Гарні Ви - і жінка, і чоловік! Щиро зичу Вам, діточки, усіляких гараздів та дуже хочеться, щоб багато маленьких Ваших діточок бігало по подвір'ї! Шануймося, українці!
54 роки. Сама родом з Луганщини, з села, зараз другий місяць не працюємо, карантин, чекаємо поки заробе наш Електролюкс ( то такий завод в Польщі ). Пишу ці рядки і плачу, бо як побувала в дитинстві, в такій же хаті, де жила моя прабабуся Кулина. Ви неймовірні молодці , ви робите колосальну роботу за нас усіх.
Димон! И нашо я нашла ваш блог, вся робота стоить,одирваться нельзя! Так интересно,прямо вернулась у свое детство,у моих бабусь були таки хаты!Спасибо за вашу работу, за великое дело!удачи вам и успехов.!Дякую! Кубань ❤️❤️❤️
Дуже дякуємо) Захід з льоху щодня неповторний) чорнобривці підростають, а крім них висаджується все більше й більше нових квітів, які нам привозять друзі або дарує сусідка)
Працюю в фірмі, робим столи з столітнього дуба (розбірка старих хат, сараїв і тд.) Все йде в Нідерланди. Для наших дрова, для них історія. 🙁 Сусіди столяра заходять в гості, перша фраза.. Як на ньому сало різать??? Як їсти??? Нач. цеха Джон (голландець) каже - я їм з тарілки а не столі😊. Лайк.
В прошлом веке хаты белили два раза в году перед рождеством и перед пасхой белили мелом продавали специально в магазинах но я родилась в Луганской области и мы просто ходили в глиняный каньен и там брали эту белую аж немного голубоватого оттенка и был очень приятный аромат после побелки. Вы молодцы что хотите сохранить историю Украины это очень важно для последующего поколения. Очень красивое место можно розвить туризм. Удачи Вам.
А в мене в селі час від часу їздив циган на возі, скупляв усякув сячину і продавав глину, викрикував: бабиглинА. Шо означало: жінки! продаю глину. Я оте "бабиглинА" запам'ятала на все життя. Черкащина, Звенигородський район, село Чичиркозівка
Я щойно підписалася на ваш канал.Дуже красивий красивий краєвид біля вашої хатинки.Ви мені сподобались,молодці,я наче побувала у бабусі,яка сиділа на присьбі зі своєю подругою Ївгою й голосно кричали один одному бо вже не чули як слід,а в діда Кіндрат у садочку був курінь,як землянка,він у спеку там відпочивав,там так гарно пахло травою,ще в нього була там лампа" летюча миша"..,а хата була в них вкрита соломою,в стрісі жили горобці,це було в 1956 році,мені тоді було 4 роки.
Дякую за відео. Ви великі молодці! Дай Боже Вам сил і здоров'я продовжувати почату справу. Дякую за популяризацію української мови, історії та культури. Якщо в Україні живе така молодь,я впевнена що Україна не переможна! Завдяки такій молоді як Ви , молоді якій не ''какая разніца'',а важливо щоб було українське,хочеться жити! Слава Україні! Дякую! Слава Україні!
я родився у Вишгороді (біля Чорнобиля) і більшу частину життя років так 27 прожив там, говорю суржиком, завдяки вам намагатимусь говорити нормально, дякую Вам, Дмитру і всім іншим за відео на цьому каналі, зараз живу у Варшаві рік не був в Україні, проживаю ваші події як свої, дівчина шо впала з велосипеду досі не дає спокою, переживаю щоб з нею було все добре, ще раз вам дорогим жителям моєї землі дякую, люблю Вас хоч і ніколи не бачив, знайте що Ви тепер назавжди в моєму серці
Щиро вдячні за теплі слова! Дівчина з велосипедом невгамовно продовжує бити рекорди і об'здилиа все, що тільки можна було в навколишніх місцинах. Над мовою працювати потрібно і тривати цей процес може дуже довго бо на це постійно впливатиме оточення. Так і ми, як би не намагались, а суржики всеодно постійно пролітають, а інколи їх ще й 'навмисне' використовуєш аби в комунікації з місцевими не дуже ставити їх в незручне становище
Моя мама розповідала, що коли робили ремонт у своїй хаті в селі, десь в 50-х роках (їй було 15-16років), то десь на дерев"яній балці над входом, побачила вірізану в дереві дату побудови хати: 1826р. Вона казала, що то найстаріша хата того часу, яка збереглась в ті часи в селі. Потім вона одружилася і виїхала з села, а молодша сестра залишилась. Там і одружилась і проживала. І потім до них в село приїхали якісь люди, які захотіли купити їхню хату, домовились про ціну і згодом розібрали її на "лего" не ламаючи і не псуючи доски, бруси та ін. Казала сестра, коли розбирали ту хату, то бревна дзвеніли як залізо, коли по ньому вдаряли обухом сокири, або кувалдою.Де вона зараз, немаю інформації. Надіюсь, що може її викупив якийсь музей....та стоіть та хата десь на Полтавщині, в музеї під відкритим небом, як експонат побуту українського селянства, елемент проживання та виживання.
Вітаю! Дату інколи вказували на сволоку - центральна головна балка. На нашій також вказані і дати і імена людей, які збудували хату (це окрема цікава історія, яка чекає свого часу) Дуже круто, якщо хата предків не пішла у землю чи на дрова, що часто допускають в селах, а відродилася у вигляді цінного експонату в музеї архітектури. Цим можна пишатись. В музеї архітектури в с. Пирогів є також така старовинна хата привезена з нашого села. Вона тривалий час слугувала локацією для різних зйомок і мала "титул" весільної хати та чомусь зараз стоїть занедбана :( Ми довго ламали голову "як можна перевезти глиняну хату?" і тепер вже також знаємо як відбувалась та непроста операція "лего") Ось наш друг зняв окреме відео про історію такої хати: ruclips.net/video/iXXrsse7Hco/видео.html
@@DimonProidysvit Так, саме дата стояла на балці у проході над головою. Про імена на жаль нічого мені не відомо, але попробую дізнатись, слава Богу мама ще жива.
@@Vasiliy7331 Вітання з міста Кропивницького!) Яку назву село має де мешкала ваша мама? Варто попитати по музеях, чи вивозилась хата з такого - то села!
@@Асампат_Ексампейський Так, я вже думав про це. Але спробую через родичів дізнатись подробиці, можливо нащадки щось зможуть мені більш детально розповісти, та навести на покупців сільської хати моєї мами. продаж був ще в70-80х роках.
Ви молодці ! Вашими відео , ви зачепили самі сокровенні струни людськоі душі . Це дитячі спогади , які жалишаються нажавжди . І не дивно , що так багато ненівнодушних людей написали Вам .Одне слово ! Здоров‘я і успіхів Вам ❤️💯👍👍👍👍🖕
Як ви Богом спаровані. Хороша хазяєчка, красу наводить, поки чоловік руйнує. Дивилась попередні відео і думаю, що в цій хаті жив священник. Обов язково повінчайтесь, якщо не вінчані і буде повна благодать...
Хмм.. ну случайно наткнулся на это видео, хоть и живу в Харьковской области, не говорю по Украински, и сам не Украинец по нации, но живу уже здесь почти 30 лет, и не интересуюсь древностями и селами..но это очень правильно то что вы делаете чуваки, нужно чтить и знать свои корни и историю, и уметь работать ручками на своей земле, только так можно оставаться полноценными в мире тотальных цифродаунов которые даже жопу свою вытереть не могут, плюс вы восполняете и укрепляете как моральное так и физическое здоровье, получаете колоссальный реальный опыт и чувствуете предков ближе чем остальное стадо - продолжайте в том же ритме и мотивации вам.
@@DimonProidysvit Да не за что ) Я всегда поддерживаю людей которые занялись ПРАВИЛЬНЫМ ДЕЛОМ в различных направлениях. Сил и мотивации. Я сам Болгарин и всегда помню это, горжусь и чту своих предков, хоть и живу в Украине почти 30 лет.
@@ШемудаОльга Это не дивно, мне не нравиться , и не удобно говорить на Украинском, хотя армейский долг я отдал Украине два года, а в школе я был от него освобожден, так и записано в атестате "не вивчав в звязку з тим що иноземець" Украинцев в Болгарии не заставляют учить Болгарский, по личному желанию, или по вашей логики надо заставлять? Тогда будем
Класно у вас.В нас хату білили білою глиною з додаванням синьки. Зовнішні стіни також білили глиною, але додавали чи молоко чи сироватку, щоб не так змивалось дощем. Доречі попитайте в старожилів, там десь мають бути кар'єри з білою глиною чи копанки такі. В нас їздили копати таку глину, а потім робили такі кругляші ,ділили на порції кг по 5, висушували і називали їх мандрики, зазвичай вистачало на пару років. Пляшки б в таку хату не ставила, а краще б замісили глину на більш грубій соломі і щоб вона була добре туга і забити такі щілини. Замісяна глина на полові, то вже як би фінішний шар)). Ще зараз для екологічності використовують штук - він на основі вапна, і його можна використовувати, як для внутрішніх робіт, так і для зовнішніх.
Дякуємо за коментар та поради. Про копанки розпитував, вже всі вони давно обвалені і забуті, але знайшов у нас в місті продають білу глину, тож також хочу спробувати її. Коли розколупав тріщини, то натрапив на сліди попередників, які забивали щілину глиною і соломою, то вона усілась і просто відпала не змінивши ситуації, тому й вдався до таких експерементів) А про штук не чув, почитаю)
@@DimonProidysvit , з цими копанками завжди так, -хтось один відкопає, а потім користуються, але якщо можна купити то дуже добре І ще такі великі щілини неможна закидати за один раз, тобто робите один шар, висихає і вже інший, і тільки верхній іде з половою. А ззовні стіни ще натирали піском річковим. Вибачте за приставучість)) Якщо що , то я з Вінниччини, недалеко від вас))
Маємо таку само хату (років сто, а може і трохи більше) - живемо вже 14 років. Емпіричним шляхом вияснив - глина з соломою то є добре,але зашпаровувати всередині хати неглибокі тріщини краще гіпсом - не дає усадку. Якщо маєш великі дірки - не полінуйся наламай гілок ( а краще очерету) зроби аналог арматури всередині шару глини - з часом, коли висохне, буде його рвати. Білити ззовні, також дурня - змиває весняними ( ага під Пасочку побілили) дощами. Краще заштукатурити (як нема штукатурки по глині) по 1/4 цемент пісок+грунтовка+водоемульсійка. А так - заєбіщє вийшла реновація. Підписався.
Здравствуйте, ребята. Молодцы, что взялись отремонтировать старую хату. Моя мама тоже жила в такой. Только на юге России мела нет, поэтому мама белила известью. В строительных магазинах гашеную известь и сейчас продают, но когда её нет гашу сама. Правда, Негашеннная известь должна долго расстаиааться. Кстати, чем дольше она стоит, тем крепче становится.. "Зрелая" известь даже не окрашивает вещи после высыхания, поэтому мы её заранее готовили. Главное, чтобы была покрыта водой и не пересыхала. Погреб - самое ТО. Удачи Вам! Привет с Кубани.
Класс! Підписався! Я ніби побував у бабусиній хаті! Яка ж там класна атмосфера і який сон! Тіло там так відпочиває, що ніби перезавантажується! Лайкаю і буду із задоволенням дивитися канал. Ще й мова така близька👍🤗
Оце правильно побілили :) нашо ті шпалери, той гіпсокартон, ті натяжні стелі. Водоемульсіонки достатньо, можна не білий колір, а якийсь приємний - і гарно.
Дуже гарний сюжетик! Особливі відносини з рослинками - це круто! Ландшафтний дизайн - неймовірний!) До речі, про фарбу. У нас в хаті теж залишились стіни з глиняної дранки - ми фарбували їх акриловою фарбою - вже 5 рік, тримається добре - мені подобається, що дуже легко можна підфарбувати, якщо забруднилась (у нас теж дрова, тому пил є завжди).
О, клас, ви нас цим заспокоїли) бо інші глядачі зауважили, що така фарба провокує плісняву (але ж я розумію, що пліснява лізе до вологих осель) а тут хата наче ж з "дихаючого" матеріалу... Леся десь місяць тому вперше таким чином пофарбувала стінку грубки, що під плитою (там найчастіше забруднюється) заодно перевірили стійкість фарби до перепадів температур, поки жодних нарікань. Дякуємо за підтримку)
Молодці гарну справу робите👍.У вас хата щє у гарному стані.В моєї ,хоч вона щє молода їй трохи за сімдесят ,справи були гірші.Сохи були підгнивші,кути почали сідати,щури стіни наскрізь порили,шашель підлогу похрумав коротше щє трохи й від неї була б купа глини.Але тепер після ремонту вона щє поживе не один десяток років.
Вітаю! У вас дуже цікаві відео. Також радує візуальний ряд відео, маєте у цьому сенсі просто талант. Я звернула увагу на те, що коментарі до ваших відео теж цікаві і особливі, мабуть людей зачіпає за живе те, що ви нам розповідаєте і показуєте. Всього вам найліпшого, удачі і здоров'я!
Спасибі за відео, було цікаво і як стіну ремонтував використовуючи пляшки і піну, і як супчик із кокосового молока, креветок та мідій варили (подібний до кухні Таїланду), і як Леся самшит і чорнобривці садила 👍. А ще було знову приємно побачити вашу Бубу- вона виросла і дуже гарною стала. Мені цікаво чи збираєтесь ви її стерилізувати, чи хочете усе так залишити і потім її цуценят роздавати сусідам чи серед підписників каналу?
Нам дуже приємно) дякуємо! Нашій Бубі недавно виповнилось 3 роки :) а стерилізували ми її ще підлітком, щоб і їй, і нам легше жилося) так що вона постійно "молодиця"
Крутий контент. Лайк і підписка. Класні старі українські хати. Пам'ятаю у бабусі в хаті літом завжди було прохолодно, а взимку тепло. Не те що в Києві. Літом - адське пекло, взимку - холод собачий.
Оси, мабуть, у всіх на горищах мають гнізда, а взагалі - що в нас там тільки не літає) дятли, сороки, удоди та інша живність час від часу забігає в гості)
Я родом з Житомирщини і в моєї подруги теж була така хата 1906 року, але сіни були наскрізні, один вихід був на скотинний двір, а другий на подвір'я. В нас була хата з дерева вже новіша1958 року але ми любили гратися у неї. Ви своїм відео навіяли мені спогади про дитинство. Дуже Вам вдячна. Сьогодні цілий день дивлюся Ваші відео. Ви робите дуже корисну справу.
в мене друг планує сарай із пляшок будувати) крім того бачив на дачах люди цілий будинок збудували. ми цю тему вже давно вивчаємо і наче з відео та статей в людей з цим проблем не було, ну і пляшки краще підбирати міцніші. якщо комбінувати пляшки з цеглою - тоді можливо все, а тут не таке вже й велике навантаження, як на мене. До речі, хайнекен навіть випустив серію пива в пляшках, які потім зручно застосовувати у будівництві) зробили форму так, щоб кожна пляшка горлом влазила наче пазл у дно іншої) Дякую) експеремнтуємо)
@@aossik ой, я вже такого начитався в коментарях, що вже шкодую, що показав... Не думав, що серед глядачів стільки "експертів". Хоч бери та й масти хату гімном аби потішити глядача думкою про те, який неук той пройдисвіт ))
@@DimonProidysvit апхахах)) перднеш - розсердиш, й набздиш - не вгодиш 😂 а щодо пляшок, я вважаю, шо це дуже "еко" і тепло, так шо пробуйте, чому б і ні?))
В белую глину молоко с водой, пропорцию не помню, поспрашивай у тох кто белит. Сначала побелить просто белой глиной а потом ,у нас это называлось писповать,пройтись этой смесью. Не вытирается, держится не один год.Но жирность молока сказывается, чуть желтеет.
Але скажу , що з Лесею тобі пощастило ! ))) Робітна молодичка ! Добра ґаздинька !
Гарні Ви - і жінка, і чоловік! Щиро зичу Вам, діточки, усіляких гараздів та дуже хочеться, щоб багато маленьких Ваших діточок бігало по подвір'ї! Шануймося, українці!
Або Ви iнопланетяни,або хворi(в хорошому сенсi слова)! Ви нереальнi для нашого часу!!! МОЛОДЦi! Продовжуйте!
Дякуємо за підтримку)
Вподобайк, підписався та поширення у Фейсбук. Укр.мова - це класно!
54 роки. Сама родом з Луганщини, з села, зараз другий місяць не працюємо, карантин, чекаємо поки заробе наш Електролюкс ( то такий завод в Польщі
). Пишу ці рядки і плачу, бо як побувала в дитинстві, в такій же хаті, де жила моя прабабуся Кулина.
Ви неймовірні молодці , ви робите колосальну роботу за нас усіх.
І в мене бабуся була Кулина, з-під Конотопа.
И в мене Кулина,,называлы ,Акулина,Киля,Якилына....Царство ей Небесное!!!!
Наталія Степанівна’ а моі прабабуся з Глибного Краснопільського району сумська обл. Там пройшли всі наші канікули з братиком 🇺🇦😍😉🥰❤️
Димон! И нашо я нашла ваш блог, вся робота стоить,одирваться нельзя! Так интересно,прямо вернулась у свое детство,у моих бабусь були таки хаты!Спасибо за вашу работу, за великое дело!удачи вам и успехов.!Дякую! Кубань ❤️❤️❤️
Палкі вітання Кубані! Приємно, що й ви натрапили на наш канал )дякуємо за підтримку!
@@DimonProidysvit ❤️❤️❤️❤️♥️
Дякуємо за реставрацію пам'яток України!)))👍👍👍
У вас казковий виднокрай з двору! Щастя вам у вашому гніздечку! Хочу захід сонця і Лесині чорнобривці хоч кожен день!
Дуже дякуємо) Захід з льоху щодня неповторний) чорнобривці підростають, а крім них висаджується все більше й більше нових квітів, які нам привозять друзі або дарує сусідка)
@@DimonProidysvit ви вибрали неймовірно казкове місце!
Працюю в фірмі, робим столи з столітнього дуба (розбірка старих хат, сараїв і тд.) Все йде в Нідерланди. Для наших дрова, для них історія. 🙁 Сусіди столяра заходять в гості, перша фраза.. Як на ньому сало різать??? Як їсти??? Нач. цеха Джон (голландець) каже - я їм з тарілки а не столі😊. Лайк.
Мои знакомые купили домик, рубленный,обмазанный снаружи,оказалось потом,1912г. постройки.намучилиссь пока пробили отверстие на вытяжку,инструмент не брал дерево,звенело ,не поддавалось.
Леся, молодчинка.На голому місці красу зробила
Пам'ятаю попередні відео з цієї хаи і дуже вражений динамікою змін.
Дуже круто!
В прошлом веке хаты белили два раза в году перед рождеством и перед пасхой белили мелом продавали специально в магазинах но я родилась в Луганской области и мы просто ходили в глиняный каньен и там брали эту белую аж немного голубоватого оттенка и был очень приятный аромат после побелки. Вы молодцы что хотите сохранить историю Украины это очень важно для последующего поколения. Очень красивое место можно розвить туризм. Удачи Вам.
Те, що ви називаєте мелом, це крейда. Але крейда і біла глина - різне.
А в мене в селі час від часу їздив циган на возі, скупляв усякув сячину і продавав глину, викрикував: бабиглинА. Шо означало: жінки! продаю глину. Я оте "бабиглинА" запам'ятала на все життя. Черкащина, Звенигородський район, село Чичиркозівка
Мої вітання з Немирівщини.ви великі молодці!я радий що є такі люди як ви!! Успіхів вам !!
Я щойно підписалася на ваш канал.Дуже красивий красивий краєвид біля вашої хатинки.Ви мені сподобались,молодці,я наче побувала у бабусі,яка сиділа на присьбі зі своєю подругою Ївгою й голосно кричали один одному бо вже не чули як слід,а в діда Кіндрат у садочку був курінь,як землянка,він у спеку там відпочивав,там так гарно пахло травою,ще в нього була там лампа" летюча миша"..,а хата була в них вкрита соломою,в стрісі жили горобці,це було в 1956 році,мені тоді було 4 роки.
Говорить 7ь
Краса довкола неймовiрна. Яка то насолода пити каву
та любуватись краевидами, а хата ваша оживае
Буду й надалi чекати на новi вiдео
Ви це написали, і мені аж закортіло заварити кави і черговий раз насолодитися навколишньою атмосферою)
СМАЧНОГО,ВИ ЦЕ ЗАСЛУГОВУЄТЕ.ЛЕСІ ВАШІЙ ПРИВІТ!!!
Старі хати це історія України . У нас хати, а не ізби)))
А у вас ім"я чомусь іноземною мовою написане.
@@artemfg1210 Та в тебе також чомусь погоняло на іноземній мові.
@@mykolapaganini6140 Так. Але це на латині. Не плутайте.
Mykola Pagэббььььюanini
Избы в России ! Хаты на Украине и на Кубани . Там тоже говорят ,,хата ,, на старое строение .
Дякую за відео.
Ви великі молодці!
Дай Боже Вам сил і здоров'я продовжувати почату справу.
Дякую за популяризацію української мови, історії та культури.
Якщо в Україні живе така молодь,я впевнена що Україна не переможна!
Завдяки такій молоді як Ви , молоді якій не ''какая разніца'',а важливо щоб було українське,хочеться жити!
Слава Україні!
Дякую!
Слава Україні!
Дякую за слова підтримки!
Героям Слава!
я родився у Вишгороді (біля Чорнобиля) і більшу частину життя років так 27 прожив там, говорю суржиком, завдяки вам намагатимусь говорити нормально, дякую Вам, Дмитру і всім іншим за відео на цьому каналі, зараз живу у Варшаві рік не був в Україні, проживаю ваші події як свої, дівчина шо впала з велосипеду досі не дає спокою, переживаю щоб з нею було все добре, ще раз вам дорогим жителям моєї землі дякую, люблю Вас хоч і ніколи не бачив, знайте що Ви тепер назавжди в моєму серці
Щиро вдячні за теплі слова! Дівчина з велосипедом невгамовно продовжує бити рекорди і об'здилиа все, що тільки можна було в навколишніх місцинах. Над мовою працювати потрібно і тривати цей процес може дуже довго бо на це постійно впливатиме оточення. Так і ми, як би не намагались, а суржики всеодно постійно пролітають, а інколи їх ще й 'навмисне' використовуєш аби в комунікації з місцевими не дуже ставити їх в незручне становище
Запала на ваші відео!!! Треба всі передивитись! Дякую!!! Гарно!!!
Піч отетеріла,вона таких харчів не бачила з народження
😊
Це точно))
👍👍👍👍😄😄😄😄
Ви такі гарні діти, дай Боже вам здоров'я та довголіття!!!
Дуже цікаво з вами!!!
Диалюсь серце радія і душа співає , що є така молодь в моій неньці . Здоров'я аам ! натхнення благополуччя ! Повага молодці !
Собака тоже ценитель красоты , вон на погреб тропа какая протоптана , видно часто там медитирует 🤗☯️
Моя мама розповідала, що коли робили ремонт у своїй хаті в селі, десь в 50-х роках (їй було 15-16років), то десь на дерев"яній балці над входом, побачила вірізану в дереві дату побудови хати: 1826р. Вона казала, що то найстаріша хата того часу, яка збереглась в ті часи в селі. Потім вона одружилася і виїхала з села, а молодша сестра залишилась. Там і одружилась і проживала. І потім до них в село приїхали якісь люди, які захотіли купити їхню хату, домовились про ціну і згодом розібрали її на "лего" не ламаючи і не псуючи доски, бруси та ін. Казала сестра, коли розбирали ту хату, то бревна дзвеніли як залізо, коли по ньому вдаряли обухом сокири, або кувалдою.Де вона зараз, немаю інформації. Надіюсь, що може її викупив якийсь музей....та стоіть та хата десь на Полтавщині, в музеї під відкритим небом, як експонат побуту українського селянства, елемент проживання та виживання.
Вітаю! Дату інколи вказували на сволоку - центральна головна балка. На нашій також вказані і дати і імена людей, які збудували хату (це окрема цікава історія, яка чекає свого часу) Дуже круто, якщо хата предків не пішла у землю чи на дрова, що часто допускають в селах, а відродилася у вигляді цінного експонату в музеї архітектури. Цим можна пишатись. В музеї архітектури в с. Пирогів є також така старовинна хата привезена з нашого села. Вона тривалий час слугувала локацією для різних зйомок і мала "титул" весільної хати та чомусь зараз стоїть занедбана :( Ми довго ламали голову "як можна перевезти глиняну хату?" і тепер вже також знаємо як відбувалась та непроста операція "лего") Ось наш друг зняв окреме відео про історію такої хати: ruclips.net/video/iXXrsse7Hco/видео.html
@@DimonProidysvit Так, саме дата стояла на балці у проході над головою. Про імена на жаль нічого мені не відомо, але попробую дізнатись, слава Богу мама ще жива.
@@Vasiliy7331 Вітання з міста Кропивницького!) Яку назву село має де мешкала ваша мама? Варто попитати по музеях, чи вивозилась хата з такого - то села!
@@Асампат_Ексампейський Так, я вже думав про це. Але спробую через родичів дізнатись подробиці, можливо нащадки щось зможуть мені більш детально розповісти, та навести на покупців сільської хати моєї мами. продаж був ще в70-80х роках.
@@Vasiliy7331 Так! Це чудова ідея, варто спробувати.
Круто , молодці Вітаю !
ще роботи і роботи! але місце яке неймовірне - влітку рай буде просто!
Дякую за чудовий канал. Ви такі класні)
Дякуємо за відгуки)
Молодці! Надихаєте! Жаль в Польщі... Так захотілося додому, на дачу! Там так красиво!
Ви молодці ! Вашими відео , ви зачепили самі сокровенні струни людськоі душі . Це дитячі спогади , які жалишаються нажавжди . І не дивно , що так багато ненівнодушних людей написали Вам .Одне слово ! Здоров‘я і успіхів Вам ❤️💯👍👍👍👍🖕
Як ви Богом спаровані. Хороша хазяєчка, красу наводить, поки чоловік руйнує. Дивилась попередні відео і думаю, що в цій хаті жив священник. Обов язково повінчайтесь, якщо не вінчані і буде повна благодать...
Оце хазяйська дівчина) Краса
Хмм.. ну случайно наткнулся на это видео, хоть и живу в Харьковской области, не говорю по Украински, и сам не Украинец по нации, но живу уже здесь почти 30 лет, и не интересуюсь древностями и селами..но это очень правильно то что вы делаете чуваки, нужно чтить и знать свои корни и историю, и уметь работать ручками на своей земле, только так можно оставаться полноценными в мире тотальных цифродаунов которые даже жопу свою вытереть не могут, плюс вы восполняете и укрепляете как моральное так и физическое здоровье, получаете колоссальный реальный опыт и чувствуете предков ближе чем остальное стадо - продолжайте в том же ритме и мотивации вам.
Вдячні за слова підтримки! Це мотивує іти до мети не покладаючи рук)
@@DimonProidysvit Да не за что ) Я всегда поддерживаю людей которые занялись ПРАВИЛЬНЫМ ДЕЛОМ в различных направлениях. Сил и мотивации. Я сам Болгарин и всегда помню это, горжусь и чту своих предков, хоть и живу в Украине почти 30 лет.
дивно що ви, живучи в Україні 30 років, не захотіли вивчити мову цієї країни
@@ШемудаОльга Это не дивно, мне не нравиться , и не удобно говорить на Украинском, хотя армейский долг я отдал Украине два года, а в школе я был от него освобожден, так и записано в атестате "не вивчав в звязку з тим що иноземець" Украинцев в Болгарии не заставляют учить Болгарский, по личному желанию, или по вашей логики надо заставлять? Тогда будем
Які ж ви молодці щастя вам
Класно у вас.В нас хату білили білою глиною з додаванням синьки. Зовнішні стіни також білили глиною, але додавали чи молоко чи сироватку, щоб не так змивалось дощем. Доречі попитайте в старожилів, там десь мають бути кар'єри з білою глиною чи копанки такі. В нас їздили копати таку глину, а потім робили такі кругляші ,ділили на порції кг по 5, висушували і називали їх мандрики, зазвичай вистачало на пару років. Пляшки б в таку хату не ставила, а краще б замісили глину на більш грубій соломі і щоб вона була добре туга і забити такі щілини. Замісяна глина на полові, то вже як би фінішний шар)). Ще зараз для екологічності використовують штук - він на основі вапна, і його можна використовувати, як для внутрішніх робіт, так і для зовнішніх.
Дякуємо за коментар та поради. Про копанки розпитував, вже всі вони давно обвалені і забуті, але знайшов у нас в місті продають білу глину, тож також хочу спробувати її. Коли розколупав тріщини, то натрапив на сліди попередників, які забивали щілину глиною і соломою, то вона усілась і просто відпала не змінивши ситуації, тому й вдався до таких експерементів) А про штук не чув, почитаю)
@@DimonProidysvit , з цими копанками завжди так, -хтось один відкопає, а потім користуються, але якщо можна купити то дуже добре І ще такі великі щілини неможна закидати за один раз, тобто робите один шар, висихає і вже інший, і тільки верхній іде з половою. А ззовні стіни ще натирали піском річковим. Вибачте за приставучість)) Якщо що , то я з Вінниччини, недалеко від вас))
Лайк за битлз. Рад что есть еще люди с вкусом.
Маємо таку само хату (років сто, а може і трохи більше) - живемо вже 14 років. Емпіричним шляхом вияснив - глина з соломою то є добре,але зашпаровувати всередині хати неглибокі тріщини краще гіпсом - не дає усадку. Якщо маєш великі дірки - не полінуйся наламай гілок ( а краще очерету) зроби аналог арматури всередині шару глини - з часом, коли висохне, буде його рвати. Білити ззовні, також дурня - змиває весняними ( ага під Пасочку побілили) дощами. Краще заштукатурити (як нема штукатурки по глині) по 1/4 цемент пісок+грунтовка+водоемульсійка. А так - заєбіщє вийшла реновація. Підписався.
Дякую за слушні поради, беру до уваги. Гіпсом вже пробували шпарувати незначні тріщини - швидко і зручно)
Одне слово в кінці псує ваші слушні поради,Дмитре Gubko.
Усіх іменинників з Днем народження, Усього найкращого вам! Леся молодець, мені дуже сподобалось її ландшафтний дизайн 😉
Дуже дякую 🤗
@@ЛесяКрижановська-ч4ю мені здається, самшит Леся посадила дуже близько до стежки. Розростеться, прийдеться стежку далі топтати.
@@ЛесяКрижановська-ч4ю ,Лесюня, ты така умнічка і красуня.
+ Все чудово, вкотре захотів до вас навідатись. Але поки карантин не дозволяє того зробити.
Завжди раді) повідомляй заздалегідь, як матимеш нагоду вирватись
Дмитро та Леся, як завжди, дуже цікаве відео! Не можна відірватися, свято для очей та вух!Сім'я Луценко, з повагою.
Ох, шикарно. Підписався.
НЕЙМОВІРНО! МОЛОДЦІ, ДІТКИ У ВАС ТОЧНО НАРОДЯТЬСЯ УКРАІНЦЯМИ! ШАНУЙМОСЯ,БО МИ ТОГО ВАРТІ!
Ребята !!!!!!!!!!)))))))) Вы супер вы настоящие вы гармонично спокойным!!!! Вы мени личите!!!!!! Сегодня подписалась!!!! Удачи вам и успехов!!!
Білити в хаті потрібно вапном, або глиною. Водоемульмійна фарба не дає "дихати" стінам. Згодом вони можуть вкритися цвіллю. З досвіду.
Сейчас современные отделочные материалы
@@ЛенаСашина-п4т известь гадская вещь, чуть что вещи все белые, бесит
сам білив ізвістю і це дуже екологічно....тому тільки так...
@@etulia2010 , известь разная бывает. Есть такая, что не пачкает одежду.
Можна ще крейдою,а монтажна пiна ,на мiй погляд,не дуже вдале рiшення,але Вам виднiше.I взагалi,ви молодцi!
Дуже приємно бачити молоду дівчину, яка підтримую свого парубка. Молодці!!! Радію за Вас!!!
Гарну справу робите, будуєте свій власний рай!
Діма,в спальні біли вапном,здоровіше спати буде,а все інше можна сніжкою.Іменинникам здоров'я і натхнення!Лесі лайк за дизайн!
Дякую за пораду! Я ще хочу спробувати білу глину для внутрішнього покриття, знайшов де продається у нас в місті
Дуже дякую :)
@@DimonProidysvit Підскажіть :де?Я так розумію про Умань мова.Чекаю спеки,маю теж бабусину освіжити.
З вапном неможливо жити. Всі речі псуються
Білили крейдою. Ще пам'ятаю, в 70х у нас в квартирі стіни були побіловані крейдою. Така смачна була.
Зараз мабуть такої не знайти.
Мама молоко добавляла в розчин, тоді крейда не «бралась» до рук та одежі.
Смачна.В мене коло кроватi пiд ковриком завжди була вилизана латочка.Язик притулиш ,а глина так добре прилипала.
Что такое крейда?
@@ГаляБарташевич мел
@@ЛюдмилаЧередніченко-н8ю 👏👏👏
Ви дуже позитивні!) Удачі вам у всьому)))
Ухти новий фільм Я буду дивитися ))
І я буду дивитись . Молодці.Вітаю
Я підписалась. Така гарна навколо природа. Мені теж захотілося пожити в старій глиняній хаті біля ставка.
Як цікаво вас дивитися! Неможливо відірватися)) Ви великі молодці! Тепер з нетерпінням буду чекати нових серій і насолоджуватися переглядом)))
З радістю будемо ділитись подібними відеороликами) дякуємо за відгук
Молодцы. Больше видео ждём.
Здравствуйте, ребята. Молодцы, что взялись отремонтировать старую хату. Моя мама тоже жила в такой. Только на юге России мела нет, поэтому мама белила известью. В строительных магазинах гашеную известь и сейчас продают, но когда её нет гашу сама. Правда, Негашеннная известь должна долго расстаиааться. Кстати, чем дольше она стоит, тем крепче становится.. "Зрелая" известь даже не окрашивает вещи после высыхания, поэтому мы её заранее готовили. Главное, чтобы была покрыта водой и не пересыхала. Погреб - самое ТО. Удачи Вам! Привет с Кубани.
Тут не йдеться про "мел". Крейда ('мел') і біла глина - різне!
Ви Молодці!)))
Молодці Бог вам на поміч.Треба всім так повертатися до Святої земельеи
Бачу старовинні козацькі пляшки від "Єгермейстера",наші предки знали толк)))
Колись хтось виколупає і скаже "вау, оце ретро")
чим старiше-тим цiкавiше ,це як з антикваром,старiше,цiннiше.
Саме так) але це не всім зрозуміти
Якщо буде можливість,
покажіть нам сучасні
будинки зроблені в нашому стилі .
Ми повинні розвивати
цю тему.
Класс! Підписався! Я ніби побував у бабусиній хаті! Яка ж там класна атмосфера і який сон! Тіло там так відпочиває, що ніби перезавантажується! Лайкаю і буду із задоволенням дивитися канал. Ще й мова така близька👍🤗
Які ж ви молодці,так класно все облаштували,аж до вас захотілось......ось так і відроджуюсься села ! Щасти вам усім !
Обожнюю ваші відео!👍👍👍
Підписана, поставила вподобайку і прокоментувала. Давайте ще видива! :-) ПС: класний влог :)
Чорнобривці. Насіяла. МАТИ. Parabéns. Brasil.
Оце правильно побілили :) нашо ті шпалери, той гіпсокартон, ті натяжні стелі.
Водоемульсіонки достатньо, можна не білий колір, а якийсь приємний - і гарно.
чуваки ви неймовірні! бажаю вам зустрічати однодумців та послідовників!)
Дуже люблю людей, які розуміються на красі сільського життя, старих хатин.
І ми так само) Добре, що такі є
Дуже гарний сюжетик! Особливі відносини з рослинками - це круто! Ландшафтний дизайн - неймовірний!) До речі, про фарбу. У нас в хаті теж залишились стіни з глиняної дранки - ми фарбували їх акриловою фарбою - вже 5 рік, тримається добре - мені подобається, що дуже легко можна підфарбувати, якщо забруднилась (у нас теж дрова, тому пил є завжди).
О, клас, ви нас цим заспокоїли) бо інші глядачі зауважили, що така фарба провокує плісняву (але ж я розумію, що пліснява лізе до вологих осель) а тут хата наче ж з "дихаючого" матеріалу... Леся десь місяць тому вперше таким чином пофарбувала стінку грубки, що під плитою (там найчастіше забруднюється) заодно перевірили стійкість фарби до перепадів температур, поки жодних нарікань. Дякуємо за підтримку)
@@DimonProidysvit друг плісняви - пластикові вікна насамперед.
Димон, у тебя очень чистый и правильное произношение украинского языка. Откуда вы?
Молодці гарну справу робите👍.У вас хата щє у гарному стані.В моєї ,хоч вона щє молода їй трохи за сімдесят ,справи були гірші.Сохи були підгнивші,кути почали сідати,щури стіни наскрізь порили,шашель підлогу похрумав коротше щє трохи й від неї була б купа глини.Але тепер після ремонту вона щє поживе не один десяток років.
Лайк за "Ліниву Жопу" :))
Вітаю! У вас дуже цікаві відео. Також радує візуальний ряд відео, маєте у цьому сенсі просто талант. Я звернула увагу на те, що коментарі до ваших відео теж цікаві і особливі, мабуть людей зачіпає за живе те, що ви нам розповідаєте і показуєте. Всього вам найліпшого, удачі і здоров'я!
Вы большие молодцы жаль я много не понимаю но с радостью смотрю за вашим трудом
В заростях самшида будуть грати в схованки ваші внуки КРАСОТА!!!!!!
Как все дружно у вас получается.
Молодцы ребята!Просто душа радуется за вас!Приятно слушать, слышать и видеть..Бог в помощь.
Гарні люди (дівчатка взагалі красуні), гарне відео. Лайк і підписка.
Капець ви прикольні. Скоро свіжу паску їсти будемо
Поставив комент, написав лайк!!!💽🔥
Андрію я теж поставив
Прочитав лайк, зацінив коментар, подякував)
Дуже. Файно. Робити. Відіо.
Чудові краєвиди, гарне місце
Як приїжаю до батьків то ранками п'ю каву у винограднику. Дякую Вам захотілося знову поїхати додому.
Ви круті!!! Молодці!)👍💝🌺🍀🌿
Спасибі за відео, було цікаво і як стіну ремонтував використовуючи пляшки і піну, і як супчик із кокосового молока, креветок та мідій варили (подібний до кухні Таїланду), і як Леся самшит і чорнобривці садила 👍. А ще було знову приємно побачити вашу Бубу- вона виросла і дуже гарною стала. Мені цікаво чи збираєтесь ви її стерилізувати, чи хочете усе так залишити і потім її цуценят роздавати сусідам чи серед підписників каналу?
Нам дуже приємно) дякуємо! Нашій Бубі недавно виповнилось 3 роки :) а стерилізували ми її ще підлітком, щоб і їй, і нам легше жилося) так що вона постійно "молодиця"
Дуже цiкаво i спокiйно з вами..
В нас з чоловіком це в планах на старість разом ))))))
У вас гарно і мені приємно за вами спостерігати . Я відпочиваю морально . Дякую ! Успіхів !!
Миші естети - кава з цукром та молоком!! )))) Багатенько роботи! Ви шикарні! Лаааайк! Точніше - вподобайка!
Как же приятно смотреть и слушать ваше видео. 🙂
Хорошо в селе
Молодці. Побільше таких відео.
Як завжди супер👍
Крутий контент. Лайк і підписка. Класні старі українські хати. Пам'ятаю у бабусі в хаті літом завжди було прохолодно, а взимку тепло. Не те що в Києві. Літом - адське пекло, взимку - холод собачий.
Дивився на Вас,втішався...сама собою виникла впевненість:ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА !
Здоров'я Вам і щастя в хату !
Дуже вдячні!
Як завжди, колоритний етно-еко-гастро lifestyle!
👍👌🇺🇦
Джміль з вулиці залетів? а на горищі можуть оси свої «гнізда мостити».
Оси, мабуть, у всіх на горищах мають гнізда, а взагалі - що в нас там тільки не літає) дятли, сороки, удоди та інша живність час від часу забігає в гості)
Ви класні 🔥
Я родом з Житомирщини і в моєї подруги теж була така хата 1906 року, але сіни були наскрізні, один вихід був на скотинний двір, а другий на подвір'я. В нас була хата з дерева вже новіша1958 року але ми любили гратися у неї. Ви своїм відео навіяли мені спогади про дитинство. Дуже Вам вдячна. Сьогодні цілий день дивлюся Ваші відео. Ви робите дуже корисну справу.
Дякую. Здоров`я та процвітання Вам!
Цікаві ракурси зйомки! Сподобалося три кадри в одному. А плшки не тріснуть від усадки? Чи навантаження буде недостатнє?
в мене друг планує сарай із пляшок будувати) крім того бачив на дачах люди цілий будинок збудували. ми цю тему вже давно вивчаємо і наче з відео та статей в людей з цим проблем не було, ну і пляшки краще підбирати міцніші. якщо комбінувати пляшки з цеглою - тоді можливо все, а тут не таке вже й велике навантаження, як на мене. До речі, хайнекен навіть випустив серію пива в пляшках, які потім зручно застосовувати у будівництві) зробили форму так, щоб кожна пляшка горлом влазила наче пазл у дно іншої) Дякую) експеремнтуємо)
@@DimonProidysvit Бережіть місцеві кургани!)
@@DimonProidysvit я був на Кінбурні і гуляв по селу Покровка, то бачив хати побудовані з пляшок і паркани. І виходять вони дуже теплі
@@aossik ой, я вже такого начитався в коментарях, що вже шкодую, що показав... Не думав, що серед глядачів стільки "експертів". Хоч бери та й масти хату гімном аби потішити глядача думкою про те, який неук той пройдисвіт ))
@@DimonProidysvit апхахах)) перднеш - розсердиш, й набздиш - не вгодиш 😂 а щодо пляшок, я вважаю, шо це дуже "еко" і тепло, так шо пробуйте, чому б і ні?))
В белую глину молоко с водой, пропорцию не помню, поспрашивай у тох кто белит. Сначала побелить просто белой глиной а потом ,у нас это называлось писповать,пройтись этой смесью. Не вытирается, держится не один год.Но жирность молока сказывается, чуть желтеет.
Синьку треба добавляти.
А краще додати сироватки у розчин,десь шосту частину до всиеи ридини
Лайк та підписка привіт з міста Житомира 👍 Дуже гарна мова приємно слухати.
Ласкаво просимо і дякуємо за коментар!