KAS NUTIKO MŪSŲ STEBIMAME JŪRINIŲ ERELIŲ LIZDE?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 20 окт 2024
  • Dar visai neseniai galėjome pasidžiaugti nauja jūrinių erelių karta - išsiritusiu pirmuoju jaunikliu. Kruopščiai globojamas jauniklis sparčiai augo, tvirtėjo, tačiau vieną vėjuotą dieną įvyko nelaimė. Jauniklį maitinantis patinas stipraus vėjo gūsio buvo nublokštas į lizdą ir mirtinai sužalojo mažą ir silpną jauniklį. Dar kurį laiką suaugę paukščiai šildė jau nebegyvą jauniklį ir lizde esantį kiaušinį. Vėliau patelė atsargiai ištraukė iš gūžtos jauniklio lavoną, o po kurio laiko jį sulesė. Žmonėms toks elgesys gali atrodyti žiaurus, tačiau gamtoje tai normalu. Negyvas, nejudantis objektas paukščių laikomas grobiu, todėl jis dažnai yra sulesamas. Likusį kiaušinį erelių pora šildo pakaitomis, tačiau iš jo jau nebeišsiris antras jauniklis, nes inkubacija užsitęsė per ilgai. Kiaušinis greičiausiai yra neapvaisintas, dar kitaip vadinamas „neverstu“. Taigi, mūsų stebima erelių pora šiais metais jau neišaugins naujos erelių kartos, tačiau mes ir toliau galėsime stebėtį įvykius lizde, apie kuriuos būtinai informuosime.
    Primename, kad jūriniai ereliai deda 1-3 kiaušinius, kuriuos peri 36-38 dienas. Dėl įvairių priežasčių tik kiek daugiau nei 60 proc. porų peri sėkmingai ir išaugina jauniklius.
    Filmuotoje medžiagoje galite pamatyti, kaip patinas užmina ant jauniklio, o vėliau patelė ištraukusi jį iš gūžtos sulesa. Taip pat užfiksuota kaip ekstremaliomis sąlygomis šildomas jau negyvas antras kiaušinis.

Комментарии •