Átalányadóról egyszerűen sorozat - Főállású egyéni vállalkozó adózása

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 29 окт 2024

Комментарии • 9

  • @SOPRONIVARADI56
    @SOPRONIVARADI56 2 года назад +1

    Üdvözlöm, nagyon jók a vidok ,érdeklődnék a kedvezményekről, 3 gyermekem van ,17,15,és 1 másfél éves, fő állású altalanyado vagyok,előadóművész zongorista ,köszönök előre is válaszát

    • @konyveloguru
      @konyveloguru  2 года назад +1

      Kedves Albert! Örülök, hogy a videók hasznosnak bizonyultak! :) A gyermekek után családi adókedvezmény vehető igénybe, amelyet az átalányadó keretében megfizetett SZJA, illetve TB járulék számításakor lehet figyelembe venni. A családi adókedvezmény mértéke a családi pótlék összegének megállapítása szempontjából figyelembe vehető személyek alapján határozható meg. Amennyiben minden feltétel fennáll, akkor 3 gyermek után havi 660.000,- Ft adóalapcsökkenés érhető el, amely maximum havi 99.000,- Ft adókedvezményt jelenthet.

    • @SOPRONIVARADI56
      @SOPRONIVARADI56 2 года назад

      @@konyveloguru nagyon szépen köszönöm

  • @leventebordas6014
    @leventebordas6014 2 года назад +2

    Szuerpjó és nagyon köszönjük a jól érthetően előadott, hasznos információkat!
    Engem az alábbi dolgok érdekelnének:
    01. Ha egyedülállóként nevelem 1db gyermekemet, kapom utána a családi pótlékot is, akkor mekkora mértékű kedvezmény érvényesíthető utána, főállású 40%költséghányados általányadózó e.v.-ként?
    02. Említi a videóban a garantált bérminimum / minimálbér esetét. Nekem elég zavaros, hogy hogyan tudom a saját tevékenységi körömet megállapítani. A könyvelők is mást és mást mondanak. Az ÖVTJ listában azt írják a tevékenységi körömhöz hogy "szakképesítés nem szükséges". Emiatt van, aki azt mondja, hogy minimálbér, de van olyan könyvelő, aki azt mondja, hogy csak nagyon kevés tevékenységi kör után számolhatok minimálbérrel, kb csak azokkal, amikhez elég egy általános iskola is. Olyan listát nem találok a neten, ami ált.isk vagy érettségi alapján osztályozza az ÖVTJ-ket. Az egyik könyvelő ezt írja: "9es övtjknél elfogadott a NAV felől a minimálbér utáni adózás, minden más tudtommal garantált bérminimumos, akkor is, ha az övtj nem követel meg végzettséget."
    Lehet erről biztosat tudni?
    03. A főállású általányadózás szüneteltetéséről és újraindításáról is szívesen hallanék! Hányszor lehet, mennyi ideig, milyen gyakran?
    Köszönettel!
    B.L.

    • @konyveloguru
      @konyveloguru  2 года назад

      Kedves Levente!
      Valószínűleg Ön a családi adókedvezményre gondol. Amennyiben a jogosultság összes feltétele fennáll igénybevehető, de annak összege csak személyes körülmények ismerete alapján határozható meg.
      Minimálbér csak olyan tevékenységek esetén alkalmazható, amelyek nem igényelnek képesítést/végzettséget.
      A pontos választ a konkrét végezni kívánt tevékenység ismeretében lehet megadni.
      A témajavaslatait köszönöm!
      Igyekszem őket a videók sorába beilleszteni.

  • @ferenckrem965
    @ferenckrem965 2 года назад +4

    Szia! A 2258-s bevallásban, hogy lehet érvényesíteni a 1,2 millió mentes jövedelmet? Ha van 500 ezer bevételem a hónapban pl. akkor csak 200 ezret írok a bevallásban a tb alapja sorba és a szocho alapja 225 ezer? A mentesített jövedelmet meg max magamnak kell számon tartani, a bevallásban azt nem kell levezetni jól gondolom? Ha ez helytálló akkor a 1,2 millió mentesített jövedelem elosztása is teljesen rám bízva, hogy mely hónapokban mennyit érvényesítek?
    Köszönöm
    Ferenc

    • @konyveloguru
      @konyveloguru  2 года назад

      Kedves Ferenc! A válaszhoz tudnom kell, hogy milyen státuszú egyéni vállalkozó vagy.

  • @dominikakiss6013
    @dominikakiss6013 Год назад +1

    Üdvözlöm!
    Nekem az volna a kérdésem, hogy az esetleges változások függvényében 2022-höz képest, ha most válok főállású átalányadózó egyéni vállalkozóvá, és 20 éves vagyok, érvényesíthetem az SZJA kedvezményt és adózásom során?
    Előre köszönöm válaszát! :)

    • @konyveloguru
      @konyveloguru  Год назад

      Kedves Dominika! A 25 év alattiaknak járó SZJA kedvezmény az átalányadó esetében is figyelembe vehető. A kedvezménynek van egy felső határa, így a tényleges adófizetés számításánál többek közt azt is figyelembe kell venni!