Czy dobrze rozumiem, że głównie należy wystrzegać się pianek T oraz V, zaś HR są mile widziane ? Pytam, ponieważ trafiłam na materac, który w opisie jest termoelastyczny zaś użyta pianka to wysokoelastyczna HR. Czy nie są to sprzeczne informacje? Z góry dziękuję za odpowiedź i dziękuję za rzetelne wyjaśnienie kwestii materacowej :)
Pianka z pamięcią, znana jako memory foam, jest fascynującym wynalazkiem. Jej historia zaczęła się od potrzeby zapewnienia komfortu i ochrony pilotom oraz pasażerom w lotach kosmicznych. Zbudowana na zasadzie reakcji na temperaturę i nacisk, ta pianka leniwa adaptuje się do ciała i powoli odzyskuje swoją pierwotną formę. Istotne jest umiejętne umiejscowienie pianki visco w konstrukcji materaca. Zgodnie z podawanymi informacjami, umieszczenie jej jako drugiej warstwy wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Gdy znajduje się bliżej powierzchni, może ona generować efekt odbijania ciepła i utrudniać zmianę pozycji podczas snu. Natomiast umieszczona jako druga warstwa, pianka visco może efektywnie konturować się do kształtu ciała, zapewniając komfort i wsparcie. Jest to ważne, ponieważ pozwala czerpać korzyści z jej właściwości, eliminując niekorzystne efekty związane z utrudnieniem zmiany pozycji podczas snu. To interesująca wiedza dla tych, którzy rozważają zakup materaca z pianką z pamięcią, ponieważ umiejętne zrozumienie sposobu jej umiejscowienia może znacząco wpłynąć na komfort snu i wybór odpowiedniego produktu.
Witam, czy z grafiki można wywnioskować, że jeśli już topmaterac to z pianki wysokoelastycznej? Spotkałam się z nazwą wysokoelastyczna RLK (tajemniczy skrót, nie do rozszyfrowania). Śpiąc na niewygodnej sofie i chcąc na codzień chować produkt, jedyną opcją wydaje się top...
Firmy działające na rynku bardzo często używają nazw marketingowych, które nie mają kompletnie nic wspólnego z rzeczywistym składem pianek. Warto na to uważać i po prostu dopytywać konkretnie (jaka pianka, jaka gęstość, jaka twardość). Na takiej niewygodnej sofie, nawierzchniowy top z pianki HR o odp. właściwościach, rzeczywiście może być jedynym, sensownym rozwiązaniem. Niemniej długofalowo, dla naszego ciała najzdrowszy będzie po prostu funkcjonalnie skonstruowany materac.
Pocenie się obserwuje od pierwszego dnia zakupu pianki menory, jako samodzielnej nakładki na materac piankowy. Zastanawia mnie teraz sens kombinacji kokosowego materaca nawierzchniowego jako warstwy zewnetrznej (6-7cm) i pianki menory, jako podstawy rusztowania. Całość na przewiewnym, drewnianym stelażu. Ma to sens?
Dzień dobry, czy każda grubość pianki termoelastycznej jest nierekomendowana? czy jakaś grubość, (jaka?) będzie w porządku? Rozważam materac perdormire gran paradiso - 2 cm pianki termo w pokrowcu i 2 cm pianki termo w materacu - to będzie dobry wybór?
Bardzo merytoryczny wykład. Przekonał mnie Pan, zwłaszcza, że jako jedyni dajecie opcję przetestowania przez 100 dni, co nie daje konkurencja. A wiemy, że warto taki materac przetestować zanim się zainwestuje w takie kwoty. Niestety, kupiłam nawierzchniowy materac z Visco i nie jestem zadowolona. Teraz planuję większą inwestycję.
Niestety kupiłam materac gdzie w 1 warstwie jest ta pianka. Śpię na materacu od dwóch dni, wszystko mnie boli więc szukam co jest nie tak.. właśnie już wiem. Dzięki panu. Kasa poszła w błoto :/ ale jest szansa, że wywalę to badziewie i w końcu się wyśpie.
A co z poduszkami ortopedycznymi z pianką "memory" ? Takie zastosowanie pianki ma większy sens niż w materacach? I jeśli kupować taką poduszkę, to lepsza jest wyższa gęstość czy niższa?
Żaden ;) Nie ma to kompletnie sensu. Nigdy materacem nawierzchniowym nie osiągnie się funkcjonalności materaca. Można ewentualnie na kilka miesięcy kupić sobie 5-6 centymetrów pianki HR35120 i spać na tym, dopóki nie zainwestuje się w materac. Ale zawsze będzie to tylko namiastką.
Materac piankowy sam w sobie nie jest zły. Wręcz przeciwnie. Tylko jest jeden warunek. Musi być prawidłowo skonstruowany, warstwa po warstwie. Musi być też zapewniona odpowiednia wentylacja. Problem polega na tym, że pianki memory (visco) nie powinno być w górnej warstwie materaca. A bardzo często właśnie tego typu materace oferuje się klientom, czarując "magicznymi właściwościami super pianki z pamięcią", co niestety powoduje późniejsze problemy z poczuciem dyskomfortu płynącym z użytkowania takiego materaca. To co daje efekt WOW w salonie z materacami (odcisk ręki na piance z pamięcią, chwilowe odczucie miękkości i otulenia naszego ciała), nie przekłada się na efekt WOW po obudzeniu czy w trakcie dłuższego procesu snu. Pozdrawiamy serdecznie.
@@onsenpolandco by Pan poradził w przypadku zbyt twardego materaca, czy topomaterac to dobre rozwiązanie i jaka jest Pana opinia o Topmateraca GOLD T30 WELLPUR z Jysk, ewentualnie co innego może Pan polecić? Z góry dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam!😊
Śpimy na materacu z pianki termoelastycznej już około 10 lat. Owszem latem bywa gorąco, ale ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z tego na czym śpimy. Jeżeli na wyjeździe nie trafimy na doby materac oboje jesteśmy nie wyspani. Moje (i mojej Pani) subiektywne wrażenie jest bardzo pozytywne, a mamy oboje ok 60 lat. Wszyscy wiedzą, że z łóżka to w "pewnym" wieku należy się stoczyć, a nie podrywać nogi i siadać. Ja zakładam, że Pan mówi dobrze, a nie reklamuje Swój produkt czyli Osaka Air. Kupując następny materac rozważę to co Pan reklamuje.
Co powinno byc w górnej warstwie materaca? pianka HR? Szukam legowiska dla psa wszedzie jest o piankach visco, chcialabym zeby moja 14 letnia sunia miala wygodnie, bede wdzieczna za informacje
Legowisko dla psów to całkowicie inna bajka. Od jakiegoś czasu pracujemy nad ich wprowadzeniem na rynek. Jeśli koniecznie ma być z wypełnieniem z pianek, należałoby zawrzeć tam przynajmniej 3 ich warstwy. Twardą i gęstą HR na dole, na niej gęstą i twardą piankę V, a na samej górze nieco mniej gęstą i mniej twardszą piankę HR.
Prawda, mam taki materac i zawsze jak wstaje to jestem obolały, czego nie doświadczam na tanim materacu sprężynowym. Niestety dałem się nabrać sprzedawcy. 😑
Ja mam zupełnie na odwrót. Sprężynowiec wykończył moje plecy, po przespaniu się na średnio-półkowej piance, dwuwarstwowej wreszcie wstałem bez tego otępnienia plerów. Oczywiście jest to bardziej spowodowane tym, że spałem na zbyt twardym materacu. No ale można też robić wykład o dziwnych właściwościach materiałów
Przecież wystarczy dobry pokrowiec mieć i problem się kończy, ja mam taki z wentylacją i nie pocę się jak śpię grzeje, a później zaczyna chłodzić profesjonalnie mówiąc termoregulacją albo z przewiewnymi włóknami one kosztują tak z 100 -300 zł, ale działa.
Nie jest fizycznie możliwe, aby pokrowiec w jakikolwiek sposób chłodził :) Pokrowiec może wspierać cyrkulację powietrza. To kwestia włókien, splotu, gramatury, elastyczności... I braku owaty z fizeliną - pikowania. Tak jak jest u nas. Może też dawać uczucie chłodzenia za sprawą pochłaniania ciepła przez żel, co jednak działa nie dłużej niż kilkadziesiąt sekund z racji małej pojemności żelu, dlatego takie opcje rozpatrujemy w ramach zabawek dających chwilowy efekt WOW. Ale w żaden sposób nie zmieni to funkcjonalności pianki termoelastycznej. Sama jej nazwa wskazuje, że reaguje na temperaturę. Jeśli stanowi pierwszą warstwę materaca, temperatura ciała do niej dotrze i nic temu nie zapobiegnie. Może o kilka stopni Celsjusza mniej, ale dotrze. I przez to zawsze będzie zasysać, a nie konturować.
Pianka to pianka, a żele to żele. Da się implikować żel w piankę, ale nie ma w tym większego sensu. Żel nie chłodzi, tylko co najwyżej pochłania energię cieplną. Jego pojemność jest bardzo niska. Daje uczucie chłodu, bo pochłania ją przez pierwsze kilka minut leżenia, ale później już nie działa. Poza tym nie kumuluje jej w nieskończoność, ale musi oddać z powrotem :) Fajnie brzmi to marketingowo i na tym się kończy.
Aja kupilem 90x200 osaka air jeszcze poduszke dokupie hiro. Ale moge powiedziec ze materac fajny kregoslup nieboli rano ani wciagu dnia jak sie lezy przed tv komputerem książką 😊😊
Mamy w drugiej warstwie ;) Jaki byłby problem, aby mieć w ofercie także w pierwszej? Mamy nieograniczone zdolności produkcyjne. Po prostu nie jest to zdrowe, więc tego nie robimy.
Fantastycznie wytłumaczone! Bardzo rzetelna wiedza, niech się szerzy :)
Dziękujemy, zachęcamy do szerzenia! :D
Dziękuję! Kupiliśmy drogi materac memory i w końcu wiem dlaczego się nie wysypiam od przeprowadzki w nowym mieszkaniu...
ja mam materac z Włoch z pianką sztywną a na wierzchu z memory i śpi się bardzo dobrze.
Czy dobrze rozumiem, że głównie należy wystrzegać się pianek T oraz V, zaś HR są mile widziane ?
Pytam, ponieważ trafiłam na materac, który w opisie jest termoelastyczny zaś użyta pianka to wysokoelastyczna HR. Czy nie są to sprzeczne informacje?
Z góry dziękuję za odpowiedź i dziękuję za rzetelne wyjaśnienie kwestii materacowej :)
Robią nas w chuja, więc nie dojdziemy do ładu. Najlepiej to chyba rozpruć materac w sklepie, i samemu wymacać każdą warstwę pianki.
Pianka z pamięcią, znana jako memory foam, jest fascynującym wynalazkiem. Jej historia zaczęła się od potrzeby zapewnienia komfortu i ochrony pilotom oraz pasażerom w lotach kosmicznych. Zbudowana na zasadzie reakcji na temperaturę i nacisk, ta pianka leniwa adaptuje się do ciała i powoli odzyskuje swoją pierwotną formę.
Istotne jest umiejętne umiejscowienie pianki visco w konstrukcji materaca. Zgodnie z podawanymi informacjami, umieszczenie jej jako drugiej warstwy wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Gdy znajduje się bliżej powierzchni, może ona generować efekt odbijania ciepła i utrudniać zmianę pozycji podczas snu.
Natomiast umieszczona jako druga warstwa, pianka visco może efektywnie konturować się do kształtu ciała, zapewniając komfort i wsparcie. Jest to ważne, ponieważ pozwala czerpać korzyści z jej właściwości, eliminując niekorzystne efekty związane z utrudnieniem zmiany pozycji podczas snu.
To interesująca wiedza dla tych, którzy rozważają zakup materaca z pianką z pamięcią, ponieważ umiejętne zrozumienie sposobu jej umiejscowienia może znacząco wpłynąć na komfort snu i wybór odpowiedniego produktu.
Witam, czy z grafiki można wywnioskować, że jeśli już topmaterac to z pianki wysokoelastycznej? Spotkałam się z nazwą wysokoelastyczna RLK (tajemniczy skrót, nie do rozszyfrowania). Śpiąc na niewygodnej sofie i chcąc na codzień chować produkt, jedyną opcją wydaje się top...
Firmy działające na rynku bardzo często używają nazw marketingowych, które nie mają kompletnie nic wspólnego z rzeczywistym składem pianek. Warto na to uważać i po prostu dopytywać konkretnie (jaka pianka, jaka gęstość, jaka twardość). Na takiej niewygodnej sofie, nawierzchniowy top z pianki HR o odp. właściwościach, rzeczywiście może być jedynym, sensownym rozwiązaniem. Niemniej długofalowo, dla naszego ciała najzdrowszy będzie po prostu funkcjonalnie skonstruowany materac.
Dzień dobry, chciałem się zapytać czy materace ze sprężynami są bardziej przewiewne od piankowych?
Odpowiemy na to pytanie szerzej w naszym Q&A (seria "Krótka Piłka").
Bardzo dobry materiał.👍
Serdeczne dzięki!
Dzięki za ten film ❤
Dzięki za wizytę i miłe słowo!
Visco otwartokomorkowa jest dobra ale w 2 warstwie wiec dobrze zaprojektowal pan materac osaka air
Jak najbardziej :)
Pocenie się obserwuje od pierwszego dnia zakupu pianki menory, jako samodzielnej nakładki na materac piankowy. Zastanawia mnie teraz sens kombinacji kokosowego materaca nawierzchniowego jako warstwy zewnetrznej (6-7cm) i pianki menory, jako podstawy rusztowania. Całość na przewiewnym, drewnianym stelażu. Ma to sens?
Dzień dobry, czy każda grubość pianki termoelastycznej jest nierekomendowana? czy jakaś grubość, (jaka?) będzie w porządku? Rozważam materac perdormire gran paradiso - 2 cm pianki termo w pokrowcu i 2 cm pianki termo w materacu - to będzie dobry wybór?
W pierwszej warstwie każda. W pokrowcach tym bardziej. Natomiast nie chcemy oceniać konkretnych produktów i konkretnych marek.
Bardzo merytoryczny wykład. Przekonał mnie Pan, zwłaszcza, że jako jedyni dajecie opcję przetestowania przez 100 dni, co nie daje konkurencja. A wiemy, że warto taki materac przetestować zanim się zainwestuje w takie kwoty. Niestety, kupiłam nawierzchniowy materac z Visco i nie jestem zadowolona. Teraz planuję większą inwestycję.
W dodatku na bardzo przejrzystych zasadach ;) Mamy nadzieję, że materac już służy :)
jysk daje 100 dni na testy swoich materacy gold
A jak się ma materac piankowy do lateksowego ?
To zależy ;) Jeśli mówimy o słabym materacu z pianek T, lateks bije go na głowę. Z kolei funkcjonalne materace, jak Osaka Air, biją lateks na głowę.
Niestety kupiłam materac gdzie w 1 warstwie jest ta pianka. Śpię na materacu od dwóch dni, wszystko mnie boli więc szukam co jest nie tak.. właśnie już wiem. Dzięki panu. Kasa poszła w błoto :/ ale jest szansa, że wywalę to badziewie i w końcu się wyśpie.
Możemy pomóc w zwrocie ;) onsen.eu/pomoc-konsumencka
A co z poduszkami ortopedycznymi z pianką "memory" ? Takie zastosowanie pianki ma większy sens niż w materacach? I jeśli kupować taką poduszkę, to lepsza jest wyższa gęstość czy niższa?
Taka pianka zawsze się będzie zapadać, stąd też warto pomyśleć o poduszkach z pianki HR.
Czy zrobicie materiał na temat łóżka kontynentalnego o jego wadach zaletach i jak to się ma do waszego materaca?
Wpiszemy to na naszą listę!
Dlaczego poduszki termoelastyczne majom status produktu medycznego czy takie poduszki nie muszom przejść jakiegoś testu ?
Muszom
Status wyrobu medycznego to skomplikowana kwestia. Niestety wiele produktów go posiada, mimo że posiadać nie powinno... :(
Cała (duża) rodzina ma materace z 3cm górną warstwą Visco. Nikt się nie poci, babcia nie mam problemu z "przekręcaniem" i wstawaniem.
jaki materac nawierzchniowy najlepszy na sofe zeby wyrownac powierzchnie do spania?
Żaden ;) Nie ma to kompletnie sensu. Nigdy materacem nawierzchniowym nie osiągnie się funkcjonalności materaca. Można ewentualnie na kilka miesięcy kupić sobie 5-6 centymetrów pianki HR35120 i spać na tym, dopóki nie zainwestuje się w materac. Ale zawsze będzie to tylko namiastką.
Szkoda, że nie było takiego filmu na polskim YT 2lata temu, bo nie kupiłbym drugi raz materaca piankowego.
Materac piankowy sam w sobie nie jest zły. Wręcz przeciwnie. Tylko jest jeden warunek. Musi być prawidłowo skonstruowany, warstwa po warstwie. Musi być też zapewniona odpowiednia wentylacja. Problem polega na tym, że pianki memory (visco) nie powinno być w górnej warstwie materaca. A bardzo często właśnie tego typu materace oferuje się klientom, czarując "magicznymi właściwościami super pianki z pamięcią", co niestety powoduje późniejsze problemy z poczuciem dyskomfortu płynącym z użytkowania takiego materaca. To co daje efekt WOW w salonie z materacami (odcisk ręki na piance z pamięcią, chwilowe odczucie miękkości i otulenia naszego ciała), nie przekłada się na efekt WOW po obudzeniu czy w trakcie dłuższego procesu snu. Pozdrawiamy serdecznie.
@@onsenpolandco by Pan poradził w przypadku zbyt twardego materaca, czy topomaterac to dobre rozwiązanie i jaka jest Pana opinia o Topmateraca GOLD T30 WELLPUR z Jysk, ewentualnie co innego może Pan polecić? Z góry dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam!😊
@@MAX-lg3zy obejrzyj filmik w całości uważnie to się dowiesz co myśli o topie z T30
Śpimy na materacu z pianki termoelastycznej już około 10 lat. Owszem latem bywa gorąco, ale ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z tego na czym śpimy. Jeżeli na wyjeździe nie trafimy na doby materac oboje jesteśmy nie wyspani. Moje (i mojej Pani) subiektywne wrażenie jest bardzo pozytywne, a mamy oboje ok 60 lat. Wszyscy wiedzą, że z łóżka to w "pewnym" wieku należy się stoczyć, a nie podrywać nogi i siadać. Ja zakładam, że Pan mówi dobrze, a nie reklamuje Swój produkt czyli Osaka Air. Kupując następny materac rozważę to co Pan reklamuje.
Co powinno byc w górnej warstwie materaca? pianka HR? Szukam legowiska dla psa wszedzie jest o piankach visco, chcialabym zeby moja 14 letnia sunia miala wygodnie, bede wdzieczna za informacje
Legowisko dla psów to całkowicie inna bajka. Od jakiegoś czasu pracujemy nad ich wprowadzeniem na rynek. Jeśli koniecznie ma być z wypełnieniem z pianek, należałoby zawrzeć tam przynajmniej 3 ich warstwy. Twardą i gęstą HR na dole, na niej gęstą i twardą piankę V, a na samej górze nieco mniej gęstą i mniej twardszą piankę HR.
Prawda, mam taki materac i zawsze jak wstaje to jestem obolały, czego nie doświadczam na tanim materacu sprężynowym.
Niestety dałem się nabrać sprzedawcy. 😑
Pianki termoelastycznej masz 5 cm moze byc zarówno w sprężynowym jak i piankowym.
Generalnie przyczyn może być wiele, a pianka visco w pierwszej warstwie to jedna z najważniejszych.
Ja mam zupełnie na odwrót. Sprężynowiec wykończył moje plecy, po przespaniu się na średnio-półkowej piance, dwuwarstwowej wreszcie wstałem bez tego otępnienia plerów. Oczywiście jest to bardziej spowodowane tym, że spałem na zbyt twardym materacu. No ale można też robić wykład o dziwnych właściwościach materiałów
Ja też 😔
Dla zasięgu
Dziękujemy!
Przecież wystarczy dobry pokrowiec mieć i problem się kończy, ja mam taki z wentylacją i nie pocę się jak śpię grzeje, a później zaczyna chłodzić profesjonalnie mówiąc termoregulacją albo z przewiewnymi włóknami one kosztują tak z 100 -300 zł, ale działa.
Nie jest fizycznie możliwe, aby pokrowiec w jakikolwiek sposób chłodził :)
Pokrowiec może wspierać cyrkulację powietrza. To kwestia włókien, splotu, gramatury, elastyczności... I braku owaty z fizeliną - pikowania. Tak jak jest u nas.
Może też dawać uczucie chłodzenia za sprawą pochłaniania ciepła przez żel, co jednak działa nie dłużej niż kilkadziesiąt sekund z racji małej pojemności żelu, dlatego takie opcje rozpatrujemy w ramach zabawek dających chwilowy efekt WOW.
Ale w żaden sposób nie zmieni to funkcjonalności pianki termoelastycznej. Sama jej nazwa wskazuje, że reaguje na temperaturę. Jeśli stanowi pierwszą warstwę materaca, temperatura ciała do niej dotrze i nic temu nie zapobiegnie. Może o kilka stopni Celsjusza mniej, ale dotrze. I przez to zawsze będzie zasysać, a nie konturować.
W życiu się nie dam! ❤
A co z piankami żelowymi ???
Pianka to pianka, a żele to żele. Da się implikować żel w piankę, ale nie ma w tym większego sensu. Żel nie chłodzi, tylko co najwyżej pochłania energię cieplną. Jego pojemność jest bardzo niska. Daje uczucie chłodu, bo pochłania ją przez pierwsze kilka minut leżenia, ale później już nie działa. Poza tym nie kumuluje jej w nieskończoność, ale musi oddać z powrotem :) Fajnie brzmi to marketingowo i na tym się kończy.
@@onsenpoland Mam pianki żelowe i się nie zgodzę wole te niż tak zwane memory ...to też tylko chwyt marketingowy ... 😉
Aja kupilem 90x200 osaka air jeszcze poduszke dokupie hiro. Ale moge powiedziec ze materac fajny kregoslup nieboli rano ani wciagu dnia jak sie lezy przed tv komputerem książką 😊😊
przecież każdy materac ma jeszcze coś co się nazywa "pokrowiec"...
Tak, każdy materac ma pokrowiec ;)
Nie mamy tego w ofercie więc nie polecamy. Kupujcie to co mamy xddd
Mamy w drugiej warstwie ;) Jaki byłby problem, aby mieć w ofercie także w pierwszej? Mamy nieograniczone zdolności produkcyjne. Po prostu nie jest to zdrowe, więc tego nie robimy.
Ale szajs ta pianka :/
Ta pianka jest fajna, ale nie jako materiał do pierwszej warstwy. W drugiej jest w porządku ;)