Köszönjük! Továbbra is hiánypótló amit csinálsz! Kevés csatornák egyike, ahol nem csak várom a következő videót, de a régieket is rendre visszanézem! Csak így tovább!
igen.. ez a "Név" amit meg kell fizetni. Én is sokszor ráncolom a homlokom amikor megy a túlmisztifikálás.. de ez van. ilyen az ember faj ezt szereti :)
Nem kapod meg 200 000 ért de a Les paul studio is megfelel erre. Nekem egy 2022 es Gibson les paul standard 50s les paul gitárom van és mivel hogy nekem volt olcsóbb les paul típusú gitárom érzem a különbséget közöttük más érzés más dimenzió ami a hangzását illeti, nem fogom soha eladni.
Köszönöm szépen Attilának a remek történelem órát, itthon nem sok ember tud erről a témáról többet nálad. Tominak gratula a részhez, nagyon nívós volt. A hangerőpoti visszatekerésekor eltűnő magasakat vissza lehet hozni treble bleed áramkörrel, de én Les Paulba direkt nem raktam, mivel tök jól áll neki, hogy még orrosabb lesz a hangja. Stratocasteren viszont szerintem kötelező a treble bleed.
Tök jó ötlet ez a sorozat! Várjuk a kövit! A hangzásba beleszóló dolgokról, amúgy az jutott eszembe, hogy ugyan minden bele fog szólni a hangba, a súly, anyag, kondik, forraszanyag, kutyafüle. De ezt csak A-B tesztben fogod meghallani, szerintem. Ha jó a gitár, akkor jó lesz rajta játszani, ha nehezebb a kulcs 5 mg-al, ha nem :)
Zseniális sorozat indító :) Bonamassának (is) van fent pár videója, ahol különböző Les Paul beállításokat mutogat egy szál kábellel bekötve, sokat lehet belőlük tanulni.
Brutál jó sorozat ígérkezik szokás szerint a csatornádon Tomi. Az értesítő már tegnap jött az új vid-ről, ma reggel végre sikerült is végighallgatnom/néznem. Megelevenedett, és kibővült számomra a wikipédia.. Attila Úrral kell!!! ez az új sorozat!!! Biztos, hogy egy élő lexikon, és rengeteg érdekes infója van a gitárokról, kombókról stb. És, hogy Tomi meg is szólaltathatja őket...😎szuper👌✌
Gratulálok Tomi megint nagyon nagyot alakítottál emez új sorozatoddal, nagyon tetszett császárság! várom a következő részeket is. nagyon szép napokat neked... 👌👍🤘🤘🤘
Nagyon jó volt ez a videó. Igazán érdekes, sok mindent meg lehetett belőle tudni. Nekem egy 2011-es Gibson SG standard-em van, ez a hengerő potméteres trükközés ott is pontosan így jön ki.😊
Hájp ide vagy oda, a hangja az üt. Bluesosan is, rockosan is, a tisztái sem rosszak, de nem arra van kitalálva. És Tomi, kell neked egy LP, lehetőleg Gibson! Jól megy hozzád. 😆 Attilának is respect, játszhatott volna ő is. Amúgy is kevés volt a gitározás, elhallgattam volna, mert nem győzőm hangoztatni, a gitár hangja kiváló, bár a kéz is számít, az enyémben nem szólna így. THX! 🙏
Szia Tomi! Jó volt a videó,csak kicsit rövid. Szerintem nyugodtan lehet kicsit hosszabb, olyan 1 óra körüli. Nem kell annyira baltával faragni az infókat 😁 Amúgy,ha jól tudom azért az 1959 es Les Paul Standard a Holy Grail, mert akkor gyártották először úgy , hogy humbucker hangszedők, figured mapple top és burst lakkozás. Ráadásul abban az évben talán ha 3000 darab készült belőle. Ezért olyan mocsok drágák. Jó a csatorna, csak így tovább! 😎
@@davidtaylor9981 akkor meg pláne, ha csak 643 készült. Ha jól emlékszem ,akkor az 1958 as Les Paulokon még nem volt ez a fajta figured maple top, hanem csak sima.
@@tamasdajka4730 semmi nem volt akkoriban egzakt a Gibsonnál. Voltak csíkosabb 58-asok és kevésbé csíkos 59-esek is. A nyakak teljesen össze-vissza voltak profil tekintetében, 60-ra még jobban elvékonyították, de vannak inkább 59-es profilhoz hasonló 60-asok is.
Na hát ez azért második részért kiált. Nekem úgy tűnt, hogy Attilában még maradt sztori bőven a Les Paul-al kapcsolatban, és még szívesen is hallgattam volna sokáig.
Érdekes téma - legyen az Gibson, vagy egyéb márka custom shop/vintage cucca. Bár a mai helyzetet nézve (árak) ez egy "mezei" made in USA hangszerre is igaz. Rengeteget számít, milyen aspektusból nézed. Egy "laikusnak" (értsd: nem gitáros) ez vegytiszta őrület: "ennyi pénzt egy darab fáért!?". Érthető az álláspont. A gitárosok véleménye is megoszlik a témában, nem beszélve azokról a gitárosokról (ők vannak többségben), akiknek szintén van véleménye, viszont életükben nem volt kezükben 200-300 ezer forintnál drágább hangszer. Kérem senki ne értse félre: nagyszerű élményt tud nyújtani zenélés terén egy olcsó hangszer is és bár ezelőtt 20 évvel még simán belefutottál használhatóság szempontjából katasztrofális darabokba (új hangszerről beszélünk, nem a szomszéd Józsi szarjáról), ma már ez kevésbé jellemző a belépőszintre. Nagyon hosszan lehetne erről írni és még a meglévő (!) tapasztalatokat is máshogy értékeli, más következtetést von le belőle x és y. Az "ár/érték arány" kifejezést sem ugyanúgy értelmezi mindenki, mert ami valakinek érték (egy vintage hangszernél érzelmileg), az más számára nem, vagy csak kevésbé fontos. Az mindenesetre egyértelműen kijelenthető, hogy nem feltétlenül az ára miatt lesz valami jó/rossz/megfelelő - következtetéseket viszont hasznos lehet levonni.
Sajnálom, de ez az ismertető tele van tárgyi tévedésekkel (könnyített test pl. Ez már létezett a '70-'80-as években, lásd, Snowy White Gold Top-ja). A tévedések főleg a fejlesztések, az innováció időszakát érintik. Mint minden, ezek is erősen szubjektív tényezők. Nekem sok Standard-em volt a 80-as évektől kezdve. Le kell szögezni azt a tényt is, miszerint ugyanazon szérián belül is nagy a szórás, ami a hangképet illeti. Szóval, Standard és Standard között is van különbség, ugyanazon szérián belül is. Jelenleg négy db Standardam van és mindegyik más ízvilág. A G-Force pedig sztem az egyik leginnovatívabb fejlesztés, ami a gitározás történelmében történt. Igaz, aki nem szereti a gyors és tűpontos hangolást, az továbbra is tekergeti a gépeket. Ha Les Paul maga is ennyire konzervatív lett volna, soha nem született volna meg az akkori világ leginnovatívabb hangszere. Egy szó, mint száz, a Stabdard-en történt fejlesztések mindegyike zseniális. Mind játékérzet, mind hangkép tekintetében. Még annyit, hogy speciel ez a brutál drága Standard az én fülemnek ezen a felvételen nem igazán tetszik. De, mint írtam, ez is szubjektív.
🎉✌️👏🔥🎸 ... ha meg még a hangeropotival is jatszanatok itt-ott, akkor par újabb ajtó megnyílik a sound-ügyi konferenciahoz... NA PONT MOST mondja 34:10 Atti is!
Szia Tomi! Szeretem a videóid, nagyon érdekesek a témák, de egy kritikát engedj meg kérlek. Sajnos nem sok érdemlegeset hallani magából a hangszerből, csak a szobából, meg az akusztikus húrcsattogásból, így a mikroporton keresztül. Nyilván sejtem, hogy ennek főleg költségvetési okai vannak (szégyellje magát néhány cég, hogy még mindig nem szponzorálják eszközökkel a csatornád! :) ), de szerintem ha az erősítőddel egy olcsó, pl Focusrite Solo hangkártyába mennél be és egy kb akármilyen hangfalszimulációt még rátennél, akkor is többet kapnánk a hangszer hangjából, mint így. Arról nem beszélve, hogy akkor vágás közben tudnál játszani a gitár-mikroport hangerő arányokkal és kevésbé lenne zavaró, amikor valaki elkezd játszani, míg a másik beszél. A videó meg lehetne picit hosszabb, kitérve az '50-'60 Les Paul közti különbségekre, stb.stb, ez már csak szőrszálhasogatás tőlem és lehet, hogy csak türelmetlen vagyok, mert lesz külön ilyen rész. :) Hiánypótló nagyon amit csinálsz, nem tudok másik magyar nyelvű gitáros csatornáról, ahol nem a saját cuccaikkal flexelnek, hanem mindenki számára hasznos infókat közölnek! Hajrá!
Szia! Hangkartyaval rögzítem a gitár sávot csak azt a nehéz megoldani ebben a szobában hogy a gitár hang ne hallatszon bele a beszéd miksibe! Amikor egyszerre van a gitározás és a beszélgetés nem lehet megoldani hogy teljesen elkülönüljön a kettő de igyekszem majd jobban megoldani valahogy! 🤘🤘
Ha sikeres volt a Gain-therápia, akkor indulhat a Play the Gain! Csak ne túl hangosan, mert a Gain-es kút mellől felröppen az összes Kanalas Gain. Mindig csak finoman, gyenGain... Üdv.
PAF hangszedők azért nem túl rockos hangszedők, egy Burstbucker leveri rockba...de ez csak egy vélemény. PAF tisztán jó, vagy gyenge crunch-al. Egy félakusztikus/üreges blues-jazz gitár is lehetne egyszer :)
Mielőtt valaki lehülyéz gitáros vagyok és elektroműszerész többek közt. Tehát a forraszanyag ólomtartalmának semmi köze nincs a hangzáshoz, a megbízhatósághoz viszont annál inkább mivel az ólommentes cuccok idővel megrepedhetnek ami kontakt hibákhoz vezethet, de egy új elektronikánál semmi különbség nem lesz az ólmos vagy ólommentes között. Ugyanez vonatkozik az ezüsttel behúzott butik pedálokra/erősítőkre, ha a réz nem elég jó vezető a aktuális feladathoz (jobb amúgy mint az arany, azt csak a korrózió meggátlására szokták az érintkezőkre rakni) akkor növelni kell a keresztmetszetet. Aki ilyeneket állít az légvárakat kerget, ugyanaz a kategória mint a légből kapott ingyen energia.
Jó hangszerek a Gibsonok, kiváló hanggal, rockra teremtve. De ezeknek az árképzése leginkápp marketing fogás, műtárgy szindróma. Mint hangszer semmivel sem tud annyival többet egy másfél millás, mint egy sima 600ezres. A drágábbakról nem is beszélve. De amíg van rá kereslet, lesz kínálat is. Gyűjtők, sznobok, simán gazdagok mindig lesznek. Aki profi és kiváló hangszert akar, fél milla körül már megkapja amivel stúdiózhat, felléphet, stb. Tomi, a te gityód is kiváló, az is millió alatt van, mégis megfelel a célnak. Szvsz.
Azt azért együk hozzá hogy olyan 100 éves faanyagokból készültek ezek a gitárok ami ma már sehol nincs...ezért is talán az eszmei érték, gyűjtőknek persze.
Tomi ez a lapátnyelű borzalom-most ezzel nem akarok megbántani senkit- nagyon nem az én zenei világom, meg a Tied se. Hagyjuk meg Slash illetékességének, Ő tényleg jól tud rajta játszani, meg talán még Jimmy Page. Egy dögnehéz, iszonyat vastag nyakú borzalom- megint nem bántásból. Átmenő nyak, ahhoz van ragasztva a ,,test" 2 része, humbucker pick-upok, jó az ún ,,sustain" sokáig kitartja a hangot-ez igaz. Nekem az 1957-es Gold Top széria ami ,,unikum", abban nem tudom milyen hangszedők vannak, Závodi Janó ma is egy olyat nyúz, Ő biztos meg tudná mondani. Szuperebbnél szuperebb videókat ,,gyártasz" GRATULA ás köszike!
Várom a videót, amin valaki prezentálja hogy milyen összefüggés van a gitár hangja és a kulcsok tömege között illetve, ahogyan egy másik csatornán hallottam a nyak vastagása is befolyásolja a hangzást... Hagyjuk már ezeket fórumos mítoszokat, könyörgöm! 🙏
A gitáron minden is befolyásolja a hangot, de ahogy Attila kitért rá a kérdés, hány százalékban? És ki hallja ki belőle. Van-e ennek bármi gyakorlati jelentősége (a kulcsok tömegének szerintem nem sok, a minőségüknek annál inkább)? A legtöbbünk - főleg "mezei" zenehallgató - nem hallja ki vagy csak picikét. Aki meg kihallja (vagy azt hiszi) az meg figyel a részletekre. Ez is olyan, mint a Gibson, Fender, Ibanez, stb. hivők - sok az objektív mérhető tényező, de még több a hit. A hívőket meg nem zavarják a tények.
Tök jó összefoglaló a gitárról de a legendához szorosan hozzátartozik az, hogy soha nem lett volna belőle az ami, ha nem dobják piacra a 60-as évek elején Angliában az Amerikában eladhatatlan példányokat. Ott meg mindent megvettek mert nem nagyon volt semmi akkoriban.
@@Shazeen82azért én nem értékelném annyira túl a japókat, mert sok köztük a hulladék. Kb a ‘80-as évekre kezdtek tényleg nagyon jókat csinálni. A ‘70-es évek Gibsonjai meg nem olyan rosszak ám, nem egy 72-74-es Custom volt a kezemben, elég dög. Persze egy ‘80-as évekből jövő Burny is van olyan jó, persze ha lemondasz a nitró lakkról és teszel bele jobb hangszedőket. A mostani japán Edwards gitárok meg kiválóak, ha Les Paul-ban gondolkoznék arrafele nézegetnék.
Engem inkább jobban az ephifon és a fender gitár törtőnete. Vagy még a csehszlovák elektronikus gitár (sajna a neve nekem még most is két nagy rejtély( története érdekelne.
@@adamchrisz értem! Ezek már inkább magyar szakzsargonként működnek sokkal viccesebb lenne ha helyes angol kiejtéssel mondanám őket! Shaken espresso....
Hát Krisztiánnak van igaza, hivatalosan ugyan juharfának hívják (több faja van) de szinoníma a jávor, mindegyik jó magyar szó ugyanarra és a gitárosok többsége ezt érti is.
Nem kevesebb mint 400 PRS gitart teszteltem az elmult 15 evben > Musicstore Koln.... Hollowbody II Piezo egy mindenttudo gitar... nem olcso,de ezzel lenyugdijaznak...Amen
Milyen gitárt látnátok szívesen itt?🤘
Szerintem egy "Dean from hell" Dimebag edisön gitárt megnéznék a kezedben, és meghallgatnám, mire jutsz vele. :)
Ibanez Artist/Musician a 80-90-es vagy LP copy (nemcsak Ibanez, bármilyen japó) a 70-es évekből
@@tiborkovacs1626 yess 🤘🙏hátha!
Gibson FV, szívesen hallgatnám a vele kapcsolatos dolgokat, történelmét. Persze nekem is az van itthon.
Egy Washburn N4-est, vagy 4N-est kellene nyekegtetned :)
legjobb magyar gitáros csatorna, hajrá Tomi!
Köszi szépen 🤘🙏
Mivel gyakorló Zenész/Gitáros csinálja szerintem is tényleg a legjobb!
Köszönjük! Továbbra is hiánypótló amit csinálsz! Kevés csatornák egyike, ahol nem csak várom a következő videót, de a régieket is rendre visszanézem! Csak így tovább!
De nagy! 🙏 Nagyon szépen köszönöm a támogatást 🙏🙏
Érdekes, tartalmas gyöngyszem a világ (egyik) legszebb gitárjával/gitárjáról 👏🤘👍
Kedves Tamás! Elképesztő ami megvalósul a csatornádon! Hiánypótló, informatív, szórakoztató, tanulságos az összes videó. Csak így tovább!
Köszönöm szépen 🙏
Attila a magyar Mark Knopfler :D
Attilát már vagy 25 éve ismerem,de most esett le,tudtam,hogy valahogy más mint a többi:)))
Szép gömbölyű hang de könyörgöm ezt 200.000 ért megkapom 2023 van.
igen.. ez a "Név" amit meg kell fizetni. Én is sokszor ráncolom a homlokom amikor megy a túlmisztifikálás.. de ez van. ilyen az ember faj ezt szereti :)
Nem kapod meg 200 000 ért de a Les paul studio is megfelel erre. Nekem egy 2022 es Gibson les paul standard 50s les paul gitárom van és mivel hogy nekem volt olcsóbb les paul típusú gitárom érzem a különbséget közöttük más érzés más dimenzió ami a hangzását illeti, nem fogom soha eladni.
Egy sg-t vagy telecastert megnéznék kövinek, király vagy Tomi! Jesztudéj!!!
Ismét egy nagyon jó kis sorozat, Attila hatalmas szakértelmével. Köszönjük 🤘
🙏🙏🙏
John Petrucci Majesty 7 egy különleges gitár nagyon érdekelne hogy szól! Csumacsá
Köszönöm az informatív és érdekes videót!
Köszönöm szépen a támogatást 🙏🙏
Köszönöm szépen Attilának a remek történelem órát, itthon nem sok ember tud erről a témáról többet nálad. Tominak gratula a részhez, nagyon nívós volt. A hangerőpoti visszatekerésekor eltűnő magasakat vissza lehet hozni treble bleed áramkörrel, de én Les Paulba direkt nem raktam, mivel tök jól áll neki, hogy még orrosabb lesz a hangja. Stratocasteren viszont szerintem kötelező a treble bleed.
Hasznos, informatív, nagyon szuper videó köszi!
🙏Köszi szépen!
Nekem is van egy '59-es LP-om. Imádom.
Rég kötött le ennyire videó, bravó, még több ilyen adást 😊
🙏🙏Köszi szépen!
Remek adás volt!
Főleg, hogy közben gyakoroltam a Don't fear the reaper-t gitáron. 🐓
Tök jó ötlet ez a sorozat! Várjuk a kövit! A hangzásba beleszóló dolgokról, amúgy az jutott eszembe, hogy ugyan minden bele fog szólni a hangba, a súly, anyag, kondik, forraszanyag, kutyafüle. De ezt csak A-B tesztben fogod meghallani, szerintem. Ha jó a gitár, akkor jó lesz rajta játszani, ha nehezebb a kulcs 5 mg-al, ha nem :)
🙏🤘
Na ez egy jó rész volt ! Napokig hallgatnám Attit ! Azért a Greenyt érdemes lett volna megemlíteni bővebben ;)
Zseniális sorozat indító :)
Bonamassának (is) van fent pár videója, ahol különböző Les Paul beállításokat mutogat egy szál kábellel bekötve, sokat lehet belőlük tanulni.
🙏🙏🙏
Brutál jó sorozat ígérkezik szokás szerint a csatornádon Tomi. Az értesítő már tegnap jött az új vid-ről, ma reggel végre sikerült is végighallgatnom/néznem. Megelevenedett, és kibővült számomra a wikipédia.. Attila Úrral kell!!! ez az új sorozat!!! Biztos, hogy egy élő lexikon, és rengeteg érdekes infója van a gitárokról, kombókról stb. És, hogy Tomi meg is szólaltathatja őket...😎szuper👌✌
Köszönjük szépen 🙏
Hihetetlen jó ötleteid vannak Tomi! Sokszor leírtam már, de remélem, hogy ez a sorozat is sokáig megy majd!
Igyekszem nagyon! Köszi szépen 🙏
Gratulálok Tomi megint nagyon nagyot alakítottál emez új sorozatoddal, nagyon tetszett császárság! várom a következő részeket is. nagyon szép napokat neked... 👌👍🤘🤘🤘
Köszi szépen 🙏
Csodálatos hangszer lelkem is eladnám érte :)
Nagyon jó volt ez a videó. Igazán érdekes, sok mindent meg lehetett belőle tudni. Nekem egy 2011-es Gibson SG standard-em van, ez a hengerő potméteres trükközés ott is pontosan így jön ki.😊
A következő téma az lehetne az 1962-es stratocaster illetve különböző korszakok, szériák a strat gyártása alatt.
10-12 ilyen adás, egy teszt a végén és ez egy egyetemi kreditet érő kurzus. Köszi!
😃😃Az még odébb van! Köszönöm szépen a támogatást 🙏🙏
Ez jó sorozat Tomi , ajánlott a folytatása sok sok résszel
🙏🙏🙏
Ez most nagyon jólesett! Várom a következő részt...
Köszi szépen 🙏
Szerintem nagyon jó ötlet🤘
GRECO a felvásárlás elötti japo minőséget, Zolika emlitette hogy nagyon jók voltak.
Sziasztok. Jó volt a videó!🎸🎸👍
Suhuhuhu Tomi,ez a gityó nagyon jól áll neked...dobd a tornacipőt [Dandó Zoli után szabadon]:)))
😃😃🤘🙏
Köszönöm Tomi !! 🎸🎸🎸🎸
Nagyon szépen köszönöm a támogatást 🙏🙏🙏
Hájp ide vagy oda, a hangja az üt. Bluesosan is, rockosan is, a tisztái sem rosszak, de nem arra van kitalálva. És Tomi, kell neked egy LP, lehetőleg Gibson! Jól megy hozzád. 😆
Attilának is respect, játszhatott volna ő is. Amúgy is kevés volt a gitározás, elhallgattam volna, mert nem győzőm hangoztatni, a gitár hangja kiváló, bár a kéz is számít, az enyémben nem szólna így. THX! 🙏
🙏🙏🙏
Sokat tanultunk a törikből😊
Szia Tomi! Jó volt a videó,csak kicsit rövid. Szerintem nyugodtan lehet kicsit hosszabb, olyan 1 óra körüli. Nem kell annyira baltával faragni az infókat 😁
Amúgy,ha jól tudom azért az 1959 es Les Paul Standard a Holy Grail, mert akkor gyártották először úgy , hogy humbucker hangszedők, figured mapple top és burst lakkozás. Ráadásul abban az évben talán ha 3000 darab készült belőle. Ezért olyan mocsok drágák.
Jó a csatorna, csak így tovább! 😎
Hát ez így nem igazán pontos. 1958-ban volt az első burst gitár, és 1959-ben csak 643 db burst készült nem 3000.
@@davidtaylor9981 akkor meg pláne, ha csak 643 készült. Ha jól emlékszem ,akkor az 1958 as Les Paulokon még nem volt ez a fajta figured maple top, hanem csak sima.
@@tamasdajka4730 semmi nem volt akkoriban egzakt a Gibsonnál. Voltak csíkosabb 58-asok és kevésbé csíkos 59-esek is. A nyakak teljesen össze-vissza voltak profil tekintetében, 60-ra még jobban elvékonyították, de vannak inkább 59-es profilhoz hasonló 60-asok is.
Úgy szól a vicc, hogy 1700 darabot gyártottak, de csak 3000 maradt fenn. :D (five watt world)
Az ólmos forrasztóanyag tényleg befolyásolja a továbbított jelet (hangot), ezt Sellyei Tomi (Silk) nem egyszer említette a stűdióeszközöknél.
1993-as Classicom van. Honeyburst, birdseye, koptatólap nélkül. Ezek hogyan jönnek a sztoriba?
kosz a videot! a kerdesem az lenne Attillahoz, hogy a wiring is 50’s e belul (vol-tone) vagy az mar modern?
Na hát ez azért második részért kiált. Nekem úgy tűnt, hogy Attilában még maradt sztori bőven a Les Paul-al kapcsolatban, és még szívesen is hallgattam volna sokáig.
Érdekes téma - legyen az Gibson, vagy egyéb márka custom shop/vintage cucca. Bár a mai helyzetet nézve (árak) ez egy "mezei" made in USA hangszerre is igaz. Rengeteget számít, milyen aspektusból nézed. Egy "laikusnak" (értsd: nem gitáros) ez vegytiszta őrület: "ennyi pénzt egy darab fáért!?". Érthető az álláspont. A gitárosok véleménye is megoszlik a témában, nem beszélve azokról a gitárosokról (ők vannak többségben), akiknek szintén van véleménye, viszont életükben nem volt kezükben 200-300 ezer forintnál drágább hangszer. Kérem senki ne értse félre: nagyszerű élményt tud nyújtani zenélés terén egy olcsó hangszer is és bár ezelőtt 20 évvel még simán belefutottál használhatóság szempontjából katasztrofális darabokba (új hangszerről beszélünk, nem a szomszéd Józsi szarjáról), ma már ez kevésbé jellemző a belépőszintre.
Nagyon hosszan lehetne erről írni és még a meglévő (!) tapasztalatokat is máshogy értékeli, más következtetést von le belőle x és y. Az "ár/érték arány" kifejezést sem ugyanúgy értelmezi mindenki, mert ami valakinek érték (egy vintage hangszernél érzelmileg), az más számára nem, vagy csak kevésbé fontos. Az mindenesetre egyértelműen kijelenthető, hogy nem feltétlenül az ára miatt lesz valami jó/rossz/megfelelő - következtetéseket viszont hasznos lehet levonni.
Szerintem jól áll neked a Gibson, Tamás. Komolyabbá is tesz.
Beauchamp,Rickenbacker vonal?Ez is érdekes téma lehetne...
Álom gitárom basszus!
Sajnálom, de ez az ismertető tele van tárgyi tévedésekkel (könnyített test pl. Ez már létezett a '70-'80-as években, lásd, Snowy White Gold Top-ja). A tévedések főleg a fejlesztések, az innováció időszakát érintik. Mint minden, ezek is erősen szubjektív tényezők. Nekem sok Standard-em volt a 80-as évektől kezdve. Le kell szögezni azt a tényt is, miszerint ugyanazon szérián belül is nagy a szórás, ami a hangképet illeti. Szóval, Standard és Standard között is van különbség, ugyanazon szérián belül is. Jelenleg négy db Standardam van és mindegyik más ízvilág. A G-Force pedig sztem az egyik leginnovatívabb fejlesztés, ami a gitározás történelmében történt. Igaz, aki nem szereti a gyors és tűpontos hangolást, az továbbra is tekergeti a gépeket. Ha Les Paul maga is ennyire konzervatív lett volna, soha nem született volna meg az akkori világ leginnovatívabb hangszere. Egy szó, mint száz, a Stabdard-en történt fejlesztések mindegyike zseniális. Mind játékérzet, mind hangkép tekintetében. Még annyit, hogy speciel ez a brutál drága Standard az én fülemnek ezen a felvételen nem igazán tetszik. De, mint írtam, ez is szubjektív.
🎉✌️👏🔥🎸 ... ha meg még a hangeropotival is jatszanatok itt-ott, akkor par újabb ajtó megnyílik a sound-ügyi konferenciahoz... NA PONT MOST mondja 34:10 Atti is!
(& + a megpengetés dinamikájával ...)
Ok! De mivel forrasztják az elektronikát a gitárokban?
Szia Tomi! Szeretem a videóid, nagyon érdekesek a témák, de egy kritikát engedj meg kérlek. Sajnos nem sok érdemlegeset hallani magából a hangszerből, csak a szobából, meg az akusztikus húrcsattogásból, így a mikroporton keresztül. Nyilván sejtem, hogy ennek főleg költségvetési okai vannak (szégyellje magát néhány cég, hogy még mindig nem szponzorálják eszközökkel a csatornád! :) ), de szerintem ha az erősítőddel egy olcsó, pl Focusrite Solo hangkártyába mennél be és egy kb akármilyen hangfalszimulációt még rátennél, akkor is többet kapnánk a hangszer hangjából, mint így. Arról nem beszélve, hogy akkor vágás közben tudnál játszani a gitár-mikroport hangerő arányokkal és kevésbé lenne zavaró, amikor valaki elkezd játszani, míg a másik beszél.
A videó meg lehetne picit hosszabb, kitérve az '50-'60 Les Paul közti különbségekre, stb.stb, ez már csak szőrszálhasogatás tőlem és lehet, hogy csak türelmetlen vagyok, mert lesz külön ilyen rész. :)
Hiánypótló nagyon amit csinálsz, nem tudok másik magyar nyelvű gitáros csatornáról, ahol nem a saját cuccaikkal flexelnek, hanem mindenki számára hasznos infókat közölnek! Hajrá!
Szia! Hangkartyaval rögzítem a gitár sávot csak azt a nehéz megoldani ebben a szobában hogy a gitár hang ne hallatszon bele a beszéd miksibe! Amikor egyszerre van a gitározás és a beszélgetés nem lehet megoldani hogy teljesen elkülönüljön a kettő de igyekszem majd jobban megoldani valahogy! 🤘🤘
Szeretném, ha bemutatnátok, ha lehet:
Gretsch G6120, Eddie Cochran
Mi volt a Gibson leszálló ága? A sokkal olcsóbb (kevesebb mint 1000 dodó) "faded" sorozatok például? Azok gagyik voltak? A kinézetük nem volt rossz.
Gary Moore gitárja mostanában Kirk Hammett tulajdonában van.
Peter Green gitarja (is)
Ha sikeres volt a Gain-therápia, akkor indulhat a Play the Gain! Csak ne túl hangosan, mert a Gain-es kút mellől felröppen az összes Kanalas Gain. Mindig csak finoman, gyenGain...
Üdv.
😃😃
PAF hangszedők azért nem túl rockos hangszedők, egy Burstbucker leveri rockba...de ez csak egy vélemény. PAF tisztán jó, vagy gyenge crunch-al. Egy félakusztikus/üreges blues-jazz gitár is lehetne egyszer :)
Tom Sholz azért eléggé meg tudta hajtani azokat a PAF hangszedőket. Az eredmény az első Boston album lett! 🙂
@@Shazeen82 persze, Gary Moore is sokat kihozott belőle....de pl Megadeth-re én nem javasolnám a PAF-szedőket.
@@juhaszrock Persze, mert a Megadeth az metál és Ott Seymour Duncan JB van. SH-4 es.
Mielőtt valaki lehülyéz gitáros vagyok és elektroműszerész többek közt. Tehát a forraszanyag ólomtartalmának semmi köze nincs a hangzáshoz, a megbízhatósághoz viszont annál inkább mivel az ólommentes cuccok idővel megrepedhetnek ami kontakt hibákhoz vezethet, de egy új elektronikánál semmi különbség nem lesz az ólmos vagy ólommentes között. Ugyanez vonatkozik az ezüsttel behúzott butik pedálokra/erősítőkre, ha a réz nem elég jó vezető a aktuális feladathoz (jobb amúgy mint az arany, azt csak a korrózió meggátlására szokták az érintkezőkre rakni) akkor növelni kell a keresztmetszetet. Aki ilyeneket állít az légvárakat kerget, ugyanaz a kategória mint a légből kapott ingyen energia.
Treble bleed nincs ebben a gitárban ugye? Olyat eltűnt a magas amikor visszahúztad a vol-t, hogy csak na!
Jó hangszerek a Gibsonok, kiváló hanggal, rockra teremtve. De ezeknek az árképzése leginkápp marketing fogás, műtárgy szindróma. Mint hangszer semmivel sem tud annyival többet egy másfél millás, mint egy sima 600ezres. A drágábbakról nem is beszélve. De amíg van rá kereslet, lesz kínálat is. Gyűjtők, sznobok, simán gazdagok mindig lesznek. Aki profi és kiváló hangszert akar, fél milla körül már megkapja amivel stúdiózhat, felléphet, stb. Tomi, a te gityód is kiváló, az is millió alatt van, mégis megfelel a célnak. Szvsz.
Azt azért együk hozzá hogy olyan 100 éves faanyagokból készültek ezek a gitárok ami ma már sehol nincs...ezért is talán az eszmei érték, gyűjtőknek persze.
🤟🤟🤟
Helló..A Les Paul Studionak mi a története?
Kellett valami olcsóbb modell és csináltak egyet, amit kevesebb pénzből lehetett gyártani.
Tomi ez a lapátnyelű borzalom-most ezzel nem akarok megbántani senkit- nagyon nem az én zenei világom, meg a Tied se. Hagyjuk meg Slash illetékességének, Ő tényleg jól tud rajta játszani, meg talán még Jimmy Page. Egy dögnehéz, iszonyat vastag nyakú borzalom- megint nem bántásból. Átmenő nyak, ahhoz van ragasztva a ,,test" 2 része, humbucker pick-upok, jó az ún ,,sustain" sokáig kitartja a hangot-ez igaz. Nekem az 1957-es Gold Top széria ami ,,unikum", abban nem tudom milyen hangszedők vannak, Závodi Janó ma is egy olyat nyúz, Ő biztos meg tudná mondani. Szuperebbnél szuperebb videókat ,,gyártasz" GRATULA ás köszike!
Szerintem nem átmenő nyakas, és nem úgy van ráragasztva a test két oldalról...
@@hellomi Én úgy tudtam, de ha Neked van igazad, megkövetlek.
ÁÁÁ, gitárosként nem tudni ki volt Mary Ford! Persze nem tudhat mindenki mindent. De Les Paul és neje Mary az elektromos gitártörténelem ikonjai. 😬
Folyton tanulok! 🤘🙏
Várom a videót, amin valaki prezentálja hogy milyen összefüggés van a gitár hangja és a kulcsok tömege között illetve, ahogyan egy másik csatornán hallottam a nyak vastagása is befolyásolja a hangzást... Hagyjuk már ezeket fórumos mítoszokat, könyörgöm! 🙏
A gitáron minden is befolyásolja a hangot, de ahogy Attila kitért rá a kérdés, hány százalékban? És ki hallja ki belőle. Van-e ennek bármi gyakorlati jelentősége (a kulcsok tömegének szerintem nem sok, a minőségüknek annál inkább)? A legtöbbünk - főleg "mezei" zenehallgató - nem hallja ki vagy csak picikét. Aki meg kihallja (vagy azt hiszi) az meg figyel a részletekre. Ez is olyan, mint a Gibson, Fender, Ibanez, stb. hivők - sok az objektív mérhető tényező, de még több a hit. A hívőket meg nem zavarják a tények.
#vezèrigazgatóúr
Tök jó összefoglaló a gitárról de a legendához szorosan hozzátartozik az, hogy soha nem lett volna belőle az ami, ha nem dobják piacra a 60-as évek elején Angliában az Amerikában eladhatatlan példányokat. Ott meg mindent megvettek mert nem nagyon volt semmi akkoriban.
Ha a japánok nem gyártják 10 szer olyan jó minőségben a Gibson copykat. Az anyacég sosem kapta volna össze magát.
@@Shazeen82azért én nem értékelném annyira túl a japókat, mert sok köztük a hulladék. Kb a ‘80-as évekre kezdtek tényleg nagyon jókat csinálni. A ‘70-es évek Gibsonjai meg nem olyan rosszak ám, nem egy 72-74-es Custom volt a kezemben, elég dög. Persze egy ‘80-as évekből jövő Burny is van olyan jó, persze ha lemondasz a nitró lakkról és teszel bele jobb hangszedőket. A mostani japán Edwards gitárok meg kiválóak, ha Les Paul-ban gondolkoznék arrafele nézegetnék.
Engem inkább jobban az ephifon és a fender gitár törtőnete. Vagy még a csehszlovák elektronikus gitár (sajna a neve nekem még most is két nagy rejtély( története érdekelne.
Remélem nem lesz túl sok rész, már nem nagyon van hely az állványon…😂😂😂
😃😃Elfér az!!
Tényleg nem tekergeti ruclips.net/video/soYrn1IfeBo/видео.html
Kerüld kérlek az angol szavakat. Szand és társait.
Miért?
@@koroditomi mert rettentően zavaró a helytelen kiejtés.
@@adamchrisz értem! Ezek már inkább magyar szakzsargonként működnek sokkal viccesebb lenne ha helyes angol kiejtéssel mondanám őket! Shaken espresso....
Sárnehéz gitár.
Szerencsés együttállás Attilával közös videót csinálni,tudása,intelligenciája kiemelkedő
🙏🙏🙏
na, rendben van ez az ötlet nagyon: nyilván végig kéne menni az összes "alaphangszeren"!
Juhar bki,nem jávor a fedlap...
Ugyanaz a kettő…
😂🤣
Ez mekkora már...
Hát Krisztiánnak van igaza, hivatalosan ugyan juharfának hívják (több faja van) de szinoníma a jávor, mindegyik jó magyar szó ugyanarra és a gitárosok többsége ezt érti is.
A Gibson nem csak egy gitár, hanem egy vallás.....
PaulReedSmith Hollowbody II Piezo….
Nem kevesebb mint 400 PRS gitart teszteltem az elmult 15 evben > Musicstore Koln.... Hollowbody II Piezo egy mindenttudo gitar... nem olcso,de ezzel lenyugdijaznak...Amen
Kurwa jó műsor