Elhoztam az új ASUS szerveremet az Apostoltól. ...és persze megnéztük, dumáltunk. I. rész 2023-09-07

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 29 сен 2024
  • A videó címében lévő dátum az a dátum, amikor a tagok számára elérhetővé vált a videó!
    Légy te is tag, hogy hamarabb hozzájuthass az új tartalmakhoz, illetve hogy élők alatt tudj csevegni!
    Kernel Pánik Facebook oldal: / kernelpanikcsatorna
    Kernel Pánik Facebook csoport: / 683123033405304
    Kivonat: Bexarsz, de tényleg az ASUS gyártotta az alaplapot és a RAID vezérlőt. :)
    ‪@asusmagyarorszag‬ ‪@ASUS‬

Комментарии • 29

  • @tibcsy2010
    @tibcsy2010 Год назад +2

    Megigértem, leírom
    Ahogy említettük a beépített SSD-ből 2 változat is létezik a főleg olvasásra optimalizált (Read used) valamint a vegyes felhasználásra tervezett (Mixed used).
    A nyers adatokból is látszik a különbség. A szekvenciális írási olvasási sebesség alig különbözik, viszont az IOPS (Input Output per Second), azaz a másodpercenkénti I/O műveletek számában a mixed used verzió az írási műveletek tekintetében jelentősen gyorsabb a csak olvasásra optimalizált verziónál.
    A tartóssági versenyben is a vegyes felhasználásra optimalizált kerül ki győztesen. A lassabb SSD teljes kapacitásának 0,5 szeresét (0.5 DWPD Drive Wries Per Day) lehet naponta felírni 5 éven keresztül, míg a gyorsabb SSD esetében ez a szorzó 1,3 (1.3 DWPD Drive Wries Per Day).
    Szekvenciális olvasási sebesség:
    DC500R (Read Used)
    Olvasási sebesség 550MB/s Írási sebesség 525MB/s
    DC500M (Mixed Used)
    Olvasási sebesség 550MB/s Írási sebesség 520MB/s
    IOPS:
    DC500R (Read Used)
    Olvasásra 98.000 IOPS írása 24.000 IOPS
    DC500M (Mixed Used)
    Olvasásra 98.000 IOPS írása 75.000 IOPS
    Tartósság (Durability):
    DC500R (Read Used)
    0.5 DWPD
    DC500M (Mixed Used)
    1.3 DWPD
    Az adatok az 1.92TB-os modellre vonatkoznak, különböző kapacitások esetén ezek eltérnek, de az arányok minden esetben hasonlóak, vagy pontosan megegyzenek.

    • @kristofwrld
      @kristofwrld 10 месяцев назад

      @tibcsy2010 nekem egy olyan problémám lenne hogy a szerver nem ismeri fel a raid vezérlőt lehet valamit letörtem róla de nem szeretkék újjat venni, tudtok szervizet/szerelőt ajánlani aki jó minőségben dolgozik.(egy átszerelés után alakult ki a hiba, 24disket kell ellátnia 2db raid vezérlő van a szerverben ideiglenesen összeraktam hogy működjön de nem szeretném így hagyni) Válaszotokat előre köszönöm.

    • @tibcsy2010
      @tibcsy2010 10 месяцев назад

      @@kristofwrldEl kell keserítselek ezek a vezérlők vagy nem javíthatóak, vagy ha igen (mert mondjuk tényleg letört valami róla és esetleg javítható) magasabb lenne a javítás költsége mint a vezérlő. Sajnos a mérnöki óradíjak nagyon magasak 20.000Ft+ÁFA - 25.000Ft+ÁFA/óra de akár magasabb is lehet. Egy javítás - a hibafeltárással, javítás utáni teszteléssel együtt - alsó hangon 2-3 óra szerencsés esetben. Ha most elővesszük a számológépet 60.000 - 75.000Ft+ÁFA a javítás alsó határa. Ha csak nem egy mainstream RAID vezérlő, helyből meg sem érné. Ilyen árak mellett azonban a kutya nem javíttat, ergo nincs is (legalábbis én nem tudok olyat) aki vállal is ilyet. Valamikor mi még csináltunk ilyet de egyszerűen nem éri meg ezzel foglalkozni. Ha pedig a nyákhoz kell(ene) hozzányúlni (vezérlő, memória stb). az helyből javíthatatlan.

  • @TuristaArcsi
    @TuristaArcsi Год назад +11

    Tanyacsenöl - Apostol kft interjú olyan az IT szektorban, mint egy Friderikusz - Vitray Tamás páros a televiziozás történelmében!

    • @kernel_panik
      @kernel_panik  Год назад +2

      Na, de kicsoda ki? :D
      Vitrayt még be is vállalnám, de Friderikusz... ...hát azt inkább kár volt hozzátennie a magyar televíziózáshoz, amit elvett belőle. ;) :D

    • @TuristaArcsi
      @TuristaArcsi Год назад

      @@kernel_panik Vitray Gábor tanár úr :D

    • @TuristaArcsi
      @TuristaArcsi Год назад

      @@kernel_panik Friderikusz megfelelője a Vályi István :D

    • @kernel_panik
      @kernel_panik  Год назад

      Én bírom a Pistát.

    • @kissszilard4220
      @kissszilard4220 Год назад

      @@kernel_panik Erős kijelentés. :)

  • @elekteszt9540
    @elekteszt9540 Год назад +2

    Köszi az infot, hogy erdemes utanaolvasni a hálókártyának, mert a 10 gigas nem feltetlen ismeri a az 5ot meg a 2,5ot sem! Hasznos volt.

  • @laszlototh903
    @laszlototh903 Год назад +2

    Én örülök, hogy nem csak VGA kimenet van, mert lassan kifutó lesz a monitoroknál a VGA port és főleg egy KKV esetében nem bitzos, hogy van rá céleszköz.

    • @kernel_panik
      @kernel_panik  Год назад +1

      Ahova ez pl kerül, ott egy kivételével az összes munkaállomás monitora VGA csatlakozós, bármelyik rádugható lenne. :D A gépek már újak, ki lettek cserélve NUC-okra, de a monitorok amíg ki nem döglenek maradnak, így mindegyikhez vettem hdmi->VGA átalakítót. :)
      Egyébként ha már monitorra van szükség valami nagy gebasz van úgyis, hiszen ott a távoli konzol. Helyben is inkább azon lépek fel, mint beszuszakoljam magam az 1,5x1,5-ös "szerverszobába". :D

  • @aronszimplan7223
    @aronszimplan7223 Год назад +3

    A kábelmenedzsmentet kiemelném a videóból. Nagyon kultúrált! Látszódik, hogy szakértő kezek között üzemelt a masina!

  • @marclili4491
    @marclili4491 Год назад +2

    Azért ennyi munka mellett még videókat is csinálsz,erre azt mondom minden tiszteletem tanár úr.

  • @adamkiss6766
    @adamkiss6766 Год назад +2

    régen mindig azt hittem hogy az apóstól hordod a szervereket 😂

  • @oliverfecske1651
    @oliverfecske1651 Год назад

    Most így a videó első percére visszatérnék, végülis úgy adódott hogy műszaki info technikus leszek valamikor a nyár elejére, lehet jobban jártam mint a rendszergazdával 😅

    • @kernel_panik
      @kernel_panik  Год назад

      ...én mindig is mondtam. :) kb bármivel jobban jársz. :D

  • @peltarlendori7027
    @peltarlendori7027 Год назад

    Jó kis bemutató! 👍Várjuk a következő részt.
    Helyesbítek játék terén. A procit (2021) Xeon E-2378 látva, ez egy költség hatékony belépő szintű szerver, később 6-8 év, játékra gyenge procival, CPU Mark 17.000. Munkára viszont ez most tökéletes !!! Ezen a lapon lépvő vezérlő chipset 10 féle szerver procit támogat, ez a mostani benne lévő a második legjobb a sorban, 65W az kiváló, pláne hogy az max izzasztás mellett 65W, nagy L2 cache ami egy régebbi (2014) Xeon E5-2670 v2 szériához képest duplája, a fogyasztása a fele, a teljesítménye 30% magasabb, az 1 mag 1 szálon teljesítményben dupláját tudja, a belépő ára a harmada, azaz látszik hogy volt fejlődés 2014 óta. Az említett combosabb szerver proci család meg 1 Milla felett van, azt nem szeretné az ügyfél, de nincs is rá szükség. PL: Intel Xeon Gold 6348 @ 2.60GHz 28mag 56 szál, 52000 CPU Mark eredménnyel. Ez mondjuk talán még bírni fogja a jövő AAA kategóriás játékait egy 400e VGA kártyával.

  • @Antal.Kovacs
    @Antal.Kovacs Год назад

    Kicsit pontosítanék. 3 féle SSD létezik szerver környezetben. Read intensive, Write intensive és Mixed use. Amit nem említettetek, a Write intensive főleg adatbázisok alá való.

    • @kernel_panik
      @kernel_panik  Год назад +1

      @tibcsy2010 --na megint nem működik a jelölés...

    • @Antal.Kovacs
      @Antal.Kovacs Год назад

      @@kernel_panik Ilyen ez a popszakma. :D Egyébként gratulálok a csatornádhoz, sokszor jókat derülök azokon, amikbe már én is belefutottam az idők folyamán. További sok sikert és kitartást ehhez a "kemény" szakmához.

    • @kernel_panik
      @kernel_panik  Год назад

      @@Antal.Kovacs Köszi! Én már nem tervezek sokáig üzemeltetni, 22-24 év elég volt, keresem a menekülési lehetőségeket. 2024 december vége, amit adtam magamnak, hogy kitaláljam mi a jó eget is csináljak. ...ha addig nem futok be, mint tech jutúber. :)

  • @lazargabor1839
    @lazargabor1839 Год назад

    A toronyhűtő nem divat szervereknél? Nem hatékonyabb a hűtés?