczekamy się rozwiązań technicznych i prawnych do użycia szarej wody w warunkach domowych czy wielomieszkaniowych.
    Piasek mógłby być czystszy, ale rozumiem ograniczenia inwestora. Pod same rury ubiłbym zasypkę jeszcze bardziej, bo w perspektywie kilku lat mogą odrobinę usiąść.
    Dobra robota. Twoja pieczołowitość jest godna naśladowania.

    • @SimpleLifeofContractor
      @SimpleLifeofContractor  2 месяца назад +1

      Dzięki za twój komentarz, czy to oznacza że rurę fi 160 ułożył byś że spadkiem 6,5 stopnia, jeżeli jest to poprawnie to czasem, ułatwiło by mi to pracę. Pozdro

    • @Stefan_Kawalec
      @Stefan_Kawalec 2 месяца назад

      @@SimpleLifeofContractor Ułożyłbym ze spadkiem NIE większym niż 6 stopni. Fi 160 to jest odpowiednik 6 cali, 110 - 4 cali, 75 - 3 cali 50 - 2 cali. Najlepiej przyjąć, że wszystko od fi 32 do fi 75 ma spadek minimum 2,5%, wszystko od fi 110 do fi 250 spadek w równowartości w calach nie mniejszy jednak niż 2,5%. Maksymalny spadek dla fi 110 do fi 250 nie może przekraczać 15%, bo przy takich wartościach nawet w plastiku woda popłynie a kupa zostanie.
      Kierownicy budów często zakładają, że murarz czy tam wykonawca stanu surowego jest debilem i dają takie sztywne wytyczne, żeby nie było pola do interpretacji (kombinowania). Bo potem trzeba klientowi w dębowej podłodze w salonie wykopać dół 2x2x2m i odtykać zatykającą się co pół roku kanalizację.
      Ja preferuję obejmy i montowanie fi 160 do ścian fundamentowych i potem odejścia fi 110 już w zasypce albo nawet na chudziaku. Przy prowadzeniu fi110 na chudziaku trzeba znać wcześniej grubość izolacji (nie może być mniejsza niż 10 cm) i przypilnować inwestora, żeby tak było. Miałem sytuacje, gdzie projekt zakładał 15 cm styropianu pod posadzką, a kończyło się na 8 cm.
      Zaletą fi 100 na chudziaku jest możliwość bardzo precyzyjnego doprowadzenia pod odbiorniki. Często na etapie fundamentów inwestor/mieszkańcy nie mają kompletnie wyobrażenia o układzie funkcjonalnym domu. I jak się to zaczyna zmieniać, to ta kanalizacja wypuszczona z zasypki do niczego nie pasuje.

    • @SimpleLifeofContractor
      @SimpleLifeofContractor  2 месяца назад +1

      @@Stefan_Kawalec Dzięki za odpowiedź, a co do funkcjonalności to dlatego stosuje obejmy 200, że jak nawet coś się zmieni, to można sobie wymienić kolanka bez problemu, no i jeszcze nie wiem jakiej grubości będzie izolacja 15 czy może 20? To się jeszcze okaże. Pozdro

    • @Stefan_Kawalec
      @Stefan_Kawalec 2 месяца назад

      @@SimpleLifeofContractor Jeszcze z takich oczywistych rzeczy - każde kolano 90 stopni należy zamieniać na sumę kolan (2x45, 3x30, 45+2x22 itd.) Jak mogę to na pionach daję rury niskoszumowe, bo teraz często projekty przewidują przebiegi pionów w dziwnych miejscach. Jak inwestor dostarcza materiał, to trzeba mu na to zwrócić uwagę. Jak ty, to dobrze o tym pamiętać przy wycenie.
      Zresztą przy twoim doświadzczeniu i umiejętnościach, to wszystko to wiesz. Swoją drogą, załóż na jakimś portalu swój kanał i rób tutoriale i szkolenia. Szkoda, żeby taki fachman marnował się na samym RUclips.

    • @budowaod0
      @budowaod0 2 месяца назад +1

      A może Pan wytłumaczyć czy można używać rur spienionych czy tylko i wyłącznie powinny być lite ? Jest jakaś zasada ?

  • @michapawlak5645
    @michapawlak5645 2 месяца назад

    Witam 👍👍👍

  • @jarosaw418
    @jarosaw418 2 месяца назад

    Ja robiłem z Bratem kanalizę, njbale samemu to naprawdę nieźle

  • @alchemik2010
    @alchemik2010 10 дней назад

    160mm pod umywalkę :) kto to projektował?

  • @majsterON
    @majsterON 2 месяца назад +1

    Skąd wiadomo wysokość przepustów w murach ? :)

    • @SimpleLifeofContractor
      @SimpleLifeofContractor  2 месяца назад +1

      Siemanko, dziękuję za kometarz, czytałem też wcześniejszy, postaram się zrobić filmik na ten temat, także proszę troche cierpliwości bo właśnie wróciłem z urlopu, więc jak się ogarnę to wrzucę, jeszcze raz dzieki za komentarz i Pozdro

  • @wielkopolska2276
    @wielkopolska2276 2 месяца назад +2

    Ten piach to wygląda jak humus słabej jakości

  • @ponguello
    @ponguello 2 месяца назад

    Jaki to.projekt budujesz?

    • @SimpleLifeofContractor
      @SimpleLifeofContractor  2 месяца назад +2

      To będzie tytuł następnego filmiku, więc nie chcę psuć niespodzianki, Pozdro

  • @efektmurowany
    @efektmurowany 2 месяца назад

    Ta sloma w tej zasypce to takie zbrojenie rozproszone ekologiczne 😂😂😂?

  • @oldsharke2840
    @oldsharke2840 2 месяца назад

    Bajeczka