Pāris jautājumi par 3. scenāriju: 1) scenārija nosacījumos rakstīts, ka, ja ienaidnieki ieņem Vecrīgu, spēle ir zaudēta. Tai pat laikā, sākotnēji figūru izkārtojums Rīgā ir tāds, ka Vecrīgā un uz tiltiem ir bermontieši, bet latvieši tikai Pārdaugavā. Kā tad ir? Mēs spēlējām tā, ka apmainījām vietām Vecrīgas un Pārdaugavas saturu. 2) bermontieši neuzbrūk pa labi no Rīgas un sarkanā armija neuzbrūk pa kreisi no Rīgas. Vai, ja ir situācija, ka lauciņā zem Rīgas ir viens bermontietis, un pa labi no šī lauciņa ir tukšs, nāks papildspēki, vai arī nē? 3) ir kārts, kas atļauj uzbrukt jebkurai teritorijai, kas ir pie jūras, ar 3 metamajiem kauliņiem. Vai var šo kārti izmantot, lai uzbruktu Rīgas gabaliem (tiltiem, piemēram)? Citādi, spēle ir diezgan forša. Noteikumus nav līdz galam viegli uztvert - šķiet, ka tikai kādā trešajā spēlēšanas reizē bijām visu sapratuši līdz galam un spēlējām atbilstoši noteikumiem. Spēle gan ļoti atkarīga no veiksmes. Pirmo reizi spēlējot pirmo scenāriju, apkaunojoši zaudējām 'izmisīgajā uzbrukumā', bet, kad trešo reizi spēlējām 3. scenāriju, jau trešajā raundā bijām iznīcinājuši visas pretinieka figūras.
1. Pareizi darījāt, bildē ir iezagusies kļūda. 2. Nē nenāks. 3. Jā drīkst. Jā, kā jau dzīvē, veiksme spēlē lielu lomu, bet arī bez plānošanas neiztikt. Paldies par labajiem vārdiem un spēlēšanu.
Vai darbības kārtis izdala katrā raundā? Piemēram, notikuma kārts lika noņemt 4 vai cik kārtis, bet kā tad tas ietekmē spēlētāju, ja notikuma kārts atvērta jau pēc spēlētāju gājiena konkrētā raundā? Noteikti prasītos vēl detalizētāka spēles instrukcija, t.sk. video formātā. Arī atkāpšanās ienaidnieka, ja tuvākie lauki jau ir ar 6 vienībām ( un spēlētājam tas pats)? Ideja forša, bet rakstītā instrukcija visai sarežģīta un varētu būt skaidrāka
Jā, darbības kārtis izdala katra raunda sākumā. Tajā notikumu kārtī ir nepilnība, tās kārtis būtu jānoņem pēc kāršu izdales nākamā raunda sākumā. Ja jāatkāpjas un vienīgās teritorijas uz kurām drīkst to darīt jau ir ar 6 vienībām, tad tās vienības kurām būtu jāatkāpjas, mirst.
Kā ir ar notikumu kārtīm. Sanāk ka tikai gājiena beigās tā tiek pacelta. Pirmajā gājienā praktiski nav un pēdējā gājienā atveras par vēlu lai kaut ko ietekmētu
Ļoti interesants settings.
Pāris jautājumi par 3. scenāriju:
1) scenārija nosacījumos rakstīts, ka, ja ienaidnieki ieņem Vecrīgu, spēle ir zaudēta. Tai pat laikā, sākotnēji figūru izkārtojums Rīgā ir tāds, ka Vecrīgā un uz tiltiem ir bermontieši, bet latvieši tikai Pārdaugavā. Kā tad ir? Mēs spēlējām tā, ka apmainījām vietām Vecrīgas un Pārdaugavas saturu.
2) bermontieši neuzbrūk pa labi no Rīgas un sarkanā armija neuzbrūk pa kreisi no Rīgas. Vai, ja ir situācija, ka lauciņā zem Rīgas ir viens bermontietis, un pa labi no šī lauciņa ir tukšs, nāks papildspēki, vai arī nē?
3) ir kārts, kas atļauj uzbrukt jebkurai teritorijai, kas ir pie jūras, ar 3 metamajiem kauliņiem. Vai var šo kārti izmantot, lai uzbruktu Rīgas gabaliem (tiltiem, piemēram)?
Citādi, spēle ir diezgan forša. Noteikumus nav līdz galam viegli uztvert - šķiet, ka tikai kādā trešajā spēlēšanas reizē bijām visu sapratuši līdz galam un spēlējām atbilstoši noteikumiem. Spēle gan ļoti atkarīga no veiksmes. Pirmo reizi spēlējot pirmo scenāriju, apkaunojoši zaudējām 'izmisīgajā uzbrukumā', bet, kad trešo reizi spēlējām 3. scenāriju, jau trešajā raundā bijām iznīcinājuši visas pretinieka figūras.
1. Pareizi darījāt, bildē ir iezagusies kļūda.
2. Nē nenāks.
3. Jā drīkst.
Jā, kā jau dzīvē, veiksme spēlē lielu lomu, bet arī bez plānošanas neiztikt. Paldies par labajiem vārdiem un spēlēšanu.
Vai darbības kārtis izdala katrā raundā? Piemēram, notikuma kārts lika noņemt 4 vai cik kārtis, bet kā tad tas ietekmē spēlētāju, ja notikuma kārts atvērta jau pēc spēlētāju gājiena konkrētā raundā?
Noteikti prasītos vēl detalizētāka spēles instrukcija, t.sk. video formātā.
Arī atkāpšanās ienaidnieka, ja tuvākie lauki jau ir ar 6 vienībām ( un spēlētājam tas pats)?
Ideja forša, bet rakstītā instrukcija visai sarežģīta un varētu būt skaidrāka
Jā, darbības kārtis izdala katra raunda sākumā. Tajā notikumu kārtī ir nepilnība, tās kārtis būtu jānoņem pēc kāršu izdales nākamā raunda sākumā. Ja jāatkāpjas un vienīgās teritorijas uz kurām drīkst to darīt jau ir ar 6 vienībām, tad tās vienības kurām būtu jāatkāpjas, mirst.
@@gruntsudens Tu laikam pats autors. Papildinājums neplānojas?
@@0Letten0 pagaidām vēl nē.
@@gruntsudens Bet vajadzētu. Gribētos spēli dziļāku. Savādāk tāda Latviešu pandēmija Lite sanāk.
@@0Letten0 kas zin, varbūt sanāks. Atkarīgs kā spēli uzņems un kā tā pārdosies.
Looks very interesting. Is there an English rulebook?
Not yet, but maybe in the future.
Ko dod tas priekšrocības no augšas kavas? Kkads vienreizējs bonus?
Ta kopumā nav slikti :) Patik ta ideja ar lomām.
Tās kārtis ir spēcīgākas nekā sākuma. Ar daudz iespaidīgākām darbībām.
Kā ir ar notikumu kārtīm. Sanāk ka tikai gājiena beigās tā tiek pacelta.
Pirmajā gājienā praktiski nav un pēdējā gājienā atveras par vēlu lai kaut ko ietekmētu
Vai tad kad ienaidnieks uzbrūk drīkst izmantot speciālās darbības kārtis, kas nopirktas no augšējās kavas?
Ienaidnieks ir nespēlējama būtne, es nezinu, kā tu to izdomāji, bet ienaidnieks lieto tikai uzbrukuma kārtis.
@@GWManin nē
Es domāju pret ienaidnieku. Piemēram bruņas saviem karavīriem kad ir ienaidnieka uzbrukuma fāze