@@ruslantito2337жити чимись думками = любити той самий смак морозива що й вони? Де «морозиво» метафора яка означає літаралі будь що. Це може буди так, якщо людині 8(ємоційно), але мені здається більшість так не зливається з авторами цитат)
Це проблема нашої держави.. толкові люди сидять показують на листочку як треба.. а далбайоби камандують під землею в бвнкері... дядьку , бажаю Вам міцного сильного стійкого духу.. мирного неба і здоров'ячка
Дивимось відео уважно !!! -пробиття з верху НЕ БУЛО ,на мій погляд попадання в матеріал , який згодом загорівся сталося через бійницю-про це свідчить той факт, що коли виникло загорання ,то вогонь виходив через усі наявні діри але не через колпак . Дякую . Вподобайку поставив , автора поважаю .
З верху в купол просто пробило бетон Тай все, а через амбразури які досить високо почало виходити полум'я. Сама конструкція тупа, і він мав бути вкопаний нижче
Доповню для тих хто відгукнувся - по перше дякую а по друге, а це важливо для усіх дискуьуючих , визначитись після якого скиду розпочалося загорання, тому що як ми усі бачимо ,то перші два прийшлися на купол а два останні поруч і біля бійниць тому я вважаю що причиною став осколок який проникнув через отвір для ведення вогню. Але це не можна вважати істиною останньої інстанції -це лише моя суб'єктивна думка.
Із недалекого сересерівського минулого. Ця мова була основною при будівництві Чорнобильської АЕС, в армії, міліції, цк кпсс .... Кажуть навіть у діда Панаса на вечірніх казочках. 🙂
Висловлюю щиру подяку цьому доброму чоловікові! Корисна інформація! Шкода лише, що доводиться ділитися з широкими масами в інтернеті - це наводить на думку про те, що ті, кому потрібно це знати, не хочуть цього знати.
Інженери, знаючі та розуміючі люди є, але немає керівництва... От й ліплять дитсадок... А на відео "дот", що робився на волонтерських засадах у гаражі... От і маємо, квадратні колеса... П.С. "буйний", "бадьоро"... - пісня!! Дякую за відео!💪🇺🇦
Якщо лінії укріплення будують губернатори областей, а не військові інженери, а потім командири частин котрі тримають ці укріплення не змогли прочитати 23 сторінки книги, та не зробили нічого, шоб виправити становище - будут гинути люди, та втрачатися позиції.... Дякую за відео.
Небезпечний той ворог, якого ти не бачиш. Таку просту думку, я ще років 15 назад запримітив у відео грі. Як тільки я вираховував де воно, та що воно, його секунди життя ставали обмеженими в кількості. Але поки не визначив, хто, звідки, та чим воно володіє, то будь-якої мити могло припини вже моє існування. Чим життя відрізняється від гри? Тим, що переграти не вийде, є лише одна спроба.
Дякую за відео 👍 Ковпак на початку відео - звичайна "охоронна" фортспоруда, бачив такі на сайтах деяких виробників конструкцій з бетону. Коротше кажучи, бронебудка для вартового на якомусь об'єкті. Її можна було б нормально пристосувати для оборони, але нажаль мистецтво фортифікації за десятиліття забули/забили.
На роботі такі стакани стоять. Три бойниці і вхід без дверей. Щоб сховатися як ракетний обстріл. Бетон паскудний, тріщін багато. Раптом прилетить повбиває шматками бетону, що відваляться з середини. 😢 Сподіваюсь хоч такого паскудства на нулі нема.
29:00 Не маемо наміру сперечатись з фахівцем, але маскування може вже не відігравати настількі важливої ролі, оскількі сучасна оптика розвідницькіх БПЛА дуже швидко розгледить отвори/маскувальни сітки/елементи ціх споруд. Чі помиляємось ?
Пане Spectator, у мене до Вас запитання - чи можна використовувати динамічний захист (який застосовується на бронетехніці) для покриття накату бліндажу від прямого попадання снаряду? Смисл в тому, що якщо підривник снаряду стоїть на фугасному режимі, то він може пробити накати. Якщо є динамічний захист, то він підірве снаряд на поверхні (як при осколочному режимі) та зменшить шанси пробити бліндаж. Таке теоретично можливо зробити?
Дякую за відео, дуже корисне. Є проблема в тому що штабники такі відео не дивляться. А ото відео ковпака, то реальна отмивка грошей, їх закупили дуже багато, витратили кошти або розікрали. Користі з нього нема, то могила , марка бетону низька. Двері зварені з сталі пластилін 3 ( Ст 3)
Чудове відео, грамотно побудоване викладення матеріалу, все по ділу. Єдине - трохи огидна мова у автора, русізми, матюки. Решта все прекрасно. Автор безперечно фахівець своєї справи
....не лайтесь, Обов'язково потрібно розказувати і вчити ази..... В автошколу теж багато хто ходить без ентузіазму і вважають що втрачають свій дорогоцінний час Автору величезне спасибі,Я не військовий але слухаю уважно.... якщо не пригодиться то не страшно )
В двух словах, как бы я создавал систему ДОТов. 1. ДОТ должен устанавливаться очень быстро, в идеале за ночь. Штурмовики заняли важную высоту, как стемнело (или подгадывать это под плохую погоду, когда дронам сложно летать) выезжает экскаватор и копает котлован, следом выезжает манипулятор с ДОТом или автокран с ДОТом на платформе, устанавливают и уезжают. Солдаты, которые будут заступать на службу, дальше маскируют его и заступают, штурмовики отходят. 1. Сам ДОТ состоит из трех частей. Это блок комната под землей с бетонной купольной крышей, минимум два метра от поверхности. Бетонные кольца, как для колодцев выводят на поверхность и такие же кольца для входа\выхода. И третья часть это снятая с БТР, БМП или танка башня. Т.е. рабочее место солдата такое же как у наводчика. Сверху на башне на каком расстоянии устанавливается бетонный конус от попаданий снарядов и по бокам сетка от дронов. Так же башня оснащается электронным управлением. Электронным компасом, который будет определять положение ствола относительно севера и гироскопом относительно горизонта, и электродвигателями, которые смогут наводить ствол на цель. Делать они это смогут точно и быстро. Способность точно наводить ствол дает возможность точно стрелять полу прямой наводкой, т.е. по целям которые вообще не видно в прицел на удалении до 11 км для танка или 9 км для КПВТ. Это даст возможность управлять такими ствола хоть из Киева, если подключить инет. Управлять такими стволами сможет компьютер, получая данные о целях с беспилотников. Устанавливать ДОТы надо как бы квадратно-гнездовым методом, на каждой высоте, чтобы они перекрывали друг друга огнем и не оставляли белых пятен. Имея несколько оружий в управлении, каждое из которых сможет наводить на цель и производить выстрел за доли секунды, у противника просто не будет шансов приблизиться к зоне работы ДОТов на 5км. Соответственно имея зону относительной безопасности впереди ДОТов, под их прикрытием устанавливаются следующие ДОТы впереди, за ними следующие и так далее до масквы.) Таким образом работа солдат будет сводиться к зарядке, устранению неполадок, чистке ствола. И если пропала связь или поломалась электроника, тогда наводятся руками, но это исключительная ситуация.
Довготривала оборонна точка (довготривала вогнева точка, pillbox, ДОТ) - капітальна залізобетонна фортифікаційна споруда для прикриття артилерійської зброї, її обслуги та для довготривалої оборони.
Але там же не тільки дот сам по собі як сферичний кінь у вакуумі. Він по ідеї мав би входити в цілий комплекс фортефікаційних споруд, ті ж мінні поля, протитанкові рови і т д. П. С. Побачив, ви про то далі розповідаєте
За класикою важливо, не використоовувати замасковані вогневі споруди, в якості СП та бліндажів, до початку зіткниня, бо вирахують шо туди постійно особовий склад переміщується
Доречі ідея наставити до сраки тих ковпаків файна. Хай витрачають на них свою арту . Ложні ковпаки можна взагалі мінімальної товщини робити. Щоб дешевше.
Жив при союзі на курілах, острів ітуруп. Там були ртот - рота танкових огневих точок і втб - взвод танкових орудийних башен. Все було типове, є в інтернеті. Можна цей досвід також використати. 18 пулеметно артилерийская дивизия.
@@bigboom9177 та особливо і не маскувалися. Вони розміщувалися на десантнонебезпечних ділянках. ВТБ це бетонна типова коробка закопана в землю з танковою баштою, а ртот це просто танк іс3 в окопі без двигуна щоб бк більше втиснути. Взагалі, вздовж китайського кордону теж є цікаві укріпрайони. Навіть доти з кулеметами з кривими стволами встановлювали щоб дослідити. В такому доті людина сиділа нижче рівня землі щоб зменшити ймовірність ураження. Не знаю наскільки це рішення було краще від звичайного доту
Венедикт Фридрихович (Фёдорович) Шперк (1895, Санкт-Петербург - 1978, Москва) - военный инженер, историк, кандидат технических наук, полковник. Автор работ по фортификации. Преподавал в Академии Генерального штаба и Военно-инженерной Академии им. В. В. Куйбышева. В августе 1941 г. в качестве представителя Главного военно-инженерного управления Наркомата обороны и консультанта по полевым оборонительным сооружениям занимался строительством оборонительных сооружений для Южного и Юго-Западного фронтов, принимал участие в проектировке и создании линии обороны по Днепру от Киева до Херсона. 21 февраля 1942 года «за образцовое выполнение заданий Правительства по строительству укрепленных рубежей против немецких захватчиков и проявленные при этом доблесть и мужество» награждён орденом «Знак Почёта».
Все так. Додам тільки що засипати треба побільше, весною 2022 у нас був 200 в ДОТі, коли з 5 чи 6 птура кумулятивом таки попали в незасипану амбразуру. Обсипка, а краще з каменюкой, а ще краще максимально низько відносно рівня землі.
Навіть у мене, як у дванного експерта, виникло питання: "Чому не закопали і не замаскували бетонне укріплення?". Навіть не треба бути військовим, щоб логічно прийти до висновку, що бетонні укріплення потрібно маскувати, адже відкрите високе укріплення в полі - ідеальна ціль для дрону
При дроновій війні! Зараз транашеї, окопи треба максимально закривати деревом чи хочаб якимось матеріалом, щоб не було видно зверху рух. А як не видно руху, то нема в що запускати фпв-дрон чи скиди. По всьому підряд запускати не будеш. Дронова війна заставить це робити всіх рано чи пізно.
Одні з перших почали будувати ДОТи фланкуючого вогню фіни на своїй "лінії Манергейма" в 30-ті роки ХХ стрліття. Його переваги перед ДОТами фронтального вогню очевидні, головне з яких складність візуального виявлення напрямку вогню та, відповідно, його ураження " прямим наведенням" гарматою чи то іншим зрсобом ураження. Звісно, що всі ДОТи повинні бути в тісному взаємозвязку, прикриваючи "сліпі зони" один одного, та мати добре підготовлену смугу забеспечення, так зване предпілля, з низкою інженерних засобів та його піхотного заповнення.
Доброго Всім вечора пропоную розібрати механізм паска безпеки, там побачите подібно зубчата шайба 2 мм з отвором 20 мм та по колу і 40 мм висота зубчиків 3 мм
ДОТ-ы - отличная мишень. Но они должны хорошо сочетаться с турелями на дистанционном управлении, учитывая современные технологии, то за этим тандемом будущее.
Саме так люба стаціонарна незамаскована ціль це мішень. Будь які турелі також мають маскуватися по максимуму і бажано мати плам'ягасники засоби зменшення шуму. Бо якщо воно легко виявляється з дрону, туди прилетить і дрон буде дешевший за турель. Якісні масксітки , а не бабця зв'язала із своїх старих шкарпеток, це взагалі файна штука.
Ну хоть потікали звідти.У нас біля міста багато ,з 2 світової,таких величезних розмірів дзотів...Чи як там їх правильно,ми так називали.І там багато криша нафіг впала,або видно вибито амбразуру.Ніфіга вони не закопані,торчать,як будинки одноповерхові.Є там закопано під землю ще поверх.Різні....Ходів багато...
Було ж пояснено, що з великою товщиною стін не маскують. А легкі ковпаки з захистом від осколків треба маскувати бо дуже легко їх знищити з багато чого.
А чому цікаво не вибрали варіант з 2амразурами? Ставити їх так щоб дивилися не прямо на ворога а утворювали можливість у 2 фланги і одночасно були захищені від прямих ударів.
Чи хочаб міну МОН, і бажано ще МОН на підходах з боку противника. Но це виключно рятувальні (остані) заходи, якщо виявили то знищать не зараз так пізніше
Такі відоси як руське відео на початку - треба показувати як приклад чому устав і настанови написані іменно так, а не інакше. І шо буде якшо робити як хочеш, а не як треба
Чесно, я не знаю, хто у нас ті споруди робить. Не видаю себе за генія фортифікаціїї, але ж просто з позиції здорового глузду, амбразури з трьох сторін, та ти зайди туди, там же сквозняки просто скажені. А в бою це ж буде не вітер, а кулі та уламки з усіх боків.
Ну після 14-го року зроблено було багато таких споруд, вони замасковані, там дерева ростут вже і все таке, єдине шо непокоїть, це напрямок наступу, тому що вони можуть і не знадобитись🤷♂️
Дякую за лекцiю! як казав Черчиль, "вiйна - це каталог помилок". Дякую що ви цей каталог зменшуєте.
Цитуєте друга Сталіна та ворога Бандери? Файно
@@ruslantito2337жити чимись думками = любити той самий смак морозива що й вони?
Де «морозиво» метафора яка означає літаралі будь що.
Це може буди так, якщо людині 8(ємоційно), але мені здається більшість так не зливається з авторами цитат)
@@ruslantito2337 Бандері до рівня Черчіля як до Китаю на сраці вгору по сходах
лише говнокомандувачі нічого не хочуть.
Це проблема нашої держави.. толкові люди сидять показують на листочку як треба.. а далбайоби камандують під землею в бвнкері... дядьку , бажаю Вам міцного сильного стійкого духу.. мирного неба і здоров'ячка
Як завжди, дивилися всією сім'єю з дітями. Прохання у наступних відео приділяти більше уваги історичній довідці. Дуже цікаво. Дякую!
Воно окрім бл..дь нічого не знає.
😅 бля
😅Сподіваюсь ваші діти досить дорослі аби слухати "висловлювання" нашого Вчителя 😁 Ги-ги
Це справді дууууууже цікаво 😏👌
Під пивко люблю дивитися познаватєльні відосікі, а потім беру сірники і починаю гратися у сапера 😂
беляя😅
Полтавська Січ вітає всіх братів і сестер Козацького Роду
Дивимось відео уважно !!! -пробиття з верху НЕ БУЛО ,на мій погляд попадання в матеріал , який згодом загорівся сталося через бійницю-про це свідчить той факт, що коли виникло загорання ,то вогонь виходив через усі наявні діри але не через колпак . Дякую . Вподобайку поставив , автора поважаю .
Подивіться принцип дії камулятивного заряду. Там діра в діаметрі пару сантиметрів від такої зброї. Як ви побачили що нема пробиття?))
А почему тогда амбразуры выходят вверх? Они должны быть на отвесной стене, в них сверху ничего не должно попадать, дождь, снег, снаряды.
З верху в купол просто пробило бетон Тай все, а через амбразури які досить високо почало виходити полум'я. Сама конструкція тупа, і він мав бути вкопаний нижче
Доповню для тих хто відгукнувся - по перше дякую а по друге, а це важливо для усіх дискуьуючих , визначитись після якого скиду розпочалося загорання, тому що як ми усі бачимо ,то перші два прийшлися на купол а два останні поруч і біля бійниць тому я вважаю що причиною став осколок який проникнув через отвір для ведення вогню. Але це не можна вважати істиною останньої інстанції -це лише моя суб'єктивна думка.
Камулятив робе дуже малий отвір через бетон тому його не було видно. Здатний пропалити дійсно дуже товстий шар залізобетона.
Ось мені,як харків'янину,дуже цікаво,звідкиля ця чудова мова,без приколів,я насолоджуюсь.
Із недалекого сересерівського минулого. Ця мова була основною при будівництві Чорнобильської АЕС, в армії, міліції, цк кпсс .... Кажуть навіть у діда Панаса на вечірніх казочках. 🙂
так ви бидлани в Харькові, у вас в 2024 році, на вивісках, в рекламі, надписи на магазинах - всюди буква Ы
@@zorizori8737 ти мариш...
дякую за відео . проблема цієї війни що керують не "спеціалісти" а "ефективні менеджери" які можливо і книжок толком не читало...
Добре хоч якісь фортифікації почали робити. Згадай як Давінчі з Бутусовим матюкались.
Висловлюю щиру подяку цьому доброму чоловікові! Корисна інформація! Шкода лише, що доводиться ділитися з широкими масами в інтернеті - це наводить на думку про те, що ті, кому потрібно це знати, не хочуть цього знати.
Інженери, знаючі та розуміючі люди є, але немає керівництва... От й ліплять дитсадок... А на відео "дот", що робився на волонтерських засадах у гаражі... От і маємо, квадратні колеса...
П.С. "буйний", "бадьоро"... - пісня!! Дякую за відео!💪🇺🇦
Вітаю, дякую за розповідь. Дуже дотепно та зрозуміло. Слава Україні.
Слава Україні! Дякую за науку!!!
З чого стрілятимеш? Що дякуєш за науку?
@@mihakudelya6225 знайду с чого...вільні люди мають зброю...
Дякую за творчість!
Вдачі та бережіть себе.
Новое видео мля, дуже сподобалося мля, дуже Дякую мля
МММ якийсь ))
Якщо лінії укріплення будують губернатори областей, а не військові інженери, а потім командири частин котрі тримають ці укріплення не змогли прочитати 23 сторінки книги, та не зробили нічого, шоб виправити становище - будут гинути люди, та втрачатися позиції.... Дякую за відео.
у нас губернаторів немає
@@СергійЗінченко-ш8ж як не назови гімно, воно все одно залишаєця гімном )))
а як командир може виправити те що вже є під постійними обстрілами?
@@СергійЗінченко-ш8ж Вибачайте, голова військової адміністрації.
В чому проблема , ЗСУ Вас чекає! Прийдіть порядок наведіть!А то кожний ухилянт знає, як та кому за нього воювати!
Небезпечний той ворог, якого ти не бачиш.
Таку просту думку, я ще років 15 назад запримітив у відео грі.
Як тільки я вираховував де воно, та що воно, його секунди життя ставали обмеженими в кількості.
Але поки не визначив, хто, звідки, та чим воно володіє, то будь-якої мити могло припини вже моє існування.
Чим життя відрізняється від гри?
Тим, що переграти не вийде, є лише одна спроба.
Дякую за науку
чітко, без води та зрозуміло! дякую!
Дядько піздец грамотний,знає свою справу від і до. Цікаво,він викладає в військовій академії чи служить в якісь в/ч ?
Всі відео неймовірні, сижу за партою склавши руки як на ДПЮ.
Може вже час автору розказати про ядерну зброю бо бачу ми уже підходим до того трактату!
Велика подяка за ваш труд.
Дякую за відео 👍
Ковпак на початку відео - звичайна "охоронна" фортспоруда, бачив такі на сайтах деяких виробників конструкцій з бетону. Коротше кажучи, бронебудка для вартового на якомусь об'єкті. Її можна було б нормально пристосувати для оборони, але нажаль мистецтво фортифікації за десятиліття забули/забили.
На роботі такі стакани стоять. Три бойниці і вхід без дверей. Щоб сховатися як ракетний обстріл. Бетон паскудний, тріщін багато. Раптом прилетить повбиває шматками бетону, що відваляться з середини. 😢 Сподіваюсь хоч такого паскудства на нулі нема.
Купа вподобайок!
Судова реформа.
Люстрація.
Смерть ворогам.
Озвучка "кубик в кубі" просто супер😊
Дякую за ваші відео, ви дуже хороший вчитель
29:00
Не маемо наміру сперечатись з фахівцем, але маскування може вже не відігравати настількі важливої ролі, оскількі сучасна оптика розвідницькіх БПЛА дуже швидко розгледить отвори/маскувальни сітки/елементи ціх споруд.
Чі помиляємось ?
Пане Spectator, у мене до Вас запитання - чи можна використовувати динамічний захист (який застосовується на бронетехніці) для покриття накату бліндажу від прямого попадання снаряду? Смисл в тому, що якщо підривник снаряду стоїть на фугасному режимі, то він може пробити накати. Якщо є динамічний захист, то він підірве снаряд на поверхні (як при осколочному режимі) та зменшить шанси пробити бліндаж. Таке теоретично можливо зробити?
Дуже детальна інформація, дякую!
Дуже зрозуміло, дякую автору ! Великий уклін!
*Ви крутий! Дякую, це дуже пізнавально та може допомогти збільшити шанс на вижиття!*
Дай вам Бог здоров'я.
Як завжди цікаво та актуально! Вік живи-вік учись💪🫡
Сижу жду, коли мене заселять в лікарню на операцію і дивлюсь відео. 😏🇺🇦😁 Дякую за відео
Дуже дякую за інфо!!! 👍🙂
дякую за роботу
Дякую за відео, дуже корисне.
Є проблема в тому що штабники такі відео не дивляться.
А ото відео ковпака, то реальна отмивка грошей, їх закупили дуже багато, витратили кошти або розікрали. Користі з нього нема, то могила , марка бетону низька. Двері зварені з сталі пластилін 3 ( Ст 3)
Чудове відео, грамотно побудоване викладення матеріалу, все по ділу. Єдине - трохи огидна мова у автора, русізми, матюки. Решта все прекрасно. Автор безперечно фахівець своєї справи
Вдячний за навчання!
Дякую, щоразу для себе відкриваю нове !!!!
дякую, дуже дякую!
Дякую за цікаву та змістовну розповідь.
А ще Ваша українська стала набагато краще та чистіше.
Дуже пізнавально, дякую
Доброго дня рскажи пожалуста про НУРС,НАР , столкнулись на полі їх дуже багато наскільки вони опасні
Дякую, було цікаво та пізнавально!
Плюсую, лайкую , кайфую. Все круто,і понятно даж мені. Гии...😊
Збірка літератури просто бімба!
Мова настільки "прокачалася", лайкос
Дуже цікаво дізнатись більше про інженерію першої світової війни. Чи є якісь відео чи текстові матеріали?
Чорт... якщо навіть такі елементарні речі потрібно озвучувати окремо, мені стає якось страшнувато ;(
На жаль, не для всіх це є очевидним . Доводиться працювати з тим, що є. Саме тому такі відеолікбези є корисними, як наглядний посібник ❤
Ці відео безцінні 🥹
Добре коли є люди, які можуть все роз'яснити, просто і доступно ❤
....не лайтесь,
Обов'язково потрібно розказувати і вчити ази.....
В автошколу теж багато хто ходить без ентузіазму і вважають що втрачають свій дорогоцінний час
Автору величезне спасибі,Я не військовий але слухаю уважно.... якщо не пригодиться то не страшно )
Це ти просто так думаєш що ти такий розумний . Поки ти не стикався з таким . А по факту 30см бетону фпв пробиває . І підпри їх не шкодують
@@РоманТерещенко-ф6щ ...Я мав на увазі взагалі творчість автора...
А чи є виробництво воєнної фібри для бетону під вогневі точки? Десь чув, що для них звичайна фібра зам'яка і її роблять під вищим тиском.
Гарне відео, але дивитись на швидкості 1.5х.
Слава Нації ! Смерть ворогам! ❤❤❤
Розкажіть це Бубочці !
Дякую, знадобиться!!
Спасібі відіо цікаве!
Дякую
Дякую дуже
В двух словах, как бы я создавал систему ДОТов.
1. ДОТ должен устанавливаться очень быстро, в идеале за ночь.
Штурмовики заняли важную высоту, как стемнело (или подгадывать это под плохую погоду, когда дронам сложно летать) выезжает экскаватор и копает котлован, следом выезжает манипулятор с ДОТом или автокран с ДОТом на платформе, устанавливают и уезжают. Солдаты, которые будут заступать на службу, дальше маскируют его и заступают, штурмовики отходят.
1. Сам ДОТ состоит из трех частей. Это блок комната под землей с бетонной купольной крышей, минимум два метра от поверхности. Бетонные кольца, как для колодцев выводят на поверхность и такие же кольца для входа\выхода. И третья часть это снятая с БТР, БМП или танка башня. Т.е. рабочее место солдата такое же как у наводчика. Сверху на башне на каком расстоянии устанавливается бетонный конус от попаданий снарядов и по бокам сетка от дронов. Так же башня оснащается электронным управлением. Электронным компасом, который будет определять положение ствола относительно севера и гироскопом относительно горизонта, и электродвигателями, которые смогут наводить ствол на цель. Делать они это смогут точно и быстро. Способность точно наводить ствол дает возможность точно стрелять полу прямой наводкой, т.е. по целям которые вообще не видно в прицел на удалении до 11 км для танка или 9 км для КПВТ.
Это даст возможность управлять такими ствола хоть из Киева, если подключить инет. Управлять такими стволами сможет компьютер, получая данные о целях с беспилотников.
Устанавливать ДОТы надо как бы квадратно-гнездовым методом, на каждой высоте, чтобы они перекрывали друг друга огнем и не оставляли белых пятен.
Имея несколько оружий в управлении, каждое из которых сможет наводить на цель и производить выстрел за доли секунды, у противника просто не будет шансов приблизиться к зоне работы ДОТов на 5км.
Соответственно имея зону относительной безопасности впереди ДОТов, под их прикрытием устанавливаются следующие ДОТы впереди, за ними следующие и так далее до масквы.)
Таким образом работа солдат будет сводиться к зарядке, устранению неполадок, чистке ствола. И если пропала связь или поломалась электроника, тогда наводятся руками, но это исключительная ситуация.
Наощупь ставят? Или под прожекторами?
@@Мойевропейскийжидобандеровский не могу ответить. Дебильніе правила ютуба не позволяют.
Дякую за доступ до літератури на гугл диску. Це скарб.
дякуєм!
Дякую за науку, надіюсь не знадобиться
Довготривала оборонна точка (довготривала вогнева точка, pillbox, ДОТ) - капітальна залізобетонна фортифікаційна споруда для прикриття артилерійської зброї, її обслуги та для довготривалої оборони.
Доброго дня!
Питання: якщо під (або над) тм62 закласти гранату, то при її спрацюванні чи здетонує міна?
Здетонує аж бігом...
@@KozakMamaiДоброго вечора!
Кажуть, що граната, наприклад ф1, може просто розірвати міну без її спрацювання.
Що скажете?
дякую , дивитись треба на швидкості 2х
1,5 - ок)
Браво!
Але там же не тільки дот сам по собі як сферичний кінь у вакуумі. Він по ідеї мав би входити в цілий комплекс фортефікаційних споруд, ті ж мінні поля, протитанкові рови і т д. П. С. Побачив, ви про то далі розповідаєте
За класикою важливо, не використоовувати замасковані вогневі споруди, в якості СП та бліндажів, до початку зіткниня, бо вирахують шо туди постійно особовий склад переміщується
Як завжди, дивилися всією сім'єю з дітями.
Доречі ідея наставити до сраки тих ковпаків файна. Хай витрачають на них свою арту . Ложні ковпаки можна взагалі мінімальної товщини робити. Щоб дешевше.
Добрий вечір.
Колись цьому нас вчили у Камьянець Подільському училищі.
респект
Жив при союзі на курілах, острів ітуруп. Там були ртот - рота танкових огневих точок і втб - взвод танкових орудийних башен. Все було типове, є в інтернеті. Можна цей досвід також використати. 18 пулеметно артилерийская дивизия.
Як маскувалися?
@@bigboom9177 та особливо і не маскувалися. Вони розміщувалися на десантнонебезпечних ділянках. ВТБ це бетонна типова коробка закопана в землю з танковою баштою, а ртот це просто танк іс3 в окопі без двигуна щоб бк більше втиснути. Взагалі, вздовж китайського кордону теж є цікаві укріпрайони. Навіть доти з кулеметами з кривими стволами встановлювали щоб дослідити. В такому доті людина сиділа нижче рівня землі щоб зменшити ймовірність ураження. Не знаю наскільки це рішення було краще від звичайного доту
@@СергейШуров-н6к коли ото все будувалося, ще не міг вночі прилетіти реактивний літак-невидимка, і вліпити туди кількатонну протибункерну бомбу.
@@СергейШуров-н6к зараз ті батареї мають хіба шо історичну цінність, і там вже давно все попиляли на металл.
Венедикт Фридрихович (Фёдорович) Шперк (1895, Санкт-Петербург - 1978, Москва) - военный инженер, историк, кандидат технических наук, полковник.
Автор работ по фортификации. Преподавал в Академии Генерального штаба и Военно-инженерной Академии им. В. В. Куйбышева.
В августе 1941 г. в качестве представителя Главного военно-инженерного управления Наркомата обороны и консультанта по полевым оборонительным сооружениям занимался строительством оборонительных сооружений для Южного и Юго-Западного фронтов, принимал участие в проектировке и создании линии обороны по Днепру от Киева до Херсона. 21 февраля 1942 года «за образцовое выполнение заданий Правительства по строительству укрепленных рубежей против немецких захватчиков и проявленные при этом доблесть и мужество» награждён орденом «Знак Почёта».
Можливо робити як вспоміжні приміщення без амброзур, захист від вогу бк.
Спасибо большое!
Интересно, но остался вопрос - как с вентиляцией? От пороховых газов защитники просто отравятся и потеряют боеспособность
Бажаю здоров'я
Все так. Додам тільки що засипати треба побільше, весною 2022 у нас був 200 в ДОТі, коли з 5 чи 6 птура кумулятивом таки попали в незасипану амбразуру. Обсипка, а краще з каменюкой, а ще краще максимально низько відносно рівня землі.
А як будувалися доти під Києвом які залишилися від другої світової війни? Так само?🤔
Від кумулятивних гранат з дронів - сітка рябиця нормальна штука.
Слухаю Вас поки готовлю борщ
Навіть у мене, як у дванного експерта, виникло питання: "Чому не закопали і не замаскували бетонне укріплення?". Навіть не треба бути військовим, щоб логічно прийти до висновку, що бетонні укріплення потрібно маскувати, адже відкрите високе укріплення в полі - ідеальна ціль для дрону
А посилання дасте?
В описі відео є посилання на гугл диск, там є. Друга книга з відео точно є.
При дроновій війні! Зараз транашеї, окопи треба максимально закривати деревом чи хочаб якимось матеріалом, щоб не було видно зверху рух.
А як не видно руху, то нема в що запускати фпв-дрон чи скиди. По всьому підряд запускати не будеш. Дронова війна заставить це робити всіх рано чи пізно.
Slava ukraine👍
Де на гугл диску там знайти саме ту книжку?
В описі до відео
Одні з перших почали будувати ДОТи фланкуючого вогню фіни на своїй "лінії Манергейма" в 30-ті роки ХХ стрліття. Його переваги перед ДОТами фронтального вогню очевидні, головне з яких складність візуального виявлення напрямку вогню та, відповідно, його ураження " прямим наведенням" гарматою чи то іншим зрсобом ураження. Звісно, що всі ДОТи повинні бути в тісному взаємозвязку, прикриваючи "сліпі зони" один одного, та мати добре підготовлену смугу забеспечення, так зване предпілля, з низкою інженерних засобів та його піхотного заповнення.
Доброго Всім вечора пропоную розібрати механізм паска безпеки, там побачите подібно зубчата шайба 2 мм з отвором 20 мм та по колу і 40 мм висота зубчиків 3 мм
Слава Україні!
ДОТ-ы - отличная мишень. Но они должны хорошо сочетаться с турелями на дистанционном управлении, учитывая современные технологии, то за этим тандемом будущее.
Воно то все красиво, зоряні війни і так далі але маємо що маємо, солдат і автомат
Саме так люба стаціонарна незамаскована ціль це мішень. Будь які турелі також мають маскуватися по максимуму і бажано мати плам'ягасники засоби зменшення шуму. Бо якщо воно легко виявляється з дрону, туди прилетить і дрон буде дешевший за турель.
Якісні масксітки , а не бабця зв'язала із своїх старих шкарпеток, це взагалі файна штука.
цікаво розказує, тільки стійка ассоціація з класичним воєнним, матюкається і скоріш за все напідпитку
Ну хоть потікали звідти.У нас біля міста багато ,з 2 світової,таких величезних розмірів дзотів...Чи як там їх правильно,ми так називали.І там багато криша нафіг впала,або видно вибито амбразуру.Ніфіга вони не закопані,торчать,як будинки одноповерхові.Є там закопано під землю ще поверх.Різні....Ходів багато...
Було ж пояснено, що з великою товщиною стін не маскують. А легкі ковпаки з захистом від осколків треба маскувати бо дуже легко їх знищити з багато чого.
@@nomars4827 я не писав про маскування
А чому цікаво не вибрали варіант з 2амразурами?
Ставити їх так щоб дивилися не прямо на ворога а утворювали можливість у 2 фланги і одночасно були захищені від прямих ударів.
Дякую❤ Ставте швидкість відео 1.75 і насолоджуйтесь корисною інформацією
Если дрон зависает строго над дотом, то необходимо иметь на вершине дота направленную вверх картечную пушку.
Чи хочаб міну МОН, і бажано ще МОН на підходах з боку противника. Но це виключно рятувальні (остані) заходи, якщо виявили то знищать не зараз так пізніше
Хуюшку. Лучше рэбина.
Такі відоси як руське відео на початку - треба показувати як приклад чому устав і настанови написані іменно так, а не інакше. І шо буде якшо робити як хочеш, а не як треба
Чесно, я не знаю, хто у нас ті споруди робить. Не видаю себе за генія фортифікаціїї, але ж просто з позиції здорового глузду, амбразури з трьох сторін, та ти зайди туди, там же сквозняки просто скажені. А в бою це ж буде не вітер, а кулі та уламки з усіх боків.
Ты знаешь что такое амбразура?
❤
Dakuju
Ну після 14-го року зроблено було багато таких споруд, вони замасковані, там дерева ростут вже і все таке, єдине шо непокоїть, це напрямок наступу, тому що вони можуть і не знадобитись🤷♂️
Відпетляємо)