Brak planu, brak strategii, brak porządnego finansowania ale jakoś to się czołga do przodu - Polska strategia na przyszłość pod rządami POPISU... Paździerz w Polsce to już chyba standard...
Hura ! Nareszcie nasze KD ( Kosmiczne Dziecko ) zaczyna raczkować . Ciekawe , czy będzie samodzielnie orbitować ( chodzić ) . Czy poradzi sobie w tej satelitarnej dżungli . Wielkie dzięki obu Panom za polanie polskich serc miodem . Zarfil
Źródło: ejaj Zwrot „Poland can into space” wywodzi się z internetowych memów, szczególnie z popularnej serii komiksów Countryballs (Polandball). W tych rysunkach kraje są przedstawiane jako zabawne, kuliste postacie posługujące się uproszczonym (często niepoprawnym) angielskim. Polska jest tam stereotypowo ukazywana jako kraj, który „nie może” (lub ma trudności z) osiągnięciami kosmicznymi - stąd często pojawia się wersja „Poland cannot into space”. Z kolei sformułowanie „Poland can into space” jest ironicznym odwróceniem tego schematu, podkreślającym, że mimo dawnych stereotypów, Polska zaczyna odnosić sukcesy w dziedzinie technologii kosmicznych (np. udział w konkursach typu Hack-A-Sat czy wysłanie polskiego astronauty na ISS). To gra słów, która łączy humor typowy dla memów z rosnącymi ambicjami i osiągnięciami polskiego sektora kosmicznego.
Taaaaak, wymieniłeś sektory gospodarki, których rewitalizacja i modernizacje zajmą dekady i będą kosztować krocie na tle tych kilku satelitów, które są projektowane i budowane za marne drobniaki.
Nie chodzi o to żeby dany problem rozwiązać tylko żeby rozwiązywać, jak najdłużej, przez lata, wtedy kurek z kasą nigdy się nie wyczerpie. Więc podane przez ciebie problemy śmiem twierdzić nigdy nie zostaną rozwiązane.
Polska mistrzem kosmosu!
Polska mistrzem Polski!
Zwłaszcza w kosmicznych cenach mieszkań i ratach kredytu 😆
..w Polsce
Kamieni kupa mistrzem 😂😂😂😂😂
O, jak dobrze że jest jakiś polski pozytw.
Jest ich sporo, ale w mediach o tym nie mówią. Mielona kest tylko obyczajówka i nic nie wnoszące spory, bo "dymy" się sprzedają.
Brak planu, brak strategii, brak porządnego finansowania ale jakoś to się czołga do przodu - Polska strategia na przyszłość pod rządami POPISU...
Paździerz w Polsce to już chyba standard...
Hura ! Nareszcie nasze KD ( Kosmiczne Dziecko ) zaczyna raczkować . Ciekawe , czy będzie samodzielnie orbitować ( chodzić ) . Czy poradzi sobie w tej satelitarnej dżungli . Wielkie dzięki obu Panom za polanie polskich serc miodem .
Zarfil
Poland can into Space 🚀
Mała merytoryczna poprawka: z konstelacji BRITE operacyjny jest do tej pory Heweliusz, nie Lem.
Zgadza się, pozajączkowały mi się BRITE'y.
Byoby miło, gdyby p. Rożek pozwolił dokończyć wypowiedź gościa :)
Czy jest jakaś instytucja międzynarodowa, która daje pozwolenie na wyniesienie satelity na orbitę?
Najważniejsze, to nawet jeśli nie uda nam się podbić kosmosu, to abyśmy odnieśli kolejne moralne zwycięstwo!
Jeszcze nie przynosi pieniędzy to nie zostało sprzedane
Mamy kosmiczny rząd to wystarczy
Nie jest źle, ale potrzebujemy więcej inicjatyw cywilnych. Nie powinniśmy zamykać się tylko w projektach wojskowych/wywiadowczych.
Ale po co? Przecież to wszystko mamy już w Berlinie ;P
Nie podpowiadaj obecnemu rządowi bo jeszcze jakiś dzban zakaże Sławoszowi lecieć i zaproponuje w zamian astronautę z Niemiec 😂
Co to znaczy "Poland Can Into Space"? Kto to pisal?😂
Za ten napis leci unsub, miałem twórcę za poważnego człowieka, a nawet nie potrafi korzystać z naszego ojczystego języka.
@@Pigula. Przecież to żart słowny. Dosłowne tłumaczenie Polska umie w kosmos.😂
@@beataantoniak3042 Jesli to zamierzony żart, to ok, ale do mnie nie trafia. Jakoś nie widzę w tym nic śmiesznego. 🧐
Źródło: ejaj
Zwrot „Poland can into space” wywodzi się z internetowych memów, szczególnie z popularnej serii komiksów Countryballs (Polandball). W tych rysunkach kraje są przedstawiane jako zabawne, kuliste postacie posługujące się uproszczonym (często niepoprawnym) angielskim. Polska jest tam stereotypowo ukazywana jako kraj, który „nie może” (lub ma trudności z) osiągnięciami kosmicznymi - stąd często pojawia się wersja „Poland cannot into space”. Z kolei sformułowanie „Poland can into space” jest ironicznym odwróceniem tego schematu, podkreślającym, że mimo dawnych stereotypów, Polska zaczyna odnosić sukcesy w dziedzinie technologii kosmicznych (np. udział w konkursach typu Hack-A-Sat czy wysłanie polskiego astronauty na ISS). To gra słów, która łączy humor typowy dla memów z rosnącymi ambicjami i osiągnięciami polskiego sektora kosmicznego.
@@jakubjabonski1292Uff! Ok! Dzieki. 🙌
Godzillę z TP, trzeba wystrzelić w kosmos, sprawdzić czy Mechazilla Elona go chwyci.
"SpaceX jest tak tanie" 🤣🤣🤣 ... bo moze i robi geo-oli-poli monopol. No calkiem mila propaganda z dziecinnym zakonczeniem.
PIAST - to wojskowa akademia techniczna
Panowie nadają na dwóch oddzielnych falach…
Polska jedyne co ma wspólnego z kosmosem to kosmiczne ceny mieszkań i raty kredytów 😆
....i ceny prądu, ceny kilometr budowy dróg i......
🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂😅
"Poland can into Space" xdd
Wy tak serio? Bedziemy bezkonkurencyjni po pokonaniu USA, Chin, Indii, Rosji i kogo tam jeszcze?
Hahaha , trudno zeby spadaly skoro byly bliskie ZERU !!!
Może przede wszystkim porządek z wodą, żywnością, energetyką w Polsce a później kosmos.
Taaaaak, wymieniłeś sektory gospodarki, których rewitalizacja i modernizacje zajmą dekady i będą kosztować krocie na tle tych kilku satelitów, które są projektowane i budowane za marne drobniaki.
Nie chodzi o to żeby dany problem rozwiązać tylko żeby rozwiązywać, jak najdłużej, przez lata, wtedy kurek z kasą nigdy się nie wyczerpie. Więc podane przez ciebie problemy śmiem twierdzić nigdy nie zostaną rozwiązane.