Перше , ніґди не чув за цю битву , тому дякую за просвітництво і докладну анімацію . Друге , за Корецького ні слухом ні духом , навіть не буду лізти у якісь матер'яли , буду чекати відео . Дякую .
Дякую! Як завжди - супер! Блін, скільки втрачено свого часу - в школі абсолютно не розповідали про істрорію рідного краю (90ті-00), навіть не чув про Орининську битву
Супер !!! Никогда ничего об этой битве и не слышал ! Спасибо тюбику, что дал возможность случайно попасть к Вам на канал . Я выбачаюсь за свою мову, но писать українськой не умею (;совсем ) Удачи каналу
Це відео я отримав у рекомендаціях Ютубу. У Вас чудова подача матеріалу, цікавий підхід щодо розповіді просто із місця подій, добре ілюстрована інформація. Тому маєте нового підписника каналу
1:58 Ну це классика шкільного підручника 90х, дякувати вашому каналу, я хоч якось просвіщаюсь на цю тему, бо шкільна історія та укр. літ відбили у меня будь яке бажання знати шось за нашу історію на десятиліття. Гадаю, тошо ви робите це дуже доречно, просто знати я жили "ті люди за Збручем" та ті кому не поталанило стать козаком доставляє дуже моцно. ПС. Давайте за Корецького відос, також грац з першою анімацією!
Як завжди круте відео! Дуже сподобалась карта з анімацією бою!... Мені трошки не зрозумілі мотиви турецько-татарського війська... Вони зробили таку потужну вилазку на територію Речі Посполитої просто щоб грабувати? То нагадує той анекдот про спраглого рицаря що в оазі зустрів дракона,... Тобто обійшли б той Оринин тай ішли б далі собі грабувати, все одно війська Речі Посполитої не наважились на бій "у полі"... А друге мені не зрозуміло навіщо татарські війська почали штурм не дочекавшись основних турецьких сил...то якось недалекоглядно з їхнього боку.
Величезне вам дякую і за історію, і за безпосередній монтаж військового зіткнення, за пророблену роботу! Буду з нетерпінням очікувати на щось подібне! Відносно чорних археологів? Не згоден! Чорні шаряться по: курганах, кладовищах і місцях архелогічної пам'ятки. Розумію, ми не англійці. Але ж ви не думаете, що вони дурніші за нас, раз займаються пошуками по всій Британії, здаючи до Нац. музею знахідки на експертну оцінку і можливу вигагороду. Співпрацюючи з археологами! Ви чудово знаете, що багато того, що пошуківці знаходили і віддавали до музеїв, через рік - зникало (за незрозумілих, як вони самі працівники кажуть - обставин) Я за те, щоб історія нашої Батьківщини, як мінімум знаходилась на руках пошуковців, як максимум в музеях. Але, щоб не іржавіла в землі, на полях по під різних видів сучасних отрут і комбайнів, які своїми плугами все знищують нанівець. Доки наша держава стане з колін хаосу, невідомо ще скільки часу - років пройде, а історію варто берегти вже вчора, будь якими адекватними, можливими методами. Бо поки археологи кудись дістануться? Все пропаде....((( Скільки нашого добра в московії? В тому числі єдиний в свому роді іменний Черніговський колокол з штандартом власника І.Мазепи, який до ВОВ, якоби сховали від німців, а на далі ніхто так і не повернув. Так і висить в старій колокольні, не пам'ятаю якої глубинки. А їх священники, до нього перекрили вхід, да так, що самі прихожани поняття не мають, що у них по під носом. А ми його поки повернути не можемо, навіть викрасти до Батьківщини. Бо Батьківщині на жаль, не до цього.. А ми без своєї історії, доказів, підтверджень, просто - литопис і яка ні є пам'ять. ..(((
Дуже дивний вибір позиціі , розмістити на"півострові" -Так це чітко визначає напрям звідки буде нападати ворог. Але з другоі сторони повністю блокує якийсь маневр, не можна відступити. Враження що тактика якась "фортечна" . Чому не нападати на ворога, а чекати поки ворог нападе. Якось сяду подумаю , взагалі дивне розміщення військ. На табір який розміщений на півострові ніхто би ніколи не нападав . Так як ніхто не піде на півострів лишаючи по бокам війська супротивника , які боковими ударами спокійно створюють кільце.
Може краще було б додати якісь старовині карти, якщо такі є. Десь були австрійські . Вони могли б дати більше інформації про ліс наприклад. А то зараз залишились поля і захисні посадки дерев і тому важко говорити про те, що було колись.
@@Haiduk_Kamieniec Так, з часом все міняється, змінюється… Жванець також був колись містечком, Кам‘янець взагалі був «центром світової культури» (шуткую звичайно), але ж був колись Кам‘янець і великим центром в часи Речі Почполитої, пізніше губернським та обласним центром! А мій рідний Хотин був колись також центром санджаку, цинуту (при турках), а пізніше повітовим центром Бессарабії (за московської та румунської окупації)! Звичайно, що Хотин не був таким великим як Кам‘янець, але на час «освобождєнія от турєцкіх захватчіков» Хотин був значно більшим за Чернівці, взагалі тодішні Чернівці порівняно з Хотином здавались маленьким селом (повезло Чернівцям, що попали під Австрію), а в кінці ХІХ ст населення Хотина доходило до 40 тисяч, а зараз менше 10 тисяч і завдяки нинішній Зе-реформі він уже не районний центр (докотились!)… А щодо 3 тисяч, то зараз в Чернівецькій області є таке румунське місто Герци, а там проживає всього 3,5 тисяч і нещодавно воно було також районним центром (до Зе-реформи)… Все змінюється…
@@Haiduk_Kamieniec З тієї ж причини також і велосипедний шолом не знімали? Думаю, що дуже жарко було… До речі, щодо згадки про «рівень діда Панаса»… Я також не переварюю всілякі казочки і штампи на кшалт «клятих бусурманів» і т.ін., але недавно прочитав перші три томи «Історії України від діда Свирида» (наступні ще пишуться), то скажу відверто, що спочатку думав, що це така собі несерйозна (не наукова) писанина, а виявилось, що під псевдонімом «дід Свирид» ховається досить таки добрий фахівець з історії, але разом з тим матеріал викладено в досить таки легкій формі, що робить його дуже доступним до сприйняття широкому загалу. Там цей «дід» (як виявилось відомий блогер) приводить досить цікаві факти і дуже професійно їх аналізує… Якщо не читали, то радив би прочитати, будете задоволені. Одним словом, «дід Панас це зовсім не дід Свирид» (чи навпаки?), або «не всі діди розказують казочки» чи «не у всіх дідів однаковий рівень»?… Щось це я відволікся на «дідів» (к слову)… А тепер, щодо відео: гарно дякую за дуже цікаву розповідь! Каюсь, що не знав нічого про цю битву (хоча не хочеться відчувати себе невігласом, але чесно признаюсь в цьому). Продовжуйте в тому ж дусі! Чекаю ще на ролики про Хотин, бо Денису Познякову є багато ще про що розповідати і в нього в запасі є багато чого цікавого! Творчих успіхів!
Dziękuję i pozdrawiam z Polski !
Дякую за відео, було дуже цікаво. Окремо дякую за дуже приємну і професійну подачу матеріалу!
Перший раз зустрічаю такий детальний розбір! Ще! Ще! ЩЕ!
Про Корецького відео треба! А за дане відео велика дяка!
Прекрасне відео, дізнався для себе дуже багато нового і цікавого.
Дякую
Дякую Вам за цікаві дослідження та корисний матеріал!!! Сумно, що в українській вікіпедії навіть немає статті про цю битву...
респект за знання та подачу матеріалу
Графіка - супер. Дякую
Перше , ніґди не чув за цю битву , тому дякую за просвітництво і докладну анімацію . Друге , за Корецького ні слухом ні духом , навіть не буду лізти у якісь матер'яли , буду чекати відео . Дякую .
Дякую! Як завжди - супер!
Блін, скільки втрачено свого часу - в школі абсолютно не розповідали про істрорію рідного краю (90ті-00), навіть не чув про Орининську битву
Щиро дякую за працю.
Молодчина
Відео - просто картинка з якогось поля. А зайшло просто "взахльоб", як холодне пивко у спекотний літній день! Дякую щиро!
Скільки в нас таких полів... Знати що на кожному відбувалось.. Інакше на все дивишся потім :)
Дякую за Вашу працю. Популяризація історії українських земель дуже важлива для усвідомленя ролі наших предків в подіях європейського значення.
Друже. щира вдячність !!!!! Натхнення та здоровья !!!!! чекаю наступне. З повагою зі Львова
Дякую, лайк за ваш труд!!!
Дякую за відео. Не чув досі за Оринінську битву. Тим більш цікаво було дивитись.
Дякую за чергове чудове відео! Формат з картами поля бою дуже хороший і краще пояснює динаміку подій. І про пана Корецького зробіть відео, будь-ласка!
Найцікавіша лекція, з тих що я чув.👍
Лайк на підтримку каналу ✌️
Для мене, це друга по цікавості тема, після реконструкції. Дякую за цікаве відео.
Дякую за працю, цікаву розповідь та чудову українську! Вподобайка та підписка каналу!
Автору моя шана, я особисто вражений розповіддю
Дуже цікаво, дякую
Супер познавально!..треба ще)
Дякую автору!
Ви великий молодець, дуже дякую вам)
Було дуже цікаво!! Хотілося б також так само проїхатися на велосипеді і послухати автора прямо на місці подій
Щиро дякую!!!
Чудово . Харків 👍👍👍
Дуже цікаво,і змістовно.Дякую
Дуже вам дякую за цікаве відео! Не знав що була така битва під Оринином.
Подяка та вподобайка
Дякую!
Дякуємо за чудову розповідь. Як завжди цікаво і захопливо).
Вже про Корецького цікава лекція вийшла, не кабінетний формат дуже слушний і потрібний. Дякую.
Супер !!! Никогда ничего об этой битве и не слышал !
Спасибо тюбику, что дал возможность случайно попасть к Вам на канал .
Я выбачаюсь за свою мову, но писать українськой не умею (;совсем )
Удачи каналу
Дякую за історію!
Як завжди молодець! Чекаю відео про Корецького.
Дуже цікаве та інформативне відео, дякую за роботу.
Дякуємо за історію прямо з місця подій!
Супер!
Дуже цікаво, вподобайка і підписка.
Було дуже цікаво.
Дякую, надзвичайно інтересно!
Дуже цікаво та на мій погляд інформативно та ще без редакціі
Гарне відео! Треба було заїхати зі сторони цвинтаря, звідти чудово наглядно видно всю місцевість на якій відбувались ці події.
Це відео я отримав у рекомендаціях Ютубу. У Вас чудова подача матеріалу, цікавий підхід щодо розповіді просто із місця подій, добре ілюстрована інформація. Тому маєте нового підписника каналу
:) дяка
Оце супер цікава тема, а головне - можно на місцевості побачити що, де і як відбувалось !)
1:58
Ну це классика шкільного підручника 90х, дякувати вашому каналу, я хоч якось просвіщаюсь на цю тему, бо шкільна історія та укр. літ відбили у меня будь яке бажання знати шось за нашу історію на десятиліття. Гадаю, тошо ви робите це дуже доречно, просто знати я жили "ті люди за Збручем" та ті кому не поталанило стать козаком доставляє дуже моцно.
ПС. Давайте за Корецького відос, також грац з першою анімацією!
Дякую, було дуже цікаво!
Як завжди круте відео! Дуже сподобалась карта з анімацією бою!... Мені трошки не зрозумілі мотиви турецько-татарського війська... Вони зробили таку потужну вилазку на територію Речі Посполитої просто щоб грабувати? То нагадує той анекдот про спраглого рицаря що в оазі зустрів дракона,... Тобто обійшли б той Оринин тай ішли б далі собі грабувати, все одно війська Речі Посполитої не наважились на бій "у полі"... А друге мені не зрозуміло навіщо татарські війська почали штурм не дочекавшись основних турецьких сил...то якось недалекоглядно з їхнього боку.
Дякую за розповідь! Історія людства, то є історія війн...
Дуже приемно послухати историю СВОЕЙ дивовижно КРАСИВОЙ ПОДИЛЬСКОЙ ЗЕМЛИ
Цікава історія і розповідь хороша. Дякую.
За оповіте лайк і подяка! Картки тільки не знайшов у описі.
Дякую вам за вашу працю від 95 дшб респект
Цікаво, пізнавально. Дякую за поглиблення наших знань про рідний край.
Було цікаво.
Навіть дуже. Особливо цікаве намагання побачити картину вцілому.
Про Корецького відео потрібно робити. Це відео чудове, з анімацією набагато зрозуміліше що відбувалося, не зря старалися.
Відпустка, так відпустка. Не встигаю класні відео дивитись👍🔥😅
Інтересно.
Заслухася усе супер
Величезне вам дякую і за історію, і за безпосередній монтаж військового зіткнення, за пророблену роботу! Буду з нетерпінням очікувати на щось подібне!
Відносно чорних археологів? Не згоден! Чорні шаряться по: курганах, кладовищах і місцях архелогічної пам'ятки. Розумію, ми не англійці. Але ж ви не думаете, що вони дурніші за нас, раз займаються пошуками по всій Британії, здаючи до Нац. музею знахідки на експертну оцінку і можливу вигагороду. Співпрацюючи з археологами!
Ви чудово знаете, що багато того, що пошуківці знаходили і віддавали до музеїв, через рік - зникало (за незрозумілих, як вони самі працівники кажуть - обставин) Я за те, щоб історія нашої Батьківщини, як мінімум знаходилась на руках пошуковців, як максимум в музеях. Але, щоб не іржавіла в землі, на полях по під різних видів сучасних отрут і комбайнів, які своїми плугами все знищують нанівець.
Доки наша держава стане з колін хаосу, невідомо ще скільки часу - років пройде, а історію варто берегти вже вчора, будь якими адекватними, можливими методами. Бо поки археологи кудись дістануться? Все пропаде....(((
Скільки нашого добра в московії? В тому числі єдиний в свому роді іменний Черніговський колокол з штандартом власника І.Мазепи, який до ВОВ, якоби сховали від німців, а на далі ніхто так і не повернув. Так і висить в старій колокольні, не пам'ятаю якої глубинки. А їх священники, до нього перекрили вхід, да так, що самі прихожани поняття не мають, що у них по під носом. А ми його поки повернути не можемо, навіть викрасти до Батьківщини. Бо Батьківщині на жаль, не до цього.. А ми без своєї історії, доказів, підтверджень, просто - литопис і яка ні є пам'ять. ..(((
Привіт з Оринина!
Dobry odcinek (dobra analiza) pozdrawiam.
Дякую за відео.Про Корецького пишіть,буде цікаво.
Лайк та усвідомлений коментар
Дуже цікаві подорожі. Минуле лежить під ногами, треба лише побачити.
Рекомендації 👍👍👍
цікавий канал мені потрапив) підписався
в самом Оринине , -так нет , но на просторах, очень даже интересно . Спасибо
Так. Це цікаво. І про того пана, що в середині було сказано, якщо не чули про нього пишіть - не чула.
ООО. То тра знімать, його історія, прекрасна :)
Чи буде буде відео про Жванецьку битву?
Там матеріалу стільки що в годину буде важко вписати....
Коли султани з королями чубляться - у посполитих чуприни тріщать.
Дуже дивний вибір позиціі , розмістити на"півострові" -Так це чітко визначає напрям звідки буде нападати ворог. Але з другоі сторони повністю блокує якийсь маневр, не можна відступити. Враження що тактика якась "фортечна" . Чому не нападати на ворога, а чекати поки ворог нападе.
Якось сяду подумаю ,
взагалі дивне розміщення військ. На табір який розміщений на півострові ніхто би ніколи не нападав . Так як ніхто не піде на півострів лишаючи по бокам війська супротивника , які боковими ударами спокійно створюють кільце.
Саша, -есть , существуют ли находки археологические( копья , стрелы,подковы....) что- то должно было быть . грунт не глубокий , тем более к Жванчику
Габсбурги були цивілізаційним союзником, тож справедливо сказати, що це була саме релігійна війна за своїми первинними мотивами.
Треба відео про Корецького!)
Дід Панас наша людина.
Може краще було б додати якісь старовині карти, якщо такі є. Десь були австрійські . Вони могли б дати більше інформації про ліс наприклад. А то зараз залишились поля і захисні посадки дерев і тому важко говорити про те, що було колись.
Оринин одне з найбільших сіл, колишній райцентр. Дарма ви його обзиваєте "невеликим")
Можливо, просто чомусь думав що 3000.мешканців то не так багато....
@@Haiduk_Kamieniec в нашому районі (в його дореформних межах) тільки приміський Довжок крупніший..
@@yogin-kp матиму на увазі, дякую за уточнення.
@@Haiduk_Kamieniec Так, з часом все міняється, змінюється… Жванець також був колись містечком, Кам‘янець взагалі був «центром світової культури» (шуткую звичайно), але ж був колись Кам‘янець і великим центром в часи Речі Почполитої, пізніше губернським та обласним центром! А мій рідний Хотин був колись також центром санджаку, цинуту (при турках), а пізніше повітовим центром Бессарабії (за московської та румунської окупації)! Звичайно, що Хотин не був таким великим як Кам‘янець, але на час «освобождєнія от турєцкіх захватчіков» Хотин був значно більшим за Чернівці, взагалі тодішні Чернівці порівняно з Хотином здавались маленьким селом (повезло Чернівцям, що попали під Австрію), а в кінці ХІХ ст населення Хотина доходило до 40 тисяч, а зараз менше 10 тисяч і завдяки нинішній Зе-реформі він уже не районний центр (докотились!)… А щодо 3 тисяч, то зараз в Чернівецькій області є таке румунське місто Герци, а там проживає всього 3,5 тисяч і нещодавно воно було також районним центром (до Зе-реформи)… Все змінюється…
Оринин дуже цікаве єврейське містечко. Варте уваги істориків. Як і все Поділля взагалі і зокрема.
Хто такий Корецький?
Коротко про нього тут m.facebook.com/story.php?story_fbid=1888262671332769&id=100004471638832
Сильне сонце заважало зняти окуляри?
Та їх зайвий раз краще не чіпати, потім терти і тд...
@@Haiduk_Kamieniec З тієї ж причини також і велосипедний шолом не знімали? Думаю, що дуже жарко було… До речі, щодо згадки про «рівень діда Панаса»… Я також не переварюю всілякі казочки і штампи на кшалт «клятих бусурманів» і т.ін., але недавно прочитав перші три томи «Історії України від діда Свирида» (наступні ще пишуться), то скажу відверто, що спочатку думав, що це така собі несерйозна (не наукова) писанина, а виявилось, що під псевдонімом «дід Свирид» ховається досить таки добрий фахівець з історії, але разом з тим матеріал викладено в досить таки легкій формі, що робить його дуже доступним до сприйняття широкому загалу. Там цей «дід» (як виявилось відомий блогер) приводить досить цікаві факти і дуже професійно їх аналізує… Якщо не читали, то радив би прочитати, будете задоволені. Одним словом, «дід Панас це зовсім не дід Свирид» (чи навпаки?), або «не всі діди розказують казочки» чи «не у всіх дідів однаковий рівень»?… Щось це я відволікся на «дідів» (к слову)… А тепер, щодо відео: гарно дякую за дуже цікаву розповідь! Каюсь, що не знав нічого про цю битву (хоча не хочеться відчувати себе невігласом, але чесно признаюсь в цьому). Продовжуйте в тому ж дусі! Чекаю ще на ролики про Хотин, бо Денису Познякову є багато ще про що розповідати і в нього в запасі є багато чого цікавого! Творчих успіхів!
Чому це археологи не працювали? Там на цьому ж полі по лівому фланзі черняхівське поселення 1-4століть нашої ери.
Дякую за коментар. Питав наших археологів - за їх даними не працювали, а є десь публікації по цьому полю? Цікаво булоб глянути
@@Haiduk_Kamieniec публікації були в 70 тих роках минулого століття і розвідка з металодетектором.
@@Haiduk_Kamieniec можу вам щей скинути детальну локацію цього місця
Ви графіку використовуєте, як на каналі Kings & Generals. То є добре.
Wróciłem do filmu i oglądnąłem raz jeszcze. Animacja bitwy (w 25 minucie) daje dużo, ale dźwięk jest za głośny i trudno zrozumieć narrację.
Колегіальне управління військом = поразка. Калка нічого не вчить...
зорано
Про Самійла нічого не чув.
На 5.30 опічатка, туркі претензії до РП, не до османів. Решта все ідеально.
Цікаво по цьому полю з металошукачем походити))
Цікаво. Але карта на 6.25, в відео, датується станом на кінець 17 сторіччя. Лівобережна Україна в Київ під контролем московської орди.
Фактура є, а геополітичного узагальнення немає.
Камянець Подільска Фортеця е на пам'ятник у Римі piatta Imperial колі римська імперія захопив Дакію
Судячи по Вікіпедії мова про Самійла Йоахимовича.
Браво казаки це бандити тому и сін богдана вбілі на Буковіні як бандіта
Основа війни - економіка, окрім війни росії - шизофренія, бо владі наплювати на рабів
Я дуже вибачаюсь 5330 людей