Nie zapomnij przeczytać opisu 👆 Tam masz moje media społecznościowe. Wpadaj na FB, INSTA, na grupę remont4you na FB. Jak chcesz dołożyć cegiełkę do budowy tego kanału zobacz co oferuje na Patronite 🍻
U mnie przez kamień padła pompka z cyrkulacji i jedna pętla z ogrzewania. Koszt naprawy 1070 PLN. To są realne oszczędności. Podziałały 4 lata. Wodę mamy niby spoko, ale okazuje się, że trzeba zainwestować w stację. Dzięki za film i podpowiedź z tym zaworem BWT.
Witam, polecam zostawienie soli w zmywarce ustawionej na 1 ze względu na działanie wymiennika jonowego. Sol jest tania, a na ustawieniu 1 powinna starczyć na ponad pol roku.
Super film, osobiście bardzo za jego nagranie dziękuję. Trafiony 100 % w temat. Bez reklamowania produktu a wymienione same zalety. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
Panie Krzysztofie, bardzo dziękujemy za profesjonalną i merytoryczną opinię. Nie spodziewaliśmy się takiej miłej niespodzianki w poniedziałek rano 🙂 Jeżeli chodzi o by-pass - do zmiękczaczy wody z serii Softower także jest oferowany dedykowany zawór firmy Clack (producenta głowicy) 👍
16:25 - czy to prorocze słowa, że zmiękczacze będą montowane. Otóż Krzysztofie, prorocze. Nasz instalator już przygotował miejsce pod zmiękczacz i właśnie szukamy ;) Dzięki za patent z zaworem BWT!
Witam Wada jest to że przy płukaniu złoża nie wolno pobierać wody ,i nie ma żadnej blokady,żeby woda z solą nie dostała się w obieg użytkowy. Rozwiązanie z płukaniem w nocy częściowo ,zabezpiecza tylko częściowo, przez lata użytkowania można zapomnieć ,to samo jeśli chodzi o gości. Kolejna sprawa jest zużywające się złoże i ono nie jest tanie .wszystko zależy od poboru ale po 12 do 15 lat użytkownicy dowiedzą się jaki jest koszt zakupu i wymiany . Pozdrawiam
Głupoty piszesz . Większość sterowników ma automatyczny bypass podczas regeneracji. Podczas płukania możemy pobierać wodę ale jest wtedy nie zmiękczona.
@@robertszulc5389 Tak jak napisałeś większość. Ja kupiłem stacje w 2010 i u mnie niestety nie ma takiego bajpasu. Przy montażu serwis ostrzegł mnie, właśnie, że system który kupiłem będzie podawał zasolona wodę, kiedy użyje wody z obiegu w trakcie płukanki.
Dla mnie najwiekszy problem twardej wody to gorszy smak herbaty i kawy. Wielkie dzieki za wideo. Wlasnie staram sie czegos dowiedziec o filtrowaniu wody. Niestety nie mamy kotlowni wiec nie mam pojecia gdzie taki filtr wcisnac.
Witaj, nosze się z zamiarem kupna zmiękczacza, za przeproszeniem, do kurwicy doprwadza mnie wszedobylki kamień z wody. Czarny blat kuchenny dookoła zlewu jest siwy! Zlew siwy, czajnik szklany siwy! Zastanawiam sie jak wplywa ta woda na kociol gazowy, mam kociol dwufunkcyjny (powinienem mieć jednofunkcyjny z zasobnikiem) jak taka woda wpływa na ogrzewanie podlogowe? W Grodzieki Mazowieckim jest twarda woda! Dzięki za ten filmik!
Dokładnie to samo mogę napisać po ponad 2 latach użytkowania.... błędem było tak późne jego zamontowania, ponieważ po 2 latach bez zmiękczacza nie chcę już wspominać o hektolitrach chemii i całej nowej armaturze do wymiany.
No cóż, dzisiaj miałem fachowca do przeglądu kotła gazowego kondensacyjnego, i właśnie jakaś lambda była zła i się okazało że na jakiejś części w kotle jest dużo kamienia. Zalecił wlaśnie w miare możliwości jak najszybciej zainwestować w taką stację.
Czy wodą ze zmiękczacza można napełnić instalację CO? Czy resztki słonej wody pozostałej po płukaniu złoża mogą mieć wpływ na korozję układu CO oraz rozdzielacza i bojlera do CWU? Czy woda zaraz po płukaniu złoża jest zdrowa do spożycia?
Solanka może powodować korozje, natomiast tylko źle przeprowadzona regeneracja złoża może doprowadzić do przedostania się niewypłukanego roztworu solanki do instalacji. Natomiast parametry wody przeznaczonej do napełniania układu CO zależą od materiałów, z jakich jest wykonany. Woda po zmiękczaczu jak najbardziej nadaje się do spożycia, jednak zalecamy wtedy podmieszanie wody na twardość równą 6 stopni francuskich.
Mam od 10 lat podobny zestaw podłączony pod całą instalacje, z problemem ciężkiego spłukiwania szamponu z włosów poradziłem sobie w ten sposób, że czerpnie w zbiorniku w solance unosze nad warstw soli. Filtr pobiera mniejsze stężenie soli do zmiekczenia i płukania filtra.
Super... Do mnie wczoraj przyjechał podobny zestaw innej firmy. W sumie kupiłem na pałkę pod wpływem impulsu złości przy myciu kabiny/umywalek. Cieszę się z Twoich słów bo widać, że to działa i raczej będę zadowolony.
Panie Przemysławie, tak jak dobrze Pan napisał - filtry wstępne filtrują wodę WSTĘPNIE, tzn. zazwyczaj są to filtry mechaniczne, oczyszczające wodę z małych zanieczyszczeń. Zaleca się ich montaż przed stacjami uzdatniania w celu zabezpieczenia głowicy. Nie zalecamy stosowania filtrów narurowych innych niż mechaniczne. Wkłady węglowe mogą znacznie obniżyć ciśnienie wody (najlepiej sprawdzają się stosowane punktowo), a wkłady zmiękczające mają bardzo małą skuteczność i szybko tracą swoją zdolność zmiękczania. Nie bez powodu zmiękczacze wody, posiadające np. 20 lub 30 litrów złoża muszą regenerować się co około 2 tygodnie 😊 Po więcej informacji zapraszamy na nasz kanał bądź do bezpośredniego kontaktu na biuro@ecoperla.pl 😉
10:14 teraz w Castoramie jest też sól z Orlenu która bardzo się rozpuszcza a ta która pokazujesz to CIECH i jest jakaś inna twardsza i nie jest aż tak rozpuszczalna. Może ma więcej soli w soli 😱😉
Używacie tej wody zmiękczonej do instalacji CO? Gdzieś mi się kiedyś mignęło, że nie powinno się stosować takiej wody. Twarda woda też nie jest dobra, bo osadza się kamień. Możecie się podzielić doświadczeniem?
Najzdrowsza woda do picia jest w przedziale twardości od połowy średniej do początku twardej ze względu na zawartość węglanów wapnia i magnezu które mają bardzo dobry wpływ na organizm ludzki natomiast zbyt twarda woda jest oczywiście zmorą ale głównie dotyczącą urządzeń zwłaszcza tych gdzie przechodzi przez nie ciepła woda. Zbyt miękka woda nie tyle że jest wodą szkodliwą na organizm ale wodą mało korzystną, wodą tzw. jałową.
Tez takie mam wrażenie i będę ich polecał. Robiłem niedawno instalacje u klienta gdzie ma studnie głębinową pojechałem do nich z próbką wody za free zrobili badanie i dobrali sprzęt .... nie mam więcej pytań :) jak klient się zdecyduje to może film nagram z tej kotłowni
@@remont4you ja niestety skorzystałem z innej firmy nie wiedząc o ecoperla tamta firma zostawiła mnie z problemem jednak skontaktowałem się z ecoperla i pomogli i doradzili mi co zrobić żeby pozbyć się usterek i problemów dobierają odpowiednio stacje w tym montaż i gwarancja dla mnie rewelacja
Wśród wad wypadałoby wymienić brak możliwości całkowitego zmiękczenia wody w przypadku instalacji miedzianej oraz zagrożenie dla biologicznej oczyszczalni ścieków.
Akurat możliwość podmieszania wody przy miedzianej instalacji to zaleta :) Można ustawić twardość na 0, ale woda po jakimś czasie będzie lecieć zielona. Jeśli chodzi o przydomową oczyszczalnię, to również można odprowadzać do niej solankę, jeśli zmiękczacz płucze się odpowiednio rzadko. Mamy na ten temat materiał na naszym kanale, zapraszamy :)
Hej czy w obecnej instalacji 4 lata jak myślisz jeżeli powstał trochę kamień w bojlerze w pompie ciepła to po zastosowaniu stacji zneutralizuje się go trochę?
Może być dobry, albo zły, ale to z całą pewnością wydatek a nie inwestycja. Noooo chyba, że film byłby o sprzedawaniu tych zmiękczaczy :) Pozdrowienia!
@@remont4you Zgadzam się, że to oszczędności. Nie mniej jednak oszczędności to nie inwestycje, a ludzie są mistrzami w oszukiwaniu samych siebie :) Płacenie za luksus, oszczędności, za wygody ma sens i jest dobre, ale tylko wtedy kiedy mamy świadomość, że to są wydatki.
Cieszę się, że znalazłem Twój kanał w czeluściach YT ;) Może Ty posiadasz informacje czy można stosować zmiękczacz przy kotle gazowym z przepływowym podgrzewaczem CWU? I czy można układ CO napełnić taką wodą? Albo jaki wpływ ma zmiękczona woda na nasze zdrowie?
Piotrze, miękka woda przedłuży żywotność takiego kotła :) Zdarza się także, że producenci kotłów dają dłuższą gwarancję w przypadku miękkiej wody. Jeśli natomiast chodzi o wpływ miękkiej wody na zdrowie, to warto wiedzieć, że miękka woda jest pozbawiona jedynie wapnia i magnezu, pozostałe minerały są obecne nadal w wodzie. Zmiękczona woda posiada także wyższy poziom sodu (ok 2 litry wody posiadają tyle samo sodu, co kromka białego pieczywa), zatem powinny na to zwrócić uwagę osoby z dietą niskosodową. My rekomendujemy podmieszanie wody zmiękczonej na poziom 6 stopni francuskich (60 CaCO3), aby można było ją spokojnie pić i jednocześnie nie powodowała narastania kamienia.
Moi sąsiedzi zadowoleni są z samego tylko filtra mechanicznego, bo poza kamieniem idzie inny syf i zauważ, że poza zmiękczaczem za 4 tysie masz też filtr mechaniczny za 30zł. Na ile to robota jednego czy drugiego, to trzeba sobie odpowiedzieć. Kamienia na potrzeby kuchenne tez mozna sie pozbyć za grosze - filtr w formie dzbanka, do którego nalewamy wody z kranu. Pozostaje walka z kamieniem na bateriach. Na ile one mogą je uszkadzać? Ich wewnętrzne mechanizmy
Producenci zmiękczaczy do wody zawyżają wydajność urządzeń o około 30 procent. Trzeba to brać pod uwagę, mój zmiękczacz ma złoże jonowymienne 11 litrów, mam twardość wody surowej 26 w skali niemieckiej. Według wzoru zawartego w instrukcji obsługi producenta powinienem mieć 1300 litrów miękkiej wody między regeneracjami a ledwo dochodzi do 1000 litrów i twardość wzrasta do 15. Nie wiem czy drugi raz bym się zdecydował na zmiękczacz, gdybym wiedział że muszę miesięcznie zużywać prawie dwa worki soli miesięcznie. Droga zabawa
Niestety mniejsze zmiękczacze wody wymagają częstszej regeneracji, dlatego zawsze sugerujemy dobór odpowiedni do indywidualnych potrzeb. Dobrze dobrany zmiękczacz powinien regenerować się co 10-14 dni, wtedy zużycie soli = worek na 4/5 miesięcy.
W mieszkaniu w bloku nie możliwości żeby zainstalować większy, dodatkowo pojawił się problem z pleśnią w pojemniku i studzience pomimo dezynfekcji, odłączyłem, nie używam. Wolę mieć twardą wodę niż pleśń i grzyba
To wszystko zależy od miejsca oraz instalacji. Do mieszkań zalecamy montaż mniejszych urządzeń, np. zmiękczacze wody z serii Ecoperla Slimline CS. Zapraszamy do kontaktu, postaramy się dobrać odpowiednie urządzenie :)
Jak wygląda sprawa wypuszczania tej płukanki do ekoszamba? Mam właśnie takie szambo, kiedyś gdzieś czytałem że taka płukanka niszczy bakterie. Czy to prawda? Jaki najlepiej zamontować zmiękczacz na zużycie około 500l dobowe wody? U mnie dom wielorodzinny i jest 7 osób.
Jak kogoś irytuje zjawisko kondensacji to może otulić złoże i nie będzie miał problemu. Przy obecnej cenie zaworu obejściowego bypass BWT sądzę, że wiele osób, które sama sobie montują takie instalacje da sobie z nim spokój. Cena przesadzona.
Mamy materiał na ten temat na naszym kanale :) Można założyć zmiękczacz wody przy instalacji z miedzi, pod warunkiem podmieszania wody do 6-7 stopni francuskich. Woda nie może być całkowicie zmiękczona.
Mam zmiękczacz " wieśka" aquahome 20 N od 3 lat , wodę miałem 16 dH czyli średnio twarda , ustawiłem na 5 dh czyli miekka , oprócz braku kamienia w czajniku w sumie nie czuje różnicy w niczym . U mnie worek soli starcza na pół roku , już dokłądnie nie pamiętam ale w ustawieniach podaje sie zużycie wody .
Mam założony ponad dwa lata zmiękczacz Ecowater eVOLUTION. Jedna z lepszych inwestycji. Oszczędność na kosmetykach, chemii domowej i sprzęcie agd. Koszt roczny eksploatacji to około 100 zł na sól i 100 zł przegląd.
Zgadzam sie z tym co bylo powiedziane, zalety sa bardzo duze, ale trzeba tez powiedzie o duzym negatywum, o czym sprzedawcy nie mowia a pana pewnie nie informowano. Zmiękczanie wody za pomocą zmiękczaczy jonowymiennych należy uznać za niezdrowe i niepożądane z powodu tego, ze uwalniają nadmiar sodu. Ryzyko w tym przypadku jest nie tylko teoretyczne, ale udowodnione w praktyce: w serii badań w USA (gdzie pod koniec lat 80. XX w. zaczęto stosować domowe zmiękczaczy wody w późnych latach 80. XX wieku (20-40% gospodarstw domowych) wykazano, że osoby korzystające ze zmiękczaczy wody pracujących na cyklu sodowym mają większą częstość występowania nadciśnienia tętniczego (hipertensja), nawet u dzieci (Das, cyt. za: National Health Institute,2002,s. 15). Organizm człowieka potrzebuje zarówno wapnia, jak i magnez, ktore sa w takim urzadeniu usuniete z wody. Wręcz przeciwnie organizm dostaje z takiej wody nadmiar sodu, ktory do organizmu dostaje sie w wystarczającej ilości, nawet jeśli w ogóle nie solimy jedzenia. Nie chce straszyć, ale trzeba tez nad tym sie zastanowic, ze takie urzedzienie nia ma tylko zalety, ale moze powodowac problemy zdrowotne. Z moje pogladu instalacja takiego urzadenia jest dobra inwestycja, ale wody bym z tego nie uzywal do picia i mial osobno kurek z woda nie filtrowana przez takie urzadzenie.
Zawsze warto patrzeć na indywidualne potrzeby i parametry wody. Im twardszą wodę zmiękczamy, to oczywiście sodu w wodzie jest więcej. Sód można usunać z wody za pomocą odwróconej osmozy, zatem jeśli ktoś ma wodę o twardości bliskiej górnej granicy normy (500 CaCO3), to jak najbardziej warto zainwestować także w odwróconą osmozę. Przy zmiękczaniu średnio twardej i twardej wody, średnia zawartość sodu w wodzie wcale nie jest tak wysoka. Zazwyczaj litr takiej wody zawiera tyle samo sodu co kromka białego pieczywa. Zatem nie jest to tak zero-jedynkowe :)
Jeden i drugi jest dobry, vissmann jest troszkę oszczędniejszy jeśli chodzi o zużycie wody i soli do regeneracji. Oczywiście jeśli mówimy o wodzie wodociągowej
@@bartomiej4661 Panie Bartłomieju, ilość wody i soli potrzebnych do regeneracji jest w głównej mierze zależna od twardości wody oraz jej średniego zużycia :) Każde urządzenie ma również inne parametry, w zależności od ilości złoża. W przypadku serii Softower tego złoża jest więcej, niż w przypadku zmiękczaczy np. Viessmana. Zmiękczacz wody dla Pana Krzysztofa został dobrany w ten sposób, aby był maksymalnie wydajny i oszczędny, dlatego też regeneruje się tak rzadko i przy tym zużywa bardzo niewiele wody i soli :)
W katalogu około 4 tys Ale myśle że jak zadzwonisz do tej firmy to się dogadasz. Są tez inne rozwiązania bardziej kompaktowe. Możesz tez poszukać innych firm będą tańsze a będą działać tak samo tylko nie wiem jak z ich żywotnością. Tu jest rozwiązanie dwuczęściowe i zobacz jak dużo jest złoża filtracyjnego w tej butli. Wszystko się składa na cenę
mam pytanko interesuje mnie ten zestaw do zamontowania ale mam w garażu tylko kratkę ściekowa i teraz czy mogę się podpiąć do niej,czy trzeba użyć jakiegoś specjalnego syfonu?
po zmiękczeniu woda jest idealna tylko że nie nadaję się do spożycia idealna dla pralki zmywarki mycia samochodu i muszli klozetowej ale nie do spożycia trzeba mieć dwa obiegi wody technicznej zmiękczonej i wody do spożycia nie zmiękczonej
@@nowaymateTo co odkłada się na czajniku, armaturze czy innych urządzeniach to głównie wapń i magnez, który wypity w wodzie ma dobry wpływ na organizm czlowieka, ale szkodzi urządzeniom. W związku z tym albo masz wodę twardą w domu i używasz przy każdym urządzeniu zmiękczacza lub chemii do jego usuwania, ale możesz pić wodę z kranu, albo masz wodę miękka dla urządzeń to super, ale powinieneś wzbogacać wodę pitną minerałami lub pić butelkowaną. Dlatego najlepiej mieć dwa obiegi wody - jeden filtrowany do podłączenia urządzeń, do czajnika itd, a drugi po prostu do picia
Nie "nie nadaję się do spożycia" tylko trzeba w takim wypadku suplementować magnez lub dostarczać go z diety. Co to za bzdury z tym że się nie nadaje? Cytrynian magnezu w proszu można kupić za jakieś 40 zł/500g i nawet bez zmiękczacza warto go suplementować
Proszę o informację - ile litrów wody solankowej na miesiąc czy na dzień (procentowo do zużycia) trzeba odprowadzić do kanalizacji. Posiadam oczyszczalnię biologiczną i czy ta woda solankowa z "popłuczyn" nie zabije mi florę bakteryjną?
Prawidłowo dobrany do potrzeb zmiękczacz wody regeneruje się raz na około 2 tygodnie i potrzebuje do tego około 130-160 litrów wody oraz 3-4 kg soli. Dokładne wartości wody i soli zależą od wybranego modelu. Jeśli natomiast chodzi o przydomową oczyszczalnię ścieków, mamy na ten temat materiał, zachęcamy do obejrzenia: ruclips.net/video/3a6d9V96yP0/видео.html
Powiedz mi czy jest sens inwestować w zmiękczacz lepszych firm np viessman pytam bo mój instalator mi proponuję viesmsnna a ja chciałbym coś tańszego firmy ustm? Zgory dzięki za odpowiedź
Proszę pamiętać żeby takiej wody nie pić, ponieważ może Pan potencjalnie wyrządzić szkody zdrowotne sobie i bliskim. Taka woda jest - mówiąc opisowo - agresywna dla organizmów żywych i wyciąga/wypłukuje z nich minerały. W jednym z miast krajów skandynawskich doszło przypadkiem do niezamierzonego eksperymentu - gdy wodociągi systemowo zaczęły zmiękczać wodę zanotowano po czasie bardzo istotny wzrost chorób serca i układu krążenia. Szukając przyczyny postanowiono przywrócić wodę twardą - efekty przyszyły szybko, sytuacja się ustabilizowała. Miękka woda jest dobra dla maszyn ale szkodliwa dla organizmów żywych.
Zgadzamy się z Panem Krzysztofem, warto ustawić twardość wody na ok 6 stopni 🙂 Jeśli chodzi o pozostałe parametry zmiękczonej wody, to jak najbardziej nadaje się ona do picia. Ilość sodu w takiej wodzie jest znikoma (w 3 litrach znajduje się tyle sodu, ile w 1 kromce białego chleba). Warto pamiętać, że ważne dla zdrowia minerały (w tym magnez i wapń) czerpiemy głównie ze składników spożywczych, a nie z wody. To właśnie minerały z pokarmów są najlepiej przyswajalne i niosą najwięcej korzyści. Pozdrawiamy!
@@konrad256b ok, zwracam honor. Poczytałem trochę wiecej i też kupiłem ...perłę:) okazało się, że uzdatniacze za 1600 zł to porażka. Zbiorniki z plastiku bez atestów potwierdzających dopuszczenie do kontaktu z wodą spożywczą. To mnie przekonało. Pozdro
zmiękczona woda jest idealna dla pralki żelazka prysznica i kibla natomiast organizm człowieka musi do celów spożywczych używać twardej wody im twardsza tym zdrowsza niestety
juz takich Babć nie ma ale ja jeszcze pamiętam jak moja Babcia w latach 80, mnie brzdącowi mówiła, ze deszczówka (miękka woda) jest najlepsza do prania. Pamiętajcie Babcie z perspektywy czasu zawsze mają racje!👍
śmieszne to, że w stanach zmiękczacze były już standardem w latach 60-70, a zaczęto je montować w latach 20, a w latach 80` już były pierwsze badania picia takiej wody ze złą informacja dla nadciśnieniowców, no nic może za parę pokoleń dogonimy resztę świata, pozdrowionka
Na kamień tylko ocet. Serio. Żaden Domestos i inne wynalazki. Serio, serio. Schodzi jak złoto. Też miałem problem z bardzo twardą wodą. Kran, kible, wszystko zarastało kamieniem w tempie ekspresowym. Najgorzej było ze zmywarką. Dawałem duże zmiękczenie osad z soli, dawałem niskie kamień i nalot z wody (dla niewtajemniczonych, zmywarka ma zmiękczacz w sobie, też sypie się tam sól). Kupiłem taki filtr do zmywarki i pralki. Koszt 30 zł za sztukę. No i jestem w szoku. Działa. Został problem kamienia w domu. Zmiękczacz mnie nie przekonuje. Marnuje wodę, sól kosztuje, a woda z niego średnio nadaje się do spożycia. Postawiłem na filtr wstępny + zmiękczający. Koszt 160 zł plus po trzy zapasowe wkłady. Działa, to średnio. Jest lepiej, woda nie śmierdzi chlorem i jest średnia, była twarda. Wkład starczy na 3 miesiące. Koszt około 25-30 zł za zmiękczający i 8 zł za wstępny. Kupujcie ten wstępny o jak największej przepuszczalności ja mam 20 mikrometrów. Są nawet 5, ale one bardzo blokują przepływ. Takie rozwiązanie nie nadaje się jak macie niskie ciśnienie wody. U mnie jest i 6-7 barów. Muszę ograniczać do 3-4. Dlatego u mnie się sprawdza. Polecam, od tego zacząć. Koszt 200 zł. Tylko dwa filtry, nie trzy. Ten z węglem jest zbędny. Pozdrawiam.
Alternatywnie polecamy zamontowanie filtra kuchennego (np. przepływowego z membraną ultrafiltracyjną) pod zlewem. Wymiana wkładów raz na rok, a woda czysta, smaczna i pełna minerałów 🙂 Pozdrawiamy!
@@Ecoperla Ale po co? Woda z kranu jest czysta i ma też wiele minerałów, dlatego jest twarda. Poza tym są lepsze źródła minerałów niż woda. Komentarz z cyklu rozdwojenia jaźni. Piszemy o wodzie twardej i kamieniu, ale warto dać reklamę, że filtry nasycą jeszcze nieco twardą wodę brawo :). Alternatywą do twardej wody, jest woda twardsza.
@@mitu1830 Nie wspomnieliśmy o nasycaniu wody minerałami. Wspomniany filtr kuchenny przepływowy składa z wkładu mechanicznego, węglowego i membrany, która pozostawia minerały w wodzie (minimalnie koryguje twardość). Dlatego też mogłaby być to dobra alternatywa dla pojedynczych filtrów narurowych, których Pan używa i względnie często wymienia.
@@Ecoperla Obecnie woda ma 50 w skali francuskiej, minimalna korekcja twardości nic nie da. Bo kran w kuchni zarośnie kamieniem w dwa tygodnie. Poza tym, wodę i tak trzeba by filtrować przed gotowaniem w czajniku. Nie widzę sensu takiego rozwiązania. Filtry na rurowe są na cały dom. Na początku zmniejszają twardość do około 30, po 3 miesiącach znowu wraca do 50 (widać po kranach). Raczej, ZUK powinien coś z tym zrobić, nie mieszkańcy.
@@mitu1830 500 CaCO3 to górna granica dopuszczalnej normy w Polsce, jednak nadal "w normie". Wyobrażamy sobie jak ciężko funkcjonować z taką wodą. Tym bardziej dziwi nas to, że nie przekonuje Pana zmiękczacz wody, który pozbyłby się problemu. Ale oczywiście, każdy ma prawo do swojego zdania i wyborów 🙂 Pozdrawiamy raz jeszcze!
Dlaczego nikt nie mówi o tym że pije się sól? Każdy tylko cieszy się że ma czysty kibel, a ze swojego ciała ludzie robią śmietnik. Chyba że lepiej chlać sól niż kamień :D Sól i cukier są w każdym przetworzonym produkcie. Wystarczy tego.
jak tabletke wymienia co 2 miesiące, to nie doda soli do ziemniaków raz i mu się wyrówna. Chociaż też nie wiem jak wygląda szczegółowo reakcja i czy się ta sól nie wytraca.
W przypadku elementów miedzianych w instalacji rekomendujemy regulację twardości wyjściowej wody do 6 stopni francuskich. Zachęcamy do obejrzenia filmu na ten temat: ruclips.net/video/2HPGIUt9i64/видео.html
Nie zapomnij przeczytać opisu 👆
Tam masz moje media społecznościowe.
Wpadaj na FB, INSTA, na grupę remont4you na FB. Jak chcesz dołożyć cegiełkę do budowy tego kanału zobacz co oferuje na Patronite 🍻
U mnie przez kamień padła pompka z cyrkulacji i jedna pętla z ogrzewania. Koszt naprawy 1070 PLN. To są realne oszczędności. Podziałały 4 lata. Wodę mamy niby spoko, ale okazuje się, że trzeba zainwestować w stację. Dzięki za film i podpowiedź z tym zaworem BWT.
Witam, polecam zostawienie soli w zmywarce ustawionej na 1 ze względu na działanie wymiennika jonowego. Sol jest tania, a na ustawieniu 1 powinna starczyć na ponad pol roku.
Super film, osobiście bardzo za jego nagranie dziękuję. Trafiony 100 % w temat. Bez reklamowania produktu a wymienione same zalety. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
Panie Krzysztofie, bardzo dziękujemy za profesjonalną i merytoryczną opinię. Nie spodziewaliśmy się takiej miłej niespodzianki w poniedziałek rano 🙂 Jeżeli chodzi o by-pass - do zmiękczaczy wody z serii Softower także jest oferowany dedykowany zawór firmy Clack (producenta głowicy) 👍
Bardzo pomocny kanał na podparciu twojego kanału konstruje moja hydraulikę w domu
Dziękuję bardzo czekam na nowe odcinki 👍
Ja jestem osobą pracującą i sprzątam w czwartki, żeby weekendy mieć wolne :D
Przydałby się ranking 10 najlepszych uzdatniaczy z ich zaletami i wadami.
16:25 - czy to prorocze słowa, że zmiękczacze będą montowane. Otóż Krzysztofie, prorocze. Nasz instalator już przygotował miejsce pod zmiękczacz i właśnie szukamy ;) Dzięki za patent z zaworem BWT!
Witam Wada jest to że przy płukaniu złoża nie wolno pobierać wody ,i nie ma żadnej blokady,żeby woda z solą nie dostała się w obieg użytkowy.
Rozwiązanie z płukaniem w nocy częściowo ,zabezpiecza tylko częściowo, przez lata użytkowania można zapomnieć ,to samo jeśli chodzi o gości.
Kolejna sprawa jest zużywające się złoże i ono nie jest tanie .wszystko zależy od poboru ale po 12 do 15 lat użytkownicy dowiedzą się jaki jest koszt zakupu i wymiany .
Pozdrawiam
Głupoty piszesz . Większość sterowników ma automatyczny bypass podczas regeneracji. Podczas płukania możemy pobierać wodę ale jest wtedy nie zmiękczona.
@@robertszulc5389
Tak jak napisałeś większość.
Ja kupiłem stacje w 2010 i u mnie niestety nie ma takiego bajpasu.
Przy montażu serwis ostrzegł mnie, właśnie, że system który kupiłem będzie podawał zasolona wodę, kiedy użyje wody z obiegu w trakcie płukanki.
Lecę po napoje chłodzące i oglądamy 👊✌️🇵🇱👍
Super prowadzisz kanał dużo można się nauczyć aby tak dalej pozdrawiam
ciekawe określenie "pachnie szafą", to tak jak się mówi "pachnie starymi ludźmi" :D
Heheh
Dzięki za film. Owocny. Przechodzę na wodę z własnej studni.
Dla mnie najwiekszy problem twardej wody to gorszy smak herbaty i kawy. Wielkie dzieki za wideo. Wlasnie staram sie czegos dowiedziec o filtrowaniu wody. Niestety nie mamy kotlowni wiec nie mam pojecia gdzie taki filtr wcisnac.
Witaj, nosze się z zamiarem kupna zmiękczacza, za przeproszeniem, do kurwicy doprwadza mnie wszedobylki kamień z wody. Czarny blat kuchenny dookoła zlewu jest siwy! Zlew siwy, czajnik szklany siwy! Zastanawiam sie jak wplywa ta woda na kociol gazowy, mam kociol dwufunkcyjny (powinienem mieć jednofunkcyjny z zasobnikiem) jak taka woda wpływa na ogrzewanie podlogowe? W Grodzieki Mazowieckim jest twarda woda! Dzięki za ten filmik!
Właśnie szukam uzdatniacza. Dzięki za film. Fajnie opowiadasz
Dzięki za info takich filmów więcej nam potrzeba. Pozdrawiam serdecznie
Pozdro 🍺
Dobrą robotę robisz. Fajnie się Ciebie ogląda. Sceneria... jakbyś siedział na kibelku 😉
😂😂😂
Hej. Mieszkam w rejonie podgórskim i mam taką miękką wodę z wodociągu bez zmiękczacza.
Na kamień w łazience, na bateriach i w czajniku najlepszy zwykły ocet. Domestos raczej nie usunie kamienia, to środek dezynfekujący powierzchnie.
Czajnik przy gotowaniu nie zachodzi, a toaleta w tydzień?
Coś chyba nie tak?
Ja mam dość twardą wodę i toaleta mi tak nie zachodzi.
Dokładnie to samo mogę napisać po ponad 2 latach użytkowania.... błędem było tak późne jego zamontowania, ponieważ po 2 latach bez zmiękczacza nie chcę już wspominać o hektolitrach chemii i całej nowej armaturze do wymiany.
Ziomek film jakiego szukałem. Dzięki szacun. 👍💪👊
Co byś polecił na 8 osobowa rodzinę?
Ok, przekonałeś mnie, przygotowuję pod zmiękczacz żeby nie musieć rzeźbić jak przy rekuperacji - 2 lata temu jeszcze nie było planu, dziś must have
No cóż, dzisiaj miałem fachowca do przeglądu kotła gazowego kondensacyjnego, i właśnie jakaś lambda była zła i się okazało że na jakiejś części w kotle jest dużo kamienia. Zalecił wlaśnie w miare możliwości jak najszybciej zainwestować w taką stację.
Kurde wakacje z ograniczonym internetem. Porażka a tu filmik na który czekałem. Mam nadzieję że sygnał da radę. Łapka w górę za całokształt.
Dzięki 🍺
Czy wodą ze zmiękczacza można napełnić instalację CO? Czy resztki słonej wody pozostałej po płukaniu złoża mogą mieć wpływ na korozję układu CO oraz rozdzielacza i bojlera do CWU? Czy woda zaraz po płukaniu złoża jest zdrowa do spożycia?
Solanka może powodować korozje, natomiast tylko źle przeprowadzona regeneracja złoża może doprowadzić do przedostania się niewypłukanego roztworu solanki do instalacji. Natomiast parametry wody przeznaczonej do napełniania układu CO zależą od materiałów, z jakich jest wykonany. Woda po zmiękczaczu jak najbardziej nadaje się do spożycia, jednak zalecamy wtedy podmieszanie wody na twardość równą 6 stopni francuskich.
Hydraulicy nie zalecają napełnianie CO taką wodą. Najlepiej deszczówką lub zwykłą z wodociągu lub ze studni i dodać inhibitor.
A do kamienia w czajniku czy innych rzeczach polecam ocet
Tanio szybko i 100 procent skuteczności
gotowany ocet śmierdzi do porzygania
Zajebiście przydatny materiał ❤
Mam od 10 lat podobny zestaw podłączony pod całą instalacje, z problemem ciężkiego spłukiwania szamponu z włosów poradziłem sobie w ten sposób, że czerpnie w zbiorniku w solance unosze nad warstw soli. Filtr pobiera mniejsze stężenie soli do zmiekczenia i płukania filtra.
Super... Do mnie wczoraj przyjechał podobny zestaw innej firmy. W sumie kupiłem na pałkę pod wpływem impulsu złości przy myciu kabiny/umywalek. Cieszę się z Twoich słów bo widać, że to działa i raczej będę zadowolony.
Potwierdzam. Tą Panią która opiwiada o produktach ecoperla słucha się i ogląda z przyjemnością 😉
Dzięki za wrzute, żona mnie molestuje żeby założyć bo ciżko się sprząta :))
Jaka jest różnica w jakości wody między zmiękczaczem takim jak Pan ma a FILTRAMI WODY WSTĘPNEJ CAŁY DOM 3 STOPNIOWY ZMIĘKCZACZ.
Filtry wody tylko filtrują a nie zmiękczają
Panie Przemysławie, tak jak dobrze Pan napisał - filtry wstępne filtrują wodę WSTĘPNIE, tzn. zazwyczaj są to filtry mechaniczne, oczyszczające wodę z małych zanieczyszczeń. Zaleca się ich montaż przed stacjami uzdatniania w celu zabezpieczenia głowicy. Nie zalecamy stosowania filtrów narurowych innych niż mechaniczne. Wkłady węglowe mogą znacznie obniżyć ciśnienie wody (najlepiej sprawdzają się stosowane punktowo), a wkłady zmiękczające mają bardzo małą skuteczność i szybko tracą swoją zdolność zmiękczania. Nie bez powodu zmiękczacze wody, posiadające np. 20 lub 30 litrów złoża muszą regenerować się co około 2 tygodnie 😊 Po więcej informacji zapraszamy na nasz kanał bądź do bezpośredniego kontaktu na biuro@ecoperla.pl 😉
10:14 teraz w Castoramie jest też sól z Orlenu która bardzo się rozpuszcza a ta która pokazujesz to CIECH i jest jakaś inna twardsza i nie jest aż tak rozpuszczalna. Może ma więcej soli w soli 😱😉
Używacie tej wody zmiękczonej do instalacji CO? Gdzieś mi się kiedyś mignęło, że nie powinno się stosować takiej wody. Twarda woda też nie jest dobra, bo osadza się kamień. Możecie się podzielić doświadczeniem?
Znalazłem powód śmierdzących ubrań! Dzięki!
@@_Rozgniatacz_mend chyba teściowej 😉
I to jest właściwy film. Dzięki.
Bardziej byłoby to wiarygodne, gdyby zasłonił nazwę marki
Czy taka woda jest zdatna do spożycia (np. picia, robienia zup itp.)? Jaka jest jej twardość?
Tak jest zdatna do spożycia, twardość wyjściowa jest na poziomie 1 topnia niemieckiego - czyli jest bardzo miękka
Najzdrowsza woda do picia jest w przedziale twardości od połowy średniej do początku twardej ze względu na zawartość węglanów wapnia i magnezu które mają bardzo dobry wpływ na organizm ludzki natomiast zbyt twarda woda jest oczywiście zmorą ale głównie dotyczącą urządzeń zwłaszcza tych gdzie przechodzi przez nie ciepła woda.
Zbyt miękka woda nie tyle że jest wodą szkodliwą na organizm ale wodą mało korzystną, wodą tzw. jałową.
Co to to to z zielonym skrótem na froncie? Kocioł na pellet czy coś podobnego?
A jakie masz źródło wody? Studnia czy miejska?
do zalet trzeba dodać piękniejsze włosy :) Twarda woda niszczy włosy
Tak jest :)
Jak sól wpływa na oczyszczalnię ekologiczną ? Czy wybija bakterie?
Jak ładna Pani opowiada o tych zmiękczaczach to biere w ciemno!
😎
Według nie firma ecoperla najlepsza w pl ci ludzie znają się na swojej pracy firma godna polecenia pozdrawiam
Tez takie mam wrażenie i będę ich polecał. Robiłem niedawno instalacje u klienta gdzie ma studnie głębinową pojechałem do nich z próbką wody za free zrobili badanie i dobrali sprzęt .... nie mam więcej pytań :) jak klient się zdecyduje to może film nagram z tej kotłowni
@@remont4you ja niestety skorzystałem z innej firmy nie wiedząc o ecoperla tamta firma zostawiła mnie z problemem jednak skontaktowałem się z ecoperla i pomogli i doradzili mi co zrobić żeby pozbyć się usterek i problemów dobierają odpowiednio stacje w tym montaż i gwarancja dla mnie rewelacja
@@irlynx8494 Bardzo się cieszymy, że jest Pan zadowolony z naszych usług 😇 Pozdrawiamy i zachęcamy do śledzenia naszego kanału YT 😀
Łapka w górę i komentarz dla zasięgu pozdro 🍺
Dzięki 🍺
A co z piciem miękkiej wody ,czy to zdrowe bez minerałów
Woda po zmiękczaczu nie jest bez minerałów, jest pozbawiona tylko wapnia i magnezu, odpowiedzialnych za kamień
Wśród wad wypadałoby wymienić brak możliwości całkowitego zmiękczenia wody w przypadku instalacji miedzianej oraz zagrożenie dla biologicznej oczyszczalni ścieków.
Akurat możliwość podmieszania wody przy miedzianej instalacji to zaleta :) Można ustawić twardość na 0, ale woda po jakimś czasie będzie lecieć zielona.
Jeśli chodzi o przydomową oczyszczalnię, to również można odprowadzać do niej solankę, jeśli zmiękczacz płucze się odpowiednio rzadko. Mamy na ten temat materiał na naszym kanale, zapraszamy :)
Jaki zmiękczacz polecacie ?
A W ZMYWARCE JEST JAKIŚ OSAD NA SZKLANKACH ?
Nie ma
Po pranych tkaninach, zmywanych naczyniach i armaturze najlepiej widać efekt działania miękkiej wody 🙂
Hej czy w obecnej instalacji 4 lata jak myślisz jeżeli powstał trochę kamień w bojlerze w pompie ciepła to po zastosowaniu stacji zneutralizuje się go trochę?
tak, bardzo niewielkie ilości
Może być dobry, albo zły, ale to z całą pewnością wydatek a nie inwestycja. Noooo chyba, że film byłby o sprzedawaniu tych zmiękczaczy :) Pozdrowienia!
Wg mnie to inwestycja w oszczędzony czas i pieniądze na chemię do czyszczenia. Ale kto jak woli... 🍺
ruclips.net/video/qxi_f9SKkcM/видео.html - Zapraszamy do oglądania :)
@@remont4you Zgadzam się, że to oszczędności. Nie mniej jednak oszczędności to nie inwestycje, a ludzie są mistrzami w oszukiwaniu samych siebie :) Płacenie za luksus, oszczędności, za wygody ma sens i jest dobre, ale tylko wtedy kiedy mamy świadomość, że to są wydatki.
@@Ecoperla ooo i jest reklamodawca 😁
Jaki bys polecił kupic ?
Mama pytanie mama dwie łazieki 5 osub w domu chce kupic 22l złużycie wody 8,9m3 miesiecznie możesz powiedziedz mi czy 22l wystarczy mi na mój dom
Zadzwoń do producenta. Oni wszystko wyjaśnią :)
Cieszę się, że znalazłem Twój kanał w czeluściach YT ;)
Może Ty posiadasz informacje czy można stosować zmiękczacz przy kotle gazowym z przepływowym podgrzewaczem CWU? I czy można układ CO napełnić taką wodą? Albo jaki wpływ ma zmiękczona woda na nasze zdrowie?
Wejdź na kanał Ekoperla może tam jet odpowiedź
Piotrze, miękka woda przedłuży żywotność takiego kotła :) Zdarza się także, że producenci kotłów dają dłuższą gwarancję w przypadku miękkiej wody.
Jeśli natomiast chodzi o wpływ miękkiej wody na zdrowie, to warto wiedzieć, że miękka woda jest pozbawiona jedynie wapnia i magnezu, pozostałe minerały są obecne nadal w wodzie. Zmiękczona woda posiada także wyższy poziom sodu (ok 2 litry wody posiadają tyle samo sodu, co kromka białego pieczywa), zatem powinny na to zwrócić uwagę osoby z dietą niskosodową.
My rekomendujemy podmieszanie wody zmiękczonej na poziom 6 stopni francuskich (60 CaCO3), aby można było ją spokojnie pić i jednocześnie nie powodowała narastania kamienia.
Witam z 2024 roku i u mnie w domu koniecznie będzie stacja zmiękczającą wodę 😊
Moi sąsiedzi zadowoleni są z samego tylko filtra mechanicznego, bo poza kamieniem idzie inny syf i zauważ, że poza zmiękczaczem za 4 tysie masz też filtr mechaniczny za 30zł. Na ile to robota jednego czy drugiego, to trzeba sobie odpowiedzieć. Kamienia na potrzeby kuchenne tez mozna sie pozbyć za grosze - filtr w formie dzbanka, do którego nalewamy wody z kranu. Pozostaje walka z kamieniem na bateriach. Na ile one mogą je uszkadzać? Ich wewnętrzne mechanizmy
Producenci zmiękczaczy do wody zawyżają wydajność urządzeń o około 30 procent. Trzeba to brać pod uwagę, mój zmiękczacz ma złoże jonowymienne 11 litrów, mam twardość wody surowej 26 w skali niemieckiej. Według wzoru zawartego w instrukcji obsługi producenta powinienem mieć 1300 litrów miękkiej wody między regeneracjami a ledwo dochodzi do 1000 litrów i twardość wzrasta do 15. Nie wiem czy drugi raz bym się zdecydował na zmiękczacz, gdybym wiedział że muszę miesięcznie zużywać prawie dwa worki soli miesięcznie. Droga zabawa
Niestety mniejsze zmiękczacze wody wymagają częstszej regeneracji, dlatego zawsze sugerujemy dobór odpowiedni do indywidualnych potrzeb. Dobrze dobrany zmiękczacz powinien regenerować się co 10-14 dni, wtedy zużycie soli = worek na 4/5 miesięcy.
W mieszkaniu w bloku nie możliwości żeby zainstalować większy, dodatkowo pojawił się problem z pleśnią w pojemniku i studzience pomimo dezynfekcji, odłączyłem, nie używam. Wolę mieć twardą wodę niż pleśń i grzyba
Kupiłem jestem mega zadowolony woda z własnej studni
Czy są takie systemy zmiękczajace do mieszkan bloku? Bo jednak miejsca trochę zajmują
Tak są o wiele mniejsze nawet w szafce pod zlewem się zmieszczą
To wszystko zależy od miejsca oraz instalacji. Do mieszkań zalecamy montaż mniejszych urządzeń, np. zmiękczacze wody z serii Ecoperla Slimline CS. Zapraszamy do kontaktu, postaramy się dobrać odpowiednie urządzenie :)
Jak wygląda sprawa wypuszczania tej płukanki do ekoszamba? Mam właśnie takie szambo, kiedyś gdzieś czytałem że taka płukanka niszczy bakterie. Czy to prawda? Jaki najlepiej zamontować zmiękczacz na zużycie około 500l dobowe wody? U mnie dom wielorodzinny i jest 7 osób.
Odsyłam na kanał Ekoperla tam to było poruszane
@@remont4you ok dzięki już sprawdziłem. Swoją drogą fajny Twój kanał. Pozdrawiam
Zapraszamy do kontaktu w razie dalszych pytań bądź wątpliwości :)
Jak kogoś irytuje zjawisko kondensacji to może otulić złoże i nie będzie miał problemu. Przy obecnej cenie zaworu obejściowego bypass BWT sądzę, że wiele osób, które sama sobie montują takie instalacje da sobie z nim spokój. Cena przesadzona.
Tak ale lepiej wygląda i szybciej zamontować taki zawór. Kto jak woli 🍺 pozdr.
ile taki sprzet kosztuje pieniedzy ?
Zaraz zaraz. Oszczednosci? Tutaj musisz kupic sól do zmiękczacza. Wiec.... bardziej komfort i oszczednosc czasu przy sprzątaniu.
Oszczędność czasu przy sprzątaniu :) sam to napisałeś
Zachęcamy do obejrzenia materiału na naszym kanale "Ile kosztuje eksploatacja zmiękczacza wody" 🙂
Czytałem gdzieś ze jeśli jest zmiękczacz to nie może być instalacja w miedzi bo się utlenia ? Tak było napisane co o tym sądzi Pan ?
Podobno tak jest
Mamy materiał na ten temat na naszym kanale :) Można założyć zmiękczacz wody przy instalacji z miedzi, pod warunkiem podmieszania wody do 6-7 stopni francuskich. Woda nie może być całkowicie zmiękczona.
Super filmik
Mam zmiękczacz " wieśka" aquahome 20 N od 3 lat , wodę miałem 16 dH czyli średnio twarda , ustawiłem na 5 dh czyli miekka , oprócz braku kamienia w czajniku w sumie nie czuje różnicy w niczym .
U mnie worek soli starcza na pół roku , już dokłądnie nie pamiętam ale w ustawieniach podaje sie zużycie wody .
a nalot na bateriach? chyba kamienia brak?
Zapłacić pewnie nie zapłacili (i tu mówiłeś prawdę) ale pewnie w zamian za zmiękczacz poszedł materiał ;)
Chciałbym to zamontować jaka cena?
Zapraszamy do sklepu internetowego www.ultrafiltracja.pl/ 🙂
Witam, Panie Krzysiu, przymierzam się do zakupu młota na sds max, który By mi służył do większych rozbiorek. Mógł by mi pan doradzić?
Ja mam boscha i jestem zadowolony ale kosztował trochę...
Mam założony ponad dwa lata zmiękczacz Ecowater eVOLUTION. Jedna z lepszych inwestycji. Oszczędność na kosmetykach, chemii domowej i sprzęcie agd. Koszt roczny eksploatacji to około 100 zł na sól i 100 zł przegląd.
Ile zaoszczędziłeś w dwa lata na sprzęcie agd?
Zgadzam sie z tym co bylo powiedziane, zalety sa bardzo duze, ale trzeba tez powiedzie o duzym negatywum, o czym sprzedawcy nie mowia a pana pewnie nie informowano. Zmiękczanie wody za pomocą zmiękczaczy jonowymiennych należy uznać za niezdrowe i niepożądane z powodu tego, ze uwalniają nadmiar sodu. Ryzyko w tym przypadku jest nie tylko teoretyczne, ale udowodnione w praktyce: w serii badań w USA (gdzie pod koniec lat 80. XX w. zaczęto stosować domowe zmiękczaczy wody w późnych latach 80. XX wieku (20-40% gospodarstw domowych) wykazano, że osoby korzystające ze zmiękczaczy wody pracujących na cyklu sodowym mają większą częstość występowania nadciśnienia tętniczego (hipertensja), nawet u dzieci (Das, cyt. za: National Health Institute,2002,s. 15). Organizm człowieka potrzebuje zarówno wapnia, jak i magnez, ktore sa w takim urzadeniu usuniete z wody. Wręcz przeciwnie organizm dostaje z takiej wody nadmiar sodu, ktory do organizmu dostaje sie w wystarczającej ilości, nawet jeśli w ogóle nie solimy jedzenia. Nie chce straszyć, ale trzeba tez nad tym sie zastanowic, ze takie urzedzienie nia ma tylko zalety, ale moze powodowac problemy zdrowotne. Z moje pogladu instalacja takiego urzadenia jest dobra inwestycja, ale wody bym z tego nie uzywal do picia i mial osobno kurek z woda nie filtrowana przez takie urzadzenie.
Zawsze warto patrzeć na indywidualne potrzeby i parametry wody. Im twardszą wodę zmiękczamy, to oczywiście sodu w wodzie jest więcej. Sód można usunać z wody za pomocą odwróconej osmozy, zatem jeśli ktoś ma wodę o twardości bliskiej górnej granicy normy (500 CaCO3), to jak najbardziej warto zainwestować także w odwróconą osmozę.
Przy zmiękczaniu średnio twardej i twardej wody, średnia zawartość sodu w wodzie wcale nie jest tak wysoka. Zazwyczaj litr takiej wody zawiera tyle samo sodu co kromka białego pieczywa.
Zatem nie jest to tak zero-jedynkowe :)
Witam mam problem z zmiękczaczem do wody włączył mi się backwash i nic się nie uruchamia czekam już 3 dni dalej nic błąd 0102 hall err
Zmiekczacz nazwa blue
Który byś polecił zmiekczacz vissmana czy ten co ty masz
Jeden i drugi jest dobry, vissmann jest troszkę oszczędniejszy jeśli chodzi o zużycie wody i soli do regeneracji. Oczywiście jeśli mówimy o wodzie wodociągowej
@@bartomiej4661 Panie Bartłomieju, ilość wody i soli potrzebnych do regeneracji jest w głównej mierze zależna od twardości wody oraz jej średniego zużycia :) Każde urządzenie ma również inne parametry, w zależności od ilości złoża. W przypadku serii Softower tego złoża jest więcej, niż w przypadku zmiękczaczy np. Viessmana.
Zmiękczacz wody dla Pana Krzysztofa został dobrany w ten sposób, aby był maksymalnie wydajny i oszczędny, dlatego też regeneruje się tak rzadko i przy tym zużywa bardzo niewiele wody i soli :)
Jaki jest koszt takiej inwestycji ?
W katalogu około 4 tys
Ale myśle że jak zadzwonisz do tej firmy to się dogadasz.
Są tez inne rozwiązania bardziej kompaktowe.
Możesz tez poszukać innych firm będą tańsze a będą działać tak samo tylko nie wiem jak z ich żywotnością. Tu jest rozwiązanie dwuczęściowe i zobacz jak dużo jest złoża filtracyjnego w tej butli. Wszystko się składa na cenę
Zapraszamy do kontaktu 🙃 Dobór odpowiedniego zmiękczacza wody bądź innej stacji uzdatniania zależy od m.in. jakości wody oraz jej średniego zużycia 😉
mam pytanko interesuje mnie ten zestaw do zamontowania ale mam w garażu tylko kratkę ściekowa i teraz czy mogę się podpiąć do niej,czy trzeba użyć jakiegoś specjalnego syfonu?
Ja mam spust do kratki :)
Tez o tym sys myślę, ale nie wiem czy dam sobie radę.
Pozdrawiam A
Zapraszamy do kontaktu 😉
Mój czajnik nie był myty 13 lat ;)
Zero kamienia.
😂
Szkoda,że nateriał nie obejmuje omówienia kosztów:{{
Koszt zmiękczacza i gratów do przeróbek nie przekroczył 4,5 tys podłączałem sam wiec robocizna odeszła
Na naszym kanale znajdzie Pan materiał na temat kosztów eksploatacji zmiękczacza wody :) ruclips.net/video/qxi_f9SKkcM/видео.html
dopoki nie odwrociles glowy to myslalem ze zgoliles ten kucyk. Nie odwracaj glowy jak mowisz.
Najlepszy do kamienia jest ocet.
po zmiękczeniu woda jest idealna tylko że nie nadaję się do spożycia idealna dla pralki zmywarki mycia samochodu i muszli klozetowej ale nie do spożycia trzeba mieć dwa obiegi wody technicznej zmiękczonej i wody do spożycia nie zmiękczonej
Dlaczego sie nie nadaje?
@@nowaymateTo co odkłada się na czajniku, armaturze czy innych urządzeniach to głównie wapń i magnez, który wypity w wodzie ma dobry wpływ na organizm czlowieka, ale szkodzi urządzeniom. W związku z tym albo masz wodę twardą w domu i używasz przy każdym urządzeniu zmiękczacza lub chemii do jego usuwania, ale możesz pić wodę z kranu, albo masz wodę miękka dla urządzeń to super, ale powinieneś wzbogacać wodę pitną minerałami lub pić butelkowaną. Dlatego najlepiej mieć dwa obiegi wody - jeden filtrowany do podłączenia urządzeń, do czajnika itd, a drugi po prostu do picia
Nie "nie nadaję się do spożycia" tylko trzeba w takim wypadku suplementować magnez lub dostarczać go z diety. Co to za bzdury z tym że się nie nadaje? Cytrynian magnezu w proszu można kupić za jakieś 40 zł/500g i nawet bez zmiękczacza warto go suplementować
Wiecie ile wody kranowej chlorowanej trzeba by wypić aby uzupełnić wapń i magnez?
Nie wiem ale się wypowiem. Słuchanie ze zrozumieniem.
Proszę o informację - ile litrów wody solankowej na miesiąc czy na dzień (procentowo do zużycia) trzeba odprowadzić do kanalizacji. Posiadam oczyszczalnię biologiczną i czy ta woda solankowa z "popłuczyn" nie zabije mi florę bakteryjną?
Prawidłowo dobrany do potrzeb zmiękczacz wody regeneruje się raz na około 2 tygodnie i potrzebuje do tego około 130-160 litrów wody oraz 3-4 kg soli. Dokładne wartości wody i soli zależą od wybranego modelu. Jeśli natomiast chodzi o przydomową oczyszczalnię ścieków, mamy na ten temat materiał, zachęcamy do obejrzenia: ruclips.net/video/3a6d9V96yP0/видео.html
hej ! nie ma żadnej zniżki dla widzów z twojego kanału ?
No nie ma 🤷♂️ probowalem zagadać ale nie chcieli się zgodzić
A czy Ecoperla będzie współpracować z oczyszczalnia biologiczną typu Kingspan Bioficient?
Na ich kanale jest film na ten temat
Dokładnie, zachęcamy do obejrzenia materiału na naszym kanale RUclips na ten temat - ruclips.net/video/3a6d9V96yP0/видео.html
Powiedz mi czy jest sens inwestować w zmiękczacz lepszych firm np viessman pytam bo mój instalator mi proponuję viesmsnna a ja chciałbym coś tańszego firmy ustm? Zgory dzięki za odpowiedź
Lepiej dopłacić do viessmann
Proszę pamiętać żeby takiej wody nie pić, ponieważ może Pan potencjalnie wyrządzić szkody zdrowotne sobie i bliskim. Taka woda jest - mówiąc opisowo - agresywna dla organizmów żywych i wyciąga/wypłukuje z nich minerały. W jednym z miast krajów skandynawskich doszło przypadkiem do niezamierzonego eksperymentu - gdy wodociągi systemowo zaczęły zmiękczać wodę zanotowano po czasie bardzo istotny wzrost chorób serca i układu krążenia. Szukając przyczyny postanowiono przywrócić wodę twardą - efekty przyszyły szybko, sytuacja się ustabilizowała. Miękka woda jest dobra dla maszyn ale szkodliwa dla organizmów żywych.
Dlatego woda nie jest do końca zmiękczona ustawione mam na około 6 stopni francuskich
Zgadzamy się z Panem Krzysztofem, warto ustawić twardość wody na ok 6 stopni 🙂 Jeśli chodzi o pozostałe parametry zmiękczonej wody, to jak najbardziej nadaje się ona do picia. Ilość sodu w takiej wodzie jest znikoma (w 3 litrach znajduje się tyle sodu, ile w 1 kromce białego chleba). Warto pamiętać, że ważne dla zdrowia minerały (w tym magnez i wapń) czerpiemy głównie ze składników spożywczych, a nie z wody. To właśnie minerały z pokarmów są najlepiej przyswajalne i niosą najwięcej korzyści. Pozdrawiamy!
Bo to co zostaje teraz to nie kamień który bardzo ciężko usunąć tylko minerały bardzo łatwo usuwalne.
Zajebiaszczo tylko, że za cenę tego uzdatniacza kupię dwa i pół uzdatniacza innej, też renomowanej firmy:)
Czyli jakiej?
@@konrad256b ok, zwracam honor. Poczytałem trochę wiecej i też kupiłem ...perłę:) okazało się, że uzdatniacze za 1600 zł to porażka. Zbiorniki z plastiku bez atestów potwierdzających dopuszczenie do kontaktu z wodą spożywczą. To mnie przekonało. Pozdro
@@marekparapter7759 Miło to czytać :) Pozdrawiamy
zmiękczona woda jest idealna dla pralki żelazka prysznica i kibla natomiast organizm człowieka musi do celów spożywczych używać twardej wody im twardsza tym zdrowsza niestety
Czy to jakaś tajemnica ila ten zmiękczacz kosztuje????
Od ,1600 do 15 k zł
Żadna tajemnica :) www.ultrafiltracja.pl/pl/p/Zmiekczacz-Ecoperla-Softower-S/583
Czy zmiękczacz osłabia ciśnienie wody w kranach?
Nie
juz takich Babć nie ma ale ja jeszcze pamiętam jak moja Babcia w latach 80, mnie brzdącowi mówiła, ze deszczówka (miękka woda) jest najlepsza do prania. Pamiętajcie Babcie z perspektywy czasu zawsze mają racje!👍
To prawda, miękka woda sprawdza się idealnie do prania. Tkaniny sa bardziej miękkie, ponieważ miękka woda lepiej wnika i rozpuszcza środki piorące ;)
Sprawdzałem deszczówkę twarda
Czy opinia po prawie 3 latach użytkowania się jakoś zmieniła? Nadal niestety nie bardzo widać nigdzie na YT opinii po dłuższym czasie użytkowania
Z tego co wiemy, Pan Krzysiek jest bardzo zadowolony z urządzenia :) Ale tak, może warto uaktualnić informacje dla widzów? :))
Aczy spada ciśnienie w instalacji po montażu tagi urządzenia?
@@paweu380 Niezauważalnie ;) ok 0,5 bar
śmieszne to, że w stanach zmiękczacze były już standardem w latach 60-70, a zaczęto je montować w latach 20, a w latach 80` już były pierwsze badania picia takiej wody ze złą informacja dla nadciśnieniowców, no nic może za parę pokoleń dogonimy resztę świata, pozdrowionka
Tzn, że nadciśnieniowy nie powinni pić miękkiej wody?
Na kamień tylko ocet. Serio. Żaden Domestos i inne wynalazki. Serio, serio. Schodzi jak złoto. Też miałem problem z bardzo twardą wodą. Kran, kible, wszystko zarastało kamieniem w tempie ekspresowym. Najgorzej było ze zmywarką. Dawałem duże zmiękczenie osad z soli, dawałem niskie kamień i nalot z wody (dla niewtajemniczonych, zmywarka ma zmiękczacz w sobie, też sypie się tam sól). Kupiłem taki filtr do zmywarki i pralki. Koszt 30 zł za sztukę. No i jestem w szoku. Działa. Został problem kamienia w domu. Zmiękczacz mnie nie przekonuje. Marnuje wodę, sól kosztuje, a woda z niego średnio nadaje się do spożycia. Postawiłem na filtr wstępny + zmiękczający. Koszt 160 zł plus po trzy zapasowe wkłady. Działa, to średnio. Jest lepiej, woda nie śmierdzi chlorem i jest średnia, była twarda. Wkład starczy na 3 miesiące. Koszt około 25-30 zł za zmiękczający i 8 zł za wstępny. Kupujcie ten wstępny o jak największej przepuszczalności ja mam 20 mikrometrów. Są nawet 5, ale one bardzo blokują przepływ. Takie rozwiązanie nie nadaje się jak macie niskie ciśnienie wody. U mnie jest i 6-7 barów. Muszę ograniczać do 3-4. Dlatego u mnie się sprawdza. Polecam, od tego zacząć. Koszt 200 zł. Tylko dwa filtry, nie trzy. Ten z węglem jest zbędny. Pozdrawiam.
Alternatywnie polecamy zamontowanie filtra kuchennego (np. przepływowego z membraną ultrafiltracyjną) pod zlewem. Wymiana wkładów raz na rok, a woda czysta, smaczna i pełna minerałów 🙂 Pozdrawiamy!
@@Ecoperla Ale po co? Woda z kranu jest czysta i ma też wiele minerałów, dlatego jest twarda. Poza tym są lepsze źródła minerałów niż woda. Komentarz z cyklu rozdwojenia jaźni. Piszemy o wodzie twardej i kamieniu, ale warto dać reklamę, że filtry nasycą jeszcze nieco twardą wodę brawo :). Alternatywą do twardej wody, jest woda twardsza.
@@mitu1830 Nie wspomnieliśmy o nasycaniu wody minerałami. Wspomniany filtr kuchenny przepływowy składa z wkładu mechanicznego, węglowego i membrany, która pozostawia minerały w wodzie (minimalnie koryguje twardość). Dlatego też mogłaby być to dobra alternatywa dla pojedynczych filtrów narurowych, których Pan używa i względnie często wymienia.
@@Ecoperla Obecnie woda ma 50 w skali francuskiej, minimalna korekcja twardości nic nie da. Bo kran w kuchni zarośnie kamieniem w dwa tygodnie. Poza tym, wodę i tak trzeba by filtrować przed gotowaniem w czajniku. Nie widzę sensu takiego rozwiązania. Filtry na rurowe są na cały dom. Na początku zmniejszają twardość do około 30, po 3 miesiącach znowu wraca do 50 (widać po kranach). Raczej, ZUK powinien coś z tym zrobić, nie mieszkańcy.
@@mitu1830 500 CaCO3 to górna granica dopuszczalnej normy w Polsce, jednak nadal "w normie". Wyobrażamy sobie jak ciężko funkcjonować z taką wodą. Tym bardziej dziwi nas to, że nie przekonuje Pana zmiękczacz wody, który pozbyłby się problemu. Ale oczywiście, każdy ma prawo do swojego zdania i wyborów 🙂 Pozdrawiamy raz jeszcze!
Dlaczego nikt nie mówi o tym że pije się sól?
Każdy tylko cieszy się że ma czysty kibel, a ze swojego ciała ludzie robią śmietnik.
Chyba że lepiej chlać sól niż kamień :D
Sól i cukier są w każdym przetworzonym produkcie.
Wystarczy tego.
jak tabletke wymienia co 2 miesiące, to nie doda soli do ziemniaków raz i mu się wyrówna. Chociaż też nie wiem jak wygląda szczegółowo reakcja i czy się ta sól nie wytraca.
Czy są jakieś przeciwskazania co do montażu urządzenia do sieci w której występują rury miedziane/stalowe-ocynkowane ?
W przypadku elementów miedzianych w instalacji rekomendujemy regulację twardości wyjściowej wody do 6 stopni francuskich. Zachęcamy do obejrzenia filmu na ten temat: ruclips.net/video/2HPGIUt9i64/видео.html
Czy są jakieś rozwiązania sensowne, żeby zmiekczyc wodę w łazience, ale które nie zajmują tyle miejsca?
Zmiękczacze wody z 11-14 l złoża, dużo mniejsze :)