Я думаю ця тема буде розвиватися особливо у нас в Запоріжжі оскільки зими в нас не такі холодні і тепловий насос з 24-ки може повністю перекрити потреби якщо будинок невеликий і утіплений. Єдине що мені здається треба зменшувати температуру конденсації і відповідно води за для збільшення СОР. Або тепла підлога, або збільшення кількості секцій радиаторів опалення в кімнатах.
Дякую за коментар! Я з вами повністю згоден, чім менше температура конденсації тим краще СОР. Цей насос був змонтований на існуючу систему. Але є об'єкт де 80% площі тепла підлога а 20% радіатори і там у минулому році ТН повів себе дуже добре. А ще об'єкт є де тепла підлога та радіатори , там 18000Бту працює на 100 квадратів і у в зимку в загалі не вимикався.Хоча треба звернути увагу , що ці приміщення утеплені пенопластом та ватою.
Тепловий насос найефективніший в парі з теплою підлогою, можна ще теплу підлогу на стіну зробити але вона повинна буди внутрішньою і нічого біля її не можна ставити...
Дякую за запитання! У платіжках буде вдвічі , а то і втричі менше, ніж при використанні у якості опалювального приладу електрокотел, електроконвектор, повітряний обігрівач, та газовий котел. При опаленні приміщення площею 80м² споживання електроенергії за місяць приблизно 600кВт/год.
У мене будинок 90м2 опалення ел.котлом за березень спожив котел 1200кв.год Ів.Франків.обл. Скільки ел.енергії спожиє тепловий насос за аналогічний період. І чи треба мені брати 24 чи можна менший? Дякую.
Недавно в в холодильник Донбасс под 12 фреон заливал (R290) интересно было. так производительность выросла, -17 на морозилке. Правда точно не интересовался что будет с маслом компрессора.
По характеристикам 290 хладагент пишуть що добре підхоплює мінералку. На мою думку проблем не буде, а перерозміренність теплообмінників при переході на 290 це добрий фактор.
Якщо мати контроллер керування не дешевий, то можна і ПТ узяти. Але він теж не дешевий. З тиском іспиту на 45 бар як для R410 це ще дорожче. Вибір є але цей не так боїться розмерзання.
1/4" не буде мало? Там в половині теплообмінника газоподібний фреон, а на газові магістралі іде труба 3/8" або 1/2". Як ви розраховували, що при використанні труби 1/4" швидкість руху холодоагенту і втрати тиску не погіршуватимуть ефективність теплового насоса в цілому?
Я комбіную праралельно/ послідовно щоб сумарно вийти на необхідний переріз для кожного випадку. 12 , 18, або 24. Кожна група секцій мае переріз не менш 3/8. Якщо 410 то цього достатньо. На відео , у цьому варіанті 4 секціі у паралель по 1/4. Довжина кожної секції 11 м. Сумарно 44м. Для 22 го я роблю 8 секцій по 5,5 м. Це мова іде про 24000бту. Опір більший ніж розрахунковий з заводу , але якщо магістраль не більше 5 метрів , то вписуеться у норму. Порівнював з промисловим зовнішнім блоком Неокліма 18000 бту 410 хладагент, так там 48 метрів чотири паралельні секції , дві по 12м, дві по 10 м. Сходяться у одну 4м. Діаметр 6,5 мм зовні. Але це ж для повітря розраховано, а ми на воду працюємо. Нам можна і меншу площу. Я с початку брав за основу архітектуру конденсатора зовнішнього блоку Дайкіна.
@@АлександрБондаренко-щ3э9ц Щоб добитися максимальної ефективності теплообмінника 2 середовища мають рухатися противотоком. В вашому випадку слід взяти трубу більшого діаметру, секції з'єднати послідовно і одну трубу води пустити крізь дно балона а другу крізь кришку
@@elektrik_shemotehnik Ми через це вже проходили. Є в нас і такі варіанти виконання. Є і варіант де крізь теплообмінник до дна іде труба, а збір зверху. Напрямок хладагенту в мене зроблений з гори у низ , у кожній скеції, а вода йде у гору. Об'єм води великий , якщо швидкість не менше ніж 500л/хв , то дельта на виході не більше 5С. Моє підключення, так зроблено по замовленню для зручності, але робили і по діаганалі і по всякому. Коли вішали давачі на вхід, вихід, води та хладагенту та поівнювали різні варіанти прийшли до висновку , що конструктив у даному випадку пошти не має значення, дуже важлива швидкість протоку, та зайвого об'єму непотрібно бути у місті теплообміну. Краще було б закрутити , зробити завіхріння води у середені, над цим ще працюємо... Стосовно послідовного з'єднання, в моєму варіанті по чотири трубки паралельно помістити у балон , та щоб витримати зазори , та щоб не дзвенів, я поки що не придумав. А якщо просто вкласти 44 метри послідовно, буде дуже великий опір, буде малий перепад тиску на дроселі.
Доброго дня. Не зміг своєчасно надати відповідь. Таке співвідношення краще не застосовувати. Дуже багато хладагенту буде потрібно. А дефрост буде неякісний. Краще триматися співвідношення не більше ніж 2:1, де 2 це теплообмінник а 1 - компресор. Перевірено власним досвідом.
Будьте обережні при використанні 290 бо він горючий. Ставте захист електричний щоб компресор не дайбоже не замкнув і не працював під вакуум бо може вигоріти клема борна компрессора і увесь горючий газ під тиском як вогнемет викене полум‘я і може пожежу причинити. Виробники розраховують трубки теплообмінників щоб не було великої заправки. Наприклад в кондиціонері 12000Btu на 290 му всього350 грам заправка.
290 кращий як для кондиціонування на високі температури або ПТ на підікрів води. Як для повітряної ПТ кращий 410 або 32 Бо в них температура випаровування нижча і тому більше випарованого фреону йде на поршень а це відповідно більше навантаження на компресор і конденсатор. більше тепла більше СОР. Для вода вода кращий СОР у 134А.
290 узятий експерементально на заміну 22 є інформація, що він буде краще себе вести на -10 ніж R22,та і для радіаторної системи кращій , бо на вищіх температурах у гору не жене тиск, тим самим не перевантажує компресор.
@@АлександрБондаренко-щ3э9ц запускали на 290 та 22 то на 22 трохи більша продуктивність десь 8%, але на 290 вищу температуру мьжна отримати на батареях. В відеосно температур наружного повітря то продуктивність менша від 410 . Якщо повітря вода однозначно на 410 му і електронне крокове ТРВ замість капілярки. Можна недорогий комплект від Sanhua встановити. Таким чином можна краще отримати еіективність на кожній температурі. У зворотньому циклі на розморозку можна встановити фіксовану кількість процентів на відкриття як ніби з аварією датчика тиску. Капілярки дають опосередковану роботу далеку від нормального завантаження помпи тепла конкретно для кожної температури на дворі.
@@Avtowasya Стосовно продуктивності R22 до R290 я розумію, та і в книжках про це є інформація. Мене у 290 зацікавило те , що йому площі теплообміну достатньо менье ніж 22 на 30%. Споживае струм компресор менше, та не так гріеться , але страждае СОР. Дякую за детальний коментар. Sanhua розгляну обов'язково.
СОР 2 те трошки малувато, якщо є можливість - краще робити вода-вода, Igor Nesadim добився СОР 4 незалежно від температури зовні. Вартість свердловини - космос, єдиний варіант - купити МГБУ і бурити самому собі. Тоді буде конкретна різниця в споживанні.
Ще залежить від місцевості , у місцевості де я мешкаю , свердловина 15 м, має багато солей , а 20 метрів високі нітрати , нормально вода десь на 38 метрах, але і там подвійне привищення нітратів, та ще й треба скелю проходити з 20 та десь під 30 метрів. На 2015 рік , вартість такої свердловини з обсадкою та насосом коштувала $2100. Це і у мирний час невідомо коли окупиться. А у зимку в нас середня температура 0 +5С. Ну інколи бувають морози до -20. Тому навіть СОР 2,5 у середньому це не погано. А у випадку коли немає іншого опаленння ніж електрика, та ще й комерційний тариф 5,25 гр/ кВт, окупиться майже за рік. Або дровами топити. У цього варіанту насоса СОР 2 ,тому що працюе він на систему радіаторів безпосередньо , швидкість протоку близько 500 л / годину, коли я відкриваю кран на емність, то швидкість зростає до 650 л/год, і на виході більша потужність з'являеться. Але я показав найгірші умови роботи системи, та й емність для цього насосу дуже велика (750л). Також у момент часу коли на виході 30 градусів то і СОР кращій. Але це варіант для теплої підлоги. У нашій місцевості , завдяки м'яким зимам, використання теплових насосів повітря/вода є обгрунтованим . В кінці опалювального сезону , підсумкове порівняння з електрокотлом, показує можливість економити кошти на опалення 2,5 - 3 рази. При умовах що теплоий насос працює постійно. У кого є можливість застосувати насос свердловинного або геотермального варіанту вигода буде більша , але початкові затрати теж треба враховувати.
Да можно конечно только не через теплый пол а переделать внутренние блоки с газа на воду, не знаю как конкретно здесь но у некоторых ни чего не нужно докупать для регулировки температуры в холодную сторону, просто на пульту выставил температуру и перекрыл краны на теплый пол.
@@ПавелГрачев-ь5е Все залежить від контролера який встановлений. Заводські теплові насоси , не всі можуть працювати на охолодження, на це теж треба звернути увагу перед покупкою.
В нашій темі найбільше продвинувся Igor Nesadim - в нього вода на глибині 3м і він зробив ТН вода-вода і зняв 100500 навчальних відео досить хорошої якості по цьому.
Дякую , завітаю на його канал. Сам я займаюся повітряними, і у нас у Запорізькій області вони останній час дуже актуальні з за клімату, початкові витрати не виликі, доступні більшості людей.
На відео ота коробочка біла, то лічільник тепла заводський. Там усе дуже точне, бо держава їх дозволяє встановлювати на системи центрального опалення. Цей лічільник має розходомір, та два давачі температури Pt 500. Але діаметр 1/2 тому я не можу його застосувати для більших машин.
Раніше міряв розходоміром ардуіно з аліекспресу, рахував імпульси, але це було не точно. У останньому відео я виклав чуже рішення , де узятий лічільник та давач холу який передає імпульси до контролеру ruclips.net/video/KOSmkiwjUnY/видео.html на 5 хв 36 секунді цього відео.
тобто якщо в мене є кондиціонер , я його можу переробити в тепловий насос і він буде працювати тільки на обігрів ? на охолодженя влітку вже не буде працювати ?
У випадку коли переробляється кондиціонер на систему водяного опалення, внутрішній блок не використовується. Є варіанти залишити його під'єднаним до фреонової системи, але дуже ускладнюється уся конструкція. Потрібно додати декілька клапанів, та зав'язати плату керування кондиціонера з контролером теплового насосу. У варіанті якщо залишити внутрішній блок, а послідовно підключити теплообмінник фреон/вода, то з внутрішнього блоку при роботі на обігрів буде виходити повітря трохи більше кімнатної температури. Тому, щоб зберегти функціонал тепло/холод, треба мати фанкойли у тих приміщеннях де потрібно охолодження. Фанкойли теж можливо зробити самостійно із внутрішніх блоків. В подальшому планую зробити відео на цю тему. Дякую за запитання!
Додав хладагенту , щоб зменшити перегрів, бо коли я спочатку заправив близько 400 гр. перегрів був великий , більше 10К. Зона перегріву займала 50% зовнішнього теплообміннику! Я поступово додавав хладагент поки не зменшив перегрів, та оставив його як мовив на відео "невиличким". Дякую ,що уважно дивилися відео!
Доброго дня! Дякую за звернення! Зараз ми відпрацьовуємо поточні замовлення, з вересня місяця , якщо все буде нормально , зможемо розглянути і ваше замовлення. Напишіть будьласка на пошту ovkpolius@gmail.com дані вашого будинку , який регіон по клімату, тепла підлога чи радіатори, є 3 фази, чи однофазне живлення. Ми попередньо порахуємо.
Повітрянні 410 є у роботі ,але цього року, ще небуло морозів. За минулі роки вже є дані по 410, але тільки статистичні ( потужність машини/ площа / витрата кіловатт за піврічча у середньому.) Я вести канал почав з цього року, більш детально дані будуть незабаром.
@@renegate4906 на одному обладнанні не вийде, бо так вийшло , що на інших об'ектах ,де можливо поміряти усе, е доступ тільки до двадцятьчетвірок на 410 хладагенті.
@@romansrtadomskyi1978 На 120 м2 вдасться. Якщо компресор живий , то його вистачить. Чому саме звертаю увагу на компресор. Справа в тому , що компресори LG інколи виходять з ладу раніше ніж очикуєш. Але якщо він у вас працював нормально , то спробуйте.
Справа в тому ,що воно працює разом із робюотою компресора. У першій версії цей параметр , виробник недав можливості корегувати, у другій версії там теж диапазон корегування не дуже підходить для реалізації керування підігрівом піддону. Якщо така зима як зараз, я взагалі на підконтроьних мені машинах, вимкнув підігрів піддону аж до -4 зовні. І минулої зими підігрів піддону був важливий лише один тиждень.
Дельта така, тому , що компресор менший ніж теплообмінники. Якщо буде велика дельта, це буде вказувати на малу протоку по воді, та негативно вліяти на СОР. Сама найкраща дельта для чілерів та теплових насосів близько 5К. Дякую за те що звернули увагу!
Ми у варіанті повітря /вода відмовилися від ТРВ, тому що воно при мінусі дуже береже компресор від гідроударів і зажимеє масову витрату фреону, і дуже падає продуктивність. Ми використовуємо капілярку , намагаємося зберегти ту що йде з заводу. У майбутному хочемо випробувати систему з EEV але це повліяє на вартість проекту.
@@АлександрБондаренко-щ3э9ц а я думав що моя проблема в тому, що капілярка разрахована на R22, а в R290 густина більше ніж в 2 рази менша, отже за одиницю часу проходить крізь капілярку той же об'єм, але вдвічі менша маса холодоагенту, ніж R22
@@elektrik_shemotehnik Стосовно капілярки як ви розуміете приблизно так і є, але у цей же час 290 хладагент спроможний носити більше енергії та передавати поверхням теплооміну ніж R22. Я загубив добру статтю де описані усі режими , бо я сам не зовсім газовий фізик. Капілярку бажано теж корегувати але ми цього не робимо при нашому режимі , особисто конденсація в нас без зауважень. Випаровування трохи вище ніж при 22.Це і плюс і мінус. Плюс - те що зовнішній блок не так обмерзає. Мінус - те що я можу зіткнутися з межою можливості працювати при низькій зовнішній температури раніше ніж розраховував. Тому я сам ще розбираюся у фізиці процесу. Цього року працюють три машини на R290, протягом зими я ще буду давати дані. Але я ще раз кажу , щоб задовільнити масову витрату я додав аж на 200 гр більше ніж було потрібно при переході на цей хладагент. І так зробив на інших машинах.
Навіщо зменшувати теплообмінник не розумію, чим більша проща тим менша різниця температур між поверхнею радіатора і повітрям і вищий буде COP і менше обмерзатиме теплообмінник, по-ідеї якщо не перетинати точку роси то взагалі не обмерзатиме
Збільшення теплообміннику спричінить збільшення кількості хладагенту, а компресор має обмеження по загальній кількості. Та й 290 не можна лити дуже багато бо він горючий, є стандарти обмеження у випадку витоку.
@@napetsnapets8827 я купив на експерименти кондюк на 22 фреоні за 1800 грн, і балон 290 за 200 грн. Скільки буде коштувати бу кондюк на 410 і балон 410?
Генератор нужен 5кв не меньше и то струдом запускает пусковые токи громадные проверено либо строить систему на инверторе но это Надо сильно заморочица там и диапазон температур впечатляет оно того стоит и соп побольше
Стосовно відтайки - один кулібін ютубівський ставив з виходу компресора на вхід випарника електромагнітний клапан і відкриваючи його подавав на вхід випарника гарячий газ.
Такий варіант відтайки реалізований з заводу на холодильних шафах та льодогенераторах малої потужності, а у великих застосовують 4х ходовий клапан. І процес дуже тривалий...
Теплоносієм може бути вода або гліколі, переважніше пропіленгліколь. У нашому випадку тепловий насос гріе звичайну воду у системі опалення будинку. Я не дуже вмілий оратор , тому може не сконцентрував увагу , що тепловий насос воду. Бак теж є у системі , але він 750 літрів , цей варіант ТН для нього слабий, тому я направив у радіатори лише. Дякую за запитання. Я з вами згоден ,що найкращій варіант , це коли є у системі бак акумулятор та потужність теплового насосу достатня для нагріва води в бакі та системі опалення. Коли усе правельно підібрано.
Аналогічний насос, але з використанням зовнішнього блоку 24000Бту, у аналогічному комплекті автоматики , має вихідну потужність 6,6 кВт при температурі зовнішнього повітряповітря +7С, та близько 4 кВт при -5С. Це дані ,якщо він працює на теплу підлогу. По вартості десь $1,5-1,8т. Ціна має пряму залежність від вартості зовнішнього блоку, та вартості мідної труби. Більш детальні характеристики надам пізніше.
Проблема з R290! Мій кондиціонер тошиба 9000 бту потребував 1,1кг R22, але через втрату холодоагенту стояв пустий. Я заправив 500гр R290 і проблема в тому, що він дає значно менше тепла, ніж давав на R22. Мацаючи пальцем коліна внутрішнього теплообмінника, я замітив що по ходу фреону 1 - 2 коліно гаряче, а решта 8 ледь теплі. Як наслідок кількість тепла надто мала, попри те, що температура лінії нагнітання 48 градусів
Хотів розрахувати перегрів. Включив на охолодження, тиск газової магістралі 3,3 бар, температура -1,1. Отже тепрература випаровування -5,4"С а перегрів 4,3"С. Чому він слабо гріє? 18 градусів ледво-ледво набрав в кімнаті при постійнвй роботі, на R22 було 24 льогко
Там нелінійна залежність , хоча пишуть , щойого треба удвічі менше, але я лью трохи більше від 1/2 від R22. Поки не буде умов щоб запустити його на холод , дуже важко підібрати вагу заправки. Я ще звертаю увагу на "протяжку " по зовнішньому блоку, дивлюсь як він потіє, якщо весь вологий - то добре, якщо до половини , то "думаю" додати трохи хладагенту. Але це не за один раз. Бо конденсат від багатьох факторів залежить. 48 градусів нагнітання для спліт систем, це не багато. У сплітах вимкання вентилятору зовнішнього блоку налаштоване на 67С. Тільки по досягненні цієї температури він вимикає вентилятор. А якщо при роботы на тепло ви тиск нагнытання поміряєте на R22 або R410 то будете здивовані, на сплітах він зашкалює.
@@elektrik_shemotehnik Усе вірно , температура конденсації на 2/3 теплообмінника повинна бути 50 градусів. У мене були випадки коли манометричний колекторо та термометр показували некоректно. І так було дуже часто коли я хотів поміряти переохолодження. Але на моєму домашньому тепловому насосі при 17 барах усе співпадало.
Скоріше за все трохи невірно колектор показуе, бо труба нагнітання повинна бути з перегрітим паром. Такого ж не може бути що у системі було зовсім мало хладагенту , що він переохолоджується на 10 градусів на шляху від компресора до клапана.
@@АлександрБондаренко-щ3э9ц голод не тiткa...,холод не квiтка! Як замалюе узоры... Це в Запорiжжi з электрыкою добре, бо гес працюе, условно на 4 години перебо[.
@@serggorod1423 Буває і довше немає електрики коли ракети пощкоджують комутаційне обладнання, але не у кожного система опалення атмосферного типу , щоб без електрики топити, у кого є генератори та перетворювачі, у того циркуляційні насоси працюють, іншим залишаеться чекати. А про квартири в загалі нічого казати.
Я думаю ця тема буде розвиватися особливо у нас в Запоріжжі оскільки зими в нас не такі холодні і тепловий насос з 24-ки може повністю перекрити потреби якщо будинок невеликий і утіплений. Єдине що мені здається треба зменшувати температуру конденсації і відповідно води за для збільшення СОР. Або тепла підлога, або збільшення кількості секцій радиаторів опалення в кімнатах.
Дякую за коментар! Я з вами повністю згоден, чім менше температура конденсації тим краще СОР. Цей насос був змонтований на існуючу систему. Але є об'єкт де 80% площі тепла підлога а 20% радіатори і там у минулому році ТН повів себе дуже добре. А ще об'єкт є де тепла підлога та радіатори , там 18000Бту працює на 100 квадратів і у в зимку в загалі не вимикався.Хоча треба звернути увагу , що ці приміщення утеплені пенопластом та ватою.
В мене знайомий литовець побудував будинок площею 100м2 встановив помпу тепла яка на обігрів витрачає 900Ватт будинок дуже теплий як термос.
@@Avtowasya А насос повітря - вода, чи інший?
Тепловий насос найефективніший в парі з теплою підлогою, можна ще теплу підлогу на стіну зробити але вона повинна буди внутрішньою і нічого біля її не можна ставити...
👍👍Давно чула про такі альтернативні пристрої. Цікаво почути яка економія в платіжках
Дякую за запитання! У платіжках буде вдвічі , а то і втричі менше, ніж при використанні у якості опалювального приладу електрокотел, електроконвектор, повітряний обігрівач, та газовий котел.
При опаленні приміщення площею 80м² споживання електроенергії за місяць приблизно 600кВт/год.
У мене будинок 90м2 опалення ел.котлом за березень спожив котел 1200кв.год Ів.Франків.обл.
Скільки ел.енергії спожиє тепловий насос за аналогічний період.
І чи треба мені брати 24 чи можна менший?
Дякую.
Недавно в в холодильник Донбасс под 12 фреон заливал (R290) интересно было. так производительность выросла, -17 на морозилке. Правда точно не интересовался что будет с маслом компрессора.
По характеристикам 290 хладагент пишуть що добре підхоплює мінералку. На мою думку проблем не буде, а перерозміренність теплообмінників при переході на 290 це добрий фактор.
@@АлександрБондаренко-щ3э9ц испарение поднялось почти до атмасферного давления, тоже наверно послужило в ползу.
Дякую, хлопці. Ви дуже молодці. Працюємо!!!
Дякую вам за добрі коментарі !
Працюємо !
Цього року, на мою думку роботи буде більше!
@@АлександрБондаренко-щ3э9ц 100%
44 метра труби - дороге задоволення, може простіше вже взяти пластинчатий теплообмінник і не паритися?
Якщо мати контроллер керування не дешевий, то можна і ПТ узяти. Але він теж не дешевий. З тиском іспиту на 45 бар як для R410 це ще дорожче.
Вибір є але цей не так боїться розмерзання.
Пластинчатий новий дорожче трохи вийде. Бу то треба ще найти такий щоб працював. Ті що возять зза кордону течуть в своїй більшості.
1/4" не буде мало? Там в половині теплообмінника газоподібний фреон, а на газові магістралі іде труба 3/8" або 1/2".
Як ви розраховували, що при використанні труби 1/4" швидкість руху холодоагенту і втрати тиску не погіршуватимуть ефективність теплового насоса в цілому?
Я комбіную праралельно/ послідовно щоб сумарно вийти на необхідний переріз для кожного випадку. 12 , 18, або 24. Кожна група секцій мае переріз не менш 3/8. Якщо 410 то цього достатньо.
На відео , у цьому варіанті 4 секціі у паралель по 1/4. Довжина кожної секції 11 м. Сумарно 44м.
Для 22 го я роблю 8 секцій по 5,5 м. Це мова іде про 24000бту.
Опір більший ніж розрахунковий з заводу , але якщо магістраль не більше 5 метрів , то вписуеться у норму.
Порівнював з промисловим зовнішнім блоком Неокліма 18000 бту 410 хладагент, так там 48 метрів чотири паралельні секції , дві по 12м, дві по 10 м. Сходяться у одну 4м. Діаметр 6,5 мм зовні.
Але це ж для повітря розраховано, а ми на воду працюємо. Нам можна і меншу площу.
Я с початку брав за основу архітектуру конденсатора зовнішнього блоку Дайкіна.
@@АлександрБондаренко-щ3э9ц Щоб добитися максимальної ефективності теплообмінника 2 середовища мають рухатися противотоком. В вашому випадку слід взяти трубу більшого діаметру, секції з'єднати послідовно і одну трубу води пустити крізь дно балона а другу крізь кришку
@@elektrik_shemotehnik Ми через це вже проходили. Є в нас і такі варіанти виконання.
Є і варіант де крізь теплообмінник до дна іде труба, а збір зверху.
Напрямок хладагенту в мене зроблений з гори у низ , у кожній скеції, а вода йде у гору.
Об'єм води великий , якщо швидкість не менше ніж 500л/хв , то дельта на виході не більше 5С.
Моє підключення, так зроблено по замовленню для зручності, але робили і по діаганалі і по всякому.
Коли вішали давачі на вхід, вихід, води та хладагенту та поівнювали різні варіанти прийшли до висновку , що конструктив у даному випадку пошти не має значення, дуже важлива швидкість протоку, та зайвого об'єму непотрібно бути у місті теплообміну.
Краще було б закрутити , зробити завіхріння води у середені, над цим ще працюємо...
Стосовно послідовного з'єднання, в моєму варіанті по чотири трубки паралельно помістити у балон , та щоб витримати зазори , та щоб не дзвенів, я поки що не придумав.
А якщо просто вкласти 44 метри послідовно, буде дуже великий опір, буде малий перепад тиску на дроселі.
Здравствуйте.Хочу собрать ТН воздух вода,как считаете НБ 48 и компрессор 12, не сильно ли большой для компрессора испаритель? спасибо
Доброго дня. Не зміг своєчасно надати відповідь.
Таке співвідношення краще не застосовувати. Дуже багато хладагенту буде потрібно. А дефрост буде неякісний.
Краще триматися співвідношення не більше ніж 2:1, де 2 це теплообмінник а 1 - компресор.
Перевірено власним досвідом.
@@АлександрБондаренко-щ3э9ц спасибо
Дякую за інформацію, якраз переходжу з R22 на R290
Будьте обережні при використанні 290 бо він горючий. Ставте захист електричний щоб компресор не дайбоже не замкнув і не працював під вакуум бо може вигоріти клема борна компрессора і увесь горючий газ під тиском як вогнемет викене полум‘я і може пожежу причинити. Виробники розраховують трубки теплообмінників щоб не було великої заправки. Наприклад в кондиціонері 12000Btu на 290 му всього350 грам заправка.
@@Avtowasya це мабуть якщо ця 12-ка розрахована з заводу під 290. В мене 9-ка потребує 1,1кг 22-гого, тому 290-го треба буде десь 500г
290 кращий як для кондиціонування на високі температури або ПТ на підікрів води.
Як для повітряної ПТ кращий 410 або 32 Бо в них температура випаровування нижча і тому більше випарованого фреону йде на поршень а це відповідно більше навантаження на компресор і конденсатор. більше тепла більше СОР. Для вода вода кращий СОР у 134А.
290 узятий експерементально на заміну 22 є інформація, що він буде краще себе вести на -10 ніж R22,та і для радіаторної системи кращій , бо на вищіх температурах у гору не жене тиск, тим самим не перевантажує компресор.
@@АлександрБондаренко-щ3э9ц запускали на 290 та 22 то на 22 трохи більша продуктивність десь 8%, але на 290 вищу температуру мьжна отримати на батареях. В відеосно температур наружного повітря то продуктивність менша від 410 . Якщо повітря вода однозначно на 410 му і електронне крокове ТРВ замість капілярки. Можна недорогий комплект від Sanhua встановити. Таким чином можна краще отримати еіективність на кожній температурі. У зворотньому циклі на розморозку можна встановити фіксовану кількість процентів на відкриття як ніби з аварією датчика тиску. Капілярки дають опосередковану роботу далеку від нормального завантаження помпи тепла конкретно для кожної температури на дворі.
@@Avtowasya Стосовно продуктивності R22 до R290 я розумію, та і в книжках про це є інформація. Мене у 290 зацікавило те , що йому площі теплообміну достатньо менье ніж 22 на 30%. Споживае струм компресор менше, та не так гріеться , але страждае СОР.
Дякую за детальний коментар.
Sanhua розгляну обов'язково.
Щось не можу знайти Sanhua, може дасте посилання, якщо ви кажете що ціна доступна, то мене цікавить контроллер з керуванням EEV.
@@АлександрБондаренко-щ3э9ц ціна на комплект в них була десь 150 доларів
СОР 2 те трошки малувато, якщо є можливість - краще робити вода-вода, Igor Nesadim добився СОР 4 незалежно від температури зовні. Вартість свердловини - космос, єдиний варіант - купити МГБУ і бурити самому собі. Тоді буде конкретна різниця в споживанні.
Ще залежить від місцевості , у місцевості де я мешкаю , свердловина 15 м, має багато солей , а 20 метрів високі нітрати , нормально вода десь на 38 метрах, але і там подвійне привищення нітратів, та ще й треба скелю проходити з 20 та десь під 30 метрів. На 2015 рік , вартість такої свердловини з обсадкою та насосом коштувала $2100. Це і у мирний час невідомо коли окупиться.
А у зимку в нас середня температура 0 +5С. Ну інколи бувають морози до -20. Тому навіть СОР 2,5 у середньому це не погано. А у випадку коли немає іншого опаленння ніж електрика, та ще й комерційний тариф 5,25 гр/ кВт, окупиться майже за рік. Або дровами топити.
У цього варіанту насоса СОР 2 ,тому що працюе він на систему радіаторів безпосередньо , швидкість протоку близько 500 л / годину, коли я відкриваю кран на емність, то швидкість зростає до 650 л/год, і на виході більша потужність з'являеться. Але я показав найгірші умови роботи системи, та й емність для цього насосу дуже велика (750л).
Також у момент часу коли на виході 30 градусів то і СОР кращій. Але це варіант для теплої підлоги.
У нашій місцевості , завдяки м'яким зимам, використання теплових насосів повітря/вода є обгрунтованим .
В кінці опалювального сезону , підсумкове порівняння з електрокотлом, показує можливість економити кошти на опалення 2,5 - 3 рази. При умовах що теплоий насос працює постійно.
У кого є можливість застосувати насос свердловинного або геотермального варіанту вигода буде більша , але початкові затрати теж треба враховувати.
Він нехай купить теплолічильник і тоді покаже COP 4.
Є можливість використовувати зовнішній блок на кондиціонування, через водяний контур?
Як тепловий насос повітря-вода.
Є можливість , ось відео ruclips.net/video/DlbdOFwoBX8/видео.html
Рішення примітивне , але експеримент вдалий.
Якщо придбати заводський фанкойл, то реалізація охолодження зовсім не матиме складнощів.
Да можно конечно только не через теплый пол а переделать внутренние блоки с газа на воду, не знаю как конкретно здесь но у некоторых ни чего не нужно докупать для регулировки температуры в холодную сторону, просто на пульту выставил температуру и перекрыл краны на теплый пол.
@@ПавелГрачев-ь5е Все залежить від контролера який встановлений. Заводські теплові насоси , не всі можуть працювати на охолодження, на це теж треба звернути увагу перед покупкою.
В нашій темі найбільше продвинувся Igor Nesadim - в нього вода на глибині 3м і він зробив ТН вода-вода і зняв 100500 навчальних відео досить хорошої якості по цьому.
Дякую , завітаю на його канал.
Сам я займаюся повітряними, і у нас у Запорізькій області вони останній час дуже актуальні з за клімату, початкові витрати не виликі, доступні більшості людей.
Для кращого підігріву треба два кота добавити
За комлемент у бік моїх кота та кішки окреме Дякую!
410 доступно, актуально!
яким датчиком те чудо міряє розхід води???
На відео ота коробочка біла, то лічільник тепла заводський. Там усе дуже точне, бо держава їх дозволяє встановлювати на системи центрального опалення. Цей лічільник має розходомір, та два давачі температури Pt 500. Але діаметр 1/2 тому я не можу його застосувати для більших машин.
Раніше міряв розходоміром ардуіно з аліекспресу, рахував імпульси, але це було не точно.
У останньому відео я виклав чуже рішення , де узятий лічільник та давач холу який передає імпульси до контролеру ruclips.net/video/KOSmkiwjUnY/видео.html на 5 хв 36 секунді цього відео.
Минулого року мій кондюк на R22 до -8 витягував +5 - +3 це не показник, при такій температурі всі кондиціонери з заводу вміють гріти
Це так, але cподіваюсь це не останне моє відео. Буде відео і про -5 та -10
тобто якщо в мене є кондиціонер , я його можу переробити в тепловий насос і він буде працювати тільки на обігрів ? на охолодженя влітку вже не буде працювати ?
У випадку коли переробляється кондиціонер на систему водяного опалення, внутрішній блок не використовується. Є варіанти залишити його під'єднаним до фреонової системи, але дуже ускладнюється уся конструкція.
Потрібно додати декілька клапанів, та зав'язати плату керування кондиціонера з контролером теплового насосу.
У варіанті якщо залишити внутрішній блок, а послідовно підключити теплообмінник фреон/вода, то з внутрішнього блоку при роботі на обігрів буде виходити повітря трохи більше кімнатної температури.
Тому, щоб зберегти функціонал тепло/холод, треба мати фанкойли у тих приміщеннях де потрібно охолодження.
Фанкойли теж можливо зробити самостійно із внутрішніх блоків.
В подальшому планую зробити відео на цю тему.
Дякую за запитання!
@@АлександрБондаренко-щ3э9ц чекатимемо на подальші розробки
@@maxtoporik796 Дякую!
Дякуємо за якисний контент
Радий бути корисним!
У подальшому буду працювати над покращенням подання інформаціі!
14:30 про перегрiв докланiше!! Для того?
Додав хладагенту , щоб зменшити перегрів, бо коли я спочатку заправив близько 400 гр. перегрів був великий , більше 10К. Зона перегріву займала 50% зовнішнього теплообміннику!
Я поступово додавав хладагент поки не зменшив перегрів, та оставив його як мовив на відео "невиличким".
Дякую ,що уважно дивилися відео!
Коли температура падає на вулиці , зона перегріву зрушується ближче до докіпача компресору.
Хочу замовити у вас тепловий насос якщо можливо, дайте якійсь координати
Доброго дня! Дякую за звернення! Зараз ми відпрацьовуємо поточні замовлення, з вересня місяця , якщо все буде нормально , зможемо розглянути і ваше замовлення.
Напишіть будьласка на пошту ovkpolius@gmail.com дані вашого будинку , який регіон по клімату, тепла підлога чи радіатори, є 3 фази, чи однофазне живлення. Ми попередньо порахуємо.
Скинув на пошту вінницька і тд.
22:30 чекаемо высновкы в порiвняннi 410!
???
Повітрянні 410 є у роботі ,але цього року, ще небуло морозів.
За минулі роки вже є дані по 410, але тільки статистичні ( потужність машини/ площа / витрата кіловатт за піврічча у середньому.)
Я вести канал почав з цього року, більш детально дані будуть незабаром.
Таки имено такое сравнение было бы интересно. Особенно на одной установке.
@@renegate4906 на одному обладнанні не вийде, бо так вийшло , що на інших об'ектах ,де можливо поміряти усе, е доступ тільки до двадцятьчетвірок на 410 хладагенті.
Яке масло підходить до r290
Підходить мінеральне , і окремі види сінтетики. Те що йде у компресорах для R 22 підходить , заміни не потребує.
@@АлександрБондаренко-щ3э9ц дякую
Є зовнішній блок LG 48 lh працював на r22 . От думаю чи вдасться мені щось з нього зробити на обігрів дачі 120м²
@@romansrtadomskyi1978
На 120 м2 вдасться. Якщо компресор живий , то його вистачить. Чому саме звертаю увагу на компресор. Справа в тому , що компресори LG інколи виходять з ладу раніше ніж очикуєш. Але якщо він у вас працював нормально , то спробуйте.
А поводу тена он там не нужен лучше то реле задействовать на оттайку поддона наружного блока.
Справа в тому ,що воно працює разом із робюотою компресора.
У першій версії цей параметр , виробник недав можливості корегувати, у другій версії там теж диапазон корегування не дуже підходить для реалізації керування підігрівом піддону.
Якщо така зима як зараз, я взагалі на підконтроьних мені машинах, вимкнув підігрів піддону аж до -4 зовні. І минулої зими підігрів піддону був важливий лише один тиждень.
Теплообменник маленький по площади.
Маленькая дельта по воде.
Дельта така, тому , що компресор менший ніж теплообмінники. Якщо буде велика дельта, це буде вказувати на малу протоку по воді, та негативно вліяти на СОР.
Сама найкраща дельта для чілерів та теплових насосів близько 5К.
Дякую за те що звернули увагу!
В вас там ТРВ чи капілярка?
Ми у варіанті повітря /вода відмовилися від ТРВ, тому що воно при мінусі дуже береже компресор від гідроударів і зажимеє масову витрату фреону, і дуже падає продуктивність.
Ми використовуємо капілярку , намагаємося зберегти ту що йде з заводу.
У майбутному хочемо випробувати систему з EEV але це повліяє на вартість проекту.
@@АлександрБондаренко-щ3э9ц а я думав що моя проблема в тому, що капілярка разрахована на R22, а в R290 густина більше ніж в 2 рази менша, отже за одиницю часу проходить крізь капілярку той же об'єм, але вдвічі менша маса холодоагенту, ніж R22
@@АлександрБондаренко-щ3э9ц якщо в вас рідна капілярка то проблема в мене в іншому
@@АлександрБондаренко-щ3э9ц я читав що ТРВ можна настроювати, а деякі і дозволяють замінити дюзу на іншу, з більшим отвором
@@elektrik_shemotehnik Стосовно капілярки як ви розуміете приблизно так і є, але у цей же час 290 хладагент спроможний носити більше енергії та передавати поверхням теплооміну ніж R22. Я загубив добру статтю де описані усі режими , бо я сам не зовсім газовий фізик.
Капілярку бажано теж корегувати але ми цього не робимо при нашому режимі , особисто конденсація в нас без зауважень. Випаровування трохи вище ніж при 22.Це і плюс і мінус.
Плюс - те що зовнішній блок не так обмерзає.
Мінус - те що я можу зіткнутися з межою можливості працювати при низькій зовнішній температури раніше ніж розраховував.
Тому я сам ще розбираюся у фізиці процесу.
Цього року працюють три машини на R290, протягом зими я ще буду давати дані.
Але я ще раз кажу , щоб задовільнити масову витрату я додав аж на 200 гр більше ніж було потрібно при переході на цей хладагент. І так зробив на інших машинах.
Навіщо зменшувати теплообмінник не розумію, чим більша проща тим менша різниця температур між поверхнею радіатора і повітрям і вищий буде COP і менше обмерзатиме теплообмінник, по-ідеї якщо не перетинати точку роси то взагалі не обмерзатиме
Збільшення теплообміннику спричінить збільшення кількості хладагенту, а компресор має обмеження по загальній кількості. Та й 290 не можна лити дуже багато бо він горючий, є стандарти обмеження у випадку витоку.
Бо він такий майстер.Замість трв-капілярка.Замість 410 чи 32го-пропан.і т.д.
Навіть китайці його обігнали вже.
@@napetsnapets8827 а ви на якому холодоагенті теплові насоси робите?
@@elektrik_shemotehnik Оптимальний варіант для повітря-вода,це 410й чи 32й газ.32й трохи специфічний,тому для "самодєлок" 410й-ідиальний варіант.
@@napetsnapets8827 я купив на експерименти кондюк на 22 фреоні за 1800 грн, і балон 290 за 200 грн. Скільки буде коштувати бу кондюк на 410 і балон 410?
Генератор нужен 5кв не меньше и то струдом запускает пусковые токи громадные проверено либо строить систему на инверторе но это Надо сильно заморочица там и диапазон температур впечатляет оно того стоит и соп побольше
На інверторі я почав експеримент, але ще сирий, бо потрібні гроші, тому трохи почикати треба. Ідея дуже добра!
@@АлександрБондаренко-щ3э9цкак сейчас дела с инвертором обстоят?
@@ПавелГрачев-ь5е Розпочато два проекти, щє не тестували бо морозів ще небуло.
Стосовно відтайки - один кулібін ютубівський ставив з виходу компресора на вхід випарника електромагнітний клапан і відкриваючи його подавав на вхід випарника гарячий газ.
Такий варіант відтайки реалізований з заводу на холодильних шафах та льодогенераторах малої потужності, а у великих застосовують 4х ходовий клапан. І процес дуже тривалий...
пот почему теповой насос повитря,кондицирнер греющий теплоноситель а не воду.и бак накопительный
Теплоносієм може бути вода або гліколі, переважніше пропіленгліколь. У нашому випадку тепловий насос гріе звичайну воду у системі опалення будинку. Я не дуже вмілий оратор , тому може не сконцентрував увагу , що тепловий насос воду. Бак теж є у системі , але він 750 літрів , цей варіант ТН для нього слабий, тому я направив у радіатори лише.
Дякую за запитання. Я з вами згоден ,що найкращій варіант , це коли є у системі бак акумулятор та потужність теплового насосу достатня для нагріва води в бакі та системі опалення. Коли усе правельно підібрано.
Супер
Яка ціна насосу?
Моделі?
кВт?
Аналогічний насос, але з використанням зовнішнього блоку 24000Бту, у аналогічному комплекті автоматики , має вихідну потужність 6,6 кВт при температурі зовнішнього повітряповітря +7С, та близько 4 кВт при -5С. Це дані ,якщо він працює на теплу підлогу.
По вартості десь $1,5-1,8т. Ціна має пряму залежність від вартості зовнішнього блоку, та вартості мідної труби.
Більш детальні характеристики надам пізніше.
@@АлександрБондаренко-щ3э9ц Дякую за Вашу відповідь
Крым передает привет козакам!!!.
Дякую і вам привіт!
Проблема з R290! Мій кондиціонер тошиба 9000 бту потребував 1,1кг R22, але через втрату холодоагенту стояв пустий. Я заправив 500гр R290 і проблема в тому, що він дає значно менше тепла, ніж давав на R22. Мацаючи пальцем коліна внутрішнього теплообмінника, я замітив що по ходу фреону 1 - 2 коліно гаряче, а решта 8 ледь теплі. Як наслідок кількість тепла надто мала, попри те, що температура лінії нагнітання 48 градусів
Хотів розрахувати перегрів. Включив на охолодження, тиск газової магістралі 3,3 бар, температура -1,1. Отже тепрература випаровування -5,4"С а перегрів 4,3"С.
Чому він слабо гріє? 18 градусів ледво-ледво набрав в кімнаті при постійнвй роботі, на R22 було 24 льогко
При роботі на обігрів тиск газової магістралі 16 бар, що по таблиці відповідає температурі 50"С, але температура газової магістралі всього 40"С
Там нелінійна залежність , хоча пишуть , щойого треба удвічі менше, але я лью трохи більше від 1/2 від R22. Поки не буде умов щоб запустити його на холод , дуже важко підібрати вагу заправки. Я ще звертаю увагу на "протяжку " по зовнішньому блоку, дивлюсь як він потіє, якщо весь вологий - то добре, якщо до половини , то "думаю" додати трохи хладагенту. Але це не за один раз. Бо конденсат від багатьох факторів залежить.
48 градусів нагнітання для спліт систем, це не багато. У сплітах вимкання вентилятору зовнішнього блоку налаштоване на 67С. Тільки по досягненні цієї температури він вимикає вентилятор.
А якщо при роботы на тепло ви тиск нагнытання поміряєте на R22 або R410 то будете здивовані, на сплітах він зашкалює.
@@elektrik_shemotehnik Усе вірно , температура конденсації на 2/3 теплообмінника повинна бути 50 градусів.
У мене були випадки коли манометричний колекторо та термометр показували некоректно. І так було дуже часто коли я хотів поміряти переохолодження. Але на моєму домашньому тепловому насосі при 17 барах усе співпадало.
Скоріше за все трохи невірно колектор показуе, бо труба нагнітання повинна бути з перегрітим паром. Такого ж не може бути що у системі було зовсім мало хладагенту , що він переохолоджується на 10 градусів на шляху від компресора до клапана.
Твердотопливные котлы!
Е в нас і твердопаливні котли , теж гарне опалення , але не для всіх, більшість не мають можливості та бажання застосовувати їх.
@@АлександрБондаренко-щ3э9ц голод не тiткa...,холод не квiтка!
Як замалюе узоры...
Це в Запорiжжi з электрыкою добре, бо гес працюе, условно на 4 години перебо[.
@@serggorod1423 Буває і довше немає електрики коли ракети пощкоджують комутаційне обладнання, але не у кожного система опалення атмосферного типу , щоб без електрики топити, у кого є генератори та перетворювачі, у того циркуляційні насоси працюють, іншим залишаеться чекати. А про квартири в загалі нічого казати.
Пугает лякае.
Дякую що поправили. У нас суржик... Але згоден , краще без помилок.