Звісно, за всіма параметрами горизонтальний значно потужніший за вертикалку. Добре, що Ви про це говорите, але... Богдане, Ви дуже розумний чоловік. Дуже хотілося б побачити в Україні людину, яка стане локомотивом, драйвером змін свідомості людей до переходу на альтернативну енергію. Потрібен хист, гроші, власна енергія, бажання, думки, лідерство, аби почати виробляти щось власне. Китайські іграшки - то добре, але хіба вони здатні на щось серйозне?! Потрібні власні лопаті, генератори (хай навіть перероблені з двигунів), ГРК, щогли, щоб середня людина, не заглиблюючись в зайві для неї знання і не за всі гроші світу, могла швидко придбати і користуватися ветрогенеруючим обладнанням! Успіхів Вам!!!
о, повірте - китайські як ви кажете "іграшки" здатні на дуже і дуже багато. я готую відео про повну продуктову лінійку одного з найбльших заводів. там чудові машини. ГРК далеко не панацея, це чомусь лише у нас так вигадали. навпаки в механічному варіанті ця система має кілька чималих мінусів. а в елекронному вона варта лише коли ставиться на промилсові варіанти
@@bogdankushlyk . Я ось давно задумуюсь над гравітаційними акумуляторами. Бачу перспективу. Але вже застарий щоб щось... . Подумайте. Ті ж китайці вовсю використовують гравітаційні і будують нові. . По суті вони ж вічні. . Тому китайці на продаж їх не роблять.
Доброго дня! Виготовляв раніше і вертикалки і повторював Оніпко та ще пару своїх моделів горизонтальних роторів , але після постановки класичного горизонтального трилопастного 2 м вітряка з тим самим генератором , переконався скільки я даремно використав часу і коштів на будівництво указаних , а потрібно було лише працювати над удосконаленням класичної лопаті!
Вітаю. 👍 Цікаве та інформативне відео. Ось думаю.... Який вітрогенератор буде краще та ефективнвше працювати на осінньо-зимовий період. Горизонтальний потужністю 200Вт чи вертикальний 400Вт.....?! ⚡. Це щоб для підзарядки акумулятора на 12вольт....🔋...
горизонтальний. в тому числі по ціні. бо щоб вертикальний виробив вам 400 - він має бути разів у 6-8 дорожчим за горизонтальний. маш варіант М3, якраз отой мій з відео. більше і не треба, і працювати буде. з синеньким контролером - зніматимете з нього вати на 12-вольтову систему вже з вітру 1.5 м/с, я серйозно. ціна сумарна - 270-280 доларів з контролером разом (це якщо гарно по акуціях з кодами все купити).
Можете будь ласка зробити відео про геліосистеми? Для підігріву води увесь рік, чи справляються вони у темну і холодну пору року, чи можуть замінити звичний бойлер.
@@Uncaught_in_promise я з цим не маю жодного досвіду на жаль, але можу сказати так. Я вважаю, що ефективніше виробити з сонця електроенергію і направити її на свої потреби (в тому числі на підігрів води)
Вітання. Дуже цікаво і глибоко розкрили тему вітряків, але є ще равликові вітряки горизонтальні, що про них скажете. равликові хтось із наших відносно недавно винайшов
@@msemen9443 равликові - то турбіна Архімеда. Тому так, в часі розрізу світової історії він жив відносно недавно. Ефективність того вітряка в 1.5 рази приблизно нижча за звичайний горизонтальний.
Супер, дякую за огляд, Чекаю відео про мачти які купувати, будувати. А ще планую на пряму підключити відряк до інвертора дея без всяких додаткових контролерів, просто випрямив струм. Замовив в Китаї 2 кВт на 380 В. Тепер чухаю голову про щоглу. де і як?
емм. трошки дарма ви напряму його підключати збираєтесь. ЛИШЕ через модуть випрямлення і активного резисторного гальма. напряму в Deye подати не вийде. можна також через відповідний контролер. спитайте як це приавльно робиться в продавця краще
Добрий день, не можу знайти інформації, який вольтаж вітрогенератора підходить до трьохфазного інвертора Deye 12kw, щоб підключити його на вхід для PV і активувати з меню WindTurbine. Можливо знаєте відповідь?
@@ZazuliakStudioofficial мінімум у кривій розгону там 60 вольт, максимум 450. Найкраще працюватимуть вітряки номінальним вольтажем на 220/240/380 вольт. У заводу Wuxi FengTeng такі є
з 4-5 ват звісно що ніякого, діодна лампочка буде світитись тільки. питання в тому що просто при посиленні вітру - там буде вже 10, 40, 150 і аж до 300 ват я з М3 горизонтального бачив на наших вітрах. рекорд виробництва (поки що з того що я бачив) з цього невеликого горизонтального М3 за добу - 1.8 кВт-год, у мовах Київської області. це маленький вітрячок на 1.65 м діаметром, тому для нього це добрий показник. а ось з вертикального - я бачив максимум 1 ват за весь час що він у мене є... за місяць правда він якось умудрився накрутити 300 ватогодин, ну або 0,3кВт-год... це його місячний рекорд.
@@bogdankushlyk 1.8 кВт-год за сутки это прямо сильно. спасибо большое за развернутый ответ! и вообще за видео. как мысль, если бы вы собрали какую статистику в отдельном видео (типа среднее в день за месяц, или по разным даже месяцам), всем было бы интересно. хорошего вам дня!
ні. 1. там нема дротів між датчиком вітру і планшетом погодної станції. там радіосигнал. 2. раз у 15 секунд відбувається оновлення даних, датчик за цих 15 секунд усереднює отримані значення і лише тоді передає їх далі на централь.
@@Andriy_Lutskiv моя не показує. але мабуть є моделі що показують. ось тут два відео: огляд: ruclips.net/video/Sck8g_g5WP4/видео.html монтаж і перший пуск: ruclips.net/video/hpHAGqnt-_0/видео.html в описах до відео є всі посилання на різні варіанти
Дякуємо за огляд. Підкажіть, бачив в Іспанії морські вітряки трохи менші але з повернутими лопатками, як для України вони є смисл купляти та тестувати в наших умовах. Вони значно дорожче.
вони скоріш за все яхтні і для прибережних зон - тож розраховані на чималі вітри. думаю в наших умовах працюватимуть поганенько. але я лише вгадую, тому насправді важко сказати не бачивши ні розмірів, ні ттх, ні цінових параметрів.
Та як їх можна порівнювати в однакових цінах, у вертикалки повинен бути +редуктур 10х, лопасті як у 10-20 горизонталок тобто витрати на виробництво аертикального вітряка раз в 5-10 повинні бути більші, про генератор взагалі мовчу, для вертикалки він потрібен зовсім іншого типу. Тобто по цінам це не вигодно, тому таких вітряків (тих що генерують енергію, а не китайські іграшки) одиниці, в серію вони не йдуть - тому й придбати їх проблематично.
там ще грає роль те що люди плутають ефективну робочу площу з площею обдуву, в даному випадку вертикалка б мала бути в 2-3 рази більша щоб її ефективна робоча площа відповідала площі тії меншої горизонталки що на відео.
Доброго дня.повторюся в своєму запитанні....чи розглядали якості альтернативного джерела енергії як ВЕЛОГЕНЕРАТОР...на ,,,аліку'''є типу на від 800ватт до 3200ват
@@bogdankushlyk да... але.... мені просто подобається ,,жати'''на педалі,а зимовий період що...от поглядаю на вело...зарядити АКБ та переглядати ТБ інтернет на смартфоні.
Подивіться яку потужність може розвинути професійний спортсмен (довготривалу) і усі питання про велогенератор відпадуть. Я сам робив такий для зарядки повербанку, пів години на потужності 80VA і жити вже не хочеться. :)
@@kramarun мій досвід такий, що якщо задача щоб хоч щось було адекватне по виробітку - треба машина або декілька номіналом на 5кВт (важливо щоб це було при вітрі 10-11 м/с) - тоді вони гарно довантажуватимуть систему на осінньо-зимово-весняний період. Тоді реально з них знімати по 250-400 кВт-год на місяць, що дуже допоможе мінімізувати запуски генератора, або навіть взагалі уникнути їх.
правило просте. зі зростанням швидкості вітру удвічі - виробіток зростає у кубічній залежності, тобто у 8 разів. далі рахуйте. я десь в коментарях писав що М3 може на яких конкретно вітрах. вітер 2 м/с - то не вітер. 90% вітряків у світі на такому вітрі стоять струнко і не рипаються навіть взагалі.
@@skaliyihor6942 ну то це ж малесенький вітрячок на 1.65 м діаметром.... хочете щоб щось виробляло як слід - вам треба не вітряк за 200 баксів, а щось людське, ось наприклад: ruclips.net/video/fVJOleqbwRs/видео.html я змонтую його собі десь за місяць, тоді зможу і виробіток показати по факту в реальності
@@skaliyihor6942 є таке. і я завжди всім казав - сонце до упора і тільки тоді вітряк. за моїми спостереженнями - з 1 листопада до 28 лютого буде 70% днів в яких умовний 1 кВт вітряка вироблятиме більше ніж 1 кВт панелей. і це деколи суттєво так може продовжити час автономності
можна. по ціні і по затратах. а якщо привести робочу площу дло однакової величини - тоді все ще гірше, бо вертикалка буде втричі дорожча - а показуватиме рівно стільки само скільки і дешевша, тобто майже нічого.
так в тому то і питання. лопасті складніші у виготоленні. генератор теж, причому значно. це вже я мовчу про те що те що дорожче виходить ще і гірше, причому значно
Вертикалка однозначно вырабатывает в три раза меньше чем горизонталь!Как правило вертикалки имеют неправильную(по уму и деньгам) конструкцию - тушка на мачте!Жаль у меня не сохранилось на очередном винте ,другая конструкция вертикалки - безмачтовая,тушка (перекоммутированное моторкоесо) с редуктором из автомобильного колеса,работа за счет трения,вал труба в трубе,легчайшие лопасти.Легко разбирается,легко чинится,бля,везде ставится ,буквально ,как вазон!Да,за это мы платим выработкой,ну а все остальное в плюс!Монументальной мачты нет!Ураганоустойчив,очень ремонтопригоден,легко масштабируем!Высота вала с разнесенными по высоте паре наборов лопастей - 5м,как два пальца..!Обледенения и снега не боится!Но имеем только треть выработки!
Третина - то дуже і дуже оптимістично. І на рахунок стійкості до вітрів - все з точністю до навпаки - напор на опору який робить вертикалка значно більший.
@@bogdankushlyk Жаль не сохранилась инфа.Композиция - лежит треугольник (опора) на земле,на нем моторколесо,автоколесо и торчит вал 5м,труба в трубе,по наруже - 5 см.без растяжек и прочего гемора.Сам взял,сам поставил!Даже там какой то типа патента есть.Ставят их обычно в горах , работа полностью автономная,без присутствия человека.
Привіт. . Я діаметр вертикального такий самий, як і горизонталки😮 Певно ні. Якщо при однаковому діаметрі пустити на генератор через ремінний редуктор. . Бо я впевнений на 💯, що там різні генератори. . Мабуть не все так просто. Інакше б їх зовсім не виготовляли. Як вітрогенератори промислові.
ви розумієте що основним критерієм для порівняння було бабло? порівнювались вітрячки які коштують приблизно однаково. а тепер питання - якщо щоб догнати робочу площу вертикалки хоча б до такої самої як у горизонталки - якщо треба заплатити втричі більше - ви будете купляти такий вітряк? це я мовчу про те, що навіть в тих умовах вертикалка все одно вироблятиме втричі менше
то які до мене питання? зараз літо - час гратись. прийде зима - от тоді поговорим. моя система виросте до такої як мені потрібно. а ви вирішуйте собі для себе що вважаєте за потрібне. ось і все
так. мені обійшовся у 184. АЛЕ! це маленький вітрячок на 1.65 м діаметорм. його теоретична стеля - то 500 ват на годину, а не те що там продавці на Аліекспресі понамальовували
@@dmytroi5456 та ні. Мені чесний 2кВт вітряк на 3.2 м діаметром приїхав за 800. То просто чьорт з АКБ.кіев.уа понарозказував байок неправдивих роблячи собі ринок... От тому стереотип і тримається. Я скоро зроблю огляд правильних китайських вітряків з одного доброго заводу, за правильними цінами і розкажу як їх везти треба.
ні не згідний. я згідний щоб ви його у мене купили. ввалили на мачту 20 метрів (мені пофіг де ви візьмете на неї гроші) і показали всім нам результат. чудовий як ви кажете.
@@bogdankushlykДякую. в мене невелика сес.якби була можливість,яб купивби,єдине,що мінус,то краще було б 5 ти лопаснтй.А на рах.висоти,то це правда,хоч і затратно,но воно оправдає себе,ну канешно якщо є вітри в тих районах
дивіться. мій меседж простий. якщо на однакові висоті, при однаковій товщині кабелю, при однаковому ЧИСТОМУ вітрі для обох (з тої сторони звідки вітер дує на них за 500 метрів нема ніяких перешкод) - якщош один вітряк щось може і щось показує - то другий немічний. і тут проблема не у висоті, а у вітряку. в даному випадку у вертикальному. горизонталочка М3 показує мало, ну тому що вітер 2-2,5 м/с - ви ж бачили. переважна більшість вітряків на такому вітрі взагалі навіть ще і не стартує.
полтора вольта показало это даже телефон не зарядить вывод бесполезная но симпатичная игрушка так поставить для красы чтобы было не более того флюгер он тоже вещь бесполезная а было время все их ставили
@@bogdankushlyk а если под ним ещё светодиодную подсветку поставить что будет менять цвет в зависимости от оборотов то лучшего украшения и не найти когда лопасти в темноте будут отражать свет светодиодов и при этом цвет будет меняется от красного до фиолетового бо ставим светодиоды что меняют цвет простая сборка три в одном корпусе
@@dongjuang4196 ви вітер бачили? 2 м/с. тобто його фактично нема, а горизонталка М3 з діаметром 1.65 м показує вже виробіток у пару ват. далі, у горизонталки М3: на 3м/с - буде вже 14 ват на 4 - 34 на 5 - 65 на 6 - 113 ват на 7 - 170-180 ват ну і на своїх чесних 500 ват вона вийде на вітрі 11 м/с а у вертикалки нуль зберігатиметься до 7 м/с гарантовано. і пару ват покаже далі, може, але це неточно.
Дякую за цікаве відео. Подолаємо шлях від сонця до вітру.
Коментар на підтримку цього каналу. Дякую вам за відео та роботу 💙💛 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Вподобайка! Дякую за працю!
будь ласка
Дякую.
Хоча крутяться однаково, візуально дивно. ККД геть ріщний
та не те щоб різний, різниця як небо і земля між ними
Вертикалки чортам у пекло! Дякую за нове відео!
так. туди їх
Дякую за відео, не знаю навіщо дивлюся в сторону вітряків навіть дивитися боюся)
ну бо то цікаво )
Звісно, за всіма параметрами горизонтальний значно потужніший за вертикалку. Добре, що Ви про це говорите, але...
Богдане, Ви дуже розумний чоловік. Дуже хотілося б побачити в Україні людину, яка стане локомотивом, драйвером змін свідомості людей до переходу на альтернативну енергію. Потрібен хист, гроші, власна енергія, бажання, думки, лідерство, аби почати виробляти щось власне. Китайські іграшки - то добре, але хіба вони здатні на щось серйозне?! Потрібні власні лопаті, генератори (хай навіть перероблені з двигунів), ГРК, щогли, щоб середня людина, не заглиблюючись в зайві для неї знання і не за всі гроші світу, могла швидко придбати і користуватися ветрогенеруючим обладнанням!
Успіхів Вам!!!
о, повірте - китайські як ви кажете "іграшки" здатні на дуже і дуже багато.
я готую відео про повну продуктову лінійку одного з найбльших заводів. там чудові машини. ГРК далеко не панацея, це чомусь лише у нас так вигадали. навпаки в механічному варіанті ця система має кілька чималих мінусів. а в елекронному вона варта лише коли ставиться на промилсові варіанти
@@bogdankushlyk Богдана цікава тема, як завжди чекатиму на інформацію.
@@bogdankushlyk
.
Я ось давно задумуюсь над гравітаційними акумуляторами.
Бачу перспективу.
Але вже застарий
щоб щось...
.
Подумайте.
Ті ж китайці вовсю використовують гравітаційні і будують нові.
.
По суті вони ж вічні.
.
Тому китайці на продаж їх не роблять.
@@МирославГалай-о4рмаєте на увазі накопичувальні гідро?
👍
❤
Дякую за інфу
@@РоманМихалич-у2б будь ласка
Цікаве порівняно. Дякую .
@@Andrii_Kokots будь ласка
@@bogdankushlyk Богдан порадьте будь ласка китайського виробника, альтернативу панелей maxeon 7 445 В. Дякую ❤️
Дякую. Бачив розробку в інеті норвежську. VX175 для встановлення на дахах будинків. Цікаво як воно насправді працюватиме
Доброго дня! Виготовляв раніше і вертикалки і повторював Оніпко та ще пару своїх моделів горизонтальних роторів , але після постановки класичного горизонтального трилопастного 2 м вітряка з тим самим генератором , переконався скільки я даремно використав часу і коштів на будівництво указаних , а потрібно було лише працювати над удосконаленням класичної лопаті!
так!
тільки класика. це той випадок коли все уже давно придумано до нас.
ОГО
Вітаю. 👍 Цікаве та інформативне відео.
Ось думаю....
Який вітрогенератор буде краще та ефективнвше працювати на осінньо-зимовий період. Горизонтальний потужністю 200Вт чи вертикальний 400Вт.....?! ⚡.
Це щоб для підзарядки акумулятора на 12вольт....🔋...
горизонтальний. в тому числі по ціні. бо щоб вертикальний виробив вам 400 - він має бути разів у 6-8 дорожчим за горизонтальний.
маш варіант М3, якраз отой мій з відео. більше і не треба, і працювати буде. з синеньким контролером - зніматимете з нього вати на 12-вольтову систему вже з вітру 1.5 м/с, я серйозно. ціна сумарна - 270-280 доларів з контролером разом (це якщо гарно по акуціях з кодами все купити).
@@bogdankushlyk Дякую за інформацію! 🙏⚡💡😉✌
Можете будь ласка зробити відео про геліосистеми? Для підігріву води увесь рік, чи справляються вони у темну і холодну пору року, чи можуть замінити звичний бойлер.
@@Uncaught_in_promise я з цим не маю жодного досвіду на жаль, але можу сказати так. Я вважаю, що ефективніше виробити з сонця електроенергію і направити її на свої потреби (в тому числі на підігрів води)
Вітання. Дуже цікаво і глибоко розкрили тему вітряків, але є ще равликові вітряки горизонтальні, що про них скажете. равликові хтось із наших відносно недавно винайшов
@@msemen9443 равликові - то турбіна Архімеда. Тому так, в часі розрізу світової історії він жив відносно недавно.
Ефективність того вітряка в 1.5 рази приблизно нижча за звичайний горизонтальний.
@@bogdankushlyk дякую
@@bogdankushlyk колесо вже не придумаєш, так і з вітряками найефективніший це горизонтальний з лопастями
Супер, дякую за огляд,
Чекаю відео про мачти які купувати, будувати.
А ще планую на пряму підключити відряк до інвертора дея без всяких додаткових контролерів, просто випрямив струм. Замовив в Китаї 2 кВт на 380 В. Тепер чухаю голову про щоглу. де і як?
емм. трошки дарма ви напряму його підключати збираєтесь. ЛИШЕ через модуть випрямлення і активного резисторного гальма. напряму в Deye подати не вийде. можна також через відповідний контролер. спитайте як це приавльно робиться в продавця краще
по тсн был сюжет, как мужик собрал из двух старых бочек вертикальный ветряк и теперь обеспечивает энергией всю улицу))
молодець. то до першого урагану так
Добрий день, не можу знайти інформації, який вольтаж вітрогенератора підходить до трьохфазного інвертора Deye 12kw, щоб підключити його на вхід для PV і активувати з меню WindTurbine. Можливо знаєте відповідь?
@@ZazuliakStudioofficial мінімум у кривій розгону там 60 вольт, максимум 450. Найкраще працюватимуть вітряки номінальним вольтажем на 220/240/380 вольт.
У заводу Wuxi FengTeng такі є
поясните, а какой смысл с 4-5 ват? сколько за день выходит, за месяц? может он зимой больше выдает, т.к. погода ухудшается?
з 4-5 ват звісно що ніякого, діодна лампочка буде світитись тільки.
питання в тому що просто при посиленні вітру - там буде вже 10, 40, 150 і аж до 300 ват я з М3 горизонтального бачив на наших вітрах.
рекорд виробництва (поки що з того що я бачив) з цього невеликого горизонтального М3 за добу - 1.8 кВт-год, у мовах Київської області. це маленький вітрячок на 1.65 м діаметром, тому для нього це добрий показник.
а ось з вертикального - я бачив максимум 1 ват за весь час що він у мене є... за місяць правда він якось умудрився накрутити 300 ватогодин, ну або 0,3кВт-год... це його місячний рекорд.
@@bogdankushlyk 1.8 кВт-год за сутки это прямо сильно. спасибо большое за развернутый ответ! и вообще за видео. как мысль, если бы вы собрали какую статистику в отдельном видео (типа среднее в день за месяц, или по разным даже месяцам), всем было бы интересно. хорошего вам дня!
сигнал 15 сек йде по дротам? Файно
ні.
1. там нема дротів між датчиком вітру і планшетом погодної станції. там радіосигнал.
2. раз у 15 секунд відбувається оновлення даних, датчик за цих 15 секунд усереднює отримані значення і лише тоді передає їх далі на централь.
@@bogdankushlyk Поділіться, будь ласка, посиланням на погодну станцію і скажіть чи вона інсоляцію показує?
@@Andriy_Lutskiv моя не показує. але мабуть є моделі що показують. ось тут два відео:
огляд: ruclips.net/video/Sck8g_g5WP4/видео.html
монтаж і перший пуск: ruclips.net/video/hpHAGqnt-_0/видео.html
в описах до відео є всі посилання на різні варіанти
Дякуємо за огляд. Підкажіть, бачив в Іспанії морські вітряки трохи менші але з повернутими лопатками, як для України вони є смисл купляти та тестувати в наших умовах. Вони значно дорожче.
вони скоріш за все яхтні і для прибережних зон - тож розраховані на чималі вітри. думаю в наших умовах працюватимуть поганенько.
але я лише вгадую, тому насправді важко сказати не бачивши ні розмірів, ні ттх, ні цінових параметрів.
Напишіть будь ласка модель вашого контролера, по картинкам знайти не зміг.
так я ж посилання в описі до відео на нього дав
Та як їх можна порівнювати в однакових цінах, у вертикалки повинен бути +редуктур 10х, лопасті як у 10-20 горизонталок тобто витрати на виробництво аертикального вітряка раз в 5-10 повинні бути більші, про генератор взагалі мовчу, для вертикалки він потрібен зовсім іншого типу. Тобто по цінам це не вигодно, тому таких вітряків (тих що генерують енергію, а не китайські іграшки) одиниці, в серію вони не йдуть - тому й придбати їх проблематично.
отут ключове - вони не ефективні економічно, тому їх одиниці.
там ще грає роль те що люди плутають ефективну робочу площу з площею обдуву, в даному випадку вертикалка б мала бути в 2-3 рази більша щоб її ефективна робоча площа відповідала площі тії меншої горизонталки що на відео.
А який діаметр вітряка є оптимальним: 1.5, 2, 3, 4, 5 метрів? Як Ви собі гадаєте?
більше 3-х однозначно. краще 4-5. в цих межах і виробіток буде адекватним, і вітряк ще не буде задуже, щоб матчу завалити.
@@bogdankushlyk Дякую
Доброго дня.повторюся в своєму запитанні....чи розглядали якості альтернативного джерела енергії як ВЕЛОГЕНЕРАТОР...на ,,,аліку'''є типу на від 800ватт до 3200ват
ні не розглядав. бо велогенератор треба щоб хтось крутив. а я люблю халяву. тому мені хай вітер крутить
@@bogdankushlyk да... але.... мені просто подобається ,,жати'''на педалі,а зимовий період що...от поглядаю на вело...зарядити АКБ та переглядати ТБ інтернет на смартфоні.
@@markussmail9025 тема хороша, що накрутив те і подивився)) Хочеш ютубчик, крутни педальку. Поміркуй які будуть жінки на серіальчиках)))
Подивіться яку потужність може розвинути професійний спортсмен (довготривалу) і усі питання про велогенератор відпадуть. Я сам робив такий для зарядки повербанку, пів години на потужності 80VA і жити вже не хочеться. :)
@@xTTitanx а ютубчик чекає 😁
Нафіга вони досі існують тоді? Нафіга китайці їх клепають?
щоб заробляти на тупих європейцях
Доброго дня, підкажіть скільки ж виробляють вітряки на місяць? На рік? Си це вигідніше за сонячні панелі?
@@kramarun ні, домашній вітряк ніколи не буде вигіднішим за панелі, але він буде чудовим доповненням системи на зимовий період.
Скільки виробляє - дуже сильно залежить від моделі, від типу монтажу і звичайно що від місця монтажу теж.
Я ж про ваші питав і ваш досвід
@@kramarun мій досвід такий, що якщо задача щоб хоч щось було адекватне по виробітку - треба машина або декілька номіналом на 5кВт (важливо щоб це було при вітрі 10-11 м/с) - тоді вони гарно довантажуватимуть систему на осінньо-зимово-весняний період. Тоді реально з них знімати по 250-400 кВт-год на місяць, що дуже допоможе мінімізувати запуски генератора, або навіть взагалі уникнути їх.
@@bogdankushlyk Красно дякую за відповідь
А який тоді прікол з них якщо там пару ват? Чисто для противного інтересу?
правило просте. зі зростанням швидкості вітру удвічі - виробіток зростає у кубічній залежності, тобто у 8 разів.
далі рахуйте. я десь в коментарях писав що М3 може на яких конкретно вітрах.
вітер 2 м/с - то не вітер. 90% вітряків у світі на такому вітрі стоять струнко і не рипаються навіть взагалі.
@@bogdankushlyk мені просто цікаво бо хочу панелі купити може ще вітряка щоб зимою хоть шось робив але як там 20-30 ват то це навіть несмішно
@@skaliyihor6942 ну то це ж малесенький вітрячок на 1.65 м діаметром....
хочете щоб щось виробляло як слід - вам треба не вітряк за 200 баксів, а щось людське, ось наприклад: ruclips.net/video/fVJOleqbwRs/видео.html
я змонтую його собі десь за місяць, тоді зможу і виробіток показати по факту в реальності
@@bogdankushlyk та так але за 200 баксів буде півтори панелі а це 700 ват а
@@skaliyihor6942 є таке. і я завжди всім казав - сонце до упора і тільки тоді вітряк.
за моїми спостереженнями - з 1 листопада до 28 лютого буде 70% днів в яких умовний 1 кВт вітряка вироблятиме більше ніж 1 кВт панелей. і це деколи суттєво так може продовжити час автономності
Як можна їх порівнювати якщо в вертикальному площа знімання вітру менша ніж в горизонтальному
можна. по ціні і по затратах. а якщо привести робочу площу дло однакової величини - тоді все ще гірше, бо вертикалка буде втричі дорожча - а показуватиме рівно стільки само скільки і дешевша, тобто майже нічого.
@@bogdankushlykа чому він настільки дорожчий?
так в тому то і питання. лопасті складніші у виготоленні. генератор теж, причому значно. це вже я мовчу про те що те що дорожче виходить ще і гірше, причому значно
Ляпнув вподобайку за Українську
@@Sikutanaka. Дякую за ляп
Вертикалка однозначно вырабатывает в три раза меньше чем горизонталь!Как правило вертикалки имеют неправильную(по уму и деньгам) конструкцию - тушка на мачте!Жаль у меня не сохранилось на очередном винте ,другая конструкция вертикалки - безмачтовая,тушка (перекоммутированное моторкоесо) с редуктором из автомобильного колеса,работа за счет трения,вал труба в трубе,легчайшие лопасти.Легко разбирается,легко чинится,бля,везде ставится ,буквально ,как вазон!Да,за это мы платим выработкой,ну а все остальное в плюс!Монументальной мачты нет!Ураганоустойчив,очень ремонтопригоден,легко масштабируем!Высота вала с разнесенными по высоте паре наборов лопастей - 5м,как два пальца..!Обледенения и снега не боится!Но имеем только треть выработки!
Третина - то дуже і дуже оптимістично. І на рахунок стійкості до вітрів - все з точністю до навпаки - напор на опору який робить вертикалка значно більший.
@@bogdankushlyk Жаль не сохранилась инфа.Композиция - лежит треугольник (опора) на земле,на нем моторколесо,автоколесо и торчит вал 5м,труба в трубе,по наруже - 5 см.без растяжек и прочего гемора.Сам взял,сам поставил!Даже там какой то типа патента есть.Ставят их обычно в горах , работа полностью автономная,без присутствия человека.
@@michalctakanych бачив таке. Горизонталка все одно в рази ефективніша
@@bogdankushlyk Я говорю не про эффективность,а про саму конструкцию - стоимость и обслуживание.
@@michalctakanych думаю якщо порахувати ефект сумарний - то буде вигідніше те що з обслуговуванням
Привіт.
.
Я діаметр вертикального такий самий, як і горизонталки😮
Певно ні.
Якщо при однаковому діаметрі пустити на генератор через ремінний редуктор.
.
Бо я впевнений на 💯, що там різні генератори.
.
Мабуть не все так просто.
Інакше б їх зовсім не виготовляли.
Як вітрогенератори промислові.
ви розумієте що основним критерієм для порівняння було бабло?
порівнювались вітрячки які коштують приблизно однаково.
а тепер питання - якщо щоб догнати робочу площу вертикалки хоча б до такої самої як у горизонталки - якщо треба заплатити втричі більше - ви будете купляти такий вітряк?
це я мовчу про те, що навіть в тих умовах вертикалка все одно вироблятиме втричі менше
Це вже давно розібрано пережовано та виплюнуто! Закони фізики працюють.
Тільки пришелепкуваті кукурікають на користь вертикального вітряка.
@@boundary1918 і тим не менше, треба повторювати і повторювати.
Чому ви граєтеся з вітряками коли в Київській області вони не працюють?
працюють
@@bogdankushlyk Скільки кіловат в суткі дають?
ніскільки
@@bogdankushlyk Я серйозно.Ви граєтеся ними,а по відео виробітки по 50 вати
то які до мене питання?
зараз літо - час гратись.
прийде зима - от тоді поговорим. моя система виросте до такої як мені потрібно. а ви вирішуйте собі для себе що вважаєте за потрібне. ось і все
250 доларів за вітряк це з доставкою?😮
так. мені обійшовся у 184.
АЛЕ!
це маленький вітрячок на 1.65 м діаметорм. його теоретична стеля - то 500 ват на годину, а не те що там продавці на Аліекспресі понамальовували
@@bogdankushlyk я думав там порядок цін від 1000 доларів починається і ще мінімум стільки ж за доставку. Це тоді цікаво)
@@dmytroi5456 та ні. Мені чесний 2кВт вітряк на 3.2 м діаметром приїхав за 800. То просто чьорт з АКБ.кіев.уа понарозказував байок неправдивих роблячи собі ринок... От тому стереотип і тримається. Я скоро зроблю огляд правильних китайських вітряків з одного доброго заводу, за правильними цінами і розкажу як їх везти треба.
Виходить краще мати 2-3 маленьких вітряка ніж один великий
та не факт... ну але в мене буде комбінація. буде кілька малих і кілька більших. кскоро вже розставлятиму їх по місцях постійного проживання.
А що мішає доробить-підняти г-льні вітрячки хочбо до 20метрів,і тоді все буде чудово,а на такій висоті лиш гроші на палці
купіть у мене його за собівартістю. піднімете на 20 метрів і всім нам покажете. згода?
@@bogdankushlyk а що ви не згідні,що то дуже низько?
ні не згідний. я згідний щоб ви його у мене купили. ввалили на мачту 20 метрів (мені пофіг де ви візьмете на неї гроші) і показали всім нам результат. чудовий як ви кажете.
@@bogdankushlykДякую. в мене невелика сес.якби була можливість,яб купивби,єдине,що мінус,то краще було б 5 ти лопаснтй.А на рах.висоти,то це правда,хоч і затратно,но воно оправдає себе,ну канешно якщо є вітри в тих районах
дивіться. мій меседж простий. якщо на однакові висоті, при однаковій товщині кабелю, при однаковому ЧИСТОМУ вітрі для обох (з тої сторони звідки вітер дує на них за 500 метрів нема ніяких перешкод) - якщош один вітряк щось може і щось показує - то другий немічний. і тут проблема не у висоті, а у вітряку. в даному випадку у вертикальному.
горизонталочка М3 показує мало, ну тому що вітер 2-2,5 м/с - ви ж бачили. переважна більшість вітряків на такому вітрі взагалі навіть ще і не стартує.
полтора вольта показало это даже телефон не зарядить вывод бесполезная но симпатичная игрушка так поставить для красы чтобы было не более того флюгер он тоже вещь бесполезная а было время все их ставили
Так, флюгер або засіб для гіпнозу
@@bogdankushlyk ага просто украшение для двора ну как фонтан
@@NOWAR2024 так, можна і не переживати що в якийсь там рознос піде
@@bogdankushlyk а если под ним ещё светодиодную подсветку поставить что будет менять цвет в зависимости от оборотов то лучшего украшения и не найти когда лопасти в темноте будут отражать свет светодиодов и при этом цвет будет меняется от красного до фиолетового бо ставим светодиоды что меняют цвет простая сборка три в одном корпусе
@@bogdankushlyk ага просто как красивый гаджет украшение для двора и ставить его пониже чтобы не поднимать взгляд
Два вати? Це якийсь жарт?
так жарт.
а тепер серйозно - покажіть мені хоч один вітряк який на вітрі 2 м/с виробляє 2 вати.
я чекаю на посилання чи на відео.
@@bogdankushlyk я просто не розумію чому ви вважаєте два вати у горизонталки серйозною перевагою проти нуль ват у вертикалки.
@@dongjuang4196 ви вітер бачили? 2 м/с. тобто його фактично нема, а горизонталка М3 з діаметром 1.65 м показує вже виробіток у пару ват.
далі, у горизонталки М3:
на 3м/с - буде вже 14 ват
на 4 - 34
на 5 - 65
на 6 - 113 ват
на 7 - 170-180 ват
ну і на своїх чесних 500 ват вона вийде на вітрі 11 м/с
а у вертикалки нуль зберігатиметься до 7 м/с гарантовано. і пару ват покаже далі, може, але це неточно.