Biztos hogy jobban megéri lpg-t tankolni, mint a palackcsere. Ráadásul olyat is hallottam már, hogy az lpg-ben több a propán, vagy valami olyasmi, lényeg, hogy jobban ég, több energiát tárol. Szóval ez szupi. Én azt tervezem, hogy lpg tartályt fogok használni erre a célra... A másik, a töltőcsatlakozó, amit nem tudtatok (amin nincs menet), az az úgynevezett gyorscsatlakozó, pl. a targoncákon lévő gázpalackokon van ilyen.
Ha autógáz tartályt teszel bele és kivezeted akkor az olcsóbban kijön. A tartály kb 50e, a multi szelep bele(ez a szintjelző és a töltés korlátozó) kb20e, csövek csatlakozók kb20e plusz a szerelés. És akkor a kutas ha meg akarja nézni akkor látja hogy olyan tartály mint mindegyik gázos autóban. Amúgy dízelben is lehet LPG-s (nem csak CNG) igaz nem túl elterjedt és főleg kamionokban használják.
Sziasztok! Egy kérdéssel fordulnék hozzátok ebben a témában. Vettem pár hete egy Iveco lakóautót (1992-es, nem mai darab, de nagyon szép állapotban van :) ) és elvileg a gyári rendszere ( vagy legalábbis hozzáértő szerint ) ilyen tölthetős gázrendszer ( nagyobb beépített tartály és hasonló töltőszelep). Nekem azt mondta a gázvédelmis úriember, hogy mivel bent kell tölteni ( tehát ahogy mint a videón is a töltő szelep úgymond bent helyezkedik el) így nem fog átmenni a kpm-es vizsgán (hollandiából az autó, így szükséges) és hogy át kell úgy alakítani, hogy a töltőnyílás ugyanúgy mint a gázüzemű autóknál is kivülről legyen, külön kis zárható "kupakkal". Ebben esetleg van bármilyen tapasztalatotok? Igaz ez és muszáj átépíttetnem? Gondoltam nektek sokkal több tapasztalatotok van ebben, így remélem nem baj, hogy ide feltettem ezt a kérdést :) Köszi előre is! Üdv, Balázs
3 года назад+1
Ha hasonló kivehető a tartály, KPM vizsgára tegyél bele 2 sima gázpalackot. Sima műszakin már nem nézik csak a gázos papírt. Amúgy simán jó lenne szerintem európában bárhol vizsgán de hát a magyar KPM az egy furcsa állatfaj. :)
Sziasztok. Egy kérdés remélem még nem volt vagy nem válaszoltam még meg, figyelmesen nézem a videókat. Kérdés az LPG gáz(autogáz) nincs valamennyire "káros" hatással a lakó gázberendezéseire. Módjuk amennyire tudom valamilyen szinten egyezik a PB gázzal. Mert az egyik palack töltő helyen mondták hogy nem tesz jót az lpg gáz. Köszönöm.
3 года назад+2
Nem ezt még nem volt kérdés 😁. A válasz: Még jobb is mint a palackos gáz! Wikilédia LPG: "A cseppfolyós gáz lehet propán, bután, propilén, izobután, izobutilén, butilén és ezek elegyei. Tulajdonságait az MSZ EN 589 szabvány határozza meg. A cseppfolyós motorhajtóanyag közel azonos összetételű a háztartási PB-gázzal. A háztartási PB-gázhoz képest az autógázban például kevesebb szennyeződés lehet, kénhidrogént, vizet nem tartalmazhat..
Elvileg az LPG hasonló az otthoni palackos PB hez, tehet nagyrészt propán és bután mix az alapja, és ugye a bután az 0 fok alatt nem annyira szeret kijönni a palackból így lehetnek gondok. Nekik nem volt gond mivel a lakóban a fűtés melegíti a gázpalack tárolót is.
Ezeknek a palackoknak is lejár a hitelesítésük, mint az autókban levőknek 10 évente? Amúgy sztem olcsóbb, ha elmész egy gázautó szervizbe, és rakatsz be egy pótkeréktartályt, ami max 100e-ből megvan.
3 года назад+1
Lejár viszont hitelesíthető, de mivel kivehető, nincs fixen beépítve a kutya nem nézi a dátumot. A pótkeréktartállyal ugye beépített + mókolni kell vele valamit állítólag, mert ott alapból cseppfolyós gáz jön a tartályból nekünk meg légnemű kell. (szívószál a tartályban)
Hallottam régebben, hogy létezik olyan rendszer amivel mindent meglehet oldani gázolajról! (A főzést is) Az mennyibe kerül? Jobb-e mint a gázos rendszer?
4 года назад
Létezik valamk ilyesmi, de szerintem elég drága, illetve elvben hasonló mint a dieselkályha, áram is kell neki illetve pár perc mire bemelegszik ezért pl egy teafőzésre elég gazdaságtalan. És akkor még ott a hűtő gázlángja (persze az mehet áramról is, de az megint egy másik dilemma)
@ a gázfűtéshez is kell áram vagy nem? A ventilátor keringeti a meleg levegőt ami árammal megy! Vagy másról van szó?
4 года назад+1
@@NyN5555 Gáznál nem minden esetben kell áram, pl. a sima konvektoros (nem kombikazán) fűtésnél ami nekünk is van nem muszály bekapcsolni a ventillátort, de ha megy is akkor kis fordulaton kb 0.5 ampert vesz fel. Ezzel szemben a diesel fűtés amikor beindítod izzít kb fél-egy percig(kb 5-6 Amper áramfelvétel) majd max fordulaton felfűti magát 4-5 perc, (kb 3 A) majd mondjuk legkisebb fokozaton már csak 1A áramot vesz fel, ezért nem éri meg ki-be kapcsolgatni sűrűn. Namost gondolod el ugyanezt, hogy főzöl egy teát ami mondjuk 3 dl víz gázon kb 4 perc alatt felforr, amíg a dízel fel sem fűtött és közben relatíve rengeteg áramot fogyaszt. Persze ha pl pörköltöt főzöl órákig akkor másabb a helyzet 🙂, de szerintem a dieseles főző ott is lassabban reagál ha mondjuk lejebb akarod venni a teljesítményt, vagy ha kikapcsolod még szintén megy percekig hogy kihűtse magát. Szoval szerintem egyszerűbb a gáz főzésre, jobban szabályozható, jóval kevesebb a hibalehetőség és főzésnél minimális fogy belőle, még mindennapos használat során is bejár 11kg olyan 3 hónapig.
Nekem hasonló van, de tudtommal egy csomó országban meg van tiltva a kutakon való töltés az ilyen rendszerekbe.
4 года назад+1
Hát gyarkorlatilag ez azonos a gázüzemű autók rendszerével, csak a gáz felhasználása más. Pont az a lényeg hogy ha autót lehet tankolni akkor ezt is. De a legjobb a kivezetett töltőnyílás akkor nem látja a palackformát a kutas.
@@sandorivancso8090 Látom de ez nem feltétlen releváns ez a leírás. Ha abból indulok ki, hogy pl. Magyarországon azt írja hogy még palackot is tölthetsz holott nem, franciaországban meg minden kút önkiszolgáló (személyzet sincs) ezért gyakorlatilag még a sima palackot is megtöltheted senki nem szól hozzád. Akié a rendszer hollandiában is több helyen is szó nélkül megtöltötték neki, de leirás szerint ott sem lehet...
Jó téma mind egy minek hívjuk tartály vagy palack mondjuk magyarban az utóbbit használjuk valójában ezek mind tölthetők tudni kell a módját hogyan ennyi csak ja az alap hogy az olcsóbb kis okosság kézi pumpa jó ha van alap cucc
4 года назад
Persze tudjuk mindent meg lehet tölteni (ésszel) de külföldön hogy vagy miből töltöd meg? Mert ha veszel helyi palackot akkor már nyilván abból használod el.
Érdekes volt. Köszi! :)
Nagyon profi!
A német kompozit tartályos rendszerröl nem mondtad az árát illetve a márkáját.
Köszönöm ha megteszed
Biztos hogy jobban megéri lpg-t tankolni, mint a palackcsere. Ráadásul olyat is hallottam már, hogy az lpg-ben több a propán, vagy valami olyasmi, lényeg, hogy jobban ég, több energiát tárol. Szóval ez szupi. Én azt tervezem, hogy lpg tartályt fogok használni erre a célra...
A másik, a töltőcsatlakozó, amit nem tudtatok (amin nincs menet), az az úgynevezett gyorscsatlakozó, pl. a targoncákon lévő gázpalackokon van ilyen.
Ha autógáz tartályt teszel bele és kivezeted akkor az olcsóbban kijön. A tartály kb 50e, a multi szelep bele(ez a szintjelző és a töltés korlátozó) kb20e, csövek csatlakozók kb20e plusz a szerelés. És akkor a kutas ha meg akarja nézni akkor látja hogy olyan tartály mint mindegyik gázos autóban. Amúgy dízelben is lehet LPG-s (nem csak CNG) igaz nem túl elterjedt és főleg kamionokban használják.
Sziasztok!
Egy kérdéssel fordulnék hozzátok ebben a témában. Vettem pár hete egy Iveco lakóautót (1992-es, nem mai darab, de nagyon szép állapotban van :) ) és elvileg a gyári rendszere ( vagy legalábbis hozzáértő szerint ) ilyen tölthetős gázrendszer ( nagyobb beépített tartály és hasonló töltőszelep). Nekem azt mondta a gázvédelmis úriember, hogy mivel bent kell tölteni ( tehát ahogy mint a videón is a töltő szelep úgymond bent helyezkedik el) így nem fog átmenni a kpm-es vizsgán (hollandiából az autó, így szükséges) és hogy át kell úgy alakítani, hogy a töltőnyílás ugyanúgy mint a gázüzemű autóknál is kivülről legyen, külön kis zárható "kupakkal". Ebben esetleg van bármilyen tapasztalatotok? Igaz ez és muszáj átépíttetnem? Gondoltam nektek sokkal több tapasztalatotok van ebben, így remélem nem baj, hogy ide feltettem ezt a kérdést :)
Köszi előre is!
Üdv,
Balázs
Ha hasonló kivehető a tartály, KPM vizsgára tegyél bele 2 sima gázpalackot. Sima műszakin már nem nézik csak a gázos papírt.
Amúgy simán jó lenne szerintem európában bárhol vizsgán de hát a magyar KPM az egy furcsa állatfaj. :)
Ha 2 évente kell a gázrendszert minősíttetni, és 3 éve vagytok úton, hol csináltattátok ezt meg? Közben hazajöttetek, vagy külföldön?
Otthon
Ez nekem is új információ volt, szóval mi ezt nem csináltattuk eddig. Hol és kivel kell ezt csináltatni?
Sziasztok.
Egy kérdés remélem még nem volt vagy nem válaszoltam még meg, figyelmesen nézem a videókat.
Kérdés az LPG gáz(autogáz) nincs valamennyire "káros" hatással a lakó gázberendezéseire. Módjuk amennyire tudom valamilyen szinten egyezik a PB gázzal. Mert az egyik palack töltő helyen mondták hogy nem tesz jót az lpg gáz. Köszönöm.
Nem ezt még nem volt kérdés 😁.
A válasz: Még jobb is mint a palackos gáz!
Wikilédia LPG:
"A cseppfolyós gáz lehet propán, bután, propilén, izobután, izobutilén, butilén és ezek elegyei. Tulajdonságait az MSZ EN 589 szabvány határozza meg. A cseppfolyós motorhajtóanyag közel azonos összetételű a háztartási PB-gázzal. A háztartási PB-gázhoz képest az autógázban például kevesebb szennyeződés lehet, kénhidrogént, vizet nem tartalmazhat..
Köszönöm szépen. Széles útat!
Télen próbálta milyen ez a töltet?
Elvileg az LPG hasonló az otthoni palackos PB hez, tehet nagyrészt propán és bután mix az alapja, és ugye a bután az 0 fok alatt nem annyira szeret kijönni a palackból így lehetnek gondok. Nekik nem volt gond mivel a lakóban a fűtés melegíti a gázpalack tárolót is.
Sziasztok. Nemtalálok ilyen rendszertt. Lehetne tudni ki szerelte. Köszi.
Hello. Nézd meg ezt a videót.
ruclips.net/video/lzw_st1x4uk/видео.html
Ezeknek a palackoknak is lejár a hitelesítésük, mint az autókban levőknek 10 évente?
Amúgy sztem olcsóbb, ha elmész egy gázautó szervizbe, és rakatsz be egy pótkeréktartályt, ami max 100e-ből megvan.
Lejár viszont hitelesíthető, de mivel kivehető, nincs fixen beépítve a kutya nem nézi a dátumot. A pótkeréktartállyal ugye beépített + mókolni kell vele valamit állítólag, mert ott alapból cseppfolyós gáz jön a tartályból nekünk meg légnemű kell. (szívószál a tartályban)
Hallottam régebben, hogy létezik olyan rendszer amivel mindent meglehet oldani gázolajról! (A főzést is) Az mennyibe kerül? Jobb-e mint a gázos rendszer?
Létezik valamk ilyesmi, de szerintem elég drága, illetve elvben hasonló mint a dieselkályha, áram is kell neki illetve pár perc mire bemelegszik ezért pl egy teafőzésre elég gazdaságtalan.
És akkor még ott a hűtő gázlángja (persze az mehet áramról is, de az megint egy másik dilemma)
@ a gázfűtéshez is kell áram vagy nem? A ventilátor keringeti a meleg levegőt ami árammal megy! Vagy másról van szó?
@@NyN5555 Gáznál nem minden esetben kell áram, pl. a sima konvektoros (nem kombikazán) fűtésnél ami nekünk is van nem muszály bekapcsolni a ventillátort, de ha megy is akkor kis fordulaton kb 0.5 ampert vesz fel.
Ezzel szemben a diesel fűtés amikor beindítod izzít kb fél-egy percig(kb 5-6 Amper áramfelvétel) majd max fordulaton felfűti magát 4-5 perc, (kb 3 A) majd mondjuk legkisebb fokozaton már csak 1A áramot vesz fel, ezért nem éri meg ki-be kapcsolgatni sűrűn.
Namost gondolod el ugyanezt, hogy főzöl egy teát ami mondjuk 3 dl víz gázon kb 4 perc alatt felforr, amíg a dízel fel sem fűtött és közben relatíve rengeteg áramot fogyaszt.
Persze ha pl pörköltöt főzöl órákig akkor másabb a helyzet 🙂, de szerintem a dieseles főző ott is lassabban reagál ha mondjuk lejebb akarod venni a teljesítményt, vagy ha kikapcsolod még szintén megy percekig hogy kihűtse magát.
Szoval szerintem egyszerűbb a gáz főzésre, jobban szabályozható, jóval kevesebb a hibalehetőség és főzésnél minimális fogy belőle, még mindennapos használat során is bejár 11kg olyan 3 hónapig.
Nekem hasonló van, de tudtommal egy csomó országban meg van tiltva a kutakon való töltés az ilyen rendszerekbe.
Hát gyarkorlatilag ez azonos a gázüzemű autók rendszerével, csak a gáz felhasználása más. Pont az a lényeg hogy ha autót lehet tankolni akkor ezt is. De a legjobb a kivezetett töltőnyílás akkor nem látja a palackformát a kutas.
úTRAVELók Nem egeszen. Egy sor orszagban kifejezetten tilos nem motorikus celra gazt tolteni benzinkutaknal. Mindegy, hogy milyen rendszerbe.
@@sandorivancso8090 És melyek ezek az országok? Neked hol nem töltötték meg?
@ www.zwiebelfam.nl/camper-gas-in-europa/
@@sandorivancso8090 Látom de ez nem feltétlen releváns ez a leírás. Ha abból indulok ki, hogy pl. Magyarországon azt írja hogy még palackot is tölthetsz holott nem, franciaországban meg minden kút önkiszolgáló (személyzet sincs) ezért gyakorlatilag még a sima palackot is megtöltheted senki nem szól hozzád. Akié a rendszer hollandiában is több helyen is szó nélkül megtöltötték neki, de leirás szerint ott sem lehet...
Jó téma mind egy minek hívjuk tartály vagy palack mondjuk magyarban az utóbbit használjuk valójában ezek mind tölthetők tudni kell a módját hogyan ennyi csak ja az alap hogy az olcsóbb kis okosság kézi pumpa jó ha van alap cucc
Persze tudjuk mindent meg lehet tölteni (ésszel) de külföldön hogy vagy miből töltöd meg? Mert ha veszel helyi palackot akkor már nyilván abból használod el.
@ Ja nyilván azért veszed meg...igen én az itthoni lehetőséget írtam előbb a kin ti külföldi tuti más
Megnézem érdekesség képpen a videókat, de csak ennyi. Engemet ez nem érint, máshogyan fogok lakoautózni.
Mindig ilyen jol elbeszelgetsz magaddal? 😂